Petőfi Népe, 1992. november (47. évfolyam, 258-282. szám)

1992-11-02 / 258. szám

LABDARÚGÁS 1992. november 2., 11. oldal NB II. Bogdán büntette volt csapatát SZEGED SC—BAJAI FC 2—3 (0—2) Szeged, 400 nezo. Vezette: Sothy (Kincses, Dravecz). Szeged: Besir — Csúcs (Barna a 47. percben). Dórin, Kovács T., Takó, Ottlakán, Újvári, Bozó, Bushi (Kiss F. a 71. percben), Sal- lai, Puskás. Edző: Pataki Tamás. Bajai FC: Szabó L. - Szűcs, Bogdán, Tóth R. (Koch az 51. percben), Kovács B., Kiss, Paro- vin. Kovács I., Horváth Á., (Faddi a 65. percben), Kuhlevszkij, Bula- senkó. Edző: Pataki Tamás. Sárga lap: Kovács B. a 31., Új­vári a 34., Puskás a 87. percben. 3. perc: Horváth Árpád nagy erejű szabadrúgását, Besir kapus csak bravúrral tudta szögletre ök­lözni. 13. perc: Kovács Imre szerzett labdát a felezővonalnál, remek átadással indította a Kuhlevszkijt, aki lefutotta az őrzőit és a kapujá­ból kimozduló Besir felett elegán­san a hálóba emelt. 0 1. 38. perc: A sokat mozgó és sokat szerelő Horváth Árpád elcsípett egy szegedi átadást és félpályánál, három szép csellel egészen az alap­vonalig jutott, majd élesen középre lőtt. Kovács Imre pontosan érke­zett és öt méterről kapásból bom­bázott a szegedi kapuba. 0 2. 55. perc: Horváth Árpád végez­hetett el szabadrúgást a bal oldal­ról. A labda ezúttal is remekül ér­kezett kapu elé, ahol az egykoron játszó Bogdán a léc alá fejelt. 0 3: (A szegedi szurkolók „Szép volt Pista, gyere vissza” felkiáltással fo­gadták a találatot.) 76. perc: Bozó jobbról adott kö­zépre, Puskás pedig nyolc méterről bombafejest küldött a bajai kapu­ba. 1 3. 84. perc: Puskás gyilkos erejű lövése kötött ki Szabó László háló­jában. 2 3. Az első félidőben ellenállhatat­lanul játszott a Bajai FC. A két gól mellett számos helyzetet hagytak ki a BFC csatárai. Á fordulás után keményedéit a küzdelem, de az újabb bajai találat után úgy tűnt, már semmi sem veszélyeztetheti az értékes két pont begyűjtését. Ám a hajrában elegendő volt némi köny- nyelműsködés, s bizony az utolsó hat perc hat esztendő,hosszúságá­val ért föl a kék-sárgáknak: nyo­masztó fölényben játszottak a ha­zaiak, s némi szerencse is kellett ahhoz, hogy Szabó László meg­őrizze hálóját a góltól! Kitűnt: Bozó, Puskás illetve Bogdán (a mezőny legjobbja), Pa- rovin, Kuhlevszkij, Kovács I.' Pataki Tamás: Kései hajránk csak a szépítésre volt elegendő. Rónai Sándor: Majdnem sike­rült elszórakozni a már zsebünk­ben lévő két bajnoki pontot! Farkas Tibor Az öröm poharát ürítették fenékig Kiskőrösön KISKŐRÖSI FC—KAZINCBARCIKA 3-1 (1—1) Kiskőrös, 1100 néző. Vezette: Kovács N. (Balajti, Bába). Kiskőrös: Kvasznyikov Agócs (Szlovák a 66. percben), Makrickij, Kin­cses, Tóth, Linnyikov, Pecznyik, Bischof, Csintalan, Szűcs, Kecsmarik. Edző: Hi­mer István. Kazincbarcika: Májer Szabó, Szta- hon, Csipke (Zsiga a 74. percben). Pri­bék, Kondász, Lukács (Asszony a szü­netben), Körösi, Hanyecz, Balogh, Ter- nován. Edző: Kálmán Vilmos. Sárga lap: Lukács all., Kecsmarik a 22., Szabó a 22., Bischof a 79. percben. I. perc: Kincses beadását Kecsmarik a felső kapufára fejelte. 5. perc: Kavarodás támadt a vendég­csapat kapuja előtt, a labda a kaputól 7 méterre álló Kecsmarik elé került, aki a lábak közt a kapu közepébe lőtte, 1 0. 7. perc: Agócs élesen belőtt labdáját Csintalan 5 méterről a léc lóié fejelte. 37. perc: Csipke kiugrott a védők kö­zül, Jövésc a felső kapufáról az alapvonal mögé pattant. 39. perc: Lukács vezette a labdát, majd váratlanul kapura fordult, és 26 méterről küldött lövését Kvasznyikov „bevédte” 1 I. 57. perc: Linnyikov az alapvonalról visszaérnél te a labdát, Kecsmarik pedig 16 méterről kapásból bombázta kapura, ám a kapus lábbal mentett. 66. perc: Linnyikov a későn kilépő vé­dők között kapura tört, cs 9 méterről a hálóba helyezte a labdát, 2 1. 81. perc: A védőkről lepattanó labdá­val Kecsmarik megcélozta a kaput, és a labda a későn vetődő kapus hasa alatt a hálóba jutott. 3 1. Ideális időben, mindkét csapat nyílt si­sakkal támadott. A hazaiak gyors vezető­gólja után mozgékony középpályásai ré­vén a vendégek vették át a játék irányítá­sát, és mezőnyjölényiik végül, igaz a kapus közreműködésével, egyenlítettek. A foly­tatásban a vendégek inkább az eredmény tartáséira törekedtek, de a kiskőrösiek a második játékrészben mindent egy lapra téve, elszántan rohamoztak, és a végig nagyon sportszerű mérkőzésen, a lelkes közönség biztatása mellett, kiharcolták a győzelmet. Kitűnt: Makrickij, Linnyikov, Kecs­marik, ill. Májer, Sztahon. Himer István: Ma kissé hullámzó telje­sítményt nyújtott a csapatunk, de a kese­rűség után végül az. öröm poharát ürítet­tük. Kálmán Vilmos: Az elején a hazaiak megleplek bennünket, a további játék alapján azonban úgy érzem, legalább egy pontot érdemeltünk volna. Szabó Ferenc Az NB II. Keleti csoport állása 1. Tiszavasvári 12 7 2 3 24 II 16 2. Kaba 12 ' 5 5 2 Il­9 15 3. DVSC 12 5 4 3 lő 8 14 4. Kiskörös 12' 6 2 4 19 15 14 5. 1 lajdúnánús 12 5 4 3 15-­-1! 14 6. Kazánéba reika 12 6 1 5 17 13 13 7. SBTC-Salgglas 13 5 3 4 19-21 13 8. Szarvas 12 5 3 4 15­18 1.3 9. Baja 12 6 6 15 13 12 10. Hatvan 12 3 6 3 11 13 12 II. BMTF.-Törlcy 12 4 4 4 10 14 12 12. m. kér. TVK 12 4 3 5 17 15 II 13. Gödöllő 12 3 5 4 13-15 II 14. 1 ígér 12 3 2 7 12 18 8 15. Bag 12 2 4 6 11 18 8 16. Szeged 12 2 2 8 11 24 6 Az NB 11. Keleti csoportján;! k további eredményei: Salgglas Kaba 2 2, BMTE-Törlcy Ígér 2 ö, Tiszavasvári Bag I 0. Szarvas— I latvan 2 0, DVSC Hajdúnánás 3 0. Gödöllő III. kei. TVE I I. NB III. Vitatható büntetővel vesztett rangadót a KTE MEZOKOVACSHAZA—KECSKE­MÉTI TE 2—1 (1—0) Mezőkovácsháza, 500 néző. Vezette: Tóth S. KTE: Fekete R. Kovács, Endre. Pataki Bálint, Boronkai, Virág (Adria- nu), Újfalusi, Lázár (Forgó), Fütyü (Kormos), Fórizs. Edző: Ádám István. 22. perc: Szöglet után a kipattant labdát Kolozsi kapura lőtte. A labda a vizes füvön megcsúszott, majd a kapu­fáról a hálóba pattant, í—0. 76. perc: Adrianu lövése után a lab­da a védőkről Fórizs elé pattant, aki 6 méterről habozás nélkül a hálóba bom­bázta, 1—1. 88. perc: Dumitru a 16-oson belül vezette a labdát, majd elesett. A labda Kolozsi elé pattant, közben azonban Fekete R. vetődve megszerezte. Kolo­zsi elesett, s erre a játékvezető meg­lepetésre — a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Radó a bal sarokba lőtte, 2—1. 89. perc: Az újrakezdés előtt Endre megsértette a játékvezetőt, aki kiállí­totta. A vizes, csúszós pályán mindkét csa­pat nagy lendülettel és igen jól játszotL Helyzet mindkét kapu előtt adódott, de a nagyobb ziccereket a hazaiak hibáz­ták el, majd egy szerencsés góllal a ve­zetést is megszerezték. A fordulás után mezőkovácsházi támadások közben a KTE egyenlített. A hajrában beszorult a kecskeméti csapat, és a mérkőzés utolsó előtti percében egy vitatható 11- esscl a Mezőkovácsháza otthon tartot­ta a két pontot. Kitűnt: Bakai, Kovács, Radu, ill. Fe­kete R., Pataki, Boronkai, Adrianu. Ifjúsági eredmény: Mezőkovácsháza —KTE 0—1. KECSKEMÉTI SC—GYULA 1-4) (1-0) Kecskemét, 300 néző. Vezette: Ku- batovics. KSC: Molnár Árva, Barna Zs., Bendc, Csima (Zsögön), Torbavecz, Florin, Máté, Kátai. Barna Cs., Ko­vács (Gazdag). Edző: Bende József. 21. perc: Egy villámgyors gyulai el­lentámadásnál Tamási középen kiug­rott és nagy helyzetben kapura lőtt, de a bal sarokra tartó labdát a jobbra mozduló Molnár kapus, vetődés köz­ben, lábbal hárította. 26. perc: Barna Cs. villant meg a bal oldalon. Elvitte a labdát Resetár mel­lett, majd éles szögből a jobb kapuját találta cl. A labda középre pattant, és az ötösön érkező Florinnak nem jelentett gondot, hogy a hálóba helyezze, I 0. 49. perc: Barna Cs. léc alá tartó sza­badrúgását nagy bravúrral öklözte szögletre a gyulai kapus. 75. perc: Csima nagyerejű szabadrú­gása csattant a felső léc és a jobb kapu­fa sarkánál. 80. perc: Barna Cs. tört kapura és már a 16-oson belül járt, amikor Rese­tár két kézzel visszarántotta. A játék­vezető lemaradt az akcióról, cs bár az eset jóval a 16-oson belül történt, csak Barna ( saba újból jól játszott a KS( színeiben. A képen éppen szabadrúgásból veszélyezteti a Gyula kapuját, mögötte (sima már indul vissza védekezni. KSC—Makó I—0. (Straszer-lófó) szabadrúgás lett a dologból, és mi­vel utolsó emberről volt szó a piros lap helyett csak sárgát mutatott lel. Alig negyedórái játék után kiderült, hogy a vendégcsapat csak az egyik pontért jött, s ezt szigorúan zárt véde­kezéssel próbálja megszerezni. A KSC- játékosok sok futással hozták többször is zavarba a gyulai védőket, de a hely­zeteket most is elhibázták a kecskeméti csatárok, vagy a többször is bravúro­san védő Szabó kapus mentett. Kitűnt: Bende, Torbavecz, Kátai, Máté, Barna Cs., ill. Szabó, Tamási, Stcigerwald, Boruzs. Ifjúsági eredmény: KSC Gyula 3 Sz,abó Zoltán MISKE—CEGLÉDI HONVÉD I—I (1 ö) Miske, 400 néző. Vezette: Hrabovsz- ki. Miske: Jeszcnovics Jagicza, Hu­bert, Paletta, Miskolczi, Mazupa, Csőg, Herner, Kinosenkó (Grcksa), Veres, Décsi (Tóth). Edző: Czár Ignác. 39. perc: Mazupa átadását Veres for­dulásból a hálóba lőtte, I 0. 75. perc: Báder kitűnő átadását Jan- kovics futtából a jobb felső sarokba bombázta, I—1. A Miske végig fölényben játszott, két kapuját lőtt, és számtalan biztos gól helyzetet hagytak ki a csatárok Kitűnt: Mazupa, Jagicza, ill. Nagy, Demeter. Ifjúsági eredmény: Miske Ceglédi Honvéd I 12. MAKÓ—TISZÁKÉT SKE0—2 (0—1) Makó, 1000 néző. Vezette: Gulyás. Tiszakécskc: Tusnádi Somogyi, Málik (Pálinkás), Makra (Márton), Hclik, Mike, Safranyik, Lovász, Bállá, Tóth, Török. Edző: Bánhidi József. 25. perc: Tóh balról középre ívelt egy szabadrúgást. Safranyik fejjel tovább­csúsztatta a labdát, és a berobbanó Tö­rök 5 méterről az üres kapu közepébe lőtt, 0 I. 76. perc: Safranyik labdát szerzett a félpályánál, ügyesen váltott Törökkel, aki 20 méterről kilőtte a hosszú sarkot, 0 2. A végig szervezettebben cs kulturál­tabban futballozó kécskei együttes megérdemelten nyert a tartalékos Ma­kó ellen. Kitűnt: Dégi, Csák, illetve Somogyi. Safranyik, Tóth, Török. Ifjúsági eredmény: Makó Tisza­kécskc 6 2. AZ NB III. ÁLLÁSA 1. Mezőkovácsháza 12 8 2 2 21 15 18 2. Tiszakécskc 11 8 1 2 22 1117 3. H.mezővásárhely 12 8 1 3 19 8 17 4 Orosháza 12 7 3 2 21 II 17 5. Miske 12 5 4 3 17- 12 14 6. KTE 12 6 2 4 21 17 14 7. KSC 12 6 I 5 17 11 13 8. Szegedi Dózsa 12 5 3 4 16 13 13 9. Makó 12 3 6 3 20- 21 12 10. Gyula 12 4 3 5 10 45 11 ll.SZVSE II 5 6 17 14 10 12. Gyomacndrőd 12 2 5 5 16 20 9 13. Dabas 12 3 2 7 14 12 8 14. Cegléd 12 2 3 7 II 21 7 15. Nagyszénás 12 I 3 8 10 27 5 16. K.dorozsma 12 I 3 8 10 34 5 További eredmények: Gyomacndrőd Hódmezővásárhely 0 2, SZVSE Nagyszénás 5 0, Orosháza Szegedi Dózsái I, Dabas Kiskundorozsma 7 -0. Ez történt az NB I-ben Eredmények: Vasas Ferencváros 0 3, Vác Békéscsaba 2 0, Veszprém Rába ETO I 0. Videoton Csepel 0 I. Diósgyőr Siófok I 0, MTK Újpest 1 0, BVSC Pécs 2—1, Nyíregyháza Kispest-Honvéd 0 2. A bajnokság állása 1. Ecrcncyáros 12 Ú 2 1 20 7 20 Vác EC-Sams. 12 9 3 24 12 18 X Kispest Honv. 12 6 3 3 17 12 15 4 Vasas 12 5 5 2 14 II 15 5. Videoton-Wall 12 6 2 4 19 13 14 6. Diósgyőr 12 5 4 3 17 18 14 7 Békéscsaba 12 4 4 4 16 15 12 8. M I K 12 4 3 5 21 18 II 9. Pécsi MSC 12 5 1 6 15 16 II 10. Csepel 12 4 3 5 12 14 11 II. BVSC Novép 12 4 2 6 13 16 10 12. Siófok , 12 4 1 7 14 18 9 1 V UTE 12 2 5 5 13 17 9 14. Nyíregyháza 12 2 4 6 8 16 8 15. Veszprém 12 3 2 7 12 24 8 16. Győri Rába ETO 12 1 5 6 10 18 7 TOTÓ I M I K Újpest 2. BVSC Pécs 3. Diósgyőr Siófok............ 4 Bochum Kaiserslautern 5. Mónchengladbach Mamburg... 6. Nürnberg I. EC Köln ______ 7. Saarbrücken Dortmund.......... X VfB Stuttgart Bayern München 9. Atalanta Napoli ..................... 10 . Eoegui Parma......................... 11 Milan Torino...................... 12 Pescara Intcrna/.ionulc 13. Sampdoria Genoa PluRzmérkö/és: 14 Nyíregyháza Kispest............... . 1:0 . 2:1 . 1:0 1:3 0:0 . 2:1 . 3:1 2:3 . 3:2 . 1:0 . 0:0 . 1:4 . 4:1 0:2 MEGYEI I. OSZTÁLY Bíróverés Bácsalmáson — a mérkőzés lefújása után BAJAI TSZ SK—KEREKEGY­HÁZA 1—5 (0—2) Baja, 150 néző. Vezette: Dö- mény (Magó. Bernáth). Bajai Tsz SK: Komiádi — Mo- óri, Gyenei, Káli, Ottenthál (Györgyfalvi), Ráez, Agatics I., Pankovics, Lakatos (Egyed), Lc- hóczki. Égi. Edző: Szőcs Lázár. Kerekegyháza: Erdei Ju­hász, Gogolák, Engel, Réti, Vá- czi (Pesti), Nagyíj., Joszt (Sza­bó), Tóth Cs., Óvári, Herczeg. Edző: Losonczy László. Gólszerzők: Éehóezki, ill. Óvá­ri (2), Réti, Herczeg, Nagy J. Kitűnt: Moóri, Gyenei, Ráez, Pankovics, ill. Gogolák, Nagy J., Tóth Cs., Herczeg. Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz SK Kerekegyháza 3 -2. LAJOSMIZSE—IZSÁK 2—0 (0-0) Lajosmizse, 300 néző. vezette: Gyovai (Kövecses, Bartyuk). Lajosmizse: Csontos Szalai, Sörös (Buda), Csima, Mátéfi L., Pázsint, Mátéli A., Kecskés (Ko­vács P.), Nagy (Lisku), Meszlényi, Rigó. Edző: Szőezey Lajos. Izsák: Rőfi Tóth. Jakus, Pó­pa, Mezei G., M ihály. Lantos, Gaj­dó, Bankos, Juhász (Marozsi), Me­zei Zs. (Bohács). Edző: Fekete Sán­dor. Gólszerzők: Meszlényi, Mátéli A. Kitűnt: Csima, Meszlényi, Rigó, ill. Tóth, Jakus. Ifjúsági eredmény: Lajosmizse Izsák 1 3. BÁCSALMÁS—SOLTVAD- KERT1—2(1—0) Bácsalmás, 200 néző. Vezette: Kara (Karácsonyi, Lédeczi). Bácsalmás: Zsembcri - Bor- csik, Pencz, Vidák, Kiss (Schnei­der), Ercsi, Nuszpl, Állaga, Éles, Révész, Agócs. Edző: Viszmeg Ist­ván. Soltvadkcrt: Dobszai Ko­vács, Csesznegi (Linka), Nagy, Márton, Ócsai, Juhász, 'Csinosak, Lengyel, Verebélyi, C sermák (Bor­boly). Edző: Linka József. Gólszerzők: Éles, ill. Linka, Csermák. Kitűnt: az egész hazai csapat, ill. Dobszai, Kovács, Linka, Csin- csák. Kiállítva: Juhász (Soltvadkcrt) a 68. percben. A találkozó lefújása után az egyik néző megütötte Kara játék­vezetőt. Az ügyre még visszaté­rünk. Ifjúsági eredmény: Bácsalmás— Soltvadkcrt 0—2. NEMESNÁDUDVAR—MÉLY­KÚTI—0(1—0) Nemesnádudvar, 400 néző. Ve­zette: Nagy L. (Prikidánovics, Ser­dült). Nemesnádudvar: Kovács G. Nébl. Schindler, Koch J„ Szabó A., Morvái (Mezőfi G.), Aranyos, Simon, Szabados, Koszorús, Nagy J. Edző: Simon István. Mélykút: Kiss — Török (Ju­hász), Ézsi, Vaits, Vojnics (Ká­rász), Viszmeg, Kránicz, Szabó Z., Piegcl, Papp, Illés (Facskó). Edző: Ónodi Tamás. Gólszerző: Koszorús. Kitűnt: Nébl, Schindler, Ara­nyos, Simon, ill. Kiss, Ézsi. Ifjúsági eredmény: Ncmesnád- udvar Mélykúti) 5. FÁJSZ—KISKUNHALASI GANZ 4—2 (2—1) Fájsz, 150 néző. Vezette: Miklós (Kiss, Varga) Fájsz: Székely Budimácz, Kernya, Jagicza (Szabadi), Csi- zovszky, NagyG., Nagy A..Tamá­si, Margit (Nagy E.), Sánta, Han­gya. Edző: Gyenis Ferenc. Kiskunhalasi Ganz: Huszka Vinczc, Becsi, Papp A., Andricz, Hermann, Fuksz, Kiss, Juhász, Papp L. Edző: Rádi Zoltán. A Kiskunhalas II) (!) emberrel állt ki, és így játszóiul végig a mér­kőzést .. . Gólszerzők: Nagy A., Sánta, Ta­mási, Hangya, ill. Fuksz, Kiss. Kitűnt: Budimácz, Nagy A., Sánta, ill. Andricz, Fuksz, Juhász. Ifjúsági eredmény: Fájsz Kis­kunhalas 4 1. K UNSZENTMIKI .ÓS—MAR­TAT—1(2—0) Kunszentmiklós, 400 néző. Ve­zette: Schneider (ifj. Nyerges, Bo­ros). Kunszentmiklós: Orcll Erdősi I. (Boczek), Herezeg II.. Duzmath, Hegedűs, Sebestyén, Kiss, Ko­vács, Erdősi II., Sümegi, Németh (Herczeg I.). Edző: BozsóGyörgy. Harta: Szabó — Weiber, Her­czeg, Grabicza, Blcszák, Gutman (Szetlik), Horváth, Orgoványi, Csehi, Kutak, Juhász. Edző: Csehi Lajos. Gólszerzők: Sümegi (2), Kovács (2) , ill. Horváth. Kitűnt: Herczeg II., Sebeslyén, Kovács, Sümegi, ill. Szabó (a me­zőny legjobbja). Itjúsági eredmény: Kunszcnt- miklós Harta 5—-1. HELVÉCIA—AKASZTÓ 6-4 (3-2) Helvécia, 200 néző. Vezette: Farkas (Kondász, Fejes). Helvécia: Kovács Szalai (Holman), Máté, Dinnyés, Nagy, Thám, Golovics, Oláh (Németh), Mata, Szabó, Csorba. Edző: Mor­vái László. Akasztó: Markó Horváth, Nagy, Eilus. Juhász, Dusuoki, Va­dászi, Guljajcv, Csontos (Supka), Deák, Szabó. Szaktanácsadó: Biá- csi Sándor. Gólszerzők: Mata (3), Csorba (3) , ill. Vadászi (2), Nagy, Szabó (1 l-esböl). Kitűnt: Golovics, Mata, Szabó, Csorba, ill. Nagy, Vadászi. (Farkas játékvezető a 225. me­gyei I. osztályú mérkőzését vezette, mindkét csapat megelégedésére.) Ifjúsági eredmény: Helvécia Akasztó 2—2. JÁNOSHALMA—KALOCSA 2—4(1—1) Jánoshalma, 300 néző. Vezette: Berger (Csontos, Heibl). Jánoshalma: Varga — Simity, Szabó S., Kancsár, Mizser, Szabó G., Szénási, Zámbó, Krascsenics, Rczsneki (Ádám), Fenyvesi. Edző: Szabó Gábor. Kalocsa: Gojtán I ván (Bolvá­ri). Aradi, Farkas S., Farkas Z., Vatai, Evanics, Márton. Facskó, Földi, Vén. Edző: Molnár Ferenc. Gólszerzők: Szabó S., Szénási, ill. Farkas Z., Vén, Földi, Far kasS. Kitűnt: Szabó S„ Kancsár, Szé­nási, Zámbó, ill. Gojtán, FarkasS., Földi, Vén. A hazai tudósilé) szerint a Kalocsa összesen négy alkalommar fúgáit1 kapura, és mind a négyből gél letl Kiállítva: Aradi (Kalocsa) a 40. Simity (Jánoshalma) a 65. percben. Ifjúsági eredmény: Jánoshalma - Kalocsa 0—4. A forduló válogatottja Szabó (Harta) — Nébl (Nemes- nádudvar), Gogolák (Kcrckcgy háza), Csima (Lajosmizse), Linka (Soltvadkcrt), Nagy A. (Fájsz) Szénási (Jánoshalma), Vadászi (Akasztó), Mata (Helvécia), Sü­megi (Kunszentmiklós), Vén (Ka­locsa). A góllövőlista élcsoportja 14 gólos: Farkas Z. (Kalocsai FC); 12 gólos: Facskó (Kalocsa); 11 gólos: Sümegi (Kunszentmik­lós); 10 gólos: Csincsák, Cseke, Csermák (Soltvadkcrt); Vén (Ka­locsai FC);9gólos: Földi (Kalocsai FC); Vadászi (Akasztó); Evanics (Kalocsai FC); 8 gólos: Csorba, Mata (Helvécia); 7 gólos; Aranyos (Nemesnádudvar); Sánta (Fájsz); 6 gólos: Margit, Papp Z. (Mély­kút); Bankes (Izsák); Tóth (Lajos­mizse); Óvári (Kerekegyháza). Cseke—Paks Nem sokáig örülhettek a solt- vadkerti szurkolók Kunszcntinik- lósról igazolt csatáruk, a Románi­ából áttelepült Cseke kitűnő játé­kának. A játékos a lejátszott mérkőzésen 10 gólt szerzed a vad­kertieknek, ám az elmúlt héten vá­ratlanul Paksra távozott, és az új­fajta átigazolási lehetőséget ki­használva NB II-cs mérkőzésen rúghatja a gólokat. A megyei 1. osztályú bajnokság állása í. Kalocsa 12 11 1 57 9 23 2. Soltvadkcrt 12 9 3 43 9 21 3. Fájsz 12 9 3 32 15 IN 4. Kunszentmikl. 12 7 2 3 26 16 16 5. Mélykút 12 7 1 4 28 15 15 6. Kcrckcgy h. 12 6 3 3 22 16 15 7. Nemcsnadud. 12 7 1 4 20 15 15 8. Helvécia 12 5 2 5 25 27 12 9. Akasztó 12 4 2 6 23 27 10 10. Jánoshalma 12 3 3 6 21 37 9 II. 1 .ajosmizse 12 4 8 17 26 8 12. Izsák 12 i 4 6 13 26 8 13. Bácsalmás 12 3 2 7 15 31 8 14. Bajai TszSK 12 2 2 8 16 34 6 15. KkhalasiGanz 12 2 2 8 11 31 6 16. Harta 12 1 II II 46 2 Ifjúságiak 1. Kalocsa 12 10 2 66 10 22 2. Izsák 12 10 1 1 40 II 21 3. Kiskunhalas 12 9 1 2 50 19 19 4. Kunszentmikl. 12 7 1 4 45 30 15 5. Soltvadkcrt 12 6 3 3 22 17 13 6. Jánoshalma 12 6 6 44 27 12 7. Mélykút 12 5 1 6 33 26 11 8. Harta 12 4 2 6 26 47 10 9. Fájsz 12 7 1 4 37 26 9 10. Lajosmizse 12 3 3 6 27 35 9 11. Akasztó 12 4 1 7 15 27 9 12. Kerekcgyh. 12 4 1 7 18 47 9 13. Bajai TszSK 12 3 1 8 17 37 7 14. Ncmcsnádud. 12 3 1 8 13 37 7 15. Helvécia 12 2 2 8 23 43 6 16. Bácsalmás 12 2 1 9 8 45 5