Békés Megyei Hírlap, 1999. november (54. évfolyam, 254-279. szám)

1999-11-15 / 266. szám

SPORT 1999. november 15., hétfő // Őszi befutási sorrend: Csorvás, Tótkomlós, Gyulavári Végre győzelem Békéscsabai FDSE—Szombathelyi Haladás TK 3:0 (18, 22, 24) NB I-es női röplabdamérkó'zés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Csemák, Szabó K. Békéscsaba: Tóth É., Somogvvári. SZÉPLAKI, RÁCZ, Kazár, Lengyel. Cs.: KOLAROVSZKI, BOTOND (liberó). Edző: Oroszt László. Szombathely: Nagy Erika, Iszák, VÁSÁRHELYI, ZALA VÁRI, Zubor, Székely. Cs.: Czeglédi (liberó). Edző: Gőczi István. A kezdetben fej-fej mellett ha­ladtak a csapatok, 10:9 után először húzott el három ponttal a Békéscsaba (13:10), s Gőczi edző azonnal időt is kért. Ám ez sem segített a vendégeken, ugyanis a hazaiak, előnyüket végig megtartva, jelentősen fel­javult végjátékkal, 15 perc után megnyerték az első szettet. A folytatásban mindkét csa­pat teljesen lemásolta az első játékrészt, ráadásul itt is 13:10- nél kért időt a vendégek edzője, most viszont azzal a különb­séggel, hogy az „eligazítás” se­gített. Olyannyira, hogy Zala- vári sáncmunkájának és az egy­kori békéscsabai Vásárhelyi ja­vuló játékának köszönhetően 22:19-re már a szombathelyiek vezettek. Ekkor Oroszi edző is időt kért, amit követően Len­gyel és Rácz vezérletével, vala­mint a csereként beállt Kola- rovszki eredményes játékával 22 perc után fordítottak és meg is nyerték a szettet a főiskolás­ok. A harmadik játszmában a kezdés az immár megszokott volt, az elején fej-fej mellett gyűjtötték a pontokat a csapa­tok, majd hirtelen 15:12-es csa­bai vezetést regisztrálhattunk. Ezt követően a vendégek nem tudták kihasználni a főiskolások megingásait. Ettől függetlenül izgalmasan alakult a végjáték. Ezt támasztja alá, hogy 21:20- ra a szombathelyiek vezettek, sőt 21:22-nél akár begyűjthet- ték volna az utolsó pontot is, ám Kazár lélektani közbeütésével ismét feltámadt a hazai csapat és a harmadik játszmát 21 perc után megnyerte. (szegedi) A finisben Kazár (az előtérben) lélektani közbeütései jelen­tették az utolsó szett befejezését FOTÓ: SUCH tamás Tótkomlós! TC—Gyulavári 1—1 (0—0) Megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Tótkomlós, 300 né­ző. V.: Tóth. Tótkomlós: Czirbus — Juhász (Kaliska), Bá- nyik, Pásztor L., Lovász (Zádori) — Pásztor T., Varga, Papp L., Tarján — Dávid (Gyivicsán), Bakai. Edző: Kvasznovszky József. Gyulavári: Szőke — Csete, Alb, Deák, Tóth R. (Papp) — Zimbrán, Guti (Szilágyi), Számfira, Ferenczi — Vancea, Oláh (Bállá). Edző: Dávid Imre. A találkozó előtt a helyi klub vezetői és a szurkolók aján­dékkal búcsúztatták Czirbus kapust, aki a tavaszi idényben az Előre FC Békéscsaba NB I-es csapatában folytatja pályafutá­sát. 48. perc: Tarján egy ellentámadásból a félpálya közeléből labdához jutott és mintegy 30 méterről a kapu közepébe lőtt, 1—0. 60. perc: Oláh jobb oldali beadására a kapu elé érkező Vancea a labdát a rövid sarokba helyezte, 1—1. 87. perc: Csete szándékosan felrúgta Tarjánt, amiért a já­tékvezető kiállította a magáról megfeledkezett játékost. Igen küzdelmes mérkőzést vívott az élbolyban tanyázó két csapat. Mindkét oldalon a helyzetek sorra kimaradtak, így döntetlen eredmény született, ami a látottak alapján reális. Jó: Papp, Bányik, Tarján, ill. Szőke, Csete, Zimbrán, Vancea. (Tóth B. István) Ezüstérmes helyen telel a Békés Battonyai TK—Dömsöd 0—6 (0-^1) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Battonya, 50 néző. V.: Munká­csi. Battonya: Szántó — Sztanojev, Roczkó, Zima, Csor­dás (Gyapjas) — Putnoki, Sztán I., Sztancsó, Lovász — Sztán L., Zsóri. Edző: Papp Illés. Dömsöd: Palkovics — Jaksa, Elekes I, Király (Árky), Ócsai — Elekes Zs., Tóth, Patkós, Is­pán (Fehérdi) — Lengyel (Sipos), Kiss V. Edző: Elekes István. 10. perc: szabadrúgás után Tóth 8 méterről a hazai kapuba talált, 0—1. 30. perc: Tóth jobb oldali beadása után Kiss V. fejelte a labdát a hálóba, 0—2. 35. perc: Patkós szép cselek­kel ment el a bal oldalon, jó üte­mű beadására Kiss V. érkezett és a kapuba bólintotta a pety- tyest, 0—3. 40. perc: Lengyel jobb olda­li beívelése után Kiss V. ismét fejjel juttatta a hálóba a játék­szert, 0—4 (mesterhármas). 70. perc: Lengyel 20 méter­ről a bal alsó sarokba talált, 0— 5. 80. perc: Sipos beadását Kiss V. két méterről passzolta az üres kapuba, 0—6. A vendégek már az első fél­időben eldöntötték a mérkőzést, a hazai csapat helyzetközeibe sem tudott kerülni, csak a má­sodik félidőben volt edzőpart­nere a vendégeknek. Jó: a haza­iak közül senkit sem lehet ki­emelni, ill. Kiss V. (a mezőny legjobbja), Tóth, Elekes I. (Lukács István) Ifjúságiak: Battonyai TK— Dömsöd 5—0 Örkény—Gyoma FC 1—0 (1-0) Örkény, 100 néző. V.: Gera. Örkény: Békési —; Lakatos, Tusa, Kovács, Farkas — Major, Boda, Árva, Ozsváth — Rottenbiller, Katona. Edző: Csima Gyula. Gyoma: Szakács — Juhász, Gonda, Furka, Dobó — Somogyi, Dinya, Tóth, Bencze — Kovács (Forgács), Hunya. Játékos edző: Somogyi János. 30. perc: jobb oldali támadás végén Boda középre emelt és az érkező Katona a hálóba pasz- szolt, 1—0. Közepes színvonalú mérkő­zésen meglepetésre mind a két félidőben a gyomai csapat ját­szott jobban. Formás támadáso­kat vezettek és a második fél­időben szinte a kapujukhoz szo­rították az Örkény gárdáját. Csak az fosztotta meg a három pont megszerzésétől a gyomai csapatot, hogy a kapu előtt a jobbnál jobb helyzeteket el- ügyetlenkedték. Jó: Ozsváth, ill. Szakács, Tóth, Furka. (Feuerwerker Béla) Ifjúságiak: Örkény— Gyoma FC 1—4. Békési FC—Mélykút 4-1 (0-1) Békés, 400 néző. V.: Kovács. Békés: Baji — Szabó Cs. (Fe­kete), Kondacs, Nagy Z. — Gombos, Szegedi (Fehérvári), Nagy I., Petruzsán — Bagyinka (Berki), Árgyelán, Borbola. Edző: Zsíros György. Mélykút: Vasúth — Bori (Bényi), Ivan- csán, Babó — Kárász, Schind­ler, Dervadevics, Kovács, Mar- gith — László, Szabó T. Edző: Raffai Rudolf. 40. perc: Margit a 16-os sar­káról laposan rászúrta, a meg­pattanó labda kijött Bajiról, s Kárász könnyedén a kapuba helyezett, 0—1. 65. perc: Szabó Csaba kö­zépre gurított és Borbola jó 10 méterről „megtörte a jeget”, 1—1. 70. perc: Gombos remekül centerezett és Bagyinka látvá­nyos mozdulattal fejelt a léc alá, 2—1. 75. perc: Fehérvári labdáját a szárnyakat kapott Bagyinka droppolta a hálóba, 3—1. 85. perc: Árgyelán „lenul­lázva” a védelmet abszolút helyzetbe hozta Fehérvárit, aki nem hibázott, 4—1. Kritikán aluli első félidőt produkált a hazai csapat. A máskor olajozott gépezet eny­hén szólva akadozott, helyezke­dési hibák, rossz passzok, ügyetlen labdakezelés jellemez­ték a játékát. A második 45 perc során viszont beszorította ellen­felét a Békés, sorra alakítva ki helyzeteit. Az esélyesebb ven­déglátók végül biztosan nyertek elfáradó ellenfelükkel szemben. Jó: Gombos, Fehérvári, Bagyinka, Árgyelán, ill: Margit. (Nagy Mihály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC— Mélykút 4—0. Kisújszállás—Janiina SE 2-0 (1-0) Kisújszállás, 300 néző. V.: Ká­rász. Kisújszállás: Gál — Ko­csis, S. Nagy, Kása, Horváth — Kálai, Dorcsák (Molnár), Ká­dár, Balogh (Németh) — Csil­lag, Iodi. Edző: Sólyom Vil­mos. Jamina: Kovács A. — Pozsár, Szarvas (Mircea), Oláh, Iványi — Csulik, Sajben (Hor­váth Z.), Szeverényi (Mázán), Balogh J. — Gubucz, Lakatos. Játékos edző: Szarvas András. 45. perc: Dorcsák a 16-oson belül megtolta a labdát Gubucz mellett, s elesett. A játékvezető, nagy meglepetésre a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Iodi a kapu bal oldalába vágta, 1—0. 77. perc: ügyes hazai táma­dás után Csillag okosan gurított a jobb alsó sarokba, 2—0. Bátran kezdtek a vendégek, gyors, korszerű támadásokat vezettek, ám a kapu előtt elfo­gyott a tudományuk. Sajben sé­rülése után át kellett szervezni a vendégcsapatot, s ez kihatott a játékra is. A félidő végén vitat­ható 11-esből szerzett vezetést a hazai csapat. A második játék­részben támadtak a jaminaiak, küzdöttek az egyenlítésért, ám a hajrában egy kontrából bebizto­sította győzelmét a kisújszállási együttes. Jó: S. Nagy, Kálai, Kádár, Iodi, ill. Iványi. Ifjúságiak: Kisújszállás— Jamina SE 1—1. További eredmények: Hódmezővásárhely—Csongrád 0— 1 (0—0, Szajol—Hajós 3— 0 (2—0), Makó—Martfű 1—0 (1—0), Kerekegyháza—Algyő 1— 5 (1—3). Vésztő—Orosházi MTK 4—1 (2-1) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Vésztő, 250 néző. V.: Bogyó. Vésztő: Juhász — Czinanó, Rábai M., Szilágyi, Pap (Becea), Fekete, Turbucz (Barna), Jánosi, Prekop, Hor­váth, Zsombok (Corujan). Edző: Király vári Károly. OMTK: Jakab — Csiszár, Bo­ros, Kiss, Szlopóczki, Berezvai, Baranyai, Lovas, Lővei, Dobi, Lengyel. Edző: Petneházi György. A zárófordulón igazi iramos mérkőzés nem alakult ki, a hazaiak feledtették a múlt heti fiaskót, biztos győzelmet arattak a mezőnyben szimpati­kusán játszó orosháziak ellen. G.: Horváth a 13., a 27., a 90., Jánosi a 49., ill. Kiss a 31. perc­ben. Jó: Horváth, Jánosi, Feke­te, ill. Boros, Kiss. (Buzgány József) Füzesgyarmat—Szarvas 3-2 (1-0) Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Németh. Füzesgyarmat: Tőkés — Hajdú, Szabó, Novák (Nagy), Vad, Pardi, Bere, Ko­vács S., Tóth, Boros, Kovács Zs. Edző: Kovács Endre. Szar­vas: Tóth — Baráth, Takács, Czigléczki, Rohony, Darida, Klimaj, Bogdán, Moldován, Lénárt, Kerekes. Edző: Paulik János. Gólokban gazdag, sport­szerű mérkőzésen, jó játékveze­tés mellett a hazaiak sikere megérdemelt. G.: Tóth a 40., az 55., a 80., ill. Darida az 50., Klimaj a 82. percben. Jó: Tőkés (a mezőny legjobbja), Hajdú, Vad, Tóth, Kovács Zs., ill. Lénárt, Takács, Tóth. (Szabó László) Kamut SK—Elek 4-1 (1-1) Kamut, 100 néző. V.: Veres. Kamut: Kovács — Győri L„ Lenkefi, Igricz (Bíró), Somvári Z„ Botyánszki, Varga (Győri M.), Szűcs Z., Krecsmarik, Gilik, Somvári M. (Balogh). Edző: Vrbovszki János. Elek: Pataki — Isztin, Lakatos, Tereszán, Pál, Szűcs, Bálint, Gálea, Gémes, Gyulai, Rostás. Edző: Mikulás Mihály. Köze­pes szívonalú mérkőzésen, kiengyelített első félidő után a hazaiak nagyobb sebessébre kapcsoltak és megérdemelt győzelmet arattak. G.: Krecsmarik (11-esből) a 35., a 70., Botyánszki a 60., Szűcs a 62., ill. Gémes a 11. percben. Jó: a hazai csapat minden tagja, ill. Pataki, Lakatos. (Szlancsik János) Mezőberényi FC—Sarkad! Kinizsi 0-1 (0-1) Mezőberény, 100 néző. V.: Korim. Mezőberény: Barabás — Bereczki, Kiss, Zolnai (Bra­un), Maléth, Szűcs, Bondár, Bokor, Tóth (Várhalmi), Darócz, Kreisz. Edző: Kajlik Péter. Sarkad: Sándor — Kap­ros, Boldog, Szabó M„ Somo­gyi, Rúzsa, Iszáka (Ancsin Z.), Matus, Balogh Cs., Tóth (Papp), Balogh I. Edző: Balogh István. Alacsony színvonalú mérkőzésen, jó játékvezetés mellett a kontrákra játszó ven­dégek megérdemelten nyertek. G.: Tóth a 15. percben. Jó: a hazaiak közül senki sem lehet kiemelni, ill. Sándor, Boldog, Iszáka. (Tímár Zoltán) Méhkerék—Körösladány 3-1 (3-0) Méhkerék, 180 néző. V.: Zsurka. Méhkerék: Patka — Jova, Burai, Petrusán, Kocsis, Csotye, Tapasztó, Cziczeri, Tö­rök (Kozma), Magyar, Máriusz (Kojta). Edző: Patka György. Körösladány: Kiss — Földi, Szabó, Danó (Ragály), Hor­váth, Szántó, Keresztesi, Tal- palló, Nagy, Ombódi, Bokor Z. Edző: Borgula János. A hazai csapat az első félidőben ésszerű és jó játékkal eldöntötte a mér­kőzést. A folytatásban kissé magukra hozták ellenfelüket, még büntetőt is hibáztak. G.: Tapasztó a 20., Magyar a 26., Máriusz a 35., ill. Szántó az 55. percben. Jó: Burai, Máriusz, Cziczeri, ill. Földi, Talpalló, Ombódi, Keresztesi. (Árgyelán Mihály) Medgyesegyháza—Csorvás 0-5 (0-2) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Makay. Medgyesegyháza: Homik — Kuzma (Mocsári), Kiss, Göcző (Pintér), Holecz, Kovács, Zsurzsucz, Tasi, Szabó Zs. (Gubcsó), Szabó A., Petruzsán. Edző: Cseh György. Csorvás: Stumpf — Koszta, Schneider, Stroia, Molnár, Tóth, Benyovszki, Ianu, Bíró T., Cimpián, Belicza (Csúz). Edző: Moós János. Bár 5—0-ra győzött a légiósokkal teletűz­delt vendégcsapat, a hazai játé­Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság gól­lövő listájának élmezőnye. 22 gólos: Tóth A. (Csorvás). 14 gólos: Belicza (Csorvás). 12 gólos: Tarján (Tótkom­lós). 8 gólos: Vad (Füzes­gyarmat), Nagy (Körösla­dány), Krecsmarik (Kamut). 7 gólos: Szivák (Medgyes- bodzás), Göblyös (Mezőbe­rény), Bakos J. (Körösla­dány), Lénárt (Szarvas), Horváth (Vésztő), Tóth (Fü­zesgyarmat). 6 gólos: Jancsó (Csabacsűd), Darida P„ Darida Zs., Lénárt (Szar­vas), Guti (Gyulavári), Lövei (Orosháza), Varga J. (Csabacsűd), Zsombok (Vésztő). 5 gólos: Számfira, Deák (Gyulavári), Turbucz (Vésztő), Varga (Tótkom­lós), Boros (Füzesgyarmat), Baranyai (Orosháza), Kli­maj (Szarvas), Botyánszki (Kamut), Tapasztó, Magyar (Méhkerék). 4 gólos: Czig- lédszky (Szarvas), Bakos Z. (Körösladány), Lovas T. (Orosháza), Zádori (Tót­komlós), Kanál, Kovács (Medgyesegyháza), Fekete (Vésztő), Ekker (Medgyes- bodzás), Balogh (Sarkad), Oláh (Gyulavári), Botyán­szki (Kamut). kosok lelkesedésükért minden dicséretet megérdemelnek. G.: Stroia a 16., Tóth a 43., a 88., Bíró T. a 60., Cimpián a 90. percben. Jó: Kuzma, Kovács, Tasi, ill. Tóth, Benyovszki, Belicza. (Uhrin Pál) Csabacsűd—Medgyesbodzás 1-0 (1-0) Csabacsűd, 400 néző. V.: Gu­lyás. Csabacsűd: Balatoni — Gombár, Tusjak K., Fügedi, Jancsó, Pisont, Pillár, Varga T„ Varga J„ Tusjak Cs., Palyov (Mizik A.). Edző: Halász Fe­renc. Medgyesbodzás: Sódar — László, Hanyecz, Rácz, Kindel, Litauszki, Ekker (De­ák), Szabó, Fejes, Tobai, Podmaniczki. Edző: Sebestyén János. A hazai csapat a meg­szerzett vezetés után ügyesen vigyázott az eredményre — si­kerrel. G.: Tusjak Cs. a 23. percben. Jó: Balatoni, Tusjak K., Fügedi, Pisont, Tusjak Cs., ill. László, Rácz, Litauszki, Tobai. (Szilágyi Mihály) Ifjúságiak: Tótkomlós— Gyulavári 3—3, Vésztő— OMTK 2—1, Füzesgyarmat— Szarvas 2—3, Kamut—Elek 1—1, Mezőberény—Sarkad 1—1, Méhkerék—Körösladány 3—0, Medgyesegyháza— Csorvás 2—7, Csabacsűd— Medgyesbodzás 4—1. A megyei I. osztály állása 1. Csorvás 12 2 I 52—13 38 2. Tótkomlós 9 4 2 37—14 31 3. Gyulavári S 5 2 31—18 29 4. Vésztő 8 3 4 27—24 27 5. Körösladány 8 2 5 31—25 26 6. Szarvas 7 2 6 37—26 23 7. M.bodzás 6 3 6 27—23 21 8. Csabacsűd 4 8 3 21—27 20 9. M.egyháza 6 2 7 24—32 20 10. Kamut 5 3 7 19—28 18 11. OMTK 5 3 7 20—31 18 12. Méhkerék 4 5 6 18—25 17 13. Füzesgyarmat 4 3 8 30—36 15 14. Sarkad 4 3 8 17—25 15 15. Mezőberény 3 4 8 14—24 13 16. Elek - 2 Az NB III állása 13 11—45 2 1. Csongrád 13 2­46—10 41 2. Békés 10 3 2 38—12 33 3. Hmv.hely 10 2 3 34— 9 32 4. Szajol 10 1 4 38—18 31 5. Makó 8 4 3 33—16 28 6. Algyő 7 2 6 34—34 23 7. Örkény 7 1 7 31—24 22 8. Kisújszállás 6 3 6 23—16 21 9. Dömsöd 6 3 6 32—30 21 10. Jamina 7 . 8 17—21 21 11. Hajós 6 1 8 21—32 19 12. Martfű 4 5 6 26—25 17 13. Mélykút 4 4 7 24—33 16 14. Kerekegyháza 3 1 11 18—55 10 15. Gyoma FC 1 3 11 15—47 6 16. Battonya­1 14 3—53 1 Milyen ősz volt? A címben feltett kérdésre könnyű válaszolni: nem sokban kü­lönbözött a többitől. Persze kivételek is akadtak: az éllovas Csorvás igencsak belevágott ebbe az idénybe. Ennek ellenke­zője igaz az ezer sebből vérző Elekre. Természetesen a rész­letekre a téli hónapokban visszatérünk, most lesz idő kiele­mezni a megyei I. osztályban szereplő csapatok őszi szerepe­lését is.