Déli Hírlap, 1981. november (13. évfolyam, 256-279. szám)

1981-11-23 / 273. szám

Labdarúgó NB II Labdarúgó J\B 1 Pontot mholtnh a listavezetőtől Tegnap a megnyitó ünnepség­gel és a mai férfi előírt gyakor­latokkal megkezdődött Moszkvá­ban a 21. tornász-világbajnokság. Ezen mind a magyar női, mind a magyar férfi válogatott elin­dult. Ami az esélyeket illeti, Bordán Dezső, a férfiak vezető edzője a Herényi, Donáth, Gu- czoghy, Kelemen, Kovács, Papri­ka, Vágány összeállítású csapa­tának a 6. hely megszerzését tűzte ki célul. Ügy vélte, hogy két szeren, a gyűrűn és a ló­lengésben nagy a valószínűsége a magyar versenyző döntőbe ke­rülésének. Kertész Aliz, a nők vezető edzőjének csapata: Cselé- nyi, Egervári, Flander, Kalmár, Köteles, Szabó, Tóth. ö a 8. helyre várja leányait. A tornász VB heti műsora. Ma férfi előírt, holnap női előírt gyakorlatok. Szerdán férfi sza­badon választott gyakorlatokkal fejeződik be a férfi csapatver­seny. Csütörtökön a nők szaba­don választott gyakorlatai követ­keznek, és ekkor zárul csapat- versenyük. Pénteken a férfi, szombaton a női egyéni össze­tett döntőre kerül sor. Vasárnap pedig mindkét nem számára a szerenkénti döntőkkel zárul af vi­lágbajnokság. 1. Tatabánya 15 7 6 2 31-23 20 2. Bp. Honvéd 14 8 3 3 25-15 19 3. Ü. Dózsa 14 6 6 2 24-14 18 4. Vasas 14 6 5 3 28-22 17 5. Videoton 14 7 3 4 21-18 17 6. Rába ETO 14 7 2 5 40-30 16 7. Haladás 15 6 4 5 21-19 16 8. Ferencváros 14 7 1 6 32-23 15 9. Nyíregyháza 14 5 5 4 16-18 15 10. Pécs 14 6 2 6 24-21 14 11. Csepel 14 4 6 4 14-16 14 12. özd 14 4 4 6 22-21 12 13. Debrecen 14 4 4 6 22-25 12 14. B.-csaba 14 3 6 5 19-24 12 15. Z.-egerszeg 14 4 4 6 13-22 12 16. Volán 14 2 7 5 17-22 11 17. Diósgyőr 14 2 6 6 18-30 10 1°. SZEOL AK 14 2 — 12 9-33 4 Csepel—DVT.K 2-2 (2-1) nb n Csepel, 2000 néző. Vezette: Pa­lotai. Csepel: Kovács — Godán. Wé- ber, Kőhalmi, Elekes — Varga, Mészöly, Tóth — Tulipán, Dé- kány, Budavári. Edző: Keszthelyi Mihály. DVTK: Szabó — Kádár, Giron, Görgei, Szemere — Teodoru I., Oláh, Ftikö, Tatár — Borostyán, Fekete. Edző: Dr. Puskás Lajos. Mint ismeretes, a DVTK a csepeli bajnoki mérkőzést megelőzően Görögországban játszott a PAOK Szalonikivel és 2-1 arányú vereséget szen­vedett. A mérkőzésen megsé­rült Veréb válla, s félidőben le kellett cserélni. A szombati csepeli meccset sem tudta vállalni, így Szabó ölthette magára az 1-es számú mezt. A hírek szerint meglehető­sen fáradtan érkezett a gárda a bajnoki előtt egy nappal korábban a fővárosba, kétsé­ges volt, hogy ki tudják-e pi­henni kellőképpen az utazás fáradalmait a játékosok. Nos, az első félidőben nyújtott já­tékuk arra engedett követ­keztetni, hogy nem sikerült regenerálódniuk. Már az első percben diós­győri hálóba került a labda Előbb Kádár hibázott, majd Fükő kétszer is eladta a lab­dát, amely a balszélső Buda­várihoz került. A rövid sarok felé tartó beadását Dékány a kapuban ragadt Szabó mel­lett a hálóba csúsztatta. 1-0. Továbbra is a hazaiak ma­radtak támadásban. Diósgyőri részről csupán Fükő 20 mé­terről leadott lövése jelentett veszélyt a csepeli kapura. A 20. percben a Csepel a jobb szélen vezetett támadást, Tulipán beadását a hátulról, nagy lendülettel érkező Mé­szöly fejelte kapura, Szabó a léc alól tornászta ki a labdát. Érett a második gól is, me­lyet végül a 25. percben „ho­zott össze” a DVTK védelme. Budavári ismét megugrott a bal oldalon, Dékány a közép­csatár helyén botladozva, át­vette a labdát, s a kimozduló Szabó mellett a kapu közepé­be továbbította. 2-0. (A 29. percben Teodoru I. buktatá­sért sárga lapot kapott.) Aztán nem várt vendéggól következett a 41. percben. Oláh szabadon vezethette a labdát a csepeli térfél köze­péig, s mivel nem támadták, jó 30 méterről spiccel kapura rúgta. A piros-kékek kapusát meglepte a lövés, elkésett a vetődéssel. 2-1. A szünet után kiegyenlítet­té vált a küzdelem, a Csepel nem tudta folytatni az első félidőbeli sokmozgásos, gyors A labdarúgó NB II-ben, a Ke­leti csoportban az őszi utolsó fordulót játszották le a csapatok. Érdekesség, hogy az első három helyezett egyaránt döntetlent ját­szott. Eredmények: Hódmezővásárhely—Szabó L. SE 4-0, Szolnok—Kazincbarcika 0-0, Lehel SC—Salgótarján 1-0, Asz­talos SE—Gyöngyös 0-0, Szarvas —Gyula 0-1, Bem SE—Eger 0-0, DUSE—MVSC 1-0 (szombaton), Papp J. SE—Debreceni Kinizsi 1-1. A bajnokság allasa 1. D. Kinizsi 15 9 5 1 29-13 23 2. Eger 15 8 6 1 20-11 22 3. K.-barcika 15 8 4 3 24-12 20 4. Hmvhely 15 7 3 5 25-15 17 5. Gyula 15 7 3 5 24-19 17 6. Szabó L. SE 15 6 4 5 26-23 16 7. Szarvas 15 6 2 7 25-22 14 8. DUSE 15 5 4 6 14-16 14 9. Papp J. SE 15 5 4 6 17-21 14 10. Szolnok 15 4 5 6 11-14 13 11. Asztalos SE 15 4 5 6 16-22 13 12. Bem J. SE 15 2 8 5 14-18 12 13. STC 15 3 6 6 13-19 12 14. Gyöngyös 15 4 4 7 13-22 12 15. MVSC 15 3 5 7 18-33 11 16 Lehel SC 15 4 2 9 7-16 10 if Czél fejese a kapu mellé vágódott (Szabó István felvételei) Megkezdődött a tornász-világbajnokság NB I Megszerezte második győzelmét a 14. fordulóban az eddig mind­össze kétpontos SZEOL AK együttese. A táblázat élén a már 15 mérkőzést játszott Tatabánya áll, a vesztett pontokat tekintve viszont a Budapesti Honvéd van a legelőnyösebb helyzetben. Eredmények: Bp. Honvéd—Vasas 3-1, Csepel —DVTK 2-2 (ezeket még szom­baton játszották), Ózd—Haladás VSE 0-0, Debrecen—Rába ETO 3-2, SZEOL AK—Volán 2-0, Fe­rencváros—Videoton 3-0, Pécs— Üjpest 2-2, Tatabánya—ZTE 3-1, Békéscsaba—Nyíregyháza 3-3. az nb i allasa: Asztalitenisz A MÉMTE tornacsarnokában rendezte meg a Borsod megyei asztalitenisz-szakszövetség az 1981. évi megyei II. és III. osztá­lyú férfi, női egyéni bajnoksá­gát. A MÉMTE és a DVTK ér­mes helyezettjei közé csak Ré- pási Máriának, a Borsodi Kinizsi asztaliteniszezőjének sikerült be­törnie. Eredmények, férfiak, n. osz­tály: 1. Laczkó Sándor, 2. Gulyás (mindkettő MÉMTE), 3. Rózsahe­gyi (DVTK) és Tisza (MÉMTE). III. osztály: 1. Nagy Miklós, 2. Molnár (mindkettő MÉMTE), 3. Sántavy és Rogl (mindkettő DVTK). Nők, II. osztály: 1. Kriston Annamária, 2. Czir- ják, 3. Széles és Karádi (vala­mennyien MÉMTE). III. osztály: 1. Karádi Krisztina (MÉMTE). 2. Répási (Borsodi Kinizsi), 3. Badarász és Takács (mindkettő MEMTE). Jól szerepeltek toliaslabdázóink Mintha csak rá akartak volna cáfolni a Honvéd Papp J. SE serdülő és ifjúsági korú leány tollaslabdázőt a hét végén Hat­vanban arra, amit az előző hé­ten írtunk. Jobb szereplést vár­tunk tőlük a hazai Pajtás, Illet­ve a Honvéd Kupán. Nos. most a második osztályú felnőtt ver­senyen jól szerepeltek. Nemesei«, ők. a fiúk és a párosok is ér­mekkel gazdagabban térhettek haza. Eredmények. Női egyesben: L Tamók Csilla. Férfi egyesben 2. Zobányi, 3. Novák. Harmadik lett a Tamók—Körömi női páros is. A férfi párosban ezüstérmet szerzett a Novák—Balajti duó. Vegyes párosban pedig első lett Novák—Tamók, 2. pedig Zobányi a nyíregyházi Sípossal az olda­lán. Az őszi utolsó (15.) fordulót játszották le a labdarúgó NB II-ben a miskolci csapatok. Mindketten debreceni ellen­felekkel kerültek össze. A Honvéd Papp J. SE a Szent- péteri kapui pályáján a lista­vezető Debreceni Kinizsit fo­gadta és kis szerencsével akár győzhetett is volna. Az MVSC a debreceniek első osztályú mérkőzése miatt már szom­baton pályára lépett a DUSE otthonában, és minimális, 1-0 gólkülönbségű vereséget szen­vedett DUSE—MVSC 1-0 (0-0) Debrecen, 500 néző, vezette: Nyári. MVSC: Harsányi — Lipták. Gyöngyösi, Gergely, Krémer — Leiszt, Bukovenszki, Czerva (Sol­tész) — Zsíros, Egry. Kiss. Edző: Krompaszky Gyula. A gól a mérkőzés befejezése előtt két perccel esett: a mis­kolci kapu előtt ide-oda patto­gott a labda, és mielőtt a védők felszabadíthattak volna, Makszin három lépésről a kapu közepébe rúgta a labdát. 1-0. Fülep Kornél, a Népsport tu­dósítója a következőképp össze­gezte a találkozót: „Végig jó iramú — de csak közepes szín­vonalú — játék folyt a mérkő­zésen. A hazaiak a játékidő na­gyobb részében többet birtokol­ták a labdát, azonban támadá­saikban kevés volt az átütő érő. A vendégek kontratámadásokkal kísérleteztek, de kevesebb ve­széllyel. A küzdelmes mérkőzé­sen a játék képének megfelelő eredmény született.” — Nagyon fontos két pontot szerezhettünk volna, ha helyze­teinket kihasználjuk, és mivel februárban több játékosunk le­szerel, igen nehéz helyzetből várjuk a tavaszi folytatást. Oláh két gólt lőtt a Cse­pelnek ... ' játékát, a DVTK mintha meg­érezte volna ezt, megpróbált erősíteni. Szemre tetszetősen adogatott a mezőnyben, a két szélső, Fekete és Borostyán egyre többször mutatta ma­gát, hátraj öttek a labdákért, igyekeztek azokat jól megját­szani. Az egyenlítő gólt is ilyen akció előzte meg, Bo­rostyán forgolódott a 16-os előtt, mikor ellökték. Oláh állt a letett labda mögé, majd jobb belsővel félerősen a ka­pu jobb oldalába csavarta. 2-2. (A csepeli kapus ismét nagyot hibázott, hiszen a sor­fal mögé helyezkedett, telje­sen szabadon hagyva a másik oldalt.) A 83. percben a DVTK akár a győzelmet is megszerezhet­te volna. A félpályánál Feke­te csatázott a hazai védőkkel a labdáért, amit végül a szemfüles Borostyán szerzett meg. Teljesen egyedül vezet­hette kapura, de amilyen szép volt az elfutás, olyan gyengé­re sikerült a lövés, a kivető­dő Kovács hárított. A játék képe alapján a DVTK feltétlenül rászolgált az egyik pontra. A balszeren­csésen kezdődő találkozó első félidejében még kapkodva és sok hibával játszott, két sú­lyos védelmi hiba után (az első gólban Szabó is „elévül­hetetlen érdemeket szerzett), azonban volt ereje felállni a padlóról. Oláh gólja (s a cse­peli kapus Szabóétól még na­gyobb hibája) fölhozta a Di­ósgyőrt. A második félidőben már úgy játszott, ahogy idegenben kell. A játékosok megpróbál­ták már középpályán meg­szűrni a hazaiak támadásait, a megszerzett labdákat — ha kicsit körülményesen is — rendre jó .helyre passzolták, s a feljavuló középpályások (különösen Oláh) több hasz­nálható labdát is adott a két szélsőnek. A küzdőszellemmel sem volt baj. A pontszerzés értékét az sem csökkenti, hogy a DVTK mindkét gólja óriási kapus­hibából született, s bizony a Csepel ezen a délutánon meg­lehetősen gyengén játszott. A vasgyári gárda tovább javí­totta idegenbeli statisztikáját, már „csupán” a hazai ered­ménytelenségnek kellene meg­találni az ellenszerét... FEGYVERNEKIZOLTÁN HONVÉD PAPP J. SE— DEBRECENI KINIZSI 1-1 (0-0) Légiharc a Debreceni Kinizsi kapuja előtt..­Feltehetően a vasárnapi ebéd a „ludas” abban, hogy csak a mér­kőzés megkezdése utáni első ne­gyedórában telt meg háromne­gyed részig a Honvéd Papp J. SE új pályája. Persze azoknak volt igazuk, akik csak ekkor ér­keztek, hiszen az első kapura lövést a 14. percben jegyeztük fel. Ez Halla nevéhez fűződött. Lövése azonban a jobb alsó sa­rok mellett vágódott az alapvo­nalon túlra. Egyébként Jaczina sípjelére Vá­gó . György, a hazaiak edzője a következő tizenegyet küldte pá­lyára: Gulyás — Kovács, Juhász, Földházi, Fábri, Babcsány, Jáno­si (Leskó), Kapus, Bartik (Czél), i Andirkó, Munkácsi. Szántszán­dékkal nem posztonként adtuk meg az összeállítást, mert már a második perc végén kialakultak a párok, így a posztok mindig attól függtek, hogy a támadók melyik oldalon tűntek fel. Ha a védekezés hatékonyságát állítjuk előtérbe, akkor ez kétségtelenül jó húzás volt a hazaiak részé­ről, azonban ha a védő emberek nem tudnak elszakadni még sa­ját támadásukkor sem az ellen­vésre vállalkozott. Varga, a ven­dégek kapusa későn tudott elru­gaszkodni a csúszós, nedves fü- vön, így a labda fölötte vágó­dott a hálóba. 1-0. Kitámadott tehát a Debreceni Kinizsi, ezzel élénk lett a játék. A mérkőzés hátralevő részében percenként felváltva kerültek ve­szélyhelyzetbe a kapuk. Különö­sen a 65. és 78. perc között volt erős a vendégek rohama. Ezt si­ker ütt--gó-Ral-*®áT«iuk, igaz, sza­badrúgásból. A 78. percben a szabadrúgás­hoz leállított labdának Halla fu­tott neki. A rosszul felálló sor­fal mellett — nem túl erősen — megcélozta a jobb alsó sarkot, és a meg sem mozduló Gulyás mellett (ő sem tudott elrugasz­kodni) a hálóban kötött ki a lab­da. l-l. És ez maradt a vég­eredmény. Azt kell mondanunk, hogy az 1-1 a Debreceni Kinizsire nézve hízelgő. Tudniillik a 60. percben Czél teljesen egyedül ugrott ki a jobbösszekötő helyén, Varga ka­pus már verve volt, de a mis­kolci csatár csak a jobb kapu­fát találta el. Vagy mondhat­nánk egy másik példát is, igaz, ekkor Jaczina játékvezető volt a főszereplő. Az utolsó percek egyikében egy szót sem szólhat­tak volna a debreceniek, ha buktatásért ll-est ítél ellenük. Így azonban maradt a döntetlen, a közepes iramú és közepes színvonalú találkozón. VÁGÓ GYÖRGY: D. TÖTH BÉLA felüktől, akkor ez az eredmé­nyesség rovására megy. Így tör­tént — hazai szemmel — az egész első félidőben. A miskol­ciak támadásai már a fél pályá­nál megakadtak, vagy — jobb esetben — lelassultak, hiszen nem volt elöl kinek adni a lab­dát, a középpályások is csak né­mi késéssel jutottak túl a fele­zővonalon. Sokszor úgy tűnt, mintha nem is miskolci pályán játszanak a mérkőzést, hanem — Debrecenben. A félidő egyetlen gólhelyzetét is a Kinizsi dolgozta ki, a 44. percben. Szabó lövése pattant Orestyén elé, és a debreceni já­tékos 15 m-ről, óriási helyzetből hibázott. A szünet után megváltozott a játék képe. Először is azzal, hogy az 52. percben vezetést szerzett a Papp J. SE, ezzel ki­támadásra késztette ellenfelét. A gól így esett: egy ártalmatlannak tűnő helyzet után Kapus vezet­gette a labdát a hátráló védők­re. Azután egyszercsak megunta magát, és 18 m-ről, középről lő­és gólszegénység Potyagélok i Labdarúgás r Ózdi Kohász—Haladás 0:0 Ózd, 7000 néző, vezette: Urbán Ózd: Szögedi — Pribék, Szilá­gyi, Kajdi, Bíró — Tokár (Lige ti), Ambrus, Becsei — Ut.assy Tóth (Madarász), Dudás. Edző Pallagi Róbert. Már a 2. percben vezetés' szerezhetett volna a haza csapat, de Dudás kapuba tar­tó lövése elakadt a védőkön Az ellentámadásnál Szabó fe­jese szállt el a kapu fölött Az ózdiak támadtak többet de a vendégek védőfala ma­gabiztosan hárított. A 19 percben 18 m-ről szabadrú­gást ítélt a játékvezető, d< Dudás nem tudta értékesíten a kínálkozó helyzetet, majc utána ismét ő hibázott gól­helyzetben. Beszorult a Szom­bathely, de' a hazai helyzetei kihasználatlanul maradtak. A 28. percben Becsei lövése s felső lé.cet súrolva hagyta e a játékteret. A 31. percben Garics nagyszerűen ugratti ki Horváthot, de a jobbhát­véd lövése elkerülte az ózd: kaput. A 40. percben Hegedűi önfeláldozó belevetődéssei akadályozta meg Pribéket a gólszerzésben. Szünet után élénkült a já­ték, a szombathelyiek már többször vállalkoztak táma­dásra. A 65. percben Preszel- ler tört kapura, de 16-os vo­nalánál szabálytalanul sze­relték. A szabadrúgást Bogáti a sorfalba lőtte. Lendületes ózdi rohamok jellemezték az utolsó negyedórát, de a hely­zeteiket változatlanul nem tudták kihasználni a hazaiak. A 80. percben Ambrus ha­gyott ki nagy helyzetet. A 87. percben Utassy beadását Li­geti hibázta el 6 m-re a Ha­ladás kapuja előtt. Szép őszi napsütésben, ér­dekes, változatos mérkőzést vívott egymással a két újonc. A Haladás valóságos sündisz- nóállást alakított ki kapuja előtt. Az ózdiak rohamai sor­ra elakadtak a védelmi fa­lon, ebben közrejátszott az is, hogy sok volt a pontatlan át­adás. A Haladás elsősorban az egy pont megszerzésére törekedett. Jók: Pribék, Szilágyi, Amb­rus, Becsei, Dudás.