Békés Megyei Népújság, 1969. október (24. évfolyam, 227-253. szám)

1969-10-07 / 232. szám

IMS. október 7. 7 Kedd m Kimaradt egy 11-es és négy nagy helyzet... Oroszlányi Bányász—Bcs. Előre 1:0 (1:0) Oroszlány, 110O néző. Vezette: Klemm. Oroszlány: Fekete (9) — Milchram (6), Frikker (6), Köte­les (7). Sárosi (5), Kovács (6), Molnár (6), Papp (7), Sallói (8), Stein (6), Egyed (7). Edző: Gal- góczi Ottó. Előre: Tóth (8), — Kvasz (6), Lengyel (7). Kiss (8), Láza (—), Ambrus (7),’ Dobó (7), Mtoós (7), B értők (6). Schneider (8). Edző: Pillér Sándor. Csere: Sárosi helyett a 65. percben Cservenka (6), Láza helyett a 22. percben Szűcs (7). Nagyszerűen előkészített pá­lyán, gyér érdeklődés mellett kez­dődött a játék. A második perc­ben Moós remek cselsorozat után mellé lőtt. Kjét perc múlva a ki­törő Némethet Frikker leterítette. Nem túl magas színvonalú, hul­lámzó játék alakult ki. A 4—2—4- et játszó csabai csapat biztosan tartotta a veszélyesnek vélt orosz­lányi csatárokat. A Bertók dancsolása miatt megítélt 25 m-es szabadrú­gásból Dobó zúgó kapufát lőtt. A 10. percben Sallói lé- talpalta Lázát, akit ölben vittek le. Bár kétperces ápa- lás után visszatért, végleg el kellett hagynia a játékteret. Helyére Szűcs állt. A 25. percben Molnár szabadrú­gása után Tóth kiejtette a labdát, de Papp — mellé durrantott. Egy perc múlva Moós—Berták adoga­tás után a középcsatár nagy hely­zetben Feketébe lőtt. A megújuló Előre-tá ráadásokat a Bányász­védelem rendre, szögletre szerel­te. A 35. percben Stein elhúzott Kvasz mellett’ az alapvonal­ról visszagurított. Sallói az ötösről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1:0. A 39. percben Schneider szögle. tét Bertók jó helyzetben nem érte el. Fordulás után az Előre meg­változtatta hadrendjét és négy csatár helyett öttel támadott A 49. percben Bertók a kifutó ka­puson is átemelte a labdát, de a védők menteni tudtak. A másik oldalon Tóth két alkalommal is bravúrosan védett. Ezután döntő fölénybe került'a csabai csapat A csatárok sok mozgásos játékkal egyre-másra teremtették a veszélyes helyzete­ket a hazai kapu előtt, de a be­fejezésekkel adósak maradtak. Sok esetben a szerencse- illetve a kitűnően védő Fekete \ mentette meg a hazai kaput. a góltól. Ebben a játékrészben négy biz­tos csabai helyzet maradt ki. Többek között a 65. percben Bertók elfutott a bal oldalon, de három méterről a kifutó kapusba lőtt. A 67. percben Németh nagy helyzetben kivárt, majd három perc múlva óriási kapufát lőtt. Az Előre óriási lendülettel támadott, levegőben lógott az egyenlítő gól, a Bányász tíz emberrel védeke­zett. A 84. percben a hősiesen küz­dő Schneidert a 16-oson be­lül Köteles leterítette. Klemm játékvezető határozottan a ll­es pontra mutatott. A bányá­szok a reklamálás „magas­Hírek, eredmények, érdekességek A labdarúgó NB I. 23. forduló­jának eredményei a következők voltak. Ü. Dózsa—Salgótarján 3:1, Bp. Honvéd—Eger 4:0, Egyetértés —Szombathely 1:0, MTK—Tata­bánya 3:0, Komló—Diósgyőr 2:0, Rába ETO—FTC 2:2, Csepel— Pécs 2:1, Dunaújváros—Vasás 2:1. * » » A totó 40. heti eredményei: 1, 1, törölve, X. x, 1, 1, 2, 1, 1, 2, 1, x, 2, 1, Telitalálatot tíz fogadó ért el, nyereményük 57 200 forint. A 13 találatosokra 39 600, a 12- esekre 1009, a 11-esekre 90, a 10- esekre 21 forint nyeremény jut. * * * Havannában a vívó világbaj­nokságon a kard egyéni döntő­ben a szovjet Szigyak nyert. Má­sodik Kalmár dr.t harmadik Ba­konyi dr., 4. Kovács T., 5. Raki- ta, 6. Vinokurov. A férfi tőr egyé­ni döntőt nagy meglepetésre a nyugatnémet Wessel nyerte. * * * A Magyar Testnevelési és Sportszövetség Országos Tanácsa csütörtökön és^ pénteken ülést tart. Az első napon a verseny­sport fejlesztéséről tárgyalnak. Pénteken kerül a tanács elé az a nagy érdeklődéssel várt előter­jesztés, amely a labdarúgás hely­zetéről és a sportág néhány idő­szerű kérdéséről szól. A labdarú­gó-sport hívei azt várják, hogy az MTS határozata, ha nem is az egyik napról a másikra, de sokat lendít majd a népszerű sport­ágon. * * » A Magyar Testnevelési és Sportszövetség Békés megyei ta­nácsának elnöksége ma délelőtt 9.00 órakor ülést tart. Napirenden szerepel a békéscsabai Városi TS vezető-irányító munkájának érté­kelése, megtárgyalása, valamint az 1970. évi versenynaptár elfo­gadása. A jövő évi költségvetést .is megtárgyalják. Szó lesz az riMTS OT 141/1/1969. számú hatá­rozatának ismertetéséről, az irá­nyító tevékenység helyzetéről és fejlesztésének feladatairól. Az egyes napirendi pontokat Krivik I András, Dömény Ferenc, Gaál Gé­za, Árendás István terjeszti elő. * * • Papp László újabb sikere! Há­romszoros olimpiai bajnok ököl­vívónk újabb nagy sikert aratott a bécsi Stadthalle-ban. Tanítvá­nya, az osztrák Orsolics, aki Ma­gyarországon Adler és Papp út­mutatásai alapján készült a profi Európa-bajnoki döntőre, a negye­dik menetben győzött a francia néger Josselin ellen. Az Európa- bajnoki övét Papp László adta át tanítványának. iskoláját” mutatták be a kö­vetkező percekben. Nagy hu­zavona előzte meg a büntető végrehajtását. Végül Lengyel állt a büntetőnek, s az előre elmozduló Fekete a jobb sa­rokból kiütötte a közepes erejű lövést. Ez a szerencsét­len momentum pontot tett a fogcsikorgató küzdelem vé­gére. BÍRÁLAT: Szerencsétlen mérkőzést vívott az Előre. Az első harminc perc hullámzó játékkal telt el, a bá­nyászok kapkodtak görcsösen, idegesen játszottak. A csabai csa­pat az első félóra után fölénybe került, de a csatárok idegeskedé­se, no meg Fekete ragyogó vé­dései miatt nem tudtak gólt lőnd> pedig akadtak helyzetek bőven ... Eltekintve a helyzetek kihaszná­latlanságától örvendetes, hogy az Előre jelentős forma javulást ért el a ZTE-mérkőzés óta. Nyilatkozatok. Galgóczi Ottó: A Békéscsaba nagyszerűen játszott. Pillér Sándor: Több gólos, biztos győzelmet szalasztottunk el. További eredmények: Miskolc— Videoton 0:0, Székesfehérvári MÁV—Zalaegerszeg 1:1, Várpalo­ta—Pécs 1 :Ö, SZMTE—Nagvbá­tony 3:0, Ganz-MÁVAG—Előre 3:3, Győr—Szállítók 6:0_ Bp. Spar­tacus—Özd 2:1. A Kecskeméti Dó­zsa—Szeged mérkőzés 1 :l-es ál­lásnál félbeszakadt, mert egy kecskeméti néző a 11-esből esett SZEOL-gól után megütötte a já­tékvezetőt. A LABDARUGÓ NB I/B ALLASA Újabb értékes győzelmek a Nemzeti Bajnokságban Bcs. Kötött—OGSC 7:5 (2:2), | Kötött. Közben Vaszkó ment fel a NB I-es hői mérkőzés, Budapest, | pályára, s amikor a bedobás nyo- 200 néző. V: Sápi, Ádám. Kötött: mán hozzákerült a labda, remek Szabóné — llyés. Szegediné, Ti- beugrásos gólt lőtt, 7:5. már, Darabos, Vaszkó, Rácz. Cse- j A kedvezőtlen előjelek ellené­re: Kovácsné, Tóth, Orvos. Tékán- | re, a hajnali utazás okozta fáradt, tettel arra, hogy nem állt szálló- j ságot leküzdve, fokozatosan len- da a textiles lányok rendelkezé- ! dűlt bele a csabai csapat és a ma. sére, kénytelenek voltak hajnal- j sodik félidőben kitűnő védekezés­sel, s remek támadójátékkal ú.iabb értékes győzelmet aratott. 1. Videoton 26 18 2 6 70:31 28 2. Várpalota 26 14 4 8 41:29 32 3. Oroszlány 26 13 6 7 44:32 32 4. Szeged 25 12 7 6 50:36 31 5. Zalaeg. TE 26 11 8 7 43:26 30 6. Kecskemét 25 11 7 7 30:21 29 7. Pécsi B. 26 11 7 8 32:32 29 8. Bp. Spartacus 26 9 10 7 44:37 28 9. Békéscsaba 26 11 5 10 40:36 27 10. Szóin. MTE 26 8 9 9 31:38 25 11. MA VÁG 26 9 6 11 27:34 24 12. Előre 26 6 11 9 23:29 23 13. Szállítók 26 7 8 11 36:44 22 14. Szív. MÁV 26 8 6 12 26:34 22 15. Ózd 26 7 7 12 31:37 21 16. Győfi D. 26 6 8 12 26:39 20 17. Miskolc 26 5 7 14 21:45 17 18. Nagybátony 26 6 4 16 18:53 16 ban útra kelni és a fél hatos vo­nattal a fővárosba utazni. Mindez a mérkőzés elején ideges kapko­dásban, öt §ladott labdában, he- lyezkedési hibákban éreztette ká­rosan hatását. Az 5. percben llyés büntetőből szerzett vezetést, de aztán Tí­márt egy oktalan szabálytalansá­gért két percre kiállították a já­tékvezetők. Az OGSC ziccerhely­zetet teremtett és így egyenlített, 1:1. A 15. percben Kovácsné sza­baddobásból a felső sarokba lőtt, 2:1. A csabai védelem ismét hi­bázott, bejátszásból gólt lőtt a a térfél közepén lerántotta. A 7 méteres elmaradt.. A másik ol­dalon viszont egy hosszú OGSC indításra kiszaladt Szabóné, köz­ben összeütközött Gubekkel. A pesti lány a földre került, Szabó- nét kiállították. A szabályok ér­telmében tartalékkapus beállha­tott a Kötött kapujába, de egy mezőnyjátékosnak le kellett jön­nie. (llyés hagyta el a játékteret.) A hazai csapat azonban nem tud- delm hozott, felváltva estek a ta kihasznaim entorelőnyet mert | A vasutasok azonban job­a két perc alatt Orvos remekiü ban S2ervezték meg védelmüket védett egy veszélyes lövést, s a Kitűnt: Szabóné, Szegediné, Da­rabos, Tímár, Rácz. A női NB I. állása 1. FTC 24 22 1 1 287:144 45 2. Bakony V. 24 20 2 2 273:188 42 3. Pécsi B. 24 18 2 4 281:197 38 4. Vasas 23 17 3 3 250:164 37 5. Bp. Spart. 24 9 6 9 247:249 24 6. Ózdi Kohász 24 10 2 12 209:229 22 7. Goldberger 24 9 2 13 237:258 20 8. Csepel 24 7 4 13 222:244 18 9. B.-csabai K. 23 7 4 12 176:208 18 10. OGSC 24 6 5 13 180:231 17 11. Tatab. B. 24 5 6 13 215:252 16 12. Gy. Textil 24 7 1 16 230:281 15 13. TFSE 24 5 1 18 194:271 11 14. Postás 24 5 1 18 180:265 11 A Bcs. Kötött együttese szerdán, október 8-án 15.30 órai kezdettel a Tanácsköztársaság úti pályán játssza le a Vasas együttesével el­maradt mérkőzését. Bcs. MÄV—Hunyadi SE 18:17 (9:8), NB Il-es férfi mérkőzés, Hódmezővásárhely, 300 néző. V: Cziegler. MÁV: Rácz — Kovács, Dukát, Antal, Radnai, Hajtmann, Gálik. Az első félidő nagy küz­és Rácz is nagyszerűen mozgott, így egygólos előnyt szereztek. Fordulás után visszaesett a MÁV, a 40. percben ll:9-re ment el a Hunyadi. Ettől kezdve a csabaiak magukra találtak, s az 53. perc­ben már 17:13-ra vezettek — ra­gyogó akciókból lőtt gólókkal. A hajrában a játékvezető tévedései a hazaiakat segítették, ezért vált szorossá az eredmény. A vasutas­győzelem teljesen megérdemelt. G: Dukát (6), Radnai, Kovács (4—4), Antal, Gálik (2—2). Jók: Rácz- Dukát, Radnai, Gálik. Bcs. MÁV—H. Spartacus 13:8 Érdekes eredmények születtek a labdarúgó J\B lil-ban Vasárnap játszották le a labdarúgó NB Hl. Dél-keleti csoportjának 23. fordulóját. A meglepe­tésekben ezúttal sem volt hiány. íme az eredmények; Mezőhegyes—Szarvas 0:0, Mezőberény— Sarkad 6:0, Agyagipar—Tiszaföldvár 3:0, Bcs. VTSK—Szalvai Se 1:0, Kecskemét—Szegedi AK 2:1, H. MEDOSZ—Kiskunhalas 2:1, Kossuth SE—Oh. Kinizsi 2:0, Kun Béla SE—Szentes 1:0. Ké­pünk a VTSK—Szalvai mérkőzésen készült, egy Szalvai-támadás alkalmával. Balról: Zolnai Zsilinszki, Kalcsó, Budó, Kasznár. Kiszely. (Tudósításaiinik a 9. oldalon.) (Fotó: Baranyai Kálmán) csabai zóna is jól zárt. Fordulás után llyés, majd betörésből Da­rabos volt eredményes, 4:2. OGSC gól után Darabos értékesített egy 7 méterest, 5:3. Egyre keményebb lett a játék, mindkét oldalon „fér­fiasán” védekeztek a csapatok. Ti. már a vállán megsérült, s nem játszhatott tovább a 40. perctől kezdve. Tóth szépített, 5:4. A vá­laszt Szegediné adta meg a jobb szélről lőtt góljával, 6:4. A 48. percben büntetőből talált a háló­ba Radeczkiné, 6:5. A csabai csa­pat tartani igyekezett a labdát, né. ___ h ány passz után Kovácsné hely- j (6;4). NB Il-es női mérkőzés. Hód zetbe került, lőtt is, de faultolták, í mezővásárhely. 100 néző. V: Ne- így a labda fölé szállt. j menyi. MÁV: Győri — Bencsik, A nézők fergeteges biztatása j vaszkó D„ Vaszkó E., Reinholcz- közepette támadott az OGSC, de | né, Szeli, Mészáros. Csere: Varga, egyikük nem tudta megfogni a | Ragyogóan kezdett a MÁV, a 7. labdát, így partdobáshoz jutott a percben már 4:0-ra vezetett. A Spartacus egyenlített, de a vendé­geknek sikerült szünetig még két gólt lőniük. Fordulás után 6:5-re szépített a hazai csapat, maid Szeli 7:5-re alakította az ered­ményt. A vasutasok 10:7-es veze­tésénél már nem tudott újítani a Spartacus. A MÄV váratlanul biz­tosan győzött a középcsoport 2. helyezettjének otthonában. Az együttes valamennyi tagja ki­tűnően látszott. G: Bencsik (7), Vaszkó E. (2). Szeli (3). Reinholcz. né. RÖPLABDA. Bcs. Kötött—Gyomai TK 3:1 j (12, 8, —6, 6), NB Il-es női mérkö. j zés, Békéscsaba, V: Gáli. Kötött: Martincsek, Belanka, Péli, Csete, Greek, Nagy. Csere: Barcs, Bott- lik IX., Szabó. GYTK: Nagy, Zöld, Szabó, Király, Szmolnikné, Mol­nár. Csere: Vincze, Báthonyi, Heinfarth. I. játszma. Színvonalas küzdelemben a csapatok felváltva szerezték pontjaikat. A textilesek 13:10 után erősítettek és nyertek. (Az eredmény végső alakulása szempontjából döntő volt, hogy a hazaiak nappal szemben is nyer­ni tudtak.) II. játszma: A GYTK 5:0-ra vezetett, majd a Kötött egymás után 12 pontot ért el, és megnyerte a szettet. III. játszma. Esett a színvonal, sokat hibáztak a csapatok. A vendégek biztosan szerezték meg a játszmagyőzel­met. IV. játszma. A hazaiak is­mét jól mozogtak és 13:3-as veze­tés után nyerték meg a megyei rangadót — megérdemelten. Jók: Nagy, Martincsek, Csete, Péli, ill. Nagy, Vincze, Király.