Petőfi Népe, 1990. október (45. évfolyam, 230-255. szám)

1990-10-01 / 230. szám

1990. október 1. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT v . ­_______________________________________;_________________________ Na gy erőlködésnek ezúttal győzelem lett a vége KECSKEMÉTI TE—SALGÓTAR- JÁNI SÍKÜVEGGYÁR 2—1 (2—1) Kecskemét, Városi pálya, 1500 néző. Vezette: Dr. Szőke, (Szekeres, Veres). KTE: Tasnádi — Bálint Zs. (Boron- kai a 34. percben), Pataki, Endre, Nagy L., Baluta, Kurucz, Laczkovics, (Bálint T. a 76. percben), Fütyü, Horváth, Ber­ki. Edző: Sz. Tóth Antal. Salgótarján: Halász — Zsély, Bab­osán, Králik, (Mohácsi az 59. p.) Stark, Juhász, Kajli, Gyetvai, Balga, (Balogh a 67. percben), Garai, Hodur. Edző: Dávid Róbert. Sárga lap: Stark a 25., Kurucz a 62. percben. 3. perc: Stark elfutott a bal odalon, keményen adott középre, ahol Garai kapáslövése alig kerülte el a jobb alsó sarkot. 5. perc: Fütyü szerzett labdát a saját térfelének közepén, Laczkovicshoz adott, aki nagy lendülettel tört előre, majd a legjobb ütemben játszott ismét a mellette nyargaló Fütyühöz. A házi gólkirálynak számitó lila-fehér csatár egyből, jobbal, laposan a jobb alsó sa­rokba lőtt. 1—0 a KTE javára. 6. perc: Huszonöt méteres szabadrú­gást követően a labda Nagy Lajoshoz került, akinek erős lövését Halász hárí­totta. 12. perc: Gyetvai—Balga—Hodur volt a labda útja. A bal oldali beadást követően Pataki elengedte a füle mel­lett Tasnádi „hagyd!” kiáltását, rosszul találta el a bőrt és az érkező Kajli egy­ből a hálóba lőtt. 1—1. 34. perc: Horváth reménytelennek tűnő cselezgetésbe bonyolódott a jobb szélen, a kaputól vagy huszonöt méter- - - re. Egyszer csak gondolt egyet, ráfor­dult a labdára és lövése nyomán az esetlenül vetődő Halász fölött a háló­ban kötött ki a pettyes. 2—1. 46. perc: Pataki az üres kapuba tartó labdát a gólvonal közelében csípte el, majd kisebb tűzijátékot követően sza­badult föl a hazai kapu. A második félidőben talán ha há­romszor közelítették meg az ellenfél kapuját a hazaiak, viszont annál job­ban ügyködtek az óriási nyonías alatt lévő saját hálójuk előtt. Nagy csata, férfias adok-kapok küzdelem végén szerzett értékes győzelmet a KTE. A li­la-fehérek ezúttal a szerencsével sem voltak rossz viszonyban, kevesebb helyzetből több gólt lőttek és éppen ezért teljesen megérdemelten kasszíroz­hattak két pontot. Kitűnt: Endre, Baluta, Horváth illet­ve Hodur, Garai. Rajtmár István KOSÁRLABDA Baján még nem ért véget a meccs... ? BAJAI SK—TUNGSRAM SC 84—89 (76—76) NB I-es férfi A csoport. Baja, 1200 néző. Vezette: Toók, Hartyányi. BSK: Hosszú (14), Likár (20), Rát- vay (26/6), Ágh, Goijanácz (6). Cse­re: Pálkerti (18/3), Varga, Mihálo- vics, Palás. Edző: Kovács József és Vétek Frigyes. A bajaiak bejelentették, hogy a mérkőzést megóvják. A szorosan ala­kult találkozó után a házigazdák nem nyilatkoztak bővebben, de több íz­ben is kifogásolták: a — szerintük — három pontot érő kosarakat a já­tékvezetők több ízben is kettőnek mi-1 nősítették. KECSKEMÉTI SC— SZEKSZÁRD 79—63 (47—37) NB I-es női A csoport. Kecske­mét, 100 néző. Vezette: Bukta, Pá­zsitka. KSC: Ocsenás (3), Till (17/3), Kri­min (10), Fück (10/3), Krasznai (20/ 3). Csere: Zsolnai (17), Kesjár (2), Fülöp, Steiner. A kecskeméti csapat az 5. perc­ben 16—12-re, a 7. percben 18— 14-re vezetett. Ezután Várkonyi kosaraival feljött a szekszárdi csa­pat és a 12. percben 22^22-re egyenlített. A félidőig a kecskemé­tiek Krimin, Fück és Krasznai ko­saraival 10 ponttal elhúztak. A for­dulás után sem változott a játék képe. A kecskemétiek sokkal lelke­sebben játszottak, jól védekeztek és a félidő közepén 60—47-re, majd nem sokkal később 72—57-re ve­zettek. A hajrában a Szekszáré va­lamit javított, de ez már nem vál­toztatott a KSC meglepően biztos győzelmén. Kitűnt: Till, Krimin, Krasznai, Zsolnai, illetve Várkonyi (25). KECSKEMÉTI SC— MAFC-WAWEL 66—74 (27—37), NB I-es férfi B csoport. Kecske­mét, 100 néző. Vezette: Szamos, Matlári. Az egyetemisták magas, erőteljes játékot játszó csapata ellen nem volt komoly esélye a teljesen fiata­lokból álló kecskeméti gárdának. A KSC eleinte túlságosan is tisztel­te a nagynevű ellenfelét, de később belelendült és a második játékrész­ben többször is 7-8 pontra megkö­zelítette ellenfelét. Többre nem fu­totta a lelkes kecskeméti csapat erejéből. Az első félidő 15. percé­ben Borost (KSC) kiállították. Kitűnt: Szolnoki (25/3), Vasvári (15/3), illetve Bács (18), Dobos (10). Szarvason elég lett volna egy félidőt játszani... SZARVAS—KECSKEMÉTI SC 3—1 (0—1) Szarvas, 1000 néző. Vezette: Marosvári (Csáki, Nyilas). Szarvas: Hanyecz — Nagy, Boda, Holp (Bakai a 62. percben), Szemere, Fekete T., Csák, Szarvas, Bress, Csalos (Somogyi a szü­netben), Kovács F. Edző: Pallagi Róbert. KSC: Erdei — Hofmeister, Bukó, Babis, Kovács T., Pauk, Kiss F., Rácz, Tóth F., (Fekete Z. az 59. percben), Bállá, Balogh (Valter a 79. percben). Edző: Pataki Tamás. Sárga lap: Rácz a 16., Fekete T., a 35., Bukó a 61., Kovács a 86. percben. Kiállítva: Boda a 82. percben. 2. perc: Rácz ívelhetett szögletet a kapu elé. Babis a hosszú sarokba fejelt, úgy, hogy a lab­da Hanyecz kezéről pattant a sarokba. 0—1. 7. perc: Rácz 28 méteres szabadrúgása le­helettel kerülte el Hanyecz kapuját. 30. perc: Tóth F. a kapujából kiinduló Hanyecz fölött a léc fölé emelt. 53. perc: Bress szögletét követően ide-oda pattogott a labda, végül Szarvas 18 méterről a kapu közepébe lőtt. 1—1. 63. perc: Somogyi remek átadással hozta helyzetbe Szarvast, aki 16 méterről szépség­díjas gólt lőtt. 2—1. 68. perc: Szemere és Kovács F. kényszerí­tőzött, majd az utóbbi remekül eltalált nagy lövést küldött a bal felső sarokba. 3—1. 82. perc: Boda csúnyán föltartotta Ráczot, és ezért a játékvezető kiállította. A váratlanul és gyorsan megszerzett veze­tés pozitívan hatott a vendég kecskemétiek játékára, és az első félidőben tetszetősen fut­ballozva, őrizték előnyüket. Szünet után gyorsan fordítottak a hazaiak és megérde­melten győztek. Kitűnt: Fekete T., Szarvas, Somogyi, illet­ve Erdei, Babis. Jávor Péter Nagy mellényre szabott zakót a BSK...? NYÍREGYHÁZA—BAJAI SK 0—1 (0—1) Nyíregyháza, 1500 néző. Vezet­te: Kurmai (Zvolenszky, Varga). 'Nyíregyháza: Varga — Szobo- nya, Bús, Molnár, Kertész, Csehi, Kovács, Belus, Lelt (Paulik a szü­netben), Szkurcz, Erdélyi (Tóth az 58. percben) Edző: Sándor István. Bajai SK: Horváth D.—Szűcs, Berényi, Morvái, Vidák, Evanics, Tóth, Kovács I., Vén, Schneider (Faddi a 87. percben), Horváth A. Edző: Koller Viktor. Sárga lap: Tóth (BSK) 76. perc­ben. 20. perc: A nyíregyházi kaputól 22 méterre, a balösszekötő helyén szabadrúgást végezhetett el a ven­dégcsapat. Evanics futott neki a labdának és mesterien csavart el a sorfal mellett a rövid sarokba. 0—1. 78. perc: Majdnem növelte elő­nyét a BSK. Gyors ellentámadás végén két támadó négy védőre ve­zethette rá a labdát, ám Vén 16 méterről a kapu fölé rúgta. 84. perc: Kurcz beadása után Tóth mellé fejelt. Valószínűleg a bajaiak sem gon­dolták, hogy ilyen könnyen jutnak két bajnoki ponthoz a Nyírség fővá­rosában. A hazaiak körülménye­sen, különösebb elképzelés nélkül próbáltak támadásokat vezetni a vendégkapura, ám a fegyelmezet­ten védekező bajaiak ellen nem sok esélyük maradt a gólszerzésre. Kitűnt: Csehi ill. Morvái, Eva­nics, Schneider. Mán László AZ NB n. KELETI CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Diósgyőr 7 4 3 15— 8 11 2. Kaba 7 4 3 11— 4 11 3. BVSC 7 5 1 1 11— 7 11 4. Debreceni MTE 7 4 2 1 12— 3 10 5. Szarvas 7 4 1 2 11—13 9 6. Egér " 7 4 3 15^-11 8 7. Nyíregyháza 7 3 1 3 10— 4 7 8. Csepel 7 3 1 3 11—10 7 9. Salgótarjáni Síküveg 7 3 1 3 9— 9 7 10. Kecskeméti TE 7 3­4 7—13 6 11. Baja 7 1 3 3 4— 6 5 12. Kazincbar­cika 7 2 1 4 10—13 5 13, Kecskeméti SC 7­5 2 7—12 5 14. Szolnok 7 1 3 3 3—10 5 IS. Hatvani DÉKO 7 1 2 4 4— 8 4 16. Metripond 7­1 6 3—12 1 Eredmények: Kaba —Hatvan 1—0, Debreceni MTE—Szolnok 0—0, Eger —Kazincbarcika 3—2, Diósgyőr—Cse­pel 3—1. LABDARÚGÓ NB III. Gyengébb játékkal is növelte előnyét a Miske MISKE—OMTK 4—3 (2—1) Miske, 1500 néző. Vezette: Nagy J. Miske: Jeszenqvics — Jagicza, Hu­bert, Paletta, Miskolczi, Goldschmidt, Csincsák (Földi), Pesti, Bognár, Veres (Horváth), Pécsi: Edző: Molnár Fe­renc. 5. perc: Palettát a 16-oson belül buk­tatták. A 11-est festi értékesítette. 1 —0. 10 perc: Bognár elvette a labdát a cselező védőktől és a hálóba helyezte. 2—0. 40. perc: Bal oldali támadás végén Papp átemelte a labdát a kimozduló Jeszenovics fölött. 2—1. 48. perc: Bognár bal oldalról, mint­egy 20 méterről nagy gólt lőtt. 3—1. 58. perc: Papp megszerezte a labdát az egymásra varó miskei védők között és a hálóba helyezte. 3—2. t 65. perc: Szöglet után Papp fejelt a hálóba. 3—3. 85. perc: Jobb oldali beadás után Földi 8 méterről, félfordulatból lőtt a kapuba. 4—3. A gyenge napot kifogó miskei csapat csak nehezen nyert a több mint egy órán át tíz emberrel játszó lelkes oros­háziak ellen. Kitűnt: a Miskéből senki, illetve Papp, Kasuba, Fekete. Kiállítva: Tapasztó a 28. percben. Ifjúsági eredmény: Miske—-OMTK 5 —1, CEGLÉDI HONVÉD— KISKUNFÉLEGYHÁZI HONVÉD 3—0(1—0) Cegléd, 200 néző. Vezette: Csonka. Kkfházi Honvéd: Flandrea —- Do- monics, Fekete Cs., Bánfi, Hanga, Új­falusi, Ludasi, Dobos, Fekete Zs., Ba- gyinka, Loós (Salánki). Edző: Iványi Mihály. 41. perc: Török indult meg a félegy­házi kapu felé, de mivel középén senki sem volt, akinek adhatta volna a lab­dát, mintegy 30 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. 1—0. 52. perc: Bal oldali szöglet után a védőkről lepattant labdát Török 6 mé­terről a hálóba emelte. 2—0. 67. perc: Csatkó a félpályáról indul­va két védőt is kicselezett, majd 14 mé­terről a jobb felső sarokba lőtt. 3—0. A Honvéd-rangadón a Török által nagyszerűen irányított ceglédi együttes biztosan nyert a kapu előtt sokat hibázó félegyháziak ellen. Kitűnt: Török (a mezőny legjobbja), Csatkó, Héjjas, ill. a félegyháziak csa­patából senkit sem lehet kiemelni. Ifjúsági eredmény: Ceglédi Honvéd —Kkfházi Honvéd 0—2. CSONGRÁD—KISKŐRÖS 1-1 (0-0) Csongrád, 500 néző. Vezette: Her­man. Kiskőrös: Kovács — Kőhalmi L, Szlovák, Kőhalmi II., Szentpéteri, Be­regszászi, Szekér, Verebélyi, Szűcs, Pecznyik, Vadászi. Edző: Himer István. 67. perc: Gyors kiskőrösi ellentáma­dás vegén Szűcs a kapust is kicselezve lőtt a hálóba. 0—1. 75. perc: Jobb oldalról középre lőtt labdát Kéri 5 méterről fejelte a kapuba. 1—1. Az első félidőben mindkét csapat na­gyon óvatosan, biztosított védekezéssel játszott, a szünet után élénkült az iram és a hazai csapat többet támadott, a vendégek ellentámadásai mindig veszé­lyesek voltak. Kitűnt:< Kéri, Bense, ill. Szlovák, Szűcs, Pecznyik. Az NB III. Alföld-csoport állása 1. Miske 7 6 1 — 18-4 13 2. Mezőtúr 7 4 2 1 11-4 10 3. Kiskőrös 7 4 2 1 11-5 10 4. Gyula 7 3 4 — 10-6 10 5. Ceglédi Honvéd 7 4 1 2 10-6 9 6. Szegedi Dózsa 7 2 4 1 8-7 8 7. Dabas 7 2 3 2 7-6 7 8. Dömsöd 7 2 3 2 10-13 7 9. Mezőkovácsháza 7 2 2 3 8-8 6 10. Nagyszénás 7 ­6 1 6-8 6 11. Mezőhegyes 7 2 1 4 9-12 5 12. Csongrád 7 1 3 3 8-12 5 13. Orosháza 7 1 3 3 6-11 5 14. Határőr Dózsa 7 1 2 4 6-11 4 15. Kkfli. Honvéd 7 1 2 4 5-11 4 16. Kiskundorozsma 7 1 1 5 4-13 3 További eredmények .Mezőkovácsháza— Dömsöd 2—3, Határőr Dózsa—Mezőhe­gyes 1—2, Nagyszénás—Gyula 2—2, Dabas —Mezőtúr 0—0, Kiskundorozsma—Szege­di Dózsa j—2. Ez történt a labdarúgó NB í-ben Bp. Honvéd—Ferencváros 2—1, Vasas —Rába ETO 2—1, Vác—Veszprém 0—0, PMSC—Ú. Dózsa 1—0, Siófok—Tatabá­nya 1-=—1, MTK-VM—Békéscsaba 1—1, Szeged SC—DVSC 0—0, Videoton—Volán 4—1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA 1. Bp. Honvéd 7 5 1 1 16— 5 11 2. Vác 7 5 1 1 12— 7 11 3. Tatabánya 7 4 2 1 11— 8 10 4. FTC 7 4 1 2 13— 5 9 5. Veszprém 7 2 5 — 5— 3 9 6. Rába ETO 7 4 — 3 13— 9 8 7. Siófok 7 2 4 1 7— 5 8 8. Békéscsaba 7 3 1 3 10— 8 7 9. Ü. Dózsa 7 3 1 3 12—12 7 10. Vasas 7 3 1 3 12—13 .7 11. PMSC 7 3 — 4 5— 6 6 12. Szeged 7 2 2 3 4— 9 6 13. MTK-VM 7 2 1 4 9—10 5 14. DVSC 15. Videoton— 7 1 3 3 3— 8 5 Waltham 7 1 1 5 6—13 3 16. Bp. Volán 7 — — 7 1—18 0 ASZTALITENISZ Élelmiszer- (győzelmi) hiány volt Félegyházán KISKUNFÉLEGYHÁZA— GYŐRI ÉLELMISZER 22:3 NB IA csoportos férfimérkő­zés, Kiskunfélegyháza. Győztesek: Káposztás, Szosznyák (5-5), Aranyosi, Kai­ser, Laczkó (4-4), illetve Kal­már (2), Jakab (1). ' A mérkőzés előtt még mind a két csapatnak négy-négy meg­szerzett pontja volt a bajnok­ságban. Ä találkozó nem igazol­ta a táblázaton elfoglalt azonos helyezést: egy órán belül 16:1-es előnyt szereztek a hazaiak és él­vonalbeli tagságuk legnagyobb különbségű_győzelmét érték el. OROSHÁZI MTK—KECS­KEMÉTI SPARTACUS 11:14 NB I B csoportos női mérkő­zés, Orosháza, 200 néző. Győztesek: Bohus, Kovács (4-4), Nagy A. (3), Szabó (2), Unger (1). A kecskemétiek szempontjá­ból jól kezdődött a mérkőzés és az első körben 3:2-es vezetést szereztek. A folytatásban feljött a közönség biztatásától támo­gatott hazai gárda és, 10:7, majd 11:9 volt az előnye. Ám az utol­só öt meccset „zsinórban” hoz­ták a vendégek és értékes győ­zelmet értek el. RÖPLABDA Felemás bajnoki kezdés KECSKEMÉTI SC—MALÉV SC 3:1 (10, 9, —13, 13) NB I-es férfi A csoport. Kecskemét, 200 néző. Vezette: Hurák, Zsillé. KSC: Nagy P., Gyapjas, Vámos, Újhi- dy, Szappanos, Sándor. Csere: Gilys, Farkas, Király. Edző: Karagics Mátyás. Két biztosan nyert játszma után a har­madikban 5:1-re vezetett a Malév. Innen fordított a KSC 9:5-re, majd 13:9-re is vezettek, de ezután hiba hibát követett és végül a Malév nyerte a játszmát. A ne­gyedik játszmában nagyon meg kellett küzdeni a KSC-nek a győzelemért. Ki­tűnt: Vámos, Szappanos, illetve Miklós, Kovács T. KAZINCBARCIKAI VEGYÉSZ— KSC 3:1 (—14, 15, 7, 9) A vasárnapi második mérkőzésen csak egy játszmára futotta a kecskeméti férficsapat erejéből. DUTÉP SC—TFSE 2:3 (8, —9, —6, 3,-9) NB I-es női B csoport. Kecskemét, 100 néző. Vezette: Szekér, Mészáros. Dutép SC: Kovács, Bognárné, Kör­mendi, Szabó, Szikszai M., Czéh. Csere: Szikszai B. Edző: Rapcsányi István. Két könnyen nyert és ugyancsak könnyelműen elveszített játszma után a döntőben a Dutép hibázott többet és ez a vereségét jelentette. Kitűnt: Bognárné, illetve Halász, Dunszt, Herczeg. GANZ VILLAMOSSÁG SK—DU­TÉP SC 2:3 (—14, 8, —7, 6, —10) NB I-es női B csoport. Budapest. Két játszmát elkönnyelműsködött a kecskeméti csapat, de a döntő játszmá­ban már jobbnak bizonyult. Kitűnt: Bognárné, Körmendi. LOVASSPORT Enyingen tenyésztették a bajnokok lovait Kiskunhalason a Határőr Dózsa- lovaspályán 56 egyesület, 141 lóval és 87 lovassal indult a VII. Országos Tenyész- versenyen. A háromnapos vetélkedőt mintegy kétezer ember nezte nagy figye­lemmel. Eredmények: tenyészverseny 6 éves lovaknak: 1. Fodor Gábor (Hőr. Dózsa) Zorán n. 1. 0 hibapont 38,91 mp., 4. Soós (Hőr. Dózsa) Zsizsik n. lo­ván 36,16,5. Szikszai (Hőr. Dózsa) Zsúr n. lován 37,03. 7 éves lovak: 1. Rezgő Zoltán (Pomázi ICO SE) Duics Aragon n. lován 0 hibapont 31,70, 2. Fodor, Zúzmara n. lován 0 hibapont 36,37, 8. Fodor Zenit n. 1. 4 hibapont 38,37. 8 éves lovak: 1. Rezgő, Póker n. lován, 0 hibapont 31,38,5. Fodor, Kikelet n. lo­ván, 12 hibapont 36,23. A tenyésztők nagydíjának sorrendje: 1. Enyingi Á. G. 2242 pont. 2. Mezőhe- gyesi Mg. 1221, 3. Bólyi Mg. 501 pont­tal. F.T. SAKK Csúcson — a Mecsekalján PÉCSI MSC—DUTÉP SC 4:9 (1) OB I-es férfimérkőzés Pécs. A kecskeméti csapatból győzött: Grószpéter, Siklósi, dr. Erdélyi, Brandies, Ábel, Gyimesi, Szakol- czai, döntetlenül ^mérkőzött: Máté, Bauer, Soós, Czibulka. Értékelendő a Bíró—Hor­váth játszma, amelyben a pécsi versenyző pozíciói erősebbek. GOKART AUTÓS FORMA—1 Prost győzött, Senna: motorhiba — még nem dőlt el semmi A vasárnapi, Spanyol Nagy­díjért kiírt Forma—1-es autós világbajnoki futamon eldőlhe­tett volna a világbajnoki cím sorsa. Ehhez azonban Ayrton Sennának Jerezben egy ponttal többet kellett volna szereznie, mint üldözőjének, a francia Alain Prostnak. Hiába rajtolt pályafutása során immár 50. alkalommal a legelőnyösebb helyzetből, a „pole position- ból” Senna, nemhogy győzni nem tudott, célba sem ért. A viadal a Ferrari-istálló sike­rét hozta, mivel az első két he­lyet elfoglalták pilótái, Prost és a brit Mansell. Harmadikként intették le az olasz Nanninit, míg a Budapest Nagydíj győz­tese, a belga Boutsen lett a ne­gyedik. A háromszoros világbajnok, egyben címvédő Prost a ver­seny előtt úgy nyilatkozott: „Döntő lehet a rajt. Aki az első kanyarba vezető helyen ér, megnyerheti a versenyt.” Soká­ig úgy tűnt, Senna — akárcsak tavaly — most is győz, hiszen az élen autózott. Őt követte Prost és Mansell. A dél-ameri­kai versenyző álma azonban nem teljesült, nem örülhetett pályafutása 27. futamgyőzel­mének, egyben idei világbajno­ki sikerének, mert az 54. kör­ben gépe meghibásodása miatt a verseny feladására kénysze­rült. A McLaren Honda bal- szerencséjét Gerhard Berger ki­állása tetőzte be — így egyik pilótája sem tudta befejezni a 72 körös küzdelmet. Az oszt­rák versenyző már a rajt után ütközött a francia Jean Alesi- vel, kicsúszott a pályáról, de folytatta a versenyt. Az 57. körben negyedik helyről kellett feladnia a küzdelmet. Prost az idényben 5., egyben pályafutása 44. győzelmét arat­ta, ezzel továbbra is megma­radt az esélye arra, hogy világ­bajnok legyen; az idei sorozat­ból két viadal van hátra, októ­ber 21-én a. Japán, majd no­vember 4-én az Ausztrál Nagy­díj. A Spanyol Nagydíj végered­ménye (72 kör, 303,7 km): 1. Alain Prost (francia, Ferrari) 1:48:01,461 2. Nigel ManSell (brit, Ferrari) 22,064 mp hát­rány, 3. Alessandro Nannini (olasz, Benetton—Ford) 34,874. Ellenfél nélkül a Calderoni Calderoni-győzeiemmel zárult a hatforduiós magyar, gokart bajnok­ság, melynek zárófutamait Győr­ben rendezték meg a hét végén, s amelyen a már biztos összetett győztes Bakos András nem vett részt. Mivel az idei év nem váltotta be a hazai gokartsporthoz fűzött reményeket, 1991-ben osztrák magyar közös bajnokság szervezé­sét tervezik a sportág vezetői. Az országos bajnokság nem hi­vatalos végeredménye: Formula C- géposztály: 1. Bakos András. For­mula CL: 1. iff. Vér István. Inter­continental—A: 1. Bakos A., 2. Mészáros A., 3. Tormási. Junior A: 1. Farkas Tibor, 2. Locskai, 3. Né­meth. Kadett CT: 1. Németh Csa­ba. Kadett A—50: 3. Kara, Bátori (a Calderoni Kart Klub versenyzői valamennyien). p. Sz. Ä» TOTO A totó 39. heti játékszelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. VfL Bochum—Nürnberg ........0:0 X 2. Hamburger SV—Frankfurt .. 0:1 2 3. Karlsruher SC—íit. Pauli___1:1 X 4. Schwe infurt—Freiburg .............2:2 X 5. Havelse—Mainz ..................... 1:2 2 6. Stuttgart—FC. Homburg___4:1 1 7. Bologna—Torino .................... 1:0 1 8. Genoa—Lecce .................. 0:0 X 9. lnternazionale—Roma............2:1 1 10 . Lazio—Milan.............................1:1 X 11 . Cremonese—Foggia...................2:0 1 12 . Lucchese—Avellino.................. 1:2 2 13 . Reggiana—Verona......................4:0 1 Pluszmérkőzés: 1 4. Juventus—Sampdoria ............0:0 X