Petőfi Népe, 1998. január (53. évfolyam, 1-26. szám)

1998-01-19 / 15. szám

1998. január 19., hétfő Sport 7. oldal Ringgyőzelem a finnek ellen A magyar ökölvívó-válogatott 4-2-re verte a finnek legjobbjait a Nemzeti Sportcsarnokban szombaton rendezett csapat­mérkőzésen. Az első összecsapáson az 51 kg-os Mester László Juho Tolppolát verte, az 54 kg-os Joni Turunen viszont 7-2-re le­győzte Farkas Györgyöt. A 60 kg-os Maczik Róbert fölénye­sen, 15-2-re nyert Vesa Painila- inen ellen. A 63.5 kg-os Mészá­ros József meggyőző fölénnyel, 16-3-ra verte Jari Fuhrt. A kecskeméti újonc remek táma­dóütésekkel előzte meg az északi bokszolót. A 67 kg-os Ladányi István szintén győze­lemmel mutatkozott be a válo­gatottban, Olli Pekkakononen ellen diadalmaskodott. A válo­gatott mérkőzés utolsó csatájá­ban Amin Asikainen, a buda­pesti vb ötödik helyezettje 21- 6-ra verte Kiss Bélát. Szántó Imre, a magyar válo­gatott szövetségi kapitánya elé­gedetten nyilatkozott a mérkő­zések után:- Többnyire azt kaptam a fiúktól, amit vártam. Mivel a végsórcél az Európa-bajnokság, úgy érzem, többen már a csúcs felé közelítenek. Az Európa- bajnokságig még három selej­tezőtornán veszünk részt, a kö­vetkező megméretés pedig a Bocskai-emlékverseny lesz. A csapattalálkozó keretében a Magyar Ökölvívó-szakszö­vetség vezetői díszes serleggel köszöntötték a hamarosan 60. születésnapját ünneplő Török Gyulát, az 1960-as római olim­pia győztesét. Felezett a Fradi a Bajával FTC DIEGO-BAJAI TK 96-47 (54-15) NB I/A-csoportos női kosár­labda-mérkőzés, Budapest. Bajai TK: Sibalin 1, Kata- nich 8, Sitkéi 5, Nedilia 12/9, Sipakina 11/6. Csere: Horváth 2, Ácsai 6, Mázsár 2. Edző: Pump Gábor. A negyedik percben szerezték a bajaiak az első pontjukat Siba­lin révén. Az FTC rengeteg lab­dát szerzett, amelyből rendre le­indította a Baját, valamint táma­dásban is több lepattanót gyűj­tött. Aló. percben 40-13 volt az állás. A második félidőben Nedi­lia két hárompontosának kö­szönhetően a mérkőzés 28. per­cében 65-30 volt az állás. Ekkor a Ferencváros visszacserélte kulcsjátékosait és rövid idő alatt növelte előnyét, illetve biztosan nyerte a mérkőzést. Kitűnt: Seres (a mezőny leg­jobbja) 28, Papp 15, Károlyi 10, illetve Nedilia, Sipakina, Kata- nich. - Sinkovics ­Nagy küzdelem után vereség KECSKEMÉTI RC-VASAS 1:3 (-7,8,7-I4, -14) Extra Liga férfi röplabdamér­kőzés. Kecskemét, 400 néző. Vezette: Dankó, Békési. KRC: Farkas, Szekeres, Slahticsenko, Csala, Somodi, Kása. Csere: Benkovics. Edző: Nagy Péter. A harmadik játszma hozta a legnagyobb küzdelmet. A Vasas 14:11-re vezetett. A kecskemétiek hat játszmalab­dát is hárítottak és 14:14-re egyenlítettek. A végén Sma- guljev bombaütései a Vasas játszmagyőzelmét jelentették. A negyedik játszmában úgy tűnt, hogy sikerülhet az egyenlítés. A hazaiak 9:5-re, 10:7-re, majd 13:10-re vezet­tek, 14:13-nál is a Kecske­métnek volt először játszma­labdája, de a szerencse is el­pártolt és a Vasas fordított. Látványos, remek mérkőzé­sen a megfiatalított kecske­méti csapat egyenrangú ellen­fél volt, s csak a fővárosiak nagyobb rutinja domborodott ki a játszmák végén. Kitűnt: Kása, Somodi, Slahticsenko, Csala, illetve Smaguljev, Nyíri, Bo- tyánszki. KECSKEMÉTI RC-AJKA 3:2 (7,-8, -11,8,10) NB I-es női mérkőzés. Kecskemét, 100 néző. Ve­zette: Csemák, Szabó. KRC: Kormos, Dunszt, Terjéki, Czéh, Héjjas, Kör­mendi. Csere: Szabó M., Va- tai, Gligorovics. Az első megnyert játszma után „leült” a hazai együttes és csak két vesztett szett után sikerült rendezni a sorokat. A negyedik és ötödik játszmá­ban már remek játékkal sze­rezte meg a fontos győzelmet a Kecskemét. Kitűnt: Dunszt, Czéh, Héj­jas, illetve Kovács, Viasz. Somodi keze lendül ütésre FOTÓ: BANCZIK RÓBERT Dobogóra úszott a 4x100 méteres magyar férfi vegyesváltó a perth-i világbajnokságon Ezüstérmes a vízilabda-válogatott Tegnap befejeződött Perth-ben a 8. úszó-, műugró- és vízi­labda-világbajnokság. A záró­napon öt úszószám döntőjét és a férfi vízilabdatorna fináléját rendezték meg. Utóbbiban Magyarország Spanyolország­gal játszott és 6-4-re kikapott (3-1, 0-0, 0-1, 3-2). Az első magyar emberelőny kimaradt, viszont a spanyolok már az első támadásból bevették Kosz ka­puját. Sans találatánál pedig már 2-0 volt az olimpiai bajnok javára. MolnárTamás nem cen­terből, hanem ezúttal távolról volt eredményes, Pedrerol em­berelőnyös góljával viszont 3- 1-es spanyol vezetésnél vonul­hattak az első szünetre a csapa­tok. A vb-döntő második ne­gyede sorozatos helyzetkiha­gyásokkal telt el. Mi több, már- már a harmadik negyed is ha­sonló gólszegénység jegyében futott le, amikor végre Benedek balja villant és egy gólra sike­rült megközelíteni a riválist. Miközben a magyar nehéztüzé­rek a jobbnál jobb helyzeteket is elpuskázták, s a centerjáték sem igazán sikerült hatásosra, az ibériai gárda Gomez, majd Pedrerol révén 5-2-es vezetésre tett szert. Fodor gólja még adott némi halvány reményt a felzár­kózásra, amikor ismét jött Esti- arte és a veterán pólós saját maga második, csapatának pe­dig hatodik góljával végképp eldöntötte a világbajnoki döntő kimenetelét. Egy perccel a vége előtt Benedek még vála­szolt ugyan, de ez legfeljebb szépségtapaszként hatott, a lé­nyegen mit sem változtatott. A további helyosztók ered­ményei, a 3. helyért: Jugoszlá- via-Ausztrália 9-5, az 5. he­lyért: Olaszország-Oroszor­szág 14-3. Három ausztrál és két ameri­kai aranyérmet, két német, va­lamint egy-egy ausztrál, ame­rikai és olasz ezüstöt, illetve egy-egy ausztrál, amerikai, magyar, kínai és kanadai bronzérmet hozott a perth-i „vizes” világbajnokság utolsó öt úszódöntője. Időrendben az utolsó, a ma­gyarok számára azonban az első helyen szerepelt a 4x100 méteres férfi vegyesváltó dön­tője, amelyben a Czene Attila, Rózsa Norbert, Horváth Péter, Zubor Attila összetételű váltó megtartotta az előfutamok alapján kivívott harmadik icle- jét, és a fináléban 3:39.53 per­ces idővel megszerezte a bronzérmet. A hátúszásban Czene Attila 56.50 másodperccel kezdett, de tőle még csak a nyolcadik he­lyen vette át a képzeletbeli sta­fétabotot Rózsa Norbert. A 200 méteres mellúszás perth-i bronzérmese 1:00.64 perc alatt teljesítette a mellúszás 100 mé­terét és a negyedik helyre hozta fel a váltót. A pillangóúszásban Horváth Péter következett, aki 53.14 másodperces időt úszva megelőzte az addig harmadik helyezett németeket, és a gyorsúszó Zubor Attilára várt a „csoda” beteljesítése. A ma­gyar csúcstartó élt a felkínált lehetőséggel és 49.20 másod­perces teljesítménnyel a do­bogó harmadik fokára repítette a magyar vegyesváltót. A világbajnokság éremtáb­lázata: 1. Egyesült Államok 17 arany-, 6 ezüst-, 9 bronzérem, 2. Oroszország 11, 3, 3, 3. Ausztrália 7, 8, 10, 10. Ma­gyarország 1 arany- (Kovács Ágnes a 200 m-es mellúszás­ban), 1 ezüst- (a férfi vízilabda­válogatott), 2 bronzérem (Ró­zsa Norbert a 200 m-es mell­úszásban és a 4x100 m-es férfi vegyesváltó: Czene Attila, Ró­zsa Norbert, Horváth Péter, Zubor Attila). A kecskeméti lányok fogták a Volánt COFINEC PETŐFI NYOMDA KKC- ALA VOLÁN 78-74 (42-32) NB I/A-csoportos női kosár­labda-mérkőzés. Kecskemét, 500 néző. Vezette: Bagi, Mo- csai. Kecskemét: Kovács 5/3, Ve­res 4, Farkas 27, Paradiz 14/6, Gerencsér 12. Csere: Szaver- csenko 13, Fück 2, Vida 1. Kipontozódott: Nitulesen a 20., Kovács a 26., Gerencsér a 31. percben. Már az első perctől mindkét csapat gyors játékra törekedett. A 6. percben még a kecskemé­tiek vezettek 15-10-re, de in­nen az egykori kecskeméti já­tékos, Pásztói kosaraival fel­zárkózott a Zala Volán és két perc múlva már vezetett is a vendégcsapat 21-19-re. A ha­zai együttesből Farkas remekül fordult le védőjéről és az első játékrészben 17 pontot szerzett, s közben a védője, Nitulesen nem tudott a gyűrűbe találni, sőt a 13. percben ki is pontozó­dott. A félidő hajrájában 10 pontos előnyhöz jutott a Petőfi Nyomda csapata. A második játékrész 28. per­cében 52-51-re felzárkózott a vendégcsapat, majd a hazaiak Szavercsenko és Farkas góljai­val ismét 10 ponttal húztak el. A Zala Volán aztán a nagysze­rűen játszó román idegenlégiós vezérletével megkezdte a fel­zárkózást, Ciupe egymaga 4 triplájával sokkolta a hazaiakat. Az utolsó percben 76-74 volt az állás. A hazaiaknál Paradiz, majd Vida dobott be 1-1 bünte­tőt az utolsó másodpercben. A kecskeméti csapat a máso­dik félidőben a sok kihagyott büntetővel tette nehézzé a győ­zelmet. Kitűnt: Farkas, Szaver­csenko, Paradiz, illetve Ciupe 25/15, Pásztói 22, Zerényi 13. A halasiaknak keserű volt a Cerbona CERBONA- KISKUNHALASI NKSE 25-21(9-8) NB I-es női kézilabda-mérkő­zés. Székesfehérvár, 300 néző. Vezette: Rózsa, Szabó. KNKSE: Sugár- Virág 5/1, Szilágyi 1, Futó 3, Balázs 5, Kévés 2, Kirsner 2. Csere: Vö­rös (k), Kósa A., Szarka, Kur- gyis. Edző: Farkas József. Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1. Kiállítások: 2, illetve 2 perc. A műtéten átesett Bartucz mellett a sérült Asztalost is nél­külöző halasiak bátran kezdtek, de a tudományuk csak a helyze­tek kidolgozásáig tartott (5-1). Amikor a helyzetek kihaszná­lása sikerült, rögtön szorosabb lett az állás és a hazaiak is sokat hibáztak (7-6). A második félidő eleje ismét a Cerbonáé volt és ekkor már nem tudott felzárkózni a ven­dégegyüttes, nem tudta áttörni a hazaiak feljavult védekezését, hiányzott az összeszokottság. A helyzeteit jobban értékesítő Cerbona otthon tartotta a két pontot és megerősítette 6. he­lyét. Kitűnt: Jeddi 9/3, Gaál 5, Gabnai 3, Csenki 3, Nagy A. 3, Agárdi 2., illetve Virág, Futó, Kósa A. - mezei ­A Span árnyék volt a Spárban SPAR SE- PROFITHOLDING SPARTACUS 10:8 NB I/A-csoportos férfi aszta­litenisz-csapatbajnokság. Győztesek: Magyar 3, De­meter 2, Kovács 1.1, Kovács II. 1 és a Kovács I., Kovács II. pá­ros. Nem ígérkezett könnyű mérkőzésnek a tavaszi idény 1. fordulója a kecskemétiek számára. Szorosan, egy pont­tal mögöttük állt a tatabányai csapat a meccs előtt. A páro­sok l:l-re végződtek, majd 6:6-ig felváltva születtek a győzelmek, bár Demeter már egy mérkőzést vesztett Muskó ellen. És ekkor bekövetkezett a rövidzárlat. Zsinórban négy mérkőzést buktak a kecskemé­tiek és 10:6-nál már elvesztet­ték a találkozót. Csak szépség­tapasz volt az ezek után nyert két meccs. Ujhidy Tibor szakosztály- vezető: Kulcsjátékosaink kö­zül Demeter és Kovács I. ár­nyéka volt önmagának. Ko­vács II. „elfelejtette”, hogy 21 nyert pontig játsszák a szette­ket. Úgy érzem, most jött el az a pillanat, amikor helyére kell tenni a fejeket a csapatban. Amíg én vagyok a szakosz­tályvezető, egyetlen játékos sem fog szívességet tenni az­zal, hogy játszik a csapatban. Hírek Röviden Nyolc ország 14 nagymeste­rének részvételével zajlik a hol­landiai Wijk aan Zee-ben a FIDE XVII-es kategóriájú nemzetközi sakkversenye, ame­lyen Polgár Judit az első fordu­lóban kikapott Gelfandtól, a másodikban viszont győzött Si­rov ellen. Az olasz Valentina Vezzali nyerte a Nemzeti Sportcsar­nokban a női tőrvívó világku­paversenyt. A magyar Moha­med Aida bronzérmes lett. Két kubai kerékpáros meg­szökött csapatától a venezuelai körverseny alatt. Hétfőn Melboume-ben megkezdődik az év első Grand Slam-versenye, az ausztrál nemzetközi teniszbajnokság. Ha RÖPLABDA Magyar Kupa a négy közé ju­tásért: Tűzoltók-Medikémia Szeged, Kecskemét, Kocsis P. SZKI-sportcsamok, 19.30. Totó A totó 3. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Atalanta-Udinese ................1-1 x 2. Bologna-Juventus...............1-3 2 3 . Fiorentina-Lazio................1-3 2 4. Intemazionale-Bari..............0-1 2 5. Lecce-Sampdoria................1-3 2 6. Napoli-Brescia..................0-3 2 7 . Roma-Piacenza.................1-1 x 8 . Vicenza-Empoli.................1-0 1 9. Andria-Venezia.................1-1 x 1 0. Cagliari-Ancona................3-0 1 1 1. Foggia-Salemitana............2-0 1 1 2. Genoa-Ravenna.................1-0 1 1 3. Verona-C. di Sangro............0-0 x + 1 mérkőzés: 14. Reggina-Padova 3-0 1