Petőfi Népe, 1999. április (54. évfolyam, 76-100. szám)

1999-04-12 / 84. szám

10. OLDAL LABDARÚGÁS 1999. ÁPRILIS 12., HÉTFŐ LABDARÚGÓ NB I. NB II. KELETI CSOPORT Pontatlan volt a támadójáték KFC-Komló 0-1! Maczkó (balról) harcol a labdáért. KECSKEMÉTI FC- KOMLÓI BÁNYÁSZ 0-1 (0-0) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Birincsik 8 (Tóth S„ Bába). KFC: Nagy Zs. - Talapa, Kol­lár, Hegedűs (Kovács H. a 80. percben), Thaly, Bernáth, Macz­kó, Barna, Kincses, Liptai (Fel­földi az 55.), Bimbó (Gli- gorovics a 71.). Edző: Szabó György. Komló: Herbert - Mosonyi, Augustin, Halász, Dömény, Méhn, Gálffy, Schuszter, Geisz, Béres (Máté az 55.), Varga (Pörs a 80.). Edző: Dárdai Pál. Sárga lap: Talapa a 31., Méhn a 64., Máté a 75. percben. 16. perc: Gálffy küldte kapu­ra 20 méterről az első lövést, de Nagy Zs. a helyén volt. 18. perc: Varga kapott remek indítást középen. Egy csel után a kiinduló Nagy Zs. mellett ka­pura gurított, de a kecskeméti portás visszafelé vetődve elcsíp­te a labdát. 25. perc: Az előretörő Bernáth lövése kipattant a vető­dő kapusról éppen Bimbó elé, aki fordulásból az üres kapu fö­lé emelt. 39. perc: Méhn 25 méterről nagy lövést küldött kapura, Nagy Zs. a léc alól szögletre ök­lözte a labdát. 49. perc: Egy pontos átadás­sal Varga lépett ki a védők kö­zül, egyedül tört kapura, de kés­lekedett a lövéssel, Kollár utol­érte és szerelte. 70. perc: A komlóiak negye­dik szöglete ívelődött be balról. A labda a tömörülő játékosok egyikéről a felső lécre, onnan a gólvonal elé vágódott. A vé­dők dermedten nézték, ahogy Augustin előrevetődve, három lépésről a hálóba fejelt, 0-1. Az első negyedórában csak meddő mezőnyjáték folyt a pá­lyán, enyhe komlói fölénnyel, de a labda alig jutott el a kapu­kig. Ezután mindkét csapat na­gyobb sebességre kapcsolt, s előbb a komlói Varga, majd a kecskeméti Bimbó révén maradt ki egy-egy helyzet. A félidő to­vábbi részében kissé unalmas mezőnyjáték folyt. Fordulás után a kecskemétiek támadtak valamivel többet, de nem tudták a földön tartani a labdát, az ívelgetéseket pedig a magas komlói védők rendre ki­fejelték. A vendégcsapat időn­ként a kapuja elé húzódva véde­kezett, majd a remekül szerve­ző Schuszter irányításával gyors ellentámadásokkal próbálko­zott. Egy ilyen akció végén elért szögletből született meg végül a győzelmet jelentő gól. A hajrá­ban a kecskemétiek beszorítot­ták ellenfelüket, de igazi gól­helyzetük alig akadt. A lelkes, de gyenge hazai támadójáték miatt nem volt esélyük a pont­szerzésre. Kitűnt: Nagy Zs., Kollár, illet­ve Herbert, Augustin, Méhn, Schuszter. Szabó György: - A helyzetek alapján legalább döntetlent ér­demeltünk volna. Dárdai Pál: - A találkozó nagy részében mi játszottunk mezőnyfölényben. Sz. Z. KOMÁROM-TISZAKÉCSKE 1-0 (0-0) Komárom, 500 néző. Vezette: Dubraviczky (Hidasi, Marcsók). Komárom: Bíró - Sipos, Fü­zesi, Rózsahegyi (Vidakovics a 78.), Matics, Letenyei, Chytil, Szenes, Megyesi, Jankóczy (Bognár a 90.), Kajdy, (Méhes az 57.). Edző: Plotár Gyula. Tiszakécske: Kiri - Balia L„ Szekeres, Surman, Bagi, Babai, Csató, Belvon, Kuti (Cipf a 64.), Miklós, Urbán. Edző: loan Pat- rascu. Sárga lap: Miklós a 26., Sipos a 28., Belvon a 37., Szekeres az 55., Chytil a 64., Surman a 84. percben. Piros lap: Sipos, 82. perc. 2. perc: Csató húszméteres szabadrúgását Bíró ütötte .szög­letre. 5. perc: Kajdy átadását Sze­nes 19 méterről szúrta kapura, Kirí vetődve kitolta a léc alá tar­tó labdát. 31. perc: Babai szögletét Mik­lós Urbán elé fejelte, a kécskei játékos 10 méterről kapura ol­lózta a labdát, Bíró bravúrral hárított. 43. perc: Letenyei 14 méter­ről kapura lőtt labdája a jobb al­só sarok mellett hagyta el a já­tékteret. 70. perc: Megyesi szögletét Szenes közelről Kiribe lőtte. 82. perc: Miklós iramodott meg a komáromi kapu felé, a gólhelyzetbe került játékost Sipos még a büntetőterületen kívül felvágta, mire a játékveze­tő kiállította. 85. perc: Chytil ívelt előre szabadrúgásból, a magasra fel­ugró Méhes 11 méterről a felső lécre fejelt, majd a kécskei vé­dők szögletre mentettek. A szögletrúgást Chytil végezte el, a remekül beívelt lábát Méhes 7 méterről fejjel a jobb alsó sarok­ba csúsztatta, 1-0. Küzdelmes, jó összecsapást láthattak a szurkolók. Az első játékrészben mindkét kapu előtt adódott lehetőség, a hazai­ak részéről Szenes, Sipos, Letenyei is a hálóba találhatott volna, míg a másik oldalon Csató, Urbán és Kuti veszélyez­tetett. Gól azonban ekkor még nem esett. Fordulás után me­zőnyfölénybe került a hazai gár­da, igaz, a vendégek is többször próbálkoztak. Sipos kiállítása után még jobban küzdöttek a komáromi játékosok és a csere­ként beállt Méhes révén szép gólt szereztek. Kitűnt: Bíró, Füzesi, Matics, Letenyei, Megyesi, illetve Kirí, Csató, Belvon. Plotár Gyula: - Úgy érzem, megint csak a második félidei jó játékunknak köszönhetően nyertük meg a mérkőzést, meg­érdemelten. Egy nagyon jól és agresszíven futballozó Ti­szakécske ellen sikerült győz­nünk. Minden elismerésem a fiúké. loan Patrascu: - Mindkét együttes dicséretet érdemel a jó és színvonalas játékért. A győ­zelmet az a csapat szerezte meg, amelyik pontosabb volt az ellenfél kapuja előtt. További eredmények: Matáv Sopron-Nagykanizsai Olajbá­nyász 1-1, Demecser-Tatabánya 1-1, Szeged-Soroksár 4-0, Ka- posvár-Érd 2-1, Békéscsaba- Tiszavasvári 0-1, Pécs-Soproni FAC 3-0, Tiszaújvárps-Salgó- tarján 1-1, Hajdúszoboszló- Szolnok 1-1. NB I. 1. Tatabánya 25 18 5 2 58-31 59 2. Nagykanizsa 26 14 7 5 48-27 49 3. Érd 26 14 5 7 47-31 47 4. Salgótarján 26 12 6 8 41-30 42 5. Szeged 24 11 8 5 44-28 41 6. Matáv Sopron 25 11 8 6 44-32 41 7. Komárom 26 13 2 11 40-34 41 8. Komló 26 11 7 8 37-39 40 9. Tiszakécske 26 10 7 9 36-31 37 10. Szolnok 26 11 4 11 37-39 37 11. Tiszavasvári 26 9 9 8 28-23 36 12. Tiszaújváros 26 9 8 9 34-38 35 13. Kaposvár 26 9 6 11 36-43 33 14. Demecser 25 8 8 9 33-34 32 15. Hajdúszoboszló 26 7 6 13 41-53 27 16. Soroksár 26 7 5 14 30-53 26 17. Békéscsaba 25 6 7 12 28-32 25 18. Pécsi MFC 26 6 6 14 36-50 24 19. Soproni FAC 26 5 9 12 3145 24 20. Kecskemét 26 1 7 18 19-55 10 NB III. ALFÖLD-CSOPORT Bravúrosan védett a mélykúti kapus CSONGRÁD-MÉLYKÚT 1-1 (1-1) Csongrád, 800 néző. Vezette: Gyekiczki. Csongrád: Sós - Marta, Tóth- Kovács, Pálfi, Szarvas, Siber, Mike, Tóth A. (Jernei), Ve- rebélyi, Kulacsik (Bozó), Ta­kács. Edző: Kurucz István. Mélykút: Vasuth - Schind­ler, Ivancsán (Bori), Nuszpl Z„ Mihai, Velez, Fekete, Margit (Simity), Szabó, Piegel, Feny­vesi. Edző: Alföldi Albert. Gólszerzők: Kulacsik, illet­ve Fenyvesi. Már az első negyedórában több durva szabálytalanságot vétettek a vendégek, s amíg a súlyosan sérült Tóth A. révén átmenetileg tíz főre fogyatkoz­tak a csongrádiak, Fenyvesi bombája védhetetlenül zúgott Sós kapujába. A házigazdák még nagyobb sebességre kap­csoltak, ám kiegyenlíteniük csak az első játékrész utolsó perceiben sikerült. Fordulás után emberfeletti tempót diktálva, szinte percen­ként került gólhelyzetbe a ha­zai gárda, de vagy elszórakoz­ták a ziccereket a kapu torká­ban, vagy a remek napot kifo­gó Vasuthban akadtak el a lövések. Kitűnt: Szarvas, Kulacsik, il­letve Vasuth, Fenyvesi. Ifjúsági mérkőzés: Csong- rád-Mélykút 3-2. MAKÓ-BAJA 1-0 (0-0) Makó, 800 néző. Vezette: Ne- dovszki. Makó: Ménesi - Simon, Ma­gyar, Anda, Sümeghy (Karsai), Ferenczy, Bress (Papp), Kin­del, Kondacs, Szabó, Szűcs. Edző: Kolozsvári János. Bajai LSE: Majzlinger - Csepregi (Czifra), Szűcs, Vizsmeg B., Goretich (Hegyi), Földvári, Pilcsuk, Kiss, Szabó, Aranyos, Gazsi. Edző: Evanics Zoltán. Gólszerző: Magyar. A Makónak a legutóbbi két vereséget követően ezúttal csak a győzelem volt az egyet­len elfogadható eredmény, ám Bressék az első félidőben na­gyon sok hibával futballoz­tak, s igazából helyzetbe sem kerültek. A vendégek ezzel szemben ügyesen adogattak, s több lehetőségük is volt a gólszerzésre, ám vagy el- ügyetlenkedték, vagy Ménesi védett bravúrral. A fordulás után élénkebb lett az iram, s a mérkőzést végül a bajaiak kapusa döntötte el rossz kifu­tásával, amely után Magyar mintaszerű fejessel vette be az üresen maradt kaput. Ez­zel a Makó nagyon fontos há­rom pontot szerzett, de a já­ték képe alapján a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Kitűnt: Magyar, Anda, Kar­sai, illetve Gazsi. Ifjúsági mérkőzés: Makó- Baja 2-5. ÖRKÉNYI SE- KEREKEGYHÁZA 2-0 (1-0) Örkény, 400 néző. Vezette: Koncz. Kerekegyháza: Házi - Lo­vas, Kulman R., Tihanics (Kecskeméti), Torbavecz, Vá- czi, Pécsi, Máté, Hugyecz, Ká- nisz, Juhász. Edző: Bende József. 25. perc: Árva hosszú labdá­val indította Farkast, aki a kifu­tó kapus mellett a bal alsó sa­rokba lőtt, 1-0. 88. perc: Farkas egy cselso­rozat után 16 méterről, futtából a jobb felső sarokba bombá­zott, 2-0. A helyzetek sokaságát kidol­gozó Örkényi csapat megérde­melten győzött. Kitűnt: Farkas, Boda, Pólyák, illetve Torbavecz, Kulman R. Ifjúsági eredmény: Örkény- Kerekegyháza 2-3. További eredmények: Kun- szentmárton-Békés 3-0, Gyoma- endrőd-Jamina 0-0, Kisújszál- lás-Hódmezővásárhely 0-0, Me- zőberény-Battonya 0-1, Szajol- Malév SC 5-0.. NB III., ALFÖLD-CSOPORT 1. Hmvásárhely 20 12 6 2 33-15 42 2. Csongrád 20 12 5 3 37-17 41 Kunszentmárton 20 12 5 3 37-17 41 4. Gyomaendrőd 20 10 8 2 35-18 38 5. Örkény 20 11 4 5 41-23 37 6. Kisújszállás 20 10 7 3 26-12 37 7. Szajol 20 10 2 8 36-34 32 8. Mélykút 20 10 1 9 32-30 31 9. Baja 20 9 3 8 33-22 30 10. Makó 20 7 3 10 25-32 24 11. Jamina 20 6 6 8 18-25 24 12. Békés 20 6 5 9 22-28 23 13. Kerekegyháza 20 6 2 12 24-36 20 14. Battonya 20 5 1 14 16-39 16 15. Malév SC 20 2 2 16 18-56 8 16. Mezőberény 20 2­18 1443 6 Megérdemelt hazai siker KTK HUNGARY MEAT- PALOTÁS 1-0 (0-0) Kiskunfélegyháza, 600 néző. Vezette: Sóthy (Krista, Kószó). Kiskunfélegyházi TK Hun­gary Meat: Bánó - Márics, Lapsánszki (Implom a 71. perc­ben), Petrók, Truczka, Farkas, Fekete Zs., Csincsák (Fekete I. a 84. p.), Jakab (Samu a 23. p.), Kiss, Bognár. Edző: Kardos Jó­zsef. Palotás: Telek - Hanzli, Ud­vari, Hahn, Nádasdy, Kiss, Had­ár, Bábik, Burzi (Szuroczky a 76. p.), Lénárt, Tóth. Edző: Lénáit János Sárga lap: Hanzli a 12., Burzi a 21., Kiss a 27., Fekete Zs. a 28., Tóth az 52., Lénárt a 61., Hadár a 84. percben. 11. perc: Tóth keresztlabdá­ját Hadár emelte kapura. A lö­vés alig néhány centiméterrel ment a léc fölé. 36. perc: A kapu előtti kava­rodásban Bábik fejelt nyolc mé­terről a kapura. A középre tartó labdát azonban Bánó bravúro­san védte. 53. perc: Bognár harminc- méteres bal oldali szabadrúgá­sát Telek öklözte a léc fölé. 55. perc: Hanzli rossz haza­adásából Lapsánszki elé került a labda, aki nem tétovázott és a kivetődő kapus mellett a hálóba lőtt, 1-0. 56. perc: A berobbanó Bábik nyolc méterről lőtt kapura, Bánó azonban bravúrosan vé­dett. 60. perc: Samu éles szögből kapura küldött labdáját Telek tolta ki a léc alól. 83. perc: Csincsák beadásá­ból Kiss került helyzetbe, Telek azonban megfogta a lövést. .JÍóihti Az első félidőt küzdelmes mezőnyjáték jellemezte. A Pa­lotás ugyan többet támadott, de akcióik nem hoztak eredményt. A sok, esetenként durva sza­bálytalanságot Sóthy játékveze­tő sárga lapokkal „jutalmazta”. A második játékrészben, a ha­zaiak gólja után teljesen meg­változott a mérkőzés arculata. A félegyházi játékosok többet kezdeményeztek. A nagy aka­rással futballozó csapat ellen a Palotás tehetetlen volt. Kitűnt: Lapsánszki, Kiss, Petrók, illetve Údvari, Nádasdy, Bábik. Kardos József: - Ezzel a hozzáállással talán elindulunk felfelé. Lénárt János: - A Félegyháza egyénileg többen nyújtott, mint mi. G. S. Dunakeszi-Kalocsa 1-0. A mérkőzésről nem kaptunk tu­dósítást. További eredmények: Nyír- bátor-Kazincbarcika 4-0, Tápi- ószecső-Eger 0-2, REAC-Gyula 0-1. A Hatvan-Csepel mérkő­zést később játsszák le, mert a hatvani csapat edzője, Fodor Imre pénteken halálos közleke­dési balesetet szenvedett. Sza­badnapos: Kiskőrös, Borsod Volán. NB II., KELETI CSOPORT 1. Dunakeszi 18 12 4 2 27-10 40 2. Palotás 17 9 4 4 37-16 31 3. KTK 19 9 4 6 35-29 31 4. Gyula 17 8 5 4 19-16 29 5. Nyírbátor 17 7 6 4 29-22 27 6. Hatvan 17 6 7 4 30-29 25 7. Csepel 17 7 4 6 26-25 25 8. Kiskőrös 18 7 3 8 22-22 24 9. Eger 18 4 10 4 26-23 22 10. Kazincbarcika 18 5 7 6 24-24 22 11. Borsod Volán 17 5 6 5 18-21 21 12. REAC 19 4 5 10 19-25 17 13. Tápiószecső 18 4 3 11 2847 15 14. Kalocsa 18 3 1 14 22-53 10 >írb QTC' ZfJ ... nn Gól kilencven méterről Nem mindennapi gólt szerzett Macanuga Sigetacu, a Kyoto Purple Sanga labdarúgócsapa­tának kapusa a Japán Kupa el­ső fordulójában a Montedio Yamagata csapata elleni mér­kőzésen. A hálóőr 90 méterről talált be az ellenfél kapujába - jelentette az APA osztrák hír- ügynökség. A 36 éves kapuvé­dő - aki korábban a japán válo­gatottban is védett - saját tizen­hatosán belül a rátámadó csa­tár elől akarta elrúgni a labdát. Ez a kísérlet olyan jól sikerült, hogy lövése nyomán a labda a másik kapuig szállt és egy le- pattanás után a hálóba hullott. A találkozót a Kyoto Purple Sanga együttese nyerte 5-0-ra. PROFI LIGA Háromszor zörrent a háló GÁZSZER-DUNAFERR 3-0 (1-0) Akasztó, 1000 néző. V: Kis B. Gázszer: Kövesfalvi - Szalai, Korol, Bekő, Salacz J., Duties, Dvéri, Zimmermann, Medvid, Simek (Földes 60.), Király (Tiber 80.). Edző: Hartányi Gábor. Dunaferr: Nóta - Éger, Sala­mon, Milovanovics, Rósa H. (Lengyel a szünetben), Jaki, Dudás (Vaskó, a szünetben), Zavadszky (Javrojan a 60.), Jeremejev, Nagy T., Nicsenko. Edző: Varga Zoltán. 43. perc: Király jobbról ka­pura küldött lövése után a labda Nótáról kipattant. A menteni igyekvő Éger és Milovanovics addig zavarták egymást, hogy Éger csapattár­sára lőtte a labdát, amely a légiósról a hálóba pattant. Öngól, 1-0. 63 perc: Földes indította a bal szélen Szálait, Milova­novics becsúszva igyekezett szerelni, a lábáról újra Szála­ihoz pattant a labda, aki a kö­zépen érkező Király elé emelt. A csatár 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtt, 2-0. 89. perc: Zimmermann sa­ját térfeléről indította Földest, aki Salamon kíséretében be­tört a 16-oson belülre, kicse­lezte Nótát és 6 méterről az üres kapuba gurított, 3-0. Végre megtört a jég! Hosszú gólszünet után a tetszetősen és ügyesen futballozó agárdi csa­pat a támadások befejezésével sem állt hadilábon. Sőt, ha a Gázszer játékosai jobban kon­centrálnak, akár hat gólt is lő­hettek volna ellenfelüknek. Hartyáni Gábor: - Teljesen megérdemelten győztünk. Varga Zoltán: - Néhány nap alatt mindazt tönkretettük, amit az ősszel felépítettünk. Kitűnt: Király, Szalai, Korol, Zimmermann, Duties, Dvéri, il­letve Salamon. Eredmények: BVSC-Video- ton 0-1, Újpest-Vác 2-0, Debre- cen-FTC 6-1, Győr-ZTE 1-0, MTK-Vasas 2-0, Haladás-Diós- győr 2-1, III. Kerület-Kispest 1-1. A Siófok- Nyíregyháza találko­zót ma 17.35-kor, a Haladás-FTC meccset április 21-én játsszák. A PNB ÁLLÁSA 1. MTK 24 20 2 2 55-15 62 2. Győr 24 14 7 3 43-25 49 3. Újpest 24 14 3 7 42-30 45 4. FTC 23 12 6 5 43-30 42 5. ZTE 24 12 5 7 32-23 41 6. Dunaferr 24 12 4 8 39-33 40 7. Diósgyőr 24 10 8 6 46-39 38 8. Vác 24 10 5 . 9 36-36 35 9. Debrecen 24 10 4 10 40-31 34 10. Vasas 24 9 6 9 33-33 33 11. Gázszer 24 7 9 8 25-26 30 12. Kispest 24 7 7 10 28-39 28 13. Nyíregyháza 23 6 7 10 36-41 25 14. Haladás 23 6 3 14 19-39 21 15. Videoton 24 4 7 13 26-39 19 16. Siófok 23 3 8 12 19-33 17 17. III. Kerület 24 4 5 15 27-58 17 18. BVSC 24 3 6 15 17-36 15