Békés Megyei Népújság, 1989. november (44. évfolyam, 259-284. szám)

1989-11-20 / 275. szám

1989. november 20., hétfő ■un aura« SPORT SPORT SPORT SPORT Egy-egy gól, egy-egy pont az őszi szezonzárón Békéscsabai Előre Spartacus-Csepel 1—1 (1—1) Győri-búcsú Tatabányán A búcsú — akárhányféle is — egy kicsit mindig nehéz. Nem irigyelhette hát senki vasárnap reggel Győri Lászlót, ami­kor utoljára készítette össze a futballcipöt. a fekete dreszt és nadrágot, no meg a legfontosabb kelléket, a sípot. Elérkezett a búcsú napja: Tatabányán, a bányászok Siófok elleni bajno­kiján érkezett el sportpályafutásának egyik emlékezetes esemé­nyéhez. 1973. óta, nem kevesebb, mint 114 alkalommal bírás­kodott élvonalbeli mérkőzésen. A búcsú alkalmából Nagy Miklós, az MLSZ JB elnöke ha­talmas porcelán vázát adott át a hat évig FIFA-Jelvényt. is viselt békéscsabai sportembernek, akit egy gyönyörű kristály- váza kíséretében köszöntött Ország József, a házigazdák szak­osztályelnöke, majd Horváth Károly, a siófokiak technikai ve­zetője, valamint Emsberger Gyula, és Marton László, a Komá­rom megyei játékvezetők nevében. Hogy milyen volt az utolsó 90 perc, a száztizenötödik? Mint a legtöbb; volt gól (épp az ex-békéscsabai, szekeres lőtte, mellesleg ez volt az egyetlen), voltak sárga lapok, és volt ki­állítás is. Szóval, ez sem volt könnyű, főleg onnan belülről. Bizonyára lesznek vitatott ítéletei ennek a meccsnek is, mint mindegyiknek, amelyen két csapat találkozik, kerek a labda és játékvezetők vezetik. Az élet persze zajlik tovább. Vasár­nap ismét útra kel Győri. Csak most már otthon hagyja a fekete szerelést, és a jegyzetfüzet lesz a legfontosabb kellék. Egy JB-ellenör bemutatkozik Kecskeméten. (Folytatás az 1. oldalról.) percben legalább négy tisz­ta ziccerünk volt, míg az el­lenfél helyzet nélkül rúgott gólt. Gyatra helyzetkihasz­nálásunkat a második fél­időben fokoztuk. Egyébként nem játszottunk rosszul. Már János: — A mérkőzés nagy részében sikerült meg­valósítani elképzeléseinket. A második félidő alapján nyernünk kellett volna, de a győztes gól Kénoszt lábában maradt. Jávor Péter A LABDARÚGÓ NB I ALLASA a 15. forduló után: 1. Ü. Dózsa 11 1 3 j>3- 9 34 2. MTK-VM 10 2 3 20- 8 32 3. Pécsi MSC 8 6 1 23- 9 30 4. Ferencváros 7 4 4 24-14 25 5. Tatabánya 7 1 7 9-10 22 6. Vasas 6 3 6 17-17 21 7. Videoton 5 6 4 12-14 21 8. Siófok 4 6 5 12-13 18 9. Veszprém 3 8 4 12-14 17 10. DVSC 4 5 6 11-17 17 11. Bp. Honvéd 4 4 7 14-18 16 12. Haladás VSE 4 4 7 18-24 16 13. Békéscsaba 4 4 7 9-18 IC 14. Váci Izzó 2 7 6 12-17 13 15. Rába-ETO 2 6 7 13-16 12 16. Csepel 1 9 5 11-22 12 A 7. percben a kifutó Pleskó megkaparintotta a labdát, Csalos át akarta ug­rani a kapust, de térdével felszakította Pleskó homlo­kát. Három percig állt a játék, a kapuvédőt a men­tők kórházba szállították, majd csereként beállt Kö­vesfalvi. A 30. percben Kin­cses az oldalvonalról do­bott be egy labdát, fejjel to­vábbcsúsztatta Sugárnak, aki a bolyból három méter­ről a hálóba kotorta, 1—0. A 86. percben Kincses sza­bálytalankodott Aranyossal szemben. Nagy 22 méteres szabadrúgásából a sorfal kö­zött elsuhanó labda a kapu jobb oldalában kötött ki, 1—1. Szegény embert még az ág is húzza — ekképpen le­hetne summázni a hazaiak mérkőzés előtti hangulatát, hiszen múlt heti fiaskójuk után hat sérült sztenderd játékosuk nélkül erősen tar­talékosán álltak ki. Ezután jött még Pleskó váratlan ki­válása is. Ilyen előzmények TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Veszprém—DVSC 4—0 (2—0). Rába-ETO—Videoton 1—1 (0—1). Bp. Honvéd—O. Dózsa 0—1 (0—1). Vasas—FTC 2—0 (1—0), Haladás—Pécs 1—2 (1—1), MTK-VM—Vác 1—0 (0—0), Tatabánya—Siófok 1—0 (1—0). után változatos, küzdelmes félóra elteltével szinte a meglepetés erejével hatott, hogy több ajtó-ablak helyzet után sikerült előnyt kihar­colniuk a hazaiaknak. Szü­net után „mindenki a fe­délzetre” jelszóval még jobb lett az iram, a szarvasiak nagyobb sebességre kapcsol­tak és sokszor el is jutottak ellenfelük 16-osáig, de a vasutak védők állták a sa­rat. Már-már győzelmet könyvelhettek el a BVSC- sek, amikor egy szabályta­lanságért nagy árat kellett fizetniük, mely az egyre job­ban szorongató vendégek egyenlítését jelentette. A Szarvas rászolgált az egyik pontra. Jó: Kincses, Kova­lik, Szőczei, ill. Gebri, Nagy, Aranyos. Mravik Gusztáv AZ NB II KELETI CSOPORTJÁNAK TOVÁBBI EREDMÉNYEI: Nyíregyháza—Eger 1—0 (1—0), Salgótarján—Debrecent MTE 0—2 (0—2). Szegedi Dózsa—Diósgyőr 2—3 (1—0). A TARTALÉKBAJNOKSÁGÉRT: Csepel—Békéscsaba 3—2 (1—2). Békéscsaba, 200 néző. V.: Ba­logh s. Békéscsaba: Baji (Tüs­kés) — Németh. Bordács. Bo- tyánszkL Kiss L. — Brakszató- ri<sz. Kanál, Lipták V., Hor­váth — Udvari (Lipták M.). Ka­tiik (Debreceni). Edző: Szita László. A végig jó iramú, for­dulatos mérkőzésen 20 perc után szereztek vezetést a ven­dégek. de két perc leforgása alatt fordítottak a békéscsabai­ak. A második félidőben ha­mar egyenlített a Csepel, majd a kölcsönösen kimaradt hely­zetek sora után a győztes gólt is megszerezték. Sárga lap: Novakov. G.: Hara 2, Jakab, ill. Kasik. Horváth. Jó: Hara, Jakab. Mikler. ill. Bordács. Kiss L., Kanál. (Gyurkó) AZ IFJÜSAGI BAJNOKSÁGÉRT: Csepel—Békéscsaba 4—1 (0—0). Csepel. 100 néző. V.: Major. Békéscsaba: Hunya (Lcszkó) — Oláh. Bócsik. Sitkéi, Mázán — Unyatinszki (Vígh). Beth- lendy (Magyari), Szegedi, Pusz­tai — Fekete. Puskás. Edző: Klembucz János. G.: Kiss, Rot- tenbiller, Fintai (ll-csből). Csa- lánosl. ill. Szegedi. Jó: Rouen­biller (a mezőny legjobbja), Vanczó, Kiss, ill. Sitkéi, Sze­gedi. A SERDÜLŐ BAJNOKSÁGÉRT: Csepel—Békéscsaba 2—0 (1—0). Csepel. V.: dr. lia. G.: Budai 2. Kazincbarcika—Szeged 1—0 (1—0). Mezőtúr—Baja 0—0, Debreceni Kinizsi—Kecskemét 3—2 (0—1). Metripond—Szolnok 0—1 (0—1). A KELETI CSOPORT ALLASA a 14. forduló után: 1. Szeged SC 10 3 1 21- 5 33 2. Kazincbarcika 9 1 4 22-11 28 3. Metripond 6 3 5 22-14 21 4. Szarvas 5 6 3 15-15 21 5. BVSC 6 3 5 18-19 21 6. Eger SE 6 2 6 20-19 20 7. Kecskeméti SC 6 2 6 23-23 SO 8. DMTE 4 7 3 20-16 19 9. Debr. Kinizsi 5 4 5 15-13 19 10. DVTK 4 6 4 19-22 18 11. Szolnoki MÁV 4 5 5 16-21 17 12. Nyíregyháza 4 4 6 10-14 lb­13.^alg. Síküveg. 4 3 7 18-21 15 14. Bajai SK 2 6 6 13-18 12 15. Mezőtúri H. 2 6 6 12-24 12 16. Szegedi Dózsa 2 5 7 12-21 11 A NYUGATI CSOPORT EREDMÉNYEI: Oroszlány—Dunaújváros 3—0 (1—0), Zalaegerszeg—Sopron 3—1 (1—0), Tapolca—Paks 0—3 (0—2). Ajka—III. kér. TTVE 0—0. Budafok—Mohács 2—1 (2—0). Szekszárd—Volán SC 1—3 (1—1), Komló—Keszthely 0—0. Dorog—Nagykanizsa 4—1 (2—1). A NYUGATI CSOPORT ALLASA a 14. forduló után: 1. Volán SC 9 4 1 30-12 31 2. Oroszlány 9 3 2 26-11 30 3. Z.-egerszegi TE 8 1 5 29-21 25 4. III. kér. TTVE 5 6 3 18-12 21 5. Dunaújváros 6 3 5 23-25 21 6. Mohács 6 2 6 20-16 20 7. Komlói B. 4 8 2 18-14 20 8. Dorogi B. 5 3 6 20-20 18 9. Nagykanizsa 4 6 4 19-21 18 10. Sopron 5 2 7 20-21 17 11. BMTE-Törley 4 5 5 12-18 17 12. Ajka Hungalu 3 6 5 18-18 15 13. Tapolca 4 2 8 13-29 14 14. Szekszárdi D. 3 3 8 14-20 12 15. Paksi SE 2 6 6 18-29 12 16. Keszthely 2 6 6 10-21 12 I NB IU TISZA CSOPORT ÓZDI KOHÁSZ—SZEGHALOM 6—0 (3—0) Ózd, 400 néző. V.: Heckmann. Ózd: Erdős — Tokár B., Pri­bék, Munkácsi, Stanev — To­kár T. (ökrös), Balogh, Búd, Drozdik — Szlifka, Sinkó, (Feny­ves). Edző: Albert Csaba. Szeg­halom: Szabó — Macskin (Ko­vács Z.), Fehér, Lakatos, Kon- dacs — Kovács S., Baranya, Kozák — Tar, Lukács, Telekes. Edző: Kovács György. 5. perc: Búd 22 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1—0. 32. perc: Tokár labdájával Búd kilépett és 14 méterről a jobb alsó sarokba helyezett, 2—0. ^ 45. perc: Szlifka beadását Sza­bó kiejtette és Drozdik közelről a hálóba helyezett, 3—0. * 47. perc: Szlifka lövését kiok- lözte a vendégek kapusa, a be­robbanó Tokár T. azonban a léc alá helyezett, 4—0. 70. perc: Balogh iO méterről növelte a hazaiak előnyét, 5—0. 80. perc: Fenyves ll méterről állította be a végeredményt, 6—0. A Kohász végigtámadta a mér­kőzést, óriási fölényben játszott és csak Szabó kapusnak kö­szönhető, hogy nem szereztek- még több gólt. Jó: Tokár B., Szlifka, Balogh, Búd, Stanev, ill. szabó, Lukács. Kolodzei Tamás ALFÖLDI CSOPORT MEZÖKO VACSHAZA—OMTK 3—3 (2—1) Mezőkovácsháza, 300 néző. V. : Köböl. Mezőkovácsháza: Szilva — Szabó (Török), Kovács F., Bartyik,, Kovács Z., — Bányik (Balázs), Szatmári, Kiss — Mo­csári, Schmidt, Kolozsi. Edző: Batke László OMTK: öllei — Árvái, Hegedűs, Fábisz (Ku- peczki), Csilek — Fekete, Deák, Papp J.. Nagy — Fazekas, Li- pováczi. Edző: dr. Petróczy Gá­bor. 1. perc: Szatmári kiugratta Mocsárit, aki kicselezte a rátá­madó Fábiszt, majd önzetlenül gurított középre Kolozsinak, aki nem hibázott. 1—0. , 2. perc: középkezdés után Fa­zekas húzott el a jobb oldalon, a hazai védők röviden szabadí­tottak föl, a 16-os vonalánál Fe: keiéhez került a labda, aki ka­pura gurított és a meglepett Szilva mellett a kapufáról a hálóba perdült a pettyes, 1—1. 20. perc: Mocsári több játéko­son átcselezte magát, majd ki­ugratta Kolozsit, aki a kimoz­duló kapusba lőtt, de a labda íölpördiilt, s az érkező Schmidt senkitől sem zavartatva lőtt a hálóba, 2—1. 55. perc: Fazekas feleslegesen szahálytalankodott a hazai ka­pussal, ezért a játékvezető ki­állította. 57. perc: Mocsári bai oldali beadását Kovács Z. fejelte a ka­pufa tövébe, 3—1. 70. perc: Fekete beívelése át­szállt Kovács F. feje felett Nagyhoz, aki lekezelte és éle- isen lőtt a hálóba, 3—2. 87. perc: már a hazai csapat a mérkőzés végét várta, amikor Fekete szerezte meg a labdát, s 25 méterről váratlan lövésre szánta el magát, labdája a jobb felső sarokba kötött ki, 3—3. Kemény belemenésekkel tarkí­tott mérkőzést láthattak a né­zők, a kiállítással úgy látszott megpecsételődik a vendégek sorsa, de dicséretükre legyen mondva, nem adták föl, s ha némi szerencsével is, de az egyik pontot sikerült megsze­rezniük. Jó: Kovács F., Mocsá­ri, Szatmári, ill. Fekete, Nagy, Papp J. Matula Miklós GYULAI SE—KISKÖRÖS 2—1 (2—1) Gyula, 300 néző. V.: Bagyula. Gyula: Oláh — Mohácsi, Ko­vács, Resetár, Alberti — Dávid (Szénási), Répási, Burai — Bo- ruzs, Kurucz, Jónás (Elekes). Edző: Dávid Imre. Kiskörös: Szentesi — Benkó (Pál), Szent- péteri, Szlovák, Verebélyi — Váci, Beregszászi, Pecznik, Len­gyel — Szűcs, Sörös. 7. perc: Burai a jobb oldalon vezetett ügyes támadást, beadá­sát Kurucz bólintotta a kapuba. 1—0. 34. perc: egy előreívelést Sö­rös játszott a 16-oson belülről vissza, s a jókor érkező Lengyel a kapu jobb alsó sarkába to­vábbította a labdát, 1—1. 38. perc: Alberti bal szélről la­pos lövést küldött a kapura, melyet Szentesi csak kiütni tu­dott. A felperdülő labdát Ré­pási könyedén továbbította fej­jel a hálóba, 2—1. 47. perc: az első félidőben is többbször kakaskodó, s sárga lappal is rendelkező Szűcs egy összecsapás során megütötte Kovácsot, aki estében vissza­rúgott. A játékvezető mindket­tőjüket kiállította. 85. perc: Resetár büntetőt ha­gyott ki. A gyulai csapat hazai utolsó őszi mérkőzésén megszerezte el­ső otthoni győzelmét. A játék azonban az előzőekhez hason­lóan gyenge színvonalú volt. A kék-fehérek most is több hely­zetet kihagytak. Jó: Alberti, Kurucz, ill. Beregszászi, Sörös. Jenei Kálmán MEZŐHEGYES- KISKUNHALAS 6—1 (3—0) Mezőhegyes, 350 néző. V.: Bá­ba. Mezőhegyes: Fülöp — Kvasz P., Vígh, Zakar, Krecsméri — Boros, Kovács, Zsóri, Harango­zó (Molnár) — Posztós, Pálhidai (Számfira). Edző: Kvasz János. Kiskunhalas: Kerpits — Her­man, Cs. Kovács, Dózsa, Iván — Papp, Baji (Miskó), Tóth, Katzenbach — Sz. Kovács, Ko­máromi. Edző: Mészáros Tibor. 10. perc: bal oldalon Posztós vitte fel a labdát, a 16-os vo­nalában középre játszott Za- karnak, aki mintegy 10 méterről a jobb alsó sarokba helyezett, 1—0. 32. perc: Zakar balról belőtt labdáját az ötösön tisztán álló Krecsméri továbbította a háló­ba, 2—0. 43. perc: Krecsméri a 16-osnál két védőt is kicselezett, tisztára játszotta magát és a bal alsó sarokba lőtt, 3—0. 51. perc: Dózsa lépett ki a vé­dők gyűrújéből és a kifutó Fü­löp mellett a hosszú sarokba lőtt, 3—1. 60. perc: kapu előtti kavaro­dás után Krecsméri szerzett gólt, 4—1. 73. perc : Kvasz P. futott fel a bal oldalon, belőtt labdája egy védőről Krecsméri elé pattant, aki nem hibázott, 5—1. 75. perc: Krecsméri a 16-osnál pontos labdával ugratta ki Pál- hidait, aki nagy nyugalommal helyezett a kapu jobb sarkába, 6—1. Az alsóház rangadója rendkí­vül sportszerű találkozót hozott. A kezdeti tapogatózó játék után a gyengélkedő vendégek ellen a hazaiak átvették a játék irányí­tását és döntő fölényüket — Krecsméri vezérletével — gó­lokra tudták váltani. Jó: az egész hazai csapat, ill. Dózsa. Dr. Kató János MALÉV—NAGYSZÉNÁS 1—0 (6—0) Nagyszénás, 500 néző. V.: Ka- zinczi. Malév: Pecznik — Do- bau, Tieber, Gara, Almásj — Kollár (Vágó), Hajduska, Hal­mi — Bodnár (Molnár), Török, Kiss. Edző: Ivanics Tibor. Nagy­szénás: Molnár — Jámborcsik, Szabovik, Kálmán, Ugró — Záb- rák, Csáki, Winetter (Horváth) — Kvasznovszki, Sebestyén, Szpisják (Gyimesi). Edző: Moós János. 11. perc: Török a 16-oson be­lül ütközött a kifutó, kapussal, a játékvezető 11-est ítélt. Kiss a büntetőből a jobb kapufára lőtte a labdát. 58. perc: Gara 30 méterről lö­vésre szánta el magát, s a lab­da a kapujából kint álló Mol­nár fölött a jobb felső sarokba vágódott, 1—0. A közepes iramú mérkőzésen a hazai csapatnak nemcsak a csúszós pályával, hanem a já­tékvezetővel is meg kellett küz­denie. A döntetlen reálisabb eredmény lett volna. Jó: Tie­ber, Gara, Hajduska, ill. Sza­bovik, Zábrák. Sztvorecz Gyöngyi További eredmények: Kecske­méti TE—Rákosmenti TK 2—0 (1—0), Miske—Bem SE 1—0 (1—0), Csongrád—Szentes 0—0, Dabas—Tápé 0—2 (0—1). AZ ALFÖLDI CSOPORT Állasa i4 forduló után: 1. KTE 11 2 1 28- 9 35 2. Bem SE 9 3 2 31-15 30 3. Nagyszénás 8 3 3 21-15 27 4. Miske 6 6 2 24-13 24 5. Mezőkovácsháza 6 4 4 20-17 22 6. Gyula 5 4 5 20-20 19 7. Rákosmenti 5 3 6 26-23 18 8. Malév 6 1 7 19-17 18 9. Dabas 5 3 6 16-19 18 10. Tápjé 5 3 6 19-29 18 11. Csongrád 4 5 5 11-15 17 12. OMTK 4 4 6 15-17 16 13. Szentes 4 3 7 17-24 15 14. Kiskőrös 4 1 9 26-25 13 15. Mezőhegyes 4 1 9 15-31 13 16. Kiskunhalas 1 4 9 12-31 7 !----------'-------------------------------------1 M egyei I. o. KAMUT— BÉKÉSSZENTANDRAS 1—0 (1-0) Kamut, 150 néző. V.: Madá- csi. Kamut: Béres — Ramos, Galáth, Nagy, Gazsó, Pittner, Antmann, Bora, Bognár (Ko-* vács), Balogh, Komáromi. Edző: Borgula János. Békésszentand- rás: szabó — Paraszt, Csík, Raj, Tasi, Ambrus, Paulik, Ronyecz (Bencsik), Kondacs, Horváth, Medveczki. Edző: Czigléczki Sá­muel. Alacsony színvonalú mér­kőzésen *a hazaiak ugyan többet támadtak, de csak egy gólra futotta erejükből. G.: Antmann (21. p.). Jó: Antmann, Pittner, Balogh, ill. Szabó, Paraszt, Ta­si (Szlancsik János) SARKAD—GÁDOROS 1—1 (1—1) Sarkad, 150 néző. V.: Gulyás. Sarkad: Szilágyi — Gurzó S., Sándor (Petrusan), Tóth, Kap­ros, Szabó, Kesztyűs, Papp (Komlósi), Szűcs, Gurzó J.. Tö­rök. Edző: 'Csató Miklós. Gá­doros: Pajkó — Takács, Szele- zsán, Gabnai, Pisont P., Hajdú, Orbán, Lőrincsik, Héja (Beré- nyi), Hegedűs, Pisont Z.t Edző: Kozmer Imre. Szezonvégi, ala­csony színvonalú, csapkodó já­ték, Igazságos döntetlen. G.: Gurzó S. (10. p.), ill. Hegedűs (19. p.). Jó: Hegedűs, Pajkó. A hazaiak közül senki sem nyúj­tott átlagon felülit. (Nemes Sán­dor) GYOMAENDRÖD—BCS. AGYAGIPAR 1—0 (0—0) Gyomaendrőd, 500 néző. V.: Bogyó. Gyomaendrőd: Szakács — Kéki, Gonda I., Plástyik, Mesterházi (Balázs), Pataki, Bukva, Győrfi, Gonda J., Máté, Forgács. Edző: Koltai Lajos. Agyagipar: Gulyás — Sinkovicz, Danicska, Nagy, Gajdács, Bog­nár, Tárnok, Szarvas, Gebei, Bella, Lőrinczi (Berke). Edző: Turcsek Zoltán. A sikert job­ban akaró hazaiak nehezen nyertek. G.: Bukva (70. p.). Jó: az egész hazai csapat, ill. Gu­lyás, Bella. (Szabados Ferenc) H. SZALVAI SE— MEZÖBERÉNY 3—1 (2—0) Mezőberény, 150 néző. V.: Er­dős. H. Szalvai SE: Oláh — Kiss, Bálint, Szűcs, Mikola, Hankó (Karácsony), Mező, Szarvas, Frankó (Aradi), Sípos, Képíró Edző: Kovács Sándor. Mezőberény: Stúber — Puskás, Rácz Zs., Harmati L., Burai M., Ilyés, Magosi (Csapó), Balogh, Lakatos, Burai L., Rácz A. (Har­mati J.). Edző: Halmosi József. Az idény leggyengébb játékát produkálta a hazai csapat. így törvényszerű volt, hogy a he­lyenként ügyesen játszó vendé­gek győzni tudtak. G.: Képíró (21., 25. p.), Sípos (63. p.), ill. Balogh (55. p.). Jó: Bálint, Szarvas, Képíró. A hazaiak kö­zül senkit sem lehet kiemelni. (Schupkégel Adám) VÉSZTŐ—KETEGYHAZA 1—0 (1—0) Kétegyháza, 150 néző. V. : Szántó. Vésztő: Agárdi — Há­ti, Rácz P., Varga, Antóni, Far­kas (Rácz Z.), Rozsos, Papp (Magony), Horváth, Rith, szat­mári. Edző: Rácz Péter. Kétegy­háza: Steigerwald —’ Bajkán, Tóth, Rotyis (dr. Szurovecz), Isztin, Tarján, Papp, Veder (Ónodi), Negye, Bobcsek, Ka­nál. Mb. edző: Ravasz László. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a döntetlen igazságosabb lett volna. G.: Rith. Jó: Rácz P., Antóni, Rozsos, ill. Tóth, Stei­gerwald, dr. Szurovecz. (Len­gyel László) FÜZESGYARMAT— KONDOROS 3—1 (1—0) Kondoros, 500 néző. V. : Var­ga. Füzesgyarmat: Dávid — Rácz. Kiss I.. Pctri, Nemes, Vígh. Saja, Kiss J. (Kovács), Barta (Mogyorósi), Csák, Hege­dűs. Edző: Kun Gyula. Kon­doros: Anosin — Nagy. Tóth, Szász. Kassai, Kórodi, Dem- csák (Brlázs). Glózik, Zöldi, Kurucz I.. Filipinyi. Edző: Kunstár János. A helyzeteit jól kihasználó vendégcsapat megérdemelten nyert az ener- váltan játszó kondorosiak el­len. G.: Barta (20. p.. 77. p.), Cisáik (55. p.). ill. Glózik (56. p.). Jó: Dávid. Kiss I.. Barta, ill. Filipinyi. (Vígh Zsigmond) H. DÛZSA SE—BATTONYA 5—2 (2—0) Orosháza. 150 néző. V.: Dari- da. H. Dózsa: Veres — Kiss, Nemecz. Ludányi (Vári). Szitó, Hovorka. Bíró (Czigléczky), Nyilas, Födi. Csák. Tapasztó. Edző: Patyi Béla. Battonya: Kristóf — Fekete. Lehoczki Gy., Talpai. Daróczi, Tóth (Ad­ler). Mákos. Hajdara, Magyar, Bányai. dr. Lehoczki. Edző: Juhász Zoltán. Jó iramú mér­kőzésen1. a hazaiak fölénye gó­lokban is megmutatkozott. A vendégek erejéből két ii-esre tellett. G.: Csák (5.. 59. p.). Fö­di (28. p.). Nyilas (55. p.), Czig­léczky (69. p.), ill. Hajdara (61.. 87. p. — mindkettőt 11-es- ből). Jó: Ludányi. Hovorka, Nyilas. Tapasztó, ill. Lehoczki Gy.. Hajdara. Bányai. (Sín Géza) BÉKÉS-ELEK 0— 0-ns állás­nál. a 43. percben félbeszakadt. Békés. 250 néző. V.: Végvári. Békés: Pribojszki — Balogh, Lenkefi. Szakai. Krizsám, Pata­ki. Czinanó. Kecskeméti. Hor­váth. Vozár. Kubik. Edző: Ko- moróczki László. Elek: Kiss — Szabó. Csorba. Puskás. Görög, Botás. Trepák. Szűcs. Séllei* Gál. Domokos. Játékos edző: Gál Attila. A 43. percben. az előre törő Lenkefit Puskás a 16-oson belül felvágta — 11-es! Az ítélettel Puskás nem értett egyet, s ámokfutó módján, a játékvezetőre tört. és .szabályo­san lerúgta. Ezt követően Vég­vári lefújta a mérkőzést. (Nagy Mihály) A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG ALLASA, a 15. forduló után: 1. Gyomaendrőd 12 3­35- 5 27 2. H. Dózsa SE ll 2 2 41-16 24 3.’ Agyagipar 8 4 3 28-14 20 4. Vésztő 9 2 4 24-18 20 5. F.-gyarmat 8 2 4 29-21 18 6. Kamut 7 1 7 24-22 16 7. Mezőberény G 4 5 21-20 16 8. Elek 5 5 4 22-21 15 9. Battonya 5 4 6 25-31 14 10. H. Szalvai 5 3 7 30-31 13 11. Sarkad 4 5 6 18-23 13 12. B.-szentandrás 2 7 6 20-26 11 13. Békés 2 6 6 19-28 10 14. Kondoros 2 5 8 14-27 9 15. Gádoros 2 4 9 16-32 8 16. Kétegyháza 1 3 11 8-38 5 A bajnoki tabellán nem isze­repel a félbeszakadt Békés—Elek találkozó eredménye. Ifjúsági eredmények: Gyoma­endrőd— Bcs. Agyagipar 2—1, Kondoros—Füzesgyarmat 0—7, Kétegyháza—Vésztő 1—3. Kamut —Békésszentandrás 1—8. Sarkad Gádor« ' 12—0. Totóeredmények A Totó 46. heti játékszelvé- nyén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Bremen—Leverkusen 0—0 x 2. Dortmund—B. München 2—2 x 3. FC Köln—Frankfurt 3—5 2 4. Karlsruher—Bochum 2—0 1 5. Mönchengladbach— Uerdingen 0—1 2 6. Duisburg— Braunschweig 2—0 1 7. Darmstadt— Wattenscheid 4—1 1 8. Münster—Fort. Köln 0—0 x 9. Meppen—Freiburg 0—0 x 10. Internationale—Milan 0—3 2 11. Udinese—Juventus 2—2 x 12. Róma—Lazio 1—1 x 13. Padova—Cagliari 2—0 1 PÖTMÉRKÖZÉS: 14. Reggina—Pisa 0—0 x A „nagy öreg”, Pásztor József kiváló teljesítményt nyújtott az NB 1 őszi szezonzáróján. Nem rajta múlott, hogy a sereghajtót nem sikerült kétvállra fektetnie a lila-fehér együttesnek Fotó: Kovács Erzsébet BVSC—Szarvasi Vasas 1-1 (1-0) NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Szőnyi u. 200 néző. V.: Komáromi (Segovits, Karáth). BVSC: Pleskó (Kövesfalvi, 10. p.) — Kincses, Kovács, Nahóczky, Várhidi— Bősz, Sugár, Cseke — Tímár (Sclmeczi, 87. p.), Kova- lik, Szőczey. Edző: Kisteleki István. Szarvas: Hanyccz — Fekete, Gebri, Nagy, Szemere — Bakai (Demjén, 57. p.), Csák (Garai, 66. p.). Aranyos — Supka, Csalos, Sebők. Edző: Pallagi Róbert. Gólszerző: Sugár (30. p.). Nagy (86. p.). Sárga lap: Supka (34. p.), Várhidi (88. p.). Nagy (89. p.). Szögletarány: 7:6 (2:3), a Szarvas javára. BÉKÉS MEGYEI Politikai napilap. .Igazgató-főszerkesztő: Arpási Zoltán. Főszerkesztő-helyettes: Seleszt Ferenc, dr Serédi János. Igazgatóhelyettes: Adamik Tibomé. Kiadja a Békés Megyei Lapkiadó Vállalat. A szerkesztőség és a kiadó címe: Békéscsaba. Munkácsy u. 4. sz. Pf. 111. 5601. A szerkesztőség telefonszáma: (66) 27-844. igazgató-főszerkesztő: (66) 21-401. a kiadó telefonszáma: (66) 26-395. Telexszám: 83312. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlap­kézbesítő postahivataloknál és a kézbesítőknél. Előfizetési díj: egv hónapra 105 forint, egy évre 1260 forint. Készül: a Kner Nyomda lapüzemében, Békéscsaba. Lenin út 9—21.. 5600. Vezérigazgató: Balog Miklós. ISSN 0133—0055 Kéziratokat, képeket nem örzünk meg és nem küldünk t issza.