Békés Megyei Népújság, 1969. május (24. évfolyam, 98-123. szám)

1969-05-20 / 113. szám

1969. májas 20. 8 Kedd Hetedik helyen a csabai gárda Bcs. Előre— Varpalota 2:1 (1:1) (Folytatás a 7. oldalról) A 40. percben Schneider, majd Ambrus veszélyeztetett. Négy perc múlva váratlanul egyenlített a vendégcsapat. A középre húzódó MQller Bertalan elé ívelt, aki I.a- kicshoz adott. A középcsatár a késlekedő védők mellett a bal sarokba lőtt, 1:1. Fordulás után Németh lőtt mel­lé. majd Schneider és Dobó adott munkát Palotainak. Az 57. percben Lakics a men­teni akaró Láza és a kifutó Tóth között estében az üres kapu mel­lé gurított. Szemerkélni kezdett az eső, csúszós lett a talaj. Erő­teljesen támadott a hazai együt­tes. A 69. percben Schneider szög­lete elszállt a fejek felett és a ma­gasra ugró Ambrus közvetlen közelről a bal felső sarokba fejelt, 2:1. az Előre javára. A 8Q. percben tömörülés tá­madt a csabai kapu előtt, Berta a vetődő Tóth-ba vágta a labdát, majd Csapó II lövését a csabai kapus csak másodszorra, tudta megszerezni Láza segédletével. Dobó a 83. percben megsérült és ezután már csak statisztált. A 84. percben Németh csúsztatott feje­sét Schneider a kapu torkából vágta fölé. A 88. percben Kvasz szabadrúgását Ambrus fölé fejel­te. A közönség ütemes tapssal köszöntötte a lila-fehér gárdát és a kitűnő ellenfelet a mérkőzés végén. Jók: Kvasz, Ambrus, Len­gyel. Szűcs, ill. Palotai, Fenyvesi, Orbán I. • * * Az első félidőben változatos, küzdelmes, helyenként színvona­las mérkőzést láthatott a közön­ség, Az Előre többet birtokolta a labdát, de sok volt a pontatlan leadás, s hiányzott a hazai csapat tagjaiból a már megszokott lelke­sedés, harekészség. Sokáig vára­tott magára a vezető gól, de vé­gül is megszületett. Az egyenlítő gól viszont a csabai védők hibá­jából született, s bizony hidegzu­hanyként hatott. Fordulás után csökkent az iram és a színvonal, de ekkor is a hazaiak irányítot­ták a játékot. Feltűnt, hogy a vendégek támadásai mindig ve­szélyesek voltak. Lakics kihagyott helyzete után beszorult a vendég­csapat, s végül a többet támadó, de a vártnál kevesebb lelkese­déssel játszi Előre megérdemelten szerezte meg sorozatban negye­dik győzelmét. Nyilatkozatok. Pillér Sándor: A vártnál gyengébben játszott a csapat, de a lényeg az. hogy győz­tünk. Zsótér Ferenc: A döntetlen igazságosabb lett volna. Vélemé­nyem szerint a játékvezetőnek szünet után több fordított ítélete volt. További eredmények. SZEOL— VIDEOTON 4:0, Űzd—Miskolc 3:0, Zalaegerszeg—Győri Dózsa 4:0, BKV Előre—Kecskemét 0:0, Nagybátony—Bp. Spartacus 1:0, Oroszlány—Székesfehérvár 4:2, Pécsi Bányász—SZMTE 1:0, Szál­lítók— Ganz-MÁVAG 3:2. AZ NB I/B ÁLLASA 1. Zalaeg. TE 12 7 2 3 28:12 16 2. Szeged 12 6 3 3 20:10 15 3. Videoton 12 7 1 4 30:16 15 4. Várpalota 12 7 1 4 17:12 15 3. Kecskémé* 12 6 3 3 15:11 15 6. Pécsi B. 12 6 3 3 10:13 15 7 Békéscsaba 12 6 2 4 16:14 14 8. Oroszlány 12 S 4 3 18:16 14 9. MAVAG 12 4 5 3 13: 9 13 10. Szállítók 12 4 4 4 18:17 12 11. Szóin. MTE 12 3 6 3 13:13 12 12. BKV. Előre 12 3 6 3 6: 6 12 13. Ózd \ 12 4 3 5 12:11 11 14. Bp. Spartacus 12 3 5 4 14:14 11 15. Szív. MÁV 12 3 9 7 8:17 8 16. Miskolc 12 2 3 7 10:27 7 17. Nagybátony 12 2 2 8 5:20 6 18. Győri D. i: 1 3 8 4:19 5 Jobb gólarányával vezet az Agyasipar a Szarvas elien- Fölényes sarkadi győzelem - Újabb vrSK pontvesztés — „Kiütötték” a Mezöberényt BCS. AGYAGIPAR— Oh. KINIZSI 1:1 (0:1) Orosháza, 500 néző. V.: Dr. Tóth. Oh. Kinizsi: Miki te — Kasuba, Kiss, Harmati, Szabó, Fejes, Zsur- ka, Kovács, Tóth, Toncsenka, Al­bert. Csere: Markó, Soós. Edző: Csonka .Béla. Agyagipar: Unyatin- szki— Mitykó, Vári, Láza II, Jan- csó, Bohus, Schaffer, Seregi, Tóth, Farkas, Petii na. Csere: Kúti, Rét- laiki. Edző: Mitykó András. Kinizsi támadásokkal kezdődött a játék, de az Agyagipar védői mindig időben szerelték a puha csatáro­kat. A 7. percben váratlanul a téglagyáriak értek el gólt. Partdo­bás után Farkas elé került a lab­da, aki 12 méterről a jobb sarok­ba lőtt, 1:0. Továbbra is a Kinizsi rohamozott. A 24. percben Fejes nagy lövését védte bravúrral Unyatinszki, majd Kovács és Al­bert hagyott ki gólhelyzetet. Be­szorult a vendégcsapat. Az 58. percben góllá érett a hazai fölény. Harmati szöglete átszállt a védők fölött, és Zsurka szép fejessel egyenlített, 1:1. A 86. percben Fe­jest szerelték szabálytalanul a 16-oson belül, de a játékvezető közvetett szabadrúgást ítélt. Köze­pes iramú és színvonalú mérkőzé­sen végig a Kinizsi játszott fölény­ben és helyzetei alapján győzel­met érdemelt volna. Az Agyag­ipar ezúttal mérsékeltebb teljesít­ményt nyújtott. Jók: Kasuba, Har­mati, Fejes, Zsurka, illetve Tóth, Kúti, Vári, Láza II. SZARVASI SC— HMV. MEDOSZ 1:0 (1:0) Szarvas, 900 nézó. V.: Lajkó. Szarvas: Nagy II. — Dóba, Mi­hály, Brakszatórisz I., Magyar, Brakszatórisz II., Kerekes, Nagy 1., Müller, Roszik, Lancsá, (Med- vegy). Edző: Bencsik Gyula, Hód­mezővásárhely: Békeffi — Szat­mári, Nagy. D. Szabó, Szilágyi, Rárósi II., Maczkó, Boross. Rárósi 1., Kutnyák, Olasz. Edző: Bozó Jó­zsef. Az első percekben a hazai védők könnyelműsége miatt két ízben is veszélyes helyzetbe került a szarvasi kapu, da Nagy II. mind­két esetben jó érzékkel hárított. Később mezőnyjáték folyt a két 16-os között. A 43. percben Brak­szatórisz II. vitte fel a labdát, Müller elé perdített, akinek be­adását Nagy I. közelről a hálóba vágta, 1:0. Az 55. percben Kerekes ívelt be szabadrúgást, Nagy I. kö­zelről kapura fejelt, de Békeffi bravúrral hárított. Az 56. percben Nagy I. óriási bombalövése a ka­pufáról vágódott a mezőnybe. A szarvasiak erőteljesen támadtak a mérkőzés hátralevő részében, de a vendégek kapuját nem sikerült bevenniük. A hazaiak győzelme teljesen megérdemelt, sőt a hely­I zetek, alapján nagyobb arányú is lehetett volna. Jók: Nagy II., Brakszatórisz I., Brakszatórisz II., illetve Békeffi, Nagy. Szilágyi. KUN BÉLA SE— MEZÖBERÉNY 6:0 (1:0) Kiskunfélegyháza, 400 néző. V.: , Bálint. Kun Béla SE: Hluchány — Kornfeld. Takács I., Szável, Tóth," Makai, Takács II., Karsai, (Szar­ka), Varga, Miksztai, Kovács, Edző: Takács István. Mczőberény: Gyár aki — Harmati, Hegedűs, Buckó, Kovács, Hancsák I., Hel­ler, Solymosd, Hancsák II., Kohut 1., Vígh, (Drienyovszki). Edző: Kóta György. Az első félidőben teljesen egyenrangú ellenfelek já­tékát hozta. A vendégek jónéhány szögletet értek el, de a csatárok egyet sem tudtak kihasználni. Az első gól a 45. percben esett, Tóth 22 méteres szabadrúgásából, 1:0. Szünet után 10 percig a vendégek kezdeményeztek. Előbb Drie­nyovszki, majd Kohut I. rontott I nagy helyzetben. Ezután feljött a hazai csapat és szinte minden próbálkozásuk sikerrel járt. Az 53. percben az újonnan beállt Szarka első labdája a mezőberényi kapu­ban kötött ki, 2:0. A 63. percben Takács II. beadását Kovács ér­tékesítette, 3:0. A következő percben Kovács 16 méterről talált a hálóba, 4:0. A 70. percben Tóth 30 méteres szabadrúgása a jobb felső sarokban kötött ki. 5:0. A 90. percben Tóth 20 méteres lapos lö­vésével beállította a végered­ményt, 6:0. Jók: Tóth, Takács II., Varga, illetve Harmati, Kohut I. S. KINIZSI— MEZ0HEGYESI MEDOSZ 3:0 Sarkad, 000 nézó. V.: Oravecz. Sarkadi Kinizsi: Erdélyi, (Varga 1., ) — Kiss (Balogh), Pozojevicz, Soprcnyi, Kovács, Gurzó, Kocsis, Molnár, Lovasi, Kóta, Sinka. Ed­ző: Vasvári Péter. Mh. MEDOSZ: Sárközi (Káser) — Erdélyi, Madá- csi, Fekete, Gábor II., Isaszegi, Kovács, Komlódi, Berki, Csizmás, Keresztes. Edzó: K. Szabó János. Lendületes hazai támadásokkal j kezdődött a mérkőzés. A 7. perc­ben Mólnál'—Lovas adogatás vé­gén Sinka volt eredményes, 1:0. A gól után a félidő végéig hazai fölény alakult ki, mindkét kapu előtt adódott gólhelyzet, azonban ezeket sorra elügyetlenkedték a csatárok. Fordulás után feljött a MEDOSZ és az 52. percben Ke­resztes, majd Csizmás veszélyez­tette Erdélyi kapuját. A 70. perc­ben Sinka—Kótai adogatás végén Molnár ért el gólt, 2:0. A 75. perc­ben Lovasi egyéni akcióból meg­szerezte a harmadik gólt, 3:0. To­vábbra is a hazaiak játszottak fö­lényben, de az eredmény már nem változott A Kinizsi győzelme megérdemelt. Jók: Sopronyi, (a mezőny legjobbja), Kovács, Kiss, illetve Sárközi, Madácsi. Keresz­tes. TISZAFÖLDVÁR— BCS. VTSK 0:0 Tiszaföldvár, 600 néző. V.: Me­gyeri. Tiszaföldvár: Németh I. — Polyóka, Kovács, Borza, Kávási, Bíró, Horváth, Lovász (Dudkon), György, Makai, Rékásd (Németh II ). Edző: Fazekas László. VTSK: Krátki — Lindenberger, Frankó, Bodó, Havasi (Varga), Mázén. Ku­ba, Rajki, (Kalcsó), Román, Batke, Karadi. Edző: Dombóvári György. Kezdeti hazad fölény után a 15. percben Karadi bal felső sardkba tartó lövését Németh I. kiütötte, majd pár perccel később ugyan­csak a balszélső 14 méterről ha­talmas kapufát lőtt. Ezután feljött a hazai csaptát, de támadásaiban kevés volt az átütő erő. Ezt kö­vetően a földvári csatárok előtt is adódott gólszerzési alkalom, de Horváth, majd később Makai lö­vését a csabai védők a gólvonalról mentették. Az utolsó negyedóra ismét a vendégcsapaté volt, tá­madásaikat azonban a földvári védelem hárítani tudta. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen kevés említésre méltó esemény történt, a hazai együttes valami­vel többet, a VTSK viszont veszé­lyesebben támadott. A döntetlen eredmény igazságosnak mondható. Jók: Borza, Káváfei, Bíró, Makai, illetve Bodó, Mázán, Frankó, Ka­radi. SZAK—SZALVAI 2:1 (1:1) Szeged, 300 néző. V.: Dobra. Szalvai SE: Huszár — Orosz, Mol­nár, Urda. Kékesi. Pruznyeczki, Pintér, Zahorán, Zsolnai, Pálin­kás, Szenczi. Csere: Kiss, Földesi. Edző: Kőszegi László. SZAK: Var­ga, — Kucsera, Olasz, Sándor, Csanádi, Pusztaszeri, Bán, Vass II., Király, Gábor, Berár. Csere: Bácskai, Biltsik. Edző: Ponyvás Dániel. A találkozó eseményei: 10. perc Gábor éles lövése a kapu­fáról vágódott ki. 18. perc: Zol- nai leadását a lesen álló Pintér laposan az ellenkező sarokba lőt­te, 0:1. A 35. percben Vass szép cselsorozat után nagy helyzetben mellé lőtt. A 45. perc: Bán 40 mé­teres ívelt szabadrúgása átszállt a fejek fölött és Király közelről ki­egyenlített, 1:1. 75. perc: Király futott el a jobb szélen, éles, lapos beadását Pusztaszeri a hálóba so­dorta, 2:1. Alacsony színvonalú mérkőzésen az első félidőben a szervezettebben játszó Szalvai volt fölényben, de szünet után a nagy lelkesedéssel játszó SZAK megérdemelten fordította a maga javára a találkozót. Jók: Olasz, Király, illetve Orosz, Zahorán. Zolnai. További eredmények: Szentes— Kossuth SE 2:0, Kiskunhalas— Kecskeméti Fémmunkás 3:1. A Délkeleti csoport állása 1. Bcs. Agyagipar 10 6 3 1 13: 5 15 2. Szarvas SC 10 6 3 1 12: 5 15 3. Bcs. VTSK 10 5 4 1 18:11 14 4. Szentesi Vízmű 10 5 2 3 15:12 IX 5. Mh. MEDOSZ 10 5 1 4 17:15 u 6. Hmv. MEDOSZ 10 4 3 3 10: 9 n 7. Kossuth SE 10 4 3 3 10:10 II 8. Sarkadi Kinizsi 10 4 2 4 12: 8 10 9. Kun Béla SE 10 5 — 5 16:11 in 10. Szegedi AK 10 2 5 3 13:14 9 11. Kisk. MEDOSZ 10 4 1 5 10:12 9 12. Szalvai SE 10 2 4 4 14:15 8 IS. Oh. Kinizsi 10 3 2 5 11:12 8 14. Tiszaföldvár 1« 3 2 5 6: 9 8 15. Kecsk. Fém. 10 2 1 7 7:21 5 16. Mberényi Spar. 10 1 2 7 8:21 4 Négy pont a Gyomai TK előnye a megyei I. osztályú labdarúgásbajnokságban GYOMA—BÉKÉS 1:0 (1:0) I Gyoma, 600 néző. V.: Boldizsár. I Gyoma: Kovács — Nagy. Gonda, Rácz, I Sebők, Bélteki, Bácsi, Nyilas, Kiss, Domokos, Farkas. Edző: Kövesd! La- I jós. Békés: Jenei — Pataki, Török, Sebestyén. Békési, Acs. Kopárdi, Da* róczi, Kurilla, Kiss, Vágási. Edző: Je- j nei-Sándor. A 24. percben Kopárdi lö- | vését Kovács bravúrral hárította. Az j egyetlen gólt a 31. percben szerezte a ! listavezető gyomai csapat. Bélteki—Do­mokos akció végén Kiss lőtt a háló­ba, 1:0. A második félidőben beszo­rultak a vendégek, de a legjobb hely­zeteket is kihasználatlanul hagyta á hazai gárda. A ritka békési ellentáma­dásokat viszont könnyen szerelte a védelem. Jók: Kovács, Gonda, Bélteki (a mezőny legjobbja), Nyilas, illetve Török, Békési, Kopárdi, Kurilla. ENDRŐD—KONDOROS 1:1 (1:1) Kondoros, 400 néző. V.: Puskás. Kon­doros: Nagy — Janis, (Jankovics), Ag- fálvi, Jantyik, Uhljár, Varga, Juhos, Balogh, Szappanos, Opauszki, Zvorecz. I Edző: Pljesovszkl Mihály. Endrőd: Hajdú — Szmola, Újvári, Imre, Erdei, Keller, Feuerverker, (Balogh), Bacsa, Pálvölgyi, Farkasinszki, Oravecz. Ed­ző: Fülöp László. Népes szurkolótábor kísérte el az endrődi csapatot, mely a I 3. percben Oravecz révén a vezetést Is j megszerezte, 1:0. Két perc múlva Uhl- j I jár védelmi hibából egyenlített, 1:1. A ; 6. percben Nagy hárított kétszer is ne­héz helyzetben. A 65. percben Janis, j majd Varga sérült meg. Ebben az idő­szakban túl keményen játszottak az ' endrődiek. A hajrában az eredmény j már nem változott. Jók: Nagy, Agfal- vi, Varga, illetve Oravecz, Szmola, j Hajdú. BCS. MÁV—MH. KINIZSI 2:1 j Mezőhegyes, 200 néző. V.: Németh. I MÁV: Németh — Nemesi, Andó, Tari, (Szilágyi), Palyusik, Reinholcz, Luká­csi, Gál, Gaál, Okos, Szajkó. Edző: Gyócsi László. Kinizsi: Harangozó — Isaszegi, Szabó I., Kovács, Kató, Eg­ri, (Varga II.) Gyürki, Dúl, Nagy I., Varga I., Bállá. Edző: Otrok Mihály. A Kinizsi kezdett jobban, a 4. percben Gyürki beadásából Nagy I. megsze­rezte a vezetést. 0:1. Továbbra is a hazaiak irányították a játékot, a ven- | dégek csak a félidő vége felé kezde­ményeztek. Szünet után úgy tűnt, a hazai csapat nyerni tud, de a csatárok egymás után hagyták ki a helyzete­ket, a védők pedig durva hibákat vé­tettek. A MÁV az 58. percben Szajkó, majd 10 perccel később Okos góljá­val a maga javára fordította az ered­ményt. A 89. percben 11-eshez jutott | a Kinizsi, de Szabó I. csúnyán fölé I lőtte a büntetőt. A gól előtt Reinholcz I megsértette a játékvezetőt, amiért a | kiállítás sorsára jutott. Jók: Nemesi. Gál, Szajkó, illetve a hazaiak közül szünet utáni játékuk miatt senkit sem lehet kiemelni. BCS. ELŐRE II.— MAGYARBÁNHEGYES 9:1 (5:0) Békéscsaba, 3000 néző. V.: Wallfisch. Előre II.: Zsibrita — Lukoviczki, Kola- rovszki, Rácz, Alberti, (Cziffra), Sza- hai, Csulik, Kovács, Varga, Laczó, Jankulár, (Diós). Edző: Pécsi Elemér. Magyarbánhegyes: Argyelán — Szla- nyinka, Csabai, László I., Majsai, Lász­ló II., Kormányos, Varga, Papp, Agócs, Vaczkó. Edző: Miskoltzy Miklós. Az Előre tetszés szerint érte el góljait. G: Varga 4, Csulik, Laczkó 2—2, Kovács, illetve Vaczkó. Jók: A góllövők, Kóla- rovszki, Alberti, illetve Argyelán, Vaczkó. SZEGHALOM— BÉKÉSSZENTANDRAS 1:0 (1:0) Szeghalom, 500 néző. V.: Győri. ME­DOSZ: Bugyik — Szabó, Bárczi, Zvara, (Csiga), Dajka, Papp I., Simon, Makai, Papp II., Boruzs (Baranya), Nagya. Edző: Baksa Antal. Békésszentandrás: Patkós — Szalai, Bagi, Járó, Kiss I., Petrás, Fekete, Gyulai II., Szabó, (Kiss II.), Burázs, Farkas. Edző: Tóth János. A 10. percben Papp n. 16 mé­teres lövése a hálóban táncolt, 1:0. A 12. percben Simon szép egyéni alakítás után, döntő helyzetben hibázott. A második félidőt Fekete két nagy lövé­se vezette be, mindkettő alig kerül­te el a szeghalmi kaput. A 65. percben Patkós már verve volt, de Papp I. 5 méterről hibázott. A hajrában ismét Papp I. és Papp II. rontott döntő hely­zetben. Az első félórában kitűnő játé­kot ^produkált a szeghalmi csapat. Utá­na azonban érthetetlenül visszaesett. A hajrá ismét a szeghalmiaké volt, de jobbnál jobb helyzeteket hagytak kihasználatlanul. A vendégcsapat Jó benyomást keltett. Jók: Szabó, Bárczi, Dajka (a mezőny legjobbja), illetve Járó, Gyulai II., Farkas.