Petőfi Népe, 1999. augusztus (54. évfolyam, 178-202. szám)

1999-08-30 / 201. szám

8. OLDAL LABDARÚGÁS 1999. AUGUSZTUS 30., HÉTFŐ LABDARÚGÓ NB I. NB III. ALFÖLD CSOPORT Sorra kimaradtak a helyzetek Kecskeméti FC-Csepel 0-2! Maczkó egy csepeli játékossal harcol a labdáért. FOTÓ: B. R. KECSKEMÉTI FC­CSEPEL 0-2 (0-0) Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Megyebíró (Ember, Török K.). Kecskeméti FC: Nagy Zs.- Mucha (Bimbó a 69. p.), BarnaZs., Maczó, Kollár, Maczkó (Zsiga a 66. p.), Molnár, Barna Cs., Pala- ticzky, Kalina (Kasza a 62. p.), Tö­rök. Edző: Nagy László. Csepel: Balázs - Tar, Varga, Szi­geti, Polgár, Semsei, Szabó Z., Kö­rösi, Bubcsó, Takács, Papp (Ba­logh a 90. p.). Edző: Gáspár József. Sárga lap: Körösi a 13., Szabó Z. a 23., Tar a 24., Polgár az 57. percben. Kiállítva: Tar a 64. percben (a 2. sárga lap után). 18. perc: Barna Cs. iramodott meg a jobb oldalon. Beadását Tar fejelte szögletre az érkező Török elől. 21. perc: A felezővonal közelé­ben két csepeli játékos összefutott és elesett, a labda pedig Kalinához pattant. A játékvezető, aki vélhe­tően rossz szögből látta az esetet, szabadrúgást ítélt a hazaiak ellen. 24. perc: Palaticzky emelt a ka­pu elé éppen Kalinához, aki fejjel megcsúsztatta a labdát, ám az a léc mellé perdült. 28. perc: Ismét Kalina kapott nagyszerű labdát. Át is vette, majd a kimozduló Balázs felett az üres kapu fölé emelt. 37. perc: Szigeti távolról lőtt, ám messze a kapu mellé. Ez volt a cse­peliek egyetlen próbálkozása a fél­időben. 46. perc: Barna Cs. szabarúgá- sa után Kalina fejese a bal kapufa tövéről pattant vissza. Maczó is­mételt, de a kapus bravúrral szög­letre mentett. 50. perc: A védőktől elpattant labdával Palaticzky húzott el a jobb oldalon. A másik szélen Tö­rök várta a beadást, de az ívelést Balázs kapus elcsípte. 62. perc: Takács egy csellel le­fordult a védőjéről, és az ötös sar­káról éles, lapos lövést küldött a jobb alsó sarokba, 0-1. 79. perc: Egy partdobás után Takács kihasználva a védők fi­gyelmetlenségét kapura fordult, és a jobb alsó sarokba lőtt, 0-2. Az első tíz percben enyhe, de tel­jesen meddő mezőny fölényben ját­szottak a vendégek. Ezután játék­ba lendültek a kecskemétiek, több ígéretes támadást vezettek, ám képtelenek voltak a hálóba találni. A második félidő is nagy hazai gólhelyzettel indult, ami ismét ki­maradt. Az 50. perc után feljött a Csepel, bár ekkor is inkább a ha­zaiak rohamoztak, ám a vendégek rutinos csatám, Takács kétszer is kihasználta a védők lankadó fi­gyelmét. Ezek után már hiába tá­madt elkeseredetten a KFC, a rend­kívül kemény és magabiztos Cse­pel védelmét nem tudta áttörni. A mérkőzés tanulsága, hogy ilyen sok kihagyott helyzet után csak ve­reség lehetett az eredmény. A vé­delem a 62. percben született gólig jól zárt, ám ezután már csak kap­kodtak. A Csepel végül mindössze két helyzetet dolgozott ki, de azt ki is használta. Kitűnt: Kollár, Barna Cs., illetve Balázs, Varga, Körösi, Takács. További eredmények: Dunake- szi-Békéscsaba 3-3, BVSC-Tisza- újváros 2-1, Pécs-Videoton 0-2, Ka- posvár-Szolnok 1-0, TFC Cegléd- Matáv Sopron 0-1, Érd-Százhalom- batta 0-3, Hajdúszoboszló-BKV Előre 0-1, Komárom-Demecser 1-3. A III. Kerület-Komló mérkőzést ké­sőbbre halasztották. Sz. Z. NB I. 1. Videoton 4 4­­11-0 12 2. Matáv Sopron 4 4­­12-4 12 3. BVSC 4 3­1 8-6 9 4. Százhalombatta 4 2 2­7-2 8 5. Békéscsaba 4 2 2­10-6 8 6. Dunakeszi 4 2 2­8-5 8 7. Szolnok 4 2 1 1 6-5 7 8. Tiszaújváros 4 1 1 2 6-7 4 9. Csepel 4 1 1 2 5-6 4 10. BKV Előre 4 1 1 2 3-4 4 11. Demecser 4 1 1 2 7-9 4 12. Komárom 4 1 1 2 4-7 4 13. III. Kerület 3 1 1 1 3-7 4 Kaposvár 4 1 1 2 3-7 4 15. Komló 3 1­2 4-4 3 16. Kecskemét 4 1­3 3-5 3 17. TFC Cegléd 4 1­3 3-6 3 18. Pécsi MFC 4 1­3 4-8 3 19. Érd 4 1­3 2-6 3 20. Hajdúszoboszló 4­2 2 4-9 2 NB II. KELETI CSOPORT A Kiskőrös vezeti a táblázatot RÁKOSPALOTAI EAC­KISKŐRÖS 1-2 (0-1) Rákospalota, 400 néző. Vezette: Nagypál. Kiskőrös: Tüskés - Deli (Aszó­di az 55. percben), Füleki (Filus az 55.), Molnár, Kertész, Somlyai, Sendula, Pecznyik, Farkas, Bara- mov, Kovács J. (Juhász a 65.). Edző: Teliinger Vilmos. Sárga lap: Füleki a 25., Farkas a 49., Molnár a 75. 32. perc: Kovács hosszú átadá­sa Farkas elé szállt, aki 25 méter­ről átemelte a labdát a kifutó ka­pus fölött, 0-1. 48. perc: Werle kilépett a be­hátráló kiskőrösi védők közül, és Tüskés fölött a kapuba emelt, 1-1. 57. perc: Farkas beívelt szögle­tét Baramov a védők közül kibúj­va a hálóba fejelte, 1-2. 80. perc: Farkas nagy helyzet­PROFI LIGA A Professzionális Nemzeti Bajnokság 4. fordulójának eredményei: Zalaegerszeg- Kispest Honvéd 2-0, Debre- cen-Győr 1-0, Nyíregyháza- Lombard FC 1-1, Dunaferr- Nagykanizsa 2-1, MTK-Sió- fok 2-1, Gázszer-Szeged 4-1, Vasas-Haladás 2-0, Diósgyőr- Újpest 4-1, Vác-Ferencváros 0-2. A PNB ÁLLÁSA 1. Vasas 4 4 . . 8-1 12 2. Gázszer 4 3 1­8-3 10 3. Debrecen 4 3­1 6-3 9 4. ZTE 4 2 2­7-1 8 5. Győr 4 2 1 1 9-3 7 6. Dunaferr 4 2 1 1 10-6 7 7.MTK 3 1 1­6-2 7 8. Nagykanizsa 4 1 2 1 6-6 5 9. Tatabánya 4 1 2 1 5-7 5 10. Nyíregyháza 4 1 2 1 5-8 5 11. FTC 4 1 1 2 6-6 4 12. Kispest 4 1 1 2 2-4 4 13. Diósgyőr 4 1 1 2 6-9 4 14. Újpest 3 1­2 5-8 3 15. Siófok 4 1­3 2-7 3 16. Haladás 4 1­3 3-9 3 17. Szeged 4­1 3 3-9 1 18. Vác 4­­4 3-8­ben egyedül tört előre, lövését azonban a hazai kapus megfogta. A találkozó inkább küzdelmet, mint szép játékot hozott. A vendé­gek nagy akarása végül megérde­melt győzelmet eredményezett, amelynek nagyon örültek a csapa­tukat a fővárosba is elkísérő körösi szurkolók. Ezzel a Kiskőrös soro­zatban a negyedik mérkőzését is megnyerte, és vezeti a táblázatot. Kitűnt a kiskőrösi csapatból: Tüskés, Baramov, Molnár. KTK-MONOR 2-5 (0-2) Kiskunfélegyháza, 500 néző. Vezette: Hegedűs (Bócsik, Ta­kács). KTK: Tóth - Toldi (Farkas a 46. percben), Nagy, Makány, Valko- vics, Szabó (Csincsák a 46.), Fe­kete Zs., Truczka, Ziat, Kertész, Samu (Gulyás 70.p). Edző: Vereb István. Monor: Kisnémet - Kajli (Pászti a 81.), Zila (Fitos a 88.), Gubucz, Flórián, Szabó, Kerepeczki, Pe- tyán (Füle a 71.), Varró, László, Koltai. Edző. Varga Károly. Sárga lap: Tóth a 44., László a 69., Füle a 73. percben. Piros lap: Flórián (Valkovics fel vágásáért) a 79. percben. 14. perc: Petyán az alapvonal közeléből, éles szögből a kivető­dő kapus mellett lőtt a hálóba, 0-1. 44. perc: Tóth a 16-oson belül buktatta Koltait. A sértett bünte­tőjét Tóth kiütötte, a labda vissza­került Koltai elé, aki közelről nem hibázott, 0-2. 57. perc: Varró a félpályáról in­dulva 15 méterről az elvetődő Tóth mellett a kapuba lőtt, 0-3. 59. perc: Kerepeczki 10 méter­ről a kapus mellett a hálóba gurí­tott, 0-4. 65. perc: Egy kapu előtt kavaro­dás után Varró két lépésről a háló­ba passzolt, 0-5. 69. perc: László buktatta Csincsákot a büntetőterületen be­lül. A 11-est Csincsák a jobb sa­rokba passzolta, 1-5. 76. perc: Csincsák 20 méteres szabadrúgása a bal felső sarokban kötött ki, 2-5. Az első félidő - a két vendéggól ellenére - kiegyenlített játékot ho­zott. Szünet után a hátrányban lé­vő félegyháziak erőteljesen támad­tak, ám ezzel fellazult a védelmük, és ezt a monoriak gólokkal torol­ták meg. A végére feljöttek a haza­iak, ám ez már csak a hátrány csökkentésére volt elegendő. Kitűnt: Csincsák, Truczka, il­letve, Varró, Kerepeczki, Petyán, Flórián, Koltai. FÓT-KALOCSA 3-0 (2-0) Fót, 300 néző. Vezette: Hor­váth (Joó, Erős). Fót: Balázs - Szűcs, Bálint, Kilik, Ughy, Stranyóczky, Hódosi, Simon P., Máté, Hajdú, Dunai. Edző: Horváth Pál. Kalocsa: Gojtán - Háhn Á. (Iván a szünetben), Háhn J., Palet­ta, Mácsai, Sánta, Szilágyi, István, Szűcs, Rusvay (Bata 34. p.), Kasparik (Balog a 84. p.). Edző: Bodonyi Béla. 10. perc: Szűcs baloldali lövését Kasparik perdítette a kapu mellé. 11. perc: A visszafutó Szűcsről szögletre pattant a labda, a beíve­lés után Stranyóczky jobbal a bal kapufa mellé helyezett. 13. perc: István 18 méteres sza­badrúgása alig kerülte el a bal felső sarkot. 16. perc: Balázs sokáig tartotta kézben a - labdát, a játékvezető szabadrúgást ítélt a kaputól 13 méterre. A legurítás után István lö­vése a kapusról szögletre pattant. 26. perc: Hódosi jobb oldali beadás után Simon fordult kapu­ra, Gojtán beleütött, ám róla Du­nai felé került, aki belekotort, s a labda a háló bal sarkában kötött ki, 1-0. 31. perc: Hajdú egy szép csellel lerázta őrzőjét, lövését Gojtán láb­bal védte. 37. perc: Máté húzott el a jobb oldalon, éles beadására Hajdú ér­kezett jó ütemben, és öt méterről az üres kapuba gurított, 2-0. 62. perc: Szűcs baloldali szög­letét Háhn J. a kapu fölé fejelte. 78. perc: Iván elfejelte a labdát a 16-oson belülről, eközben testtel ütközött a levegőben Bálinttal. A játékvezető meglepetésre 11-est ítélt. Simon a jobbra mozduló Gojtán mellett a kapu bal alsó sar­kába helyezett, 3-0. Élvezetes, változatos mezőny­játékkal kezdődött a találkozó, amelyben a Kalocsa volt az aktí­vabb. A látottak alapján váratla­nul, egy védelmi hibát követően szerezte meg a vezetést a hazai csapat. Röviddel utána sérülés mi­att cserélni kellett Bodonyi edző­nek, ezzel felborult az addig jól működő szerkezet. Alig múlt el az első félóra, újabb védelmi hibát követően a hazaiak megszerezték a második góljukat, amit az első félidő utolsó percében akár tovább növelhettek volna. A második fél­időben említésre méltó esemény a 11-esen kívül alig történt, a gólon kívül, amit egy szabályos szerelés követően fújt be a találkozó játék­vezetője. Az alacsony színvonalú találkozón az elképzelés nélkül játszott a Kalocsa veresége megér­demelt. Kitűnt: az egész hazai csapat, illetve senki. Horváth Pál: - Küzdelmes mér­kőzésen megérdemelten győz­tünk. Bodonyi Béla: - Csak a máso­dik félidő első harminc percét tu­dom elfogadni, a többi értékelhe­tetlen. Sz. I. További eredmények: Gyoma- endrőd-Jászberény 2-1, Miskolci VSC-Eger 0-0, Kazincbarcika-Nyír- bátor 1-0, Gyula-Kunszentmárton 0-3, Hatvan-Borsod Volán 1-2. NB II., KELETI CSOPORT 1. Kiskőrös 4 4- ­8-3 12 2. Eger 4 3 1 ­81 9 10-4 10 3. Monor 4 3 1 10 4. Kazincbarcika 4 3 1 9-3 9 5. PLC Fót 4 3- 1 7-3 9 6. Hatvan 4 2 1 1 6-1 7 7. Nyírbátor 4 2 1 1 8-5 7 8. Borsod Volán 4 2 1 1 6-4 7 9. Kunszentmárton 4 2 1 1 7-6 7 10. Gyomaendrőd 4 1 1 2 3-5 4 11. Jászberény 4 1- 3 3-6 3 12. Kalocsa 4 1- 3 4-10 3 13. KTK 4­1 3 6-13 1 14. Miskolci VSC 4­1 3 2-10 1 IS. Gyula 4 1­1 3 1-9 1 16.REAC 4­- 4 4-9­Fél tucat gól a hálóban DÖMSÖD-MÉLYKÚT 6-1 (3-0) Dömsöd, 150 néző. Vezette: Nagy L. Mélykút: Vasuth - Ivancsán, Schindler, Babó, Kárász, Feke­te, Szabó (Piegel a 55. p.), Nuszpl, Kovács (Margit a 45. p.), László, Fenyvesi (Mihail). Edző: Raffai Rudolf. Kiállítás: Schindler az 50. percben (2. sárga lap után). Gólszerzők: Elekes a 25., Várszegi a 28. és a 44., Kiss V. a 80., Lengyel a 85., Árki a 89., illetve Margit a 90. percben. A Mélykút mélyen a tudása alatt játszott, így a hazai győ­zelem ilyen különbséggel is megérdemelt. Kitűnt: Várszegi, Elekes, Kiss V., illetve a mélykúti csa­patból senki. Ifjúsági eredmény: 0-4. J AMINA SE­KEREKEGYHÁZA 2-0 (1-0) Békéscsaba, 150 néző. Ve­zette: Boros S. Békéscsabai Jamina SE: Molnár - Mázán (Pozsár), Csu- lik, Oláh, Iványi, Gubucz (Laka­tos), Sajben, Szeverényi, Ba­logh, Szarvas, Horváth (Szelei). Játékosedző: Szarvas András. Kerekegyháza: Fehér - Lo­vas (Virág), Kulman, Komo- nyi, Kánisz (Tímár), Kecske­méti, Gazdag, Bodor, Hugyecz Gy. (Puttón), Hugyecz A., Ju­hász. Edző: Nagy János. 23. perc: Szeverényi bal ol­dali szabadrúgását Horváth 10 méterről a kapu bal oldalába csúsztatta, 1-0. 82. perc: Sajben előre lőtt labdáját Szelei egy testcsellel elengedte, az Balogh elé ke­rült, aki egyedül lódult kapura, és 12 méterről a jobb sarokba gurított, 2-0. Az első félidőben a hazai csapat nagy iramot diktált, a vendégek erejéből csak szórvá­nyos támadásokra futotta. Szünet után a kerekegyháziak kezdtek bátrabban, de helyze­tük nemigen akadt. Negyedóra elteltével ismét a Jamina vette át a játék irányítását, és maga­biztos győzelmet aratott. Kitűnt: Csulik, Iványi, Szeverényi, Balogh, illetve Fe­hér, Hugyecz Gy., Gazdag. Ifjúsági eredmény: 6-1. BÉKÉSI SE­HAJÓSI FC 3-1 (1-0) Békés, 800 néző. Vezette: Bálint. Békés: Baji - Laurinyecz, Kondacs, Kovács, Szenti, Pál- fi, Szegedi (Gombos), Nagy L, Petruzsán (Bagyinka), Borbo- la (Fehérvári), Árgyelán. Edző: Zsíros György. Hajósi FC: Tomik - Pencz (Fuszenecker), Ercsi, Rácz, Huber, Pechtinger, Hirth (Sztankov), Nagy A., Tamási, Pesti, Gombkötő. Edző: Ba- rákovics István. 2. perc: Kapu előtti kavaro­dás után Árgyelán közelről ko­torta a hálóba, 1-0. 57. perc: A kitörő Gombost szabálytalanul akadályozták a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Nagy I. a vetődő To­mikba vágta. 68. perc: Gyors támadás vé­gén Nagy I. labdájából Gom­bos okos gólt lőtt, 2-0. 80. perc: Árgyelán becsapta a hajósi védelmet, s a felkínált labdát Fehérvári a rövid sarok­ba helyezte, 3-0. 90. perc: Huber ment el a bal szélen, beívelését Gomb­kötő a hálóba bólintotta, 3-1. A hazai csapat, ha csak a százszázalékos helyzeteket nézzük, két számjegyű ered­ményt érhetett volna el. A rossz helyzetkihasználás ezúttal nem okozott pontvesztést, ki­élezett helyzetben azonban baj lehet a csatároki tehetetlensé­géből. Kitűnt: Baji, Kovács, Szenti, Árgyelán, illetve Tomik, Ercsi. Ifjúsági eredmény: 4-1. Eredmények: Algyő-Csong- rád 2-4, Battonya-Gyoma 1-2, Kisújszállás-Martfű 0-0, Hód- mezővásárhely-Szajol 0-1, Ör- kény-Makó 2-1. NB III., ALFÖLD-CSOPORT 1. Csongrád 4 3 1­10-4 10 2. Szajol 4 3­1 12-3 9 3. Hmezővásárhely 4 3­1 8-2 9 4. Örkény 4 3­1 9-6 9 5. Jamina 4 3­1 7-4 9 6. Békés 4 2 2­9-3 8 7. Dömsöd 4 2 1 1 12-6 7 8. Makó 4 2­2 9-7 6 9. Kisújszállás 4 1 1 2 7-5 4 10. Algyő 4 1 1 2 7-10 4 11. Mélykút 4 1 1 2 3-8 4 12. Gyoma 4 1­3 5-13 3 13. Hajós 4 1­3 4-12 3 14. Kerekegyháza 4 1­3 4-13 3 15. Martfű 4­2 2 2-7 2 16. Battonya 4­1 3 1-6 1 NB III. DRÁVA CSOPORT Vitatható büntető döntött DUNASZENTGYÖRGY­BAJA 2-1 (0-1) Dunaszentgyörgy, 400 néző. Vezette: Tarczi. Baja: Majzlinger - Csepregi, Viszmeg B„ Goretich G. (Or­bán a 82. percben), Szűcs (Goretich K. a 25. p.), Kiss, Viszmeg Z., Pilcsuk, Czifra, Koch (Hegyi a 2. p.), Nagy E. Edző: Evanics Zoltán. 15. perc: Hegyi szép egyé­ni játék után pontosan adott Nagyhoz, aki higgadtan a ka­puba lőtt, 0-1. 27. perc: Hegyi egyedül ve­zette a labdát kapura, ám lö­vés helyett a hazai portárs ke­zébe emelt. 42. perc: Nagy E. került gól­helyzetbe, ám addig húzogat­ta a labdát, míg a védők fel­szabadítottak. 46. perc: Középkezdés után Pilcsuk jobbról pontosan adott középre, a jókor érkező Nagy E. lőtt, ám a kapus bravúrral hárított. 50. perc: A hazaiak kihasz­nálták a Baja rossz lesreállítási kísérletét, Horváth G. kilépett a vendégvédők közül, és a há­lóba passzolt, 1-1. 83. perc: Egy jobboldali be­adás Majzlinger kezében halt el, miközben a hazaiak játéko­sa, Horváth L. - valószínűleg a fáradságtól - elesett a 16-oson belül. Még a dunaszentgyör- gyiek is csodálkoztak, amikor a játékvezető büntetőt ítélt, amit Horváth L. értékesített, 2-1. A hazaiak a súlyos sérülése­ket okozó belemenései megtor- latlanul maradtak, miközben a három pontot egy erősen vi­tatható 11-es döntötte el. Igaz, a bajai csatárok döntő helyze­tekben többször is hibáztak. Kitűnt: Szlanyinka, Hor­váth J., Horváth L., illetve Csepregi, Pilcsuk. Ifjúsági eredmény: 0-8. További eredmények: Dom- bóvár-Tapolca 1-3, Nagyberki- Kaposfüred 0-4, Tihany-Har- kány 0-2, Pécsi Postás-Szek- szárd 2-0, Mohács-Paks 1-1, Bonyhád-Nagykanizsa 3-0, Nagyatád-Balatonfüred 3-3. NB III., DRÁVA-CSOPORT 1. Kaposfüred 4 4­­19-2 12 2. Bonyhád 4 4­­10-2 12 3. Pécsi Postás 4 3­1 10-5 9 4. Mohács 4 2 2­6-4 8 5. Tapolca 4 2 1 1 6-5 7 6. Dunaszentgyörgy 4 2­2 4-4 6 Nagykanizsa 4 2­2 4-4 6 8. Harkány 4 2­2 7-8 6 9. Dombóvár 4 2­2 4-5 6 10. Paksi SE 4 1 1 2 3-4 4 11. Balatonfüred 4 1 1 2 7-10 4 12. Nagyberki 4 1 1 2 4-7 4 13. Baja 4 1 1 2 5-9 4 14. Nagyatád 4­3 1 4-7 3 • 15. Szekszárd 4­­4 1-6­16. Tihany 4­­4 3-15-