Petőfi Népe, 1997. március (52. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-17 / 63. szám

A halasiak leküzdötték a Spartacust Kiskunhalasi NKSE- Bp. Spartacus 31-24 (16-11) NB I-es női kézilabda-mér­kőzés, Kiskunhalas, 600 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P. KNKSE: Sugár - Virág 5, Bartucz 11/2, Katkó 1, Szarka4, Pucsli5/l,Kirsner3.Csere: Ka­tona (k), Vörös (k), Kosa A., Benes, Kurgyis 1/1, Korsós 1/1, Csősz. Edző: Farkas József. Hétméteresek: 7/5, ill. 8/7. Kiállítások: 0, ill. 6 perc. A halasi lányok úgy vetették magukat a küzdelembe, mint az egykori gladiátorok, akiknek élethalál-küzdelmet kellett vív­niuk. Ezúttal nem vér, hanem rendkívül gyors iramú játék folyt a pályán. A rohanásban a halasiak hibáztak kevesebbet, így negyedóra elteltével 8-7-re vezettek. A házigazdák erővel is jobban bírták ellenfelüknél és tetszetős támadások végén a 26. percben már 15-9-re elhúztak. A halasiaknál pályára lépett a beállós Benes Gabriella, akit múlt héten igazoltak Miskolc­ról. A szünet után sem kegyel­meztek Bartuczékés a 38. perc­ben továbbra is hat gól volt az előnyük (20-14). A kiskunha­lasi lányok ismét újítani tudtak és Pucsli, Virág és Bartucz gól­jaival ismét állva hagyták ellen­felüket (23-17). Az utolsó tíz percben igaz örömkézilabdát láthatott a közönség. A halasi lányok ekkor teljesen a padlóra küldték Pánczél Barnabás csa­patát (29-20). Az utolsó per­cekben már az ifisták is pályán voltak, akik közül Kurgyis Ni­kolett és Korsós Ágnes megsze­rezték első góljukat is az NB I- ben. Kitűnt: Bartucz, Pucsli, Szarka, Virág, Kirsner, Sugár, ill. Viglási 9/7, Kovács 1. Kiskőrös KC- Jászberény DSE 30-21(15-9) NB I/B-s női kézilabda­mérkőzés. Kiskőrös, 600 néző. Kiskőrös: Sörös G. 8, Szilá­gyi A. 7/3, Gráner B. 4/2, Ta­kács Zs. 4, Décsi T. 4, Torgyik R. 1, Vasas O. 1, Kosa A. 1. Jól kezdtek a körösi lányok, a 10. percben már 6-2 volt az eredmény, lendületes, jó játék­kal rohamozták az ellenfelet. A 15. percben még a Jászberény 7-5-re felzárkózott, de a félidő vége már 15-9-re alakult. A második félidőben már nem volt kétséges a körösi győze­lem, Sörös Gabriella vezényle­tével és góljaival fokozatosan húztak el a lányok, s a végered­mény 30-21 lett. A körösi csa­pat nagyszerűen játszott, s meg­érdemelt volt az ilyen arányú győzelem is. Az őszi mérkőzés döntetlen volt Jászberényben. Békési FKC- Fortunátó Mizse KC 29-22(16-11) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Békés, 400 néző. Vezette: Oláh, Szelecz. Mizse KC: Rapi - Németh 3, Apró 2, Korsós 3, Józsa 5, Kor­mos 7, Telek 1. Csere: Simó (k), Peltzer (k), Czigléczki 1, Szó- rád, Farkas. Edző: Korsós Mik­lós. A harmadik percben 2-0-ra vezetett a Mizse KC, amit az 5. percben egyenlített ki a Békés. Mindkét oldalon szoros ember- fogásos védekezéssel kezdtek a csapatok. A békésiek Apróra, míg a mizseiek Moldovánra küldtek ki szoros emberfogó védőt. A félidő közepéig fo­lyamatosan növelte előnyét a hazai csapat, 14-8-ra elhúzott. A félidő végére maradt az 5 gó­los hazai előny. A második fél­időre védekezést váltott a Mizse KC és támadásaikat rendre gól­lal fejezték be. így a második félidő 10. percében 17-16-ra felzárkóztak a vendégek. Ez­után érthetetlen módon a ven­dégekkel addig sem szimpati­záló bírópáros sorra állította ki a lajosmizsei játékosokat, és a hátralévő időszakot csaknem végig emberhátrányban játszot­ták. Ennek tulajdonítható, hogy a békésiek megszerezték a győ­zelmet. Kitűnt: Rapi, Kormos, illetve Csuvarszki 8, Pocsai 7, Moldován 6. Ifjúsági eredmény: Békési FKC-Fortunátó Mizse KC 30-22(11-8). Gyömrő SE- Kecskeméti Delfin KC 36-26(19-10) NB I/B-s férfi kézilabda­mérkőzés. Gyömrő, 300 néző. Vezette: Szendrei, Szentesi. Delfin KC: Ihász - Molnár 4, Buday 4, Berényi 2, Ferenczi 4, Kovács 1, Demeter 2. Csere: Tóth, Czenczik, Balogh 3, Ve­res-Kovács 5, Dakó 1, Viski 1, Bán (k). Edző: Kalmár Jenő. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3. Kiállítások: 14, ill. 12 perc + 1 kizárás. A középmezőnyben tanyázó Gyömrő a mezőny legdurvább csapata hírében áll, amit már az ősszel Kecskeméten is bizonyí­tott. Hasonló stílusban kezdték most is a mérkőzést, amelyet rá­adásul az első félidőben olyan játékvezetői támogatással is megerősítettek, amelyre régen akadt példa. A nagy nyomás következtében folyamatosan elbizonytalanodtak a Delfin KC játékosai. Hiába kérték ki ide­jüket a félidő közepén a vendé­gek 5 gólos hátránynál, tovább nőtt a különbség, és az első fél­idő végére már 10 gólos hát­rányba is kerültek. A második félidőre csökkent a Delfinre ne­hezedő nyomás és megpróbál­ták rendezni a sorokat, de ez csak az eredmény tartására volt elegendő. Ifjúsági eredmény: Gyömrő SE-Delfin KC 14-34 (7-19). Szövetségi edző lett az egykori híres hajtóból Új elnököt választottak a ma­gyar fogathajtó szakág élére. Hosszas vajúdás után az el­múlt héten ötvenhat egyesület képviselője gyűlt össze Bu­dapesten, a Nemzeti Lovarda tanácstermében. A lovassport legeredményesebb szakágá­nak képviselői a korábbi öt­tagú szakvezetést kilencre bővítették. A szakág élén is változás történt, dr. Eöry Ist­ván személyében új elnöke lett a fogathajtó sportnak. A versenybírói testület elnökévé Egri Zoltán választották, míg a szövetségi kapitányi posztra Borka Józsefet jelölték ki. A Bács-Kiskun megyei négyes- fogat-hajtás nagy elismerése, hogy Muity Ferenc szövetségi edző lett. Vezető állatorvos dr. Sahin Tóth Tibor. A ren­dező egyesületek, pályatulaj­donosok képviseletében Da­los Andor és Hegyi László, míg a versenyzők részéről ifj. Lázár Vilmos és Fintha Gábor került az új kilenctagú szak­vezetésbe. Az új testület tagjainak megbízatása négy évre szól. Országos felnőtt szabadfogású birkózóbajnokság Mayer és Haskó bronzérmes Miskolcon az egyetemi sport­csarnokban szombaton lezajlott felnőtt szabadfogású birkózó egyéni bajnokságon a váloga­tott edzője, a kétszeres Európa- bajnoki ezüstérmes Dvorák László is szőnyegre lépett, hogy megszerezze az eddigi ki­lenc mellé tizedik bajnoki cí­mét. Sikerült neki, ami viszont egyfajta kritika a tanítványokra nézve. Az idősebbek közül baj­noki címet szerzett még Tiha- nics Tibor, a Vasas Goldplast versenyzője, valamint Bacsa Péter, a Csepel SC 97 kilósa. Ők tudtak csak beleszólni a vá­logatottak helyezési sorrend­jébe, a többiek, Kiss Károly, Bánkuti Zsolt, Fórizs János, Ritter Árpád és Gombos Zsolt biztosan nyerték bajnoki címe­iket. Kicsit az volt az ember ér­zése, hogy meg vannak eléged­ve a nyújtott teljesítményükkel, pedig hát tőlük a szakvezetés is a nemzetközi mezőnyben való helytállást várja el. A jelen­legi produkciójuk nem nyug­tathatja meg eléggé a válogatott edzőit és a szövetségi kapi­tányt. Ä győztesek és a megyebeli helyezettek, 54 kg, bajnok: Kiss Károly (Szegedi BE), 3. Mayer Roland (Kecskeméti TE), 58 kg, bajnok: Tihanics Tibor (Vasas Goldplast), 63 kg, bajnok: Bánkuti Zsolt (Csepel SC), 69 kg, bajnok: Fórizs Já­nos (Csepel SC) 76 kg, baj­nok: Ritter Árpád (Csepel SC) 3. Haskó János (Kecskeméti TE), 85 kg, bajnok: Dvorák László (BVSC), 97 kg, baj­nok: Bacsa Péter (Csepel SC) 125 kg, bajnok: Gombos Zsolt (Csepel SC). A csapatok pont­versenyében: 1. Csepel SC 46 pont, 2. Diósgyőri BC 27, 3. Vasas Goldplast 20. Diákolimpia Négynapos kézilabda diáko­limpia kezdődik március 17-én, hétfőn Kiskunfélegyházán. A diákok a II-III. korcsoport északi döntőjébe jutásért ját­szanak. Március 17-én és 18-án a hetedik és nyolcadik osztá­lyos diákok a Batthyány Lajos Általános Iskola tornatermében mérkőznek. Március 19-én és 20-án a Dózsa általános iskolá­ban az ötödikesek és hatodiko­sok küzdenek a döntőért. Vidrai továbbjutott Vasárnap Lausanne-ban a fér­fiak selejtezőjével megkezdő­dött a műkorcsolya-világbaj­nokság. A magyar színeket képviselő Vidrai Szabolcs jól szerepelt, csoportjából a hete­dik helyen jutott a döntőbe. Nincs rajtengedély Nem kapta meg a startenge­délyt a német bajnok Jennifer Goolsbee, Samvel Gezalian jégtánckettős a nemzetközi szövetségtől (ISU). Az ameri­kai, fehérorosz páros örmény színekben szeretett volna in­dulni a vb-n. Az ISU azért uta­sította el kérelmüket, mert az örmény szövetség nem jelezte időben indulási szándékukat, ezenfelül Jennifer Goolsbee- nek nincs is örmény útlevele. A jégtáncospár Obersdorfban él, s azt mérlegelik, hogy hamarosan a profik között folytatják pálya­futásukat. Dopping és büntetés Az ausztrál kerékpáros-szövet­ség doppingolás miatt 800 dol­lárra büntette a kétszeres világ­bajnok, olimpiai második Gary Neiwandot. Ä versenyzőt janu­árban egy új-zélandi versenyen ellenőrizték, és Pseudoephedrin használatát mutatták ki nála. A vizsgálat során bebizonyoso­dott, hogy ez a tiltott serkentő­szer került Neiwand szerveze­tébe. Bogár és Bozán Vasárnap befejeződött a há­romnapos Duna menti szuper­maratoni (154 km) futóverseny. A papírformának megfelelően a férfiaknál Bogár János győzött, aki egy héttel ezelőtt egy spa­nyolországi 100 kilométeres versenyen is nyerni tudott. Bo­gárt egyedül Győri Ferenc szo­ríthatta volna meg, de ő beteg­ségéből felépülve még nem tu­dott teljes erőbedobással verse­nyezni. A nőknél az esélyes Bozán Ágnes lett az első. Erős mezőny Várhatóan erős mezőny gyűlik össze a német nemzetközi te­niszbajnokságon, amely április végén kezdődik Hamburgban. A hírek szerint ekkor tér vissza a térdsérülése miatt már egy hónapja nem versenyző német világelső, Steffi Graf, s termé­szetesen indul a versenyen a vi­lágranglista jelenlegi második helyezettje, a 16 éves svájci Martina Hingis is. Pályára lép még a címvédő spanyol Arantxa Sánchez-Vicario, akárcsak honfitársnője, a ko­rábbi wimbledoni bajnok, Con- chita Martinez. Totó A totó 11. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Freiburg-1860 München ............2-2 x 2 . Mönchengladbach-1. FC Köln ..2-1 1 3. VfB Stuttgart-Dortmund...........4-1 1 4 . Bayern München-Schalke 04 ....3-0 1 5. Leverkusen-Bielefeld................1-0 1 6 . Rostock-Düsseldorf...................3-1 1 7 . Bologna-Napoli.........................2-1 1 8 . Cagliari-Vicenza........................2-1 1 9 . Juventus-Roma..........................3-0 1 10. Lazio-Atalanta...........................3-2 1 1 1. Milan-Fiorentina........................2-0 1 1 2. Sampdoria-Reggiana.................3-0 1 1 3. Udinese-Perugia........................2-1 1 + 1 mérkőzés: 14. Verona-Piacenza.......................0-0 x