Református főgimnázium, Debrecen, 1938

75 A június 2-án rendezett református gimnázium—kat. gimnázium intézetek közötti versenyt a református gimnázium csapata nyerte 172 : 154 pontarányban. Elért eredmények a következők : 400 m.-es síkfutás : 2. Kertész István VIII. b) o. t. 58"2 mp., 3. Bánky László VII. b) o. t. 58*6 mp. 1500 m.-es síkfutás : 1. Cserey Imre VII. b) o. t. 4 : 56-4 p., 2. Kertész István VIII. b) o. t. 5 : 1-2 p., 3. Szabó József VI. b) osztályú tanuló 5:1-2 p. Magasugrás : 1. Tőkés Ottó VII. a) o. t. 160 cm., 2. Héty Sándor VI. b) o. t. 155 cm. Távolugrás : 2. Kobl Dezső VII. b) o. t. 5*83 m. Rúdugrás : 1. Szabó Endre 280 cm. Súly dobás : 1. Kiss Márton VII. b) o. t. 11-43 m., 2. Bánky László VII. b) o. t. 10 04 m. Diszkoszvetés: 1. Balogh Lajos VIII. a) o. t. 32"09 m., 2. Balla Sándor VII. a) o. t. 30*36 m„ 3. Kiss Márton 29-83 m. Gerely vetés : 1. Bánky László VII. b) o. t. 45 m., 3. Vargha Lajos VIII. a) o. t. 36 67 m. 110 m.-es gátfutás: 1. Bánky László 18-6 mp., 3. Balogh Lajos 19-8 mp. 5x100 m.-es staféta: 2. a református gimnázium csapata 1 : 03-8 p. Svéd staféta : 2. a református gimnázium csapata 2 : 23*4 p. Szépen működött a box-, úszó- és labdarugó-szakosztály is, mely utóbbi a debreceni tankerületi kupabajnokságot is megnyerte. A tornászszakosztály tagjai a december 4-én rendezett MOTESz jelvényszerző versenyen az alábbi eredménnyel szerepeltek : Vas- és bronzfelvényt szerzett: Dohár István V. b) o. t., Krisch Ervin V. a) o. t., Tolvaj László VII. b) o. t., Hajóczky Miklós VII. b) o. t., Vértessy László VI. a) o. t., Böszörményi Ernő III. a) o. t. Vasjelvényt szerzett: Nagy Sándor V. b) o. t., Máté Lajos V. a) o. t., Csáthy Károly V.'b) o. t„ Boros Tibor II. a) o. t., Kiss Ernő III. a) o. t., Győrffy László II. b) o. t., Nagy László II. a) o. t. A MOTESZ által Debrecenben rendezett ifjúsági kerületi versenyen az összes szerek kerületi bajnoka Hajdú Gyula lett. Balla Tibor szép teljesítménnyel harmadik lett. A KISOK Karcagon rendezett kerületi versenyén Balla Tibor V. b) o. t. három szeren kerületi bajnoki címet és az ösz­szes szerek összetett versenyében második helyezést szerzett. A MOTESz országos ifjúsági bajnokságán Balla Tibor V. b) o. t. az összes szerek versenyében a negyedik helyet érte el.