Petőfi Népe, 2005. március (60. évfolyam, 50-74. szám)

2005-03-18 / 64. szám

SPORT PETŐFI NÉPE - 2005. MÁRCIUS 18., PÉNTEK 10 Egy ponton múlott az arany kézilabda Ezüstérmesek a halasi bibós lányok Tápai Andrea, a legjobb kiskunhalasi bibós játékos akcióban. Fölényes Delfin-siker Hat fiú- és ugyanennyi lánycsapat részvételével immár 38. alkalommal rendezte meg középisko­lás kézilabda-tornáját a kiskunhalasi Bibó István Gimnázium. Horváth István és Paczolay Gyu- láné testnevelők még 1968 áprilisában Szilády Kupa néven indították el a nagysikerű kézis gálát. A háromnapos sporteseményen idén harminc mérkőzést ját­szottak a meghívott csapatok. A lányok Budapestről, Székelyud­varhelyről, Békéscsabáról és a szlovákiai Naszvadról, a fiúk Szegedről, Székelyudvarhely­ről, illetve Veszprémből érkez­tek. A házigazda bibósok mel- J lett pályára lépett a halasi Szi- í lády-gimnázium leány-, vala­mint a Garbai-szakképző és a 11. Rákóczi-szakközépiskola fiúe­gyüttese is. A lányok küzdelmé­ből végül - négy győzelemmel és egy döntetlennel - a Békés­csaba gárdája került ki győzte­sen. A Katkó Andrea által felké­szített bibósok négy győzelem­mel és egy vereséggel jutottak ezüstérmükhöz. Mivel a vihar­sarkiak már harmadik alkalom­mal végeztek az élen, így végleg elnyerték a vándorserleget. A fiúknál hamar egyértelmű­vé vált a kupavédő székelyud­varhelyiek fölénye (öt meccs­ből öt győzelem), de kimagasló­an szerepeltek az újonnan be­kapcsolódó, végül a dobogó második fokára álló veszprémi­ek is (ők négy meccset nyer­tek). A halasi bibósok - Lajkó Róbert tanítványai - tisztesen helytálltak, és az ötödik helyen végeztek. Gólkirály lett 44 góljával a halasi II. rákóczis Tajti Gergely, illetve a budapesti Vásárhelyi Pál Szki. színeiben 41 gólt dobó Pataki Éva. A legtechnikásabb mezőnyjátékos a szegedi Van­csics János, illetve a székelyud­varhelyi Kovács Abigél lett, míg a legjobb kapus címeket a halasi bibósok gyűjtötték be. A zsűri szerint Dudás Kata, illet­ve Farkas Tamás védett a leg­jobban. A legjobb bibós játékos a kiváló formát mutató Tápai Andrea és Farkas Tamás lett. ■ Vass Katalin kézilabda NB II-es férfimérkő- zések (Délkelet): Kondoros- Delfin KC Kecskemét 18-27 (8-11). Kondoros, 150 néző. Delfin KC: Rapi - Trabant, Lo­sonc 1, Nagy T. 4, Demeter 4, Berényi 4, Zapletán 8. Csere: Horváth B. 5, Horváth Z., Ma­gyar M., Szórád 1, Kun, Vujisin 1. Edző: Kun István. A listavezető vendégek rög­tön a mérkőzés elején maguk­hoz ragadták a kezdeménye­zést, s 4-1-re elhúztak. Később feljöttek a hazaiak (6-7), akik kivették a játékból Losoncot, labdarúgás Lothar Matthäus, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya több he­lyen módosította bő keretét a Szusza Ferenc Stadionban már­cius 30-án sorra kerülő, bolgá­rok elleni világbajnoki selejte­zőre. Pető Tamás (NAC Breda) kikerült az együttesből, míg Böőr Zoltán, Komlósi Ádám (mindkettő Debrecen) és Van­ám a helyén pályára lépő Hor­váth Bendét nem tudták tarta­ni. Feljavult a Delfin védekezé­se, különösen Zapletán volt ele­mében: a szünetig három gólos­ra nőtt a vendégelőny. A máso­dik játékrészben aztán hamar elfáradt a hazai együttes, a kecskemétiek pedig ötletes egyéni alakítások révén növel­ték előnyüket, s nyerték megér­demelten a találkozót. Kun István: - A remek kapus­teljesítménynek és a kitűnő vé­dekezésünknek köszönhetjük nagyarányú győzelmünket. czák Vilmos (Újpest) remény­kedhet abban, hogy tagja lesz a hétvégi bajnoki forduló után szűkítendő névsornak is. Pető Tamás a napokban jelez­te Matthäusnak, hogy nem érzi tökéletesnek fizikai állapotát. A kapitány szerint profi mentali­tásra vall, ha egy labdarúgó fel­hívja őt, és tájékoztatja arról, hogy nincs megfelelő formában. Orosháza-Tiszakécske 21-35 (14-16). Orosháza, 100 néző. V.:Antós, Demus. Tiszakécske: Récsi - Obermann V. 2, Tamási J. 8, Oneth 9/3, Ferenczi Z. 3, Pocsai 7, Nyikos T. 2. Csere: Szerencse I (k), Dolgoborodov (k) 1, Balogh L 1, Bende T. 2, Lechner T. Edző: Kovács Béla. Flétméteres: 7/6 ill. 6/5. Kiállítás: 6 perc ill. 10 perc. Kitűnt: Marton 6, Tárnyik 4, Ko­vács (k), ill. Oneth, Ferenczi, Szerencse. Ifjúságiak: 34-33. Végig vezetve magabiztosan nyert az újjáalakult tiszakécskei felnőtt csapat, s továbbra is tartja harmadik helyét a csoportban. Pető mentalitása profi Erőpróba Kunszentmiklóson Interliga Holnap 18 órai kez­dettel rendezik meg Kun­szentmiklóson, a sportcsar­nokban az Erősember In­terliga 2005. viadalt, melyen 9 ország 18 versenyzője vesz részt. A belépés ingyenes. Kettős győzelemmel a nyolc közé labdarúgás A Newcastle és az Alkmaar kettős győzelem­mel jutott az UEFA Kupa ne­gyeddöntőjébe: Newcastle- Olimpiakosz 4-0 (ossz.: 7-1), Alkmaar-Sahtar Donyeck 2-1 (ossz.: 5-2). Simán vették a tolnai akadályt asztalitenisz Bár az ősszel szoros csatában győzött a Dobos Lakberendezés-Kecs­keméti Spartacus női extra­ligás együttese a Fastron AC Tolna ellen, ezúttal hazai pá­lyán 10:1 arányban kereked­tek ellenfelük Főié a hírős vá­rosi lányok. Mind a négy já­tékos - Kókai Ágnes, Kunszt Orsolya, Tápai Éva és Tápai Tímea - tudása legjavát nyúj­totta ezen az összecsapáson. Asztalhoz ültek az ultisok ulti A nemzeti ünnep alkal­mából ultiversenyt rendeztek Tiszaalpáron, a Fészek Sörö­zőben, melyre negyvenketten neveztek Bács-Kiskunból és a szomszédos megyékből. A legjobbnak a nyáregyházi Serfőző József bizonyult, má­sodik lett Czimer Illés, har­madik Józsa Lajos (mindket­ten tiszaalpáriak). A negye­dik helyet a kiskunfélegyházi Fazekas Imre szerezte meg. Nemrégiben Soltvadkerten is asztalhoz ült 18 ultis. A ver­seny végeredménye (élme­zőny): 1. Lajkó Imre (Kecel) 11 pont, 2. Solti I. (Soltvadkert) 10, 3. Piukovics J. (Csiké- ria) 10, 4. Pintér Z. (Felső- szentiván) 10, 5. Eperjesi I. (Soltvadkert) 9, 6. Szefcsik I. (Kecel) 9. Pljuscsenko visszalépett, Navkáékaz élen műkorcsolya A papírformát igazolva a jégtáncosoknál az originalt követően is a cím­védő TATYJANA NAVKA, ROMAN kosztomarov duó áll az élen a Moszkvában zajló műkor­csolya-világbajnokságon, a Hoffmann Nóra, Elek Attila kettős egy helyet vissza­csúszva a 16. pozícióból vár­ja a mai kűrt. A férfiaknál a címvédő orosz Jevgenyij Pljuscsenko sérülés miatt visszalépett a további küz­delmektől. A rövidprogram után harmadik helyen álló hazai sztár már a januári Európa-bajnokság óta sérü­lésekkel küzdött, s combi­zomgyulladással futott a hét­fői selejtezőben és a keddi rövidprogramban is. Jó formában a címvédő páros. HÉTVÉGI SPORTMŰSOR Junior országos kosárdöntő Kecskeméten Tegnap dr. Szabó Attila, Kecskemét város sportbizottságának el­nöke a helyi sportcsarnokban nyitotta meg azt a nyolc csapatos országos Junior bajnoki kosárdöntőt, melyet az Unlver KSE szer­vezett a hírős városba. A március 17-20-lg tartó tornán a helyi korosztályos együttes mellett a Falco KC, a Kaposvári SI, a ZTE KK, a Soproni Tigrisek, a PVSK-TÁSI, a MAFC-Kosársuli, valamint a BLF-Pak>ta gárdája lép pályára. Péntek LABDARÚGÁS NB l/B: Kecskeméti TE-Dunaújváros, Kecskemét, Széktói stadion, 17 óra. A tavaszi idénynyitó mérkőzés kezdőrúgását FAR­KAS BERTALAN, Magyarország űrhajósa végzi el. A kecskeméti Széktói Stadionba a korábbiakhoz hasonlóan történik a beléptetés. A 14 éven aluli­ak ezután is térítésmentesen nézhetik meg a KTE hazai találkozóit. Nem változtak a jegyárak sem: a diák- és nyugdíjas jegy 500, a felnőtt pedig 700 fo­rintért kapható. KOSÁRLABDA Országos junior bajnoki döntő, Kecskemét, városi sportcsarnok (8 csapat részvételével): Univer KSE-Soproni Tigrisek, 13 óra. Szombat FEKVENYOMÁS Országos diákolimpiái elődöntő, Jánoshalma, sportcsarnok, 10 órától. KÉZILABDA NB II., Dél, nők: Ercsi-Bácsbokod, 18 óra. NB II., Dél, férfiak: Mizse KC-Kiskőrös, 18 óra. NB II., Délnyugat férfiak: Bácsalmás-Pécsi KK II., 9 óra, Csurgó-Bácska SzSE, 17 óra. NB II., Délkelet férfiak: Delfin KC-Mezőtúr, Tisza- kécske-Martfű, Újkígyós-Kiskunmajsa, 18 óra. KOSÁRLABDA Országos junior bajnoki döntő, Kecskemét, városi sportcsarnok (8 csapat részvételével): kereszt­játék 9.30-tól. LABDARÚGÁS NB /.: Pápa-MTK, 14.30, Sopron-Nyíregyháza, Ferencváros-Fehérvár, Debrecen-Diósgyőr, Pécs- Győr, ZTE-Flonvéd, Vasas-Békéscsaba, 18 óra. NB It, Winner csoport Kiskunhalasi FC-Vecsés, 15 óra. Megyei III. osztály, Északi csoport Kolon FC Izsák- Ballószögi Vállalkozók, Dunaegyháza-Orgovány, 15 óra. Nyugati csoport: Újtelek-Homokmégy, Méhecskék-Ordas, 15 óra. RÖPLABDA NB l-es női rájátszás az 5-8. helyért Kalocsai SE- Veszprémi Egyetem, 11 óra. ÚSZÁS Hírős Kupa I. fordulója, Kecskemét, fedett uszoda, 10 órától. A versenyen 18 egyesület 390 verseny­zője vesz részt. * VÍZILABDA Országos serdülő mérkőzés: UTE-Kecskemét, Bp., Hajós A. uszoda, 10 óra. Országos gyermek mér­kőzés: UTE-Kecskemét, 11 óra. Országos il]úsági mérkőzés: UTE-Kecskemét, 12 óra. (A vasárnapi sportműsort holnapi számunkban találják.) A hercegszántói hölgyek zalai diadala KÉZILABDA NB ll-es női mérkőzés: Zalaegerzeg-Hercegszántó 21-22 (11-14). Zalaegerszeg, 50 néző. V.: Ropoli, Salamon. Hercegszántó: Tá­bori Zs. - Ribányi 1, Pál 2, Klär 5, Klement 1, Lengyel 10/4, Tábori M. 2. Csere: Hlavati 1, Soós. Edző: Gál Géza. Kiállítás: 6, ill. 6 perc. Hétmé­teresek: 4/2, ill. 6/4. Kitűnt: Klär G., Lengyel E. Ifjúságiak: 33-12. Mind­két együttes számára fontos volt ez a mérkőzés. A hazaiak voltak az esé­lyesebbek, mivel a vendégeket „megtizedelte" az influenza. Ennek ellenére remekül játszott a vendég gárda, s a második félidő 24. percé­ben még három góllal vezetett. Ek­kor kiürült a hercegszántói gólzsák, a zalaiak fergeteges hajrát nyitottak. A fáradó vendégek már pontatlanul vezették ellentámadásaikat, szinte minden időt saját hatosuk előtt, vé­dekezéssel töltöttek. Példaértékű küzdeni akarásuk azonban meghoz­ta a sikert. Gál Géza: - Taktikus játé­kunk nagy elszántsággal párosult. Ezért győztünk. NB ll-es férfimérkőzés: Hercegszán- tó-Barcs 28-30 (14-17). Bácsbokod, 100 néző. V.: Kuczik, Veszelovszki. Hercegszántó: Komlódi - Veréb 4/2, Buzogány 8, Holpert 8/3, Metzger 4, Varga 1, Báltin. Csere: Péter (k), Pekanov, Gál, Kisszabó 3/1, Hir­tenberg, Bara. Edző: Gál Géza. Kiál­lítás: 10, ill. 12 perc. Hétméteres: 8/6, ill. 3/3. Kitűnt: Holpert, Metz­ger. Ifjúságiak: 22-25. Férfias küzdel­met hozott a mérkőzés. A vendégek belső hármasa többször mattolta a késlekedő szántói védelmet. A barc­siak főleg a betörésekkel operált eredményesen, így a tizedik percben már 4-7 volt az eredmény. Ezt köve­tően a hazaiak továbbra is gyengén védekeztek, s a félidő végén há­romgólos vendégvezetéssel tértek pihenőre a csapatok. A II. félidő első tíz percében felváltva estek a gólok. Feljavult a hazaiak védekezése, ám ezúttal a gólszerzés nem ment. Gál edző átszervezte a csapatot, s Buzo­gány irányításával a 28. percre há­romgólos előnyre tettek szert a szán- tóiak. A hátralévő játékidőben azon­ban a hazaiak felesleges szabályta­lanságai miatt tartósan kettős em­berhátrányban játszott a Szántó, s a labdatartás közben elemi hibákat vétettek a hazaiak. Az ellenfél ezt ki­használva végül két góllal győzött. Gál Géza: - A mérkőzés folyamatos feszültsége az utolsó két percben mentálisan blokkolta csapatomat!