Békés Megyei Hírlap, 1999. április (54. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-06 / 79. szám

SPORT 1999. április 6., kedd A Békés győzött a megyei rangadón A Szeghalom nyert a Gyoma FC otthonában Békéscsabai Jamina SE— Örkény 1-1 (0-0) NB IH-as labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Ká­rász. Jamina: Kollár — Pusztai — Hajdú, Iványi (Szarvas), Sajben —■ Balogh, Ottlakán (Horváth Z.), Kurilla, Csulik (Nagy) — Hídvégi, Horváth S. Edző: Turcsek Zoltán. Örkény: Békési — Rottenbiller — Batta, Kovács, Pólyák — Árva, Urbán (Tusa), Katona, Boda — Ozsváth, Farkas. Edző: Csima Gyula. 70. perc: Katona szabadrú­gására Pólyák robbant be az ötös tájára, aki a kapuba bólin­totta a labdát, 0—1. 73. perc: Hídvégi szöglete Horváth Sándorhoz jutott, aki 6 méterről laposan a bal sarok­ba lőtt, 1—1. A kilátogató jaminai szurko­lók már vágytak a hőn áhított győzelemre és a jó játékra, ám ez az első játékrészben elma­radt. A csatárok, amikor betör­tek a 16-oson belülre, ott mind­untalan elfogyott a góllövő tu­domány. A folytatásban meg- megiramodtak a csapatok, lát­szott, hogy mindenképpen dön­tésre akarják vinni a dolgot. A vendégek eszméltek hamarabb, ám vezetésük nem tartott soká­ig, végül is az egyenrangú talál­kozón igazságosnak mondható eredmény született. Jó: Pusztai, Horváth S., Hídvégi, ill. Rotten­biller, Pólyák, Katona. (Gyur- kó Mihály) Ifjúságiak: Békéscsabai Jamina SE—Örkény 3—0. Battonyai TK—Kisújszállás 0-1 (0-0) Battonya, 300 néző. V.: Bá- nóczki. Battonya: Ölei — Szatmári, Fekete, Oláh, Simon — Kovács Zs., Árgyelán, Turbucz, Varga (Putnoki) — Mákos Á. (Farkas), Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. Kisúj­szállás: Gál — Kálai, S. Nagy, Majláth, Horváth — Kocsis, Varga, Kádár, Szentjobbi — Csillag, Mircea (Balogh). Edző: Kádár József. 80. perc: Varga bal oldali szögletét Horváth öt méterről csúsztatta a kapuba, 0—1. 82. perc: Kovács Zs. az el­lenfele hátára dobta a labdát, amiért a játékvezető kiállította. A jól felkészített vendégcsa­pat már az első félidőben leadta a névjegyét, két bravúros Ölei- védés és egy kapufa jellemezte fölényüket. A második félidő­ben sem változott a játék, tá­madtak a vendégek, a hazai csa­patnak csak felvillanásai voltak. A látottak alapján megérdemelt vendégsiker született. Jó: Ölei, Szatmári, Oláh, Simon, ill. S. Nagy, Kocsis, Varga, Csillag. (Lukács István) Ifjúságiak: Battonyai TK— Kisújszállás 0—0. Békési FC—Mezőberényi FC 3-1 (1-0) Békés, 700 néző. V.: Tóth. Bé­kés: Stumpf — Szenti, Baukó, Bagyinka, Kondacs — Jánosi, Petruzsán (Baji), Pálfi, Kubik (Czinanó) — Szegedi, Darócz. Edző: Király vári Károly. Me- zőberénv: Guth — Bereczki, Rácz (Várhalmi), Udvamoki, Nagy (Savolt) — Szűcs, Göb- lyös, Bokor, Pecze — Kreisz, Vári. Edző: Vrbovszki János. 32. perc: Petruzsán beadását Bagyinka estében lőtte a kapu­ba, 1—0. 50. perc: Baukó szabályta­lankodott a tizenhatoson belül, a büntetőt Nagy biztosan érté­kesítette, 1—1. 77. perc: Szándékos rúgásért Peczét küldte le a pályáról a ha­tározottan bíráskodó Tóth játék­vezető. 80. perc: Darócz kapáslö­véssel vette be volt csapata ka­puját, 2—1. 90. perc: Szegedi egyéni ak­cióból adta meg a kegyelemdö­fést, 3—1. Sérülés, betegség és három sárga lap is gyarapította a hazai csapatban a hiányzók számát. De mint Királyvári edző mond­ta, mindig az a legjobb csapat, amelyik rendelkezésre áll. A hazai közönség viharos támadá­sokra számított az egyébként rokonszenves herényiek ellen, azonban inkább békés játszado­zás folyt sokáig a pályán. A vendégek egyenlítése után ki­éleződött a küzdelem, igazság szerint a Békés magának tette nehézzé a meccset. Jó: Jánosi, Szenti, Bagyinka, ill. Guth. (Nagy Mihály Tibor) Ifjúságiak: Békési FC— Mezőberényi FC 0—2 Hódmezővásárhely— Gyomaendrődi Barátság 2-0 (1-0) Hódmezővásárhely, 1000 néző. V.: Paróczai. Hódmezővásár­hely: Kovács K. — Borbás Zs., Erdei, Kazán, Szűcs (Huszár) — Fazekas, Kiss, Molnár Z., Varga — Tóth, Kovács T. (Bó- di). Játékos edző: Bódi Attila. Barátság: Halász — Sárosi, Lipták M., Bócsik (Czigléd- szky), Nagy Z. — Lévai, Mol­nár T., Brakszatórisz, Nagy M. — Janis, Nagy I. Edző: Fodor Sándor. 15. perc: Szűcs feldobta ma­gát a vendégek 16-osán belül, a játékvezető nagy meglepetésre a 11-es pontra mutatott. A bün­tetőt Kiss értékesítette, 1—0. 73. perc: Jobb oldali hazai támadás végén a középre lőtt labdát az egymásra váró vendég védők között a berobbanó Molnár Zoltán a kapu bal ol­dalába helyezte, 2—0. A Barátság kezdett jobban, a 9. percben Molnár Tamás há­rom méterről sem tudott a kapu­ba találni. A váratlanul jött ha­zai 11-es gól után is inkább a Barátság játszott mezőnyfö­lényben, de a jobbnál jobb hely­zeteket is elpuskázták a csatá­rok. Fordulás után a 60. percben Janis hagyott ki óriási ziccert, majd a vásárhelyiek második gólja után már nem tudott újíta­ni a vendégcsapat. Minden ve­reség fájó lehet, de a rangadón elszenvedett azért is, mert a vendégek egy közepes teljesít­ményt nyújtó Vásárhelytől kap­tak ki. Jó: Kovács K. (a me­zőny legjobbja), Kiss, Molnár Z., Tóth, ill. Halász, Sárosi, Lipták M. (Gyuricza János) Ifjúságiak: Hódmezővásár­hely—Gyomaendrődi Barátság 1—0. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kerekegyháza—Szajol 1—2 (0—2), Malév—Csongrád 1— 2 (0—1), Mélykút—Makó 2— 1 (1—1), Baja—Kunszent- márton 0—1 (0—0). Az NB III Alföld csoportjá­nak állása 1. Hmv.hely 12 5 2 33—15 41 2. Kunszentm. 11 5 3 30—17 38 3. Csongrád 11 4 3 33— 15 37 4. Gyomaendr. 10 7 2 35—18 37 5. Kisújszállás 10 6 3 26—12 36 6. Örkény 10 4 5 39—23 34 7. Baja 9 3 7 33—21 30 8. Mélykút 10­9 31—29 30 9. Szajol 9 2 8 31—34 29 10. Békés 6 5 8 22—25 23 11. Jamina 6 5 8 18—25 23 12. Makó 6 3 9 23—29 21 13. Kerekegyháza 6 2 11 24—34 20 14. Battonya 4 1 14 15—39 13 15. Malév 2 2 15 18—51 8 16. Mezőberény 2­17 14—42 6 Fözesgyarmat—Doboz SK 6-0 (3-0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Frey. Füzesgyarmat: Sárközi — Hajdú, Tőkés, No- vák, Vad, Földesi, Bere (Petri), Salya, Tóth (Nagy), Boros, Ko­vács Zs. Edző: Búza Barna. Doboz: Gazsó — Bánszki, Be­nedek, Kiss, Suba, Kiszely, Barcsai, Lukucz, Balogh, Ud­vari, Szűcs. Játékos edző: Szűcs Mihály. A hazaiak végig nagy fölényben játszottak, helyzetei­ket is rendre kihasználták. G.: Boros a 10., a 23., Vad a 17., az 50., a 76., Sárközi (11-esből) a 89. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. a vendégek közül senki sem nyújtott átlagon felü­lit. (Szabó László) Csorvás—Orosházi MTK 1-0 (0-0) Csorvás, 500 néző. V.: Csonka. Csorvás: Baráth — Koszta, Schneider, Támyik (Benyov- szki Z.), Seres (Dénes), Molnár, Popol, Benyovszki J., Tarján, Steff, Belicza. Edző: Moós Já­nos. OMTK: Kunos — Pardi, Erzsiák, Szlopóczki, Kinyó, Szabó (Lovas Á.), Lovas T., Se­bők, Bányik, Dobi, Lövei. Edző: Petneházi György. Szép­számú közönség előtt a két szomszédvár találkozóján meg­érdemelt hazai győzelem az igen lelkesen és önfeláldozóan játszó OMTK ellen. G.: Molnár a 78. percben. Jó: Belicza, Molnár, Schneider, Koszta, ill. Bányik, Szlopóczki, Erzsiák. (Lestyán Mihály) Gyoma FC—Szeghalom SC 0-1 (0-0) Gyomaendrőd, 400 néző. V.: Németh. Gyoma: Hajdú — Vatai (Tímár), Gonda, Furka, Dobó, Somogyi, Toldi (Oro- vecz), Bányai, Dinya, Kovács, Hunya (Tóth). Edző: Somogyi János. Szeghalom: Vári — Elek (Simon), Pozsgai, Sáfián, Tóth, Bihari, Nagy (Kata), Bemáth, Vámos, Patai, Zsig- mond. Játékos edző: Vári Lász­ló. Az 11-est és számtalan gól­helyzetet hibázó hazai csapat hiába darálta végig a mérkő­zést, a rendkívül lelkes szeghal­mi csapat kihasználta a hazai védelem szöglet utáni hibáját, s három ponttal távozott Gyomá- ról. G.: Zsigmond a 66. perc­ben. Jó: Furka, ill. az egész vendégcsapat. (V. I.) Gyulavári VFC— Mezőhegyes! SE 4-0 (0-0) Gyulavári, 150 néző. V.: Kőkuti. Gyulavári: Szőke — Csete, Alb, Deák, Szabó (Gúti), Zimbrán, Csipke, Szekeres, Fe­renci (Tóth), Számfira (Debre­ceni T.), Oláh. Edző: Dávid Im­re. Mezőhegyes: Szántó — Nagy, Medve (Gödé), Zsóri, Zábrák, Zsótész, Zsoldi, Boros, Berki (Páncsics, Halász), Hu- lánszki, Gróf. Játékos edző: Zsóri László. A hazai csapat megszerezte első tavaszi hazai győzelmét, ami teljesen megér­demelt volt. G.: Oláh a 48., a 82., Deák az 56., Szekeres a 88. percben. Jó: Csete, Zimbrán, Szabó, Oláh, ill. Szántó, Nagy. (Bállá István) Méhkerék—Kamat 3—0 (1—0) Méhkerék, 300 néző. V.: Kiss Z. Méhkerék: Patka — Beré- nyi, Burai, Csotye (Alin), Ko­csis, Gugolya (Török), Tapasz­tó, Cziczeri, Bíró T., Bíró R., Magyar. Edző: Patka György. Kamut: Kovács I. — Botyán- szki, Gajdács, Lenkefi, Varga, Hajdú, Kovács II., Rácz, Gilik, Győri, Kiss. Edző: Bora Imre. A nagyszerűen játszó, szebbnél szebb akciókat vezető hazaiak sikere megérdemelt annak elle­nére, hogy a játékvezető ítélete­ivel rendre a méhkerékieket súj­totta. Kiállítva: Bíró T. (sza­bálytalankodásért) a 62. perc­ben. G.: Bíró R. a 35., a 74., Gugolya a 60. percben. Jó: Pat­ka, Csotye, Cziczeri, Bíró R., ill. a vendégek közül senki sem nyújtott átlagon felülit. (Árgye­lán Mihály) Medgyesegyháza—Vésztő 3-0 (2-0) Medgyesegyháza, 300 néző. V.: Sztanojev. Medgyesegyháza: Homik — Temesvári, Kiss, Pintér, Holecz, Kovács, Zsurzsucz Zs., Szabó A., Kanál, Vágási, Göcző (Gubcsó). Edző: Ogrincs Pál. Vésztő: Nagy Zs. — Démusz, Rábai M., Szilágyi, Fekete Z. (Barna), Fekete L., Turbucz, Baranya (Papp Zs.), Prekop, Rábai R. (Rábai S.), Zsombok. Edző: Tar Zoltán. Á végig lelkesen játszó hazaiak bombagólokkal nyertek. Kiál­lítva: Rábai S. (törlesztésért) a 89. percben. G.: Kiss a 9., Holecz a 44., Temesvári a 83. percben. Jó: Kiss, Kovács, Sza­bó A., Kanál, ill. a vendégek közül senki sem nyújtott átla­gon felülit. (Uhrin Pál) Tótkomlós! TC—Elek SE 2-1 (1-1) Tótkomlós, 300 néző. V.: Ku- batovics. Tótkomlós: Czirbus — Nyári, Bakai, Zsigovics, Pásztor L., Lovász, Pásztor T., Trabak, Fazekas, Juhász, Zádori (Kvasznovszki). Játékos edző: Kvasznovszki József. Elek: Pataki — Tereszán, Sál­iéi, Lakatos, Sarkadi, Zsiga (Szűcs), Bálint, Uhrin, Gálea, Abrudán, Ottlakán. Edző: Sza­bó Bálint. Iramos mérkőzésen a helyzetek mindkét oldalon ki­maradtak az első félidőben. Fordulás után a jobban játszó vendéglátók sikere megérde­Mesterlövészek A Békés megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság góllö­vőlistájának élmezőnye: 15 gólos: Tóth (Csorvás), Hu­nya (Gyoma FC), Urban- csok (Csabacsűd). 13 gólos: Tóth Cs. (Füzesgyarmat). 12 gólos: Zsombok (Vésztő). 10 gólos: Kiszely (Doboz), Bencze (Szarvas), Vad (Fü­zesgyarmat). 9 gólos: Zádori (Tótkomlós), Somogyi (Gyoma FC), Abrudán (Elek), Tapasztó (Méhke­rék). 8 gólos: Géczi (Gyula­vári), Belicza (Csorvás), Krecsmarik (Kamut), Lénárt (Csabacsűd, Szarvas), Bíró R. (Méhkerék). 7 gólos: Orovecz (Gyoma FC), Oláh (Gyulavári), Uhrin (Elek). 6 gólos: Boros (Gyulavári), Bíró (Méhkerék). melt. G.: Fazekas a 25., Pásztor T. (11-esből) a 65., ill. Uhrin (11-esből) a 8. percben. Jó: Pásztor T., Fazekas, ill. Ottla­kán, Szűcs. (Tóth B. István) Csabacsűd—Szarvasi FC 3- 1 (0-0) Csabacsűd, 700 néző. V.: Pin­tér. Csabacsűd: Adamik — Gombár, Jurák, Fügedi, Gulyás, Csicsely, Pillár, Varga, Urban- csok, Tusjak Cs., Brlázs. Edző: Kmák Pál. Szarvas: Nagy — Baráth (Boér), Lénárt, Nagy F., Rohony (Kugyela), Darida, Kli- maj, Bogdán (Palotai), Bencze, Takács, Kerekes. Edző: Paulik János. Kiegyenlített első játék­rész után a hazai csapat na­gyobb lendületbe kapcsolt és jobb helyzetkihasználással megérdemelten tartotta itthon a három pontot. G.: Urbancsok az 51., Pillár a 65., Gulyás a 70., ill. Klimaj a 81. percben. Jó: Urbancsok, Gombár, Jurák, ill. Klimaj, Lénárt. (Szilágyi Mihály) IFJÚSÁGIAK: Füzesgyar­mat—Doboz SK 7—2, Csor­vás—Orosházi MTK 1—1, Gyoma FC—Szeghalom SC 4— 3, Gyulavári VFC—Mező- hegyesi SE 2—4, Méhkerék— Kamut 2—1, Medgyesegyhá­za—Vésztő 1—2, Tótkomlósi TC—Elek SE 0—0, Csaba­csűd—Szarvasi FC 1—3. A megyei I. osztály állása 1. Gyoma FC 14 2 3 53—15 44 2. Csorvás 13 1 5 41—20 40 3. Csabacsűd 12 4 4 42—24 40 4. F.gyarmat 10 4 5 40—21 34 5. Méhkerék 10 4 5 38—26 34 6. M.egyháza 11 1 7 31—27 34 7. Gyulavári 8 7 4 37—26 31 8. Vésztő 9 2 8 39—42 29 9. Elek 7 2 10 32—35 23 10. Tótkomlós 1 2 10 30—40 23 11. Mezőhegyes 6 4 9 26—33 22 12. Kamut 6 2 11 15—33 20 13. Szeghalom 4 5 10 24—35 17 14. Szarvas 4 3 12 27—43 15 15. OMTK 4 3 12 19—38 15 16. Doboz 2 4 13 21—57 10 Következik Az NB III-as labdarúgó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Április 10., szombat: Kunszentmárton—Békés FC, 16.30. Gyomaendrődi Barátság—Jamina SE, 16.30. Áp­rilis 11., vasárnap: Kisújszállás—Hódmezővásárhely, 16.30. Mezőberényi FC—Battonyai TK, 16.30. Makó—Baja, 16.30. Csongrád—Mélykút, 16.30. Szajol—Malév, 16.30. Örkény—Kerekegyháza, 16.30. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Április 10., szombat: Szarvasi FC—Csorvási SK, 16.30. Szeghalom SC—Tótkomlósi TC, 16.30. Vésztő—Gyomai FC, 16.30. Kamut SK—Medgyesegyháza, 16.30. Mezőhe- gyesi SE—Füzesgyarmat, 16.30. Doboz—Méhkerék, 16.30. Április 11., vasárnap: OMTK—Gyulavári, 16.30. Elek SE— Csabacsűd, 16.30. AKI KERES, AZ TALÁL AKIT MEGTALÁLNAK, AZ KERES