Déli Hírlap, 1970. október (2. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-26 / 251. szám

Labdarúgás Hét végi krónika NB I. MTK—Vasas 2:1 (2:U), Hungá­ria krt.. 8900 néző. góllövőtc: Be­esel, Mészöly (öngól) és Vidáts. Újpesti Dózsa—Csepel 1:0 (0:0), Megyeri út, 8000 néző. g: Bene. Bp. Honvéd—Ferencváros 1:1 (!:!), Kispest, 20 000 néző, g: Ko­csis, illetve Szőke (mindkét gól 11-esből esett). Rába ETO—Dunaújváros 3:2 (1:1). Dunaújváros, 2000 néző, g: Stolcz, Nagy, Horváth B., illetve Bartók és Csörgő. Komló—Salgótarján 2:2 (1:0), Komló, 4000 néző, g: Juhász és Bordáes, illetve Horváth és Ré­pás. SZEOL—Pécs 0:0, Szeged, 2000 néző. Tatabánya—Szombathely 2:0 (0:0), Tatabánya, 4000 néző, g: Szabó, Hernádi. DVTK—Videoton 2:2 (1:1). A BAJNOKSÁG ÁLLASA 1. Ü. Dózsa 11 7 2 2 29-10 24 2. MTK 11 4 6 1 19-12 21 3. Vasas 11 7 — 4 24-13 20 4. Honved 11 5 3 3 18-12 M FTC 11 5 2 4 16-10 20 6. Csepel 11 4 4 3 12-12 18 7. Pécs 11 3 S 2 12-9 17 8. DVTK 11 4 3 4 15-21 Ili 9. SBTC 11 5 3 3 19-17 18 10. Tatabánya 11 4 2 5 14-14 14 11. Videoton 11 4 3 4 11-14 14 12. Szombatli. íl 5 — 6 17-21 13 13. Komló n 3 3 5 16-22 11 14. R. ETO 11 4 1 6 12-17 10 15. Dunaújv. 11 2 2 7 10-25 10 IS. SZEOL 11 1 2 8 6-20 5 NBLB Székesfehérvári MÁV—Szolnoki MTE 0:0, Egyetértés—Várpalota 1:1, MÁV DAC—Kecskemét 3:0, BVSC—Ózd 2:1, Ganz-MAVAG— Fősped 0:0, Zalaegerszeg—BKV Előre 3:0, Pécsi Bányász—Békés­csaba 1:0, Bp. Spartacus—Eger 0:2, Debreceni VSC—Oroszlány ♦ Veréb (Borsod) 13,08 méteres dobással nyerte a súlylökést a Béke-kupa megyék közötti döntőjén. (Szabó István felvétele) Győzni is lehetett volna DVIH-VMeoton 2:2 (1:1) Fekete két síólt lőtt — A „szépségdíjas'' akció Wolleket nem tudták szereim A tartalékmérközés vég­eredménye jó hangulatot keltett a mérkőzésre készülő DVTK Öltözőjében. A má­sodik csapat ugvanis 1 :l-es állás után Csuhánv üeves átemelésével 2:1-re legyőzte a Videoton tartaiékiait. A találkozó két csapata az alábbi üssneálKtésbam ját­szott: nVTK: Veréb — Kovács. S"l«nion. W'bs, K«Pétb — Gál. Fekete Horváth— Tass. G»«s. SlVora. VMeoton: Szabó — Posrh. Kovács, Feles — )lfe«ter. Dorséovl. Vvr, TIT. — w«l- Vk. V.gv TT . Karsai. Kodnál­taz 51. nercben a megsérült Nnoy W-at Csuknvirs vál tóttá feli. A találkozó tígv indult mintha a Videoton t-it.zott ■>mlna hazai nályán. A ven­dégek nem kis janeoleoetésre már az első oereoVHon sorra verették támadásaikat és a 8. nercben a vezetést is meg­szerezték. szögletre a baloldali léc mel­lől, majd egy perccel később ugyancsak Fekete ballábas lövését védte nagy vetődés­sel. A félidő végére a Diós­győri VTK teljesen átvette a játék irányítását. A második félidő hamar gólt hozott. A 3. percben történt: Az eddig kitűnően védő Szabó kiejtette Vass lövését, s a beugró Fekete mintegy tíz méterről a háló közepébe lőtt. 2:1 Tovább folytatódott a ha­zai fölény. A Videoton pró­bálkozásait mindössze egy Karsai-szabadrúgás, és egy távoli Borsányi-lövés jelen­tette. A 26. percben a közönség tüntetése miatt Szlávik já­tékvezető két percre félbe­szakította a játékot. Ez — úgy tűnik — megtörte a diósgyőriek lendületét, mert néhány Videoton-támadás következett. Ezek egyikéből megszületett a kiegyenlítő gól: A 31. percben jobb oldali Videoton-támadás végén Wol- lekbez került a labda, aki középre keveredett, a védők nem tudták szerelni, s a hir­telen jött ballábas lövés be­surrant a későn mozduló Veréb kapujának bal alsó sarkába. 2:2 Ezután már csak egy em­lítésre méltó esemény tör­tént, Posch nagy lövését védte szögletre Veréb a 38. percben. A mérkőzés nagyobb ré­szében jobban játszó DVTK győzhetett volna, ha a vé­delem biztosabban áll a lá­bán; ha Szabó nem véd olyan kitűnően, s ha a bő­ven adódó helyzetekből leg­alább még egy gólt rúgtak volna. így nem mondhatjuk azt, hogy a Videoton meg­érdemelte az egyik pontot, de azt sem, hogy a DVTK feltétlenül győzelmet érde­melt volna. ­HORVATH KALMAN A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Egyetértés 12 8 4 — 18-5 28 Z. MÁV DAC SS 7 2 3 14-5 ZZ 3. Eget 12 6 4 2 18-8 21 4. Pécsi B. 12 4 4 4 12-17 21 5. ZTE 12 5 4 3 22-13 19 6. Ganz-M. 12 5 5 2 16-13 19 7. Kecskemét 13 4 4 4 14-12 19 8. Bp. Spart. 12 3 5 4 9-11 19 ». Szállítók 12 3 4 5 8-13 19 16. Oroszlány 12 4 2 6 16-17 17 11. Békéscs. 12 3 3 6 13-13 15 13. DVSC 12 4 4 4 11-12 14 IS. BVSC 12 5 2 5 21-23 13 M. Ózd 12 4 2 6 14-20 13 Szfv. MÁV 12 4 3 5 8-14 13 16. SZMTE 12 3 3 6 10-18 13 17. Várpalota 12 2 7 3 13-11 12 i í i 12 o 2 8 4-16 9 _\B H. ÉSZAKI CSOPORT: Nagyba tony—Miskolci VSC 4:2, Sátoraljaújhely—Salgótarjáni Ko­hász 2:1, IKARUS—Esztergom 0:1, Kazincbarcika—KELTEX 4:1, SEAC—Borsodi Bányász 0:2, Nyíregyháza—Leninváros 1:1. Volán—Kossuth KESE 3:1, Kis- terenye—V. Izzó 0:0. A bajnokság állasa 1. Volán 2. Kazincbarcika 3. Izzó 4. Sátoraljaújhely S. Nagybátony 1. Kistérén ve 7. MVSC 8. SKSE 9. BEAC 11-14 10; Kk Esztergom 12-16 10: H. KKFSE 10-15 10: 12. Nyíregyháza 7-13 9: is. Ikarus 10-19 9; 14. Leninváros 16-21 8; 15. KELTEX 12-21 7: 16. Borsodi Bányász 11-25 5. 29-13 IS 20-8 17 22-12 U 11-9 13 14-10 12 11-7 12 12-8 11 18-15 11 Megyei I. osztályú eredmény: MÍMTE—Sátoraljaújhelyi Kinizsi 3:0 (3:0), góUövők: Szabó T. (2) és Tóth. Labdarúgás Atlétika Béke-kupa döntők A férfiak a II., a nők a III. helyen végeztek Vasárnap a diósgyőri sta­dionban került sor az atlé­tikai Béke-kupa megyék kö­zötti döntőjére. Tolna, Ba­ranya, Vas, Bács, Szabolcs és Borsod megye legjobb női atlétái mérték össze tudá­sukat. A hűvös idő ellenére, a nagyszerűen előkészített pá­lyán általában jó eredmé­nyek születtek, azonban ki­magasló teljesítményt egyet­len megye versenyzői sem értek el. A közepesnél jobb képességű atlétákat felvo­nultató Tolna megye meg­érdemelten nyerte a kupát, s dicséret illeti az összetett pontversenyben harmadik helyen végzett borsodi csa­patot is. A verseny győztesei és legjobb borsodi eredmények: 100 m: Deé (Tolna) 12.3... 3. Károly 12.4. too m gát: Kiss (Szabolcs) 14.5... 6. Szendi 18.3. Súly: Ve­réb (Borsod) 13,08. 800 m: Szűn­ne:; (Tolna) 2:14.7... 5. Békés 2:30,8, 200 méter: Séfer (Vas) 24.2. ... 5. Fazekas 24.4. Gerely: Bartha (Baranya) 46.60... 4. Nyitray 38,40. 400 m: Séfer (Vas) S9.Í... 3. Gőz 60. Magas: Kovács (Tolna) 168... 5. Gyülvészl 155. Távol: Köves (Baranya) 585, 2. Gyülvészl 563. 1500 m: Komjáti (Bács) 4.45... 4. Utri 5:12.6. Diszkosz: Nyitray (Borsod) 30,50. 4x100 m: Tolna 49.2... 3. Bor­sod 50. A Béke-kupa végeredménye: i. Tolna 61, 2. Baranya 52. 3. Borsod 40, Vas 35, 5. Bács 33. 6. Szabolcs 32. A férfiak csapatversenyeben Borsod a második helyen vég­zett. ,, ■. (felföldi) Kovoa? a balöceyolrHfő ho- Irín lotwdi (w 4Ä nfodővf. s nnáqnv bmiq ufón léíálMV V* ii»v lőtt a V«t>o (nMi nW-iiáb», hmrv a lohá* az élőre vetődő Veréb eúKt. 0:1 A gól után még néhány percig a Videoton kezdemé­nyezett többet. A diósgyő­riek közül Sikorának volt egy jó lövése, ami a jobb alsó sarok mellé ment, vala­mint Horváthnak, aki egy Gass — Sikora — Horváth- akció végén 16 méterről fölé lőtt. A legnagyobb gólhelyzet a 20. percben maradt ki. Gass beadását többen elvétették, s Vass az üres kapura fejel­hetett. A jobbszélső a földre fejelte a labdát, ahonnan az a felső kapufára, majd a földről felugró Szabó ölébe jutott. Ezután jött fel a DVTK, s egyre sűrűsödtek jobbnál jobb támadásai. A 32. perc­ben például Borsányi sza­badrúgása után Salamon is felvitte a labdát az ellenfél 16-osáig, s onnan hozta jó helyzetbe Sikorát. A bal­szélső jobbal lőtt kapura, de a Videoton kapusa a bal felső sarokból is ki tudta ütni a labdát A DVTK a 36. percben nagyon szép góllal egyenlített Gass az alapvonal közelé­ben arccal az oldalvonal felé, kettőt-hármat emelgetett, majd hátra húzva a feje fö­A fölény nem Két miskolci NB 111-as csapatunk hazai pályán lé­pett szurkolói ele. s bár csak egyikük szereplése járt siker - rel, a mérkőzések kepe még­is nagyon hasonlított egy­másra. Mindkét találkozón nagyon gyakran célt tévesztettek. A Bányász-védők nagyfokú bi­zonytalanságát azonban Tábori­nak kétszer. Takácsnak és Pre- vitzernek egyszer-egyszer sike- lült kihasználnia, s ez elég volt a biztos győzelemhez. Bíró, Do­hai és Takács játéka érdemel említést. elég! Utalni? Bárczy és szabó játéka érdemel elismerést. (monostori) lőtt, beívelte a labdát. A pontos átadás Feketéhez szállt, aki kapásból lőtt a bal felső sarokba. 1:1 A Videoton kapusa. Szabó ezek után a kitűnő védések sorozatát mutatta be. A 42. percben Fekete fejesét ütötte Asztalitenisz CSB jelentős mezönylölényben játszottak a miskolciak helyzeteket is jócskán te­remtettek, de a hálót csak a honvéd támadók zörgették meg (a helyzetek eg)- ne­gyedében!), az egyetemisták ..megkímélték'’ a góltól el­lenfelük"' PAPP JÓZSEF HSE— MÁK VÖLGYI BÁNYÁSZ 4M) <:i:m A. honvédek Na§y - Márkus. Bíró, Toperczer. Kendy. Antal Fekete (Previtzer), Doboi, Ta bori, Görgei, Takács felállításban játszották végig a mérkőzést. Annak ellenére, hogy a mis­kolciak végig nagy fölényt biz* losítóttak maguknak, s rengeteg gólhelyzetet is teremtettek, nem játszottak igazán jól. Igen sol; volt a labdakezelesi hiba. a pon­tatlan átadás és a lövések is GYÖNGYÖSI SPARTACUS— MEAFC 2:0 (2:0> A listavezető együttessel szem­ben a Varga —- Horváth, Szűcs, Szalontai, Viola, Bárczy. Együd. Sárkány, Szabó, Demkó. Farkas (Kincs) összetételű egyetemi csa­pat vette fel a küzdelmet. A vendégek kevés támadásukat át­gondoltan, ötletesen vezették, s Szűcs, valamint Varga nagy hi­báját ügyesen ki is használták. Ezután hiába harcolt ki nagy mezőnyfölényt a MEAFC. s te­remtett, sok jó helyzetet a Spar­tacus kapuja előtt, még a szépí­tés sem sikerült. Farkas. Sár­kány. Demkó és Szabó rendre elügyctlenkedték a helyzeteket. Még Kincs 80. percben történt kiállítása (reklamálásért) után is volt gólszerzési lehetőség, ám az egyetemista támadók 5 méterről sem tudtak az üres kapuba be­A tegnapi NB I-es forduló- ban a MÉMTE mindkét csa­pata vereséget szenvedett. A női együttes ellenfele az igen jó játékerőt képviselő MÁVT1 csapata a Statisztika mellett a BEK küzdelmeiben is in­dul. Ennek ellenére a fiatal miskolci csapat egyenrangú ellenfele volt a fővárosiak­nak. Különösen Molnár és Kolos játszott eredményesei- . A MÉMTE térő csapatánál: ellenfele a Ganz-MÁVAG. egy évvel ezelőtt súlyos ve­reséggel utazott haza, mos: viszont könnyedén, küzdelem nélkül jutottak a két bajnok, pont birtokába. Eredmények: ylÁVTl—MEMTL NB I. női 17:8 A miskolci csapat szilárdan tartotta magát, egy kis sze­rencsével és rutinnal még szorosabbá tehették volna a mérkőzést. A győzelmeket Molnár 5 es Kolos 3 szerezte. Ganz-MÁVAG—MÉMTE 28:2. NB I. férfi Szétesően, gyengén játszott a Munkás. A két győzelmet Madarász, és Tálas szerezte. B. Volán—Nyíregyháza 16:0 Az idény legjobb játékát nyújtotta a miskolci csapat. A győzelmeket Burdiga, Koz­ma, Majoros, Bari 4—4 sze­rezte. D. Z. Értékes győzelem MISKOLCI SPARTACUS— BP. PEDAGÓGUS 99 (1 függői OB n., Miskolc. Jó játékkal győzött a hazai együttes a jó képességű ellen­fele ellen. A bajnokságban ezzel a gyozelmeyel. a miskolci csapat az ötödik 'helyre -került. Győztek: Pahl, Varga. Vékony, Móré, Kiss B„ Orosz. Döntetlen: Nyíri J„ Kovács L„ Nyiri L., Hájer, Nagy K., Bod­rogi. „Maroezy Géza” jubileumi sakk villám-csapatbajnokság volt Eger­ben. A versenyen II csapat vett részt. A verseny végeredménye: 1. Miskolci Spartacus 37 pont. 2. Gyöngyösi Energia 28, 3. Berva Vésés Eger *4,3. Á' miskolci csapat minden el­lenfelét legyőzve lett első. A csa­pat tagjai voltak: Kovács Lajos, Nyíri József, Lobermayer István. Nyíri Lajos, Nagy Kálmán. Érkeznek a nevezések A szervező iroda hírei Kik szerepelnek a magyar válogatottban't Ma deleiéit tíz érakor a \dn>- tanács épületében ismét összeüli az I. junior ökölvívó Európa bajnokság szervező bizottsága. A különféle albizottságok vezetői beszámolnak az eddigi inunk, ról, s most már rögzítik a pon­tos programot és kialakítják a/ EB forgatókönyvét. Készülnék az edzőtermek. Az MVSC és a MÉMTE tomacsai nokában befejezéshez közeledik a termek, öltözők és fürdők re­noválása és festése. Megérkeztek a tornacsarnokokat elválasztó ideiglenes falak is, s rövidese., hozzákezdenek az öt edzőhelyi- ség vegleges kialakításához. A technikai bizottság tagjai novem­ber 2-ára felállítják a szorító- Uat is. A napokban ellátogatott Mis­kolcra, Kazincbarcikára és Sajó szentpéterre Papp László is, aki a magyar válogatottat készíti fel az Európa-bajnokságra. Megt< kint ette a sportcsarnokot. Sajó szentpéteren találkozott a Bor­sodi Bányász vezetőivel, s a sportkör tornatermében tett lá­togatása után elégedetten nyila* kozott a magyar válogatott ed­zési lehetőségeiről. Ugyancsak jó véleménnyel volt a kazracbarcj kai szállásról Is. Csupán egyet­len döntő kifogása volt: a szál lashely. az edzőterem cs IVtiskoN között naponta sokat kell a ver senyzóknek az autóbuszban „ra­kodniuk”. Ezzel teljesen egyet­értünk. A magyar szövetség ve­zetői találhattak volna valami­lyen kellemesebb megoldást Is. * A hét vegén tért haza Párizs­ból Parsezky Sándor* a Magyar Ökölvívó Szövetség ioutkara, aki az EABA VB és az AIBA kong­resszusán vett részt. Bemutattal az 1. junior ökölvívó EB jelvé­nyeit, zászlóit és plakátjait, ame­lyek nagy sikert arattak. A ju­nior EB alkalmából EABA vb- ülést és AIBA bíróvizsgót tarta­nak november 5—6-án Budapef - len. A bíróvizsgán az öt külföldi . elölt mellett Gregor Miklós, Ko­vács Jenő és Paraczky Sándor vesz részt. Megérkezett az ivek uevezesc. loliill (harmat), Gilligan (pe­hely), Redmond (könnyű). Mc- Woly (kisváltó), Maguire (váltó) szerepel a nevezési listán. A fin­nek együttese: Laukkanen (har­mat), Mcronen (könnyít), Qvau- ström (váltót. A magyar junior válogatott a vzabadsághegyi sisánc-edzőtábor­ban készül az EB-re. Nyolc súly­csoportban már kijelöltek a rész: vevőket, s csupán három posztra pályáznak még ketten-ketten. A névsor: papírsúly: Glück Pete: (Óbuda TSZSK). Légsúly: Kis- németh Zoltán (U. Dózsa). Har- matsűly: Botos András vagy Gál Lajos (BHSE). Pehelysúly: Si­mon Tibor (BHSE). Könnyűsúlyú Juhász László (PetŐti-bányai. •< is váltósul y: Nemecz Károly íUHSE), vagy Kerékgyártó Lajos (ÉVIG), Váltósúly: C.sjof Sándor (U. Dózsa). Nagyvaltósúly• Csiz­madia Zoltán (BHSE). Közép- súly: Kozma Béla <U. Dozsa>. vagy Rapcsák Mihály (BHSE). Félnehézsúly: Siklósi Imre (Cse­pel). Nehézsúly: Héder József fBHSE).