Petőfi Népe, 2001. november (56. évfolyam, 255-279. szám)

2001-11-19 / 269. szám

8. oldal - Petőfi Népe LAB D A R Ú G Á S 2001. November 19., hétfő NB l/B. Keleti csoport Jött a Csepel-szigeti veszedelem KFC-CSEPEL 1-5 (1-2) Kecskemét, 300 néző. Vezette: Moh­ácsi (Hrabovszky, Medovarszky J.). Kecskeméti FC: Czigoth - Kollár, Vaskó, Barna Zs., Pintér, Kelemen (Gyurováth az 50. percben), Szabó A. (Tóth Sz. 61.), Czéh (Farkas 55.), Sallai, Barna Cs.,Váczi. Edző: Nagy László. Csepel: Lipták - Koller, Mogyoró­si, Vejmola, Papp (Kun 83.), Ughy, Balogh, Szirtesi, Várszegi (Zsolnai 35.), Lukács (Radnics 85.), Bubcsó. Edző: Détári Lajos. Sárga lap: Várszegi a 20., Czi­goth a 46., Sallai a 63., Pintér a 75., Kollár a 77., Vaskó a 78. percben. 3. perc: Váczi indult meg a jobb oldalon, csinált egy cselt, majd a kö­zépen érkező Szabóhoz passzolt, aki a balösszekötő helyén érkező Czéhhez továbbított. A középpályás nem sokat teketóriázott, ballal a bal alsó sarokba lőtte a labdát, 1-0. 4. perc: Balogh a tizenhatos bal sarkától végzett el szabadrúgást. Lövése után a labda a felső lécen megpattanva hagyta el a játékteret. 9. perc: Szirtesitől Mogyorósi kapta a labdát a jobb oldalon, a ka­putól jó negyven méterre. Czigoth feleslegesen kijött a kapuból, a védő elcsavart mellette és a labda a háló­ba hullott, 1-1. 18. perc: Bubcsó indította közé­pen Lukácsot, aki 16 méterről, szo­rongatott helyzetben lőtt, Czigoth vetődve hárított. 23. perc: Czéh jobb oldali szögle­tét követően Kollár tisztán fejelhe­tett az ötösről. A keresztléc alá tartó labdát Lipták fogta. 30. perc: Barna Cs. becsapott két védőt és 22 méterről kapura lőtt. A labda a jobb kapufáról pattant ki a tizenhatosnál érkező Pintér elé, aki fölé bombázott. 42. perc: A védők gyűrűjéből ki­bújva Vejmola iramodott meg és ke­rült helyzetbe. A kaputól hat méter­re azonban hosszan szöktette ma­gát és így Czigoth fel tudta szedni előle a labdát. 45. perc: Papp ívelt át balról a jobbösszekötő helyén érkező Lu­kács elé, akiről a hazai védők meg­feledkeztek, és így a csatár tiszta helyzetben lőhette ki jobbal a jobb alsó sarkot, 1-2. 46. perc: A középen álló Balogh a védők közül kibújva maga tört ka­pura, majd a tizenhatoson belülre érve a kifutó Czigothot is kicselezte. A hálóőr elhúzta a csepeli játékos lábát, tizenegyes. Koller a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, 1-3. 51. perc: Bubcsó a tizenhatos jobb sarkától lágyan a középen érke­ző Zsolnai elé passzolt, aki a kivető­dő Czigoth felett a hálóba ívelt, 1-4. 53. perc: Zsolnai kapta a labdát a tizenhatoson belül a bal oldalon és jobbal a kapu bal felső sarkába emelt, 1-5. 68. perc: Két védő között Gyu­rováth tört kapura és a tizenhatoson belülre érve Szirtesi elbuktatta, a já­tékvezető a tizenegyes pontra muta­tott. A büntetőt Váczi erőtlenül rúgta a bal alsó sarok felé, így a jó hányba elmozduló Lipták hárított. 70. perc: Vejmola ívelt be a bal oldalról, a beadásnak szánt lövése után a labda a jobb kapufa és a ke­resztléc találkozásánál megpattanva hagyta el a játékteret. 77. perc: Váczi húzott el a jobb szélen, majd betört a tizenhatoson belülre és a kifutó Liptákot is kicse­lezte. A kecskeméti csatár a kapura lövés helyett középre gurított, a vé­dők mentettek. Ennél szebb kezdést nem is ál­modhatott magának a hazai gárda, Czéh révén már a 3. percben vezetett. Hat percre rá azonban jött a csepeli válasz. Ezután mindkét oldalon akadtak kisebb helyzetek, de inkább a mezőnyben folyt a küzdelem. Az iramra nem lehetett panasza a kö­zönségnek, viszont a látványos meg­oldások elmaradtak. A félidő végé­hez közeledve többet veszélyeztetett a vendég együttes, amely szünet előtt újra betalált. A második játékrész el­ső percében jött aztán a hideg zu­hany, amelyből egészen hét percen át „folyt a víz’’. Ennyi időre vök szüksé­ge a vendég gárdának, hogy három gólt rámoljon be a kecskemétiek ka­pujába. Jött is a lelátóról a „bohócok" rigmus. A 3 gól közül tényleg akadt olyan, amelynek az előkészítése előtt a vendégek szinte bohócot csináltak a hazai védelemből. A bekapott gó­lok után teljesen lebbkkok a kecske­méti együttes, a Csepel nyugodtan játszhatott és megérdemelten nyert. Kitűnt: Czéh, Barna Cs., ill. Lip­ták, Mogyorósi, Balogh, Lukács, Zsolnai. Nagy László: - Jó kezdés után érthetetlen módon szétesett a játé­kunk. Détári Lajos: - Edzői pályafutá­som legszebb élménye volt ez a ta­lálkozó. Köszönöm a játékosoknak és gratulálok nekik. További eredmények: Eger-Fót 3-2, Monor-Diósgyőr 3-1, BKV Elő- re-Szolnok 0-2, ESMTK-Nyíregy- háza 1-2, REAC-Békéscsaba 1-2. A békéscsabaiak autóbusza Kecske­mét határában karambolozott, sze­mélyi sérülés nem történt. A játéko­sok ezután taxival utaztak Buda­pestre, s a mérkőzés egy órával ké­sőbb kezdődött. b. k. AZ HB l/B ÁLLÁSA 1. Békéscsaba 17 10 5 2 40-19 35 2. REAC 17 8 5 4 35-19 29 3. Szolnok 17 7 5 5 29-22 26 4. Nyíregyháza 17 8 2 7 35-30 26 5. Eger 17 7 5 5 28-30 26 6. Csepel 17 7 4 6 37-32 25 7. Diósgyőr 17 7 3 7 25-21 24 8. BKV Előre 17 6 4 7 31-32 22 9. Főt 17 5 6 6 24-30 21 10. Kecskeméti FC 17 5 5 7 30-36 20 11. Monor 17 5 1 11 25-49 16 12. ESMTK 17 2 5 10 26-45 11 Triumph Lillyets tanga 38 - 42 mératöen, tehir színűén 1 Szettben SKALA CENTRUM SiMiSiflb Centrum Kecskemét Kecskemét, Nagykőrösi u. 2. HERTHA BSC-WOLFSBURG 2-0! Dárdai (képünkön) végig a pá­lyán volt a hazaiaknál, Király sérülése miatt nem védett. A Bundes­liga 13. fordulójának meglepetése, hogy az éllovas Bayern München kikapott Brémában, s így a Leverkusen vette át a vezetést. epa NB I. A 17. forduló^, eredményei :. Dunaferr-Vasas 4-f 1, gólszerző: Tökölijj a 18. és a 84., Rósa a 61., Penksa a 91., illetve Zrlic a 4. percben. Sopron- MTK 0-0. Kispest Honvéd-Debre- cen 1-1, gólszerző: Sasu az 52., il­letve Majoros a 29. percben. Video- ton-Győr 1-2, gólszerző: Leo a 26., illetve Farkas B. a 48., Vayer a 78. percben. Haladás-Ferencváros 1-3, gólszerző: Leandro (11-esből) a 57., illetve Gyepes a 16., Jovics 1 90., és a 91. percben, Újpest-Zaja- egerszeg 14, gólszerző: Tokodi a 3., ill. Nagy a 33., Kenesei a 39., Balog a 49., Waltner a 65. percben. AZ NB I. ÁLLÁSA 1. MTK 18 14 3 1 37-9 45 2. ZTE 18 11 2 5 37-23 35 3. Videoton 18 9 5 4 24-20 32 4. Dunaferr 18 8 5 5 34-20 29 5. FTC 18 8 3 7 29-26 27 6. Újpest 18 7 4 7 34-32 25 7. Sopron 18 6 4 8 27-31 22 8. Debrecen 18 5 7 6 20-24 22 9. Haladás 18 4 7 7 20-34 19 10. Kispest 18 4 5 9 23-35 17 11. Győr 18 3 6 9 21-33 15 12. Vasas 18 3 1 14 19-38 10 A Baja a végletek csapata Az NB II. Winner-csoportjának 8. helyén végzett a Bajai LSE. Ez a vártnál gyengébb eredmény, hi­szen a mezőny első felébe várták a Baját a klub vezetői. Stabil középcsapat kialakítását tervezte az edző, Evanics Zoltán is. Igaz, hozzátette: ha a csapat együtt marad. Ám a keret jelentősen válto­zott. Az első fordulóban 6 új játékos szerepelt a jegyzőkönyvben, közülük öten a kezdőben. Hat fordulón keresztül pontot sem szereztek a sárga­kékek, majd a következő hat találkozón öt győ­zelmet arattak. 8. Baja 12 5 - 7 19-23 15- Minden jó, ha jó a vége! Nem biztos, hogy mindig a legszerencsésebb összeállításban küldtem pályára a csapatot, de meggyőződésem, akik játszottak, azok a jövőben is képesek jó teljesítményre. Élesen kettévá­lasztható őszi szereplésünk. Szerencsére szeptember végére összeállt a csapat és ez az eredményekben is megmutatkozott. Hazai mérlegünk azonban lehan­goló - összegez Evanics Zoltán. - Nyáron távozott a Sibalin-Papp ékpár, valamint Szűcs és Goretich Krisz­tián, akik tavaly meghatározó emberek voltak. Július végére alakult ki a keret, augusztus 11-én pedig már kezdődött a bajnokság. Szerkezeti változást szeret­tem volna, de a négytagú védekezést nem sikerült le­fordítani a játékosok nyelvére. Ez tanácstalanságot keltett és hat bajnokin kaptunk 20 gólt, miközben 8- at rúgtunk. Tragikus volt a helyzetkihasználásunk - vélekedik a kezdeti sikertelenség okairól a csapat edzője. Fordulópontot jelentett a Soroksár elleni hazai győzelem. Az ősz második felében 11 gól rúgott, ám csak 3-at kapott a Baja. A Balassagyarmat nyert a Sugovica partján, a többi találkozó bajai sikerrel zá­rult. Evanics Zoltán úgy véli: a sorsfordító, nyögve­Kispályás foci Kiskunfélegyházán tizenhárom csapat részvételével zajlik a városi szabadtéri kispályás focibajnok­ság. Az őszi fordulókat az elmúlt hónapokban játszották. Az első helyen 11 győzelemmel és mind­össze 1 döntetlennel az Aranypáva együttese áll. Ernyes László, a csa­pat egyik játékosa elmondta: már 10 éve futballoznak együtt. Koráb­ban több csapattaguk is szerepelt nagypályán, jelenleg már csak az 5+1-es játékban indulnak. Heti két alkalommal edzenek, és ezen kí­vül is gyakran összejönnek, mert a játékosok a magánéletben baráti KKFHÁZI KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ­BAJNOKSÁG ŐSZI VÉGEREDMÉNYE 1. Aranypáva 12 11 1­58-20 34 2. Móra ifi 12 8 3 1 64-32 27 3. Bulls 12 7 4 1 44-17 25 4. Génius 12 7 3 2 6740 24 5. Padinkloma 12 7 1 4 51-22 22 6. Rapid 12 6 3 3 44-33 21 7. Stressz 12 4 4 4 31-30 16 8. Twister Boys 12 5 1 6 2640 16 9. Áfész 12 4 1 7 3142 13 10. Rebulls 12 3 1 8 3248 10 11. Tardy-Sport 12 3­9 28-61 9 12. Petőfiszállás 12 2­10 2045 6 13.BSC 12­­12 22-88-1 A BSC-töl elmaradt mérkőzés miatt egy pont levonva. társaságot alkotnak. A szabadtéri bajnokság tavaszi folytatásáig sze­retnének részt venni néhány te­remtornán is. A városi bajnokság­ban többségében 30 év feletti játé­kosok rúgják a bőrt. Érdekesség, hogy a 9. helyen álló Áfész gárdá­jában 50 év feletti a focisták átlag- életkora. Az őszi első Aranypáva csapatá­nak tagjai (a képen balról) hátul: Ernyes László, Borka József, Rekedt N. Zoltán, Némedi Sándor, Fekete László, Sulyok Róbert, Kiss Mihály. Elöl: Dinnyés Krisztián, Mikola Já­nos csapatkapitány, Kurgyis Imre. A képről hiányzik Bagosi László és Dósa László. Az Aranypáva a mezőny élén nyelős siker után játékosai elhitték, hogy nem az ellenféllel, hanem saját játékukkal kell foglalkozni. Ennek is köszönhetően az utolsó három mér­kőzésen kapott gól nélkül arattak si­kereket. Csernák és Cifra 4-4 góllal lehetett házi gólkirály, Kiss és Csepregi 2-2 gólt ért el, heten sze- reztek 1-1 találatot. A gólhelyzetek elhibázása visszatérő probléma. Evanics szerint a gyakran sérült Koch mellett sokszor csak kinevezett csatárok lépnek pályára. Aki pedig eredményesen ostromolja a kaput, rövidesen eligazol Bajáról. Evanics több olyan mérkőzést is említ, melyen a játék képe alapján pontot kellett volna szerezni. így például idegenben Budakalászon és Pilisvörösváron, illetve hazai pályán a Kistarcsa és a Dabas ellen. Szé­kely Csabát és Kiss Jánost tartja az ősz legjobbjainak. Székely a kapuban több találkozón is kiemelkedően teljesített. Mellettük Ivancsán, Csepregi, Viszmeg Ba­lázs, Cifra, Pilcsuk és Goretich Gábor lett alapember. Az ő formajavulásuk után indult felfelé az együttes. Többet vár azonban Csernáktól és Duzmathtól, akik - képességeikhez mérten - halványabbak voltak. A fi­atalok közül az utolsó fordulókban Nagy Ákos bizo­nyította, hogy komolyan kell vele számolni. Tettin­ger, Veverka, Dervaderics és Simonits pedig a téli erő­gyűjtés után jelentősebb szerephez juthat.- Az lenne a legnagyobb erősítés, ha sérültjeink - Koch, Hegyi, Orbán, Sztankov, Viszmeg 2. - felépül­nének az év végéig. Velük kiegészülve nyugodtabb tavasz elé nézhetünk. A minimumként elvárt hetedik helyet így is majdnem sikerült elérnünk. Teljes csa­pattal előreléphetünk. Decemberig heti három edzést tartunk, január közepén pedig megkezdjük a felké­szülést - mondja Evanics Zoltán, a bajaiak edzője. __________________________KUBATOWCS TAMÁS