Déli Hírlap, 1979. június (11. évfolyam, 127-152. szám)

1979-06-04 / 129. szám

♦ Ez volt a 9. gól a Vasút hálójában, szerezte az egri Kovács. MVSC—Eger 0:10. ' (Szabó István felvétele) Vízilabda OB II A Tíz egri gól — válasz nélkül A tervet teljesítették MÁV Előre—DVTK 1:1 (1:0) s. f A válogatott mérkőzések­től megtizedelt és meglehe­tősen fáradt diósgyőriek je­len helyzetükben csak egy pont megszerzésében re­ménykedtek a kiesés rémé­től fenyegetett székesfehér­vári csapat otthonában. .Ha ezt tervnek is lehet nevezni, akkor mondhatjuk, a tervü­ket teljesítették, s egy pont­tal tértek haza Diósgyőrbe. A Videoton elleni váratlan pontvesztés után szükség is volt erre a pontra, hiszen várható volt. hogy a Honvéd otthon legyőzi a Dunaújvá­rost. és tovább közelíti a DVTK-t. Ez így is történt, s a szerdai rangadón a DVTK- nak győznie kell ahhoz, hogy bebiztosíthassa a bronzérmet jelentő helyezését. Székesfehérvárott mind­össze kétezren voltak kí­váncsiak a találkozóra. A hazai közönség már a har­madik percben tapsolhatott, hiszen Meggyes ekkor fejel­te hálóba Lee hner szögle­téből a hazaiak vezető gól­ját. A nem túlságosan ese­# Fükö Sándor szerezte a DVTK egyenlítő gólját Szé­kesfehérvárott ménydús mérkőzésen a DVTK a 26. percben egyen­líthetett volna, de Boros­tyán beadását Oláh 6 mé­terről a kapu fölé lőtte. Tíz perccel a második félidő megkezdése után már lehe­tett látni, hogy érik az egyen­lítés. Ekkor ugyan Koleszár léc alá tartó lövését Paulusz még védte, a következő percben azonban már tehe­tetlen volt. Az 56. percben a DVTK szintén szöglet után ért el gólt, s így egyenlített. A labdát Görgei ívelte be, ami után Varadi lövése a védőkről Fükö elé pattant, aki 8 méterről a kapu bal oldalába lőtt. Az egyenlítő gól után a hazaiak támadtak többel, gólhelyzeteket is teremtettek, a védelem azonban minden próbálkozást hárított. A tar­talékos DVTK csak időnként játszott jól, s az egy pont megszerzése számára most jelentős eredményként köny­velhető el. A diósgyőriek a követke­zőket szerepeltették: Szabó — Szántó, Kutasi, Váradi, Szanyó — Oláh. Fükö. Kol- leszár — Borostyán, Magyar (Szalai), Görget (Teodoru /.). odaértek. Mellette Denk, Nagy, Orbán, Báthory, Brinza, Jakab, Varga, Viszokai, Imolya kapott játéklehetőséget Frank Elemér edzőtől a mérkőzés folyamán. Az elején viszonylag jól tartot­tak magukat, de már ekkor fel­tűnt. mennyivel gyorsabbak az egriek. Gyorsaságuk akciógólt jelentett, miközben az MVSC-s Nagy, majd Jakab eredményte­lenül küszködött a beállós he­lyén. A negyed második gólját. Nagy kiállítása után. emberhát­rányból kapta a vasutas csa­pat. 0:2.­Amit a második negyedben mutattak az egriek, az még — a jobbara laikus — ötszáz körü­li miskolci nézőt is tapsra kész­tette. Különösen az egri Mada- rasi remekelt. íme az ekkor ka­pott öt gól. röviden: kidolgozott helyzet a félig felállt zóna ellen Labdarúgás NB II Kettős miskolci győzelem Irigykednünk kellett volna az MVSC vízilabdázóira, akiknek szombaton a tapolcai strandon majdnem ötven percig elegendő vízmennyiség jutott a hüsölésre. Ugyanis — nem hivatalos becs­lések szerint — egy átlagfürdő- zö egy négyzetméteren három másikkal ütközött. Hogy még­sem irigykedtünk, annak az egyetlen oka Eger csapata volt. Leiskolázta a miskolciakat a ví­zilabda OB II. A osztályban, bajnoki találkozón. Különösen a második negyedben tűnt ellen- allhatatlannak játékuk, amikor is emberhátrányból lőttek egy akciógólt,, majd mindezt meg- toldották egjr négyméteres ki­harcolásával. Kétségkívül az OB I-ben a helyük. Halasy sípjelére Éder igyeke­zett megszerezni a középen levő labdát, de az egriek hamarabb A labdarúgó NB lí , Keleti cso­portjában vasárnap Jól szerepel­tek a -miskolci csapatok. Mind az MVSC, mind a Honvéd Papp Jozsei SE győzni tudott, sót az utóbbi idegenben ütötte ki a Bé_ késcsabai TASK-ot. HONVÉD PAPP JÓZSEF SE— BÉKÉSCSABAI TASK 5:0 (2:0) Mintegy ezer néző volt kíván­csi Békéscsabán a jobbik mis­kolci csapat, a Honved Papp J. SE játékara. A vendégek a kő­vetkező játékosokkal léptek pá­lyára: Szögedi — Bakos, Szilá­gyi, Farkas, Fodor — Gregor, Osváth, Magyar. Tokár — Ré- pási, Rácz. (Edző: Vágó György.) A 4. percben született meg az első gól. Répási balról beívelt labdáját Gregor kapásból vágta a kapuba, 1:0. A 38. percben Rácz szépen játszotta tisztása. Xokárt, aki ugyancsak kapásból eresztett meg egy bombát a 16-osról. és á labda a jobb iielsö sarokban kö­tött ki. 2:0. * A fordulás után is tartott a miskolciak lendülete, a vereség­be már beletörődött hazaiak el­len. A 48. percben a másik fel­ső sarokban zörgött a háló. ez­úttal Magyar volt eredményes. 3:0. A 72. percben Rácz előtt kí­nálkozott nagy lehetőség, és ki i£ használta. Középen kiugrott es a kifutó kapus fölött emelt a kapu közepébe. 4:0. A 78. percben a korábbi gól­szerzőtől. Rácztól indul az ak­ció, aki a jobb szélen futtatta Tokárt. A beadás sikerült, és a jókor érkező Répási a bal felső sarokba fejelte a labdát. 5:0. A közepes színvonalú és ira­mú találkozón a Honvéd ilyen arányban is megérdemelten nyert. A játékosok közül Ma­gyar, Tokár, Rácz, Gregor és Szilágyi nyújtott átlagon Celü- lit. MV SC—KISVARUA 3:2 (1:0) Mintegy 500 néző előtt. Sütő játékvezető vezetésével a hazai csapat a következő összeállítás­ban kezdte a iátékot: Serfőzö — Krémer, Locher, István, Lciszt, Varga (Gergely, 62. p). Lipták (Fister, 63. p.), Egri. Caerva, Kiss, Török. Hazai támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés, melynek ered­ményeként már a 8. percben a Kisvarda hálójában .táncolt a labda. Egy korszerű vasutas tá­madás vegén Egry—Kiss Volt a labda útja. utóbbi egy kénysze­rítő passz után Egry elé tálalt, aki a balösszekötő helyéről. 15 m-ről, nagy erővel lőtt a háló­ba. 1:0. Mezőnyjátékkal folytatódott a mérkőzés, jobbára a két 16-os között pattogott a labda. A rek- kenö hőségben mintha megelé­gedtek’ volna a hazaiak a veze­téssel. és könnyelműsködni kezd­tek. Ezt a Kisvárda hamar fel­ismerte. és több, szélen veze­tett támadással kísérletezett az MVSC kapujának bevételére. Az első félidőben már nem válto­zott az eredmény. Az 55. percben növelte elő­nyét az MVSC. Varga labdájá­val Kiss indult meg. A fellazult vendég védők csak kísérni tud­ták. ő jó ütemben Lipták elé tálalt, aki a kifutó kapus mel­lett elhúzta a labdát, és a bal alsó sarokba gurítőtt. 2:0. A vendégek nem adták fel a mérkőzést, és a 61. percben si­került szépíteniük. Egy balolda­li beadás után az elalvó véde-^ lem, és a későn mozduló Ser- főző mellett Hegedűs fejelt • a jobb felső sarokba. 2:1. Hat perccel később Szilágyi kapta tisztán a labdát. 20 mé­terről lőtt. de a nagy ereiü lö­vés centiméterekkel kerülte el a jobb alsó sarkot. A 82. perc­ben ritkán látható szabadrúgás­góllal növelte előnyét a vasutas gárda. A Fister buktatásáért, meg­ítélt szabadrúgást Kiss 18 m^ térről, óriási erővel lőtte a bal felső sarokba. Kocsis a kezét sem bírta felemelni. 3:1. Már mindenki a mérkőzés vé­gét jelentő sípszót várta, ami­kor a nagyon lelkesen játszó vendég együttes ismét betalált Scrtözö kapujaba. Kubik a bal oldalon kiugrott a hazai * védők ' közül, maid a jobb felső sarok­ba bombázott. 3:2. Az MVSC csapatából Locher, Leiszt és Kiss dicsérhető, míg a Kisvárda együtteséből Baksa nyújtott jó teljesítményt, a jó iramú, közepes színvonalú ösz- szecsapáson. DARAB GYULA u:l. Meguszás után 0:2. Ember- hátrány, de újabb megúszás. és 0:3. Még mindig tart az ember- hátrányuk. amikor gólhelyzet­ben szabálytalankodtak a hazai­ak. négyméteres, 0:4. És vége­zetül egy remekül megjáratott labdamenetet egy húzással fe­jeztek be: 0:5. A 3. és a 4. menetben lelassí­tott az Eger. cseréit játszatta, de még így is jobb volt. Két akció- és egy emberelőnyös gól után alakult ki a végeredmény, a ke­rek tíz gól. Ezzel szemben mind. össze két — elfogadható — MVSC-kapuralövést jegyeztünk fel. Eger—MVSC 10:0 (2:0. 5:0. 2:0. 1:0). A miskolci csapatból, a mulatott játék alapján senkit sem lehet a jók között említeni. (D. T. B.) Asztalitenisz III A tavaszi idény utolsó mérkő­zését játszotta tegnap délelőtt a DVTK NB 11-es nőj asztalitenisz­csapata, Orosháza ellen. Az első négy mérkőzés után úgy 'tunt, hogy a diósgyőriek könnyen le­győzik ellenfelüket. A vendégek Páli révén csak egy győzelmet szereztek, így az első kör után 3:l-re vezetett a DVTK. A kö­vetkező négy mérkőzésből vi­szont a vendégcsapat szerzett több győzelmet (3:1. az Oros­háza javára) és így ismét nyílt­tá tette ta mérkőzést. Ezt köve­tően fej-fej mellett haladva,* iz­galmas mérkőzéseket vívtak egy­mással a lányok. Feltűnő volt Kriston nagyon nehézkes győ­zelme, az Orosháza leggyengébb játékosa ellen. A vendégek kö­zül viszont Páli imponáló já­tékkal megnyerte minden mér- * kőzését, így kiegyenlítettek. Az utolsó három mérkőzésből a diósgyőriek kettőt nyertek meg. és úgy látszott, hogy mégiscsak sikerül a győzelem. Az tuolsó -mérkőzést viszont a jobban kon­centráló Mátyus nyerte, Sinko- vics ellenében, és így 8:8-as döntetlennel végződött a mérkő­zés. Tehát: DVTK—Orosháza 8:8. DVTK: 'Badarász (2), Kriston (2), Utasi (3), Sinkovics (1). D. Gy. Donátit 6. a Tornász Világkupán A világ legjobb tornászai To­kióban adtak randevút egymás­nak. hogy eldöntsék, ki a világ legjobbja. A döntés a Szovjet­uniónak hozott sikert, mivel az összetett versenyt mind a fér­fiaknál. mind a nőknél meg­nyerte. De a magyaroknak sem kell szégyenkezniük. Donáth a 6.. Kalmár a 7—8. lett. Eredmények, férfiak: 1. Gyi- tyatyin 57,65 pont. majd utána a sorrend: Kaszamacu (japán)J Delesev (bolgár). 6., Donáth Fe-f renc, aki mindössze 5 század pontra szakadt le Kemnocutól, 14. Kovács Péter. Nők: l. Zaharova ''(szovjet). 2. Eberle (román) és Kim (szov­jet) előtt. 7—8. Kalmar Zsuzsa, 9—lü. Övári Éva. Totó­eredmények 1. Komló—Kaposvár 3:1 1 2. Répcelak—Dorog 1:» 1 3. MÁV NTE—PVSK 2:3 2 4. Fűzfő—Olajbányász 3:0 r 5. Szegedi Dózsa—BVSC 2 *2 X 6. BKV Előre—KKFSE 4:1 1 7. CeseVia—Brescia 3:1 I 8. Genoa—Bari o:o X •». Nocerina—Lecce 0:0 X 10. Pistoiese—Udinese 0:1 2 11. Taranto— Sambenedettgse 2:0 t 12. Ternana—Spal 1:1 X 13. Varese—Cagliari 0:2 ') Pótmérközés: H. Pescara—Sampd oria 1:1 X A Diósgyőri Gépgyár felvételre keres gépi forgácsolókat gépkocsiszerelőket karosszérialakatost, valamint sebesvizi üdülőjébe főzőnőt (nyugdíjas is lehet) Jelentkezni, érdeklődni a vállalat munkaerő-gaz­dálkodási csoportjánál lehet személyesen vagy telefonon (51-955/10-52 mellék) Ma folytatódik Labdarúgás ’79 Tizenkét csoportban 84 KISZ- csapat küzd a városi KISZ-bi- zottság Labdarúgás ’79 elnevezé­sű kispályás tornáján. A cso­portok nagyobb részében már három fordulón jutottak túl a csapatok, s a küzdelmeket ma az 1—6. csoport negyedik fordu­lójával folytatják 15 és 19.30 óra közöli, az ifjúsági sporttelep három pályáján. A csoportokban így még ko­ránt sincs kialakult helyzet, s a tabellákat meglehetősen „össze­kuszálja” az a körülmény, hogy az eddig kiírt 96 mérkőzésből 29 esetben játék nélkül jutott az egyik csapat a két pont birto­kába (3:0-as gólkülönbséggel), ami nem valami jó fényt vet néhány benevezett KlSZ-szerve- zet sportfelelősének munkájára. Eddig például egyszer sem jelent meg a benevezettek közül az Ál­lami Biztosító, a VEGYTERV, a Gyógyszertári Központ, a KPM Közúti Igazgatóság, a Postaigaz­gatóság és a Gabonaforgalmi Vullalat csapata. A 7. csoport­ban például a December 4. Drót­müvek Ságvári csapata három győzelemmel áll az élen. amit ellenfele meg nem jelenése ho­zott számára. A ma pályára lépő csoportok­ban jelenleg a következő a hely­zet; ' 1. csoport: 1. GELKA 6:3 4, MEZŐGÉP 6:3 4. KESZV 6:3 4. 4. MÁV Jármű 10:5 2. 5. AFOR 6.8 2, 6. VASVILL K. 4:12 2, I. ÉPFU II. 1:5 0. 2. csoport: 1. LKM 1. 11:1. b. 2. Pamutfonó 16:0 4. 3. BSZV 4:1 3. 4 - Csemege KV 4:8 3. 5. KVÍZIG K. 5:3 2. 6. Tejipari SZV 1:9 0, 7. SZÜV 0:19 0. 3. csoport: 1. N. OREL 6:2 4. 2. D. 4. D. Diadal 7:1 2. 3. Ip. Szöv. 5:3 2. 4. Ganz 3:3 2. ' 3. DIGÉP III. 4:7 2. 6. Eü. I. 0:3 0. 7. Állami Biztosító 0:6 0. 4. csoport: 1. Tejipari V. 6:ü 4. 2. Szóig. (Mélyép.) 9:4 3, 3. NME GTR 3:1 2, 4. Centrum 1:1 1. 5. Taxi 4:6 1. 6. ELVEGY K. 1:5 1. 7. Mentők 1:8 0. 5. csoport: 1. EAÉV 14:2 3. 2. DIGEP II. 4:3 3. 3. Papírgyár 4:2 2. 4 MIVÉ 4:4 2, 5. Mészmü 3:14 2. 6. EGSZI 1:2 Ü. 7, SZTK 0 :3 0. 6. csoport: 1. VÍZEP 5:2 4. 2. LKM M. 3:1 4. 3. NME Vegyig. 3:0 2, 4. BÁÉV G. 4:2 2, 5. ME­DICOR 0:1 0, 6. MűanyagfeW. 2:5 0, 7. VEGYTERV 0:6 0. A forduló jegyzőkönjTC t A szombaton lejátszott 30. for­dulóban kettőnél több golt csak a Vasas tudott rúgni, s ez szá­mukra jelentős sikert eredmé­nyezett, hiszen 0:2-ről győzték le a listavezetőt. Az ,.örök rang­adón” a várakozásnak megfelelő döntetlen született, s meglepetés­nek tulajdonképpen csak a győ­ri eredmény számit. A 30. forduló eredményei: Ú. Dózsa—Bp. Vasas 2:4 (2:1): Bp. Honvéd—Dunaújváros 1 :ö (0:0); ZTE—Videoton 2:2 (0:0): MTK-VM—FTC 1:1 (1:1); Cse­pel—Vasas Izzó 2:1 (2:0); MÁV Előre—DVTK 1:1 (1:0) ; Raba ETO —Tatabánya 1:2 (0:2): STC—Ha­ladás 1:0 (1:0) ; PMSC—Békés­csaba 2:1 (1:1). A bajnokság állása: 1. Ü. Dózsa 30 18 9 3 69:34 45 2 ITC 30 16 10 4 63:35 42 3. DVTK 30 17 6 7 53:30 40 4. Honvéd 30 15 8 7 54:30 38 5. Vasas 30 12 10 8 48:42 34 é. Videoton 30 11 10 9 41:38 32 7. Rába ETO 30 10 11 9 34:27 31 8. PMSC 30 8 14 8 31:39 30 9. ZTE 30 9 11 10 38:36 29 10. Tatabánya 30 9 11 10 42:42 29 11. STC 30 9 11 10 39:40 29 12. Dunaújv. 30 9 11 10 44:47 29 13. B.-csaba 30 9 8 13 41:45 26 14. MTK-VM 30 10 6 14 34:42 26 15. MÁV Előre 30 8 8 14 23:48 .24 16. Csepel 30 5 13 12 30:39 23 17. Haladás 30 8 5 17 31:64 21 18. Vasas Izzó 30 3 6 21 25:62 12 A labdarúgó NB II Keleti cso­portjában a Papp J SE nagy­arányú idegenbeli győzelme a meglepetés, ugyanide sorolható, hogy a Szabó Lajos SE Szarvas­ról hozta el a két pontot. Eredmények: Kazincbarcika— Debreceni MTE 1:0 (0:0) ; DVSC —Nyíregyháza 2 :l (1:1) : Szarvas —Szabó Lajos SE 0:1 (0:1); Ózd —Szolnoki MTE 4:0 (3:0): Békés­csabai TASK—Papp ,1. SE 0 :5 (0:2); Szolnoki MÁV—Gyula 1:0 (ü :0); Gyöngyös—Lehel SC 3 :U (1:0); MVSC—Kisvárda 3:2 (1:0) Hódmezővásárhely—Eger 3:0 (0:0) : Borsodi Bányász—Leninváros 2:4 (1:2). Az első júniusi forduló egyéb­ként végleg biztosította az NB I-et a Debreceni VSC (és a Vo­lán) számára. A Keleti csoport­ban a Debrecen, két fordulóval a befejezés előtt, 7 ponttal előzi a második helyen álló Nyíregy­házát. A Debrecen a következő két fordulóban a' Szabó Lajos SE ellen idegenben, és a Ka­zincbarcika ellen otthon már NB I-es csapatként lép pályára. A Keleti csoport állása: 1. DVSC 36 27 6 3 80:21 60 9 Ny.-háza 36 23 7 6 54:19 53 3. Eger 36 19 10 7 60:37 48 4. Papp J. SE 36 18 11 7 69:36 47 5. KVSE 36 17 9 10 58:36 43 6. DMTE 36 16 9 11 57:39 41 7. SZMTE 36 16 9 11 51:47 41 8. Szarvas 36 15 9 12 46:34 39 9. ÓKSE 36 1.6 7 13 53:46 39 10. Lehel SC 36 13 10 13 44:44 36 11. LMTK 36 12 12 12 48:49 36 12. Szabó L. SE 36 11 10 15 29:38 32 13. H.-vásárh. 36 11 10 15 50:61 32 14. B. TASK 36 12 6 18 42:55 30 15. MVSC 36 9 10 17 41:56 28 16. Sz. MÁV 36 !> 10 15 39:59 38 17. Gyűla 36 11 5 20 33:71 27 18. Gyöngyös 36 9 8 19 30:48 26 19. Borsodi B. 36 6 8 22 34 .*69 30 20. Kisvárda 36 2 10 24 26:79 U i t