Békés Megyei Hírlap, 1995. szeptember (50. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-19 / 220. szám

1995. szeptember 19,, kedd SPORT Remekelnek a sárrétiek A bronzcsatáért 7á:6U-re nyert a Hajdúszoboszló a fehér mezes békéscsabaiak ellen FOTÓ: SUCH tamás Hódmezővásárhely—Med- gyesegyháza 24—14 (11—7). NB Il-es női kézilabda-mérkő­zés, Hódmezővásárhely, 150 néző. V.: György, Gyuris. Med- gyesegy háza: SZIGETI, Koczi- ha 3, ZANA 5, Felegyi 1, Gyus- ka 1, Bódi 1, MED VÉG Y 2. Cs.: Veress (kapus), Mochnács, Ob- suszt 1, BOSITS. Edző: Papp Lajos. Húsz perc után a soroza­tos védelmi hibák és az ellenfél kapusának kitűnő védései ered­ményezték, hogy négygólos ha­zai előnnyel vonultak pihenőre a csapatok. Szünet után a labda- biztosabb vásárhelyiek indítás­ból három gólt dobtak, és ezzel el is dőlt a mérkőzés, amelyen sok technikai hibát vétettek a vendégek. Makó—Szeghalom SC 18—23 (10—12). NB II, női, Makó, 200 néző. V.,; Kiss, Szűcs. Szeghalom: TAKÁCS- NÉ — Szűcsné l,Zsadányi E. 3, Búza 1, Vargáné 4, Hajdú 6, CSERNÁNÉ 4. Cs.: Szabó G. (kapus), Hegedűs, VERES K. 4, Szabó K. Játékos edző: Csemá- né Madar Márta. Közepes szín­vonalú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó sárrétiek si­kere megérdemelt. Juhász Gyula TF DSE— Csorvás 15—15 (6—6). NB II, női, Szeged, 50 néző. V.: Kiss, Serfőző. Csorvás: ÁGOSTON- NÉ—Kulyka 3, Gyemó, LESZ- KÓ 4, BARAKONYI 2, Biliczki, FARAGÓ 5. Cs.: Ma­joros (kapus), Békefi 1, Valacz- kai, Major. Edző: Püski László. A csorvásiak az első félidő 15. percéig nem tudtak mit kezdeni a hazaiakkal (5—1). A szurko­Kétszer 5:3 lók biztatása mellett a jó csapat­munkának köszönhetően- a négygólos hátrányból kiegyen­lítettek a csorvásiak és átvették a mérkőzés végéig az irányítást. Értékes pontot szerzett a ven­dégcsapat. Berettyóújfalu—NKTE Békés 20—18 (8—5), N.B ü, női. Berettyóújfalu, 100 néző. V.: Márki, Papp. Békés: LO- VÁSZNÉ — NAGY E. 5, Gyebnár 1, Fehér 2, Szakálné 7, Nagy Á. 2, Őri 1. Cs.: Pocsai (kapus), Hajnal, Jámbor, Püski, Békési. Edző: Nagy Imre. Nehe­zen lendültek játékba a vendé­gek, csak a második félidő 44. percében tudtak egyenlíteni (12—12), de a folytatásban a jobb erőnlétben lévő hazaiak a hajrában a maguk javára fordí­tották az eredményt. Orosházi MTK—Hódme- zó'vásárhelyi KE 25—19(10— 10). NB II, férfi, Orosháza, 200 néző. V.: Antos, Tájok.Oroshá­za: Bartha — Jambrik 5, Bordás 4, Lovász 6, Árpási, GILAN 6, Jova 1. Cs.: Szász, Bondár (ka­pusok), NAGY, VARSAN­DÁN 2, Raffai 1. Edző: Marton László. Amíg a'vendégek ki­használták helyzeteiket, addig a hazaiak idegesen, kapkodva ját­szottak. Szünet után két-három góllal elhúztak az orosháziak, ám a 46. percben 16—16 volt az állás. A hajrában Gilan gólerős­ségének köszönhetően biztosan győztek a kék-fehérek. Makó—Gyulai SE 34—21 (17—11). NB II, férfi, Makó, 400 néző. V.: Kiss, Kliment. Gyula: Árkus — Csányi 3, Gálik 2, Rácz 1, Pálinkás 2, Szilágyi S. 6, Sarkadi. Cs.: SZILÁGYI M. (ka­pus), VARGA 5, BENDE2, Len­gyel, Miskolczi. Játékos edző: Szilágyi Sándor. A 10. percben már 12—4-re vezettek a hazaiak. A vendégek nem bírtak a kitűnően védő Farkassal. Szünet után 20—16-ra jött fel a Gyula, ám ettől kezdve a több volt válo­gatott játékossal rendelkező ha­zaiak biztosan lőtték góljaikat, megérdemelten nyertek. Újkígyós Akvaline KSE— Túrkeve 32—21 (16—9). NB II, férfi, Újkígyós, 200 néző. V.: Nádasdy, Pesti. Újkígyós: Zu- bán — CSÁNYI 6, FEKETE 9, Gedó 5, Lukoviczki 1, Vida 2, Selmeczy 3. Cs.: Wolford (ka­pus), Harangozó V. 1, Domokos 1, Bánfi 4, Gyulavári. Szakta­nácsadó: Szabó Károly. Csak 12 percig tudott lépést tartani a ven­dégcsapat a hazaiakkal, ekkor 6—6 volt az állás. A mérkőzés hátralévő időszakában a képzet­tebb kígyósiak szép gólokat lőttek, s már csak a gólkülönb­ség volt kérdéses. Berettyóújfalu—Csaba Mirelité 22—26 (11—15). NB II, férfi, Berettyóújfalu, 250 néző. V.: Ladányi, Mikházi. Mirelité: Murányi—Kovács Z. 2, Molnár 3, Kovács L. 6, Gazsó 6, Barna 5, Bene 1. Cs.: Komá­romi 3. Edző: Fellegvári Zoltán. Az első félidő közepétől fokoza­tosan vette át a játék irányítását és a vezetést a vendégcsapat. A második játékrészben már hat­gólos előnyük is volt Benéék- nek. Nagyszerű védekezéséért, fegyelmezett támadójátékáért valamennyi csabai játékos di­cséretet érdemel. Békésen 39. alkalommal ren­dezték meg a Viharsarok Kupa férfi, női kosárlabdatomát. A résztvevők közül kiemelkedett a Nyíregyházi MGFC férfi és női gárdája. Mindkét együttes meg­érdemelten nyerte meg a tornát, és egy évig őrzik a vándorserle­get. A békéscsabai csapatok kö­zül a Békési Áfész férfi gárdája az első fordulóban a szolnokiak­tól elszenvedett vereség után biztosan jutott a döntőbe, de ott meg kellett hajolniuk a nyíregy­háziak előtt. A szervezés alatt álló békési női csapat helytállt az erősebb ellenfelek ellen. Ér­tékes eredményt ért el a Gyulai Color férfi csapata a Szolnok elleni 29 pontos győzelmével. A Békéscsabai KK férfi gárdája is megállta a helyét. Eredmények. Nők. Nyír­egyházi MGFC—Kiskunfél­egyházi KK 66:50, Nyíregyhá­za—Békési Áfész SE 61:43, Kiskunfélegyháza—Békés 71:49. A végeredmény: 1. Nyír­egyházi MGFC 4, 2. Kiskunfél­egyházi KK 3, 3. Békési Áfész SE 2 ponttal. Különdíjasok. A győztes csapat edzője: Veres Gyula. Legjobb dobó: Kalmár Katalin (Kiskunfélegyháza). Legtechni­kásabb játékos: Vargáné Jám­bor Andrea (Békés). A férfiakat két csoportba osz­tották. A csoportokból a legjob­bak játszották a helyosztókat. A csoport: Békési Áfész SE—Gyulai Color KCE 109:43, Békés—Hajdúszoboszló 73:36, Szolnoki MÁV MTE—Békés 75:68, Hajdúszoboszló—Gyu­lai Color 50:33, Gyula—Szol­nok 96:67, Hajdúszoboszló— Szolnok 71:51. B csoport Nyíregyházi MGFC—Kiskunfélegyháza 100:80, Nyíregyháza—Békés­csaba 75:52, Békéscsaba—Kis­kunfélegyháza 70:66. Az 5. helyért: Kiskunfélegy­Vasárnap a DVSC és ÚTÉ ellen A labdarúgó NB I-ben újabb két találkozó időpont­ja változott meg. A 8. fordu­lóban szeptember 24-én, va­sárnap 11 órától játsszák le a DVSC-Epona—Békés­csabai Előre FC összecsa­pást. A mérkőzést a tervek szerint a televízió is közvetí­ti. A kilencedik fordulóban a Békéscsaba—Újpesti TE mérkőzés október elsején, vasárnap 15 órakor lesz. TOTÓNYEREMÉNYEK A Szerencsejáték Rt. tájékoztatá­sa szerint a 37. fogadási heti Totó és Góltotó nyereményei a jövede­lemadó levonása után a követke­zők . A Totóban 13 plusz egy talá- latos szelvény 3 darab, nyeremé­nyük egyenként 2 millió 200 ezer 015 forint; 13 találatos szelvény 3 darab, nyereményük egyenként 628 ezer 576 forint; 12 találatos szelvény 136 darab, nyeremé­nyük egyenként 20 ezer 798 fo­rint; 11 találatos szelvény 2088 darab, nyereményük egyenként 1355 forint, 10 találatos szelvény 17 ezer 342 darab, nyereményük egyenként 272 forint. A Góltotóban 4 találatos nem volt, a következő hétre átvitt nye­remény összege 231 ezer 483 fo­rint; 3 találatos 2 darab, nyeremé­nyük egyenként 57 ezer 983 fo­rint. háza—Gyulai Color 68:49. A 3. helyért: Hajdúszoboszló—Bé­késcsaba 74:64. Az 1. helyért: Nyíregyháza—Békési Áfész 102:84. Különdíjasok. A győztes csapat edzője: Pénzes József. A legjobb dobó: Vértesi István (Kiskunfélegyháza). A legtech­nikásabb játékos: Baukó Ferenc (Békés). A rendezvény támogatói: Bé­kési Áfész, Békés Megyei Kosár­labda Szövetség, Békés város ön­kormányzata, Juhász Sándor üve­ges, Békési és Fia Bt., Vizsnyi- czai Sándor vaskereskedés, Olimpik Gmk., Nagyház Pince­borozó — Gál László vállalkozó, Szabóné Veres Ilona vállalkozó — Dübögő étterem, Bondár Gá­bor vállalkozó — Omnia presszó, B-Kis Kft., Balogh Zoltán vállal­kozó, Nedisweet Kft., Electric Kereskedelmi Vállalkozás, OTP békési kirendeltsége, Marton Trade Bt., Velő Shop kerékpárüz­let, Békés. Újabb gyulai és kétegyházi tekegyőzelem Mezőtúri AC—Gyulai SE Aranykereszt 3:5 (2855:2890). NB Il-es férfi tekemérkőzés, Mezőtúr. A rangadón a vendégek idegileg jobban bírták és jó átlaggal győztek a hazaiak ellen. Sikerült a gyulaiak­nak a visszavágás a tavaszi vereségért. A gyulaiak eredményei: Oláh470, Mogyorósi 509 (!), dr. Gyar­mati 497, Püski 479, Nagy 496, Krasznai 439 fával. Kétegyháza—Csongrád 5:3 (2240:2191). NB III, férfi, Kétegyháza. Megérdemelt hazai győze­lem született az újonc ellen. A kétegyháziak ered­ményei: Kálnai 365, Tóth 389, Nán 349, Kaposi 375, Kovács 373, Guti 389 fával. Dobogós helyezések a serdülőbajnokságról A hét végén rendezték meg a serdülő B korosztá­lyú atléták magyar bajnokságát a fővárosban, az ÚTÉ Szilágyi utcai stadionjában. A kétnapos via­dalra rekordnevezés érkezett, szám szerint 1800 atléta mérte össze tudását. A Gyulai SE két versenyzővel képviseltette magát, mindkét fiatal egyéni csúcsot futott, kiválóan szerepelt. Gilányi Kamilla a 13 évesek között élete első bajnokságán, a 300 méteres távon 45,3-mal holtversenyben ötö­dik, 600 méteren pedig 1:39,9 perccel aranyérmes lett. Nagy István a 15 évesek között 1500 méteren 4:22,6-tal ötödik, 3000 méteren 9:22,6 perccel pedig ezüstérmes. A versenyzőket Vincze Zoltán és volt tanítványai: Forgách Agnes és Kertes Ist­ván készítették fel. Góltotó adidas Békéscsaba, Munkácsy u. 11. Telefon: (66) 324-256 és Andrássy út 24—28. Telefon (66) 441—126 1. 2. Név: Cím: Debrecen—Békéscsabai Előre FC Gyulai FC—Mezőberényi FC A múlt héten a főmérkőzést, a Békéscsabai Előre FC—MTK találkozót (3—1) tizennégy olva­sónk találta el, közülük a következő három he­lyes megfejtő nyert a sorsoláson: Gál László, Végegyháza, Kossuth Lajos u. 105., Harmati József, Orosháza, Lorántffy u. S6.,PatajZoltán, Békéscsaba, Bocskai u. 38. Valamennyien egy- egy 1500 forintos Adidas ajándékcsekket nyer­tek a játék szponzora, a Hetes Kft. jóvoltából, amelyet a békéscsabai Adidas sportáruházban (Munkácsy út 11.) vagy a rövidáru, játékboltban (Andrássy u. 24.) vásárolhatnak le. Ä szerencsés nyertesek az utalványokat postán kapják meg. A héten hazai bajnoki labdarúgó-mérkőzés szerepel fő- és pótmérkőzésként. Ezúttal is 1500 forintos Adidas vásárlási csekket nyer­hetnek a helyesen tippelők közül a legszeren­csésebbek. Az e heti tippeknek szeptember 22-éig, pénte­kig kell beérkezniük. Mindenki több tippel is részt vehet, amelyet postán vagy személyesen is eljuttathat címünkre: Békés Megyei Hírlap, 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. A játékban csak azok vehetnek részt, akik a lapunkból kivágott szelvénnyel tippelnek. Ahány kivágott szelvényt küld be, annyi tippel vehet részt játékunkban. A borítékra vagy a levelezőlapra kérjük ráírni: „Góltotó!” A bikák idegenben is győztek Szentesi ’91 -esek—Békéscsabai Benny Bulls-Partium 12—24 (7— 5). NB Il-es rögbimérkőzés, Csongrád. Békéscsaba: Szűcs I., Sze- doglavits, Csizmadia, LAURINYECZ, Gyebnár, MÁRTON R„ Szombati, Lukács, Pásztor, PRISKIN CS., Szűcs II., Kovács, TUL­KÁN, Priskin I., Kardos. Cs.: MÁRTON, Baranyi. Játékos edző: Lukács Csaba. A nagyon küzdelmes mérkőzésen a Békéscsaba az akaraterejét pontokra tudta váltani, így megérdemelten győzött. A csabaiak idei szereplését a Coca-Cola cég is támogatja. A békéscsabai pontszerzőit: Lukács 9, Tulkán 5, Priskin Cs. 5, Laurinyecz 5. Az olimpia jegyében Nemzetközi rajzpályázat diákoknak A békéscsabai Jókai Mór Középiskolai Kollégium a Békés Megyei Hírlap támogatásával nemzetközi rajzpályázatot hirdet, melyen a világ bármelyik tájáról, országából részt vehetnek a 13— 18 éves korú fiatalok, diákok. Athénben 100 évvel ezelőtt rendezték az első olimpiát, így az 1996. jubileumi év. A pályázó fiataloknak a sporttal, az olimpiá­val kapcsolatos témát, témákat kínáljuk fel — ilyen jellegű alkotásokat várunk, fogadunk el, bármilyen technikával elkészí­tett, maximum A/3-as méretben. Az alkotók a pályázat paszpatúráján (fehér keretes papír) tüntessék fel nevüket, lak­helyük címét, iskolájukat. A pályaműveket helyi művészekből, szakemberekből álló zsűri bírálja el, amelyek a IV. Jókai Héten (1996 áprilisában) lesznek kiállítva. A legjobb művek alkotói értékes díjakat vehetnek át az ünnepélyes eredményhirdetésen. A pontos időpontról minden érdekeltet időben értesítünk. A pályaműveket a következő címre kell eljuttatni 1996. márci­us 15-ig: Jókai Mór Középiskolai Kollégium, Magyarország, 5600 Békéscsaba, Gyulai út 9. A borítékra a következőt kérnénk ráírni: Jókai rajzpályázat. A beküldött pályaműveket nem küldjük vissza, az alkotásokat az intézményben helyezzük el dekorációként. Békéscsaba, 1995. szeptember 20. Jókai Mór Középiskolai Kollégium Diákönkormányzata í&RÉKÉS megyei hírlap Közéleti napilap. Főszerkesztő: dr. Árpási Zoltán. Felelős szerkesztő: Niedzielsky Katalin, Seleszt Ferenc. Kiadja a Népújság Kft. Felelős kiadó: dr. Tóth Miklós ügyvezető igazgató. Szerkesztőség és kiadó: 5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4. Levélcím: 5601 Békéscsaba. Pf. 111. Telefonszámok: központ (66) 450-450; főszerkesztő: (66) 446-242; sportrovat: 451-114; telefax: (66) 441-020. Kiadói telefonszámok; (66) 441-545, telefax: (66) 450-198; hirdetés: telefon/fax: (66) 441-311; terjesztés: telefon/fax (66) 453-710. Az előfizetők részére terjeszti a Népújság Kft. az ügynökségein keresztül. Árusításban terjeszti a „DÉLHÍR” Rt. Békés megyei üzeme, Békéscsaba Szabadság tér 1—3. Telefon (66) 443-106 és egyéb terjesztő szervek. Előfizethető a kiadónál (5600 Békéscsaba, Munkácsy u. 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással. Előfizetési díj egy hónapra 595 forint, negyed évre 1725 forint. Készül: a Kner Nyomdában, Békéscsaba, Baross út 9—21. Vezérigazgató: Balog Miklós. HU ISSN 12151068 Nyíregyházi kosaras sikerek