Petőfi Népe, 1999. szeptember (54. évfolyam, 203-228. szám)

1999-09-20 / 219. szám

8. OLDAL SPORT 1999. SZEPTEMBER 20., HÉTFŐ LABDARÚGÓ NB I. NB III. DRÁVA CSOPORT Gólzáporos kecskeméti győzelem KECSKEMÉTI FC­SZÁZHALOMBATTA 4-1 (1-0) Kecskemét, 1200 néző. Vezette: Farkas Gy. (Kormos, Vígh). KFC: Nagy Zs. - Palaticzky, Bar­na Zs., Kollár, Maczkő, Kislőrincz, Molnár, Barna Cs., Zsiga (Kasza a 66. percben), Kalina (Bimbó a 74. p.), Török. Edző: Nagy László. Százhalombatta: Nagy E. - Ja­kab, Sztanó, Tolnai, Bősze, Csák, Móra, Serfőző, Tóth Cs. (Rei­chenbach a 62. p.), Károlyi G„ Ká­rolyi R. Edző: Vágvölgyi István. Sárga lap: Molnár a 8., Maczkó a 36., Kislőrincz a 46., Tóth Cs. az 51., Jakab a 88. percben. 7. perc: Jakab a 16-oson kívül le­rántotta Törököt, a bíró szögletet ítélt. A beívelt labdát szögletre mentették a védők. A második után röviden szabadítottak fel a vendé­gek. Palaticzky lecsapott a labdá­ra, középre emelt, Török pedig védhetetlenül fejelt a hálóba, 1-0. 27. perc: Hibáztak a vendég­védők, Kalina egyedül vezethette a kapusra a labdát, ám óriási hely­zetben mellélőtt. 34. perc: Tóth Cs. lapos lövése suhant el a kapu mellett. 40. perc: A 16-oson belül Kislőrincz cselezgetett, majd a tel­jesen üresen álló Török helyett a kapus kezébe emelte a labdát. 50. perc: Barna Csaba jobb­ról az alapvonalig cselezett, kö­zépre emelt labdáját Kalina a ka­pust megelőzve a bal sarokba fe­jelte, 2-0. 59. perc: Károlyi G. nagy hely­zetből a léc fölé emelt. 64. perc: Károlyi G. közeli feje­sét Nagy Zs. bravúros vetődéssel kiütötte. 73. perc: Barna Cs. mesteri át­adással indította Törököt, aki for­dulás után a kapu jobb oldalába bombázott, 3-0. 78. perc: Bimbó 20 méteres lö­vése a felső lécet súrolva hagyta el a játékteret. 81. perc: Károlyi G. lesgyanús helyzetben kapta a labdát, de Nagy Zs. vetődve leszedte a lábáról. 86. perc: Károlyi G. beadása át­szállt a védők felett, és a berobba­nó Reichenbach közelről a kapu­ba lőtte a labdát, 3-1. 87. perc: Jakab lerántotta a 16- oson belül Bimbót. A tizenegyest Török laposan a jobb sarokba küldte, 4-1. A vendégcsapat késve érkezett, így 20 perccel később kezdődött a mérkőzés, amelynek kezelőrúgását Bállá József, a birkózóválogatott szövetségi kapitánya végezte el. Óvatosan, nagyjából azonos hadrendben kezdtek a csapatok, három védő előtt öt középpályás játszott. A kecskeméti ötös volt aktí­vabb, több labdát szerzett, s több támadást indított. Ennek eredmé­nyeként már a 7. percben vezetést szerzett a hazai együttes. Ezután is főleg a középpályán folyt a küz­delem váltakozó sikerrel és több kimaradt hazai helyzettel. A második félidő is kecskeméti góllal kezdődött. A 60. perctől kis­sé beszorultak a hazaiak, szeren­csére a védelem Nagy Zsolttal és Barna Zsolttal az élen állta a roha­mokat. Barna Cs. és Török nagy­szerű akciója után már háromgó­los volt a hazai előny. A végén a vendégek kihasználták egy védel­mi hibát, de még erre is tudott gól­lal válaszolni a KFC. Kitűnt: Nagy Zs., Barna Zs., Palaticzky, Barna Cs„ Török, ill. Nagy E., Sztanó, Károlyi G. Nagy László: - Az eredmény önmagáért beszél. A csapat jól játszott, és nemcsak helyzeteket dolgozott ki, hanem gólokat is lőtt. Sz. Z. További eredmények: Dunake- szi-Szolnok 3-1, Pécs-Matáv Sop­ron 1-0, Kaposvár-Demecser 2-1, Érd-Tiszaújváros 0-1, Videoton-Bé- késcsaba 3-0, TFC Cegléd-BVSC 3-2, Csepel-Komló 0-3, III. Kerület- BKV Előre 1-3, Hajdúszoboszló- Komárom 5-1. Hétközi meccs: III. Kerület-Komló 2-1. NB I. 1. Videoton 8 7 1 . 20-2 22 2. Matáv Sopron 8 6 1 1 21-5 19 3. BVSC 8 5 1 2 18-11 16 4. Dunakeszi 8 4 3 1 14-9 15 5. Békéscsaba 8 4 3 1 15-11 15 6. BKV Előre 8 4 2 2 13-8 14 7. Komló 8 4 1 3 13-9 13 8. Százhalombatta 7 3 3 1 11-7 12 9. Hajdúszoboszló 8 3 2 3 14-15 11 10. Pécsi MFC 8 3 1 4 9-12 10 11. TFC Cegléd 8 3 1 4 8-11 10 12. Kecskemét 8 3­5 11-12 9 13. Kaposvár 8 2 3 3 6-10 9 14. Tiszaújváros 8 2 2 4 8-11 8 15. Szolnok 7 2 1 4 8-12 7 16. III. Kerület 6 2 1 3 6-13 7 17. Komárom 8 2 1 5 8-19 7 18. Demecser 8 1 2 5 10-16 5 19. Érd 8 1 2 5 6-18 5 20. Csepel 8 1 1 6 6-14 4 NB II. KELETI CSOPORT A mezőny a kiskőrösiek hátát nézi KISKÖRÖS-GYULA 3-1 (1-1) Kiskőrös, 500 néző. Vezette: Had­nagy. Kiskőrös: Tüskés - Filus (Vé­kony), Aszódi, Molnár (Bús), Ker­tész, Kovács (Deli), Sendula, Pecz- nyik, Farkas, Hleba, Baranov. Edző: Teliinger Vilmos. Gyula: Steigerwald - Lévai, Ko­csis, Kovács, Kulcsár, Kiss, Ekker, Gajdács (Tamási), Vadas (Abru- dán), Bíró (Borúzs), Botyánszki. Edző: Silviu Iorgolescu. 8. perc: Sendula röviden men­tett a jobb oldalon, Ekker rálőtte a labdát, amely Kertészen irányt vál­toztatva hullott a jobb sarokba, 0-1. 20. perc: Farkas 14 méteres, helyezett lövését ütötte fölé a ven­dégkapus. PROFI LIGA A Professzionális Nemzeti Bajnokság 6. fordulójának eredményei: Újpest-Győr 1-1, Diósgyőr-Nagykanizsa 1-1, Gázszer-Vasas 3-2, Vác-Sze- ged 1-1, ZTE-Haladás 0-1, Debrecen-Lombard FC 1-3, Dunferr-FTC 1-0. A Nyíregyháza-Siófok talál­kozó elmaradt, mert a siófoki csapat nem utazott el hely­színre. A siófoki játékosok pénzügyi vitában állnak Kiss Józseffel, a Siófok FC Kft. ügyvezető igazgatójával. Az MTK-Kispest mérkőzést hétfőn 19 órakor játsszák. A PNB ÁLLÁSA 1. Gázszer 6 5 1­14-6 16 2. Vasas 6 4­2 10-6 12 3. Győr 6 3 2 1 12-4 11 4. Dunaferr 6 3 2 1 12-7 11 5. Tatabánya 6 3 2 1 10-9 11 6. Debrecen 6 3 1 2 9-8 10 7. Nagykanizsa 6 2 3 1 8-7 9 8. ZTE 6 2 2 2 7-3 8 9. MTK 4 2 1 1 6-3 7 10. Kispest 5 2 1 2 7-5 7 11. FTC 6 2 1 3 7-7 7 12. Haladás 6 2­4 5-12 6 13. Újpest 5 1 2 2 8-11 5 14. Diósgyőr 6 1 2 3 8-12 5 15. Nyíregyháza 5 1 2 2 5-9 5 16.Szeged 6 1 2 3 5-10 5 17. Siótok 5 1 1 3 3-8 4 18. Vác 6­1 5 5-14 1 23. perc: Aszódi elfutott a jobb szélen, élesen beadott, Baranov 10 méterről a hálóba lőtt, 1-1. 25. perc: Filus cselezett a bal oldalon, majd félmagasan belőtte a labdát, ám Kovács a felső lécre fejelt. 51. perc: Filus-Pecznyik-Filus háromszögezés után az utóbbi nagyszerűen adott be, és Bara­nov csúztatott fejesei szerezte meg a vezetést, 2-1. 60. perc: Kiss középre lőtt szög­letét Vadas fejelte kapura, Tüskés a léc fölé tornázta a labdát. 88. perc: Hleba egyedül tört kapura, lövése elakadt Steiger- waldban. 92. perc: Kertész szöktette Hlebát, aki kilőtte a jobb alsó sarkot, 3-1. Változatos, izgalmakban bővel­kedő mérkőzésen szép gólokat láthatott a közönség. A hazai csa­pat magabiztos játékkal megérde­melten nyert a lelkesen és helyen­ként ötletesen támadó vendégek­kel szemben. Kitűnt: Kertész, Sendula, Far­kas, Baranov, illetve Steigerwald, Vadas, Lévai. Teliinger Vilmos: - Ez a győze­lem bebizonyította, hogy nem vé­letlenül állunk az első helyen. KALOCSA­HATVAN 3-1 (2-1) Kalocsa, 600 néző. Vezette: Ko­vács Zs. (Borbély, Majdanics). Kalocsa: Gojtán - Iván (Bata a 64. p.), István, Háhn J. (Mácsai a 77. p.), Farkas G., Batta, Szilágyi, Szűcs L., Tóth A. (Sárközi a 89. p.), Burzi, Rusvay. Edző: Bodonyi Béla. Hatvan: Berecz - Szűcs A., Tóth Gy., Szabó, Kiss (Nádasdy a 84. p.), Mohácsi, Buzma, Jele, Gohér (Korolovszky az 54. p.), Andrási, Tóth N. Edző: Szabados György. 6. perc: Andrási húzott el a bal oldalon, beadásából a jó ütem­ben érkező Kiss öt méterről a lest reklamáló Gojtán mellett a hálóba perdített, 0-1. 13. perc: Szilágyi szépen húzott el a jobb oldalon. Éles beadására a túlsó öt és feles sarkán jó ütem­ben érkezett Szűcs L. biztosan passzolta hálóba, 1-1. 16. perc: Hahn J. 30 méteres nagy erővel meglőtt labdája a jobb oldali kapufáról pattant ki. 28. perc: Gohér tiszta helyzet­ből lőhetett kapura, Gojtán háríta­ni tudott. 33. perc: Szilágyi előreívelését Tóth A. fejjel megcsúsztatta, Rusvay rácsapott a labdára, ráve­zette Bereczre, majd a kapust el­fektetve 8 méterről gurított a háló­ba, 2-1. 46. perc: Tóth A. húzott a hat­vani kapura, elgurította a labdát Tóth Gy. mellett, aki utolsó em­berként lerántotta. A játékvezető azonnal kiállította a hatvani já­tékost. 50. perc: Szűcs L. kapott jó indí­tást a bal odalon, átemelte volna a labdát a rátámadó Szűcs A.-n, aki kézzel ért a labdához, ám a játék­vezető továbbot intett. 67. perc: Korolovszky 25 méte­res szabadrúgása a sorfalról az ol­dalvonalon kívülre pattant. 73. perc: Bata jobb oldali beíve­lését másodszorra fogta Berecz. 88. perc: Szűcs L.-tól kapott ragyogó indítást kapott Tóth A., mindekit maga mögött hagyva rávezette a labdát Bereczre, majd 14 méterről biztosan lőtt a bal sa­rokba, 3-1. Váratlanul és korán szerezte meg a vezetést a Hatvan. Szeren­csére hamar tudott válaszolni a ha­zai csapat. Ezután változatos me­zőnyjáték alakult ki. A vendégek vitézül támadtak, a hazaiak több gólszerzési lehetőséget teremtettek. Az első félóra végén megszerezte a vezetést a hazai csapat, amelyet a félidő végéig meg is tartott. Szünet után, a korai kiállítást követően nem állt be védekezni a vendégegyüttes. Változatos me­zőnyjáték alakult ki, a hazaiak több lehetőséget is elpuskáztak. A mérkőzés lefújása előtt Tóth A. szép góljával növelte előnyét a Kalocsa, amely megérdemel­ten nyerte meg a találkozót a szervezetten játszó Hatvannal szemben. Kitűnt: Burzi (a mezőny leg­jobbja), Farkas, Rusvay, István, il­letve senki. Bodonyi Béla: - Megérdemel­ten nyertünk. Számszerűleg na­gyobb győzelmet is arathattunk volna, ha a létszámfölényes hely­zeteket jobban kihasználjuk. Szabados György: - Gratulálok a hazai csapatnak. Nálunk egész héten a „lenni vagy nem lenni” volt a kérdés. BORSOD VOLÁN­KTK 0-0 Miskolc, 300 néző. Vezette: Vida (Bendik, Szabó II.). Borsod Volán: Regős - Drótos, Kundrák, Mezei, Sipos, Szabó V., Dobos, Nyeste J. (Koszta a 65., Szilágyi a 82. percben), Szaniszló, Molnár (Tóth a 46. p.), Lója. Edző: Kőrössy Pál. Kiskunfélegyházi TK: Tóth P. - Farkas, Nagy, Fekete, Szabó (Földi N. a 76. p.), Ziat, Truczka, Kérész, Földi J. (Makány a 46. p.), Gulyás (Csincsák a 61. p.), Samu. Edző: Vereb István. Alacsony színvonalú, sok hibá­val tarkított mérkőzést láthatott a kis számú nézősereg. Hiányzott a folyamatos játék, a labdarúgók egymás hibáiból éltek. Szinte vé­gig a hazaiak kezdeményeztek, néha percekre kapujuk elé szorí­tották a félegyháziakat. Ám a ven­dégek egy-két gyors támadásuk ré­vén - a hajrában három alkalom­mal ajtó-ablak helyzetben hibáz­tak - akár a győzelmet is megsze­rezhették volna. Kitűnt: Sipos, Regős, illetve Tóth P., Nagy. Vereb István: - Idegenben érté­kes pontot szereztünk. További eredmények: Jászbe- rény-MVSC 6-0, Kunszentmárton- Kazincbarcika 2-2, Monor-Fót 3-3, Eger-Nyírbátor 2-4, REAC-Gyoma- endrőd 5-1. NB II., KELETI CSOPORT 1. Kiskőrös 7 6 1­12-4 19 2. PLC Fót 7 5 1 1 14-7 16 3. Kazincbarcika 7 4 1 2 13-6 13 4. Eger 7 * 1 2 12-7 13 5. Monor 7 3 3 1 15-11 12 6. Kunszentmárton 7 3 3 1 12-10 12 7. Nyírbátor 7 3 2 2 13-10 11 8. Borsod Volán 7 2 4 1 8-6 10 9. Hatvan 7 2 2 3 8-6 8 10. REAC 7 2 1 4 14-14 7 11. Kalocsa 7 2 1 4 11-16 7 12. Jászberény 7 2­5 11-10 6 13. Gyomaendrőd 7 1 3 3 5-11 6 14. KTKX 7 1 2 4 9-16 5 15. Gyula 7 1 2 4 4-13 5 16. Miskolci VSC 7­3 4 6-20 3 Tetszetős bajai támadások BAJA-MOHÁCS 4-1 (0-0) Baja, 350 néző. Vezette: Kiss. Baja: Majzlinger - Csepregi, Viszmeg B., Szabó Z., Milassin (Viszemg Z.), Goretich K. (Kiss), Szűcs (Orbán), Pilcsuk, Cifra, Koch, Nagy. Edző: Evanics Zoltán. Mohács: Hegyvári - Jakab (Gál), Hári, Krizmanics, Illés, Faludi, Kajtár (Kovács), Peterke, Bódis (Diósi), Szabó, Bogas. Edző: Megyeri Károly, megbízott edző: Hámori Péter. 10. perc: Tétovázott az egész bajai védelem. Rövid felszabadí­tás után a jobbról belőtt labda a kaputól 2 méterre magányosan ácsorgó Szabó elé került, aki nem hibázhatott, 0-1. 12. perc: Koch erőszakosan szerzett labdát a félpályánál, majd a bal oldalon felfutó Nagy elé ját­szott, aki igazítás után magabizto­san lőtt a kapu közepébe, 1-1. 59. perc: Pilcsuk a balösszekö­tő helyéről magasan ívelt a bünte­tőterületnél árválkodó Koch elé, aki a kapuba bombázott, 2-1. 70. perc: Cifra jó ütemben ug­rott ki a lesre játszó védők között a bal oldalon. Hegyvári elpaskolta előle a labdát, Koch ismételt, és a védőkről lecsorgó labdát Csepregi 4 méterről helyezte a kapuba, 3-1. 85. perc: Formás akció végén Viszmeg Z. jobbról keményen be­lőtt labdájára Orbán érkezett, és 5 méterről a léc alá fejelt, 4-1. Taps kísérte öltözőbe a megér­demelt győzelmet arató bajaiakat. Pedig az első játékrész álmosító produkciója láttán kevesen hittek volna a nagy különbségű hazai sikerben. Eleinte a mohácsiak jól védekeztek, és a keveset mozgó házigazdák hiába játszottak fö­lényben, ez nem látszott az ered­ményen. A mohácsi vezetés után gyorsan egyenlített a Baja, majd sok pontatlanságot és ötletmentes játékot láthattak a nézők. Szünet után harapósabb lett a hazai gár­da, és Koch gólja után élvezete­sebb lett a találkozó. A kinyíló és elfáradó vendégek ellen egyre több tetszetős megoldásra futotta a bajaiak erejéből, akik megérde­melt sikert arattak. Kitűnt: Csepregi, Nagy, Koch, Pilcsuk, Szűcs illetve Szabó. Ifjúsági mérkőzés: 3-0. További eredmények: Tapol- ca-Pécsi Postás 1-0, Nagykanizsa- Tihany 4-2, Paksi SE-Nagyberki 1-0, Szekszárd-Harkány 3-0, Nagyatád-Dombóvár 5-0, Balaton- füred-Bonyhád 4-2, Kaposfüred- Dunaszentgyörgy 2-2. NB III., DRÁVA-CSOPORT 1. Kaposfüred 7 6 1 _ 27-8 19 2. Nagykanizsa 7 5­2 11-6 15 3. Tapolca 7 4 2 1 9-6 14 4. Bonyhád 7 4 1 2 13-9 13 5. Baja 7 4 1 2 12-10 13 6. Pécsi Postás 7 4­3 12-8 12 7. Baiatonfüred 7 3 2 2 15-14 11 8. Dunaszentgyörgy 7 3 1 3 8-9 10 9. Szekszárd 7 3­4 13-9 9 10. Harkány 7 3­4 12-16 9 11. Paksi SE 7 2 2 3 6-8 8 12. Mohács 7 2 2 3 7-10 8 13. Dombóvár 7 2 1 4 5-12 7 14. Nagyatád 7 1 3 3 11-11 6 15. Nagyberki 7 1 1 5 8-14 4 16. Tihany 7­1 6 8-27 1 NB III. ALFÖLD CSOPORT Az akarás három pontot ért HAJÓS-ALGYŐ 2-1 (1-1) Hajós, 400 néző. Vezette: Gye- kiczki. Hajós: Székely - Nagy, Fusze- necker, Rácz, Huber, Hepp, Sztan- kov, Hangya, Pechtinger, Tamási, Gombkötő (Pesti G.). Edző: Bará- kovics István. Algyő: Halász - Koncz (Rau), Bóka, Jójárt, Angeli, Krajczár, Ta­kács, Tóth A. (Szélpál), Takács, Tóth Á„ Dóra (Varga). Edző: Ta­kács Zoltán. 33. perc: Takács G. a jobb olda­li beadása Tóth A-hoz került, ő Karjczárt hozta játékba, aki 10 mé­terről a kapuba lőtt, 0-1. 34. perc: A középkezdésből ki­alakított támadásból Gombkötő át­adását Hangya kapásból, 16 méter­ről a hálóba vágta, 1-1. 62. perc: Tamási jobb oldali sza­badrúgása a védők és a kapus feje fölött átszállt, s a jól helyezkedő Sztankov az üres kapuba gurított, 2-1. 71. perc: Jójártot második sárga lap után kiállította a játékvezető. Kiegyenlített első félidő után a második játékrészben jobbára azt tönént, amit a hazaiak elképzeltek. A Hajós nagy akarásának köszön­hetően megérdemelten tartotta ott­hon a három pontot. Kitűnt: Sztankov, Hepp, Tamá­si, illetve Krajczár, Takács. Ifjúsági eredmény: Hajós-Al- győ í-i. KEREKEGYHÁZA­HÓDMEZŐVÁSÁRHELY 2-6 (1-1) Kerekegyháza, 300 néző. Vezet­te: Nagy S. Kerekegyháza: Fehér - Lovas, Török, Bodor, Kánisz (Puttón), Kecskeméti, Gazdag, Virág (Tí­már), Hugyecz G. (Börönde), Hu- gyecz A., Juhász Zs. Edző: Nagy János. Hódmezővásárhely: Kovács - Szűcs, Erdei, Molnár, Csehi, Szren- ka (Fazekas), Kazán, Varga, Balogh (Kovács), Pálinkó, Borbás. Edző: Himer István. 15. perc: Balogh jó ütemben ugrott ki a hazai 16-oson belül, a kapus mellett elgurított labdáját Kecskeméti még menteni tudta, ám a labda újra Balogh elé került, aki nyugodtan helyezett az üresen maradt kapuba, 0-1. 24. perc: A vendég 16-oson be­lül pattogó labdát Kánisz 5 méter­ről továbbította a hálóba, 1-1. 57. perc: Jobb oldali beadás után Pálinkó helyezett az üres kapuba, 1-2. 63. perc: Jó ütemű kényszerí­tőzés után Kovács 8 méterről hig­gadtan emelt a kifutó kapus fölött a kapuba, 1-3. 70. perc: Jobb oldali beadás után Varga 5 méterről lőtt a léc alá, 1-4. 81. perc: Pálinkó 18 méterrő kilőtte a hosszú sarkot, 1-5. 87. perc: Gazdag-Juhász akció után Juhász passzolt közelről a há­lóba, 2-5. 88. perc: Jobb oldali beadás után az üresen hagyott Varga fejelt a hosszú sarokba, 2-6. Az első félidő kiegyenlített játé­kot hozott. A második játékrészben már egyértelműen kiütközött a ven­dégcsapat egysége és tapasztalata a gyenge napot kifogó hazaiakkal szemben, s ez gólokban is megmu­tatkozott. Kitűnt: Hugyecz G., illetve Pálinkó, Varga, Balogh, Kovács. Ifjúsági eredmény: 0-5. CSONGRÁD-MÉLYKÚT 6-0 (4-0) Csongrád, 800 néző. Vezette: Scsitovics. Csongrád: Sós (Bíró) - Bállá, Trninics, Karsai, Tóth-Kovács, Barna, Szarvas (Jernei), Koncz, Kulacsik, Lapsánszki (Babos), Fó- rizs. Edző: Szergej Kuznyecov. Mélykút: Vasuth - Schindler, Babó, Kárász, Ivancsán, László, Fe­kete, Nuszpl, Kovács, Margit (Pie- gel), Fenyvesi. Edző: Raffai Rudolf. Óriási iramban kezdtek a haza­iak, akiknek négy perc alatt öt százszázalékos gólhelyzetét hárí­totta Vasuth. 15. perc: Lapsánszki ívelt kö­zépre, amit Barna fejessel juttatott a hálóba, 1-0. 20. perc: A bal oldalon felfutó Kulacsik emelt át a kifutó mélykú­ti portáson, és Fórizs az üres kapu­ba fejelt, 2-0. 33. perc: Fórizs buktatásáért megítélt büntetőt Szarvas értékesí­tette, 3-0. 44. perc: Fórizs ravaszul perdí­tett a hálóba, 4-0. 55. perc: Egy szöglet után Barna a hálóba fejelt, 5-0. 66. perc: Fórizs már a harmadik gólját rúgta, 6-0. Kitűnt: Bállá, Tóth-Kovács, Bar­na, Koncz, Fórizs, illetve Vasuth. Ifjúsági eredmény: 2-0. További eredmények: Martfű- Dömsöd 1-1, Gyoma- Jamina 1-2, Szajol-Battonya 2-1, Örkény-Békés 1-2, Makó-Kisújszállás 2-1. NB III., ALFÖLD-CSOPORT 1. Csongrád 7 2. Hmezővásárhelv 7 3. Szajol 7 4. Békés 7 5. Jamina 7 6. Dömsöd 7 7. Makó 7 8. Mélykút 7 9. Martfű 7 10. Örkény 7 11. Hajós 7 12. Kisújszállás 7 13. Kerekegyháza 7 14. Algyő 7 15. Gyoma 7 16. Battonya 7 6 1­23-4 19 5 1 1 16-4 16 5 1 1 17-6 16 4 2 1 17-8 14 4­3 9-8 12 3 2 2 16-13 11 3 1 3 13-13 10 3 1 3 10-15 10 2 3 2 13-11 9 3­4 13-14 9 3­4 9-15 9 2 2 3 11-8' 8 2­5 11-27 6 1 2 4 12-19 5 1 1 5 8-20 4­1 6 3-16 1 Kecskeméti FC-Százhalombatta 4-1! A hazai védelem Barna Zsolttal (balról) az élen állta a battai rohamokat. FOTÓ: B. R.