Petőfi Népe, 2000. február (55. évfolyam, 26-50. szám)

2000-02-07 / 31. szám

2000.Február 7., hétfő Petőfi Népe - 11. oldal SPORT VILÁG Kikapott a Kőrös Kézilabda Győri ETO KC- Kiskőrös 28-23 (14-13) NB I-es férfi kézilabda-mérkő­zés, Győr, 600 néző, vezette: Rózsa, Soós„ Kiskőrös: Tyetyák - Bendó 6, Tolsztih, Makai 2, Németh, Szotyori 3, Farkas R. 10. Cse­re: Nagy, Csermák 1, György, Golovin, Fekete 1/1. A körösiek számára rosszul kezdődött a mérkőzés. Bendó már az elején két büntetőt ki­használatlanul hagyott. A hazai csapat 4-1-re elhúzott, de a kö­rösiek a félidő hajrájában felzár­kóztak. A második játékrészben szinte állva hagyták a hazaiak a körösi csapatot. Jelentős előnyt szereztek, de a Kőrös újra talp­ra állt, vagyis az 50. percben egyenlített. A hátralévő időben azonban ismét a hazaiak szerez­tek előnyt, amelynek a kiegyen­lítésére már nem volt lehetőség. Kitűnt: Farkas R. Kovács második Cselgáncs Kovács Antal (100 kg) a máso­dik helyen végzett a szófiai csel­gáncs olimpiai kvalifikációs ver­senyen vasárnap. Csősz Imre (plusz 100 kg) és Gera Csaba (81 kg) egyaránt 5., Nagy Viktó-' ria 7. lett. Az olimpiai bajnok Kovács Antal a döntőben attól a litván Paskeviciustól kapott ki, akivel szemben a két héttel ez­előtti versenyen Moszkvában, a döntőbe jutásért szintén alul­maradt. A paksi versenyző ez­zel nagy lépést tett Sydney felé, ugyanis a kvalifikációs verse­nyek legjobb három eredmé­nyét veszik figyelembe az ösz- szesítéskor. Csősz Imre (plusz 100 kg), akitől ugyancsak olim­piai részvételt várnak, megismé­telte moszkvai eredményét. A grúz Davidasvilitől és az ukrán Ruszlakovtól szenvedett veresé­get, így az 5. lett. A 81 kg-ban szőnyegre lépő Gera Csaba idei első kvalifikációs versenyén lé­pett tatamira, így helyezése ér­tékesnek számít. ■ Csak vereségek a kosárban A kecskeméti Mészáros (fehérben) küzd a labdáért. fotós banczik Róbert Kosárlabda GYSEV RINGA­COFINEC PETŐFI NYOMDA KKC 72-69 (32-27, 62-62) NB I/A-csoportos női kosárlabda­mérkőzés, Sopron, 700 néző. Vezette: Major Gy„ Pestality. Cofinec Petőfi Nyomda Kecs­keméti KC: Paradiz (14/6), Ko­vács A. (5/3), Herbster (23), Vojnics (4), Dzsuver (8). Csere: Eperjessy (4), Fűrész (-), Fück (-), Horváth A. (11), Vida (-). Edző: Novák Gábor. Az eredmény alakulása. 5. p.: 0-4. 12. p.: 17-13. 20. p.: 26-27. 28. p.: 41-40.29. p.: 41-47.36. p.: 51-54. 39. p.: 58-60. Kipontozódott: Kovács A. (28. perc), Vilipics (34. perc), Vojnics (36. perc), Paradiz (39. perc) Mandics (44. perc). Félelmetesen rossz első öt percet láttak a soproni nézők, a GYSEV-Ringa négy percig nem talált a gyűrűbe. Aztán Dénes és Eördögh jó játékával a haza­iak a 15. percben átvették a ve­zetést. A második játékrészt is a kecskemétiek kezdték jobban, a félidő derekán úgy nézett ki, hogy megnyerik a mérkőzést. Ám a GYSEV nem adta fel, és hihetetlen izgalmak közepette előbb egyenlített, majd Hollósy és Eördögh lendületes játékával - némi szerencsével - megsze­rezte a győzelmet. Saeed Armaghani: - Ilyen mérkőzésre számítottam. A szer­dai kupameccs alaposan meg­viselte együttesemet. Novák Gábor: - Fegyelmezet­ten kosárlabdáztunk, nem érde­meltünk vereséget. * * * Vasárnap ismét pályára léptek a kecskemétiek a másik soproni csapat, a Postás ellen. A mérkő­zés eredménye: Soproni Postás- Cofinec Petőfi Nyomda KKC 61-43 (26-28).- A második félidő 28. percéig partiban voltunk a Postással - mondta Novák Gábor, a kecske­métiek mestere. Azt követően viszont a végjátékra elfogyott az erőnk, pontatlanok voltak a do­básaink. Sajnos sokat kivett be­lőlünk a szombati GYESEV Rin- ga elleni mérkőzés. UNIVER KSE- SZEDÁK AKUTERM 73:87 (38:34) NB I/B férfi kosárlabda-mérkő­zés. Kecskemét, 500 néző. Ve­zette: Parádi, Márton. Univer KSE: Munteán (15), Mészáros (14/6), Hajdú (2), Ken­deres (7/3), Lo-El Haji (14). Cse­re: Bovánovics (11), Magyar (6), Pásztor (4), Gócs (-). Edző: Tóth Viktor. A harmadik percben Hajdú és Mészáros kosaraival 6:2-re veze­tett az Univer, innen viszont egy rövidzárlat következett. A Szege­di csapat 14 pontot dobott zsinór­ban, és a 8. percben 6:16-ot muta­tott az eredményjelző. Az Univer próbált változtatni a szerkeze­tén, és Bovánovics beállítása után 7 pontot dobott, a 13. percben 22:26-ra szépített. A következő percek a közönségkedvenc Lo-el Hadji pillanatai voltak, aki két lát­ványos zsákolással és még három ponttal lendületet adott a kecs­kemétiek játékának. A 18. perc­ben 33:30-ra vezetett az Univer. így a félidő végére kialakult a 4 pontos hazai vezetés. A második félidőt is szenzációsan kezdte az Univer: a 3 percben már 44:34-re vezetett. Ekkor a szegediek főleg Kiss Zs. triplái és Deák eredmé­nyes dobásaival a 11. percben 56:56-ra kiegyenlítettek. A hazai dobások célt tévesztettek, bosz- szantó volt a sok eladott labda. A szegediek fokozatosan elhúztak. A 16. percben 62:70, a 18.-ban 66:78-ra vezettek. Ekkor az Uni­ver már futott az eredmény után. A végén Mészáros két triplája csak a szépítéshez volt elegendő. Nagy lehetőséget szalasztott el az Univer, mivel a csoport 4. helye már csak matematikailag elérhető a vereség miatt. Kitűnt: Lo-El Hadji, Bovánovics, ill.: Kiss Zs. 30/12, Deák 21/6, Búzás 14/6. Magyar ezüstérem Nem sikerült a továbbjutás Úszás vidpályás világcsúcsot ért el a berlini Világ Kupa-versenyen. Ko- Az amerikai Lenny Krayzelburg a vács Ágnes a 100 méteres mell­férfi 100 méteres hátúszásban úszásban ezüstérmes. 51,28 mp-es teljesítménnyel rö- __________________________! E zúttal a kétszemélyes kalocsai sánc sem tudta megállítani a labdát. Asztalitenisz Tóth Krisztina harmadik, Bátorfi Csilla negyedik lett csoportjában az olaszországi Alassióban ren­dezett asztalitenisz Európa TOP 12 viadalon, így egyik magyar sem került be a vasárnapi elő­döntőbe, pedig esélyűk volt rá. Kecskemétiek nyerték a megyei rangadót NŐI RÖPLABDA KECSKEMÉTI RC- KALOCSAI SE 3-0 (13,16, 9) NB I-es női röplabdamérkőzés, Kecskemét, 300 néző. Vezette: Hernádi, Vasák. Kecskemét: Dunszt, Karsai, Vasadi, Ékes, Vakulya, Martino­vics. Csere: Bakai (liberó), Far­kas, Kormos, Rumpler, Mózes. Edző: Rapcsányi István. Kalocsa: Farakó L„ Bolvári- né, Noss, Melkvi, Kengyeli, Li- csicsányi. Csere: Faragó E. Edző: Faragóné Magyar Edit. Az eredmény alakulása: 1. játszma: 4-1, 8-4, 13-7, 20-9. 2. játszma: 2-3,7-5,15-9,20-12. 3. játszma: 3-2, 8-4,16-5, 21-6. A kecskeméti csapat tagjain már az első labdameneteknél lát­szott, hogy semmit nem akar­nak a véletlenre bízni. Keményen meghúzták a nyitásaikat, amik­kel a kalocsaiak csak igen nehe­zen tudtak megbirkózni. Ennek pedig az lett az eredménye, hogy kiszámíthatóak lettek a vendé­gek támadásai, amiket így remek blokkjaikkal könnyedén hatásta­lanítottak a hazaiak. Ugyanak­kor Rapcsányi mester tanítványai rendkívül keményen ütöttek is, és mindez együtt gyorsan elvet­te a kedvét a játéktól a kalocsi lá­nyoknak. Innentől kezdve pedig végérvényesen eldőlt, hogy lefú­jáskor melyik gárda jöhet le győztesként a pályáról. A kalo­csaiak a vereségtől függetlenül is küzdöttek, de talán még pon­tosabb megállapítás, hogy küsz­ködtek, akartak, ám túl nagy fa­lat volt nekik a Kecskemét. Ezt érzékelték a játékosok is, ami szemlátomást kedvüket szegte. Kitűnt: Martinovics, Ekés, Vasadi, illetve Faragó L. így látták a meccsett az edzők Rapcsányi István (kecskeméti RC): - Elégedett vagyok. Az ütőerőnk és a sáncmunkánk is kiváló volt. Faragóné Magyar Edit (Kalocsa): - Nagyon rossz já­tékkal egy remek Kecskeméttől kaptunk ki. __ f.m. Tu dósítóink jelentik Dobogós helyezések Karate Remek idényt kezdtek a jánoshalmi és halasi karatésok az I. Nyílt Szlo­vák Kyokushin Bajnok­ságon. A határ közelében fekvő Szőgyény sportcsarnokában rendezték négy ország (Szlovákia, Magyarország, Horvátország és Jugoszlávia) rész­vételével az I. Nyüt Szlovák Kyo­kushin Karate Bajnokságot, me­lyen megyénket Csábi Bettina és Geiger Attila (Jánoshalmi VSE), valamint Harkai István (TDSE Kis­kunhalas) képviselték. Geiger az' ifjúsági nehézsúlyban a döntőbe jutásért vívott mérkőzésen „legá­zolta” ellenfelét, akit csak a lejtős hazai pálya juttatott a döntőbe. A jánoshalmi fiú a helyosztón kárpó­tolta magát, ahol egy perc után K. O. győzelmet aratva harmadik lett. A halasi Harkai István az if­júsági könnyűsúlyban szívós, vert helyzetből is fordítani tudó ver­senyzéssel a döntőig jutott, ahol azonban egy másik magyar fiú (Kerekes Zsolt, Orosháza) túl nagy falatnak bizonyult számára. Harkai ezüstéremmel zárta a ver­senyt. A felnőttmezőny legna­gyobb sztárja a világ- és Európa- bajnok Csábi Bettina volt, aki ala­pozó súlyával indulva, a mérle­gelés után a nehézsúlyúak között találta magát. Ez a tény nem kü­lönösebben zavarta a bajnoknőt, aki az alapozó időszak ellenére is meggyőző mérkőzéseket produ­kálva jutott a döntőig, ahol az Eb­4. Endrédit nyolc (!) másodperc alatt K. O.-val verve szlovák baj­nok lett. A magyar versenyzőnő kapta természetesen a leggyor­sabb K. O.-nak járó különdíjat is. Csábi Bettina: - Szinte szó sze­rint a konditeremből estem be erre a bajnokságra. Ez egy felkészülé­si verseny volt csak számomra, de utólag a meglepően erős mezőnyt látva nagyon örülök a győzelmem­nek. Az alapozó súlyommal (56 kg) utaztam ki, ezért kerültem a nehézsúlyba. Ez a szlovákoknál a + 55 kg. Nem okozott különösebb problémát, hiszen sokszor abszo­lút kategóriás versenyeken indu­lok, így megszoktam, hogy 15-20 kg súlykülönbség van az ellenfe­leim javára. Nem tudtam, hogy milyen formát hozok, de még én is meglepődtem, hogy az Eb-n kitűnően versenyző, az orosz ne­hézsúlyú bajnokot is kiverő End­rédit - akivel egyébként baráti vi­szonyban vagyunk - a nyolcadik másodpercben „lerúgtam”. Labdarúgás Az 1987-ben született labdarú­gók megyei bajnokságát január 29-én rendezték Kunszentmik- lóson, a Városi sportcsarnokban. A terembajnokságon az alábbi sor­rend alakult ki: 1. Kecskeméti LC. Szendre-Jomasi 88-as korosztály, 2. Kecskeméti TE,3. Kunszent- miklós Gyse, 4. UFC Kecskemét, 5. Sükösd FC, 6. Soltvadkert Foci Suli, 7. UFC Szabadszállás, 8. Kis­kunfélegyházi TK, 9. Akasztó FC. Nagy meglepetésre a KLC 88-as korosztályú csapata nyerte a baj­nokságot a jó játékerőt képviselő KTE és a Kunszentmiklós előtt. A bajnokság legjobb játékosa Ábel Zsolt, még a KLC legjobbja Balogh Marcell lett. A sikeres karatésok (balról): Geiger Attila, Csábi Bettina, Harkai István. a 200 ajándék 2000-re a Petőfi Népe téli Szerencsekártya-játékán! Fődíj: színes televízió + video 2. díj: Music Center 3-200. díj: Petőfi Népe-falióra A játékban és a sorsoláson a januári és a februári előfizetők vehet­nek részt, akik beküldik a nyereményszelvényt. • Milyen előnyökkel jár 2000-re megrendelni és egész évben előfizetni a Petőfi Népét? (A megfejtéshez 1 érvet elég felírni.) Új előfizetők részére □ Most szeretnék előfizetni a Petőfi Népére, ezzel részt veszek a sorsoláson. Régi előfizetők részére □ Januárra és februárra a szokásos módon fizetek elő a Petőfi Népére, így részt veszek a sorsoláson. Név:.......................................................................................... Cím:.............................................................................................................. Tel: ......................................................................................... A szelvényeket 2000. február 14-éig várjuk címünkre: Kecskemét, Szabadság tér 1/A