Déli Hírlap, 1980. november (12. évfolyam, 257-280. szám)

1980-11-09 / 262. szám

Labdarúgó IXB H Hat gól a Kultikban Az NB II Keleti csoport­jában szereplő miskolci csa­patok a 15. fordulón jutottak túl. A szombatra előrehozott találkozók közül csak az MVSC-ét figyelhette a mis­kolci közönség. A vasutasok a Szarvas együttesét fogad­ták, győztek, de a gólkülönb­ség a vendégekre nézve hí­zelgő. Jászberénybe látoga­tott a Borsodi Volán, és ve­reséget szenvedett. A Hon­véd Papp J. SE az Asztalos SE otthonában lépett pá­lyára, egy pontot szerzett. MVSC—SZARVAS 4:2 (1:0) Tegnap azoknak volt igazuk, akik kissé késve érkeztek a miskolci NB Il-es találkozóra. A rendezők a salakpályát készítet­ték elő a mérkőzés színhelyéül, Boció játékvezető azonban nem­csak hogy alkalmasnak, hanem kitűnő állapotban lévőnek talál­ta a füves pályát, és ott ját­szatta le a mérkőzést. Ez azon­ban nem volt kifestve, a mér­kőzésre előkészítve. Így mintegy 12 perces csúszás után futhat­tak ki a csapatok, napsütéses időben, 500 néző előtt a pályára. Az MVSC így kezdett: Kun — Gyöngyösi, Bobkó, Leiszt, Bu- kovenszki G. — Gergely, Lip- ták. Egry — Bukovenszki B. Kiss, Török. Csere: Lipták he­lyett Krémer. Edző: Krompasz- ky Gyula. Az első negyedóra a rendkívül gyenge iram és a rendkívül gyenge színvonal jegyében telt el. A játékosok középen próbál­ták az ellenfél térfelére felvin­ni a labdát, sikertelenül. Hogy mennyire passzív volt ez a ne­gyedóra, azt jelzi, hogy nemcsak gólhelyzet nem alakult ki, de még a kapu közelébe sem jutot­tak a csatárok. (Ebben persze a tévesen lengető partjelzők is lu­dasok.) A 15. percben az első valamire­való helyzet Kiss előtt adódott. Két védőtől szorongatva, a 16- os vonaláról megcélozta a kapui, és a labda alig valamivei a ka­pufa fölött hagyta el a játékteret. Ennél nagyobb helyzet adódott a 22. percben; a 16-os vonala körül kezezés miatt ítélt szabad­rúgást a játékvezető, amit Kiss adott be. Beadása teljesen tisz­tán találta Lipták ot, aki azon­ban 5 méterről sem talált a ka­puba. A 33. perc hozta meg a ha­zaiak vezető gólját. Az egyéb­ként is sokat inozgo Bukovensz­ki B. ívelt a 16-os környékére. Kiss jó ütemben lépett ki a vé­dőfalból, maga elé tette a láb dát és egyből, nagy erővel a kapuba bombázott, 1:0. Ugyanez a perc meghozta voi na a második MVSC-gó]i is. Tö rököt szöktették, s egyedül tör­hetett kapura. Sajnos, korán lőtt és a labda a bal kapufa mellett gurult az alapvonalon kívülre. A második félidőben — bár az első öt percben a Szarvas lépett fel támadólag —- az 50. percben növelte előnyét, az MVSC. Bal oldali kényszerítő átadások utáfi Bukovenszki B.—Kiss volt a labda útja. Kiss a felfutó Bobkó elé perdített, aki balról 10—12 méterről a ba] a'só sarokba lőtt. 2:0. Teljesen megzavarodott a- szarvasi védelem. A következő 20 percben akár öt gólt is lőhet­tek volna a hazaiak, de hol Lip­ták, hol Egry, hol Török ügyet- lenkedte el a helyzetet. Ezért teljesen váratlan volt a 70. perc­ben a szarvasiak szépítő gólja. A 16-os vonalon belül pattant Ra­vasz elé a labda, és rá egyetlen védő sem mozdult. Kun azonban feleslegesen a rövid sarok felé indult, jóllehet a szarvasi csatár eléggé kisodródott. Ebből a hely­zetből Ravasz nagyon ügyesen a kimozduló Kun mellett a jobb felső sarokba pcrditette a lab­dát, 2:1. Nem sokáig örülhettek a ven­dégek a szoros eredménynek. A 75. percben Kiss a felezővonal körül, bal oldalról remek labdát tálalt középre, Egry elé. A csa- ár megugrott, egyedül vezette a labdát, 11 m-ről az eléje kimoz­duló kapus melleti a iobb alsó sarokba gurított, és 3:1. Egy perc telt el és ezúttal az !\JVSC hálójában táncolt a lab­da. Szabadrúgáshoz jutott a Szarvas az ötös magasságában, a jobb oldali 16-os vonalánál. A szabadrúgáshoz Ravasz készülő­dött. Mindenki beauast várt, de ó megcélozta a rövid sarkot. Kun a hosszú sarokra helyezke­dett, így már későn ért oda. és a labdát csak a hálóba tudta pofozni”. Nagy kapushiba: A 87. percben egyenlíthetett volna a vendég együttes. Kun már verve volt, amikor közvet­len a gólvonal előtt Bobkó, ön­je láldozóan bele vetőd ve a labdá­ba, szögletre mentett. A kiha­gyott helyzetre góllal válaszolt az MVkjC. Egy sikertelen bal ol­dali akció után nagy kavarodás támadt a Szarvas kapuja előtt, a labda Török elé pattant, aki kö­zelről óriási erővel meglőve azt. nem hibázott, 4:2, és ez lett a végeredmény. A közepesnél gyengébb színvo­nalú és iramú találkozón helyze­teik alapján a hazaiak nagyobb gólkülönbséggel is győzhettek vol­na. A csapatból Bukovenszki B. munkabírása és Kiss Tibor játé­ka emelhető ki. D. T. B. LEHEL SC—BORSODI VOLÁN 4:0 (4:0) ASZTALOS SE—HONVED PAPP J. SE 1:1 (0:0) Erdei futóverseny a Csanyikban Hagyomány már. hogy a miskolci atlétikai évadot minden évben a november 7-e tiszteletére megrendezett erdei futóversennyel zárják. Most az időjárás nem ked­vezett a 15 egyesület mint­egy 200 versenyzőjének:ned­ves utak. meg-megújuló esők nehezítették a nálva teljesí­tését. Ennek ellenére a ver­seny elérte célját és szép miskolci sikert hozott. A vándordíját a DVTK nyerte 197 ponttal, a 36 pontos Szikszó (gimnázium), a 27 pontos Hajdúböszörmény, a 21 pontos Honvéd Papp J- SE és a 15 pontos Borsodi Bányász előtt. LEÁNYOK: Üttörök (100 m. 9 induló):. 1. Bocsi (DVTK). 2. Tóth (Ormos- bánya). 3. Kun (HCM). Serdülő A (1500 m, 21): 1. Sze­mes. 2. Debreceni. 3. Lukács (mindhárom DVTK). Csapatban: 1. DVTK 20 pont. 2. Borsodi Bá­nyász 37 pont, 3. Szikszó 66 pont. (A pontszámok itt a he­lyezési számok összegei.) Serdülő B (1500 m. 28): 1. La­tinovics (Haidúböszörmény). 2. Barát (DVTK), 3. Szerbín (DVTK). Csapatban; 1. DVTK 24. 2. Ede- lényi Bányász 53. 3. Edelényl Bá­nyász B. 89. ifjúsági (10ŐO m. 12): 1. Nvltrai 2. Lovas (mindkettő DVTK), 3. Fehér (MVSC) Csapatban: 1. DVTK 18. 3. Szikszó 46. Felnőttek (3000 m. 9): l. Fejel­né (DVTK). 2. Hudiné (Ganz- MAVAG). 3. Iványi (DVTK). Csapatban: 1. DVTK 10, 2.. Haj­dúböszörmény 18. 3. Szikszó 25. FIÓK: Üttorők (2000 m. 20): 1. Gergely (Ormosbánya), 2. Igó (Bánréve), 3. Domonkos (Ormosbánya). Serdülő A (200« m, 17); 1. Xe- 'mes. 2. Galambos (mindkettő DVTK). 3. Szepesi (Hajdúböször­mény). Csapatban: l. DVTK 18. 2. DVTK B 47. 3. Hajdúböször­mény 54. Serdülő B (2000 m. 19): 1. Kó­nya (DVTK). 2. Budai. 3. Bod­nár (mindkettő Borsodi Bányász). Csapatban: 1. DVTK 35. 2. Bor­sodi FányáS7 4ö. 3. DVTK B. 138. Ifjúsági (3000 m, 19): 1. Krassal- kovich (DVTK). 2. Antal (KVSE), 3. Kollár (DVTK). Csapatban: 1. DVTK 20, 2. Szikszó 65. Felnőtt (5000 tn, 29): 1. Kocsis (DVTK), 2. Kozma (Bp. Építők), 3. Szász (Honvéd Kun B. SE). Csapatban: 1. DVTK 10. 2. Hon­véd Papp J. SE 21. 3. Honvéd Papp J. SE B. 31. a T, B. Kerékpározás Avas Kupa az A vason A Nagy Októberi Szocia­lista Forradalom 63. évfor­dulójának tiszteletére a Test- nevelési Sportfelügyelőség és a Városi Kerékpáros Szak­szövetség kerékpárversenyt rendezett az Avas alján. Az esőre hajló, szeles időben mindössze 55-en indultak. Di­cséret illeti a 27. sz. Általá­nos Iskola tanulóit, akik test­nevelő tanárukkal együtt va­lamennyien kerékpárral ér­keztek Hejőcsabáról a ver­seny színhelyére és végül is a legsikeresebben szerepel­tek. EREDMÉNYEK: Serdülők: 1. Hajdú. 2. Szalal, 3. Tégei (mind­három MVSC). 1966-os születésűek: 1. Meny­hárt (’.01. sz. ipari Szakmunkás­képző Iskola). 2. Toronya (114. sz. Ipari Szakmunkásképző Iskola), 3. Bálint (27. sz. Alt. iskola). 1967- es születésűek: 1. szath- mári (32. sz. Általános Iskola), 2. Tóth (24. sz. Ált. Iskola). 3. Dékány (40. sz. Ált. Iskola). 1968- as születésűek: 3. Csabai. 2. Pokoczki, 3. Berci (mindlia- rom 37. sz. Általános Iskola). 1969- es születésűek: i. Kárpáti (16. sz. Alt. Iskola) 2. Húsz. 3. Hódi (mindkettő 27. sz. Alt Isko­la). 1970- es születésűek: 1. Dombi I.. 2. Dombi II., 3. Pethö (mind­három 2. sz. Általános Iskola). Az iskolák versenyét a 27. sz. Általános Iskola nyerte, megelőz­ve a második helyezett 2. sz. Általános Iskolát, és a harmadik helyezett 32. sz. Általános Isko­lát. Tömegsport Sakk, asztalitenisz A vasutas-szakszer vezet területi bizottsága november 7-e tiszteletére asztalitenisz és sakk sportágakból tömeg- sportversenvt rendezeU. Az előbbi színhelye az MVSC tornaterme volt, az utóbbié a Vörösmarty Művelődési Ház. A részvevők nagv kedv­vel es időnként jó színvo­nalon versenyeztek. Sakk: ' Drdógh (Berente Vas­útállomás). 2. Vasvári (Szerencs). 3. Szűcs (Miskolci Vontatási Fő­nökség). Asztalitenisz: t. Kovács, 2. Gu­lyás (mindkettő Miskolci Vonta­tási Főnökség). 3. Vincze (Mis­kolci Pályafenntartási. Garaba szabálytalanul szerelte Tatárt a tizenhatos vonal előtt Labdarúgó NB I V jabh hazai kudarc DVTK—Bp. Honvéd 0:2 A diósgyőri közönség, úgy tűnik, jó mérkőzésre és főleg hazai győzelemre számított, hiszen több mint tízezren voltak kíváncsiak a két pi­ros-fehér csapat összecsapá­sára. A hazai együttesben Néder két sárga lapja miatt nem szerepelhetett, , Száhtó foglalta el a helyét, míg Ma­gyar és Szemere kezdő lett, DVTK—BP. HONVÉD 0:2 (ŐM) Diósgyőr, vezette; Körös. DVTK: Veréb — Szegő, Szántó. Oláh. Teodoru I. — Fükő, Tatár, Gprgei — Borostyán. Magyar (fpodoru II. a 72. percben), Sze­mere (Fekete, 72. percben. Edzó: Szaoó Géza. BP. HONVÉD: Gujdár — Pa- róczai. Kocsis, Garaba, Varga (Csorba. 88. percben), — Lukács, Nagy, Dajka (Gyjmasj a szüne*. •után) — Bodonyi, Esterházy, Kozma. Edző; Tichy Lajos. A találkozót két veszélye* Honvéd -támadás vewette be, ami­ből szerencsére nem születet* gól. Az 5. percben Fiikő a jobb oiúalon szöktette Borostyánt, ö az alapvonal tájékáról visszaját­szott középre Görgeihez, aki azonban 16 méterről az égbe lőtt. A 8. percben Esterházy el­ment a kissé lassú Oláh mellett, (Szegővel rossz ütemben váltott), majd 12 méterről lőtt, de az ötösön álló Veréb óriási bravúr­ral a léc fölé tolta a labdát. Két perccel később Oláh jobb oldali szabadrúgása után Tatar fejjel továbbcsúsztatta a labdát a bal oldalon helyezkedő Görgeihez, akinek 18 meteres ravaszul csa- vari lövése alig kerülte ei a jobb felső sarkot. A 16. percben Bo­rostyán 13 méteres szabadrúgását öklözte ki Gujdár. A Diósgyőr többet támadott, de akcióikban nem volt elég átütőerő. A Hon­véd teljesein beszorult saját ka­pujának előterébe. A 18. percben Visszavágtak a magyar ökölvívók A budapesti sportcsarnok­ban. zsúfolt lelátók előtt, a miskolci városi Sportcsarnok rendezésében került sor pén­teken a szerdai Magyaror­szág—Anglia ökölvívó-mér­kőzés visszavágójára. A má­sodik találkozó egyértelmű magyar fölényt hozott mi­után a magyar ökölvívó-vá­logatott 16:4 arányban győ­zött. A magyar pontszerzők: Rózsa, Kalányos, Gönczi, De- zamits, Lehotai, Subert, Csé- paayi és Soltész voltak. Labdarúgás VB i Tegnap, a 14. fordulóban 9 mérkőzést játszottak a csapatok, melyből négy vendéggyőzelmet hozott. Különösen kiemelkedő ezek között az újonc Nyíregy­háza győzelme a Megyeri úton. A Videoton is folytatja jó sze­replesét. amely idegenben isméi győzött, míg a listavezető Fe­rencváros Békéscsabán szerzett egy pontot. Eredmények: Csepel—Kaposvár 3:1. Újpesti Dózsa—Nyíregyháza 1:2, ZTE—Videoton 1:3, Pécsi MSC—Rába ETO 1:0. Békéscsaba —Ferencváros 1:1. Debreceni MVSC—Dunaújváros 3:0, Volán— Tatabánya 0:2, Vasas—MTK-VM A 15. fordulóban a papírfor­mának megfelelő eredmények születtek, egy vaskos meglepetés azonban akadt, miután a Gyön­gyös Salgótarjánban szerezte meg a két pontot. Eredmények: MVSC—Szarvas 4:2, H. Asztalos SE—H. Papp J. SE 1:1, Kazincbarcika—Nagybá- tony 4:0, Lehel SC—Borsodi Vo. Ián 4:0, Salgótarján—Gyöngyös 0:1, Hajdóböszörménv—Eger 0:1, Ózd—HODGÉP 2:0. Gyula—Deb­receni Kinizsi 4:2. Karcag—Szol­noki MÁV MTE 0:3, Debreceni rSK-H. Szabó L. SE 0:0. 3:0. A KELETI CSOPORT ALLASA: A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Ózd 15 8 3 4 24-13 19 2. Salgótarján 15 8 3 4 21-12 19 1. Ferencváros 14 8 4 2 31-14 20 3. Eger 15 8 3 4 23-18 19 2. Vasas 14 8 4 2 30-15 20 4. Gyöngyös 15 8 3 4 16-14 19 3.’ Videoton 14 9 2 3 27-17 20 5. Szolnok 15 8 2 5 27-20 18 4. Bp. Honvéd 13 8 2 3 27-15 18 6. Gyula 15 6 6 3 20-17 18 5. Nyíregyh. 14 7 4 3 14- 8 18 7. Papp J. SE 15 5 6 4 26-23 1« 6. Tatabánya 14 5 5 4 17-12 15 8. Szabó L. SE 15 5 6 4 16-13 16 7. Ü. Dózsa 14 5 5 4 27-23 15 9. Szarvas 15 6 4 5 17-15 16 8. Békéscsaba 14 6 3 5 18-18 15 10. HMSE 15 6 3 6 14-12 15 9. PMSC 14 5 4 5 16-19 14 11. Asztalos SE 15 5 5 5 17-17 15 10. Csepel 14 5 3 6 20-16 13 12. Lehel SC 15 4 6 5 18-16 14 11. Debrecen 14 6 1 7 17-18 13 13. Nagybátony 15 5 4Í 6 20-21 14 12. Volán 14 4 5 5 19-24 13 14. D. Kinizsi 15 6 2 7 22-27 14 13. Rába ETO 14 3 5 6 14-17 11 15. DUSE 15 4 5 6 18-17 13 14. ZTE 14 4 3 7 21-30 11 16. MVSC 15 5 3 7 26-28 13 15. Diósgyőr 14 3 4 7 11-20 10 17. Kazincb. 15 4 4 7 19-23 12 16. Kaposvár 14 3 3 8 15-27 9 18. Karcag 15 5 2 8 17-27 12 17. MTK-VM 14 2 5 7 11-23 9 19. B. Volán 15 2 6 7 15-2« 10 18. DtnutuiYúCOs U 2 19 13*36 i 20. ttajdub. IWAÍ * Fükő két csel után tisztára ját­szotta magát, majd 18 méterről veszélyesen pattogó lövést kül­dött kapura, amit Gujdár elve­tőd ve hárított. A hazaiak annyira erőltették a támadást, hogy védelmük teljesen fellazult. Ez azért volt veszélyes, mert Itöztudott, hogy a fővárpsi együttes csatársora nagyon gyors, míg Szántó kivételével a hazai védők lassúak. A vendégek éppen ezért gyors, kontratáma- dásokkal kísérleteztek, ami sok­kal több veszélyt rejtett magá­ban, mint a hazai akciók. A 20. percben Bodonyi jobb ol­dali szögletrügása után Esterházy fejelt kapura, de Veréb a biz­tosító Fükő mellett megfogta a labdát. Ot. perccel később Bodo­nyi a jöbb oldalon vihkrzott el Teodoru I. melíett, középre adott Dajkához, aki a szétnyíló véde­lem között kapura lőtt, de a labdát Veréb biztosan ölelte ma­gához. A 28. percben Bodonyi a bal oldalón ment el Szegő mel­lett, betört a 16-oson belülre, majd 12 méterről nagy erejű lö­vést eresztett meg, amit Veréb ragyogó reflexszel, elve tőd ve csí­pett el. A 30. percben Fükő re­mek labdát adott Oláhnak, aki a 16-os jobb sarkáról óriási lövést eresztett meg, ám a labda el­szállt az ötösön álló Gujdár és a jobb felső sarok mellett is. A 43. percben jobb oldali diósgyőri szögletrugás után Tatár a sár­ban me^feneklő labdát nagy helyzetben a kaputól 8 méterre fölé rúgta. Egy perccel később Borostyán jobb oldali szöglete után ismét Tatár fejelte a labdát kapura, de pontosan a középen álló Gujdár kezébe. A második félidőben nagyot esett a játék irama és színvona­la, rengeteg volt az eladott lab­da és éppen ezért folyamatos akció nem is nagyon alakulha­tott ki. A 47. percben Esterházy Oláh mellett tört be a 16-oson belülre, s kissé kisodródott ugyan a jobb oldalra, de 10 mé­terről bődületes lövést küldött kapura, amit Veréb ritkán látható bravúrral öklözött kapu fölé. Az 53. percben csaknem gólt szerzett a vasgyári gárda. Bo­rostyán a jobb oldalon az alap­vonal közeléből. Kocsis mellett átívelt a másik oldalra, ott jól érkezett. Szemere, akinek feje­sét Gujdár maga mögé tenyerei- te, de a gólba tartó labdát Ga­raba még a gólvonal előtt szög­letre vágta ki. Az 58. percben egy gyors táma­dás végén vezetést szerzett a Bp. Honvéd. Esterházy elvíbar- zott a jobb oldalon, nem tudták szerelni, ő élesen középre lőtte a labdát és a befutó Bodonyi W méterről a tehetetlen Veréb mel­lett egyből a kapuba továbbított. 0:1. Az eddig türelmesen váró kö­zönség egyre inkább elégedetlen­ségének adott hangot, ami külö­nösen a kettős diósgyőri csere után vált kínossá. Ugyanis a szurkolók úgy vélték, hogy Sze­merét nem kellett volna lecse­rélni, éppen ezért egyre többen és hangosabban kezdték szidni Szabó Géza vezető edzőt. Érdekes, bogy a játékosokat nem ^bán­tottak^, pedig jócskán lett volna rá ókük. Például Tatár gyenge­sége' szembeötlő volt, semmi je­lét sem mutatta annak, hogy mi­nél előbb válogatott formába szeretne kerülni. Elképesztő volt, ahogy végigácsorogta a második félidőt, hol Gujdár, hol Veréb kapujának előterében, és még csak meg sem kísérelte magát bevonni a játékba. A fővárosiak vezető gólja utáni szinte alig történt valami a pá­lyán. A vendégek megelégedtek a vezetéssel, a hazaiak pedig nem tudtak azon változtatni, sőt a 78. percben újabb gólt kaptak. Gyimesi a jobb oldalról középre ívelt, én a befutó Kozma úgy fejelt a jobb alsó sarokba, hogy a labda Veréb kezét is érintette, 0:2. Ettől kezdve a vendégek már csak az előny tartására tüleked­tek, a diósgyőriek pedig bele­törődtek az újabb vereségbe. tjjabb kudarc érte tehát a csa­patot, amely feltehetően nagy je­lentőséggel bír a kiesés szem­pontjából. Persze erről még ko­rai lenne beszélni, de nehány játékosnak jó volna elgondolkoz­ni azon, hogy egyáltalán akar-e küzdeni a diósgyőri piros-fehér színekért, vagy sem. Néhányan felháborító módon fáradtan, öregember benyomását keltőén vonszolták magukat a »tét kapu között úgy, mintha nekik semmi közül sem lenne a csapathoz, a pályán folyó játékhoz. A hazai­ak közül Veréb, Szántó es Bo­rostyán említhető meg bravúr­jáért, akaratáért és kezdeménye­zőkészségéért. Ez a három já­tékos azonban kevés ahhoz, hogy a DVTK-t jelenleg csapatként értékeljük. DARAB GYULA + Szemere közeli fejese alig kerülte el a kaput ÍSzaüó István felvételei) i