Petőfi Népe, 1995. január (50. évfolyam, 1-26. szám)

1995-01-16 / 13. szám

1995. január 16., hétfő Sport 9. oldal NAGY KÖZÖNSÉGSIKERT ARATOTT A FÉLEGYHÁZI PARKETTFOCI A Tiszakécske veretlen maradt KTK-SZVSE 8-21 Fórizs (jobbról) ezt a helyzetet elpuskázta. FARKAS-FOTÓ GYŐRI KEKSZ ETO- KISKUNHALASINKSE 17-11 (7-6) NB I-es női kézilabda-mérkő­zés, Győr, 500 néző. Vezette: Brecska, Halmai. (Sajnos a győri kollégáinktól nem kaptunk összeállítást a va­sárnap esti mérkőzésről.) A vendégek csapatkapitánya nem véletlenül tűnt ismerősnek a házigazdáknak. A volt debre­ceni és nem olyan régen Győ­rött szerepelt Rádinnét ismer­hették fel benne. Mindkét csa­pat kapkodva kezdett, s a 9. percig érintetlenek maradtak a hálók. A győriek emberelőny­ből és büntetőből sem tudtak eredményesek lenni, így a ven­dégek szereztek vezetést. Jel­lemző, hogy Szántó megunva a középsők tehetetlenségét, át­lövő erényeket csillogtatott. A Befejeződött az egyéni sakk magyar bajnokság. A férfi baj­noki címet Horváth Csaba megérdemelten szerezte meg, nem vesztett játszmát. Az idő­sebb testvér, Horváth József szintén veretlenül végzett. Jól kezdett Polgár Zsófia, az utolsó két játszmában azonban vere* séget szenvedett. Ifjúsági vi­lágbajnoki ezüstérmesünk, Ruck Róbert az utolsó két játszmáját megnyerte és a ne­gyedik helyre jött fel. A baj­nokság kedves jelenete volt, amikor Adorján András virág­gal kedveskedett ellenfelének, Polgár Zsófiának, aki moso­DEBRECENI TE DSI- BÁCSTEJ KSC 0:3 (-6, -2, -6) NB I-es férfi röplabdamérkő­zés, Debrecen, 100 néző. Ve­zette: Kerék, Csizmarik. Bácstej KSC: Szekeres, Jan- tovics, Voronkov, Latuskin, Sándor, Szabó Z. Csere: Pusz­tai. Edző: Karagics Mátyás. Az esélyesebb kecskemétiek könnyed játékkal nyertek. Kitűnt: Latuskin, Szabó Z. BÁCSTEJ KSC- DUNAFERRSE 3:0 (13,11,12). NB I-es férfi röplabdanjér- kőzés. Kecskemét, 200 néző. Vezette: Dankó, Nagyváradi. Bácstej KSC: Sándor, félidő közepén még mindig csak 4-3-at mutatott az ered­ményjelző, ami sok mindent el­árul a hazaiak játékáról, s persze dicséri a halasiakat. Az újonc rá­adásul fordított is, s csak a félidő végén szerezte vissza a vezetést a hazai gárda. A folytatásban el­ért gyors ETO-találat után úgy tűnt, feljavul a játék, de csalód­nia kellett a közönségnek. Bár tartották kétgólos előnyüket Nagy Anikóék, semmivel sem lett színvonalasabb a mérkőzés. Az utolsó negyedóra kezdetén a játékvezetők vették át a főszere­pet. És mintha ez felrázta volna a győrieket, s az utolsó tíz percben feljavult védekezésüknek, Hoffmann kapus bravúrjainak, s pontosabb támadás-befejezése­iknek köszönhetően otthon tar­tották az értékes két bajnoki pon­tot. lyogva elfogadta azt. A kecs­kemétiek közül a sokáig ara­nyéremre is esélyes Grószpéter Attila a második lett, Gyimesi Zoltán pedig a nyolcadik he­lyen végzett. A még nem körült 11. forduló eredményei: Varga Z.-Gyimesi 0:1, Grószpéter- Tolnai döntetlen. Férfiak, bajnok: Horváth Csaba nk.nm. (Elektromos SE, edző: Horváth József). 7.5, 2. Grószpéter nk.nm. (Dutép SC) 6.5, 3. Horváth J. nk.nm. (Elektromos SE) 6. ... 8. Gyi­mesi Zoltán nk.m. (Dutép SC). Nők, bajnok: Forgó Éva nk. m. (Csuti SK, Zalaegerszeg). Szabó, Szekeres, Latuskin, Jan- tovics, Voronkov. Csere: Pusz­tai, Szegedi. Edző: Karagics Mátyás. Az elején 4:l-re a Bácstej KSC, majd sorozatos nyitásfo­gadási hibák miatt 6:l-re a du­naújvárosiak vezettek. A szett végén nagy küzdelemben 13:13-ra Szabó Z. szervája és Jantovics ejtése hozta meg a játszma elnyeréséhez a ponto­kat. A harmadik játszma ismét a vendégek vezetését hozta. A Bácstej KSC a végén jobban összpontosított, és ezzel nagy küzdelemben legyőzték az ed­dig veretlen Dunaferrt. Kitűnt: Szabó Z., Latuskin, Voronkov, illetve Szabó. Kiskunfélegyházán a mezőgaz­dasági szakközépiskola új tor­nacsarnokában, immáron har­madik alkalommal rendezte meg a KTK az egykori kitűnő félegyházi labdarúgó, Lantos János emlékére kiírt teremku­pát, melyen mindvégig élveze­tes, izgalmakban bővelkedő mérkőzéseknek lehetett szem­tanúja az örvendetesen szép­számú nézőközönség. A kupa sorsa a sorsolás sze­rinti utolsó mérkőzésen dőlt el, ahol az addig két veretlen gárda, a KTK és a Tiszakécske csapott össze egymással. Fórizs parádés vezető gólja után lélek­tani előnybe kerültek a hazaiak, hiszen a rosszabb gólkülönbsé­FEHÉRVÁR KC- BAJAI BÁCSKA KSE 75-93 (35-49) NB I. A-csoportos férfi kosár­labda-mérkőzés, Székesfehér­vár, 100 néző. Vezette: Szlávik, Csizmadia. Baja: Rétháti (7), Csátaljay (12), Tamás (2963), Vujadino- vics (17/6), Korcsok (6). Csere: Takács (9), Grebnyev (7), Ko­vács (6). Edző: Vétek Frigyes. A bajai együttes magabiztos játékával, kitűnő dobóteljesít­ményével megérdemelten győ­zött. A döntő fordulat az első fél­idő közepén következett be, amikor a vendégek négy perc alatt 14 pontos előnyt szereztek. A második játékrész tulajdon­képpen csak formalitás volt a ba- jaiak számára. Kitűnt: Gosztonyi 11/9, Rajkó 10/6 ill. Csátaljay, Tamás, Vujadinovics. HÓDMEZŐVÁSÁRHELY- NAGYKÖRÖSI KK 92-71 (39-42) NB I. A-csoportos férfi ko­sárlabda-mérkőzés, Hódme­zővásárhely, 1000 néző. Ve­zette: Berki, Vasvári. Nagykőrös: Mihálovics 11/3, Pásztor 10, Vadkerti 11, Szép 5/3, Milovojsa 2. Csere: Maleras 13, Király 11/9, Módra 4, Újhelyi 2, Deák 2. Edző: Go- uth Iván. Rövid támadóidő, sok eladott labda jellemezte az első perce­ket. Annak ellenére, hogy ma­gassági fölényben volt a körösi csapat, mégis a házigazdák sze­rezték meg a lepattanó labdák többségét. A vendégek gyenge teljesítménye miatt egyre nőtt a különbség. A fordulás után sem sokat vál­tozott a játék képe. Milovojsa a nála egy fejjel alacsonyabb Po- lányi mellett sem tudott érvé­nyesülni. A Kőrös a mérkőzés folyamán 13 védő lepattanót gük miatt a kécskeieknek „csak” a győzelem lett volna elég a kupasikerhez, akik ennek érdekében igyekeztek is min­dent megtenni. Drágán nem sokkal a félidő végét jelző síp­szó előtt kiegyenlített, majd a második játékrészben tovább folytatódott az ember-ember el­leni nagy csata - sok szép me­zőnybeli megoldással - mely­nek végén Szánthó és Cseke góljai végleg a kécskeiek javára döntötték el az eredményt, akik az SZVSE és a KTK után meg­nyerték az idén harmadik alka­lommal kiírt Lantos János-em- lékkupát. Eredmények: KTK-Szen- tesi FC 4-1, KTK-SZVSE 8-2, szerzett, támadót egyet sem(l), míg a Vásárhely 11 kosarat ért el az ellenfél palánkja alatt szerzett labdákból. Kitűnt: Dr. Borbáth 18/12, Jáhni 16, Milátovics 30/12, ill. Vadkerti 11, Király 11/9. HONVÉD BAJAI SE-TK­VESZPRÉMI EGYETEM 87-73 (35-42) NB I. B-csoportos férfi ko­sárlabda-mérkőzés: Baja, dr. Pósta Sándor sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Téczely, Kollár. Honvéd Bajai SE-TK: Gurzó 20/6, Ádám 15/9, Kajtár 17/15, Martincsek 5, Szabó 11. Csere: Csányi I. 4, Jenei 8/3, Csányi A. 1, Áron 6/6. Edző: Pump Gábor. Az alapszakasz utolsó mérkő­zésén a súlyos sérülése miatti hosszú kihagyás után visszatért a bajai csapatba Martincsek Ti­bor. A vendégek kezdtek jobban, az első percekben minimális előnnyel vezettek, büntetőiket viszont rendszeresen kihagyták. A bajaiak Gurzó kosaraival, Ádám és Kajtár tripláival fordí­tottak, ám a félidőig a vendégek szereztek vezetést. A második játékrészben na­gyot alakítottak a katonák. Szabó palánk alatti kosaraival, majd Gurzó és Ádám hárompon­tosaival kezdték meg a felzárkó­zást. Ezek után a távoli dobások bajai specialistája, Kajtár Zsolt került reflektorfénybe, akinek triplái ismét (immár sokadik al­kalommal) a győzelem felé ve­zették a katonacsapatot. Rend­kívül szoros lett a találkozó, fej-fej mellett haladt a két együt­tes. A Honvéd játékosain meg­látszott, hogy nagyon akarják a győzelmet. Kitűnt: Kajtár, Csányi I., Je­nei, Gurzó, illetve Varga 18. ZALA VOLÁN MTE- UNIVER KSC 84-57 (41-28) NB I. A-csoportos női kosár­Szentes-SZVSE 6-4, Tisza- kécskei FC-SZVSE 2-1, Ti- szakécske-Szentes 5-0, Tisza- kécske-KTK 3-1. Végered­mény: 1. Tiszakécskei FC 6 p. 2. KTK 4 p. 3. Szentesi FC. 2 p. 4. SZVSE 0. Az eredményhirdetésnél a szponzorok .jóvoltából” a kö­vetkező díjak nyertesei vehet­tek át ajándékokat a rendezők­től: Legjobb góllövők: Cseke István (Tiszakécskei FC) és Sarkadi Imre (Szentes) 4-4 gól­lal. Legjobb mezőnyjátékos: Cseke István (Tiszakécskei FC). Legjobb kapus: Bánó Sz. Sándor (KTK). Ä legsportsze­rűbb csapatnak a Szentesi FC bizonyult. labda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 200 néző. Vezette: Parádi, Vár­halmi. Univer KSC: Kovács (9/3), Fück (7/3), Dubljevics (6), Ilija- senko (15/3), Kosjár K. (9). Csere: Jäger (4), Darida (2), Kosjár L. (4), Pasek (1). Edző: Adamik Ferenc. Kipontozódott: Jäger. Tulajdonképpen csak az első negyedórában volt szoros a mér­kőzés. A házigazdák már az első félidőben olyan előnyt szerez­tek, amely után a kecskemétiek már nem tudtak fordítani. Ez lé­lektanilag olyan hatást váltott ki a vendégcsapatban, amelynek csakis a súlyos vereség lehetett a következménye a zalai főváros­ban. Kitűnt: Plugarjeva 21/3, Fü- zesy 13, Zsolnay 24 ill. Kovács 9/3, Ilijasenko 15/3. MONOR-NAGYKŐRÖS 93-75(51-28) NB I. B-csoportos női kosár­labda-mérkőzés. Monor, 1000 néző. Vezette: Budanovics, Ba­logh. Nagykőrös: Lakosa 13/3, Mészáros 17/3, Orbán 10/3, Zsurzsandor, Rudolf 15. Csere: Horváth, Újhelyi (5), Hoffmann (1), Bognár 4/3, Zatykó 10/3. Edző: dr. Tánczos-Szabó László. A körösiek közül többen sé­rülten vállalták a játékot a Pest megyei rangadón, Nagy Ildikó nem is léphetett pályára. Az első öt percben minden hazai táma­dás kosarat hozott a szétesően játszó vendégek ellen (18-3), s a félidőben még növelték előnyü­ket a monoriak. A fordulás utáni játékrészt hiába nyerte meg a so­kat javult Nagykőrös, az csak a szépítésre volt elegendő. Kitűnt: Kovács B. 26, Liszt 18, Hermann 12, illetve Mészá­ros 17/3, Orbán 10/3, Rudolf 15, Zatykó 10/3. Válogatott halasiak Január 21-22-én Horvátország­ban szerepel a magyar női ju­nior kézilabda-válogatott. A legjobbak közé három kiskun- halasi kézilabdás hölgy kapott meghívást, a kapus Vörös Hen­riett mellett a mezőnyjátékos Pásztor Zsófia és Virág Érika. Abszolút bajnok Dánia A Rijádban zajló Interkontinen­tális Kupa döntőjében az Eu- rópa-bajnok Dánia 2-0-ra le­győzte a Copa America címvé­dőjét, Argentínát: Dánia-Ar- gentína 2-0 (1-0). Gólszerzők: M. Laudrup (11-esből), Ras­mussen (75.). Elhunyt az öttusázó Hosszan tartó betegség után, 44 éves korában elhunyt Villányi Zsigmond öttusázó, edző. A Csepel sportolója két ifjúsá­gi vb-n nyert aranyérmet. Az 1971- es felnőtt világbajnoksá­gon egyéni és csapattagként, az 1972- es müncheni olimpián az együttes tagjaként - Balczó Andrással és Bakó Pállal együtt - nyert ezüstérmet. Nem szotyival csinálták Csaknem botrányba fulladt a péntek esti RKC Waalwijk- Ajax holland élvonalbeli labda­rúgó-mérkőzés. A játékvezető 20 percre félbeszakította a ta­lálkozót, mivel az Ajax szurko­lói különböző tárgyakat dobál­tak a játéktérre. Egy rakétával megsebesítették az egyik part­jelzőt. A nézők dühét az vál­totta ki, hogy a bíró kiállította az egyik Ajax-játékost. Elvonás után Hathetes kényszer-elvonókú­rája végeztével újra edzhet az Arsenal futballistája, Paul Mer- son. A kiváló labdarúgót koka­inélvezete miatt utasították kli­nikára. Növelte a gondot, hogy Merson súlyos alkoholista is. Az angol labdarúgó szövetség rendelte el Merson kényszerke­zelését azt követően, hogy a já­tékos a sajtóban „bevallotta” vétkeit. Sztrájktörő cseh bírák A Ciprusi Labdarúgó-szövetség kemény kézzel száll szembe a játékvezetők sztrájkjával. Ma­rios Lefkaritis, a szövetség el­nöke bejelentette: kilenc izraeli és 12 cseh bírót hívtak meg a szigetországi munkabeszünte­tés okán. A bajnoki küzdelmek tehát ily módon folytatódhat­nak. A ciprusi futballsport 200 játékvezetője szerdán hirdetett sztrájkot, mert 4 társukat nem­régiben vandál szurkolók tett- leg bántalmazták. Dupláztak a franciák Kettős francia sikerrel fejező­dött be a Granada-Dakar au­tós-motoros rali. Az autósoknál a francia Pierre Lartigue meg­védte tavalyi elsőségét, míg a motorosoknál honfitársa, Step­hane Peterhansel negyedik al­kalommal diadalmaskodott. TOTÓ A totó 2. heti mérkőzéseinek eredményei: 1. Cremonese-Brescia 0-0 X 2. Fiorentina-Parma 1-1 X 3. Genoa-Padova 2-1 1 4. Intem,-Sampdoria 2-0 1 5. Juventus-Roma 3-0 1 6. Lazio-Foggia 7-1 1 7. Napoli-Cagliari 1-1 X 8. Reggiana-Torino 1-0 1 9. Acireale-Perugia 0-0 X 10. Ancona-Cesena 2-1 1 11. Lucchese-Salemitana 1-1 X 12. Verona-Piacenza 3-3 X 13. Vicenza-Chievo 0-0 X +1 mérkőzés: 14. Pescara-Lecce 2-1 1 Sakkezüst a bajnokságon Ha egy üzlet beindul Bácstej KSC-Dunaferr SiO! Akcióban a kecskemétiek. Idegenben nyert a Bácska Egy félidő jó játék