Petőfi Népe, 1991. május (46. évfolyam, 101-126. szám)

1991-05-06 / 104. szám

1991. május 6. • PETŐFI NÉPF. • 11 B II.: LABDARÚGÁS • LABDARÚGÁS LABDARÚGÁS • LABDARÚGÁS MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG Fájsz és Tiszakécske versenyfutása Kisiklott a bajnokjelölt a Sugovica partján BAJAI SK—DIÓSGYŐRI VTK 2—1 (2-1) Baja, 2300 néző. Vezette: Németh L. (Tóth V., Ádám) BSK: Horváth D. — Szűcs, Szabó, Morvái, Tóth (Faddi a 60. percben) Evanics, Berényi, Gombás (Hor­váth Á. a 76. percben), Vén — Schnei­der, Kovács. Edző: Kincses Viktor. DVTK: Knotz (Czeglédy a 46. perc­ben)— Bém, Parhomenko, Leskó (Ki­ser az 55. percben), Szabó, Danes, Tóth, Varga, Váczi, Molnár, Katona. Edző: Palicskó Tibor. 7. perc: Kovács I. beadására Schnei­der és Parhomenko indult. A védő egy ütemmel gyorsabb volt és a gólvonal előtt felszabadított. 16. perc: Varga az alapvonalról be­adott, Horváth D. a labda alá futott és Váczi, a védőket megelőzve, az üres kapuba gurította a labdát. 0—1. 22. perc: Evanics jobbról szabadrú­gást ívelt a kapu elé, Kovács I. az 5-ös sarkáról a hosszú sarokba fejelte a lab­dát. 1—1. 29. perc: Egy perc alatt kétszer is villant a lap játékvezető kezében. Danes a labda elrúgásáért Parhomen­ko durvaságért kapta a lapot. 33. perc: Tóth keresztlabdáját Vén Schneider elé fejelte, aki 8 méterről, nagy helyzetből a kapu mellé lőtt. 43. perc: Vén a 16-os sarkáról ível szabadrúgást. Ismét Kovács I. emelke­dett a legmagasabbra és 6 méterről a kapuba fejelte a labdát. 2—1. 56. perc: Evanics két csel után Tóth elé adta a labdát, akinek a 12 méteres lövését Czeglédy lábbal hárította. 77. perc: Vén a bal oldalon indította Schneidert és a csatár egy csel után 10 méterről az oldalhálóba lőtt. A bajnokjelölt bajai vendégjátéka nagyszerű mérkőzést hozott. A BSK Nehéz lesz a szépre emlékezni... KECSKEMÉTI SC—EGER SE 1—0 (1—0) Kecskemét, Széktói stadion, 800 né­ző. Vezette: Vavrika (Bogyó, Balajti). KSC: Nagy Zs. — Gál, Bukó, Babis, Kovács, Pauk, Safranyik, Bállá (Tóth F. a 75. percben), Kiss F., Tóth Cs., Török (Fekete a 64. percben). Edző: Pataki Tamás. Eger: Bodolai — Lengyel, Csendes, Csűri, Jávorszki, Oláh, Aranyos (Hor- váth a 69. percben), Fodor, Vojte- kovszki, Nagy, Kormos. Edző: Bánku- ti László. Sárga lap: Csendes a 74. percben, Pauk a 84. percben. 16. perc: Negyedórás kínos unalom végén Bukó lövése pattant szögletre egy közbelépő védő lábáról. Török a jobb oldalról végezte el a sarokrúgást: A labda átszállt mindenki feje fölött, s az érkező Tóth Csaba zavartalanul lő­hetett: lövése a kapu előtt keresztben zúgott el. 20. perc: Fodor 25 méteres bombája Nagy Zsolt „ólommellényéről” vissza­pattant, szerencséjére nem volt a köze­lében egri támadó. 28. perc: Gál ívelhetett a kapu elé egy jobb oldali szabadrúgásból. A labdára mintaszerűen érkezett Safranyik, és a 33. perc: Fodor elemi erejű „lokete súfolta a felső lécet. 53. perc: Nagy jó labdát kapott a bal szélen. Már csak nyolc méterre járt a hazai kaputól, ám óriási helyzetben si­került a háló mellé lőnie. 61. perc: Bállá—Kiss F. -Bállá volt a labda útja. A szép hazai akció végén Bállá becselezte magát a tizenhatoson belülre, de éles szögből, tíz méterről csúnyán fölé durrantott. . . 89. perc: Fodor 25 méteres szabadrú­győzelmének értékét növeli, hogy vert helyzetből fordított. A második félidő­ben esett az iram, de így élvezetes jó játékot láthatott a közönség és a végén vastapssal jutalmazták a bajai sikert." Kitűnt: Szabó, Evanics, Vén, Kovács I., illetve Varga, Váczi, Molnár. Kincses Viktor: Nagyszerű játékve­zetés mellett jó mérkőzést vívtunk, s a helyzetek alapján megérdemelt győzel­met arattunk. Palicskó Tibor: Jól játszott a csapa­tunk, de olyan gólokat kaptunk, hogy ezután már érthető volt a vereség. Schwarcz Iván gásába Nagy Zs. éppen csak belekotor­ni tudott, ez elegendő volt ahhoz, hogy gól helyett szöglet legyen az ügyből. Hiába idéznénk a régi sláger szöve­gét, miszerint „csak a szépre emléke­zem”, mert erről a mérkőzésről — le­számítva a gólt — nagyon nehezen me­morizálhatnának a szurkolók bármit is. Kezdődött azzal, hogy mind a két csapat óvatos taktikát dolgozott ki. Mint amikor a hosszútávfutó atléták egymásra várnak a startnál, szinte kö­nyörögnek: álljon már valaki az élre! Egyik gárda sem akart kezdeményezni, azt várták: mutassa meg a másik, mit tud. Teltek a percek és a szurkolókat csak a meg-megeredő eső foglalkoztat­ta, a pályán történtek már kevésbé. A gól után sem változott a helyzet, sőt, a fordulást követően is elmaradt a lát­ványos fordulat. Lapos, színtelen kis meccsen a szerencsésebb hazaiak csak a két pontnak örülhettek. Kitűnt: Nagy Zs., Gál, Safranyik, il­letve Jávorszki. Pataki Tamás: A színvonal a mai magyar labdarúgás hű tükörképe volt, szerintem bármelyik csapat megszerez­hette volna a győzelmet. Ezúttal ne­künk sikerült. Bánkuti László: Durva védelmi hibá­ból szerzett vezetést a KSC. Ezt köve­tően jól védekezett, s tartani tudta az eredményt. Rajtmár István Á lila-fehérek hajója léket kapott a csepeli kikötődben — CSEPEL—KECSKEMÉTI TE 2—0 (1—0) Csepel, 700 néző. Vezette: Győr (Ha­mar), Kaibás). Csepel: Szieben Tyukodi (De­utsch a 46. percben), Ács, Gyimesi, Puglits, Jakab (Gombás a 80. percben), Horváth Á., Huszák, Mikler, Kántor, Hamar. Edző: Tajti József. KTE: Molnár — Lipők, Forgó, Bo- ronkay (Kátai a 39. percben), Bálint, Baluta, Torbavecz, Berki (Pongó a 80. percben), Kurucz, Fütyü, Horváth L. Edző: dr. Dezsőfi Ferenc. Sárgalap: Kurucz a 39., Gyimesi a 45. percben. Eseménytelen félóra után a 33. perc­ben született meg a hazai együttes veze­tő gólja. Hamar középre fejelt labdájá­ra Jakab lecsapott, és a késlekedő Mol­nár kapus fölött 7 méterről a kapu kö­zepébe bombázott, 1—0. A 35. percben Boronkay összefejelt Áccsal a csepeli tizenhatosnál. A KTE játékosát rövid ápolás után letámogat­ták a pályáról. A 44. percben futballpályán ritkán látható eseménynek lehettek szemtanúi az addig unatkozó nézők. A vendégek javára szabadrúgást ítélt a játékvezető. A leállított labdát egy nézőtérről besza­ladt szurkoló akarta Szieben kapujára ívelni. A játékvezetői hármas sem tudta eltéríteni szándékától, így a közönség nem kis derültsége közepette a néző a labdával megindult a csepeli kapu felé, majd 15 méterről alig lőtt mellé. Ez­után, mint aki jól végezte dolgát, eltűnt a közönség közt. A második félidőre már zuhogó eső­ben vonultak a pályára a csapatok, ahol a játék az első 45 perc koreográfiá­ja szerint folytatódott. A Csepel tá- madgatott, míg a vendégcsatárok csak elvétve jutottak el Szieben kapujáig. Az első számottevő kecskeméti helyzet a 75. percben történt. Horváth L. iramo­dott meg a jobb oldalon, beadásáról a kapu torkában csak egy gondolattal maradt le Berki. A 81. percben megpecsételődött a vendégek sorsa. Huszák balról középre ívelt labdáját Hamar 5 méterről küldte a hálóba, 2—0. Nem véletlenül kering szólás a máju­si eső jótékony voltáról, bár a labdarú­gásra gyakorolt hatásáról a tudomány­nak mindeddig nem sikerült ilyesmit kimutatnia. Sajnos ez a mérkőzés sem igazolta, hogy a víz barátja lenne a focinak. Persze ettől még lehetett volna színvonalasabb, hiszen egy jó labdarú­gó még az úszómedencében is tud ját­szani. A pontokat nem a tudás, inkább a Fortuna osztotta. Tajti József: A játék képe alapján megérdemelten nyertünk. Dr. Dezsőfi Ferenc: Mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltunk a bajnokesélyes Csepelnek. A gólokat két súlyos védelmi hiba előzte meg. Vajda György Szolnoki MAV-MTE—BVSC-MAV- TRANSSPED 1—1 (1—0), Salgótarjá­ni Síküveg—DMTE 0—0, Hatvan- Deko—Szarvasi Vasas Spartacus 3—0 (2—0), Nyíregyházi VSC—Kábái Egyetértés 2—1 (1—0), Kazincbarcika —Metripond 3—0 (0—0). NB III.: A Kőrös még reménykedik, a Miske már csak veszíthet KISKŐRÖS—NAGYSZÉNÁS 2—0 (0—0) Kiskőrös, 800 néző. vezette: Ke­resztúri. Kiskőrös: Szentesi—Márics, Ve- rebélyi (Szabó), Kőhalmi I. Szent- péteri, Beregszászi, Vadászi (Len­gyel), Bischof, Szűcs, Pecznyik, Bárány. Edző: Hímer István. 47. perc: Szűcs ügyesen beadott az alapvonalról, és Bárány belső­vel, 3 méterről a hálóba pörgette a labdát, 1—0. 60. perc: Bárány lövése a kapus­ról éppen Szűcs elé pattant, aki Bischofhoz sarkallt, és a csatár 12 méterről nagy nyugalommal a bal sarokba lőtt, 2—0. ., ^ második félidőben nyújtott játéka alapján megérdemelten tar­totta otthon a két bajnoki pontot a Kiskőrös. Kitűnt: Beregszászi, Szűcs illetve Bordás, Kálmán. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös— Nagyszénás 1—2. NB II. Keleti csoport: 1. Csepel 24 16 3 5 40-24 35 2. Diósgyőr 24 13 8 3 46-22 34 3. BVSC 24 13 8 3 35-21 34 4. Nyíregyháza 24 12 6 6 37-16 30 5. Kaba 24 10 8 6 33-21 28 6. Baja 24 10 8 6 21-17 28 7. Kazincbarcika 24 12 210 49-36 26 8. Kecskeméti SC 24 6 12 7 29-29 24 9. Eger 24 8 6 10 32-31 22 10. Szarvas 24 8 610 30-38 22 11. Debreceni MTE 24 7 8 9 22-30 22 12. Salg. Síküveg 24 6 9 9 27-30 21 13. Kecskeméti TE 24 6 513 19-46 17 14. Szolnok 24 5 613 21-42 16 15. Hatvan-Deko 24 6 3 15 22-33 15 16. Metripond 24 3 4 17 15-42 10 Ez történt az NB I-ben KISKUNFÉLEGYHÁZI HON­VÉD-SZEGEDI DÓZSA 0—4 (0-3) Kiskunfélegyháza, 300 néző. Vezette: Guti. Kkfh. Honvéd: Fekete R.—Mó­dos, Fekete Cs., Sánta, Szabó, Molnár (Vakulya), Tokai, Vaits, Törteli, Piegel, Fekete Zs. Edző: Iványi Mihály. Gólszerzők: Simon (2), Vándor, Mihalics. Kitűnt: Simon illetve a hazai csa­patból senki. Ifjúsági eredmény: Kkfh. Hon­véd—Szegedi Dózsa 1—0. GYULA—MISKE 0—0 Gyula, 350 néző. Vezette: Nagy Miske: Jeszenovics—Jagicza, Hubert, Paletta, Miskolczi (Már­ta), Goldschmidt, Csincsák, Pesti, Bognár, Veres (Földi), Kiss. Edző: Molnár Ferenc. A mérkőzés folyamán egyik ka­pus sem forgott veszélyben, így a pontosztozkodás igazságosnak mondható. Kitűnt: Dávid, Lipták, Kiss L., illetve Paletta, Goldshmidt, Csin­csák. Ifjúsági eredmény: Gyula—Mis­ke 4—0. AZ NB III. ÁLLÁSA 1. Miske 24 16 8 — 59—16 40 2. Kiskörös 24 15 6 3 42—19 36 3. Ceglédi Honvéd 24 14 4 6 39- 22 32 4. Csongrád 24 11 8 5 37—23 30 5. Szegedi Dózsa 24 9 10 5 31 -25 28 6. Dömsöd 24 8 9 7 34—31 25 7. Dabas 24 9 7 8 38—36 25 8. Gyula 24 8 9 7 28—28 25 9. Orosháza 24 7 10 7 29—33 24 10. Mezőtúri Honvéd 24 6 11 7 24—22 23 11. Kiskundorozsma 24 7 6 11 26—-33 20 12. Nagyszénás 24 5 9 10 22—29 19 13. Mezőkovácsháza 24 5 6 13 26—38 16 14. Kkfházi Honvéd 24 5 6 13 25—56 16 15. Mezőhegyes 24 5 4 15 17—41 14 16. Határőr Dózsa 24 2 7 15 21— 46 11 További eredmények: Mezőtúri Honvéd—Határőr Dózsa 1—1, Dömsöd—Kiskundorozsma 0—0, Csongrád—Dabas 2—1, Orosháza —Mezőkovácsháza 3—0, Mező­hegyes—Ceglédi Honvéd 0—3. ifj. Kelemen István Eredmények: Ferencváros—Váci Iz­zó 0—0, Szeged SC—Siófok 2—0, Veszprém—Győri Rába ETO 0—1, Tatabánya—Bp. Honvéd 0—0, Volán FC—Vasas 1:—1, Debreceni VSC—Pé­csi MSC 0—0, Békéscsaba—Videoton- Waltham 2—4, Újpesti TE—MTK- VM 3—2. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Bp. Honvéd 24 16 62 42-14 38 2. Ferencváros 24 14 64 40-15 34 3. Váci Izzó 24 13 65 33-23 32 4. Pécsi MSC 24 12 57 26-16 29 5. Veszprém FC 24 10 95 24-16 29 6. Tatabánya 24 9 87 26-25 26 7. Videoton — Waltham24 9 78 33-31 25 8. Siófok 24 7 98 20-23 23 9. Győri Rába ETO 24 7 89 31-30 22 10. MTK-VM 24 8 511 27-33 21 11. Szeged 24 7 611 20-29 20 12. Békéscsaba 24 7 512 23-32 19 13. UTE 24 8 313 25-36 19 14. DVSC 24 5 712 19-29 17 15. Vasas 24 5 613 25-40 16 16. Volán 24 5 415 22-44 14 A góllövők élcsoportja: 15 gólos: Gregor (Bp. Hon­véd), 12 gólos: Fischer (FTC), 9 gólos: Belanszky (PMSC), Füle (Vác). 8 gólos: Váczi (Tatabánya), 7 gólos: Galaschek (Vasas), Répási (Vác), Sallói, Föl­des (Videoton-Waltham), 6 gólos: Miklya (Békés­csaba). Marginean (DVSC), Keresztúri (FTC), Ta­kács Z. (Szeged), Rugovics (Veszprém). KISKUNHALASI AC—AKASZTÓ 2—1 (1—0) Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Kiss I. (Csenki, Fricska). KAC: Huszka — Andricz, Molnár J. , Ártim, Papp Cs., Kamara, Csuka, Varga, Papp Cs. (Vágó), Komáromi, Velez. Edző: Tóth János. Akasztó: Markó — Dusnoki, Filus, Katzenbach, Juhász, Deák, Nagy, Tóth J., Agócs, Krizsán, Pásztó Z. Szaktanácsadó: Biácsi Sándor. Gólszerzők: Velez, Csuka, illetve Nagy T. 1 l-esből. Kitűnt: Molnár J., Velez, illetve Mar­kó, Deák. Ifjúsági eredmény: KAC—Akasztó 3—0. KECEL—IZSÁK 0—5 (0—3) Kecel, 150 néző. Vezette: Tumó (Atyánszki, Fangl). Kecel: Herczeg — Lajkó A., Dosz- pod, Sendula Cs. (Filus), Kardos, Ble- szák G., Lajkó I., Bleszák Zs., Sendula K. , Bleszák Cs., Sendula Z. (Minda). Edző: Zsemberi János. Izsák: Békési (Huzman) — Benkó, Jakus, Erdősi, Kovács, Mihály, Tóth, Illés (Hőss), Domonkos, Barna, Lázár. Edző: Szász Sándor. Gólszerző: Barna 5. Kitűnt: Doszpod, Kardos, illetve Er­dősi, Kovács, Domonkos, Barna. Ifjúsági eredmény: Kecel—Izsák 1—1. KALOCSA—TISZAKÉCSKE 0—2 (0-2) Kalocsa, 450 néző. Vezette: Kazinczi (Gyovai, Undi). Kalocsa: Gojtán — Bolvári, Berta, Keszthelyi, Matos (Süveges), Patai, Farkas, Facskó, Vörös, Kollár, Hepp (Dobler). Edző: Tamás Ferenc. Tiszakécske: Kovács — Somogyi, Gulyás, Domonics, Márton, Pálinkás, Bállá, Ézsiás (Mintái), Gazdag (Var­ga), Tóth, Józsa. Edző: Őrző István. Gólszerzők: Józsa, Domonics. Kitűnt: Keszthelyi, illetve Kovács, Somogyi, Tóth, Józsa. Ifjúsági eredmény: Kalocsa—Tisza­kécske 2—0. FÁJSZ—KEREKEGYHÁZA 3—0 (2-0) Fájsz, 250 néző. Vezette: Kara (Né- medi, Király). Fájsz: Nagy E. — Budimácz, Csupor L. , Jagicza, Csaplovics, Nagy G., Mar­git, Szűcs, Óbéri, Aranyos, Csupor E. Szaktanácsadó: Rónai Sándor. Kerekegyháza: Orell — Juhász, Ábel, Putnoki, Réti, Nagy J., Gazdag (Váczi), Máté, Virágh, Óvári, Csonka. Edző: Egyed Zoltán. Gólszerzők: Margit 2, Aranyos. Kitűnt: Az egész fajszi csapat, illetve Orell, Óvári, Csonka. Ifjúsági eredmény: Fájsz—Kerekegy­háza 1—1. BÁCSALMÁS—BAJAI TSZ SK 1—0 (0-0) Bácsalmás, 500 néző. Vezette: Fran- ciskovics (Mészáros, Hunyadi). Bácsalmás: Májer — Borcsik, Priki- dánovics, Sárközi, Pencz, Temmer, Nuszpl, Állaga (Viszmeg), Révész (Till), Horváth, Mohácsi. Edző: Szőcs Lázár. Bajai Tsz SK: Lakner — Éber, Gye- nei, Bohos, Harsányi (Égi), Moóri, Tri- polszki, Pankovics, Agatics L, Káli, Margit, Rácz. Edző: Varga Imre. Gólszerző: Horváth. Ifjúsági eredmény: Bácsalmás—Bajai Tsz SK 5—2. MÉLYKÚT—HARTA 1—3 (1—2) Mélykút, 700 néző. Vezette: Berger (Farkas, Sendula). Mélykút: Kiss — Facskó, Kernya, Török (Juhász), Vojnics, Csákány, Kránicz, Ézsi, Tápai, Papp, Hangya. Edző: Ónodi Tamás. Harta: Szabó — Herczeg, Szabó F., Radványi, Hegedűs, Sebestyén, Iván, Takács, Csehi (Juhász), Sümegi, Ko­vács (Pulai). Edző: Francia László. Gólszerzők: Csákány, illetve Kovács 2, Sebestyén. Kitűnt: Ézsi (a mezőny legjobbja), illetve Szabó F., Hegedűs, Kovács. Kiállítva: Csákány, illetve Herczeg. Ifjúsági eredmény: Mélykút—Harta-3. SOLTVADKERT—LAJOSMIZSE 1—0 (0—0) Soltvadkert, 400 néző. Vezette: Ma­gó (Dömény, Rogács). Soltvadkert: Dobszai — Vindecker, Csesznegi, Cseh (Kovács), Udvarhelyi, Marton, Juhász, Szekér, Marosi, Sza­bó F. (Sörös G.), K. Molnár. Edző: Sörös Lajos. Lajosmizse: Csontos — Mátéfi, Sza­bó, Csima, Ulicska, Juhász, Szalai, Pá- zsint, Nagy, Baranyi, Tóth J. Edző: Törő Sándor. Gólszerző: Csesznegi (11-esből). Kiállítva: Juhász (Lajosmizse, a 84. percben). Kitűnt: Dobszai, Udvarhelyi, illetve Mátéfi, Csima, Ulicska. Ifjúsági eredmény: Soltvadkert—La­josmizse 7—0. KTK—HELVÉCIA 2—1 (1—0) Kiskunfélegyháza, 350 néző. Vezet­te: Ignácz (Schneider, Nyerges). KTK: Cseh — Jéga, Karsai, Cserkó, Csalár, Kocsis, Bense, Leskó, Doro- ghy, Kovács R., Csernik. Edző: Villá­nyi Csaba. Helvécia: Kovács — Thám, Máté, Érsek, Nagy (Oláh), Joszt (Marsa), Andö, Golovics, Mata, Szabó, Csorba. Edző: Losonczi László. Gólszerzők: Doroghy, Kovács R., il­letve Mata. Kitűnt: Karsai (a mezőny legjobbja), Jéga, Csernik, illetve Golovics, Érsek. Ifjúsági eredmény: KTK—Helvécia 0 —1. MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Fájsz 24 14 9 1 52—18 37 2. Tiszakécske 24 16 4 4 47—24 36 3.Izsák 4. Harta 5. Mélykút 6. Helvécia 24 13 7 4 47—18 33 24 14 5 5 33—16 33 24 10 8 6 44—32 28 24 9 9 6 36—30 27 7. Kerekegyháza 24 10 6 8 49—37 26 8. Lajosmizse 9. Kalocsa 10. Bácsalmás 24 7 8 9 28—26 22 24 11 4 9 28—31 26 24 10 3 11 40^0 23 11. Bajai Tsz SK 24 6 7 11 29—37 .19 12. KTK 24 7 5 12 26—40 19 13. Kkhalas 24 7 3 14 39-48 17 14. Soltvadkert 24 6 5 13 24—37 17 15. Akasztó 24 7 2 15 28—49 16 16. Kecel 24 2 1 21 26—93 5 IFJÚSÁGIAK 1. Kalocsa 24 17 4 3 71—20 38 2. Kiskunhalas 24 15 7 2 75—31 37 3. Kerekegyháza 24 16 2 6 72—39 34 4. Harta 24 13 3 8 58—40 29 5. Bácsalmás 24 14 1 9 46-42 29 6. Helvécia 24 11 6 7 36—26 28 7. Bajai Tsz SK 24 12 3 9 53—49 27 8. Izsák 24 9 8 7 37-40 26 9. Akasztó 24 9 6 9 24—25 24 10. Mélykút 24 10 3 11 38—36 23 11. Soltvadkert 24 11 1 12 52—52 23 12. Tiszakécske 24 7 6 11 51—57 20 13. Kecel 24 5 4 15 27—52 14 14. Lajosmizse 24 4 5 15 30—64 13 15. Fájsz 24 3 4 17 24—80 10 16. KTK 24 1 7 16 33—74 9 A góllövőlista élcsoportja 20 gólos: Barna (Izsák), 16 gólos: Mata (Helvécia), 15 gólos: Ézsiás B. (Tiszakécske), 12 gólos: Óvári (Kerek­egyháza), Aranyos (Fájsz), Csima (La­josmizse), 11 gólos: Ézsi (Mélykút), Herczeg (Kerekegyháza), Margit (Fájsz), 10 gólos: Józsa (Tiszakécske). A forduló válogatottja Markó (Akasztó) — Somogyi (Ti­szakécske), Szabó F. (Harta), Erdősi (Izsák), Deák (Akasztó), Margit (Fájsz), Ézsi (Mélykút), Aranyos (Fájsz), Barna (Izsák), Velez (KAC). Á tudósításokat Árvái Mihály (Kis­kunhalas), Monoki Endre (Fájsz), Ma­gyar József (Mélykút), Flaisz Éerenc (Kecel), Majoros László (Kiskunfél­egyháza), Molnár József (Bácsalmás), Kőszegi Ferenc (Kalocsa), Csesznegi Lajos (Soltvadkert) készítették. • Farkas Tibor felvétele a KAC—Akasztó mérkőzésen készült, ahol Kamara, a halasiak beállósa elrúgja a labdát Papp L. elől. • Akció­ban a KSC —Eger mérkőzés egyetlen góljának szerzője, a fehér mezes Safranyik. A labda — ezúttal is — őt „ille­ti” meg. (Walter Pé­ter felvéte­le)