Petőfi Népe, 1999. november (54. évfolyam, 254-279. szám)

1999-11-01 / 254. szám

1999. NOVEMBER 1., HÉTFŐ SPORT 11. OLDAL Megszakadt a csepeli böjt Kecskeméti RC- Csepel SC 2:3 (22, -20, 24, -20, -12) Extra Liga férfi röplabdamér­kőzés. Kecskemét, 400 néző. Vezette: Kiss B., Dravecz. Kecskeméti RC: Kása, Ko­vács, Somodi, Csala, Tóth Á., Szekeres. Cs.: Vejtey (liberó), Varga, Vágó, Nagy. Edző: Karagics Mátyás. Az eredmény alakulása: 1. játszma: 4:3, 9:11, 17:19, 22:20. 2. játszma: 3:5, 8:6, 11:8, 16:17, 20:23. 3. játszma: 6:4, 8:14, 13:15, 17:19, 20:22. 4. játszma: 4:5, 10:9, 13:16, 15:21, 18:24. 5. játszma: 4:6, 6:11,10:14. A tabella állás alapján a haza­iak kötelező győzelemre készü­lődhettek, ám aztán könnyel­műen védekeztek, amit kihasz­náltak a csepeliek. Könnyedén szerezve pontjaikat. Jóllehet a vendéglátók menthetetlennek látszó helyzetekben is mentet­tek meg labdákat, Tóth és So­modi ütései többször célba ta­láltak, a hosszúra nyúló, ideg­ölő játékban mégis a vendégek bizonyultak jobbnak. Kitűnt: Somodi, Tóth, illetve Fogl, Pajor, Daróczi. Karagics Mátyás: - Egyelőre nem tudjuk elviselni a jó helye­zéssel járó felelősség súlyát. Oláh János: - Nagyon régóta böjtöltünk, végre örülünk. Tóth Ákos, a Kecskeméti RC játékosa (szemben) két csepeli fölött üti át a labdát az ellenfél térfelére. FOTÓ: BANCZIK RÓBERT Megszorongatták a Dunaferrt Kiskőrös KKC- Dunaferr SE 23-27 (13-12) NB I-es férfi kézilabda-mérkő­zés. Kiskőrös, 1300 néző. Vezet­te: Herczeg, Südi. Kiskőrös KKC: Tyetyák- Bendó 4/1, Németh 3, Tolsztih, Makai 6, Fekete 1, Farkas 4. Kecskeméti Profitholding Spartacus­Csanádi Árpád KSI 16:2 NB I/A-csoportos férfi asz­talitenisz csapatbajnokság. Győztesek: Szabó 4, Zoltán 4, Somosi 3, Csaba 3, illetve a Szabó, Somosi és a Zoltán, Csaba páros. A párosokat 2:0-ra a hazaiak nyerték. Az első körben Csaba nagy csatában kapott ki Ka­tustól, az ifjúsági ranglista 2. helyezettjétől. A második kör­ben óriási meglepetésként So­mosi is kikapott Katustól 8:2-re. Ezt követően már minden kecs­keméti hozta meccsét. Ujhidy Tibor szakosztály- vezető: - A hétközi B-Tízek, úgy érzem, kivette a játékosok energiáját. Enerváltan, rosszul, sőt esetenként lélektelenül ját­szott a csapat. Még szerencse, hogy egy ilyen „jó” együttessel kellett megkíizdenünk. Csere: Nagy (kapus), György 5, Csermák, Golovin, Juhász, Kun, Gál Cs. Edző: Kolics János. Kiállítások: 16, illetve 10 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 0. Az eredmény alakulása: 10. perc: 2-2,20 perc: 7-6,45. perc: 16-13, 50. perc: 20-23. CBA Kecskeméti Spartacus- OMTK-Hungarotel 5:13 NB I/A-csoportos női asztali- tenisz mérkőzés, Kecskemét. Győztesek: Farkas 2, Erdélyi 1, Kovács 1, Márkus 1. Edző: Fo­dor Miklós és Szily György. A lényegesen jobb játékerőt képviselő orosházi csapat a várakozásnak megfelelően ma­gabiztos győzelmet aratott a kecskeméti CBA-sok ellen. Néhány mérkőzésen nagy küz­delem alakult ki, esetenként a színvonal is jobb volt az átla­gosnál. A Spartacus eddig öt­venszázalékos teljesítményt nyújtott a bajnokságban, ami mindenképpen előbbrelépést jelent az előző évihez viszo­nyítva. A találkozón Farkas Szilvia kiemelkedő teljesít­ményt ett a csapatból, csupaszív játéka élményszámba menő volt. A többiek küzdeni tudá­sa dicsérhető elsősorban hátra. Kolics János: - Csapatom derekasan küzdött, elégedett voltam a játékával. Skalicziki László: - A máso­dik félidő közepétől felpörög­tünk, és sikerült fordítanunk. Kitűnt: Tyetyák, Makai, György, illetve Hernandez, Mar- cinkevicius 5, Marosi 7. Búcsú az élvonaltól Óvás miatt némi késéssel ért véget a birkózó-csapatbajnokság vasárnap a miskolci városi sportcsarnokban. Az első hely sorsáról döntő találkozón a BVSC 18-13-as győzelmet aratott a Cse­pel ellen, de a „szigetlakók’' két össze­csapást is megóvtak bírói elfogultság cí­mért. A versenybíróság egyórás tanács­kozást követően elutasította az óvást és 19-12-re módosította az eredményt. A csapatbajnoki címet a zuglóiak sze­rezték meg, akik mind a 10 mérkőzé­süket megnyerték. Az Extraligából ki­esett a Kecskeméti TE, helyére az NB I- es csapatbajnok Diósgyőri BC került. Eredmények, 1. forduló: BVSC-Sze- gedi BE 30-0, Ferencváros-Kecskemé- ti TE 24-6, Vasas-Csepel 12-14. 2. for­duló: Szeged-FTC 10-21, KTE-Csepel 9-22, Vasas-BVSC 8-21. 3. forduló: KTE-BVSC 6-27, Csepel-FTC 17-14, Va­sas-Szeged 21-10, 4. forduló: KTE- Vasas 6-24, FTC-BVSC 5-24, Csepel- Szeged 20-12, 5. forduló: Szeged-KTE 11-17, FTC-Vasas 11-17, BVSC-Csepel 19-12. A csapatbajnokság végered­ménye: 1. BVSC 20 pont, 2. Csepel 16, 3. Ferencváros 10,4. Vasas 9,5. Sze­ged 3, 6. Kecskemét 2 ponttal. Ismét gyászolnak a vízilabdázók Ismét gyászolnak a kecskeméti vízilabdázók. Bíró Tamás, Kes­keny Sándor, Nagysolymosi Ta­más, Demeter Jenő tragikus halála után az elmúlt hét pén­tekjén Mezei Zoltán követte vízilabdás elődeit. Zolit 28 éve­sen, edzés/közben, szeretett medencéje partján érte a hirte­len halál. Gyerekkorától a Kecs­keméti VSC vízilabda szakosz­tályában szerepelt, majd egy-két év kihagyás után a Villanó Fó­kák kecskeméti felnőtt csapatá­ban újrakezdte a játékot. Bará­ti, szolgálatkész, kedves egyé­nisége a továbbiakban csupán családja, sporttársai és barátai emlékezetében él tovább. Zoltán négy győzelemmel járult hozzá a kecskeméti sikerhez. FOTÓ: B. R. Iskolásokat oktatott a Spari TUDÓSÍTÓINK JELENTIK Menetel a Halas, botlott a Majsa KÉZILABDA NB I/B-s női kézilabda-mérkő­zés: Jászberény-Kiskunhalas NKSE 18-26 (7-12). Jászberény, 200 néző. Vezette: Andorka Miklós és Belső Barnabás. Kiskunhalas: Vörös- Kósa 4, Kurgyis 9/4, Kurucz, Asztalos 3, Fa­ragó, Csősz 2. Csere: Szarka 5/2, Katkó 3, Kátai (k), Mucsi, Csengeri. A második vonal hetedik forduló­jában a sok szurkoló által elkísért lis­tavezető halasiaknak a jászberényi tanítóképzősök ellen kellett vendég­szerepelniük. Nem volt probléma- mentes a felkészülésük, mert sérülé­sek és betegségek zavarták a megszo­kott munkát. Pucsli Valéria orrsérülé- se miatt el sem tudott utazni csapatá­val, Szarka Zsuzsa és Faragó Éva is sé­rülten vállalta a játékot. A hetedik he­lyen lévő hazaiak négy-négyig tudtak lépést tartani a Halassal, előnyt nem szereztek. Az előző fordulóban kilenc gólt lőtt Asztalos Judit külön őrzőt kapott, mégsem tudták őt megakadá­lyozni a gólszerzésben és irányító munkájában. Vörös Henrietta a hala­si kapuban ismét kitűnően védett, gyors szélsőink révén többnyire sike­rültek az indításaink. Átlövésből Asz­talos,-betörésekből és hetesekből Kur­gyis Nikoletta volt eredményes. A hazaiak kapuját a volt válogatott és Vasas-játékos, Hang Györgyi védte több-kevesebb sikerrel. Támadásban sokszor eltalálták a kapufát, és hete­seket is hibáztak. A második félidőben Szarka Zsu­zsa beállásával igen feljavult a beál- lójáték, védekezésben is jó teljesít­ményt láttunk tőle, értékesítette a zic­cereket és á heteseket is. Katkó And­rea edző és játékos mindkét szere­pében kitűnően látta el feladatát. A tőle megszokott módon fogta össze ■csapatát, csupaszív, lelkesítő játéká­val a fiatalokra is jó hatással volt je­lenléte. A fiatalok, akik most több játéklehetőséget is kaptak, éltek is ezzel, de időnként még rutintalansá­guk tapasztalható volt. Végül érvényesült a papírforma, vendéggyőzelem született, mint aho­gyan Katkó Andrea nyilatkozta: a ba­jok és sérülések ellenére ilyen arány­ban megérdemeltük a győzelmet a lel­kes hazaiak ellen. Kitűnt: Kókainé 3, Nagy 6/4, Far­kas 3, Viczián 3/1, illetve Vörös (a mezőny legjobbja), Katkó, Asztalos, Kósa, Kurgyis. NB I/B-s férfi kézilabda-mérkő­zés: Kunpetrol KiskunMajsa SE- Csö­mör 27-28 (17-16). Kiskunmajsa, 400 néző. Vezette: Fülöp, Gergely. Kiskunmajsa: Prezenszki - Gilan 3, Sándor 8/2, Gedó, Miljkovic 1, Ambrus 6, Varga 3/2. Csere: Dobos (k), Kiss 5, Szabó L. 1, Kucsera, Vajas. Edző: Prónay Gyula és Gazsó László. Hétméteresek: 5/4, ill. 1/1. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Lőgyakorlatot tartottak a csapatok az első félidőben. A gólzáport a ven­dégek nyitották, és az előnyüket az első negyedórában végig tartották. Mindkét csapat gyengén védekezett. Csömöri Tamás alig tíz perc alatt hat gólt lőtt (6-8). A majsaiak emberfo­gással kezdték fogni az átlövőt, s kü­lön őrzőt kapott az irányító Ba- gyánszki is. Az eredmény rövidesen meg is mutatkozott. Kiss egyenlített, majd Ambrus góljával a vezetést át­vette a Kunpetrol a 18. percben (11-10). Ám a népes és lelkes szurko­lótáborral érkezett csömöriek nem ad­ták fel, és tartották a lépést a hazaiak­kal. (13-13-as állásnál a játékvezetők és a zsűri is fokozták az izgalmakat. A majsaiak heteshez jutottak, míg egy csömöri játékost két percre kiállítot­tak. Varga a büntetőt belőtte, de a ven­dégek előtte jelezték, hogy időt kér­nek. A játék azonban középkezdéssel folytatódott, ám a csömöriek az em­berhátrány helyett heten maradtak a pályán. Kertész révén egyenlítettek, Ambrus József hat gólja Is kevés volt a majsai sikerhez. amikor a majsaiak reklamálására megállították a játékot. Hosszú per­cekig tartott a vita a bakisorozat mi­att. A csömöri gól érvényes maradt, a majsaiak kettős emberelőnybe ke­rültek.) Egy újabb kiállítást követő­en rövid ideig három vendégjátékos maradt a pályán, de csak két gólosra nőtt a hazai előny (16-14). A fordulás után is folytatódott a hatalmas küz­delem. A védekezések és a kapustel­jesítmények mindkét oldalon felja­vultak, így jóval kevesebbszer rez- dültek meg a hálók. A majsaiak mi­nimális előnyüket egészen az 56. percig tartották (25-24). Sőt, hetes­hez jutott a Kunpetrol, de Varga lö­vését Fekete hárította. A majsaiak elhamarkodottan lőttek kapura az akciók végén, míg védekezésben fá­radni kezdtek. Tóth és Tamás sorra átlőtték a hazai falat (26-28). Kiss gólja után még felcsillant remény a pontmentésre. Az utolsó másodper­cekben Varga ziccerét védte Fekete, a kipattanó labda Gilan kezébe ke­rült, de a lövésre már nem maradt idő. Kitűnt: Kiss, Ambrus, illetve Ta­más 12, Ocsovai (k), Tóth 4, Fekete (k). Fáber Elek CSELGÁNCS A legfiatalabb korosztályban is eredményesen szerepeltek a Kecske­méti JC judokái. A diák C- korosztá­lyos országos egyéni bajnokságon, Budapesten, az Újpesü Torna Egylet Sportcsarnokban az alábbi eredmé­nyeket érték el, 33 kg: 2. Deli Nán­dor, 3. Mihálovics Zoltán, +49 kg: 6. Bán Gergő. KARATE Ercsi sportcsarnokában rendezték meg a Zárai kupa meghívásos karate­csapatversenyt. A kecskeméti San- kudo SE sportolóinak eredményei: fiúk, 15-16 évesek: 1. Sankudo I. (Fe­kete Attila, Dómján András, Oláh Ká­roly), 3. Sankudo II. (Hovány Tamás, Czimbercsik Árpád, Györfi Sándor), 13-14 évesek: 1. Sankudo I. (Miklós Milán, Gál Richárd, Sebestyén Már­ton), 11-12 évesek: 2. Sankudo II. (Já­ró Gábor, Szabó Márkó, Brán Gergő), 3. Sankudo III. (Kis Krisztián, Bútor Attila, Bekő László), 9-10 évesek: 1. Sankudo III. (Mátó Kristóf, Molnár Patrik, Kasos Gábor), 3. Sankudo I. (Filius András, Rácz József, Vörös Áron) és Sankudo II. (Baksa Milán, Molnár Dávid, Nagy Milán), lányok, 15-16 évesek: 2. Sankudo I. (Téglás Dóra, Marosi Nikolett, Domokos Szabina), 13-14 évesek: 1. Sankudo I. (Tauber Zsuzsa, Domokos Szabina, Rácz Erzsébet), 11-12 évesek: 1. Sankudo II. (Kemény Zsuzsanna, Mihály Anita, Kovács Ágnes), 3. Sankudo I. (Aranyosi Szandra, Ko­vács Brigitta, Bóna Klára), 9-10 éve­sek: 2. Sankudo II. (Demeter Kitti, Tó­biás Réka, Domokos Anita). Edző: Beke Béla. LABDARÚGÁS A Bács-Kiskun megyei korosztá­lyos gyerekfoci-bajnokságon az alábbi eredmények születtek, Déli csoport, 1987/88-as korosztály: 1. Kiskőrös FC (27-0) 12, 2. Bajai LSE (23-3) 9, 3. Kalocsa (8-9) 4, 4. Bácsalmás FC (9- 14) 4, 5. Sükösd SE (0-41) 0 pont. 1989/90-es korosztály: 1. Miske LC (30-0) 12, 2. Kiskőrös FC (15-9)' 9, 3. Bajai LSE (12-6) 6., 4. Bácsalmás FC (10-20) 3, 5. Sükösd SE (1-33) 0 pont.Északi csoport, 1987/88-as korosztály: 1. KTE (19-2) 18, 2. Kun- szentmiklós GYSE (11-3) 18, 3. UFC Kecskemét (13-5) 17, 4. Soltvadkert (14-12) 13, 5. KTK (17-6) 12, 6. KLC ’88 (13-9) 9, 7. Izsák (5-18) 7, 8. Tiszakécske UFC (7-23) 6, 9. Szentki­rály DSK (4-24) 0 pont. 1989/90-es korosztály: 1. KLC ’89 (70-6) 22m 2. SC Hírös-Ép (56-4) 22, 3. Tiszakécske UFC (26-17) 13,4. KLC ’90 (16-24) 13, 5. KTK (14-33) 10, 6. Kunszentmiklós (8-20) 8, 7. Izsák (6-32) 5, 8. Solt- vadkert-A (11-38) 4, 9. Soltvadkert-B (4-38) 2 pont. 1991/92-es korosztály: 1. UFC Kecskemét (36-12) 22, 2. KTK (29-7) 19, 3. KLC (10-18) 6, 4. Soltvadkert (7-44) 3 pont. KOSÁRLABDA NB I. B-csoportos női kosárlab­da-mérkőzés: Bajai EFSK-Prima Deb­recen 63-54 (26-26). Baja, dr. Pósta Sándor sportcsarnok, 50 néző. Vezet­te: Szalontai, Reisz. Bajai EFSK: Mázsár 5, Rátvay 27, Fedor 13/12, Obádovics 6, Kiss 10/3. Csere: Trapl 2, Greksa. Edző: Pump Gábor. A vendégek kezdtek jobban, a 4. percben már 4-0-ra vezettek. A nem is olyan régi debreceni kiütéses ve­reség (60-35) megismétlődésének le­hetősége lebeghetett Pump Gábor edző lelki szemei előtt, amikor nyu­galminak éppenséggel nem nevezhe­tő állapotban fújt ébresztőt tanítvá­nyainak. Tanácsait megfogadták, így egy perccel később már a Baja veze­tett (5-4). Nem sokáig, a félidő köze­pén ugyanis 5-13-as állást mutatott az eredményjelző tábla. Az első fél­időben egyik csapat sem vitte túlzás­ba a pontszerzést, a hajrában pedig Fedor a dudaszóval egy időben há­rompontossal egyenlített. A második játékrész elején a bajai- ak átvették a vezetést, és a meccs vé­géig meg is tartották. Kiss jól irányí­tott, mellette pontgyűjtésben mellette Rátvay és Fedor jeleskedett. A hazai játékosok nyugodtabbak voltak, a debreceniek vesztét a hátrányuk tu­datában kapkodóvá, idegessé vált já­tékstílusuk okozta (36. perc: 57-46). Az utóbbi három mérkőzést elvesztő Sugovica-parti lányok javítottak mér­legükön, a Príma Debrecen elleni si­ker idei második győzelmüket jelenti. Kitűnt: Rátvay, Kiss. NB I/B-s férfi kosárlabda-mérkő­zés: Univer KSE-Nyíregyházi Isobau 59-61 (30-34). Kecskemét, Városi sportcsarnok, 500 néző, vezette: Parádi II., Fekete. Univer KSE: Pásztor (12), Mun- teán (9/6), Bovánovics (14/6), Mészáros 9/6), Kenderes (5). Csere: Hajdú (8/6), Tvordy (2), Gócs. Edző: Tóth Viktor. Jól kezdett az Univer, mert Bo­vánovics hét pontjával a negyedik percben 7-1-re vezetett. Ez után felzárkózott a Nyíregyháza. Majd a 12. percben átvette a vezetést, és 17- 18-ra fordított. A második félidőben végig a vendégcsapat vezetett, a kecskemétiek csak két pontra tud­ták megközelíteni a vendégeket. A végjátékban 59-61-nél, 1 másodperc­cel a vége előtt Kenderes 3 pontos kísérlete lepattant a gyűrűről. Igazi rangadó volt, amelyből ez­úttal a nyíregyházi csapat került ki győztesen. Kitűnt: Pásztor, Bovánovics, Mé­száros, illetve Pavlovics (18/6), Miilei (12 pontjával). A kecskemétiek méltóképpen emlékeztek meg váratlanul elhunyt klubtársukról. FOTÓ: BANCZIK RÓBERT