Petőfi Népe, 1990. november (45. évfolyam, 256-281. szám)

1990-11-05 / 259. szám

1990. november 5. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT • SPORT • SPORT • SPORT • SPORT • SPORT • SPORT • SPORT LABDARÚGÓ NB II. Feküdt a csúszós pálya a kecskeméti fiataloknak KECSKEMÉTI SC—SZOLNOKI MÁV-MTE 3—2 (2-1) Kecskemét, Széktói stadion, 500 néző. Vezette: Szekeres (Hanyecz, Veress). KSC: Erdei — Gál (Hofmeister a 67. percben), Safranyik, Banis, Bukó, Fekete, Pauk, Kiss F., Tóth F., Bállá (Balogh a szünetben), Rácz. Edző: Pataki Tamás. Szolnok: Ladányi — Rózsavölgyi, Ágh, Kiss A., Földi, Vadicska, Varga (Kecsmarik a szünetben), Mészáros, Hor­váth, Hegedűs, Szabó. Edző: Szatmári János. Sárga lap: Szabó a 70. percben. 9. perc: Bállá kapott remek labdát a kapu előterében, ám 8 méterről a kapus kezébe lőtte. 17. perc: Rácz egyedül tört kapura a 16-oson belül, a bal oldalon, Ladányi szabálytalanul megakadályozta a gólszer­zésben. A megítélt büntetőt a „sértett” gyatrán a kapu bal oldala felé lőtte, Ladányi könnyedén szögletre tenyerelte a labdát! 27. perc: Bukó 28 méteres szabadrúgását követően a labda megpattant a sorfalon és akadálytalanul vágódott, az elmoz­duló Ladányi mellett, a kapu közepébe. 1—0. 28. Perc: Balia a bal oldalon lefutotta és átjátszotta őrzőit, középre adott, ahol az egyedül érkező Fekete ballal a tehetet­len Ladányi mellett a hálóba lőtt. 1—0. 40. perc: Vadicska közeli bombáját bravúrral hárította szögletre Erdei. 45. perc: Bal oldali szöglet után a kapu előtt többen is elvétették a labdát, a szolnoki Mészáros résen volt: ballal egyből a kapu közepébe lőtt. 2—1. 51. perc: Három szolnoki támadás is góllal kecsegtetett, ám valamennyi helyzet kimaradt. Egy akció végén harminc­méteres szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, Rózsavölgyi bombája súrolta a bal oldali kapufát. 75. perc: Tóth F. szép csellel játszotta tisztára magát a bal szélen, beadása is jól időzített volt, áni Pauk tízméteres „csukafejese” elsuhant a jobb alsó sarok mellett. 80. perc: Babis a felezővonalról ívelt előre szabadrúgást. A szolnoki tizenhatoson belül Pauk Rácz elé perdített, aki lefordult őrzőjéről és jobbal a kapuba talált. 3—1. 86. perc: Bal oldali szolnoki támadás végén úgy tűnt, hogy Tóth F. megszerzi a labdát Vadicska elől, de a szolnoki megelőzte és a vetődő Erdei mellett a jobb alsó sarokba talált. 3■— 2/ A végeredmény nem tükrözi hiven a pályán látottakat. A hazaiak sokkal többet támadtak, a mérkőzés jelentős részében fölényben játszottak, számolatlanul hagyták ki az ordító helyzeteket. A szolnokiak gyámoltalanságának kö­szönhetően, mégis különösebb izgalom nélkül aratott megér­demelt győzelmet a kék-fehér csapat. Kitűntek: Sáfrányig, Fekete, Tóth F., ill. Ladányi, Mészá­ros. Pataki Tamás: Egy jól küzdő Szolnok ellen biztosnak tűnő győzelmet tettünk nehézzé a sok kihagyott helyzet miatt. Egyébként nem én bírtam meg Ráczot a tizenegyes elvégzé­sével! ' J Szatmári János: Az első félidő első félórájában gyámolta­lanul játszottunk, s ennek tudható be a mostani vereségünk. Rajtmár István A Sugovica partján csapra verték az ■„egri bikavért99 LABDARÚGÓ NB III. A kiskőrösi „ vezéráldozat” segített a Miskén • Nagy küzdelmét hozott a Csongrád—Miske mérkőzés az NB IH-ban. A listave­zető a 88. percig győzelemre állt, akkor egy védelmi hibából egyenlített a hazai gárda. Farkas Tibor felvételén Fórizs, két miskei védő, Paletta és Veress között préseli át magát, aki bevetésre készen várja: a hármas számú Hubert. BAJAI SK—EGER 2—1 (0—0) Baja, 1000 néző. Vezette: Hebály (Hornyák, Sóti). BSK: Horváth D. — Szűcs, Morvái, Bene, Vidák, Kovács I., (László az 58. percben), Tóth (Faddi a 72, percben); Kovács B., Vén, Horváth Á., Schnei­der. Edző: Kincses Viktor. Eger: Bodolai — Lengyel, Csendes,- Jávorszky, Fegyvernek!, ^Aranyos, Rácz, Vojtekovszki, Fodor, Kormos' Horváth. Edző: Bánkúti László ."'.1 Sárga lap: Fodor a 17. percben, Tóth a 70. percben, Horváth (Eger) a 88. percben. 6. perc: Schneider jobb oldali beadá­sát Bodolai kivetődéssel hárította. 15. perc: Egy kényszerítő átadással Fodor kilépett a védők közül és 14 méterről kapura lőtt, de Horváth De­zső bravúrral kiütötte a labdát, majd NYÍREGYHÁZI VSC—KECSKE­MÉTI TE 3—0 (2—0) Nyíregyháza, 700 néző. Vezette: Sza­bó (Bajkai, Biríncsik). NYVSC: Tóth — Szobonya, Bús, Drobni — Lelt (Erdei az 50. percben), Belus, Monár, Zubanics, Kovács — Túrjánszki (Szkunc a 71. percben), Csehi. Edző: Sándor István. KTE: Tasnádi — Endre, Gál, Pataki, Nagy — Boronkai, Kukely (Berki 9 65. percben), Laczkovics (Kurucz az 58. percben), Kátai — Fütyű, Horváth. Edző: Sz. Tóth Antal. Sárga lap: Túrjánszki a 10., Pataki a 17., Endre a 27., Kukely a 47. percben. Piros lap: Tasnádi a 85. percben. 17. perc: A kecskeméti kaputól mint­egy 30 méterre szabálytalankodott Pa­taki, a szabadrúgást Belus kapura lőt­te, Tasnádi a jobb alsó sarok felé suha­nó labdát a kapufára tenyerelte, ám a kipattanó pettyest Zubanics 5 méterről a hálóba pofozta. 1—0. 25. perc: Belus a jobb szélen három vendégjátékost is megkevert, kitűnően kanyarított középre, a nyíregyháziak jókor érkező hátvédje, Bús mintegy 5 méterről fejelte a labdát a kapuba. 2—0. 89. perc: Zubanics futott el a jobb oldalon, egy csel után középre gurított, és Szkunc 14 méterről kilőtte a hosszú­sarkot. 3—0. Két ellentétes félidőt láthatott a pub­likum. Az első játékrész nagy hazai fö­lényben telt el, a vendégek csak a félidő első perceiben, illetve a hajrában tud­tak valamirevaló akciót kialakítani. A nyíregyháziak minden tekintetben jobbak voltak, és fölényük gólokban is megmutatkozott. A két érvényes t^lá­K ormos 16 méterről az üres kapu fölé lőtte. 24. perc: Kormos kapáslövése kerül­te el a kaput, az ellentámadásból Ko­vács Imre lövése tévesztett célt. 40. perc: Vojtekovszki keresztlabdá­ját Horváth 14 méterről lőtte a kapu mellé. 55. perc: Az egri Horváth a hazai ,16-osnál ,szerzett.labdát7 az alap vonali g .futott ,y ele,' pontps^n ívelt kapu,éjé, és a KosSzű 'sarokhát érkező Kormos 5 méterről a hálóba fejelt. 0—1. 75. perc: Schneider a jobb oldali alapvonalról adott be és a csereként beállt László 3 méterről fejelte a labdát a kapuba. 1:1. 86. perc: Baja az első szögletét rúgta. Schneider beívelését Horváth Á. meg­csúsztatta és a labda a hosszú sarokban kötött ki. 2—1. lat mellett még egyszer a kecskeméti kapuba találtak. Ám Tuijánszki kézfej­jel irányította a labdát, így természeté- sen a játékvezető ezt a gólt érvénytele­nítette. A vendégeknél két nagy lehetőség volt a gólszerzésre, de Pataki jó hely­zetben sem tudott a kapuba találni, majd Kátai lőtt gyatrán kapu mellé. A második félidőben mintha egy másik vendégcsapat lépett volna pályára, a kecskemétiek nem hogy egyenrangú partnerekké váltak, hanem időnként ügyesebben is játszottak a házigazdák­nál. Sajnos, csak a gólhelyzetekig jutot­tak el, a hálóba nem sikerült betalálni­uk, pedig erre lett volna lehetőség. Öt perccel a mérkőzés lefújása előtt végleg eldőlt, hogy a hazaiak biztosan nyer­nek, mert a kiugró Csehit Tasnádi ka­pus a 16-oson kívül elütötte, amiért kiállították. A hátralévő 5 percben a csapatkapitány, Horváth állt a kapu­ba. Kitűnt: Bús, Molnár, Zubanics, ill. Gál, Horváth. Sándor István: Úgy érzem, az első félidei játékunk bizonyítja, hogy kifelé jövünk a hullámvölgyből. Sajnos, szü­net után kiengedtünk, ezért nem lehe­tünk elégedettek a játékkal, csak az eredménnyel. * Sz. Tóth Antal: Az első félidőben jobb volt a Nyíregyháza, ezt bizonyítja, hogy megérdemelten vezettek két gól­lal. Szünet után a KTE játszott me­zőnyfölényben, de csak a gólhelyzete­kig jutottunk, a gólok elmaradtak. A harmadik gól előtt kezezés, majd les volt, ezután Tasnádi kapus kész helyzet elé volt állítva. A játék képe alapján a gólkülönbség túlzott. Mán László A csúszós talajhoz jobban alkalmaz­kodó Eger az első félidőben fölényben játszott, de a helyzeteit nem tudta ki­használni. A második félidő is így foly­tatódott, de akkor már, az első kínál­kozó helyzet után, a vendégek a veze­tést is megszerezték. Ezt követően az eddig védekező Baja kitámadott és az első formás akció végén kiegyenlített, majd az első szögletrúgását követően a győzelmet is megszerezte. Kitűnt: Horváth D., Morvái, ill. Kormos. Kincses Viktor: Győzelmünk értékét növeli, hogy nagyon jó csapatot győz­tünk le, bár némileg szerencsés körül­mények között. Bánl^úti László: Vereségünkbe bele­játszott védelmünk két durva hibája is. Schwarcz Iván A LABDARÚGÓ NB II. KELETI CSOPORT ÁLLÁSA 1. Diósgy. VTK 12 7 5 — 26-12 19 2. Csepel 12 8 1 3 22—12 17 3. BVSC 12 6 3 3 16—15 15 4. Nyházi VSC 12 6 2 4 19— 8 14 5. Kábái E. 12 4 6 2 12—10 14 6. Kazincb. V. 12 6 I 5 24—17 13 7. Salgót. S. 12 5 3 4 18—14 13 8. Debr. MTE 12 5 3 4 15—13 13 9. Bajai SK 12 4 5 3 11—10 13 10. Szarvasi V. S. 12 5 2 5 18—21 12 11. KSC 11 3 5 3 16—18 11 12. KTE 12 5 1 6 13—21 11 13. Eger SE 11 4 1 6 18—18 9 14. Szolnok 12 2 3 7 9—21 7 15. Hatvan D. 11 1 2 8 8—18 4 16. Metripond 11 1 1 9 6—23 3 További eredmények: Kaba—Szar­vas 0-0, DVTK—BVSC 1—1, Hat­van—DMTE 1—2, Csepel—Metri- pond 3—0, Salgótarján—Kazincbar­cika l—0. Ez történt a labdarúgó NB Eben , Eredmények: Debrecen—Vác 1—2, Ú. Dózsa—Rába ETO 2—2, Siófok —Bp. Honvéd 1—0, Tatabánya—Vi­deo ton-Waltham 0—0* Békéscsaba— Veszprém 2-rO, Pécsi MSC—Vasas 1 —0, Ferencváros—Volán 1—0, Szeged SC—MTK-VM 0—0. A bajnokság állása 1. Vác 11 8 2 1 18— 9 18 2. Bp. Honvéd 11 8 1 2 20— 7 17 3. FTC 11 7 2 2 23— 6 16 4. Veszprém 12 5 6 1 13—10 16 5. Tatabánya 11 5 4 2 14—11 14 6. PMSC 12 7 — 5 12— 9 14 7. Békéscsaba 12 5 2 5 15—14 12 8. Siófok 12 3 6 3 11—10 12 9. MTK-VM 12 4 3 5 13—16 11 10. Rába ETO 11 4 2 5 18—16 10 11. Szeged 11 3 4 4 6—12 10 12. Vasas 12 4 1 7 17—22 9 13. Ú. Dózsa 11 3 2 6 16—20 8 14. Videoton-W. 11 2 3 6 11—19 7 15. DVSC 12 1 4 7 5—14 6 16. Bp. Volán 12 2 — 10 12—29 4 Az elmaradt mérkőzéseket novem­ber 7-én (szerdán), játsszák le: Vác— Tatabánya, Videoton-Waltham—Ú. Dózsa. CSONGRÁD—MISKE 1—1 (0—0) Csongrád, 600 néző. Vezette: Hajdú. Miske: Jeszenovics — Jagicza, Hu­bert, Paletta, Földi (Hayerbacher),, Goldschmidt, Csincsák, Pesti, Bognár, Veress (Horváth), Kiss. Edző: Molnár Ferenc. 70. perc: Bal oldali támadás végén Pesti pontos labdát adott Csincsáknak, aki nagy gólt lőtt a bal alsó sarokba, 0 —L 88. perc: A tétovázó védők között Kéri helyezett Jeszenovics kapujába, 1 —1. Óriási védelmi hibának „köszönhe­ti” a listavezető miskei csapat a csong­rádi póntvesztését. Kitűnt: Kovács G., ill. Jeszenovics, Paletta. Ifjúsági eredmény: Csongrád—Mis­ke 1—3. OROSHÁZA—KISKUNFÉLEGY­HÁZI HONVÉD 3—2 (3—0) Orosháza, 400 néző. Vezette: Hor-_ váth. Kkfh. Honvéd: Flandera (Fekete R.) — Tóth, Fekete Cs., Domonics (Var­ga), Bánfi, Újfalusi, Ludasi, Farkas, Hanga, Bagyinka, Fekete Zs. Edző: Iványi Mihály. 12. perc: Kupeczki bal oldali szögle­tét Tóth Z. a jobb sarokba fejelte, 1—0. 24. perc: Kupeczki 17 méteres sza- ■ badrúgásból a bal alsó sarokba lőtt, 2 —0. 34. perc: Lipováczi szögletét Nagy A. ügyesen a jobb felső sarokba csúsz­tatta, 3—0. 69. perc: Fekete Zs. bal oldali beadá­sa után Bagyinka 15 méterről a jobb felső sarokba fejelt, 3—1. 70. perc: Tóth Z. szabálytalankodott a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Újfalusi értékesítette, 3—2. Az első félidőben kitűnően játszot­tak a hazaiak, de a háromgólos elő­nyük birtokában „leálltak”. A félegy­háziak végig támadták a második fél­időt, de csak szépíteni tudtak. KECEL—TISZAKÉCSKE 1—3 (1—1) Kecel, 150 néző. Vezette: Magó (Pákolicz, Dömény). Kecel: Herczeg — Farkas, Császár, Apró, Lavati, Lájkó A., Bleszák Zs., Lajko I., Doszpod, Bleszák G., Kardos (Füus). Edző: Zsember János. ; Tiszakécske: Kovács — Somogyi, Gulyás, Ézsiás B., Pálinkás, Bállá, Ézsiás G., Csorba, Tóth (Márton), Zoboki (Józsa). Edző: Őrző István. , Gólszerzők: Császár, illetve Ézsiás B. 2., Ezsiás G. Kitűnt: Bleszák G., Bleszák Zs., Lajkó I., il­letve Ézsiás B., Ézsiás G., Pálinkás, Somogyi. Kiállítva: Csorba. Ifjúsági eredmény: Kecel—Tiszakécske 1 H-3. HELVÉCIA—HARTA 1—2 (0—1) Helvécia, 200 néző. Vezette: Kondász (dr. Bozóki, Fejes). Helvécia: Kovács — Kulmann, Máté, Go- lovics, Nagy, Joszt, Andó, Oláh (Sörös), Mata, Szabó, Csorba (Thám). Edző: Lo- sonczy László. Harta: Szabó L. — Herczeg, Szabó F., Fábián, Hegedűs, Iván, Erdősi (Juhász), Ta­kács, Csehi, Sümegi (Króbl), Sebestyén. Edző: Francia László. Gólszerzők: Mata, illetve Csehi, Iván. Kitűnt: Kulman, Joszt, Szabó, illetve Sza­bó F., Iván, Csehi, Sebestyén. Ifjúsági eredmény: Helvécia—Harta 4—3. FÁJSZ—AKASZTÓ 4—1 (1—0) Fájsz, 150 néző. Vezette: Fang (Atyánszki, Márton). Fájsz: Nagy E. — Budimácz, Hegedűs (Óbéri), Csupor L. (Török), Csaplovics, Nagy G., Margit, Szűcs, Jagicza, Aranyos, Csupor E. Edző: Kráczer László. Akasztó: Markó — Tóth János, Dusnoki, Szemenyei, Lengyel, Balogh, Nagy T., Tóth József, Palánszki, Miklós, Labáth. Edző: Bi- ácsi Sándor. Gólszerzők: Csupor E. 2, Szűcs, Margit, illetve Lengyel. Kiállítva: Labáth az 55. percben. Kitűnt: Szűcs (a mezőny legjobbja), Csap­lovics, Aranyos, Csupor fe., illetve Lengyel, Balogh, Miidós. Ifjúsági eredmény: Fájsz—Akasztó 0—2. IZSÁK—LAJOSMIZSE 6—0 (3—0) Izsák, 150 néző. Vezette: Gyovai (Kazin- czi. Mészáros). Izsák: Holló — Czirkos, Jakus, Erdős, Kovács (Illés), Mihály, Csonka, Máté (Kiss), Domokos, Barna, Benkó. Edző: Száz, Sán­dor. Lajosmizse: Csontos — Szalai, Szabó, Csi- ma (Türei), Tóth, Juhász, Mátéfi, Árva, Ba- ranyi, Lázár, Tóth J. Edző: Törő Sándor. Gólszerzők: Barna 3 (egyet 11 -esből), Ja­kus, Benkó, Illés. Már az első félóra után háromgólos előnyt szerzett az izsáki gárda az alaposan megfia­talított vendégekkel szemben. Ä fölény a má­sodik játékrészben is folytatódott, és megér­demelt hazai győzelem született. Kitűnt: Mihály, Csonka, Barna, illetve Tóth J. Ifjúsági eredmény: Izsák—Lajosmizse 3—2. KALOCSA—SOLTVADKERT 4—2 (2-0) Kalocsa, 250 néző. Vezette: Miklós (Varga J., Kiss B.). KSE: Szép — Bolvári, Márton, Farkas S., Markó, Vatai,< Farkas Z., Aradi (Dobler), Hepp, Facskó (Kollár), Keszthelyi. Edző: Tamás Ferenc. Soltvadkert: Dobszai — K. Molnár, Csesznegi, Juhász K. (Bada), Udvarhelyi, Marton, Juhász L., Szabó (Katzenbach), Marosi, Szojka, Kovács. Edző: Dobszai Sándor. Kitűnt: Homonnai, Tóth Z., Nagy A., illetve Újfalusi, Ludasi, Bagyinka. KISKŐRÖS—CEGLÉDI HON­VÉD 0—1 (0—0) Kiskőrös, 700 néző. Vezette: Búzás. Kiskőrös: Szentesi — Kőhalmi II., Szlovák, Kőhalmi L, Szentpéteri, Be­regszászi, Szekér (Szítják), Verebélyi (Szabó P.), Szűcs, Pecznyik, Bischof. Edző: Himer István. 75. perc: Bontovics futott el a bal ol­dalon. Éles szögből váratlanul lőtt, és a labda a hosszú sarokba vágódott, 0—1. A helyzetek egész sorát kihagyta a hazai csapat, a vendégek pedig az egyetlen gólhelyzetüket könyörtelenül kihasználták és ezzel elvitték a két pon­tot Kiskörösről. Kitűnt: Kőhalmi L, Kőhalmi II., il­letve Hatvani, Lajkovics, Regele, Lé­náit. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös—Ceglé­di Honvéd 0—2. Gólszerzők: Farkas Z., Hepp, Markó, Márton, illetve Katzenbach, Csesznegi. Kitűnt: Bolvári, Márton, Farkas S., Hepp, illetve Csesznegi, Katzenbach. Ifjúsági eredmény: Kalocsa—Soltvadkert 1—3 (I). KTK—KEREKEGYHAZA 0—2 (0—1) Kiskunfélegyháza, 300 néző. Vezette: Ber­ger (Farkas, Sendula). KTK: Cseh — Karsai, Papp, Sebestyén, Jéga, Dósa, Varga, Csalár, Bense, Kocsis, Csernik. Edző: Villányi Csaba. Kerekegyháza: Orell — Putnoki, Réti, Váczi, Nemeth (Czinger), Nagy J., Gazdag J., Gazdag A., Viragh, Óvári, Herczeg. Edző: Egyed Zoltán. Gólszerzők: Virágh, Nagy J. Kitűnt: Papp, Csernik, illetve Nagy J., Vi­rágh, Herczeg. Ifjúsági eredmény: KTK—Kerekegyháza 2 BÁCSALMÁS—KISKUNHALASI AC 0—3 (0—1) Bácsalmás, 200 néző. Vezette: Jakus (Ma- dácsi, Kubatovics). Bácsalmás: Majer — Pencz, Tenner, Visz- meg, Tapiska, Nincsevics Zs., Kiss B. (Schneider), Szőcs, Till, Lakatos, Kiss L. (Nincsevics M.). Edző: Szőcs Lázár. KAC: Vágó — Andricz, Mucsi, Dózsa, Molnár, Horvai, Baji, Kaszap, Papp (Jasze- novics), Csuka (Szőregi), Török. Edző: Tóth János. Gólszerzők: Baji, Kaszap, Dózsa (U-es- ből). Kiállítva: Baji a 60., Lakatos a 70. perc­ben. Kitűnt: Pencz, Viszmeg, Tapiska, illetve Vágó, Horvai, Kaszap, Csuka. Ifjúsági eredmény: Bácsalmás—KAC 1—4. MÉLYKÚT—BAJAI TSZ SK I—0 (0-0) Mélykút, 200 néző. Vezette: Kecskés (dr. Máttyus, Ártim). ' Mélykút: Kiss—Facskó, Kemya, Kránicz, Tápai, Török, Ézsi, Juhász (Hangya, Piegel), Csákány, Papp, Vojnics. Edző: Ónodi Tamás. Bajai TSZ SK: Faldum—Tripolszki, Har­AZ NB in. ALFÖLD-CSOPORT ÁLLÁSA 1. Miske 12 8 4 — 25—7 20 2. Cégi. HonV. 12 8 1 3 23—13 17 3. Kiskőrös 12 7 3 2 19—9 17 4. Mezőtúr 12 5 5 2 Í5—9 15v 5. Gyula 11 5 5 1 17—12 15' 6. Csongrád 12 5 4 3 20—15 14 7. Szegedi D. 12 4 6 2 15-^13 14 8. Mezők.háza 11 4 3 4 15—12 11 9. Dömsöd 11 3 4 4 16—20 10 10. Kkfh. Honv; 12 4 2 6 16—21 10 11. Dabas 11 3 4 4 13—18 10 12. Orosháza 11 3 3 5 13—18 9 13. Nagyszénás 11 rrf. 8 3 9—13 8 14. Kkdorozsma 12 2 2 8 9—22 6 15. Határőr D. 12 1 3 8 11—22. 5 16. Mezőhegyes 12 2 1 9 12—24 5 További eredmények: Mezőtúr—Me- zőkovácsháza 0—0; Mezőhegyes— Dömsöd 0—1; Nagyszénás—Kiskun- dorozsma 1—1; Dabas^Határőr Dó­zsa 2—2; Gyula—Szegedi Dózsa 0—0. sányi, Rácz, Gyenei, Éber, Vörös, Margit, Csehok, Agatics, Baros. Edző: Varga Imre. Gólszerző: Vojnics. Kitűnt: Facskó, Kránicz, Tápai, Törők, Vojnics, illetve Tripolszki, Faldum, Harsá- nyi. Ifjúsági eredmény: Mélykút—Bajai TSZ SK 2—1. A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Fájsz 12 7 5 • 25- 8 L9 2. Tiszakécske 11 8 1 2 22- 8 17 3. Harta 12 6 4 2 12- 6 16 4. Kerekegyháza 12 6 3 3 29-17­15 5. Kalocsa ■ 11 6 2 31 22-14 14 6. Izsák 11 •5 3 ; 3 25-12 13 7. Helvécia 11 4 4 3 16-14 . 12 8. Mélykút 11 3 6 2 19-18 12 9. Bácsalmás 12 4 4 4 14-14 12 10. Lajosmizse ír 5 2 5 13-18 12 11. Bajai TSZ SK 12 3 4 5 12-15 10 12. Kkhalas 12 4 2 6 23-28 10 13. Soltvadkert 12 2 4 6 12-18 8 14. KTK 12 2 3 7 10-22 1 7 15. Akasztó 11 2 2 7 11-22 6 16. Kecel 12 1 1 10 15-46 3 A MEGYEI IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Kalocsa 12 9 1 2 46-14 19 2. KAC 12 8 3 1 44-20 19 3. Kerekegyháza 12 9 3 34-20 18 4. Harta 12 7 1 4 33-21 15 5. Bajai TSZ SK 12 7 1 4 23-21 15 6. Bácsalmás 12 6 1 5 17-27 13 7. Mélykút 11 6 *ér 5 21-16 12 8. Soltvadkert 12 6 6 23-26 12 9. Helvécia 11 4 :3 4 12-11 11 10. Kecel 12 4 2 6 17-20 10 11. Izsák 11 4 2 5 18-26 10 12. Tiszakécske 11 3 3. 5 25-27 9 13. Akasztó 12 4 1 7 11-15 9 14. Lajosmizse 12 2 4 6 17-22 8 15. KTK 12 4 8 13-35 4 16. Fájsz 12 1 2 9 12-45 4 A tudósításokat Sörös Lajos (Helvécia), Majoros László (Kiskunfélegyháza), Flaisz Ferenc (Kecel), Monoki Endre (Fájsz), Kő­szegi Ferenc (Kalocsa), Molnár József (Bács­almás), Gál István (Izsák), Magyar József (Mélykút) készítette. Feladó neve: Lakcíme: POSTAHIVATAL HELYBEN POSTASZOLGÁLATI Megrendelő (bélyeg nélkül feladható) A Nyírségben elhúzták a KTE „nótáját” MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Négy csapat idegenből vitte el a pontokat Izsákon egy hatost rúgtak a mizsei „csikóknak”