Békés Megyei Hírlap, 1999. október (54. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-11 / 237. szám

áBfeKÉKÉS MEGYEI HÜälAP­IP SPORT 1999. október 11., hétfő / lI 1 Debreczeni Dezső újabb bajnoki címe A bajnok Debreczeni Dezső (jobbra) és edzője, Gregor László FOTÓ: LEHOCZKY PÉTER Komlón, a városi sportcsar­nokban a Magyar Kick-box Szövetség 1999. évi semi- contact országos bajnokságán a tét nem csak a magyar baj­noki cím volt, hanem az is, hogy ki utazzon a novemberi, olaszországi világbajnokság­ra. Amint várható volt, a nagy tét több mérkőzésre is rá­nyomta bélyegét, nagy takti­kai csatákat láthattunk. Az is biztos volt, hogy a megnövekedett küzdésidő, a se­lejtezők 2x2 perce és a döntők 3x2 perce a mérkőzéseket lightosabbá tette, s ez annak kedvez, aki jobb edzettségi álla­potban van. Békés megyét a csabai Csicsely Szilvia, a gyulai Gulyás Beáta és a két békéscsabai, Jegyinák Attila és Debreczeni Dezső képviselte. Csicsely, mint az várható volt, döntőnek is beil­lő mérkőzést vívott az esztergo­mi Poropszki Krisztina ellen. Az első menet döntetlen volt, a foly­tatásban viszont elég volt egy ki­hagyás, és ez a harmadik helyet jelentette. A harmadik hely csa­lódás, de most ennyire tellett, s arányos a felkészüléssel. Gulyás Beáta szintén úgy kezdett, mint Csicsely. Nagyon kiélezett küzdelemben egy ponttal maradt alul a shotokan- bajnoknő Pápai Ágnessel szem­ben. Kétszer ráindult, két kont­ra..., s maradt a bronzéremért folyó mérkőzés, amit megnyug­tató előnnyel nyert. Jegyinák Attila nagynevű el­lenfél, a budapesti Molnár Ró­bert ellen nagyon jól tartotta magát, az első menet döntetlen volt. A második menetben Mol­nár beindult, s kiütközött na­gyobb tudása. A harmadik he­lyért Jegyinák Attila szintén a második menetben vesztett, de nagyon jól helytállt. Debreczeni Dezső súlycso­portjában kiesett a nagy rivális, Aburkó Gábor, aki súlyosan megsérült a hét végén. így Debreczeni abszolút esélyes­ként érkezett, és meg is nyerte súlycsoportja versenyét. Mind a két fiatal tehetséges ellenfelét nagy fölénnyel nyerte, a döntőt a második menetben technikai K. O.-val, így kivívta a vb-re utazás jogát. Csicsely Szilviának és Gu­lyás Beának mindent egy lapra kell, hogy feltegyen az október 25-ei, szombathelyi light- contact ob-döntőben. Eredmények. Nők. 50 kg: 1. Poropszki Krisztina (Esztergom, edző: Zrínyi Miklós), 3. Csicsely Szil­via (Békéscsabai Lakótelepi SE H és H Kft.). 60 kg: 1. Tápai Agnes (Esz­tergom, edző: Zrínyi Miklós), 3. Gu­lyás Beáta (Gyulai Shidokan Karate Thai-box Klub). Férfiak. 57 kg: 1. Debreczeni De­zső (Bcs. Lakótelepi SE Secret-Or Bt., edző: Gregor László). 69 kg: 1. Kutas Károly (Budapesti Hunyadi SE, edző: Polgár Zsolt), 4. Jegyinák Attila (Bcs. Lakótelepi SE). A legtechnikásabb férfi verseny­ző Debreczeni Dezső lett, a nőknél pe­dig Pesuth Rita (Tököl). Győzelem nélküli forduló Battonyai TK— Hódmezővásárhely 0—4 (0-2) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Battonya, 150 néző. V.: Ignácz. Battonya: Ölei — Oláh, Szta- nojev (Lovász), Pilán, Csordás — Gyapjas (Szabó), Kátai, Roczkó, Fejes — Zsóri, Juhász (Dancsó). Edző: Papp Illés. Hódmezővásárhely: Kovács K. — Szűcs, Erdei, Molnár, Csehi — Szrenka, Kazán, Var­ga, Kovács T. — Pálinkó (Faze­kas), Borbás (Huszár). Edző: Himmer István. 15. perc: Szrenka 16 méteres lövését Ölei még bravúrral véd­te, a róla kipattanó labdát Pálinkó helyezte az üres kapu­ba, 0—1. 25. perc: Varga jó cselekkel tört be a hazai kapu elé, beadá­sát Pálinkó fejelte a hazai ka­puba, 0—2. 55. perc: Csehi húszméteres szabadrúgása védhetetlenül vá­gódott a kapu bal alsó sarkába, 0—3. 57. perc: Kavarodás támadt a hazai kapu előtt, a lepattanó labdát Varga fejelte a kapuba, 0— 4. Az első félidőben lelkesen és jól védekezett a hazai csapat, de a kétgólos vendégvezetés meg­érdemelt volt. A második fél­időben is a vendégek irányítot­ták a játékot, s gyorsan eldön­tötték a mérkőzés sorsát. Ez­után teljesen visszaállt a Vásár­hely, és a hazai csapatnak is volt két gólszerzési lehetősége. Összességében a jobb játékerőt képviselő vendégcsapat ilyen arányban is megérdemelte a győzelmet. Jó: Ölei, Oláh, Pilán, ill. Molnár, Csehi, Varga, Pálinkó. (Lukács István) Ifjúságiak: Battonyai TK— Hódmezővásárhely 0—4. Gyoma FC—Kerekegyháza 1- 1 (0-1) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Csapó. Gyoma: Hajdú — Tí­már (Juhász), Gonda, Furka, Dobó — Tóth (Somogyi), Tol­di, Dinya, Bencze (Forgács) — Kovács, Hunya. Játékos edző: Somogyi János. Kerekegyhá­za: Fehér — Lovass, Kulman, Komonyi, Kánisz — Kecske­méti (Bodor), Gazdag, Nagy, Hugyecz Gy. — Hugyecz A. (Börönde), Juhász. Játékos edző: Nagy János. 28. perc: A gyomai védelem csak nézte, hogy a kerekegyhá­zi Juhász egy lefejelt labdát a hálóba helyez, 0—í. 78. perc: Kovács szögletét So­mogyi a hálóba pörgette, 1—1. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a kerekegyházi együttes mindent megtett a pontszerzés érdekében. Jó: a hazai csapat­ból senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. az egész vendégcsa­pat. (Feuerwerker Béla) Ifjúságiak: Gyoma FC— Kerekegyháza 2—3. Jamina—Szajol 1—2 0—2) Békéscsaba, 200 néző. V.í Tóth G. Jamina: Molnár — Lakatos (Szelei), Mázán, Oláh, Szarvas (Hürkecz) — Csulik, Sajben (Mircea), Szeverényi — Ba­logh, Gubucz, Horváth. Játékos edző: Szarvas András. Szajol: Gröber — Kácser, Tákos, Vio­la, Palla — Draskóczi, Hege­dűs, Sipos, Kiss — Peszeki, Vasas (Görög). Edző: Szatmári László. 27. perc: Vasas bal oldali szögletét két méterről Viola csúsztatta a hosszú sarokba, 0—1. 28. perc: Palla nagy bedobá­sa után Peszeki kotorta két lé­pésről a hálóba a labdát, 0—2. 49. perc: Szeverényi pasz- szolt Horváth elé, akinek 18 méteres lövése a bal alsó sarok­ban kötött ki, 1—2. Álmosan kezdett a hazai csa­pat, aminek következtében az első negyed órában a vendégek akarata érvényesült. Ekkor már látni lehetett, hogy elsősorban Nagy bedobásaira és pontrúgá­saira épít a Szajol gárdája. A két gól is ebből született. Ennek el­lenére a hazai csapat a mezőny­ben fokozatosan fölébe kereke­dett a vendégeknek, de a gól­szerzési lehetőségekkel rosszul gazdálkodott. A második játék­rész elején szerzett gyors gól után beszorította a Szajol együt­tesét a hazai csapat, több lehe­tősége is volt az egyenlítésre, de gólt továbbra sem sikerült szerezni. Ennek ellenére el­mondható a mérkőzésről, hogy a döntetlen jobban megfelelt volna a látottaknak. Jó: a haza­iak közül senkit sem lehet ki­emelni, ill. Viola, Palla, Peszeki, Gröber. (Sz. A.) Ifjúságiak: Jamina SE— Szajol 1—0. Kisújszállás—Békés 0—0 Kisújszállás, 600 néző. V.: Bartucz. Kisújszállás: Kui — Kocsis, Kálai, Majláth, Horváth — Németh (Dorcsák), Molnár, Kádár, Balogh — Csillag, Iodi. Edző: Sólyom Vilmos. Békés: Baji — Szenti, Laurinyecz, Li- tauszki, Nagy Z. — Nagy I., Gombos, Szegedi, Petmzsán — Fehérvári (Borbola), Árgyelán. Edző: Zsíros György. A látottak alapján szeren­csésnek mondható a dobogón tanyázó békésiek pontszerzése. A mezőnyben kiegyenlített já­ték folyt, ám a kapu előtt több helyzetet dolgoztak ki a hazai­ak, de Baji kapus minden eset­ben hárítani tudott. Jó: Kocsis, Kálai, Kádár, ill. Baji (a me­zőny legjobbja). Szenti, Lauri­nyecz, Nagy Z. Ifjúságiak: Kisújszállás— Békési FC 1—2. További eredmények: Dömsöd—Makó 1—1 (1—1), Algyő—Örkény 1—0 (0—0), Csongrád—Martfű 2—0 (1— 0), Mélykút—Hajós 0—1 (0— 0). Az NB III állása 1. Csongrád 9 1­35— 5 28 2. Hmv.hely 7 1 2 22— 5 22 3. Békés 6 3 1 22— 8 21 4. Szajol 6 1 3 23—13 19 5. Dömsöd S 3 2 23—16 18 6. Makó 5 2 3 24—14 17 7. Örkény 5­5 22—15 15 S. Jamina 5 . 5 13—13 15 9. Algyő 4 2 4 19—25 14 10. Mélykút 4 1 5 18—22 13 11. Martfű 3 3 4 19—16 12 12. H^ós 4­6 11—21 12 13. Kisújszállás 2 3 5 10—11 9 14. Kerekegyháza 2 1 7 12—40 7 15. Gyoma FC 1 2 7 8—30 5 16. Battonya­1 9 3—32 1 Tornász világbajnokság, Tiencsin Gyengén szerepelt a magyar női válogatott A magyar női tomászváloga- tott egyik tagja sem szerzett egyenes ágon olimpiai kvótát a tiencsini (Kína) világbaj­nokságon, mivel az együttes a 21. helyen végzett. Egy hely- lyel előkelőbb pozícióban zár­va egy sportoló automatiku­san ötkarikás részvételhez ju­tott volna. A 21. hely azt je­lenti, hogy magyar női ver­senyző Sydneyben legfeljebb csak szabadkártyával indul­hat, amelynek odaítéléséről később döntenek. A vb-n nem induló, Achilles-ín-sérüléséből lába­dozó békéscsabai Varga Adri­enn — az ugrás Európa-baj- noka — még reménykedhet, hogy zöldkártyát kap, hiszen azt éppen olyan jónevű ver­senyzőknek tartják fenn, akik különféle okok miatt nem tud­nak indulni a kvalifikációs versenyen. A női csapatselej­tezőben a magyarok még szombaton léptek szerekhez, és a vasárnapi záró két körben indulók közül több éremesé­lyes válogatott megelőzte őket. A selejtező kvalifikált a vb egyéni összetett döntőjére és a szerenkénti finálékra is, de a hat magyar tomásznő kö­zül senki nem jutott tovább. A magyar együttesben két bé­késcsabai, Nyeste Adrienn és Szikora Zsanett szerepelt. A mieink közül a legmagasabb pontszámot Nyeste érte el, aki 9,55 pontot kapott felemás­korlát gyakorlatára. A női csapatselejtező végered­ménye: 1. Románia 154,394 pont, 2. Oroszország 153,576, 3. Ukrajna 151,970, 4. Kína 151,720, 5. Egye­sült Államok 151,001, 6. Ausztrália 150,407, 21. Magyarország (Pásztor Ildikó, Reubl Tünde, Zsirai Adri­enn, Szikora Zsanett, Ónodi Gabri­ella, Nyeste Adrienn) 141,483. Rangadót nyert a Csorvás a Tótkomlós ellen Körös ladány—Gyulavári 2-2 (0-1) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Körösladány, 250 néző. V.: Rózsa. Körösladány: Kiss — Földi, Szabó, Papp, Ke­resztesi, Szántó L., Horváth T., Rácz, Bakos J„ Bakos Z., Nagy. Edző: Borgida János. Gyulavá­ri: Szilágyi — Csete, Alb, De­ák, Tóth, Márk (Zimbrán), Papp (Debreczeni), Bállá, Ferenczi, Számfira (Guti), Vancea. Edző: Dávid Imre. Küzdelmes mérkő­zésen a játék összképe alapján reális eredmény született. G.: Bakos Z. az 54., Bakos J. a 73., ill. Számfira a 43., Papp az 52. percben. Jó: Keresztesi, Szán­tó, Horváth, Szabó, 01. Vancea, Ferenczi, Deák, Számfira. (Ponta Sándor) Vésztő—Csabacsűd 1—1 (0—0) Vésztő, 300 néző. V.: Csonka. Vésztő: Juhász — Jánosi, Rá­bai M., Szilágyi, Barna, Fekete (Papp), Turbucz, Corujan (Czinanó), Prekop, Becea (Rá­bai R.), Zsombok. Edző: Ki­rályvári Károly. Csabacsűd: Balatoni — Gombár, Tusjak K., Pisont, Gulyás, Csicsely, Varga T., Pillár, Varga J., Tusjak Cs., Palyov (Jancsó). Edző: Halász Ferenc. Alacsony színvonalú mérkőzésen a kapuk ritkán ke­rültek veszélybe, így reális eredmény született. G.: Zsom­bok a 61., ill. Jancsó a 77. perc­ben. Jó: a hazaiak közül senki sem nyújtott átlagon felülit, ill. az egész vendégcsapat. (Buz- gány József) Medgyesbodzás—Sarkad! Kinizsi 2-1 (1-1) Medgyesbodzás, 150 néző. V.: Németh. Medgyesbodzás: Jambrik — Engelhardt, Hu­gyecz, Kata, Litauszki (Mul- tyán), Ecker (Fejes), Kinder, Tobai, Podmaniczki, Szabó, Szivák. Edző: Sebestyén János. Sarkad: Sándor — Boldogh, Molnár, Gajdács, Rúzsa, An- csin, Iszáka, Matus, Balogh, Szabó (Papp), Mózes. Edző: Balogh István. A második já­tékrészben jobb játékot produ­káló hazaiaknak sikerült otthon tartaniuk a három pontot. Kiál­lítva: Hanyecz (utolsó ember­ként szabálytalankodott) a 85. percben. G.: Szivák a 20., a 75., ill. Balogh a 30. percben. Jó: Engelhardt, Litauszki, Szabó, ill. Boldogh, Balogh, Mózes, (dr. Sebők) Orosházi MTK— Mezőberényi FC ft—1 (1—0) Orosháza, 100 néző. V.: ifj. Christián. OMTK: Jakab — Csiszár, Berezvai, Pardi, Kiss J., Lengyel, Horváth, Lövei, Dobi, Baranyai, Lovas T. Edző: Petneházi György. Mezőbe- rény: Barabás — Bereczki, Po- jendán, Nagy, Maléth, Szűcs, Kreisz, Zolnai, Göblyös, Braun (Tóth), Bondár (Kiss Z.). Edző: Kajlik Péter. Alacsony színvo­nalú, de küzdelmes mérkőzésen az OMTK ennyivel jobb volt. G.: Baranyai a 6., Lovas T.-az 59., a 88., ill. Göblyös a 72. percben. Jó: Csiszár, Berezvai, Pardi, Lovas T., ill. Nagy, Szűcs, Kreisz. (Seímeczi Lász­ló) Szarvas—Kamut 4—0 (2—0) Szarvas, 200 néző. V.: Szabadi. Szarvas: Tóth — Kugyela, Ta­kács, Darida Zs. (Baráth), Moldván, Nagy F., Klimaj, Bogdán (Rohony), Czigléd- szky, Nagy P. (Kovács), Darida P. Edző: Paulik János. Kamut: Gúth — Somvári Z., Győri Le­vente, Győri M., Kovács, Ba­logh, Szűcs, Igricz, Hajdú, Győri László, Somvári M. Edző: Vrbovszki János. Ala­csony színvonalú mérkőzésen a lelkes vendégek elkerülhető gó­lokat kaptak. Kiállítva: Szűcs (beszédért) a 84. percben. G.: Darida P. a 10., Cziglédszky a 38., Nagy P. a 47., Klimaj a 83. percben. Jó: Takács, Klimaj, ill. Balogh. (Csabai Pál) Csorvás—Tótkomlós 2—1 (1-1) Csorvás, 700 néző. V.: Kokavecz. Csorvás: Stumpf — Koszta, Schneider, Stroia, Mol­nár, Tóth, Benyovszki, Bíró T. (Janu), Bíró R., Stef, Belicza. Edző: Moós János. Tótkomlós: Czirbus — Bakai (Zádori), Bányik, Pásztor L., Lovász, Pásztor T., Varga, Papp, Tarján, Dávid (Mitykó), Juhász. Edző: Kvasznovszki József. Igazi rangadón, egyforma feltételek mellett megérdemelten nyert a hazai csapat a második játék­részre kissé visszaesett vendé­gek ellen. G.: Tóth A. a 25., az 58., ill. Tarján a 18. percben. Jó: Schneider, Stroia, Molnár, Bíró T„ Stef, ill. Bányik, Lo­vász, Varga, Tarján. (Lestyán Mihály) Medgyesegyháza— Méhkerék 1-0 (0-0) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Nagy. Medgyesegyháza: Ho- mik — Göcző (Mocsári A.), Kiss, Temesvári, Kovács, Ho- lecz, Kuzma, Tasi, Kanál, Sza­bó A. (Szabó Zs.), Petruzsán (Gubcsó). Edző: Ogrincs Pál. Méhkerék: Patka — Török, Berényi, Petruzsán, Martyin, Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Október 16., szombat: Martfű—Gyoma FC, 14.30. Október 17., vasárnap: Szajol—Mélykút, 14.30. Hajós—Csongrád, 14.30. Békési FC—Battonyai TK, 14.30. Hódmezővásárhely—Algyő, 14.30. Örkény—Dömsöd, 14.30. Makó—Jamina SE, 14.30. Kerekegyháza—Kisújszállás, 14.30. A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. Október 16., szombat: Gyulavári—Szarvasi FC, 14.30. Füzesgyarmat—Csorvási SK, 14.30. Kamut SK—Vésztő, 14.30. Október 17., vasárnap: Mezőberényi FC—Medgyesbodzás, 14.30. Sarkad! Kinizsi—Körösladány, 14.30. Csaba­csűd—Medgyesegyháza, 14.30. Méhkerék—Elek SK, 14.30. Tótkomlósi TC—Orosházi MTK, 14.30. Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság gól­lövő listájának élmezőnye. 14 gólos: Tóth A. (Csorvás). 9 gólos: Belicza (Csorvás). 7 gólos: Tarján (Tótkom­lós). 6 gólos: Jancsó (Csaba­csűd), Szivák (Medgyes­bodzás), Darida P. (Szar­vas). 5 gólos: Bakos J. (Kö­rösladány), Zsombok (Vész­tő), Guti (Gyulavári). 4 gó­los: Darida Zs., Klimaj (Szarvas), Turbucz (Vész­tő), Krecsmarik (Kamut), Bakos Z., Nagy K. (Körös­ladány), Lövei, Lovas T. (Orosháza), Zádori, Varga (Tótkomlós), Varga J. (Csa­bacsűd), Magyar (Méhke­rék), Kanál, Kovács (Med­gyesegyháza), Számfira (Gyulavári), Tóth, Boros (Füzesgyarmat). Csotye, Tapasztó, Cziczeri, Klembucz (Stoica), Magyar, Máriusz. Edző: Patka György. Hiába támadta végig a mérkő­zést a hazai csapat, hol a szeren­cse, hol Patka akadályozta meg a nagyobb arányú medgyesi győzelmet. G.: Kovács a 79. percben. Jó: Mocsári A., Kiss, Kovács, ill. Patka, Berényi, Ta­pasztó. (Uhrin Pál) Elek—Füzesgyarmat 1—2 (1-2) Elek, 120 néző. V.: Szpisják. Elek: Pataki — Gyulai, Séllei, Lakatos I. (Zsiga), Tereszán, Kohut (Isztin), Bálint, Gálea, Kapocsány (Szabó), Donnert, Szűcs. Edző: Mikulás Mihály. Füzesgyarmat: Sárközi — Aj- tai, Szabó, Novák, Vad, Földesi, Pardi, Kovács L, Tóth, Boros, Kovács II. Edző: Kovács Endre. Az alsóházi rangadón a többet kezdeményező vendég­együttes jobban kihasználta le­hetőségeit, így a győzelme tel­jesen megérdemelt a megszep­pent és görcsösen játszó hazai csapat ellen. G.: Zsiga a 35., ill. Tóth a 8., Boros a 27. percben. Jó: Pataki, Séllei, ill. Tóth, Pardi, Vad, Boros. (Hotya Mi­hály) Ifjúságiak: Körösladány— Gyulavári 0—5, Vésztő—Csa­bacsűd 4—1, Medgyes­bodzás—Sarkadi Kinizsi 2—4, OMTK—Mezőberény 0—3, Szarvas—Kamut 8—3, Csor­vás—Tótkomlós 2—4, Med­gyesegyháza—Méhkerék 4—0, Elek—Füzesgyarmat 0—5. A megyei I. osztály allasa 1. Csorvás 8 2. Körösladány 6 3. Szarvas 6 4. Tótkomlós 5 5. Gyulavári 5 6. Vésztő 4 7. M.bodzás 4 8. M.egyháza 4 9. OMTK 4 10. Sarkad 3 11. Csabacsűd 2 12. Kamut * 3 13. Méhkerék 2 14. Füzesgyarmat 2 15. Mezőberény 2 16. Elek 1 1 33— 9 25 2 2 25—15 20 1 3 28—14 19 3 2 25—11 18 3 2 22—16 18 3 3 14—15 15 2 4 19—19 14 2 4 15—19 14 2 4 14—19 14 3 4 12—15 12 6 2 16—23 12 3 4 11—18 12 4 4 11—19 10 3 5 18—18 9 1 7 10—21 7 1 # 8—30 1