Déli Hírlap, 1970. október (2. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-12 / 239. szám

Győzelem idegenben „Jó az öreg a háznál’ „Púpos” ismét a szorítóban * Mindennek vége... Kotlóczki, a nyíregyházi Dimitrov SE versenyzője mintha, azt a pillanatot siratná, amikor a szorí- tóba lépett. Munkácsynak, a MÉMTE veterán versenyzőjének jól eltalált ütése után a padlóra került. (Szabó István felvétele) Amikor tegnap délután a szorító két sarkából küzdelemre szólította a gong az első két párt, a MÉMTE—Dimitrov SE NB II-es ökölvívó CSB mérkőzésen, meglehetősen kevesen foglaltak helyet a népkerti tornacsarnok nézőterén. Idegek harca a kosárrangadón DVTK-MVSC 66:56 (27:2tt) Az első párban mérkőző Csóka I. vereséget szenve­dett, azonban mire Csóka II. a. szőri tóba lépett, megjött a közönség hangja is, s az if­jabb Csóka helyrehozta aez első párban elszenvedett ve­reséget, egyenlített. Mészá­ros győzelméhez nem férhe­tett kétség, biztosan szerezte meg a MÉMTE-nek az újabb két pontot, a volt miskolci Csendommai szemben. Po­zsonyi tovább növelte a ha­zaiak pontjait. A következő párban felzú­gott a közönség ütemes biz­tatása, hiszen a veterán Munkácsy lépett a szoritóba, aki már jóval túl van a harmadik X-en. Mozgásán, technikáján egyáltalán nem látszott meg a kor, újabb két pontot szerzett, ugyanígy Si­mon yi is. Tóth tovább növel­te a miskolciak előnyét, majd Kaposvári I. vállalko­zott pontszerzésre. Boczkó sérülés miatt feladta a küz­delmet. így a vendégek két ponthoz jutottak, majd egy ellenfél nélküli pontszerzés­sel szód! tettek. Az utolsó párban Kaposvári II. szen­vedett vereséget, s így a végeredmény 14:8 lett a Munkás javára. Amikor Tóth, a MÉMTE versenyzője a szoritóba lé­pett felzúgott a közönség biztatása: „Púpos! __ Pú­pos!” A kötelek között fia­talnak éppen nem mondha­tó ökölvívó mosolyogva fo­gadta a biztatást. S aztán ... játék három felvonásban... Talán így lehetne legjobban jellemezni Tóth István telje­sítményét. A becenév, s a név talán igen sokaknak mond valamit. Nem kell ta­lálgatni. Az a Tóth István versenyez — megfiatalodva — a MÉMTE-ben, aki egy évtizede még a magyar vá­logatott egyik legnagyobb egyénisége volt, aki 1956-ban a melboume-i olimpián az ötödik helyen végzett. Vasárnap Kaposvárott ren­dezték az NB II-es kötött­fogású csapatbajnokság má­sodik fordulóját. A DVTK csapata először az Újpesti Dózsa birkózóival mérkőzött. A diósgyőriek 6:4 arányban győztek le az új­pestieket. A bombamcglcpe- tést a diósgyőri Bíró Ferenc szolgáltatta, aki villámgyors hátraeséssel kctvállra fek­tette az igen jó képességű és tehetséges Péchikct. Az Új­pest elleni mérkőzésen, a következő diósgyőri verseny­zők szereztek győzelmeket: Piricz, Gonda, Rusznyák, Berdó, Bíró, Budai. A második mérkőzésen a vendéglátó Kaposvári Dózsa ellen kellett birkózni a vas­gyáriaknak. Ellenük elért 8:2-es arányú biztos győze­lem végül is újabb négy pontot eredményezett a Di­ósgyőri VTK csapatának. A kaposváriak ellen Piricz, Gonda. Rusznyák, Berdó, Ju­hász, Hajdú és Forgó volt eredményes. G. J. Atlétika Szombaton és vasárnap bonyolították le az atlétikai csapatbajnokság harmadik fordulóját. A diósgyőri sta­dionban kettős mérkőzésre került sor. A férfi NB I-ben az Újpesti Dózsa, a Csepel és Borsod, a női NB I. B- ben Borsod, Szabolcs és a Békéscsabai Dózsa csapatai versenyeztek egymással. A férfi hármas viadal mindkét mérkőzését az Újpesti Dózsa nyerte, Borsod mindkét el­lenféllel szemben alul ma­radt. A nők viadalán kettős borsodi győzelem született. A pontverseny állása az első nap után Borsod ellen 76:29 volt a Dózsa, 65:40 volt a Csepel ellen. A nőiknél Borsod—Szabolcs 36:36, Bor­sod—Békéscsaba 48:25 volt A találkozónak a helyi rangadón túlmenően is volt tétje. A DVTK a bajnoksá­gért, az MVSC a bentmara- dásért küzd. A két csapat edzője ennek ellenére, szo­ros eredményt várt. s jós­lataik be is teljesültek. Meglepetésre, a nagy taktikai fegyelemmel játszó vasutasok irányították sokáig a játékot. Kitűnően alkalmazott vegyes­védekezésük célja az volt. hogy a vasgyáriak két veszélyes Kö­zépjátékosát semlegesítsék, s ez — különösen az első félidőben — sikerrel is járt. Ebben a já­tékrészben a DVTK ,,magassági” fölényét sem tudta érvényesíte­ni, s a nagy lelkesedéssel küzdő az első nap eredménye. A borsodi íérfiatléták a máso­dik napon lényegesen több pontot szereztek, de a ven­dégek így is növelték első­napi előnyüket. A nőknél a Borsod—Szabolcs viadal va­sárnap dőlt el, mig a Bé­késcsaba ellen az első napi huszonhárommal szemben, mindössze egy plusz pontot tudtak szerezni lányaink. A második nap győztesei és borsodi eredményei. Férfi NB i: 400 gát: 1. Árvái (Ü. D) 53,0, ... 3. Zsilinszki (B.) 56,6, 4. Fi­tos (B.) 57,2. Hármas: 1. Leve­lest (Cs.) 14,34. 2. Tamás (B.) 13.90. ... 6. Kakas (B.) 13.57. Diszkosz: i. Faragó ,(B.) 56,92, 2. Zsivótcki (Ü. Dózsa) 49,32, ...6. Farkas (B.) 41,68. 200 m: 1. Fügedi <Ü. Dózsa) 21,2, ... 5. Laurencsik (B.) 22,4, 6. Nagy (B.) 22,6. 800 m: L Zsinka (fi. D.) 1:51,7, ... 5. Pataki (B.) 1:57,7. 6. Kovács (B.) 2:00,0. 3000 m: 1. Tóth (Ű. D.) 14:21,4, ... 5. Tóth Gy. (B.) 15:21.2, 6. Kelemen (B.) 15:38,0. Gerely: 1. Zambal (Ü. D.) 71,90, ... 4. Gá­bor (B.) 59,64, 5. Farkas (B.) 55.22. Magas: 1. Szórád (Cs.) 194. ... 5. Henyecz (B.) 174. 6. Kakas (B.) 100. 4x400 m: 1. Új­pesti Dózsa 3:17,5, 2. Borsod (Pataki. Zsilinszky, Nagy. Ta­más) 3:37.6, 3. Csepel 3:54,6. A pontverseny végeredménye: Újpesti Dózsa—Borsod 137:63. Csepel—Borsod—119:81, Újpesti Dózsa—Csenel 126:75. Az NB I. B-s női mérkőzés második napi győztesei és bor­sodi helyezettjei. Magasugrás: 1. Gyülvészi (B.) 160, ... 3. Jeges (B.) 148. 200 m: 1. Katona (Bcs.) 25,8. ... 3. Fazekas (B.) 26,2. 4. Gőz (B.) 26.6. 800 m: 1. Zsilák (Bcs.) 2:14,5. ... 3. Utri (B.) 2:28.2. ... 5. Békés (B.) 2:32.4. Súly­lökés: 1. Nyitral (B.) 13,30, 2. Ve­réb (B.) 12.90. 4x400 m: 1. Bé­késcsabai Dózsa 4:06,2, 2. Sza­bolcs 4:11,4. 3. Borsod (Szendi, Szoboszlai, Utri Gőz) 4:17,6. A pontverseny végeredmény e: Borsod—Szabolcs 65:58. Borsod— Békéscsabai Dózsa 74:50. Sza­bolcs—Békéscsabai Dózsa 69,5:53,5 Ökölvívó területi bajnokság A hét végén Egerben ren­dezték meg a serdülő ökölví­vók területi bajnokságát. \ küzdelmekben az MVSC fia­taljai vettek részt, akik nagy­szerű eredményekkel tértek haza. Hét fiatal utazott Eger­be, s közülük hatan a dobo­góra állhatták. A bajnokság során három Vasutas-fiú a döntőkig jutóiI el, ahol nagyszerű küzde­lemben megszerezték a baj­noki címeket is. Azt is írhat­nánk, hogy B-betüs nap volt Egerben, hiszen a három te­rületi bajnok: Berecz, Bakk és Bodolai. Ezenkívül Babos második. Zentay és Balogh harmadik helyezést ért el. vasutasok nemegyszer 6—7 ponttal is vezettek. Mindkét együttes sokat próbálkozott a távoli dobásokkal, ám meglehe­tősen nagy hibaszázalékkal vet­ték célba a gyűrűket, s tgy aránylag kevés volt a „kosár­termés”. Fordulás után a vas­gyáriak csapatjátéka feljavult, az MVSC viszont elfáradt, s a palánk alatt rendre a DVTK szerezte meg a lepattanó labdá­kat. Mezőnyben is kevesebb hi­bát vétettek a vendégek, s do­bóbiztonságuk növekedésével a kezdeményezést is magukhoz ra­gadták. Győzelmük ellenére sem volt azonban játékuk meggyő­ző, s ha az MVSC fiatal játéko­sai jobban bírják az iramot, az eredmény még szorosabb lehetett volna. Kosárdobók: Gallyas (21), Ke­lemen (16), Baumann (8), Har- ezos (7), Brandstetter (6), Szta- nev. Király (3—3), Eperjesi (2). illetve Pázsitka (12), Tisza (10). Novotny, Lantos, Magyar. Béres (6—6), Kormos (5), Justh (4), Mende (1). Átlagon felüli telje­sítményt Kelemen, Harczos. il­letve Novotni, Tisza és Béres nyújtott. DVTK—KISKUN- FÉLEGYHÁZA 68:56 (22:21) NB II. Az első félidő eredményéből is látszik, hogy egyik csapat lányai sem kápráztatták el sok kosár­ral a nézőket. A DVTK ebben az időszakban zónázott, középre bej átszőtt labdáik viszont táma­dásnál nem fejeződtek be ered­ményesen. A második félidőben, annak ellenére, hogy Jászka és László — a két magas emberük — már a 7. percben nem volt pályán kipontozás miatt, az egészpályás letámadás hatásos volt és sike­rült elhúzni. Elsősorban Simkó, Lugossi és Tóth jó teljesítmé­nyével. Kipontozásig László volt a csapat legjobbja. — M. Gy. ­Totóeredmények 1. Ferencváros—MTK o-I 5 2. Pécs Bp. Honvéd o-0 x 3. Videoton—Komló 0-3 2 4. Szombathely—S.-tarjan 1-2 2 5. Oroszlány—Eger i-i x 6. BEAC—Esztergom 3-0 1 7. V. Izzó—Kossuth KFSE 2-0 1 8. IKARUS—Nagybátony 0-0 x 9. Saújhely—Miskolc 1-0 1 10. Bologna—Internazionale 2-2 x 11. Catania—Fiorentina 0-0 x 12. Verona—Juventus 0-0 x 13. Torino—Lazio i-i x Pótmérkőzések: 14. Arezzo—Bari o-0 x 15. Reggina—Brescia 1-1 2 16. Perugia—Mantova o-l 2 alias Kereskedelmi osztályvezetőt és szállításvezetőt keres fejlesztés alatt álló miskolci ipari gyár. A jelentkezéseket rövid Önélet­rajzzal mellékelve „Rekonstruk­ció” jeligére a Kiadóhivatalba kérjük. Miskolc, I., Széchenvi u. 15—17. A Nehézipari Műszaki Egyetem nagy gyakorlattal rendelkező gyors-gépírót alkalmazna azon­nali belépési lehetőséggel. Jelent­kezés a miskolci Nehézipari Mű­szaki Egyetem személyzeti osztá­lyán. 16 évet betöltött lányokat szö­vőnek felvesz a Pamuttextilmű Jacquard Szövőgyára. A betanu­lási idő 12 hét. Jelentkezés írás­ban a p. T. M. Jacquard Szövő­gyár üzemgazdasági osztályán. Budapest, XIII., Szekszárdi utca 19—25. szám. Őszi esküvőre olcsó árakon új menyasszonyi ruhákban válogat­hat. Nagyné, Gyopár utca 3. sz. (Győri kapu 40. sz. mellett.) Külföldről jelentik 0 Az NDK második nem­et közi ökölvívó bajnoksá­lán részt vevő mindhárom nagyar versenyző megnyer- e döntő mérkőzését. A szöv­etek után legtöbb első he­get szerző magyar csapat lyőzelmeit Gedó, Orbán és ía'di szerezte. 0 A magyar férfi kosár- abda válogatott ismét győ- ött az NDK-ban, 77:71-re yőzte le a hazai válogatot- at. 0 Női asztalitenisz BEK aérkőzés: MÁV Tervező ln­ézet—Gand (Belgium) 9:0. I mérkőzést Belgiumban átszőtték. 0 Európa-bajnoki labda- úgó eredmények: Románia -Finnország 3:0, Hollandia -Jugoszlávia 1:1, Román utánpótlás—Finn utánpótlás :0, Holland utánpótlás— u "ószláv utánpótlás 5:2. 0 Magyarország nyerte a sagáncs Duna-kupát. A 19 pontot szerző magyar csa­pat mögött az osztrákok vé­geztek a második helyen 10 ponttal. Harmadik Jugoszlá­via 8, negyedik a magyar B. csapat 4, ötödik Csehszlová­kia 2 pont. A Munkásnak szüksége volt ökölvívókra, s szívesen fogadták a veterán Munká­csy és Tóth segítőkészségét, akik vállalták, hogy ismét szoritóba lépnek. Az évek múlása, a kor nem látszik meg rajtuk, ezt az eredmé­nyeik bizonyítják a legjob­ban. FELFÖLDI GYÖRGY Sakk BP. SZÁLLÍTÓK—DVTK 8,5:5,5 Nagy küzdelemben, balszeren- :sés vereséget szenvedett kiese- ű rangadón a diósgyőri együl­66b II. Miskolci Spartacus— lant Villamosság 8,5:5,5. Megérdemelten nyert a fövé- osban a jól játszó miskolci :gyüttes. Győztek: Kovács, Lö- iermáler, Móré, Háier, Nagy, 3odrogi. Döntetlen: Vékony, üss. Orosz. Megyei csapatbajnokság 9. tor- iulójának eredményei: Miskolci Helyiipar—Ormosbánya 12,5 :l,3, Miskolci Spartacus II.—Kazinc- jarcikai Vegyész 8,5:3.5, Ózdi fohász—MF.AFC 5:9, Mezőcsáti Vörös Meteor—Sajószentpétert Üveggyár 6:8, Borsodnádasdi Ko- iász—Miskolci Vörös Meteor 7:7, sátoraljaújhelyi MÁV Vasas- Miskolci Közlekedés 9:5. 10. forduló eredményei: Or- nosbányai Bányász—Miskolci Közlekedés 4:10. Miskolci Vörös Meteor—Sátoraljaújhelyi MÁV Vasas 7:7, Sajószentpéteri Üveg­gyár—Borsodnádasdi Kohász 8:6. MEAFC—Mezőcsáti Vörös Meteor IS,5:0,5 Kazincbarcikai Vegyész - Ózdi Kohász 9:3. Miskolci Helyi­ipar—Miskolci Spartacus II. 10:4. V megyei csapatbajnokság ál­lása az utolsó forduló előtt: 1. Miskolci Helyiipar 100 p. (19), 2. MEAFC 94 p. (19). 3. Miskolc: Közlekedés 87.3 o. (14). 4. Ozc: Kohász 76 p. (12). Öröm és írom a kézilabdázóknál MISKOLCI BÁNYÁSZ- CSÖMÖRI TSZ SK 20:15 «9:7) A perecesi fiúk rendkívül ke­mény, végig nagy iramú mér­kőzésen aratták az NB L B-ben való bentmaradásukat biztosító győzelmet. Az első félidő ugyan szorosan alakult, mert a hazai­ak erőltették az átlövéseket, s a durván játszó csömöriekkel szemben a bejátszások nem si­kerültek. Jellemző volt a játék keménységére, hogy a játékve­zetők hét esetben alkalmaztak 2—2 perces, egyszer 5 perces és egy esetben pedig végleges ki­állítást. A mérkőzés szenvedő hőse Fodor volt, akit a csö­möriek a sző szoros értelmében leütöttek. Góllövők: Szombathy, Kiss T. (6—6), Halász (4), Mol­nár, Pál, Bahor, Fodor (1—1). Valamennyi perecesi játékos át­lagon felüli teljesítményt nyúj­tott. BP. POSTÁS— BORSODI BÁNYÁSZ 7:6 (1:5) A két ellentétes félidőt hozó találkozón nagyszerűen kezdtek a Bányász-lányok. Gyors indítá­saik, jól időzített átlövéseikkel szemben nem volt a helyenként túl keményen védekező főváro­si együttesnek ellenszere. Ebben a játékrészben a hazai védő­fal is nagyszerűen zárt, és tel­jesen megérdemelt volt a négy­gólos vezetés. Fordulás után erősen visszaesett a Bányász, so­rozatban ,,adták el” a labdá­kat, s a védekezés bizonytalan­ságát a vendégek ügyesen ki is használták. A hajrában, 5:6-os állásnál még két nagy alkalmi is volt a hazaiaknak a győzelem biztosítására, azonban biztos helyzetekben hibáztak. Az egyre erőteljesebben játszó fővárosiak az utolsó percben egyenlítettek. s egy jó indítással a győzelmei is megszerezték. Góldobók: Si- kur (4), Jakkel, Knittelné (1—1). Jó: Szvobodáné. DVTK—NYÍRBÁTORI VASAS 28:12 (14:5) A meglehetősen gyenge el­lenféllel szemben, a kitűnő formában játszó átlövők ré­vén, már a mérkőzés elején jelentős előnyre tettek szert a vasgyáriak. Bátran indí­tottak, jól zártak, s beállós játékuk is igen eredményes­nek bizonyult. Ezúttal védő­munkájuk is igen határozott volt, s a nagyarányú győ­zelem teljesen megérdemelt. Góldobók: Marosvári (7), Damyi (6), Simon (4), Sző­ke (3), Orbán, Csik (2—2), Vucskó, Sebest, Herr, P«ku­sza (1—1). A kitűnően ját­szó együttesből is külön di­cséret illeti Hoskó, Damyi, Marosvári teljesítményét. MISKOLCI V. METEOR- DEBRECENI ÉPÍTŐK 37:23 (14:15) A sokat körülmény eskedö. igen hézagosán védekező Meteort sok jó indítással lepte meg a vendégcsapat. Szünet után gyorsított a Me­teor, s védő játéka is bizton­ságosabbá vált. Jól alkal­mazták a zárásokat, a be­játszások is rendre sikert hoztak, s a gyors indítások­ból szerzett gólokkal bizto­san nyerték a találkozói. Góldobók: Simonyi (8), Csoltkó (7), Breitenbach (5), Surányi, Bokorovits (3—3), Popovics (1). Különösen Si­monyi, Csoltkó és Breiten- bach erőtől duzzadó, jó já­téka keltett kellemes be nyomást. ZALKA HSE—MVSC 16:14 (7:6) A támadójátékot sokáig közé­pen erőltető miskolciakkal szem­ben. a labdát ügyesen „járató" vendégek 4 gólos előnyt szerez­tek, amit aztán a számyjáték javulásával és több jól időzített átlövéssel fokozatosan ledolgo­zott az MVSC. Fordulás után már többet húzogattak a vas­utas-fiúk. s a védőfalon nyitott réseket is igyekeztek kihasznál­ni. A győzelem mégis elmaradt, mert a hajrára teljesen „elké­szültek” erejükkel, s a játék­vezetők ténykedése is az ellen­félnek ..kedvezett”. Góldobók: Stumpf I. (4), Surányi, Kosár- kó (3—3), Pálmai (2), Belényes- sy, Bakk (I—1). Kiss jó védései érdemelnek említést. MVSC—EGRI DOHÁNY­GYÁR 11:5 (5:3) A kemény, zárt védekezés és a védőfal előtti kevés hú- zogatás egyik részről sem tette eredményessé a beál­lások játékát, s a bejátszá­sokat sem. Meglepő volt a vasutas-lányok passzív szárnyjátéka, s az indítások teljes hiánya is. A gólok is büntetőkből és átlövésekböl estek. Szünet utáni jobb helyzetfelismerésük és pon­tosabb lövéseik végül is biz­tos győzelmet eredményez­tek a hazaiaknak. Góldobók: Csányi (5), Brandies (3), Farkas (2). Horváth (1). Jók: Farkas. Horváth. DVTK—NYÍREGYHÁZI TANÁRKÉPZŐ 9:5 (4:3) Bár az első félidő eredménye igen szoros volt, a fegyelmezett csapatjáték mégis sejtetni en­gedte a vasgyári lányok biztos győzelmét. Határozottan, zárfan védekeztek, s különösen szünet után jól is indítottak. Góljaik nagy részét sikeres zárások után alkalmazott bejátszásokból sze­rezték, s kis szerencsével, na­gyobb arányban is nyerhetlek volna. Góldobók: Lukács (4), Kiss, Szombathyné, Pethőné, Kolcza, Szűcs (1—1). Átlagosnál jobban Lukács, Brunyánszky és Pét honé játszott. MONOSTORI GYULA Két vereség, két győzelem