Békés Megyei Népújság, 1970. július (25. évfolyam, 152-178. szám)

1970-07-14 / 163. szám

if. Nemzetközi női sakkverseny — Szarvas Éles küzdelem után függőben maradt az Ivánka—8 ink a játszma Tovább folytatódott a szarvasi nemzetközi női aakkversenyt. A III. fordulóból mindössze egy .játszma maradt függőben, a Jurczynska—Honflné találkozó, melyen a 90. lépesben nyert a lengyel versenyző. A IV. forduló eredményei: Verőd—Karakas döntetlen, Lle- bert—Polihroniade 0:1. A román bajnoknő két gyalogelőny után győzött, Finta—Jurczynska dön­tetlen, Juncu—Kozlovszkaja 0:1. A szovjet versenyző sötéttel is biztosan nyert. Porubszky—Ere- tova döntetlen. Egyenlő állásnál, kissé korán egyeztek ki a küz­dőfelek. Ivánka—Sinka. Magas színvonalú mérkőzés. A közép­játékban Ivánkának a c-vonalon visszamaradt dupla gyalogja volt. A továbbiakban azonban nagyszerűen összpontosította tisztjeit Sinka állása ellen. Már- már úgy látszott, hogy táma­dása átüt, amikor sötét ellentá­madásba ment át és gyalogot nyert. Sorozatos cserék után megmaradt Sinka gyalogelőnye, de nyerési esélye a függőjátsz­£ mezőberényi Spartacus a megyei I. osztály bajnoka MEZÖBERÉNY— OH. KINIZSI 4:1 (2:1). Megyei I. osz­tályú helyosztó lab­darúgó-mérkőzés, Mezöberény, 700 né­ző. V: Barcs- SPAR­TACUS : Tőth — Pauló, Hancsák n, Kohut n (Kreln), Hoffmann n, Solymosi, ökrös, (Harmati), Szenteszki, Szalai, Hel­ler. Edző: Weiger Adám. KINIZSI: Rák — Bubik, (Bondár), Fejes, Al­bert, Raffal, (Árvái), Halupa, Ga- ramvölgyi, Zsurka, Goóg, Tőth, Soós. Edző: Szűcs Ferenc. Spar- tacus-rohamokkal kezdődött a mér­kőzés. A 4. percben Heller szögle­tét Szenteszki a hálóba fejelte, 1H). A 81. percben Szenteszki lövését Rák kiütötte és Heller közelről nem hibázott, 2:0. A félidő befejezése előtt Zsurka beadását Garamvölgyi a léc alá pörgette, 2:1. Fordulás után a Szenteszki vezette hazai tá­madósor lendületesen, nagyszerűen játszott, és Solymosi, majd Vlgh révén újabb két gólt szerzett, 4:1. A hajrában feljött az orosházi együttes. Hancsák n. két esetben a gólvonalról tisztázott, t A szépszámú közönség előtt a mezőberénylek meggyőző fölénnyel nyerték a második helyosztó mér­kőzést s ezzel a bajnoki címet is! Jők: Szenteszki (a mezőny leg­jobbja), Szalai, Heller, Hancsák II, ill. Fejes, Goőg, Raffal. (Makai Gyula). * 1 körzeti uAnnARtiGO- bajnoksag végeredménye OROSHÁZA 1. Békéssámson 2. Oh. Dózsa 3. Gerendás 4. Tótkomlós n. 5. Kiscsákó 6. Szentetornyá 7. Oh. Béke Tsz 8. Pusztaföldvár 9. Oh. Vörös Cs. 2 I 1 — 5:3 3 2 — 1 I 3:5 1 2 2---3:2 4 2-------2 2:3 ­2 I — 1 6:5 2 2 1 — 1 5:6 2 2 I 1 — 5:4 3 2 — 1 1 4:5 1 2 1 1 — 6:4 3 10. Oh. Üj Élet Tsz 2— 1 14:6 1 11. Kardoskút n. helyosztót nem játszott 8 mäMsms 1970. JÜLITJS 14. mára csökkent. Ugyancsak füg- j gőben maradt a Honflné—Worch ! találkozó is, melyben a német versenyzőnek gyalogelőnyös ve­zér végjátéka van. A verseny állása a IV. fordu­ló után: Kozlovszkaja 4, Po­lihromade 3,5, Eretova 3, Jur­czynska, Porubszky 2,5—2,5, Ka­rakas 2, Ivánka, Sinka 1,5—1,5 (1—1 függő), Finta, Liebert 1,5 —1,5, Worch 1, (1’, Veróci 1, Juncu 0,5, Honflné 0 pont (1 függő). A két magyar versenyző, Finta Erzsébet és Porubszky Mária, akik a IV. forduló után a középmezőnyben helyezkednek el. (Fotó: Fábián) A Nyári Totó Kupáért: Szegedi Dózsa - Szarvas SC 1:0 (1:0) Szeged, 300 néző. V: Nyári. Dózsa: Jáger — Bartkó, Pata­ki, Hegyi, Hajdú, Szaffián, Pusztaszeri, Szél, Molnár, Ma­gyar, Balogh. Edző: Zallár An­dor. Szarvas: Nagy II. — (Ki- suczky), Kerekes, Mihály, Ma­gyar, Kócsa, Braks zatórisz II, Gajdos, Bertók (Fest), Roszik, Müller, Orovecz. Edző: Bencsik Gyula. A Dózsa — óriási potya­góllal — már a 3. percben meg­szerezte a vezetést. Egy kapu elé ívelt labdát három szarvasi védő is elrúghatott volna, ehe­lyett egymásra vártak s a be­robbanó Balogh a hálóba lőtt, 1:0. A 20. percben Molnár tisz­ta helyzetben a szarvasi kapu mellé gurított. Később Orovecz kapufát fejelt. Szünet után me­zőnyjáték alakult ki, némi szarvasi fölénnyel. A 65. perc­ben Fest egyenlíthetett volna, de kivárt a lövéssel és a védők az ötösön szerelték. A 87. perc­ben Mihályt a játékvezető meg. jegyzésért kiállította. A látottak alapján a döntetlen igazságo­sabb lett volna. Jók: Pataki, Pusztaszeri, Molnár, ill: Ki- suczky, Kocsa, Roszik. A szarva­si együttes hétfőn kéthetes ed­zőtáborozásra Dunapatajra uta­zott. (Csabai Pál) Kiskunfélegyháza - Gy. MÍDOSZ 3:0 (1:0) Kiskunfélegyháza, 800 néző. V: Tomka. A gyulaiak az aláb­bi összeállításban játszottak: Barna — Kádár, Szilágyi, Sző­ke, Kékesi, Guti, Mészáros (Ur- bán), Tóth I, Csőke, Nagy L., (Marschall), Nagy J. Edző: Hi­mer József. A román túra után fáradtan pályára lépő gyulái csapat jól kezdett. A 2. percben Mészáros beadássze­rű lövése a kapufáról Nagy J. elé pattant, aki óriási helyzet­ben hibázott. Kiegyenlített játék után a 25. percben Szőke rossz átadását elcsípték és a hazai támadás végén Kelemen 5 méterről a kapuba fejelt, 1:0. A félidő hát­ralevő részében a félegvházíak játszottak fölényben. Áz 53. percben Nagy J. jő helyzetben elhamarkodottan lőtt mellé, utána Guti 3 méterről a kapu­fára fejelte a labdát, Csőke pe­dig a mérkőzés legnagyobb helyzetét kihagyva 3 méterről lőtt a kapu mellé, A további­akban Barna védései arattak sikert, majd a 75. percben Ká­dár nagy hibájából Ézsl szer­zett gólt, 2:0. Három perccel a befejezés előtt Rubányi volt eredményes, 3:0. A hajráig tel­jesen nyílt volt a találkozó. Ki. váló játékvezetés. Jók: Kele­men, Villányi, Rubányi, ill. Tóth I, Barna, Szilágyi, (-r-f) A CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 1. Kiskunfélegyháza 3 2 1 — 7:3 5 2. Szegedi D. 3 1 1 1 4:4 3 3. Gyula 3 1 1 1 5:7 3 4. Szarvas 3 — 1 2 4:6 1 A CSONGRÁD—BÉKÉS MEGYEI MÉH VÁLLALAT ÉRTESÍTI ÜGYFELEIT, hogy július 15-július 30-ig lelt úro zás miatt a GYULAI és SARKADI telepén az ügyfélforgalom szüneteli 4720 A Bp. Helyiípar elleti kezd a Bcs. Kötött Az MKSZ szervezési bizottsá­ga elkészítette a női kézilabda NB I. őszi fordulójának sorsolá­sát. A Bcs. Kötött együttesére nehéz feladat vár a rajtnál: első két mérkőzésüket idegenben ját­szók a kiesés, ellen küzdő Bp. Helyiipar és a bajnokságra törő veszprémi csapat ellen. A sorsolás a következő: I. for­duló (VIII. 9.) Győri Textiles- Ózdi Kohász, OGSC—Pécsi Bá­nyász, FTC—Híradótechnika, Bp. HSC—Bcs. Kötött, Tatabányai Bányász—Csepel, Goldberger— Vasas, Bp. Spartacus—Bakony Vegyész. II. forduló (VIII. 16.) Bakony Vegyész—Bcs. Kötött, Híradótechnika—Bp. HSC, Pécsi Bányász—FTC, Ózdi Kohász— OGSC, Vasas—Győri 'Textiles, Csepel—Goldberger, Bp. Sparta­cus—Tatab. Bányász. IÍI. forduló (VIII. 23.) FTC—Ózdi Kohász, Bp. HSC—Pécsi Bányász, Bcs. Kötött—Híradótechnika, Gold­berger—Bp. Spartacus, Győri Textiles—Csepel, OGSC—Vasas, Tatab. Bányász—Bakony Ve­gyész. IV. forduló (VIII. 30.) Ba­kony Vegyész—Híradótechnika, Pécsi Bányász—Bcs. Kötött, Ózdi Kohász—Bp. HSC, Vasas—FTC, Csepel—OGSC, Bp. Spartacus— Győri Textiles, Tatab. Bányász— Goldberger. V. forduló (IX. 2.) Bcs. Kötött—Ózdi Kohász, Hyr- adótechnika—Pécsi Bányász, Győri Textiles—Tatab. Bányász, OGSC—Bp. Spartacus, FTC— Csepel, Bp. HSC—Vasas, Gold­berger—Bakony Vegyész. VI. forduló (IX. 6.). Pécsi Bányász- Ózdi Kohász, OGSC—Golber- ger, FTC—Tatabányai Bányász, Bp. HSC—Bp. Spartacus. Bcs. Kötött—Csepel, Híradótechnika —Vasas, Győri Textiles—Bakony Vegyész. VII. forduló (IX. 13.) Bakony Vegyész—Pécsi Bányász, Ózdi Kohász—Híradótechnika, Vasas—Bcs. Kötött, Csepel—Bp. HSC, Bp. Spartacus—FTC, Ta­tabányai Bányász—OGSC. Gold­berger—Győri Textiles. VIII. forduló (IX. 20.) Bakony Ve- gvész—Ózdi Kohász, Vasas—Pé­csi Bányász, Csepel—Híradótech­nika, Bp. Spartacus—Bcs. Kötött, Tatab. Bányász—Bp. HSC, Gold­berger—FTC, Győri Textiles— OGSC. IX. forduló (IX. 27.) FTC ketten a bcs. kötött EGYÜTTESÉBŐL Tóth Erzsébet Kovács Györgyné (Sági István rajza) —Győri Textiles, Bp. HSC— Goldberger, Bcs. Kötött—Tatab. Bányász, Bp. Spartacus—Híradó- technika, Pécsi Bányász—Csepel, Ózdi Kohász—Vasas, OGSC—Ba­kony Vegyész. X. forduló (IX. 30.) Csepel—Ózdi Kohász. Bp. Spartacus—Pécsi Bányász, Ta­tabányai Bányász—Híradótech- nika, Goldberger—Bcs. Kötött, Győri Textiles—Bp. HSC, OGSC —FTC, Vasas—Bakony Vegyész. XI. forduló (X. 4.) Bakony Ve­gyész—FTC, Bp. HSC—OGSC, Bcs. Kötött—Győri Textiles, Hír­adótechnika—Goldberger, Pécsi Bányász—Tatab. Bányász, Ózdi -'hász—Bp. Spartacus, Vasas— Csepel. XII. forduló (X. XI.) Ta­tabányai Bányász—Ózdi Kohász, Goldberger—Pécsi Bányász, Győ­ri Textiles—Híradótechnika, OGSC—Békéscsabai Kötött, FTC —Budapesti HSC, Budapesti Spartacus—Vasas, Csepel—Ba­kony Vegyész. XIII. forduló (X. 18.) Bakony Vegyész—Bp. HSC, Bcs. Kötött—FTC, Híradótechni­ka—OGSC, Pécsi Bányász—Győ­ri Textiles, Ózdi Kohász—Gold­berger, Vasas—Tatab. Bányász, Csepel—Bp. Spartacus. Meglepetés a Kórház utcában Kossuth SE — Bcs. VISK 2:1 (1:0) NB IlI-as labdarúgó mérkőzés. | Békéscsaba, 150 néző. V.: Gyar­mati. Kossuth SE: Lopatovszki —Schwanner, Terhes, Ujszegi, Szécsi, Bódi, G. Kovács, Dalkó, Majnik, Benke (Sebők), Havaj. Edző: Szilágyi Péter. VTSK: Krátki (Kovács I.) — Fábián, Fé­lix, Kalcsó, Román, Bodó, Varga, Tóth, Kovács II., (Gsulik), Knyi- hár, Sarkadi (Karadi). Edző: Szombati György. Meglepetésre a vendégek léptek fel támadó­lag. A 19. percben Bódi 40 mé­teres szabadrúgása a kifutó Krátki fölött a hálóba hullott. (Óriási potyagól!) 1:0. Ezután a csabaiak támadtak, de akcióik­ban nem volt átütő erő. A 33. percben Kovács II. kétszer is hi­bázott gólhelyzetben (!). A 47. percben Varga rontott jó hely­zetben, majd a másik oldalon I Havaj kicselezte Félixet, s a ki­futó kapus mellett a kapuba bombázott, 2:0. A VTSK nagy erőfeszítéseket tett az eredmény megfordítására. A 66. percben Varga beadását Bodó közelről a kapuba vágta. 2:1. Teljesen be­szorultak a vendégek. Csulik a felső lécet találta el, Román gól­helyzetben fölébombázott, majd ismét Csulik lövése adott mun­kát Lopatovszkinak. Az eredmény nagy meglepetés! A VTSK nem tudta megismétel­ni legutóbbi jó játékát. Mintha elbizakodottak lettekvolna! A lel­kes vendégek ezúttal szerezték meg az első tavaszi győzelmüket. Jók: Bódi (mezőny legjobbja), Lopatovszki, Ujszegi, Havaj, il­letve Bodó. Kitűnő játékveze­tés. CUhxm János)