Békés Megyei Hírlap, 1999. június (54. évfolyam, 125-150. szám)

1999-06-07 / 130. szám

SiliÉKÉS MEGYEI HÍRLAP \ 1999. június 7., hétfő SPORT A végére kerültek lendületbe A hajrában nyert a fővárosi csapat Előre FC Békéscsaba—Kecskeméti FC 3—0 (1—0) NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 500 néző. V.: Veres (Vida, dr. Hegyi). Békéscsaba: Fiilöp 6 — Ulrich 6 — Czipó Z. 6, Futaki 6 — Balog 5, Simon 5, Csipkar 6, Valentényi 6, Kasik 6 — Borbola 5, Negrau 6. Edző: Pásztor József. Kecskemét: Né­meth 5 — Barna 5 — Felföldi 5, Gligorovics 6 — Hegedűs 5 , Maczkó 6, Kollár 4, Kislőrincz 6, Kovács H. 5 — Bimbó 5, Zsi­ga 4. Edző: Gracza Tibor. Csere: Kollár helyett Kwiah (5) az 51., Borbola h. Pozsár (5) az 58., Csipkar h. Sándor (-) a 70., Zsiga h. Thaly (-) a 71., Negrau h. Szabó Cs. (-) a 88. percben. Gólszerző: Kasik a 34., Valentényi a 69., Balog a 84. percben. Sárga lap: Barna (reklamálásért) a 22., Negrau (Kovács H. buktatásáért) a 40., Valentényi (Kislőrincz lábát hátulról elhúz­ta) a 44., Csipkar (Barna lerántásáért) az 57., Simon (Kislőrincz bokáját összeakasztotta) a 60., Kovács H. (Balogot hátulról elkaszálta) a 78. percben. Szögletarány: 7:3 (4:0). 34. perc: Czipó Z. remekül ívelt előre, Borbola jól csúsztat­ta meg a labdát, ami Kasik előtt landolt. A csabaiak középpályá­sa megiramodott, majd a kifutó és elé vetődő kapus mellett is elhúzta a labdát, végül nyolc méterről könnyedén az üres ka­pu közepébe gurított, 1—0. 69. perc: Valentényi Negra- uval kényszerítőzött, majd a csabaiak középpályása remekül ugrott ki, végül futtából, 13 mé­terről, laposan a vetődő kapus hóna alatt a bal alsó sarokba he­lyezett, 2—0. 84. perc: Ulrich remek ütemben emelt Balog elé, aki a jobbösszekötő helyéről, 11 mé­terről, remek ütemben a rövid sarokba lőtt, 3—0. Aligha melegítettek be ren­desen a csapatok, jó negyedórá­ig csak egy laza gimnasztikával felérő focit láthattunk. Kényel­mesen ügettek a játékosok a két 16-os között, és még véletlenül sem kerültek kapuközeibe. Az­tán váratlanul ritmust váltottak, előbb a csabaiak előtt adódtak ziccerek, majd e téren is egyen­lített a Kecskemét, de gólt to­vábbra sem láthattunk. Egészen a 34. percig, amikor Kasik lát­ványos megvillanása előnyhöz juttatta a hazaiakat. Ezt követő­en a vendégek is jobban igye­keztek, próbáltak kibontakozni, de kevés sikerrel járt a kapu be- cserkészése. A két középpályás sor egyre erősebben darált, szervezett, labdákat Szedtek össze, de az elöl lévők nehezen hámozták át magukat a védel­meken. Talán e téren a csabaiak ügyesebbnek bizonyultak, de újabb gól már nem született. A fordulás után visszafogot­tabban játszott a Békéscsaba, a vendégek mezőnyfölényt har­colta ki, az idő nagy részében a csabai térfélen pattogott a lab­da. Igazi helyzetet azonban nem tudott kidolgozni a Kecskemét. A Bács megyeiek fölénye elle­nére újra a hazaiak találtak ka­puba, ami el is döntötte a pon­tok sorsát. 2—0 után egyre fel­szabadultabban és határozottab­ban játszottak a csabaiak, végül is rászolgáltak a győzelemre. Pásztor József: — Nyertünk 3—0-ra, de jelenleg még nem tudok örülni, mivel nagyon sok hibával játszottunk. Néhány já­tékosunk nem érezte át a talál­kozó jelentőségét, a mezőnyben szépen játszott a Kecskemét, de számukra nem volt tét. Gracza Tibor: — A hazai csapat be­rúgta helyzeteit, mi nem. Gratu­lálok a Békéscsabának. Jávor—Verasztó A labdarúgó NB I további eredményei: Szolnok—Salgó­Következik Az NB I-es labdarúgó-baj­nokság 38. fordulójában következik. Június 12.: Érd—Szolnok, Salgótar­ján—Tiszavasvári, Sorok­sár—Tiszakécske, Nagy­kanizsa—Pécs, Tatabá­nya—Komárom, Komló— Békéscsaba, Kecskemét— Hajdúszoboszló, Deme- cser—Kaposvár, Matáv Sopron—Tiszaúj város, Szeged—Soproni Dreher, mind 17 óra. 13. Békéscsaba 14. Demecser 15. Kaposvár 16. Pécs 1113 13 43—37 46 11 12 14 46—52 45 12 8 17 47—65 44 11 9 17 50— 62 42 17. H.szoboszló 11 8 18 58—67 41 35 19 9 8 20 46—81 4 7 25 30—75 Az első két gól szerzői, bal oldali felvételünkön Kasik húz el védője mellett, másik fotónkon Valentényi sötét mezben lép közbe egy vendégakciónál fotó: lehoczky Péter Kun Alice harmadik A hét végén Athénban rendez­ték meg az atlétikai Európa-ku­pa első osztályának küzdelmeit. A viadalon nyolc ország — Gö­rögország, Bulgária, Svájc, Spanyolország, Szlovénia, Tö­rökország, Jugoszlávia és Ma­gyarország — legjobbjai küz­döttek a továbbjutásért. A női 400 m-en Kun Alice, a Békés­csabai AC sprintere képviselte hazánk színeit. A békéscsabai futónő a harmadik helyet sze­rezte meg 54,07-es idővel az erős mezőnyben. Qmräino Sportmezek felnőtt- és utánpótláscsapatok részére. Szentes, Kiss B. u. 13. Tel./fax: (63) 400 018, (30) 9351-052. Egyes IRODAI decivel ÁRENGEDMÉNNYEL kaphatók ^ június 7-től Jsjt július 15-ig W •P «•* // 'I SZIGMA iÍt ** irr ' ' '■ aV v v* család Csepel—Gyulai Termál FC 1—0 (0—0) NB Il-es labdarúgó-mérkőzés, Csepel, 300 néző. V.: Dubraviczky (Nyekita, Török K.). Csepel: Balázs — Váradi, Várszegi, Polgár, Papp Z. — Szigeti, Szabó Z. (Siklósi, 75.), Körösi, Takács (Semsei, 75.) — Gubcsó, Balogh Z. (Radnics, 80.). Edző: Gáspár József. Edző: Gyula: Such — Pápa — Botyánszki, Kovács P. — Kovács K., Bíró (Lábos, 78.), Tamá­si, Resetár, Gajdács (Ekker, 46.) — Borúzs, Papp Cs. (Abrudán, 73.). Edző: Cserháti István. Gólszerző: Radnics a 82. percben. Sárga lap: Papp Cs. (visszahúzásért) a 40., Szabó Z. (rúgásért) az 51., Váradi (visszahúzásért) az 54. percben. tarján 2—0, Soproni FAC—Érd 2—3, Tiszavasvári—Soroksár 4—1, Tiszaújváros—Szeged 1— 1, Tiszakécske—Nagykani­zsa 1—2, Pécsi MFCt—Tatabá­nya 1—0, Komárom—Komló 2— 1, Kaposvár—Matáv Sop­ron 2—3, Hajdúszoboszló— Demecser 2—0. Hétközben játszották: Tata­bánya—Nagykanizsa 2—1. Az NB I állása 1. Tatabánya 24 8 5 81—47 80 2. Nagykanizsa 2011 6 65—36 71 3. Salgótarján 19 7 11 61—38 64 4. M. Sopron 1711 8 61—46 62 5. Szeged 15 13 6 64—32 58 6. Komárom 17 6 14 56—46 57 7. Tiszaújváros 15 12 10 53—48 57 8. Érd 17 5 14 58—49 56 9. Komló 1411 12 55—57 53 10. Szolnok 14 10 13 56—54 52 11. Tiszavasvári 1214 11 45—38 50 12. Tiszakécske 1310 14 49—52 49 82. perc: Bal oldali csepeli sza­badrúgás után a rövid saroknál jól helyezkedő Radnics a hosszú sarokba csúsztatta a lab­dát, 1—0. Meglepte ellenfelét a fürdő- városi együttes a rangadón. A gyulaiak az első tíz percben há­rom helyzetet dolgoztak ki, ám nem sikerült feltenni a pontot az egykoron Békéscsabán védő Balázs kapus hálója elé. Ezt kö­vetően magára talált a Csepel, és mezőnyfölénybe került. A fővárosiak támadgattak, de nem volt átütő erő játékukban. így az első játékrész gól nélküli döntetlennel zárult. Fordulás után folytatódott a csepeli mezőnyfölény, a gyulai­ak csak szórványos ellentáma­dásokat vezettek, két alkalom­mal helyzetbe is kerültek, de nem tudtak a kapuba találni. Mindkét oldalon cserékkel pró­bálták frissíteni csapatukat a szakvezetők, s ez a csepeliek­nek sikerült jobban, hiszen a hajrában, egy szabadrúgás után a csereként beállt Radnics fejelt a kapuba. A közepesnél maga­sabb színvonalú, végig küzdel­mes mérkőzésen a hajrában szerzett góllal a szerencsésebb hazai csapat szerezte meg a há­rom pontot. Gáspár József: — Nagyon boldog vagyok, hogy újra NB I- es csapata lesz Csepelnek. Cserháti István: — Nyolc percre voltunk álmaink megva­lósulásától, sajnos, elbuktunk, gratulálok a Csepelnek a felju­táshoz. A labdarúgó NB II további eredményei: Hatvan—Kiskun­félegyháza 6—4, Borsod Vo­lán—Palotás 0—2, Tápiósze­Következik Az NB II -es labdarúgó­bajnokság 30. fordulójá­ban következik. Június 13., vasárnap, 17 óra: Kis­kunfélegyháza—Tápiósze- cső, Palotás—Nyírbátor, Gyula—Borsod Volán, Kazincbarcik—Eger, Kis­kőrös—Kalocsa, REAC— Dunakeszi. cső—REAC 1—1, Kalocsa— Kazincbarcika 1—-4, Dunake­szi—Kiskőrös 3—1. Hétközben játszották: Nyírbátor—Kiskun­félegyháza 5—0. Szabadnapos: Nyírbátor, Eger. Az NB II Keleti csoportjának állása i. Dunakeszi 16 7 2 40—16 55 2. Csepel 12 8 6 40—30 44 3. K.barcika 10 9 6 43—32 39 4. Gyula 10 9 6 32—25 39 5. Nyírbátor 10 8 7 44—31 38 6. Palotás 11 5 9 48—40 38 7. Kk.félegyh. 11 5 9 46—44 38 8. Hatvan 9 9 8 45—49 36 9. Eger 7 13 5 43—27 34 10. Kiskőrös 7 5 13 28—37 26 11. REAC 6 6 13 26—35 24 12. Borsod V. 5 9 11 25—37 24 13. Tápiószecsó' 6 6 13 39—61 24 14. Kalocsa 4 5 16 30—66 17 15. Szeged­­■ 0— 0 . P.ladány­­­0— 0­Két győzelem a hét végén 18. Soroksár 19. Kecskemét 20. Soproni FAC 5 9 23 39—81 15 A Soproni FAC-tól 9 pont levonva. Az óvás alatt álló Kecskemét— Szeged, Érd—Szeged mérkó'zések eredményei nem szereplnek a tabel­lában, jogeró's döntés nincs az ügy­ben. Előre FC Békéscsaba—Dunaferr 2—1 (2—0). Kiemelt ifjúsági labdarúgó-mérkőzés, U-18 kor­osztály, Békéscsaba, 50 néző. V.: Koch. Békés­csaba: Kollár — Csernyik (Zahorán), Czipó P., Németh, Semjéni — Bányai, Szeverényi, Pozsár (Csúz), Lovas — Szabó S., Gémes. Edző: Marik László. Az első félidőben nagy fölényben játszot­tak a hazaiak és adódó helyzeteikből kettőt ki­használtak. Fordulás után is folytatódott a csabai fölény, négy-öt százszázalékos ziccert hibáztak a hazaiak. G.: Pozsár, Bányai, ill. Borics. Jó: Cser­nyik, Czipó P., Németh, Pozsár, Szeverényi, ill.. Vozár (a mezőny legjobbja), Baji, Borics. Előre FC Békéscsaba—Dunaferr 4—1 (1— 1). Kiemelt ifjúsági labdarúgó-mérkőzés, U-16 korosztály, Békéscsaba, 50 néző. V.: Klembucz. Békéscsaba: Váradi — Walfisch (Laurinyecz), Báli, Moszheim (Kardos), Palotai — Csapó, Boér (Hrabovszki), Juhász P., Puskás — Mede (Cseke), Ursz. Edző: Jakab Péter. Az első félidő­ben kihagyta óriási helyzeteit a hazai együttes, majd szünet után már jobban koncentráltak a csa­baiak a kapu előtt, így győzelmük teljesen megér­demelt. G.: Ursz 2, Cseke, Moszheim, ill. Ko­vács. Jó: Váradi, Palotai, Juhász P., Ursz, ill. Horváth, Fehér. HA UNJA MAR A SORBAN ÁLLÁST, VÁLASSZA AZ ÁTUTALÁST! Telefonszámláit banki átutalással kényelmesen rendezheti. Ám ha pénzügyeit szívesebben intézi személyesen, kérjük, keresse fel ügyfélszolgálati irodánkat: Békéscsaba, Szent István tér 1. Nyitva: hétfőtől péntekig 8—16 óráig. Orosháza, Thököly u. 4/F Nyitva: hétfőtől péntekig 8—16 óráig. Május hónaptól telefonszámlájukat banki átutalással, illetve az ügyfélszolgálati irodáinkban befizető és a hirdetés alján lévő kérdést helyesen megválaszoló ügyfeleink között havonta 4 db, ffél évre szélé havi előfizetői díjmentességet sorsolunk ki! A kitöltött szelvényt számlarendezéskor kérjük hozza magával az ügyfélszolgálati irodánkba, banki átutalás esetén 5601 Békéscsaba, Pf. 303 alá kérjük beküldeni. A nyerteseket levélben értesítjük. A sorsoláson csalt magán-előfizetők vehetnek részt. LEGYEN ON AZ EGYIK SZERENCSÉS ELŐFIZETŐNK! H U N G A 1 RŐT E L a f HTCC esc >port tagja „Minden együtt, hogy Önnek könnyebb legyen!" v.----------------------------------:_________________________________________________ J únius hónapra érvényes megválaszolandó kérdésünk: Mennyi az ügyfélszolgálati irodáink ingyenesen hívható telefonszáma? Kitöltő neve:_______________________________________________________________ C íme: Telefonszáma: Számlarendezés módja: banki átutalás □ ügyfélszolgálati iroda Q