Petőfi Népe, 1990. augusztus (45. évfolyam, 179-204. szám)

1990-08-27 / 200. szám

1990. augusztus 27. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT0 SPORT 0 SPORT LABDARÚGÓ NB II. Széktón még jobb a szotyi, mint a foci KECSKEMÉTI SC—HAT­VAN 1—1 (0—0) Kecskemét, Széktói stadion, 1500 néző. Vezette: Szőke dr. (Vi­da, Lőrincz). KSC: Erdei — Hofmeister, Bu­kó, Babis, Kovács, Kiss F., Safra- nyik, Tóth F., Balogh (Valter a 75. percben), Kiss P., Rácz. Edző: Pa­taki Ferenc. Hatvan: Sipeki — Sáfrán, Mádi, Krasnyánszkj^ Nagylaki, Nyikos, Tvifel, Gephardt, Sima, Széchenyi (Hegedűs a 83. percben), Gömöri. Edző: Csufor Sándor. Sárga lap: Tvifel a 73. percben. 1. perc: Balogh, ha szemfüle­sebb, gólt szerezhetett volna, egy rövid hazaadásra későn eszmél, így Sipeki megelőzte. 8. perc: Széchenyi az ügyetlenke­dő védők közt nagy helyzetbe ke­rült, de Erdei jó kifutással megza­varta, a csatár kisodródott és a visszaérkező Safranyikot találta el. 22. perc: Tóth F. remek labdával indította Kiss Pétert, aki nagy gólt akart lőni és nyolc méterről „nagy mellét” lőtt... 28. perc: Kiss P. már átfejelte a labdát Sipeki kapuson, de balsze­rencséjére Krasnyánszki még a gólvonal előtt a mezőnybe rúgta. 32. perc: Gömöri szabadrúgását Erdei reflexmozdulattal ütötte ki. 48. perc: Fejetlenség lett úrrá a ha­zai tizenhatosnál, Sima labdát szer­zett és estében a vetődő Erdei alatt a jobb alsó sarokba talált. 0—1. 55. perc: Kiss Ferenc jó labdát kapott a bal oldalon, némi habo­zás után óriási gólt ragasztott Si­peki „szeme közt” a kapu közepé­be, a fölső léc alá. 1—1. 66. perc: Szabadrúgást követően Safranyik fejese a felső lécről pat­tant az alapvonalon túlra. Sok-sok zongoracipelőt, ám egyetlenegy zongoraművészt sem láttunk vasárnap délután Széktón. Mind a két csapat játékosai sokat futottak, de jobban vigyázták saját kapujukat, mint amennyit az ellen­félét támadták. A kecskeméti „ti­nik” néhány ügyes megoldást leszá­mítva még bizonytalanok, gyakran eltűnnek a mezőnyben. Szokniok kell a felnőtt labdarúgást, a kemé­nyebben ütköző ellenfelet, de re­ménykedni azért lehet: lesz ez még jobb is. Kitűnt: Safranyik (szerelései alapján a mezőny legjobbja), Ba­bis, Kiss F., illetve Sima, Ger­hardt. Rajtmar István A végletek játéka Egerben EGER SE—KECSKEMÉTI TE 3—1 (0—1) Eger, 1000 néző. Vezette: Ring (Ma­rosvári, Marcsók). Eger: Póta — Rácz, Fegyvemeki, Lehgyel, Csűri (Csendes a 36. percben), Vojtekovszki, Oláh, Horváth, Ara­nyos, Kormos, László (Mirkóczki a 65. percben). Edző: Bánkúti László. KTE: Tasrjádi — Endre, Pataki, Forgó, Bálint, V. Dimitru, (Lipők a 67. percben), Laczkovics, Kurucz, Torba- vecz, Horváth, Fütyü. Edző: Sz. Tóth Antal. Sárga lap: Bálint a 20., Laczkovics a 32;, Kurucz a 4L, Vojtekovszki az 56. percben. 8. perc: Kormos szép akció végén a kifutó Tasnádiba fejelt. 10. Csűri becsúszó szerelése után a játékvezető a 11-es pontra mutatott. Fügyü volt az ítélet-végrehajtó és nem hibázott. 0—4; 46. perc: Oláh rosszul találta el a labdát, ám szerencséjére Kormos elé csörgött, aki öt méterről egy lövőcsel után talált a kapuba. 1—1. 49. perc: László nagy lövése a kapu­fáról pattant vissza, 54. perc: Aranyos a bal oldalról adott középre, ahol a jókor érkező Kormos öt méterről a hálóba fejelt. 2—4. 77. perc: Oláh a jobb szélről az érke­ző Horváth elé tálalt, aki a kifutó Tas- nádi felett emelt a kapuba. 3—1. A végletek mérkőzését játszották Egerben, summázhatjuk tömören a meccs krónikáját. Az első félidőben töb­bet és veszélyesebben támadott a KTE, a hazai csapat képtelen volt egy épkéz­láb akciót összehozni. A fordulás után egy egészen más Eger jött ki a pályára, igaz, a gyors egyenlítés kellő önbizalom­mal is fölvértezte Bánkúti László csapa­tát. A hasonló sebességgel érkező máso­dik hazai gólt követően már eldőlt a mérkőzés, s a hátralevő időben az egriek nagy fölényben játszottak, több gólhely­zetei is elpuskáztak. Kitűnt: Fegyvemeki, Lengyel, Oláh, Aranyos, Kormos, ill. Tasnádi, Torba- vecz. Molnár Zsolt A labdarúgó NB II. Keleti csoport állása 1. Nyíregyháza 2 2-------8—0 4 2 . Debr. MTE 2 1 1 — 7—2 3 3. Csepel 2 1 1 — 5—2 3 4. Salg. Síküveg 2 1 1 — 4—2 3' 5. BVSC 2 1 1 — 3—1 3 6. Diósgyőr .......- .2... 1 .1 — 3—2 .3 7. Eger 2 1 —■-T.6^5 2, 8. Kaba- 2 2 — (Pb 2 9. Kazincbarc. 2 1 — 1 1—2 2 10. Szarvas [ 2 1- 1 4—8 2 11. Baja 2 — 1 1 1—2 1 12. Metripond 2 — 1 1 0—1 1 13. Hatv.-DEKO 2 — 1 1 2—4 1 14. Kecsk. SC 2 — 1 1 2—5 1 15. Szóin. MÁV 2 — 1 1 0—6 1 16. Kecsk. TE 2__- 2 1—5 0 További eredmények: Debreceni MTE—Szarvasi Vasas Spartacus 5:0, Metripond—Diósgyőri VTK 0:1, Szol­noki MÁV MTE—Kábái Egyetértés 0:0, Kazincbarcika—Nyíregyházi VSC 0:2, BVSC—Csepel 1—1. Pontosan érkezett Tarjánból a BSK SALGÓTARJÁNI SÍKÜVEGGYÁR —BAJAI SK 1—1 (1—1) Salgótarján, 1500 néző. Vezette Zvo- lenszki (Varga J., Bán). Salgótarján: Halász — Zsély, Bab­osán, Gyetvai (Mohácsi a 73. percben), Stark — Juhász, Kajli, Hodur, Balga (Benyó a 64. percben), ^Garai, Ba­logh. Edző: Dávid Róbert. BSK: Horváth D. — Szűcs, Bene, Berényi, Kovács B. -Sí Tóth (László a 64. percben), Evanics, Kovács I. (Mor­vái a 72. percben), Vén —- Schneider, Horváth A. Edző: Koller Viktor. Sárga lap: Szűcs a 32., Kovács B. a 48. percben. 20. perc: Ide-oda pattogott a labda a hazai védők előtt, mig a végén Horváth Á. közelről a hálóba lőtte, O— 22. perc: Hodur a tizenhatos bál ol­dali csücskéről elemi erővel a bal felső sarokba bombázott, 1—1. A két, nyílt sisakkal játszó együttes nagy iramú összecsapásán, a helyzetek alapján mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet. Végig lüktető volt a játék, a csapatok gyorsan átjátszották a középpályát, de a támadások befejezé­sével a csatárok hadilábon álltak. Kitűnt: Halász, Juhász, Hodur, illetve Evanics, Vén, Schneider, Horváth Á. Balás Róbert Ez történt a labdarúgó NB I-ben Vasas—Ú. Dózsa 2—<5, Videoton- Waltham—Bp. Honvéd 1—3, Ferenc­város—Tatabánya 1—2, Rába ETO —Pécsi MSC 2—1, Veszprém—Szeged SC 0—0, Békéscsaba—Debreceni VSC 3—0, Váci Izzó—MTK-VM 3—1, Bp. Volán—SiófokO—2. A hét végi bajnoki forduló érdekes­sége volt, hogy az izsáki Fazekas János Békéscsabán elete első élvonalbeli mér­kőzését vezette. A LABDARUGÓ NB I. ALLASA: 1. Bp. Honvéd 2 2. Siófok 2 3. Tatabánya 2 4. Szeged SC 2 5. Ferencváros 2 6. Békéscsaba 2 7. Pécsi MSC 2 8. Rába ETQ 2 9. Veszprém 2 10. Ú. Dózsa 2 11. Vasas Í2. Váci Izzó 2 13. Debr. VSC 2 14. MTK-VM 2 15. Bp. Volán 2 16. Vid.-Walt. 2 2 — — 6—1 4 2 — — 4—1 4 2 —-„ 4—2 4 1 1 — 1—0 3 1 — i 6—2 2 1 . --­i 4 —2 2 1 ! — i 3—2 2 1 ..---­i 3 —3 2 — 2 — 2—2 2 1 i 5—7 2 1 — ] i 4—6 2 1 ■ — i 3—5 2 — 1 i 2—5 1 — — 2 3—5 0 — — 2 0—3 0 — — 2 1—5 0 TOTÓ A totó 34. heti szelvényén szereplő mérkő­zések eredményei: 1. Békéscsaba—Debrecen 3—0 1 2. Ferencváros—Tatabánya 1—2 2 3. Rába ETO—Pécsi MSC 2—1 1 4. Veszprém—Szeged 0—0 x 5. Bayern Münch.—VfB Stutt. 2—1 1 6. Hertha BSC—Karlsruhe 1—1 x 7. 1. FC Köln—Werder Bre. 1—0 1 | 8. Nürnberg—St. Pauli 5—2 1 9. Bayer Uerd.—Bayer Lever. 1—1 x 10. Wattensch.—Mönchenglabd. 1—1 x 11. Darmstadt—Freiburg 2—1 1 12. Braunschweig—Münster 5—0 1 13. Saarbrücken—Hannover 1—0 1 +1 Schwcinfurt—Schalke 04 0—1 2 LABDARÚGÓ NB III. A Miske nem ismer tréfát(?) CEGLÉDI HONVÉD—MISKE 0—3 (0-1) Cegléd, 600 néző* Vezette: Koka- vecz. Miske: Jeszenovics — Jagicza, Hu­bert, Pesti, Miskolczi, Goldschmidt, Csincsák, Kiss, Bognár, Veres, Pécsi. Edző: Molnár Ferenc. 61. perc: Csincsák a bal oldalon re­mek labdával ugratta ki Bognár, aki 12 méterről nagy gólt lőtt, 0—1. 72. perc: Bognár indította Verest, és a csatar 16 méterről a bal felső sarokba lőtt, 0—2. 80. perc: Kiss labdájával Pécsi elhú­zott a védők mellett és a kapust is be­csapva gurított a hálóba, 0—3. Remek, nagy iramú mérkőzésen a második félidőben gólokban is meg­mutatkozott a miskeiek fölénye. Kitűnt: Goldschmidt, Pesti, Bognár, Veres. Ijfúsági mérkőzés: Ceglédi Honvéd —Miske 6—2. Kiss Janos KISKUNFÉLEGYHÁZI HONVÉD —CSONGRÁD I—1 (0—1) Kiskunfélegyháza, 600 néző. Vezet­te: Csonka. K. Honvéd: Flandrea — Tóth, Far­kas, Fekete Cs„ Bánfi, Schal (Hanga), Újfalusi, Ludasi, Fekete Zs., Bagyinka, Loós. Edző: Iványi Mihály. 4. perc: Sorozatos hazai hibák után Kéri megszerezte a labdát, és két csel után 18 méterről nagy erővel a hálóba talált, 0—1. ' _ 79. perc: Tóth átadásával Újfalusi megiramodott, a félpályától végigve­zette a labdát, kicselezte a rá támadó védőket és a kapust, majd egy elegáns mozdulattal a hálóba lőtt, 1—1. A jó iramú, izgalmakban bővelkedő mérkőzésen, a látottak alapján a pont- osztozkodás igazságosnak mondható. Kitűnt: Újfalusi (a mezőny legjobb­ja), Flandrea, Ludasi, illetve Sós, Ben- se, Maszlag. Ifjúsági eredmény: K. Honvéd— Csongrád 1-0. Farkas Tibor OROSHÁZA—KISKŐRÖS 1—0 (0-0) Orosháza, 800 néző. Vezette: Nagy I. Kiskőrös: Szentesi — Kőhalmi II. (Kovács), Szlovák, Beregszászi, Szent- péteri, Verebélyi (Agócs), Pecznyik, Kőhalmi L, Szítják, Szűcs, Szabó. Edző: Himer István. 72. perc: Egy jobb oldali támadás során Fekete 14 méteres lövése meg­pattant a védőkön és a labda a jobb alsó sarokba pörgött, 1—0. Az első félidőben többnyire mezőny­játék folyt a pályán. Szünet után na­gyobb sebességre kapcsoltak a csapa­tok. A hazaiak támadásai veszélyeseb­bek voltak, és megérdemelten győztek. Kitűnt: Árvái, Kupeczki, Fekete, il­letve Szentesi, Szlovák, Kőhalmi I. AZ NB III. ALFÖLD-CSOPORT ÁLLÁSA 1. Miske 2 2--------'7—0 4 2. Mezőtúr 2 2 — — 6—1 4 3. Gyula 2 1 1 — 4—2 3 Dabas 2 1 1 — 4—2 3 5. Mezőkov., 2 1 1 — 3—1 3 6. Kiskőrös 2 1 —'1 3—3 2 7. Sz. Dózsa 2 — 2 — 2—2 2 Csongrád 2 — 2 — 2—2 2 9. Cégi. H. 2 1 — 1 2—3 2 10. Orosháza 2 1 — 1 1—3 2 11. Kkfh. H. 2 — 1 1 3—4 1 12. Dömsöd 2 .— 1 1 2—4 1 13. Határőr D. 2 — 1 1 1—3 1 Nagyszénás 2 — 1 1 1—3 1 15. Kiskundor. 2 — 1 1 1—5 1 16. Mezőhegyes 2 —-2 2—6 — További eredmények: Szegedi Dózsa —Nagyszénás 1—1, Mezőkovácsháza —Határőr Dózsa 1—1, Dömsöd—Da- bas 1—3, Mezőhegyes—Mezőtúri Honvéd 1—3, Kiskundorozsma— Gyula 1—1. KAJAK-KENU Bohács és a kajak négyes világbajnok Tegnap délután a poznani Máltai-tavon befejeződött a 23. kajak-kenu világbajnokság. A magyar válogatott mind a szombati, mind a vasárnapi döntőkben remekül szerepeit. A legnagyobb sikert a Csípés, Fidel, Gyulay, Ábrahám össze­tételű kajak négyesünk aratta, amely az 1000 méteres távon aranyérmet szerzett. A másik győzelem Bohács Zsoltnak, a Bp. Honvéd 26 éves kiválóságá­nak a nevéhez fűződik, aki ke­nu 10 000 méteren diadalmas­kodott. Bravúrját minősíti, hogy ebben a szakágban 1986 óta nem volt magyar győzelem. Pedig a szakvezetők féltették Bohacsot az erőpróbától, ugyanis a verseny előtti papok­ban alaposan megfázott, és or­vosi kezelésre szorult. Ennek el­lenére .. tanári versenyzéssel, okos taktikával utasította ma­ga mögé vetélytársait. — Annyira kihajtottam ma­gam, hogy a célba szinte beleszé­dültem, nagyon nem is emlék­szem semmire, csak . annyit tu­dok mondani, hogy köszönet a doktornak, aki egyben tartott, s átsegített a nehez napokon — ezek voltak a láthatóan meg­roggyant, de annál boldogabb győztes első mondatai, még mie­lőtt átvette az aranyérmet Bon Ottótól, a nemzetközi szövetség főtitkárától, s fogadta dr. Boldi­zsár Istvánnak, a hazai szövet­ség elnökének gratulációját a győzelmi emelvényen. — Tudtam, hogy Zsolt jobb, mint a szovjet Klementyev, de attól tartottam, hogy a beteges­kedés sokat kivett belőle, s nem lesz ereje nagy terve megvalósí­tásához. Utólag bevallom, az én szememben már tavaly is ő lett a győztes, s csak azért úszott el a vb-aranyérme, mert nem volt egyértelmű, hol is van a célvonal — mondta az olim­piai és világbajnoki aranyér­mekkel büszkélkedő Vaskuti István, a kenu szakág vezetője, aki Bohácsnak a Bp. Honved- ban is mestere. BIRKÓZÁS Szőnyegen jobbak voltunk a románoknál Két alkalommal: pénteken Soltvadkerten, szombaton pedig Kecske­méten mérte össze tudását a magyar és a román kötöttfogású birkózóvá­logatott. A csapattalálkozóra a vendégek kilenc versenyzővel jöttek, mert a vb-ezüstérmes, nehézsúlyú Grigoras az indulás előtt megsérült A világbajnoki felkészülés elején tartó magyar válogatott a kilenc mérkő­zésből hatot megnyert — Faragó (48 kg), Sike (57 kg), Repka (68 kg), Takács J. (74 kg), Garamvölgyi (82 kg) és Komáromi (100 kg) révén. A nap legnagyobb küzdelmét a 68 kilósok összecsapása hozta, ahol két Európa-bajnok, Repka Attila és Carare nézett farkasszemet egymással. Nagy taktikai harcot követően csak a hosszabbításban dőlt el a találkozó a magyar versenyző javára. A péntek esti mérkőzésen végül 19:11 arányú hazai győzelem született. A visszavágóra egy nappal később, Kecskeméten került sor, ahol a szakvezetők hét helyen is változtattak a magyar válogatott összeállítá­sán, míg a vendégek ugyanazzal a gárdával versenyeztek. A magyar csapatban szőnyegre lépett két megyebeli birkózó: a 48 kg-ban a kalocsai Hamzók József, a 82 kg-ban a kecskeméti Ignácz Zoltán is. A kalocsai fiú. remek birkózással 5:0-ra nyert román ellenfelével szemben. Ezt köve­tően a 100 kg-ban Kovács, az 52 kg-ban Veiser (a hosszabbításban), a 90 kg-ban Major egyaránt pontozással győzött. Az este egyik leglátvá­nyosabb mérkőzését a 82 kilósok összecsapása hozta. Ignácz előbb 3:0- ra, 6:1-re, majd 9:2-re vezetett, a végén pedig egy válldobással szerzett még két pontot és ll:2-re megnyerte a mérkőzést. A 74 kg-ban Vízi, a 62 kg-ban Szuromi (a hosszabbításban) pontozással nyert, míg a nap utolsó összecsapásán a 68 kilós román Carare két vállal verte Veixlt. A csapattalálkozó' a magyar válogatott sikerét hozta, sőt a győzelem aránya is megegyezett az előző napival, hiszen Szőnyi János tanítványai ismét 19:11-re nyertek. Senna nyerte a Belga Nagydíjat A Hungaroring után két héttel Spa-Francorchamps-ban verse­nyeztek ismét világbajnoki ponto­kért a Forma—1-es gyorsasági au­tósok. Az idei vb-sorozat 11. futa­mának a tétje a Belga Nagydíj volt, de a tervezetthez képest csaknem egyórás késéssel vághatott neki a mezőny a 44 körös távnak. A kényszerű csúszás oka, hogy csupán a harmadik rajt sikeredett tökéletesre, az első két startot meg kellett ismételni. Előbb a háromszoros világbaj­nok brazil Nelson Piquet okozott galibát, miután a nagy helyezke­désben meglökte Nigel Mansell kocsiját, és a brit pilóta Ferrarijá- val keresztbeállt az úton. Szeren­csére nagyobb baj nem történt, de Piquet és Mansell mellett a brit Martin Donnelly és az olasz Nico­la Larini is a tartalék autójába kel­lett hogy átüljön. A második „zöld lámpás” kísér­let sem sikerült, mert ekkor meg három olasz pilóta sodródott ösz- sze, Andrea de Cesaris (Daliara Ford) és a két minardis, Pierluigi Martini, illetve Paolo Barilla. Még jó, hogy ezúttal is csak anyagi ká­rok keletkeztek, a balesetet min­denki ép bőrrel megúszta. A harmadik, végre eredményes rajt után a pole positionból, tehát a legelső kockából induló tavaly- előtti világbajnok, a brazil Ayrton Senna állt rögtön az élre, márka- társa, a szintén McLaren Hondá­val versenyző osztrák Gerhard Berger és a Ferrariban ülő, vb- címvédő francia Alain Prost előtt. Sokáig meglehetős egyhangúság­gal rótták a köröket, az első izgal­mas előzést a professzornak becé- zétt’Prost produkálta, aki 15 kör után döntött úgy, hogy Berger elé kerül. A manőver sikerült, és a há­romszoros világbajnok teljes erő­vel eredhetett Senna nyomába, de csak megközelítem tudta az éllo­vast, beérni nem. így Ayrton Sen­na nemcsak a harmadik egymást követő esztendőben tudott nyerni Spa-Francorchamps-ban, hanem előnyét is tovább növelte a világ- bajnoki pontversenyben. A brazil pilóta elsőségét nyilván megköny- nyítette, hogy a nagy vetélytársak közül Mansell már a 19., a Hunga- roringen győztes belga Thierry Boutson pedig—a hazai közönség nagy bánatára — a 22. körben a verseny feladására kényszerült. A Belga Nagydíj végeredménye: 1. Ayrton Senna (brazil, McLaren Honda), 2. Alain Prost (francia, Ferrari), 3. Gerhard Berger (oszt­rák, McLaren Honda). A vb-pontverseny állása: 1. Ayr­ton Senna (brazil) 63 pont, 2. Alain Prost (francia) 50, 3. Ger­hard Berger (osztrák) 33. MOTOCROSS Ezüstösen csillogó MAGYAROK A HIMALÁJÁRA Ma elindult a második csoport is Kertész Zoltán a Petőfi Népe zászlóját is kitűzi a csúcsra (Folytatás az 1. oldalról) A mostanihoz hasonló nehézsé­gűt még nem: a Cho Oyu 8201 méterre „nőtt”, s hozzá hasonlót még nem mászott meg magyar ex­pedíció. A tizenhat fős csoport első fele augusztus 22-én kelt útra, a többiek ma indulnak. Köztük lesz Kertész Zoltán is, aki érthető izga­lommal készítette össze úticso­magját. — Nekünk kissé könnyebb az utazásunk, mivel az első csoport vitte a nehezebb csomagokat. A Budapest—Moszkva—Taskent utat repülővel tesszük meg, s innen indiai géppel megyünk Delhibe. Ezután már izgalmasabb lesz az utunk, helyi járatú autóbusszal és dzsippekkel érkezünk meg a Hi­malájához. Rengetegen segítették az expedíciót, de így is fejenként százhetvenezer forintra rúg a költ­ség. Persze, ebben jelentős részt „vállaltak” a kínai vendéglátóink is, akik az eredeti tizenötezerről huszonötezer dollárra emelték a különböző engedélyek, kísérők költségeit. Alaposan megtervez­tünk minden mozdulatot, az edző­táborokban kemény terepen gya­koroltunk, reméljük, nem lesz semmi gond. Én azért kértem ma­gam a második csoportba, mert augusztus húszadika körüli idő­pontra vártuk harmadik gyerme­künket. — Ám, a jelek szerint, ő mit sem törődik azzal, hogy az édesapja két és fél hónapig távol lesz, s még az indulás előtt szeretné látni... — mondta szombaton délelőtt az uta­. zás lázában égő fiatalember. Meg­ígérte, hogy amikor lehetősége fesziakkor telefonon tájékoztatja a Petőfi Népe olvasóit az expedíció útjáról. Az utolsó pillanatban a Primo ügynökség elkészített és fel­ajánlott egy Petőfi Népe-zászlót, amelyet, Kertész Zoltán ígérete szerint, kitűznek majd a Cho Oyu- ra. Még vasárnap is megpróbáltuk elérni a Himalájára készülő expe­díció kecskeméti (egyetlen alföldi!) tagját, de nem sikerült. Később ki­derült az ok: az utolsó napját a kórházban, felesége mellett töltöt­te. Nagy megkönnyebbülés lehe­tett, amikor kiderült: a Kertész család legifjabb tagja nem hagyta kétségek közt elindulni édesapját a nagy távolba, s délben megszüle­tett Balázs. Gratulálunk a szülőknek, sok sikert, eredményes utat kívánunk, Kertész Zoltán. Viszlát két és fél hónap múlva! Rajtmár István MA: I. Tokaji Sándor női emlék­verseny: Kecskemét, városi sportcsarnok. Szolnoki MÁV- MTE—KSC 11 órakor, Tata­bánya—MTK-VM 12.45-kor, Szolnoki MÁV-MTE—Tata­bánya 17.30-kor, KSC—MTK- VM 19 órakor. keceli „verdák” Kecelen 25 egyesület 130 versenyzőjének a részvételével rendezték meg a hét végén az országos motocrossbajnokságot, mely egyben meghívásos nemzetközi verseny is volt. A nagy meleg ellenére több mint 3000 néző szurkolta végig a látványos viadalt. A hazai versenyzők közűi Vancsik Attila és Kovács Péter szerepelt a legjobban, akik kategóriájukban egyaránt a második helyen végeztek. Eredmények, 50 kcm, (két futam alapján): 1. Strangli Péter (Lajoskomárom) 40,2. Cseh T. (Kaposvár) 34,3. Pap Kornélia (Monor) 30 pont. 80 kcm, serdűlő: 1S Paitz Miklós (HPSE) 40,2. Langer J. (Tolna) 34,3. Kovács A. (VEGA) 30 pont. III. osztály, 150 kcm kategória: 1. ifj. Bokor S. (Kaposvár) 40, 2. Kovács Péter (Kecel) 32,3. Földvári G. (Törökszentmiklós) 27,... 6. K. Kovács Károly (Kecel) 20 pont. 80 kcm, serdűlő (12—16 évesek: 1. ifj. Kökényesi Gy. (VEGA) 40.2. Grillmayer G. (VEGA) 34, 3. Lendvai Z. (Nagykáta) 30 pont. 125 kcm bajnoki futam: 1. Kuncz A. (HPSE) 40, 2. Vancsik Attila (Kecel) 34, 3. Dömösi R. (HNCSE) 28 pont. I—II. osztály, 250 kcm meghívásos verseny: 1. Horváth P. (Sírján SE) 37. 2. Kamrás K. (TER. EKSZ) 32, 3. Nagy F. (Architektúra) 28 ponttal.