Békés Megyei Hírlap, 1997. október (52. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-13 / 239. szám

II SportmagaziN 1997. október 13., hétfő A Barátság nyerte a megyei rangadót Tizenegy pont a Battonya előnye Gyomaendrődi Barátság- Szarvasi FC 3-1 (1-0) Gyomaendrőd, 350 néző. V.: Majoros. Gyomaendrőd: Ha­lász — Hegedűs, Lipták, Nagy M., Pisont — Molnár, Janis, Brakszatórisz, Ilyés (Tóth M.) — Bócsik (Képíró), Czifrák. Edző: Zsíros György. Szarvas: Kiss — Mazula, Velky, Kéri, Rohony (Kerekes, Komlós) — Dán, Kli- maj, Baráth, Tóth — Benyó, Da- rida. Edző: Koltai Lajos. 4. perc: Jobb oldali támadás után a vendégvédők röviden sza­badítottak fel, a jó ütemben érke­ző Bócsik kapásból a jobb felső sarokba vágta a labdát, 1—0. 50. perc: Dán bal oldali szög­letét az elmélázó hazai védők kö­zött Benyó a jobb alsó sarokba fejelte, 1—1. 80. perc: Molnár Tamás bal oldalról ívelte be a szögletet és az érkező Janis 11 méterről fejjel a kapu jobb alsó sarkába csúsztat­ta, 2—1. 88. perc: Lipták 20 méteres szabadrúgását elvétették a ven­dégvédők, és a berobbanó Brak­szatórisz 3 méterről a léc alá bombázta, 3—1. A vártnál sokkal nehezebben született meg a hazai csapat győ­zelme, ugyanis a vendégek redkí- vül szervezetten és jól védekez­tek. Kontratámadásaik rendre ve­szélyt jelentettek Halász kapujá­ra, akinek bizony 1—1-es állás­nál bravúrosan kellett védenie Benyó lövését. A mérkőzés utol­só harmadában a Barátság SE mindent egy lapra feltéve táma­dott, melynek eredményeképpen végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. A tartalékosán felálló hazaiak ellen ezen a futball-délutánon elsősor­ban küzdeni tudásból vizsgáztak jelesre a vendégek. Jó: Lipták, Brakszatórisz, Pisont, Janis, Bócsik, ill. Kiss, Benyó, Dán. (Gyuricza János) Ifjúságiak: Gyomaendrődi Barátság—Szarvasi FC 2—1. Mezőberényi FC— Kisújszállás 2—1 (2—0) Mezőberény, 150 néző. V.: Gera. Mezőberény: Steigerwald — Sajben, Laurinyecz, Rácz Zs., Berengyán — Udvari, Tollas (Botyánszki), Pecze (Kovács I.), Igricz, Darócz, Rácz A. Edző: Boigula János. Kisújszállás: Varga — Gulyás, S. Nagy, Pádár M., Molnár (Bakos) — Hídvégi, Pádár G., Szerencsi — Kádár, Mircea, Majláth. Edző: Kádár Jó­zsef. 38. perc: Rácz Zsolt felfutott a bal oldalon, beadott és Rácz Ala- dára jobb alsó sarokba lőtt,l—0. 45. perc: Darócz jobb oldali beadását Tollas a bal felső sarok­ba továbbította, 2—0. 46. perc: Mircea 20 méteres szabadrúgása a sorfalon megpat­tant, az elmozduló Steigerwald csak ujjheggyel érte el és a kapu bal oldalába tolta a labdát, 2—1. Két ellentétes félidőt láthatott akis számú közönség. A második játékrészben a hazai középpálya elfáradt, így a vendégek góljuk után fokozatosan feljöttek, de helyzeteiket nem tudták kihasz­nálni a három kulcsjátékost nélkülöző hazai csapattal szem­ben. A vendégek közel álltak a döntetlenhez. Jó: Laurinyecz, Rácz Zs., Tollas, Berengyán, ill. S. Nagy, Pádár G., Mircea. (Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Kisújszállás 4—0. Kunszentmárton— Jamina-Patrick SE 0—0 Kunszentmárton, 300 néző. V.: Laczkó.Kunszentmáron: Ladá­nyi — Kocsis, Paul, Demeter, Módos — Tóth T., Imrei L., Al­bert, Tatár — Fatul (Imrei K.), Vasas. Edző: Sólyom Vilmos. Jatnina: Stumpf—Hajdú, Pusz­tai, Schneider, Ottlakán—Ecker, Gajdács, Tóth A., Szelei — Beli- cza, Tolnai. Edző: Turcsek Zol­tán. Végig küzdelmes mérkőzést vívott a mély talajú pályán a két együttes, a kapu előtt határozatla­nok voltak a csatárok, így a gól nélküli döntetlen igazságosnak mondható. Jó: Kocsis, Paul, ill. Pusztai, Gajdács, Ottlakán. Ifjúságiak: Kunszentmár­ton—Jamina-Patrick SE 0—1. Szegedi VSE-Gyulai FC 0-5 (0-2) Szeged, 200 néző. V.: Sulyok. Szeged: Köröm — Gyáni, Ta­kács J„ Prágai (Udvari T.) — Oleár (Pikó), Popovics, Takács Z., Ilyés, Varga — Tóth L. (Kiss B.), Puskás. Játékos edző: Takács Zoltán. Gyula: S uch—Komlósi, Burai, Botyánszki (Baráth) — Bíró, Nagy (Csonka), Mákos, Ta­mási, Papp (Kovács) — Boruzs, Szekeres. Edző: Silviu Iorgules- cu. Az első félidőben kiegyenlí­tett küzdelem folyt a pályán eny­he gyulai mezőnyfölénnyel, amely a hajrában két vendéggólt eredményezett. Fordulás után ha­mar eldőlt a mérkőzés, az 55. percben a játékvezető túl szigorú­an kiállította Gyánit, 11-est adott a gyulaiaknak, majd a reklamáló Puskást is piros lappal büntette. Ezután csak a gólkülönbség mér­téke volt kérdéses a közepes ira­mú találkozón.G.: Tamási 2, Má­kos, Boruzs (11-esből), Kovács. Jó: Takács J„ ill. Tamási, Burai, Bíró, Boruzs. Ifjúságiak: Szegedi VSE— Gyulai FC 0—2. Hódmezővásárhely— Tótkomlós 1—1 (1—1) Hódmezővásárhely, 200 néző. V.: Harsányi. Hódmezővásár­hely: Kovács K. -— Kazán, Már­ta, Szűcs — Varga, Fazekas (Molnár), Tóth Cs., Rárósi, Ba­logh —Dobsa (Bakó), Kovács T. Edző: Antal Ferenc. Tótkomlós: Ölei — Pásztor L., Pásztor T., Garai — Mitykó, Kvasznovszki, Dávid (Hulánszki), Papp, Juhász — Tarján, Zsigovics (Diószegi). Edző: Matajsz Pál, Kvasznov­szki József. 3. perc: Bal oldali szabadrú­gáshoz jutottak a vendégek, Kvasznovszki lövése megtalálta az utat a vásárhelyi kapuba,0—1. 45. perc: Dobsa küzdött a vendégvédőkkel, majd Balogh elé pattant a labda, aki 12 méter­ről a tehetetlen kapus mellett a bal sarokba lőtt, 1—1. 49. perc: Pásztor Lászlót utánrúgásért a játékvezető kiállí­totta. Vásárhelyi támadásokkal kezdődött a mérkőzés, ám a gyors komlósi gól lehűtötte a hazaiak kedélyét. A félidő utolsó percé­ben a vásárhelyiek egyenlítettek, majd a második félidőben negy­Békéscsabai Eló're FC—Kispest-Honvéd FC 1—2 (0—1) NB I-es ifjúsági A korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Frey. Békéscsaba: István — Koszta, Futaki, Roczkó, Vandlik (Bányai) — Godár (Zöld), Szeverényi, Simon, Karakas — Borbola, Szűcs (Göblyös). Edző: Moós János. Az erőteljesebb kispes­tiek biztos vezetésre tettek szert, ám ebbe nem nyugodtak bele a házigazdák, s egy ízben sakk-matt helyzetbe hozták a vendégvédel­met, amiből sikerült szépíteniük is. A veszélyesebben támadó fővárosi együttes megérdemelt győzelmet aratott, de kijár a dicséret a vesztes­nek is. G.: Borbola, ill. Balog, Mészáros. Jó: Koszta, Futaki, Simon, Szeverényi, ill. Tar, Kormos, Balog, Oszlánszki. Békéscsabai Eló're FC—Kispest-Honvéd FC 5—3 (1—2) NB I-es ifjúsági B korcsoportos labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 50 néző. V.: Szabó II. Békéscsaba: Kollár A. — Szabó, Sallai, Czipó, Semjéni — Kinyó (Németh A.), Lővei (Ursz), Andó, Nouas (Boér) — Friderikusz (Lovas), Torzsa. Edző: Ogrincs Pál. A békéscsabaiak a szünet utáni feljavult játékukkal fordítottak és biztosan nyertek. G.: Czipó 2 (egyet 1 l-esből), Andó, Kinyó, Torzsa, ill. Páczy 2, Boros. Jó: Szabó, Andó, Torzsa, ill. Péchi, Páczy. (gyurkó) ven percen át emberelőnyben voltak, fej nélkül támadtak, kép­telenek voltak a kapuba találni. A komlósi együttes lelkesedéséért rászolgált az értékes egy pontra. Jó: Rárósi, Kovács T., ill. Ölei, Kvasznovszki, Mitykó. Ifjúságiak: Hódmezővásár­hely—Tótkomlósi TC 3—0. Örkény—Békési FC 4—1 (2-1) Örkény, 200 néző. V.: Varga S. Örkény: Lengyel — Tusa, Ko­vács, Kucsák, Batta (Boda) -— Kucsván, Csima (Gödény), Ár­va, Katona — Ozsváth, Szöllősy (Pólyák). Edző: Csima Gyula. Békés: Hanyecz — Szenti, Kon- dacs, Kubik, Pálfi — Jánosi, Papp, Nagy, Litauszki — Ba- gyinka, Bíró. Edző: Királyvári Károly. 13. perc: Egy korszerű ven­dégtámadás végén Kubik 10 mé­terről, futtából a hálóba lőtt,0—1. 18. perc: Kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt,Ozs váth3 méterről a hálóba emelt, 1—1. 19. perc: Ozsváthot buktatták a 16-oson belül. A megítélt bün­tetőt Árva biztosan értékesítette, 2—1. 50. perc: Szöglet után Szöllősy közelről fejelt a hálóba, 3—1. 80. perc: Szöllősy keresztlab­dáját Batta lőtte futtából a béké­siek kapujába, 4—1. A gyorsan megszerzett ven­déggólra hat percen belül kettő­vel válaszoltak a házigazdák. A folytatásban is a hazaiak irányí­tottak és a második félidő elején tovább növelték előnyüket. Az Örkényiek megérdemelten nyer­tek a helyenként tetszetősen ját­szó, de a kapu előtt határozatlan vendégek ellen. Jó: Árva, Batta, Ozsváth, ill. Kubik. Ifjúságiak: Örkény—Békési FC 1—7. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Kerekegyháza—Mély­kút 2—2 (1—1), Dömsöd— Makói—2(1—1). Az Alföld csoport állása 1. Gyula 7 3­20—4 24 2. Barátság 6 4­20—7 22 3. Makó 7 1 2 22—14 22 4. Hmv.hely 4 5 1 16—10 17 5. Örkény 4 2 4 20—12 14 6. Békés 4 2 4 21—20 14 7.M.berény 3 4 3 10—9 13 8. Tótkomlós 3 4 3 13—16 13 9. Mélykút 3 3 4 16—16 12 10. Ksz.márton 2 6 2 11—12 12 11. Dömsöd 3 2 5 16—14 11 12.K.egyháza 2 3 5 13—18 9 13.Jamina 1 6 3 5—12 9 14.SZVSE 2 3 5 10—22 9 15. Szarvas 1 4 5 11—22 7 16. Kisújszállás 1 2 7 10—24 5 Vasárnap történt A labdarúgó NB I-ben vasárnap bepótolták a korábban félbesza­kadt Gázszer FC—Zalaegerszegi“ TE találkozót, amely 1—1 (0— 1 )-re végződött. Az NB I B-s labdarúgó-baj­nokság hét végi eredményei: Nyíregyháza—Dunaújváros 3— 1, Komló—Dorog 1—1, Tiszaújváros—Pécsi MFC 0—2, Matáv Sopron—Kecskeméti TE 4—1, III. Kér. TVE—Soproni FAC 3—0, Kaposvár—Nagyka­nizsa elmaradt, Kábái Cukor FC—Paks 2—0, Salgótarján— Tiszavasvári 3—0, Érd—Szol­nok 3—0. Orosházi MTK—Csorvás 3—1 (2-0) Orosháza, 150 néző. V.: Dajka. OMTK: Tóth 1. — Juhász, Pusztai, Mórocz, Erzsiák, Kasu- ba, Pardi, Dobi (Boér), Szlo- póczki (Bányik), Fülöp, Lovas T. Edző: Szendrei Béla. Csor­vás: Baráth — Barkász, Popol (Kun), Benyovszki, Támyik Z., Stef, Támyik T., Ránkli (Répá- si), Kiss, Szalai, Dénes (Seres). Edző: Patyi Béla. Közepes szín­vonalú mérkőzésen a mezőny­ben egyenlő erők küzdöttek, de a helyzetek kialakításában és ér­tékesítésében a kék-fehérek job­bak voltak. G.: Fülöp a 18. és a 33., Bányik a 60., ill. Szalai az 52. percben. Jó: Juhász, Mó­rocz, Fülöp, ill. Stef, Kiss, Sza­lai. (Selmeczi László) Nagyszénás! SK—Doboz 1-2 (1-1) Nagyszénás, 100 néző. V.: Kokavecz. Nagyszénás: Pajkó — Godár, Zábrák, Gengeliczki, Brachna (Baki), Trabak, Popon, Horváth (Gál), Árgyelán, Laka­tos, Frák. Edző: Berta József. Doboz: Nagy G. — Bánszki, Benedek, Kiss, Lipták, Kiszely, Békési (Skumáth), Szűcs, Ger­gely, Zsigmond, Balog (Sztoj- ka). Edző: Szűcs Mihály. Ala­csony színvonalú mérkőzésen az egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. G.: Lakatos a 43., ill. Kiszely a 2., Zsigmond a 78. percben. Jó: Trabak, Popon, ill. Benedek, Lipták, Szűcs. (Benkő László) Füzesgyarmat—Csabacsűd 1_0 (1-0) Füzesgyarmat, 250 néző. V.: Paróczai. Füzesgyarmat: Ko­máromi — Ajtai (Bere), Novák, Kovács Zs., Földesi, Latyák, Pardi (Jónás), Farkas, Tóth, Vad, Kovács S. Edző: Lázár Ist­ván. Csabacsűd: Balatoni — Fügedi, Varga, Csicsely (Mizik A.), Gulyás, Valencsik, Pillár, Tusjak, Urbancsok, Jelen, Lé­náit. Edző: Rétes Pál. Iramos mérkőzésen nagy csatát vívott a két csapat. A kitűnően játszó Vad 35. percben elért találata megérdemelt három pontot je­lentett a füzesgyarmatiaknak. Jó: a hazai csapat valamennyi tagja, ill. Balatoni, Valencsik, Pillár. (Szabó László) Battonyai TK— Békésszentandrás 3—0 (1-0) Battonya, 200 néző. V.: Kurucz. Battonya: Lakatos — Oláh, Fe­kete, Pilán, Simon, Putnoki, Árgyelán, Kovács Zs., Mákos, Turbucz, Zsóri. Edző: Juhász Zoltán. Békésszentandrás: Kondacs — Bencsik T., Boros (Dómján), Farkas, Medveczki, Csipái (Bencsik L), Székely, Pjevara (Tóth), Litvai, Bordács, Bedővári. Edző: Varga László. A zuhogó esőben lejátszott mér­kőzésen biztos hazai győzelem született a jól védekező, de ka­pura veszélytelen vendégcsapat ellen. Gól: Simon a 30., Putnoki a 50., Kovács Zs. a 70. percben. Jó: Fekete, Simon, Árgyelán, Mákos, Pilán, ill. Kondacs, Ben­csik T., Litvai. (Lukács István) Békéscsabai MAY— Mezőkovácsháza 1—0 (0—0) Békéscsaba, 50 néző. V.: Pintér. MÁV: Medovarszki — Prekop, Tóth M., Nyári, Lipták V., Gaj­dács, Kovács, Nagy (Pintér), Hürkecz (Horváth), Pozsár, Gál (Lonovics). Játékos edző: Nyári Attila. Mezőkovácsháza: Szil­va — Szabó, Kovács F., Már­kus, Zábrák, Ágoston, Mészá­ros, Dumitriu, Varga, Széli, Molnár (Szűcs). Edző: Pepó Gá­bor. A végig mezőnyfölényben játszó és sok helyzetet kidolgo­zó hazaiak megérdemelt győzel­met arattak. Jó játékvezetés. G.: Tóth M. a 47. percben. Jó: Tóth M., Nyári, Nagy, Lipták V., ill. Szilva, Szabó. (Braun Attila) Elek SE—Szeghalom SC 2-2 (2-2) Elek, 150 néző. V.: Szabó. Elek: Botás — Kohut, Sélei, Elekes (Ferenczi), Uhrin, Bálint, Sarka- di (Pigler), Tereszán, Gál, Don­nert, Öttlakán (Kapocsán). Ed­ző: Fodor Sándor. Szeghalom: V ári—Szabó, Huszár, Ombódi, Barna (Macsári), Fürj, Bihari, Patai (Tóth), Vámos (Kincses), Zsombok, Kovács. Edző: Zolnai Pál. Az eső ellenére változatos, jó iramú mérkőzésen a hazai csapat 2—0 után ráült az ered­ményre, így a vendégcsapat gyorsan kiegyenlített. A máso­dik félidőben a hazai együttes futott az eredmény után, de ahogy ilyenkor lenni szokott, semmi sem jött össze. Végered­ményben igazságos döntetlen született.G.: Uhrin a 13., Elekes a 30., ill. Zsombok a 32., Vámos a 40. percben. Jó: Bálint, Sarka- di, Gál, Donnert, Ottlakán, ill. Vári, Huszár, Fürj. (Hotya Mi­hály) Gyoma FC—Sarkad! Kinizsi 1-0 (1-0) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Mátyás. Gyoma FC: Hajú — Hunya (Kocsis), Gonda, Furka S., Dobó, Somogyi, Nagy, Tí­már, Holló (Furka L.), Kovács, Orovecz. Játékos edző: Somo­gyi János. Sarkad: Magyar — Gurzó, Ancsin, Molnár, Gajd­ács, Somogyi (Szabó M.), Vass, Tapasztó, Iszáka, Józsa (Ba­logh), Klembucz. Edző: Csorba János. Végig zuhogó esőben, csúszós talajon igazi bajnoki mérkőzést látott a szép számú közönség, ha egy kicsit lelemé­nyesebbek a hazai csatárok, akár több góllal is nyerhettek volna. G.: Orovecz á 45. perc­ben. Jó: Orovecz, Dobó, Gonda, ill. Ancsin, Vass, Tapasztó. (Holló János) Medgyesegyháza— Magyarbánhegyes 1—1 (1-1) Medgyesegyháza, 150 néző. V.: Gulyás. Medgyesegyháza: Re- lu — Kuzma, Juhász, Pintér, Holecz, Kovács, Petruzsán, Zsurzsucz Zs. (Telek), Mocsári L., Vágási (Gubcsó), Tasi. Ed­ző: Sári Ferenc. Magyarbánhe- gyes: Rosta — Murányi, Bo- zsár, Tóth N., László Z., Szla- nyinka Cs., Józsa, SzlanyinkaL. (Süli), Kiss, László A. (Tóth R.), Málik (Csete). Edző: Kovács György. Küzdelmes, kemény mérkőzésen a vendégek hamar emberhátrányba kerültek, egyé­ni taktikai fegyelmezetlenség­nek köszönhetően. A mérkőzés koreográfiája a továbbiakban ennek megfelelően alakult. A vendégek védekeztek és szórvá­nyos, de veszélyes kontrákat ve­zettek. A rossz felfogásban ját­szó hazaiak meddő mezőnyfö­lényben játszottak és csak hely­zeteket tudtak kialakítani. Vé- gülis reális eredmény született. Kiállítva: Kiss (két sárga lap után) a 25. percben.G.: Holecz a 37., ill. Szlanyinka L. a 30. perc­ben. Jó: Relu, Juhász, Pintér, Kovács, ill. az egész vendégcsa­pat. (Zs. Zs.) Méhkerék—Mezőhegyes! SE 2-1 (0-1) Méhkerék, 150 néző. V.: Varga. Méhkerék: Ionut — Jova (Szűcs), Varga Zs., Farkas S., Török (Bozgán), Bíró (Czirle), Rúzsa, Cziczeri, Szarka, Gugo- lya, Rosu. Edző: Patka György. Mezőhegyes: Gulyás — Far­kas, Dénes, Medve, Csordás, Nagy, Kovács, Varga P., Ko- pócs, Kolozsi, Garam (Pán- csics). Edző: Kovács Sándor. Kellemetlen időben lejátszott küzdelmes mérkőzésen 0—1- ről fordítottak a hazaiak, megér­demelten nyertek. A vendégeket a nagyobb arányú vereségtől Gulyás kapus remek teljesítmé­nye mentettemeg. G.: Cziczeri a 46., Rúzsa az 51., ill. Kolozsi a 10. percben. Jó: mindkét csapat tagjai dicséretet érdemelnek tel- jesítményükért.(Netye Mihály) IFJÚSÁGIAK: Orosházi MTK—Csorvás 4—0, Nagy- szénási SK—Doboz 1—1, Fü­zesgyarmat—Csabacsűd 3—0, Battonyai TK—Békésszent­andrás 2—0, Békéscsabai MÁV—Mezőkovácsházi TE 1— 1, Elek SE—Szeghalom SC 2— 3, Gyoma FC—Sarkadi Ki­nizsi 3—2, Medgyesegyháza— Magyarbánhegyes 0—1, Méh­kerék—Mezőhegyesi SE 0—0. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 11­­36—10 33 2. Csabacsűd 7 1 3 26—11 22 3. Gyoma FC 7­4 25—15 21 4. Elek 6 2 3 24—19 20 5.F.gyarmat 6 2 3 16—13 20 6. Méhkerék 6­5 21—23 18 7. MezóTiegyes 5 2 4 21—22 17 8. Szeghalom 5 1 5 30—24 16 9. M.egyháza 4 3 4 20—20 15 lO.Mb.hegyes 3 5 3 16—18 14 11. OMTK 4 2 5 12—17 14 12. Doboz 4­7 20—21 12 13. Csorvás 3 3 5 14—21 12 14.Mk.háza 2 5 4 13—6 11 15.Bcs.MAV 3 2 6 12—20 11 16. Sarkad 3 1 7 16—20 10 17. Nagyszénás 2 1 8 9—24 7 18.Bsz.andrás 1 4 6 10—27 7 Tabellánkon nem tüntettük fel a fegyelmi bizottság által levont büntetőpontokat. Következik Az NB III -as labdarúbó-bajnokság Alföld csoportjában kö­vetkezik. Október 19., vasárnap: Jamina-Patrick SE—Sze­gedi VSE, 14.30. Békési FC—Gyomaendrődi Barátság, 14.30. Gyulai FC—Dömsöd, 14.30. Makó—Örkény, 14.30. Mélykút—Kunszentmárton, 14.30. Kisújszállás—Hódme­zővásárhely, 14.30. Szarvasi FC—Mezőberényi FC, 14.30. Tótkomlósi TC—Kerekegyháza, 14.30. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Október 18., szombat: Csorvás—Elek SE, 14.30. Mezőhegyesi SC—Füzesgyarmat, 14.30. Békésszentand­rás—Békéscsabai MÁV, 14.30. Szeghalom SC—Nagyszéná- si SK, 14.30. Doboz—Sarkadi Kinizsi, 14.30. Október 19., vasárnap: Mezőkovácsházi TE—Orosházi MTK, 14.30. Csabacsűd—Battonyai TK, 14.30. Magyarbánhegyes— Méhkerék, 14.30. Medgyesegyháza—Gyoma FC, 14.30. Nagy csatában, hűvös, esős időben szerezte meg a győzelmet a csíkos mezes hazai együttes a Csányi utcában. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban: Békéscsabai MÁV— Mezőkovácsházi TE 1 —0 fotó: lehoczky Péter