Békés Megyei Hírlap, 1997. szeptember (52. évfolyam, 203-228. szám)

1997-09-15 / 215. szám

6 SportmagaziN 1997. szeptember 15., hétfő Fürdő városi siker a rangadón A sárréti rangadót a Füzesgyarmat nyerte Mezőberény—Gyula-West Group FC 1-3 (0-2) NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Mezőberény, 250 néző. V.: Bo­gyó. Mezőberény: Steigerwald — Sajben, Laurinyecz, Molnár, Rácz Zs. — Udvari, Győri, Ko­vács I. (Rácz A.), Igricz (Pecze) — Darócz, Berengyán (Raducu). Edző: Borgula János. Gyula: Such—Komlósi, Papp, Burai — Tamási, Nagy (Kiss), Boruzs, Szekeres (Bányai) — Bíró, Mé­hes (Mákos), Botyánszki. Edző: Silviu Iorgulescu. 18. perc: Papp kapott labdát a jobb oldalon, egy csellel középre keveredett, majd 12 méterről a kapu bal oldalába lőtt,0—1. 23. perc: Nagy jobb oldalról az alapvonalról beadott, Bíró az 5-ös bal sarkáról a kapu bal olda­lába bombázott,!)—2. 66. perc: Bíró átadásából Sze­keres kapásból a bal sarokba ta­lált,0—3. 75. perc: Udvari beadását Raducu fejjel a léc alá csúsztatta, 1— 3. Gyér közönség előtt, cseper- gős időben a vendégek kezdemé­nyeztek többet, a hazaiak ritkán kerültek a vendégek kapujához, a félidő közepén hirtelen lőtt két gól meglepte a hazaiakat, majd ezután többet kezdeményeztek, de a befejezés elmaradt. A máso­dik játékrész elején is a gyulaiak támadtak többet, amit a góljuk is igazol, majd három gól után a hazaiak is támadtak, így szépíteni tudtak. A vendégek győzelme megérdemelt. Jó: a hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni, ill. Papp, Boruzs, Bíró.(Kiss István) Ifjúságiak: Mezőberényi FC—Gyula-West Group FC 5— 0. Tótkomlós! TC—Mélykút 2- 1 (0-0) Tótkomlós, 400 néző. V.: Gyer- ty ás.Tótkomlós: Ölei—Pásztor L., Bakai, Garai — Mitykó (Hu- lánszki), Tótabonyi, Papp, Dá­vid, Juhász (Diószegi) — Tarján (Zsikó), Kvasznovszki. Edző: Matajsz Pál, Kvasznovszki Jó­zsef. Mélykút: Vasúth — Facs- kó, Schuchman, Kárász (Dosz- pod) — Vojnics (Piegel), Kiss, Velez, Nuszpl, Margit (Szabó)— László, Hangya. Edző: Ónodi Ta­más. 50. perc: Tarján 25 méteres mesterien elcsavart szabadrúgá­sa a bal alsó sarokban kötött ki, 1—0. 65. perc: Kvasznovszki bal oldali beadása pontosan érkezett Papp fejére, aki 6 méterről a bal felső sarokba bólintott, 2—0. 72. perc: Egy jobb oldali ven­dégtámadásnál a partjelző lest jelzett, a hazai védelem leállt, a bíró tovább engedte az akciót, így Nuszpl a kint álló Ölei feje fölött a kapu közepébe emelt, 2—1. Az első félidőt igen langyos játék jellemezte, a mélykútiak többet támadtak, de a komlósiak hagyták ki az első 45 perc legna­gyobb helyzetét, egy szöglet után Tarján 8 méterről, tiszta helyzet­ből gyatrán mellé lőtt. A második félidő elején a hazaiak nagyobb sebességre kapcsoltak, főleg tá­madásban, és negyed óra alatt két szépségdíjas góllal bizonyították is. Ezután nagy nyomás neheze­dett a komlósi térfélre, de a hazai védelmet csak egyszer tudták mattolni a vendégek, akkor is igen gyanús körülmények között, így a komlósiak győzelme meg­érdemelt egy igen gyors játéko­sokból álló mélykútiak felett. Magas szintű játékvezetés. Jó: Ölei, Bakai, Mitykó, ill. Kiss, Velez, Hangya (Hovorka György) Ifjúságiak: Tótkomlósi TC— Mélykút 1—3. Kerekegyháza—Békési FC 5-1 (2-1) Kerekegyháza, 500 néző. V.: Far­kas B. Kerekegyháza: Berta — Virág, Pataki, Kulman, Varga (Kecskeméti) — Juhász J. (Nagy), Duzmath (Nyúl), Gaz­dag, Torbavecz — Bende, Máté. Edző: Bende József. Békés: Hanyecz — Szenti, Kondacs, Nagy Z. (Czinanó), Pálfi (Fehér) — Papp, Nagy I., Kubik, Jánosi (Litauszki) — Bagyinka, Bíró. Edző: Királyvári Károly. 25. perc: Gazdag remek cse­lekkel húzott el, pontos beadását Máté a hálóba lőtte, 1—0. 29. perc: Gazdag bal oldali beadását Máté helyezte a kapu­ba , 2—0. 35. perc: Szenti 18 méteres szabadrúgásból a léc alá csavarta a labdát, 2—1. 49. perc: Bende két védőt be­csapott, 15 méterről a jobb sarok­ba lőtt,3—1. 67. perc: Gazdag 16 méterről a hálóba helyezett, 4—1. 75. perc: Gazdag szögletét Torbavecz fejelte a bal felső sa­rokba,5—1. A végig mezőnyfölényben ját­szó hazaiak második félidőbeli kitűnő játékukkal megérdemel­ten nyertek a sokat hibázó vendé­gek ellen. Jó: Gazdag (a mezőny legjobbja), Bende, Virág, Máté, ill. Hanyecz, Szenti. Ifjúságiak: Kerekegyháza— Békési FC 0—2. Kisújszállás—Jamina- Patrick SE 1—1 (0-1) Kisújszállás, 350 néző. V.: Má­dra. Kisújszállás: Varga — Gulyás, S. Nagy., Pádár M., Mol­nár — Hídvégi, Lukovszki (Ba­kos), Szerencsi (Asztalos), Kádár — Jodi, Majláth. Edző: Kádár József. Jamina: Stumpf— Haj­dú, Szeles (Ottlakán), Szelei, Schneider — Pusztai, Gajdács, Ecker, Szarvas (Mázán) — Deák (Tóth), Tolnai. Edző: Turcsek Zoltán. 38. perc: Egy élesen belőtt labdátToInai értékesített, 0—1. 81. perc: Molnár két jó csel után kilőtte a hosszú sarkot, 1—1. Az első félidőben mindkét csapat sok hibával játszott, a ven­dégek a gólon kívül még több helyzetet is kihagytak. Fordulás után feltámadtak a hazaiak, soro­zatban alakították ki a helyzete­ket, de nem bírtak a bravúrosan védő Stumpffal. Jó: Kádár, Jodi, Molnár, S. Nagy, ill. Stumpf, Pusztai, Ecker, Schneider. Ifjúságiak: Kisújszállás— Jamina-Patrick SE 0—1. Kunszentmárton— Gyomaendrődi Barátság 1-1 (1-1) Kunszentmárton, 400 néző. V.: Rischák. Kunszentmárton: La­dányi — Kocsis, Paul, Kiss, Mó­dos, Tóth T., Imrei, Albert, T atár, Aszalai, Vasas. Edző: Sólyom Vilmos. Barátság: Halász — Gubucz (Képíró), Karácsony (Nagy M.), Sárosi, Molnár, Pi- sont, Varga, Lipták, Tóth M, (Ilyés), Brakszatórisz, Czifrák. Edző: Zsíros György. 24. perc: Egy jobb oldali ven­dégtámadás után a pontosan be­lőtt labdát Varga János 10 mé­terről a bal oldali kapufára fejelte, amely a hálóba Vágódott, 0—1. 44. perc: Imrei szándékosan Czifrákba rúgott, ezért kiállítot­ták. 45. perc: Nagy védelmi hibá­ból egyenlítettek a hazaiak, ami­kor is az egymásra váró vendég­védők között a berobbanó Tóth Tamás a kiinduló Halász kapus felett a kapu közepébe emelte a labdát, 1—1. Érdekes, két ellentétes félidőt láthatott a kunszentmártoni pálya közönsége. Az első félidőben a biztonságos védekezésre beren­dezkedett vendégek irányították a játékot, és ha kicsit jobban oda­figyelnek, már ekkor eldőlhetett volna a mérkőzés sorsa, miután Imrét kiállították. A második já­tékrészben a 10 főre fogyatkozott hazaiak nagy lelkesedéssel vetet­ték magukat a küzdelembe és jelentős mezőnyfölényre tettek szert. A vendégek viszont nem tudtak mit kezdeni az embere­lőnnyel, inkább—érhetetlen mó­don — az eredmény tartására tö­rekedtek, ami a látottak alapján igazságosnak mondható. Jó: Ko­csis, Aszalai, Tóth T., Módos, ill. Pisont, Karácsony, Varga (a mezőny legjobbja). (Gyuricza János) Ifjúságiak: Kunszentmár­ton—Gyomaendrődi Barátság' 0—0. Dömsöd—Szarvasi FC 2—1 (1-0) Dömsöd, 250 néző. V.: Váli. Dömsöd: Lázár— Barati (Hege­dűs L.), Jaksa I., Fehérdi, Király — Brassó (Árki), Döbrentei, Czuk (Jaksa Cs.), Sallai — Du­dás, Kiss-Vincze. Játékos edző: Árki Lajos. Szarvas: Kiss — Mazula, Velky, Darida, Rohony —Dán, Klimaj, Nagy, Bencze-— Benyó, Kéri. Edző: Koltai Lajos. 44. perc: Kiss-Vincze futottéi a bal oldalon, éles szögből leadott lövése a kapus közreműködésé­veljutott a hálóba, 1—0. 60. perc: A lesre játszó hazai védők közül Klimaj tört ki, majd egyenlített, 1—1. 90. perc: Döbrentei cselezge­tett a szarvasi 16-oson belül, védője felvágta. A megítélt bün­tetőt Sallai értékesítette, 2—1. Küzdelmes, iramos mérkőzést vívott a két csapat, a jó erőkből álló szarvasiakat csak nehezen tudta legyűrni a Dömsöd, amely az első félidőben három százszá­zalékos ziccert hibázott. TOVÁBBI EREDMÉ­NYEK: Szegedi VSE—Örkény 2—2 (2—1), Hódmezővásár­hely—Makó 3—2 (2— 1). Az Alföld csoport állása 1.Gyula 4 2­11—3 14 2. Barátság 3 3­11—4 12 3.Hmv.hely 3 3­12—6 12 4. Dömsöd 3 1 2 13—7 10 5. Makó 3 1 2 13—9 10 6.Ksz.márton 2 3 1 6—6 9 7.SZVSE 2 3 1 8—9 9 8. Tótkomlós 2 2 2 5—11 8 9. Békés 2 1 3 15—14 7 10. Mélykút 2 1 3 10—10 7 ll.K.egyháza 2 1 3 10—13 7 12. Szarvas 1 3 2 7—8 6 13.M.berény 1 3 2 5—7 6 14. Örkény 1 2 3 8—9 5 lS.Jamina­3 3 3—11 3 16. Kisújszállás­2 4 5—15 2 Battonyai TK—Doboz 5—1 (3—0) Megyei I. osztályú labdarúgó­mérkőzés, Battonya, 300 néző. V.: Scsitovics.Battonya: Laka­tos — Oláh, Fekete, Pilán, Si­mon (Árgyelán), Puttnoki, Ko­vács K., Kovács Zs., Mákos, Turbucz (Kátai), Zsóri (Daró- czi). Edző: Juhász Zoltán. Do­boz: Nagy G. — Lukucz, Bene­dek, Nagy T„ Kiss, Kiszely, Bé­kési, Kocsis, Provosinszki, Zsigmond, Skumáth (Balogh). Edző: Szűcs Mihály. A listave­zető hazai csapat könnyedén, a papírformának megfelelően szerezte meg újabb győzelmét. G.: Simon a 20., Kovács Zs. a 35., Mákos a 40., Turbucz az 50., Benedek (öngól) a 70.. ill. Békési az 55. percben. Jó: Pilán, Puttnoki, Kovács Zs., Mákos, ill. Nagy G. (Lukács István) Füzesgyarmat—Szeghalom SC 3-2 (1-0) Füzesgyarmat, 650 (!) néző. V.: Markóth. Füzesgyarmat: Sár­közi — Ajtai, Novák, Kovács Zs., Bere, Éöldesi, Pardi (Erdei), Salya (Farkas), Tóth, Jónás, Vad, Kovács S. Edző: Lázár Ist­ván. Szeghalom: Vári — Szabó L., Tóth (Patai), Ombódi (Szabó S.), Barna (Macsári), Huszár, Bihari, Tőkés, Vámos, Zsom- bok, Kovács Zs. Edző: Zolnai Pál. Nagy küzdelem, korrekt já­tékvezetés jellemezte a találko­zót. Vad irányításával a hazaiak megérdemelten nyerték a nagy érdeklődéssel kísért sárréti rangadót. G.: Tóth az 5., Vad az 50. és az 57., ill. Bihari a 48., Kovács Zs. az 55. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Bihari, Zsombok, Kovács Zs. (Szabó László) Mezőhegyes! SE— Csabacsűd 2—4 (1—1) Mezőhegyes, 100 néző. V.: Ma­joros. Mezőhegyes: Gulyás — Farkas, Dénes, Lovász, Csordás S. (Engelhardt), Csordás I., Var­ga, Nagy, Medve, Kolozsi, Ber­ki (Kopócs). Edző: Kovács Sán­dor. Csabacsűd: Balatoni — Fügedi, Furák, Csicsely, Gulyás (Mizik A.), Gombár (Tusjak), Pilár, Varga, Urbancsok (Mizik Gy.), Jelen, Valencsik. Edző: Rétes Pál. Kevés néző, nagyon jó első félidő. A második félidő­ben a hazai csapat nemcsak erőnlétileg, hanem akaratban is szétesett, így megérdemelt a vendéggyőzelem. G.: Kolozsi az 1., Varga a 68. (11-esből), ill. Pilár az 5. és az 53., Urbancsok a 60. (11-esből), Csicsely a 75. percben. Jó: Medve, ill. Balato­ni, Valencsik, Füredi, Urban­csok. (Perlaki János) Gyoma FC-Elek SE 4-2 (1-1) Gyomaendrőd, 300 néző. V.: Makai.Gyoma: Hajdú—Vatai, Gonda, Furka, Tímár, Somogyi, Plástyik (Hunya), Forgács, Hol­ló (Nagy), Kovács (Kocsis), Orovecz. Játékos edző: Somo-' gyi János. Elek: Pataki — Sarkadi, Kohut, Pigler, Elekes (Szűcs), Séllei, Bálint, Uhrin, Gál, Ferenczi (Veder), Ottlakán (Kapocsán). Edző: Fodor Sán­dor. Változatos, nagy iramú mérkőzésnek volt szemtanúja a közönség. Az ellenfél kétszer is vezetett, de a hazai csapat nem csak hogy megfordította az eredményt, hanem a végére egy kis szerencsével akár 5—6 gól­lal is nyerhetett volna. Jó játék- vezetés! G.: Oravecz a 38., So­mogyi a 69. és a 80., Kocsis a 87., ill. Uhrin a 23. és a 67. percben. Jó: Somogyi, Tímár, Oravecz, ill. Uhrin, Gál, Kohut. (Holló János) Orosházi MTK— Nagyszénás 0—1 (0—1) Orosháza, 100 néző. V.: Gulyás. OMTK: Tóth I. — Juhász, Sit­kéi (Deák), Erzsiák, Mórocz, Kasuba(Boér), Szlopóczki, Far­kas, Dobi (Fülöp), Bányik, Lo­vas A. Edző: Papp Imre. Nagy­szénás: Pajkó — Godár, Baki, Brachna, Trabak, Horváth, Ár­gyelán, Frák, Gál (Nagy), Laka­tos, Zábrák. Edző: Berta József. Az alacsony színvonalú mérkő­zésen az erőtlenül, elképzelés és lelkesedés nélkül játszó OMTK ellen megérdemelten nyert a va­lamivel aktívabb vendégcsapat. G.: Horváth a 33. percben. Jó: Tóth I., ill. Horváth, Lakatos. (Selmeczi László) Békéscsabai MAY—Sarkad 2-1 (1-0) Békéscsaba, 150 néző. V.: Deme. MÁV: Medovarszki — Nyári, Horváth, Tóth M. (Gál), Lonovics, Ancsin, Kovács, Pre- kop, Hürkecz (Nagy), Gajdács, Onáka (Uhrin). Megbízott játé­kos edző: Nyári Attila. Sarkad: Szabó S. — Papp, Ancsin, Vass (Szabó M.), Balogh Z., Kapros, Iszáka, Tapasztó (Balogh Cs.), Gurzó, Polcsek, Kiss (Józsa). Edző: Csorba János. A két csa­pat hatalmas lelkesedéssel ve­tette magát a küzdelembe, ami­nek a következménye a sok helyzet. Ezek közül a vasutasok eggyel többet használtak ki, és végül megérdemelten szerezték meg első győzelmüket. G.: Tóth M. a 30. és az 52., ill. Prekop a 63. (öngól) percben. Jó: az egész hazai csapat, Prekop (a mezőny legjobbja), ill. Iszáka, Gurzó. (Braun Attila) Magyarbánhegyes— Békésszentandrás 3—0 (1-0) Magyarbánhegyes, 300 néző. V.: Enyedi. Magyarbánhe­gyes: Jambrik — Murányi, Bozsár, Fejes, Szlanyinka Cs., Evanics (Tóth N.), Józsa, Szla­nyinka L. (Süli), Kiss, László A., Málik. Edző: Kovács György. Békésszentandrás: Petrás E. — Bencsik T., Szabó, Farkas (Bencsik I.), Prjevara, Csipái, Székely (Baros), Med- veczki, Ambrus (Tóth), Bordács, Bedővári. Edző: Varga László. Kiegyenlített mezőny­munkát végzett mindkét csapat, de a 40. percben megtört ajég és innentől kezdve Kiss vezérleté­vel megindult a gólgyártás. A gól után végig a hazaiak irányí­tották a sportszerű, de küzdel­mes mérkőzést. G.: Kiss a 40., az 52. és a 70. percben. Jó: Bozsár, Fejes, László A., Kiss, ill. Bedővári, Bordács. (Fejes Mihály) Méhkerék—Csorvás 0—1 (0-0) Méhkerék, 200 néző. V.: Má­tyás. Méhkerék: Ionut — Jova, Varga, Petrusán, Czirle, Rúzsa, Farkas, Cziczeri, Szarka, Gugo- lya, Bozgán (Török). Edző: Pat- ka György. Csorvás: Baráth — Popol, Kun, Benyovszki J., Se­res, Barkász, Stef, Támyik T., Dénes (Benyovszki Z.), Ránkli (Támyik Z.), Kiss (Sajti). Edző: Patyi Béla. Kemény, férfias, küzdelmes mérkőzésen a hazai­aknak ezen a napon semmi nem jött össze, míg a vendégek ki­használták egyik helyzetüket és ezzel elvitték mindhárom pon­tot. G.: Kiss a 75. percben. Jó: Cziczeri, Ionut, Szarka, Petru­sán, ill. Popol, Seres, Stef, Kiss. (Netye Mihály) Medgyesegyháza— Mezőkovácsházi TE 2—3 (0-0) Medgyesegyháza, 300 néző. V.: Németh M. Medgyesegyháza: Relu — Kuzma, Juhász, Mocsári L., Holecz, Kovács Z., Petruzsán, Pintér (Zámbori), Zsurzsucz Zs., Vágási, Tasi. Edző: Sári Ferenc. Mezó'ko vácsháza: Szilva — Széli, Kovács F., Török, Koval- csik, Ágoston (Zábrák), Mészá­ros (Bíró), Dumitriu, Varga Z., Dimák (Szabó F.), Molnár. Edző: Pepó Gábor. Küzdelmes, nagy iramú, fordulatokban gazdag iga­zi rangadót hozott a szomszédvá­rak presztizscsatája. A nyomasz­tó medgyesi mezőnyfölény elle­nére mégis vendégsiker született, mert a hazaiak olyan hibákat vé­tettek, amilyenekkel nehéz mér­kőzést nyerni. Kiállítva: Koval- csik (reklamálásért) a 89. perc­ben. G.: Vágási az 54., Mocsári L. a 63., ill. Molnár az 52. és a 80., Zábrák a 76. percben. Jó: Mocsá­ri L., Holecz, Pintér, ill. Szilva (a mezőny legjobbja), de az egész vendégcsapat dicséretet érdemel teljesítményéért. (Zs. Zs.) IFJÚSÁGIAK: Battonyai TK—Doboz 9—1, Füzesgyar­mat—Szeghalom SC 3—1, Me- zőhegyesi SE—Csabacsűd 4— 2, Gyoma FC—Elek SE 4—1, Orosházi MTK—Nagyszénási SK 6—0, Békéscsabai MÁV— Sarkadi Kinizsi 1—6, Magyar­bánhegyes—Békésszentandrás 2—-1, Méhkerék—Csorvás 0— 7, Medgyesegyháza—Mezőko­vácsházi TE 1—4. A megyei bajnokság állása 1. Battonya 7­­24—6 21 2. Csabacsűd 5 1 i 18—7 16 3. Mezóliegyes 4 2 i 14—12 14 4.F.gyarmat 4 1 2 11—9 13 5. Szeghalom 4­3 20—14 12 ó.Mk.háza 2 5 11—9 11 7. Elek 3 1 3 16—14 10 8. Mb.hegyes 2 4 1 12—11 10 9.M.egyháza 3 1 3 14—14 11) 10. Gyoma FC 3­4 14—12 9 11. Csorvás 2 3 2 12—11 9 12. Méhkerék 3­4 13—17 9 13. Nagyszénás 2 1 4 7—14 7 14. Doboz 2­,5 11—15 6 15.Bcs.MAV 1 2 4 6—13 5 16. OMTK 1 2 4 3—10 5 17. B.szentandrásl 2 4 6—17 5 18. Sarkad 1 1 Az NB 5 I 10—17 B 4 Az NB I B-s labdarúgó-bajnok­ság hét végi eredményei: Kapos­vár—Dorog 1—0, Salgótarján— Kecskeméti TE O—1, Tisza vas­vári—Paks 1—1, Tiszaújvá- ros—Nyíregyháza 2—1, Matáv Sopron—Szeged-Dorozsma 4— 1, Érd—Soproni FAC 2—-2, III. kér. TVE—Dunaújváros 3—1, Komló—Csepel 2—0, Kábái Cukor FC—Pécsi MFC 0—1, Szolnok—Nagykanizsa 2—0. A fehér nadrágos gyulai Méhes húz el a labdával a herényi védők mellett. Az NB III-as megyei rangadón: Mezőberényi FC—Gyula- West Group FC 1 —3 fotó: such tamás Következik Az NB III -as labdarúgó-bajnokságban következik. Szep­tember 20., szombat: Gyomaendrődi Barátság—Szegedi VSE, 16.00. Jamina-Patrick SE—Mezőberényi FC, 16.00. Békési FC—Kunszentmárton, 16.00. Szeptember 21., vasár­nap: Gyula-West Group FC—Hódmezővásárhely, 16.00. Makó—Kerekegyháza, 16.00. Mélykút—Kisújszállás, 16.00. Örkény—Dömsöd, 16.00. Szarvasi FC—Tótkomlósi TC, 16.00. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban követke­zik. Szeptember 20., szombat: MezóTiegyesi SE—Gyoma FC, 16.00. Békésszentandrás—Medgyesegyházi SE, 16.00. Szeghalom SC—Battonyai TK, 16.00. Doboz—Békéscsabai MÁV, 16.00. Nagyszénási SK—Elek SE, 16.00. Szeptember 21., vasárnap: Sarkadi Kinizsi—Orosházi MTK, 16.00. Csorvás—Füzesgyarmat, 16.00. Mezőkovácsházi TE— Méhkerék, 16.00. Csabacsűd—Magyarbánhegyes, 16.00.