Békés Megyei Hírlap, 1999. augusztus (54. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-23 / 195. szám

IHÍRUÍ SPORT 1999. augusztus 23., hétfő 4 Martfű—Békés 1-1 (0-1) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Martfű, 400 néző. V.: Bartucz. Martfű: Kupeczki — Bartusz, Blaskó, Kinyik, Módos — Szil- vási, Lengyel, Ézsiás (Deme­ter), Határ — Méri, Kun. Edző: Kardos Mihály. Békés: Ha- nyecz — Szenti, Kovács K., Nagy Z„ Pálfi — Nagy K„ Gombos (Litauszki), Árgyelán, Petruzsán (Fehérvári) — Bor- bola (Bagyinka), Nagy I. Edző: Zsíros György. 20. perc: Gombos átadását követően Árgyelán egyéni já­ték után talált a hálóba, 0—1. 60. perc: Nagy Z. megkapta második sárga lapját, így a kiál­lítás sorsára jutott. 70. perc: Bal oldali hazai tá­madás után Kun éles beadása a védők között a hálóba pattant, 1—1. Az első félidőben fölényben játszottak a vendégek, a gól mellett több helyzetet is kialakí­tottak, ám nem sikerült feltenni az i-re a pontot. A második fél­időben érthetetlenül visszaáll­tak a békésiek, és egy lepattanó labda után egyenlített a lelkes újonc hazai csapat. Jó: Módos, Szilvási, ill. Nagy I. Ifjúságiak: Martfű—Békési FC 1—2. Gyoma FC—Kisújszállás 2-6 (2-3) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Berger. Gyomaendrőd: Hajdú — Juhász (Tóth Zs.), Gonda (Toldi), Furka, Dobó — Somo­gyi (Orovecz), Tímár, Dinya, Bencze — Kovács, Hunya. Já­tékos edző: Somogyi János. Kisújszállás: Gál — Kása, S. Nagy, Majláth, Horváth (Bog­nár) — Kálai, Németh (Dor- csák), Kádár, Balogh — Csil­lag, Iodi. Edző: Kádár József. 6. perc: Hunya remek indítá­sát Bencze lőtte a hálóba, 1—0. 21. perc: Kádár 25 méterről óriási bombával egyenlített, 1—1. 26. perc: Adogatás után Ba­logh megszerezte a vezetést, 1—2. 34. perc: Csillag a kapust is kicselezve lőtt a hálóba, 1—3. 41. perc: Bencze jó labdájá­val Hunya a hálóig gyalogolt, 2—3. 58. perc: Csillag ívelt 16 méterről a kapuba, 2—4. ' 68. perc: Kontra végén Ba­logh talált a kapuba, 2—5. 71. perc: Iodi 16 méteres szabadrúgása kötött ki a háló­ban, 2—6. Az újonc gyomai együttes egy jobb csapattól szenvedett vereséget. A vendégek győzel­me teljesen megérdemelt. (Feuerwerker Béla) Ifjúságiak: Gyoma FC— Kisújszállás 2—5. Jamina SE—Dömsöd 1—3 (1-1) Békéscsaba, 150 néző. V.: Sze­keres K. Jamina: Molnár — Pozsár (Szelei), Mázán, Oláh, Iványi — Csulik, Gubucz (La­katos), Szeverényi, Balogh (Be- licza) — Szarvas, Horváth Z. Játékos edző: Szarvas András. Dömsöd: Palkovics — Jaksa, Elekes L, Király K. (Czaniga), Elekes Zs. — Ócsai, Király J. (Árky), Csendes (Fehérdi) — Ispán, Lengyel, Kisvincze. Edző: Vígh László. 20. perc: Gubucz ívelt vissza egy kifejelt labdát, amit Hor­váth Z. a kapu bal oldalába fe­jelt, 1—0. 30. perc: Egy vendégakciót követően Király J. elé került a labda, aki öt méterről az üres kapuba helyezett, 1—1. 80. perc: Egy hazai szögletet követően Palkovics kidobását Ócsai kapta saját kapuja előte­rébe, végig vezette az egész pá­lyán a labdát, a 16-oson Mázán szabálytalanul szerelte. A li­est Ispán a kapu közepébe vág­ta, 1—2. 85. perc: Téves játékvezetői ítélet után Kisvincze kapta a labdát, aki Molnárt kicselezve, a kapuba gurított, 1—3. Két ellentétes félidőt látha­tott a gyér számú nézősereg. Az első félidőben a vendégek, a másodikban a hazaiak irányítot­ták a játékot. Már úgy tűnt, hogy döntetlen születik, amikor egy fegyelmezetlenség után ve­zetést szerzett a Dömsöd. A ha­zai csapat nem érdemelt veresé­get, de a helyzetkihasználásban gondok mutatkoznak. Jó: Mol­nár, Oláh, ill. Palkovics, Ócsai, Kisvincze. Ifjúságiak: Jamina—Döm­söd mérkőzés elmaradt, mert a vendégek nem érkeztek meg. Csongrád—Battonyai TK 3-0 (1-0) Csongrád, 700 néző. V.: Ká­rász. Csongrád: Sós — Bállá, Karsai, Trinics, Kecskés — Barna, Tóth K., Koncz, Lapsán- szki (Tóth Gy.) — Juhos (Kula- csik), Fórizs. Edző: Szergej Kuznyecov. Battonya: ölei — Oláh, Roczkó, Fejes, Csordás — Putnoki, Pilán, Szatmári (Gyapjas), Nagy (Lovász) — Képíró (Mazula), Zsóri. Edző: Major László. 2. perc: Barna ugratta ki Fó- rizst, aki biztosan helyezett a vendégcsapat hálójába, 1—0. 55. perc: Lapsánszki 18 méteres szabadrúgása védhetet- lenül vágódott Ölei kapujába, 2—0. 85. perc: Bal oldali hazai tá­madás után Tóth Gy. jól lépett ki a védők közül, és a kifutó Ölei mellett biztosan helyezett a kapuba, 3—0. A gyorsan kapott gól után rendezte sorait a Battonya, és az első félidőben egyenrangú el­lenfele volt a hazai csapatnak. A második játékrészben na­gyobb sebességre kapcsolt a Csongrád és megérdemelten nyert. Jó: Kecskés, Koncz, Fórizs, ill. Fejes, Putnoki, ölei. (Lukács István) Ifjúságiak: Csongrád—Bat­tonyai TK 3—1. További eredmények: Ke­rekegyháza—Makó 1—4 (1— 2), Szajol—Örkény 4—0 (2— 0) , Mélykút—Algyő 1—2 (1— 1) , Hajós—Hódmezővásárhely 0—3 (0—2). Az NB III Alföld nak állása 1. Hmv.hely 3 ­2. Csongrád 2 1 3. Algyő 2 1 4. Szajol 2 ­5. Makó 2 ­6. Örkény 2 ­7. Békés 1 2 8. Dömsöd 1 1 9. Mélykút 1 1 10. Kisújszállás 1 ­11. Jamina 1 ■ 12. Hajós 1 ■ 13. Kerekegyháza 1 • 14. Battonya - 1 15. Martfű - 1 16. Gyoma FC • ­csoportjá­■ 8— 1 . 6— 2 ■ 7— 4 1 11— 3 1 8— 5 1 7— 5- 6— 2 1 6— 5 1 2— 2 7— 5 3— 6 3— 9 4— 11 0— 4 2— 7 1 3— 12 ­Harminckét gólt gyártottak a hét végén Szarvas—Vésztő 1—2 (0—0) Megyei I. osztályú labdarú­gó-bajnokság, Szarvas, 400 né­ző. V.: Benyovszki. Szarvas: Tóth — Takács, Kugyela, Ba- ráth, Darida Zs., Kovács, Mold­ván, Cziglédszky, Bogdán, Klimaj, Lénárt (Nagy P.). Edző: Paulik János. Vésztő: Veres — Rábai M., Jánosi, Prekop (Be- cea), Szilágyi, Turbucz, Rábai R., Fekete (Czinanó), Corujan (Barna), Horváth, Zsombok. Edző: Királyvári Károly. A vé­gig tervszerűbben és jobban ját­szó vendégek győzelme teljesen megérdemelt. G.: Darida Zs. az 56., ill. Horváth az 54., Zsom­bok a 75. percben. Jó: Kugyela, Darida Zs., ill. Rábai M., Hor­váth, Zsombok. (Csabai Pál) Gyulavári—Csabacsűd 6— 1(3-0) Gyulavári, 150 néző. V.: Sztanojev. Gyulavári: Tóth Z. — Csete, Tóth R., Ferenczi, Debreczeni Cs., Debreczeni T., Oláh, Deák (Zimbrán), Számfi- ra (Bállá), Márk, Gúti (Szabó). Edző: Dávid Imre. Csabacsűd: Balatoni — Kepka, Tusják, Fü- gedi, Pilán, Csicsely (Gombár), Palyov, Varga T., Varga J., Tusják (Mizik A.), Jancsó. Edző: Halász László. A gyula­vári csapat végre jól és gólratö- rően játszott az egész mérkőzés folyamán. G.: Debreczeni T. a 6., Oláh a 22., Márk a 4L, Számfira az 56., 11-esből az 59., Szabó a 73., ill. Pilán a 67. percben. Jó: Csete, Debreczeni T., Számfira, Ferenczi, ill. a vendégek közül senkit sem le­het kiemelni. (Bállá István) Körösladány—Medgyes- egyháza 4—1 (3—0) Körösladány, 400 néző. V.: Nemes. Körösladány: Kiss — Horváth, Szabó, Danó (Ra­gály), Bakos J., Talpalló, Szán­tó (Földi), Keresztesi (Rácz), Nagy, Bakos Z., Ombódi. Edző: Borgula János. Medgyesegyhá- za: Homik — Kuzma (Pintér), Szabó Zs. (Gubcsó), Juhász, Holecz, Petruzsán, Temesvári, Mocsári (Szabó A.), Kanál, Tassi, Zsurzsucz. Edző: Og- rincs Pál. A hazai csapat az első félidőben lendületesen, helyze­teit kihasználva, megérdemelt vezetést szerzett, a második fél­időben a helyzetek sokasága maradt ki a vendégek kapujá­nál. G.: Talpalló a 6., Nagy a 30., Ombódi a 44., Rácz a 88., ill. Kanál 11-esből a 60. perc­ben. Jó: Földi, Talpalló, Ombó­di, Kiss, ill. Kanál, Holecz, Te­mesvári. (Ponta Sándor) Medgyesbodzás—Elek 3— 0(2—0) Medgyesbodzás, 200 néző. V.: Maginyecz. Medgyesbod­zás: Sódar — Kindel, Hugyecz, Litauszki, Kata, Ekker (Engel­hardt), László (Rácz), Tobai, Podmaniczki Szabó (Fejes), Szivák. Edző: Sebestyén János. Elek: Pataki — Gálea, Lakatos, Tereszán, Csumpilla, Gyulai (Isztin), Bálint, Szűcs, Kapo- csán (Gémes), Donnert, Elekes. Edző: Mikulás Mihály. Jó já­tékvezetés mellett a szerencsé­vel támogatott Medgyesbodzás igazságosan győzött. Kiállítva: Litauszki (szándékos szabályta­lanságért) a 88. percben. G.: Szivák a 35., az 55., Tobai a 43. percben. Jó: Sódar, Kindel, Szivák, ill. Bálint, Szűcs. (Dr. Sebők Pál) Orosházi MTK—Csorvás 1—5 (1—2) Orosháza, 250 néző. V.: For­gó. OMTK: Kunos — Berez­Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában következik. Augusztus 28., szombat: Jamina SE—Kerekegyháza, 16.30, Algyő— Csongrád, 16.30, Battonyai TK—Gyoma FC, 16.30. Augusztus 29., vasárnap: Dömsöd—Mélykút, 16.30, Kisújszállás—Martfű, 16.30, Békési FC—Hajós, 16.30, Hódmezővásárhely—Szajol, 1630, Örkény—Makó, 16.30. A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban következik. Augusztus 28., szombat: Orosházi MTK—Kamut SK, 17.00, Vésztő— Gyulavári, 17.00, Fiizesgyarmat—Tótkomlós! TC, 17.00. Augusztus 29., vasárnap: Csorvási SK—Medgyesbodzás, 17.00, Elek SK—Körösladány, 17.00, Medgyesegyháza—Szarvasi FC, 17.00, Csabacsűd—Sarkad! Kinizsi, 17.00, Méhkerék—Mezőberényi FC, 17.00. vai, Mórocz, Szlopóczki (Lovas T.), Dobi, Pardi, Horváth, Kiss, Sebők, Lövei (Kovács), Len­gyel. Edző: Petneházi György. Csorvás: Stumpf — Koszta, Schneider, Csúz (Karakas), Molnár, Tóth A., Popol, Papp (Bíró R.), Cimpián (Benyov­szki), Stef, Belicza. Edző: Moós János. A jó erőkből álló Csorvás kitűnő játékvezetés mellett még ilyen arányban is megérdemel­ten nyert. G.: Lövei a 28., ill. Tóth A. a 3., a 60., Belicza a 22., a 75., a 85. percben. Jó: Lövei, Lengyel, ill. Belicza (a mezőny legjobbja), Koszta, Schneider, Molnár, Tóth A., Popol. (Szénás! József) Kamut—Tótkomlós 1—0 (0-0) Kamut, 350 néző. V.: Csipái. Kamut: Gúth — Somvári Z., Lenkefi, Győri, Igricz, Botyán- szki, Varga, Vári (Hajdú), Szűcs, Balogh (Krecsmarik), Somvári (Győri M.). Edző: Vrbovszki Já­nos. Tótkomlós: Czirbus — Trabak, Bányik, Pásztor L., Lo­vász, Pásztor T„ Varga (Zádori), Papp, Taiján (Zsigovics), Dió­szegi, Juhász. Edző: Kvasznov- szki József. Kiegyenlített, küz­delmes mérkőzésen a második félidőben a hazaiak a helyzetei­ket jobban kihasználták. G.: Botyánszki az 57. percben. Jó: Lenkefi (a mezőny legjobbja), de az egész hazai csapat dicsérhető, ill. Varga, Bányik, Lovász. (Szlancsik János) Mezőberény—Füzesgyar­mat 2—1 ((L—1) Mezőberény, 200 néző. V.: Simon J. Mezőberény: Barabás — Nagy, Mohovics, Bereczki, Rácz, Szűcs (Kiss), Kocsor (Tóth), Bokor, Göblyös, Da- rócz, Kreisz (Bondár). Edző: Kajlik Péter. FUzesgyarmat: Sárközi — Hajdú, Várkonyi, Nagy, Vad, Bere, Pardi, Salya, Tóth, Boros, Kovács. Edző: Kovács Endre. A hazai csapat a második félidő játéka alapján megérdemelten tartotta ottho­nában a három pontot. G.: Darócz a 48., Göblyös a 80., ill. Boros a 25. percben. Jó: Moho­vics, Bereczki, Bokor, ill. Nagy, Sárközi, Boros. (Tímár Zoltán) Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllö­vőlistájának élmezőnye. 6 gólos: Belicza (Csorvás). 5. gólos: Tóth A. (Csorvás). 4 gólos: Zsombok (Vésztő). 3 gólos: Bakos Z., Bakos J. (mindkettő Körösladány), Darida Zs. (Szarvas), Szivák (Medgyesbodzás), Krecs­marik (Kamut). Sarkad—Méhkerék 2—2 (1-1) Sarkad, 800 néző! V.: Rózsa. Sarkad: Sándor — Rúzsa, Bol- dogh, Vass, Gajdács, Molnár, Tóth (Papp), Iszáka, Szabó (Ancsin), Balogh, Matus. Edző: Balogh István. Méhkerék: Pat- ka — Jova (Martyin), Burai, Petrusán, Kocsis, Csotye, Mari- ut (Czirle), Tapasztó, Cziczeri (Kozma), Klembucz, Magyar. Edző: Patka György. A hazaiak az első félidőben eldönthették volna a mérkőzést, de négy-öt helyzet kimaradt. Végül is a döntetlen eredmény reálisnak mondható. G.: Gajdács a 40., Iszáka a 85., ill. Tapasztó a 44., Magyar a 67. percben. Jó: mindkét csapat játékosai dicsé­retet érdemelnek. (Kiss Gábor) Ifjúságiak: Szarvas—Vész­tő 6—1, Gyulavári—Csabacsűd 5—1, Körösladány—Medgyes­egyháza 2—1, Medgyesbod­zás—Elek SK 3—4, Orosházi MTK—Csorvás 4—-0, Kamut SK—Tótkomlósi TC 0—2, Me­zőberényi FC—Füzesgyarmat 1—1, Sarkadi Kinizsi—Méhke­rék 2—1. A megyei I osztály állása 1. Csorvás 2 1 2. Körösladány 2 1 3. Kamut 4. M.sbodzás 5. Gyulavári 6. Sarkad 7. Tótkomlós 8. Vésztő 9. Szarvas 1 10. Mezőberény 1 11. Csabacsűd 1 12. Méhkerék 13. FUzesgyarmat 14. OMTK 15. Elek 16. M.egyháza 2 1 2 • 1 2 1 2 1 1 1 1 1 1 1 - 2 13— 3 13— 5 5— 2 6— 2 9— 4 3— 2 4— 1 7— 7 7— 5 2— 7 5— 14 3— 7 3— 5 2— 6 1—10 1— 4 A sevillai atlétikai világbajnokság első versenynapján Urbanik Sándor, a Békéscsabai AC Európa-bajnoki ötödik helyezett gyalog­lója is rajthoz állt a férfiak 20 kilométeres gyaloglóversenyében. A csaknem negyven fokos hőségben harminckilencen vágtak neki a gyilkos távnak. A csabaiak kitűnő atlétája erősen kezdett, ami meg­bosszulta magát, mert egy idő után nem bírta tovább, kénytelen volt föladni a versenyt a nagy hőségben, így helyezetlen maradt. Az aranyérmet az Európa-bajnok, orosz Markov nyerte 1:23:34 órás idővel az olimpia bajnok ecuadori Perez és a címvédő, most bronz­érmes mexikói Garcia előtt. Ökölvívó-vb: Maczik kiesett Két győzelemmel és két vere­séggel folytatta szereplését a magyar ökölvívó-válogatott a houstoni világbajnokságon. Az 57 kg-ban Nagy János pontozá­sos győzelmet aratott az ör­mény származású cseh Sahbaz- jan felett, a 81 kg-ban induló Hídvégi György pedig a német Kempét győzte le. Búcsúzott a világbajnokság­tól az 54 kg-os Ladányi Róbert és a 60 kg-os békési Maczik Ró­bert. A Békési TE versenyzője az örmény Gevorgjantól szen­vedett pontozásos vereséget és így kiesett. Mint Csötönyi Sándor, a ma­gyar szövetség elnöke elmond­ta: Maczik jól küzdött, de ellen­fele kiváló bokszoló, akitől nem szégyen kikapni. Pécsre került a kupa Szarvason szombaton a kilence­dik forduló küzdelmeivel befe­jeződött a VI. Szent István ki­rály Kupa nemzetközi sakkver­seny. Az A csoportban az utolsó fordulóban az ötödik forduló óta listavezető pécsi Amrein Ro­land döntetlent játszott Sárdy- val, s ezzel megőrizte első he­lyét. A legjobb Békés megyei az OMTK-s Kakuk lett a 74 tagú mezőnyben, aki 6 ponttal a 10. helyet szerezte meg. A B cso­portban nagy csata volt az első helyért, végül több, mint ötórás küzdelem után a fehérgyarmati Berki nyert Jankovics ellen, s ezzel a csoport élén végzett. A C csoportban a legfiatalabbak mezőnyében a békéscsabai Makra bizonyult a legjobbnak. A 9. forduló érdekesebb eredményei. A csoport: Berebora (Szolnok)—Sütő .(Sá-„ rospatak) 1:0, Párkányi (Zala Volán)—Emődi B. (Sárospa­tak) 0:1, Mónus (OMTK)— Volosin (Makó) 0:1, Petró (Békéscsaba)—Sebők (Karcag) 0:1. Döntetlen Amrein (Pécs)—Sárdy (Lövő). Vég­eredmény: 1. Amrein 7,5 pont, 2. Berebora 7, 3. Volosin 7, 4. Emődi B. 7, 5. Sebők 6,5, 6. Párkányi 6. A B csoport végeredménye: 1. Berki (Fehérgyarmat) 7, 2. Dankó (Szarvas) 6,5, 3. Leidl (Tököl) 6,5. A C csoport végeredménye: 1. Makra (Békéscsaba) 8, 2. Csipái (Szarvas) 7,5,3. Gombár G. (Szarvas) 6,5. Támogatók: polgármesteri hivatal, Vas- Fémipari Rt., KOMÉP, HAKI, SZIRÉN, Szarvas, Cipó Kft., Míkó Kft., Vesper Kft., Geomark, Rágyi és Társa Bt., Schon és I. Bt., Szarvas Tours, Pegazus Utazási Iroda, Korona étterem, Work Metal Bt., Sonkolyné és Társa Bt., Árpád Szálló, Arboform Bt., Informatikai Kft., PC Shop, Eliades élelmiszerbolt, Liget Cam­ping, Balaton Bt., Fazekas András, BB Fotó, Sonkolyné Szekerczés Mar­git, tűzoltó-parancsnokság, Vajda Pé­ter Gimnázium, Légi Szóig. Rt., -'Ptastobaf'-Eztm Szarvas Bt., Makai Árpád, Zöld Maci élelmiszerbolt, Maksay István, Svájc, Work Trans, Csabacsűd, Bútorkisáruház, Csaba­csűd, Agromex Kft., Mezőmag Rt., Békésszentandrás, Isteni Gondviselés Gyógyszertár, Békéscsaba, Ifjúsági- és Sportminisztérium. rimi Nagy Róbert negyedik Debrecenben Hagyomány már Debrecenben, hogy minden évben, augusztus 20-án megrendezik a meghívá­sos nemzetközi salakmotorver­senyt. Az idén már huszonötö­dik alkalommal került sor a ran­gos viadalra, amelyen rajthoz állt Nagy Róbert, a Gyulai Speedway Club kiválósága is. A fürdővárosi motoros győze­lemmel kezdett futamában, majd szorgalmasan gyűjtögette a pontokat és végül 14 ponttal az értékes negyedik helyet sze­rezte meg. Az első hely sorsáról a holt­verseny után újabb futam dön­tött, amelyben a korábban tizen­egy alkalommal győztes debre­ceni Adorján Zoltán legyőzte a fiatal Szatmárit, így a sokszoros magyar bajnok tizenkettedik al­kalommal álhatott a dobogó leg­magasabb fokára. Szvitán aranyérmes Szolnokon Szolnokon rendezték meg a hét végén a hagyományos Szent István Kupa felnőtt és utánpót­lás nemzetközi asztalitenisz­versenyt, amelyen jól szerepel­tek a nőknél az OMTK- Hungarotel versenyzői. Mint Visky Ákos szakosztályvezető­től megtudtuk, női egyesben (41 induló) Szvitán Krisztina a döntőbe jutott, ahol az orosz vá­logatott Iszajevát (BSE) verte 2:0-ra. A női párosban (19 in­duló) szintén a fináléba jutott az orosházi Lovas, Szvitán duó, ahol vereséget szenvedtek a Postás-Matáv SE kettősétől, az Erdélyi, Kertai párostól, így ezüstérmet nyertek. (v. 1.) Góg negyedik a világkupán Győr adott otthont vasárnap a triatlon világkupa pontszerző viadal­nak, amelyen 22 ország versenyzői álltak rajthoz. Az olimpiai távú versenyen (1,5 km úszás, 40 km kerékpározás, 10 km futás) az orosházi Góg Anikó a futásig lépést tartott a későbbi győztes Mol­nár Erikával, ám ekkor a harmadik körben elesett, megsérült a tér­de és a karja, emiatt lépéshátrányba került, s végül negyedikként ér­kezett a célba 2:05,18-as idővel. Buday Joe tanítványa egész héten torokgyulladással bajlódott, s ezúttal sem sok hiányzott a baleset el­lenére ahhoz, hogy dobogóra állhasson. A világranglista 78. helyén 680 ponttal álló orosházi sportoló augusztus 29-én Svájcban áll rajthoz a világkupa következő fordulójában. (v. 1.) Csak egy pontot szereztek a megyei csapatok Urbanik helyezetten