Petőfi Népe, 1994. június (49. évfolyam, 127-152. szám)

1994-06-13 / 137. szám

GÓLOKKAL BÚCSÚZTAK A LABDARÚGÓ NB II-TŐL Kiskőrösi futballcsapat az élvonalban • Szabó Béla (jobbról), a Kiskőrös Stadler FC játékosa előtt két hajdúnánási csapott össze a labdáért. (Róka László felvétele) KISKŐRÖS STADLER FC- HAJDÚNÁNÁS 4-2 (2-1) NB II -es labdarúgó-mérkő­zés, Kiskőrös, 7000 néző. Ve­zette: Lettrich (Sóthy, Szabó A.). Kiskőrös: Simon- Kecskés, Makrizkij, Kapics, Szabó B.. Pecznyik, Gubucz (Bíró, a 72. percben), Csehi, Sass, Kanál, Hleba. Edző: Teliinger Vilmos. Hajdúnánás: Tóth P- Vo- nyigás, Szűcs S., Szavenkó, Papp, Nagy II. (Pipó, a 12. percben), Kórász, Kondora, Csiszár, Malisenko (Nagy I., az 52. percben), Mangel. Edző: Szikszai Lajos. Sárga lap: Hleba, a 85. perc­ben. Már fél órával a mérkőzés előtt több mint négyezer ember volt a lelátókon. A szurkolók bejutását soha nem tapasztal­ható elővigyázatosság előzte meg, mivel a rendezők olyan hí­Hiába volt eső, szél. hideg, a több mint kétszáz bátor triatlo- nistát nem lehetett eltántorítani attól, hogy megmérettesse ma­gát a NutraSweet Pharmavit ranglistaversenyen. A víz hő­foka alig érte el a 18 fokot, így neoprént lehetett használni. Akinek nem volt. fürdőruhában vágott neki a 750, vagy az 1500 méteres távnak. Volt, aki húsz méter után visszafordult, mert hidegnek találta a vizet. A rövid távon három versenyzőt ki kel­lett zárni, mert nem a kijelölt helyen jöttek ki a vízből. A kerékpározás közben el­eredt az eső, s a szél is erőseb­reket kaptak, hogy az egyik ve- télytárs csapat szurkolói „bot­rányra” készülnek. Néhány pe­tárda ennek ellenére eldurrant a mérkőzés előtt. A csepegő eső­ben a hazaiak kedvenc, sötétkék szerelésükben léptek pályára. Óriási hangzavar közepette a Hajdúnánás kezdte a játékot, amely csak fokozódott, amikor az 5. percben Sass két csel után alig lőtt a jobb sarok mellé. A tizenegyedik percben hirte­len elcsendesedett a közönség. Szavenkó a félvonal tájékáról ívelt a körösi tizenhatosra. Ár­tatlannak tűnt a helyzet, de a megpattanó labda becsapta Si­mont, Nagy II. elé került, aki az üres kapuba fejelt. 0-1. A gól­szerző vérző orral elhagyta a pá­lyát. Nem sokáig tartott a csönd. Ä tizenhetedik percben Vonyi- gás a tizenhatoson belül láb­kulcsba fogta Csehit. A megítélt büntetőt Kanál a jobb alsó sa­rokba vágta. 1-1. ben fújt. A sprinttávúaknak 20, az olimpiaiak 40 kilométert kel­lett kerekezniük. A szabadidő­központban öt, illetve tíz kilo­méter futás várt még rájuk. A megyebeliek közül többen is jól szerepeltek. Ifjúsági kate­góriában Thuranszki Balázs, a Honvéd Bajai SE versenyzője a sprinttávon első lett. Juniorok­nál a második helyet a nyárlő­rinci Németh László, a harma­dikat a kecskeméti Bálint Zol­tán szerezte meg. Az olimpiai távon szenioroknál Kanyó An­tal verhetetlennek bizonyult, a felnőtt nőknél Országné Faragó Éva bronzérmet kapott. Két perccel később Gubucz fordulásból, hat méterről csak centiméterekkel lőtt mellé. Már mindenki a szünetet jelző sípszót válla, amikor Pecznyik a jobb oldalról középre adott. Csehi szorongatott helyzetben Gubucz elé fejelt, aki öt méter­ről, jobbal a kapu közepébe lőtt. 2-1. A második félidő hazai gól­lal kezdődött. Szabó elfutott a bal oldalon, beadását Kecskés ollózva kapura lőtte. Tóth P. éppen Gubucz elé ütötte a lab­dát, aki közelről a hálóba ko­torta. 3-1. A 67. percben Mangel a jobb oldalon megugrott, ponto­san ívéit a bal szélen felfutó Szavenkó elé, aki Csiszárral háromszögezett, majd Csiszár az újból visszakapott labdát nyolc méteiTŐl a bal alsó sa­rokba helyezte. 3-2. Az újrakezdés utáni ellentá­madásból gólt ért el a hazai Csepelen bonyolították le szabadfogású birkózóbajnoksá­got. Szikrázóan kemény össze­csapást hozott a 68 kg-ós rang­adó, amelyben a korábban 12 magyar bajnoki címet szerzett, 36 esztendős Orbán József (Csepel-Ofotért) a szintén cse­peli Elekes Endrével csapott össze. Egy vitatható, a szőnyeg­ről történő kimenekülést köve­tően Elekes technikai pontot kapott. Orbánt pedig megintet­ték. Orbán sportszerűtlen véle­ményt formált előbb Tombor Csaba vezetőbíró, majd Bolla József szőnyegelnök tevékeny­ségével kapcsolatban. Ezért a csapat. Hleba egy csel után ka­pura lőtt, a labda egy közbe­ugró védőn felpörgött, ponto­san Tóth kapus elé, aki kissé „nagyfiúsan”, egy kézzel akarta megfogni. A labda ki­perdült a kezéből, Gubucz szemfülesen közbenyúlt, és ti­zenöt méterről az üres kapuba emelt. 4-2. Borús, szemerkélő esős idő, annál vidámabb, és optimistább szurkolók. Mindenki biztos győzelmet várt a hazaiaknál, mert csak így lehetett esély a magasabb osztályba kerülésre. A vendégek rögtön beálltak védekezni, a hazaiak pedig döntésre akarták vinni a dolgot. Egy megcsúszott labda után váratlanul vezetést szereztek a nánásiak. Ekkor még nagyobb sebességre kapcsolt a Kőrös, és a félidő vége előtt fordított. Szünet után is jó iramú, színvonalas volt a mérkőzés. A játékvezetők a 3:26 percben Orbánt leléptették. Pár perccel leléptetése után Tombor Csaba azzal a hírrel próbálta vigasz­talni Orbánt, hogy sportszerűt­lensége miatt nem zárták ki a versenyből, pusztán a döntőt veszítette el, azaz ezüstérmét megtarthatja. Orbán félreért­hette Tombor közeledését, mert kölcsönös ütésváltás zajlott le a terem egyik sarkában. Emiatt Orbán József eredményét töröl­ték. A döntők győztesei és me­gyei helyezettjei, 48 kg: Óvá- ry László (BVSC), 4. Majer (KSC), 5. Vadász I. (KSE Kage utolsó percig küzdött, de ez kevés volt az eredményesen játszó bajnok ellen. így Kiskő­rösön történelmet írtak, hiszen Bács-Kiskun megyének most először van első osztályú lab­darúgócsapata. Szerdán este várják a szurko­lókat a Kiskörös-Akasztó ba­rátságos mérkőzésre, ahol pezsgővel koccinthatnak a baj­noki címre. Kitűnt: az egész hazai csa­pat, illetve Szűcs, Csiszár, Mangel. Teliinger Vilmos: - Nagyon boldog vagyok, hogy bajnokok lettünk. Örülök, hogy ebben én is részt vehettem és dolgozhat­tam érte. Köszönjük mindenki­nek, megyén belül és kívül, akik ehhez hozzásegítettek. Szikszai Lajos: - Gratulálok a Kiskőrösnek az NB I-be ju­táshoz. A csapatom fellépésé­vel elégetett vagyok. Szabó Ferenc Rt.), 52 kg: Pillik József (Cse­pel-Ofotért), 57 kg: Nagy Bé­la (Csepel-Ofotért), 62 kg: Schmidgunszt László (Cse­pel-Ofotért), 68 kg: Elekes Endre (Csepel-Ofotért), 5. Ele­kes Z. (KSE Kage Rt.) 74 kg: Mészáros István (Csepel-Ofo­tért), 5. Pólyák (KSC), 82 kg: Dvorák László (BVSC), 5. Lő- rincz (KSC), 90 kg: Bacsa Péter (Csepel-Ofotért), 100 kg: Tóth Gábor (Csepel-Ófotért), 130 kg: Gombos Zsolt (BVSC). Az e- gyesületek pontversenyének éllovasai: 1. Csepel-Ofotért 82, 2. BVSC 26 3. Diósgyőri Bir­kózó Club 15 ponttal. Kórházból a meccsre Jennifer Capriati idő előtt elhagyta a Mount Sinai-i klinikát, ahol kábítószer-el- vonó kúrán vett részt. A barcelonai olimpián női egyesben aranyérmet nyert amerikai teniszezőnőt má­jus 16-án tartóztatták le, mert hotelszobájában mari- juanát találtak. Néhány nappal később önként je­lentkezett a floridai rehabi­litációs központban. Capri­ati huszonhárom napot töl­tött ott, s bár kezelése erede­tileg jövő csütörtökig tartott volna, édesanyja társaságá­ban korábban távozott. Az okokról a kórház vezetői nem voltak hajlandóak nyi­latkozni. A 18 esztendős te­niszező a hírek szerint örökre búcsút mond Flori­dának. Pillanatnyi úticélja Milánó, ahol öccse, Stevens éppen egy ifjúsági tornán vesz részt édesapjuk kísére­tében. Úszó arany- és ezüstérem A dél-franciaországi Ca- net-en-Roussillonban nemzet­közi úszóversenyt rendeztek, amelyen magyar férfiverseny­zők is rajthoz álltak. Rózsa Norbert a 200 méteres mellú­szásban győzött (2:17.19 p) esé­lyeshez méltóan, míg a 200 m hát döntőjében Deutsch Tamás ezüstérmet szerzett (2:03.23 p). Két második helyezés A spanyolországi Valenciá­ban zajló atlétikai Európa Kupa szombati versenynapján két magyar is második helyezést ért el. Banai Róbert az 1500 méte­res síkfutásban (3:41.52 p), Gé- csek Tibor pedig a kalapácsve­tésben (74.52 m) remekelt. Vízilabdázók a D-csoportban Rómában elkészítették a szeptember 1. és 11. között megrendezendő vízilabda-vi­lágbajnokság csoportbeosztá­sát. Ä magyar válogatott Ka­nada, Olaszország és Kazahsz­tán társaságában a D-csoportba került. A csoportokból az első két helyezett jut a nyolc közé. A salakmotoros továbbjutott Vasárnap Miskolcon a nép­kerti sporttelepen rendezték meg a salakmotoros egyéni vi­lágbajnokság kontinentális kö­zépdöntőjét. Az eseményen 5000 érdeklődő szurkolt a haza­iak sikeréért. A két magyar in­duló közül Adorján Zoltán vette sikerrel az akadályt, aki az 5. helyen kvalifikálta magát a vb-elődöntőbe. A Kaposváré a Magyar Kupa Rendkívüli izgalmak között ért véget a férfi röplabda Ma­gyar Kupa döntője. A Kapos­vári Balatel RC 3:2-es fővárosi sikere után a visszavágón a győzelem elmaradt, a kupasiker azonban nem. Kaposvári Bala­tel RC-Tungsram-Újpest SC 2:3(12,-8, -6, 6,-15). A ma­gyar röplabdakupát a Kaposvári Balatel RC nyerte 126-125-ös pontkülönbséggel. TOTÓ A totó 23. heti mérkőzései­nek eredményei: l.BVSC-Csepel 1-1 X 2. Debrecen-FTC 2-01 3. Haladás-Újpest 3-2 1 4. Chemnitz-Bochum 1-0 1 5. Essen-Hannover 0-2 2 6. Homburg-Wuppertal 2-2 x 7. Hertha-Köln 1-1 X 8. Jena-TB Berlin 0-2 2 9. Mannheim-Uerdingen 2-01 10. Meppen-München 0-12 11. Rostock-Saarbrücken 3-1 1 12. Stuttgart-Mainz 4-1 1 13. Wolfsburg-St.Pauli 4-1 1 +1 mérkőzés: 14. Kispest-Siófok 4-21 Hajdúnánás nem adta fel, az HIDEGBEN, ESŐBEN, SZÉLBEN Megyei triatlonsikerek SZABADFOGÁSÚ BIRKÓZÓBAJNOKSÁG Példátlan ütésváltás a szőnyegen