Petőfi Népe, 1990. május (45. évfolyam, 101-126. szám)

1990-05-21 / 117. szám

1990. május 21. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT LABDARÚGÓ NB II. Továbbra is kedvezőtlen a széljárás Széktón Tizenhárom percen át egy irány­ba, nevezetesen Erdei kapujának irányába ügyelt a gyér számú né­zősereg. Ugyanis a vendég Szarvas irányított, s csak a legritkább eset­ben vetődtek el a kecskeméti csatá­rok Hanyecz kapuja elé. Igaz, egy ízben, az ötödik percben, akár a vezetést is megszerezhették volna. Ekkor Horváth egy csel után Kiss Ferenchez adott, aki jó labdát tá­lalt névrokona, Péter elé. A hazai­ak „kényszercentere” egy igazítás után hajszállal a kapu mellé lőtt. Negyedóra múltán a kecskemétiek átvették a játék irányítását, a 17. percben Palkovics betört a tizen­hatoson belülre, pontosan gurított az érkező Rácz elé, aki azonban egy igazítás után öt méterről kép­telen volt a kapuba találni. A 21. percben Fekete óriási lövést eresz­tett meg, a labda alig ment fölé. A 39. percben Palkovics szöglete nyomán a labda Paukhoz került át a jobb oldalra, az apró csatár bal­lal a rövid sarkot célozta meg, ám Hanyecz résen volt. A 41. percben előbb Bukó lövését védte a szarva­si kapus, majd az ellenkező olda­lon Supka fejese kerülte el lehelet­tel Erdei hálóját. A 43. percben Bu­kó adott előre egy labdát, Kiss Pé­ter sarokkal a lendülettel érkező Ráczhoz továbbított, aki egyből, habozás nélkül kirojtozta a kapu bal alsó sarkát. 1—0 a KSC javára. A fordulás után jó iramban foly­tatódott a mérkőzés. Mind a két csapat sokat támadott, a kapuk gyakorta forogtak veszélyben. A 47. percben Horváth került óriá­si helyzetbe, már csak Hanyeczcel állt szemben, de elhamarkodottan a kapu előtt keresztbelőtte a lab­dát. Két perccel később Pauk ka­pásból nagy lövést eresztett meg, Hanyecz bravúrral mentett szög­letre. Az 58. percben Aranyos ke­rült helyzetbe, de ballal a kapu fölé durrantott. Két perc múlva Kiss Péter elemi erejű lövése után Ha­nyecz csak reflexmozdulattal tudta kiöklözni a labdát. A 69. percben Rácz kapott jó labdát a bal olda­lon, néhány méterre a kaputól, ám a játékvezető felülbírálva partjel­zőjét, les címén, álljt parancsolt a kecskeméti csatárnak. Nem úgy az ellenkező oldalon, a 74. percben, amikor hiába reklamáltak lest a hazai szurkolók, Csáki büntetőt ítélt azért, mert Demjént szabályta­lanul szerelték a tizenhatoson belül. Szemere kíméletlenül belőtte a li­est. 1—1. Továbbra is támadásban ma­radt mind a két csapat. A 84. perc­ben Rácz kapott jó indítást a bal szélen, ám lövését védte Hanyecz. Az utolsó percben ismét Rácz ta­lálhatott volna a kapuba: néhány méterről sem tudott gólt lőni... Fordulatokban bővelkedő, iz­galmas mérkőzés volt. A két csa­pat nyílt sisakos harcmodorának köszönhetően lüktetett a játék, s éppen ezért sok helyzetet dolgoz­tak ki a csatárok. Más kérdés, hogy a góllövéssel hadilábon áll­tak a támadók. Kár érte, mert a helyzetek alapján a KSC közelebb állt a győzelemhez. Kitűnt: Erdei, Palkovics, illetve Hanyecz, Szemere, Aranyos. Rajtmár István A mérkőzés jegyzőkönyve: KECSKEMÉTI SC—SZARVAS /-/ (1-0) Kecskémét, Széktói stadion, 800 néző. Vezette: Csáki (Németh, Nyilas). KSC: Erdei — Végh, Somogyi, Bukó, Nagy J., Palkovics, Kiss F., Rácz, Pauk, Kiss P., Horváth. Edző: Pataki Tamás. Szarvas: Hanyecz — Fekete, Gebri, Holp, Szemere, Csalos, Demjén, Nagy M., Garai, Supka, Major. Edző: Pallagi Róberj. Csere: Csalos és Garai helyett Aranyos és Sebők a szünetben, Horváth helyett Balia L. a 78., Kiss P. helyett Tóth F. a 83. percben. Sárga lap: Nagy J. a 47- percben. Szögletarány: 9:2 (5:1) a KSC javára. * Pulykakakas helyett egy pont Debrecenből A KEK-döntő kézilabda-mérkőzés —amelyet két debreceni védő is elvétett miatt a szokásosnál is kevesebben vol­tak a Kinizsi-pálya lelátóin. Az elmúlt heti eredmények alapján — mindkét csapat győzött jó mérkőzésre volt kilátás. A gólszüretet az első percben kezdték meg a hazaiak. Kerejy poigys beadásából Benyó a hálóba fejelt. 1-0 a Kinizsi javára. Aki ezek után úgy gondolta, hogy sima hazai győzelem születik, az nagyot tévedett. Meglepe­tésre a gyors gól után a bajaiak támad­tak többet, míg a hazaiak idegesen, sok hibával játszottak. így senki sem csö- dálkozott azon, hogy a 21. percben egenlítettek a vendégek. Szöglet után Vadon kiöklözte a labdát, Horváth pe­dig a kapunak háttal állva küldött nagy lövést a hálóba. 1—1. Továbbra is erőteljesebben játszott a vendégcsapat. A 32. percben Berényi egy bal oldalról beívelt szöglet után fe­jelt a kapuba. 1—2. Nyíltabb lett a já­ték, feljött a Kinizsi. A 43. percben Váczi végzett el szabadrúgást, amely végén Benyó 18 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2—2. A fordulás után a csapatok ott foly­tatták, ahol abbahagyták, nevezetesen nagy küzdelemmel és gólokkal. Az 52. percben Barcsay jobbról belőtt labdájá­ból Benyó a tehetetlen Farkas mellett a harmadik gólját szerezte meg. 3—2 a Kinizsi javára. Volt ereje újítani a Bajá­nak és a 67. percben Berényi beadását — Vén lőtte a hálóba. 3—3. A két végveszélyben lévő csapat ta­lálkozója nagy küzdelmet, izgalmas mérkőzést hozott. Nyílt sisakkal tá­madtak, valószínűleg azért, hogy minél hamarabb döntésre vigyék a dolgot. A gyengélkedő védelmeknek köszön­hető, hogy tervük nem sikerült, és a hátralévő két fordulóra hagyták a dön­tést. A döntetlen eredmény inkább a bajaiak számára kedvező a folytatást tekintve. Kitűntek: Benyó, illetve Berényi, Vén, Horváth. Égerházi Péter A mérkőzés jegyzőkönyve: DEBRECENI KINIZSI—BAJAI SK 3-3(2-2) Debrecen, 150 néző. Vezette: Kovács II. L. (Varga L., Lettrich). Debreceni Kinizsi: Vadon — Tóth K., Takács, Zsiga, Szilágyi -— Tréfa, Rása, Horváth, Váczi— Kerek, Benyó. Edző: Garamvölgyi Lajos. Bajai SK: Farkas — Szűcs, Bene, Berényi, Kovács B. — Evanics, Gombás, Kovács L, Vén — Schneider, Horváth. Edző: Koller Viktor. Csere: Tréfa helyett Barcsay a 21., Barcsay helyett Papp Zs. a 72., Horváth helyett László a 81. percben. Sárga lap: Tóth K. a 62., Szilágyi a 77. percben. Szögletarány: 7:4 (4:3) a Debrecen javára. Az NB II. Keleti csoport állása 1. Szeged SC 2. Kazincb. 3. Eger 4. BVSC 5. Szarvas 6. DVTK 7. Deb. MTE 8. Szolnok 9. Nyíregyh. 10. Kecskemét 11. Salg. Sikü. 12. Baja 13. Metripond 14. Debr. K. 15. Mezőtúr 16. Sz. Dózsa 28 17 28 14 28 14 28 12 28 11 28 11 28 10 28 10 28 9 28 28 28 28 28 7 4 47—21 58 7 7 40—26 49 4 10 42—36 46 8 8 34—27 44 9 8 34—29 42 9 8 35—33 42 28 9 12 7 37—30 39 28 10 8 10 39-45 38 7 11 25—26 37 7 11 34—37 37 8 11 39—40 35 8 11 31—36 35 7 12 38—34 34 9 11 29 33 33 9 14 18—39 24 7 18 22—52 16 Eredmények: Mezőtúr—Szeged 0—4, Nyíregyháza—Szolnok 3—1, Metripond —Diósgyőr 0—1, Kazincbarcika—Eger 4—1, Salgótarján—BVSC 0—0, Sz. Dó­zsa—DMTE 1—2. Ez történt az NB I-ben Bp. Honved—Siofok 2—1, Békéscsaba Újpesti Dózsa 1—4, Vasas—Vác 1—4, Ha­ladás—Csepel 2—0, Rába ETO—Debrecen 1—1, Veszprém—Ferencváros 1—1, Tata­bánya—Videoton 1—0. AZ NB I. ÁLLÁSA 1. MTK-VM 29 2. Ú. Dózsa 29 3. Ferencváros 29 4. Pécsi MSC 29 5. Veszprém 29 6. Tatabánya 29 7. Siófok 29 8. Békéscsaba 29 9. Vasas 29 10. Rába ETO 29 11. Videoton-W. 29 12. Bp. Honvéd 29 13. Váci Izzó 29 14. Haladás 29 15. Debreceni VSC 29 16. Csepel 29 18 4 7 47—27 58 17 4 8 41—20 55 13 8 8 45 —31 47 12 9 8 33—22 45 10 11 8 27—23 41 12 4 13 21—27 40 10 9 10 30—31 39 10 8 11 26—32 38 10 8 11 32—39 38 7 14 8 34—29 35 8 11 10 25—30 35 9 8 23 31—37 35 7 12 10 28—30 33 9 6 14 32—42 33 6 14 9 19—30 32 4 10 15 25—49 22 FOGATHAJTÁS • Juhász László (Kiskunfélegyháza) az akadályhajtásban első lett a Magyar Derbyn. : •• VSW.Vxív;: ;í'S '■ -iWi:'• .> 'í r,:* - ■/ • , A lovak nem botlottak meg, de ezt csak kevesen látták... Szilvásvárad, Magyar Derby. A színhely az 1984-es „arany világbaj­nokság”, a verseny a legrangosabb ha­zai viadal. Az indulók közt hat (!) hazai fogat és vendégként a jugoszláv Matus. A nézőtér? Kong az ürességtől, jó, ha a három napon összesen ezer jegy el­kelt. A versenyt eredetileg Máriapó- cson rendezték volna, ám még időben lemondtak az ottani téesz új vezetői a megtisztelő (?) házigazda szerepről, je­lentkeztek a szilvásváradiak, aztán kü­lönösebb bevétel nélkül maradtak. Jö­vőre még nehezebb lesz rendezőt lelni a legrangosabb hazai fogatvetélkedő­re .. . Ami a verseny illeti, a csonka me­zőnyben ott volt két megyebeli hajtó is. Az első napon a két félegyházi közül Bálint szerepelt jobban, nyolc pont hát- ránnyafvégzett az első helyezett Bozsik mögött a harmadik helyen. Juhász László az ötödik lett a díjhajtásban. Jobban sikeredett a második ver­senyszám, a maratonhajtás. Bálint Mi­hály mesterien irányította fogatát, míg Juhász László alig egy ponttal maradt el klubtársa mögött. Bozsik ezúttal is a mezőny fölé nőtt, kitűnően irányította lipicai lovakból álló fogatát, remekül forgolódott a szűk akadályokban. A zárószám, az akadályhajtás csak az összevetés után dőlt el. Itt végre Juhász is kitett magáért, ha csak két másodperc különbséggel is, de megsza: kította Bozsik nyerősorozatát. Ló és hajtója remekül működött együtt, s Váczi Ernő szövetségi kapitány is elis­merően csettintett a látottak alapján: — Ha Juhász lovai a jövőben is így fejlődnek, akkor a remek hajtó jól szere­pelhet a világbajnokságon. Bálint Mi­hály különösen az első két számban tet­szett, de kellemes meglepetést okozott új lovaival Sipos. Bozsik kiváló formában van, ilyen jól még soha sept kezdte az idényt. Kíváncsi vagyok arra, mire tesz­nek képesek hajtőink a nemzetközi meg­méretéseken .. .? Dicsért a kapitány, szép volt az idő, díszesen „öltözöttek” a lovak. Minden együtt a jó versenyhez, „csupán” a fo­gatok és a nézők hiányoztak Szilvásvá­radon . . . A Magyar Derby eredményei: Díj­hajtás: 1. Bozsik (Tápiószentmárton) 34 hibapont, 2. Sipos (Dömsöd) 40, 3. Bálint 42, . . . 5. Juhász 56. Maraton­hajtás: 1. Bozsik 51 hibapont, 2. Sipos 53, 3. Bálint 57. 4. Juhász 58. Akadaly- hajtás: 1. Juhász 0/193 hp/mp. 2. Bo­zsik 0/195, 3. Fintha (Hortobágy), 0/ 203. 4. Bálint 5 hibapont. Az összetett verseny végeredménye: 1. Bozsik 85 hi­bapont, 2. Sipos 93, 3. Bálint 104, 4. Juhász 104. RÖPLABDA Elég lett volna két szettre j'átszani a meccset SZEGEDI ÉPÍTŐK—DUTÉP SC 3:2 (—15, —13, 6, 9, 11) NB I-es női mérkőzés a 13-20. helyért. Szeged, 200 néző. Vezette: Pados, Babati. A találkozó fordulatokban bő­velkedő, 86 perces csatát hozott. A Dutép nagy küzdelemben meg­nyerte az első két játszmát, majd könnyed három „menetben” elfe­csérelte tetemes, nehezen megszer­zett előnyét. Kitűnt: Bezdán, Dobos, Bihari, ill. Czéh, Bognárné. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 13. Szolnok 30 21 9 73:41 51 14. Dutép 30 20 10 77:40 50 15. Közgáz 30 18 12 66:50 48 16. Szeged 30 18 12 63:50 48 17. TFSE 30 16 14 62:56 46 18. Ganz Vili. 30 7 23 33:78 37 19. Budaörs 30 4 26 22:82 34 20. Tatab. 30 2 28 14:88 32 Megjegyzés: a vonal alatti csapa­tok már kiestek az élvonalból. TOTÓ A totó 20. heti játékszelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. Werder Bremen—Kaiserslautern 2:3 2 2. Békéscsaba—Ú. Dózsa 1:4 2 3. Vasas—Váci Izzó 1:4 2 4. Ancona—Foggia 1:3 2 5. Avellino—Reggina 2:0 1 6. Brescia—Cosenza 2:1 1 7. Catanzaro—Torino 0:1 2 8. Licata—Padova 0:1 2 9. Messina—Parma 1:1 x 10. Monza—Barletta 2:1 1 11. Pisa—Cagliari 2:2 x 12. Reggiana—Pescara 1:Q 1 13. Triestina—Como 0:2 2 Pluszmérkőzés: 14. Veszprém—Ferencváros 1:1 x KÉZILABDA _____________ „ Büntetett” az edző, nyert a csapat KISKUNMAJSA—NAGYKANIZSA 21—20 (10—9) NB I/B-s férfikézilabda-mérkőzés, Kiskunmajsa, 100 né­ző. Vezette: Csatlós, Tavarnai. Kiskunmajsa: Rokolya — Szakács Z"., Csontos, Gazsó (5), Kiss (2), Noel (3), Piszmán (1). Csere: Buday (8/7), Vass, Tapodi, Molnár (k). Edző: Buday Ferenc. Az alsóház rangadóján mindvégig izgalmakban bővelke­dő mérkőzést láthattak a majsai szurkolók. Az idegek főleg a hajrában feszültek pattanásig, amikor a játékvezetők Czimmcr Tamást, a vendégek edzőjét sorozatos reklamálás miatt kiállították. Közel öt percig állt a játék, majd a folyta­tásban jobban összpontosítottak a hazaiak és megtartották egygólos előnyüket, amelyben döntő részt vállalt a hazaiak játékos edzője, Buday Ferenc, aki biztos kézzel értékesítette a csapata javára megítélt büntetőket. Kitűnt: Rokolya, Buday, illetve Szabó. KOSÁRLABDA Vereség az utolsó percben ... SZARVAS KECSKEMÉTI SC 71 70 (42—42) NB I-es női mérkőzés az 5—8. helyért, Mezőberény, 200 néző. Vezette: Bukta, Pázsitka. KSC: Brozsek (18), Hegedűs (16/6), Till (8/3), Kovács (2), Fück (23/9). Csere: Kiss, Zsolnai, Tóth (3), Edző: Tóth Viktor. Álmosan kezdett a hazai együttes és ezt a kecskemétiek jól kihasználták. Fück sorra dobta a kosarakat és sokáig nem tudták őt tartani a védők. Csak a félidő végén, néhány gyors indításból elért kosárból, egyenlített a ha­zai együttes. A fordulás után a szarvasiak Kiefer jó dobá­saival elhúztak, ám a végén ismét feljött a KSC, a veze­tést is átvette, de balszerencsére a mérkőzés utolsó má­sodpercében kapott kosárral mégis a Szarvas győzött. Kitűnt: Kiefer (17), ill. Brozsek, Fück.---------------------I---------------------------------------------­RÖ VIDEN • RÖVIDEN • RÖVIDEN LABDARÚGÓ NB III. Helycserés „támadás” az élen SZENTES—KISKŐRÖS 0—1 (0—0) Szentes, 300 néző. Vezette: Szeles. Kiskörös: Szentesi — Vadászi, Szlovák, Kőhalmi, Szent- péteri, Benkó (Filus), Szekér (Pál), Bischoff, Szűcs, Pecznyik, Sörös. Edző: Himer István. 70. perc: Sörös kicselezte a védőket, majd a kifutó kapus mellett a hálóba gurított. 0—1. Az első félidőben a Szentes támadott többet, de teljesen eredménytelenül. A szünet után a kiskőrösiek átvették a játék irányítását, és csak Janiga kapus nagyszerű védései mentették meg csapatukat a nagyobb vereségtől. Kitűni: Szlovák, Kőhalmi, Bischoff, Sörös, a Szentesből senki. MISKE—NAGYSZÉNÁS 1—0 (1—0) Miske, 800 néző. Vezette: Szarka. Miske: Jeszenovics'— Jagicza, Hubert, Paletta, Hayerba- cher, Miskolczi, Csincsák, Tóth, Ginál, Horváth, Veress (Pesti). Edző: Czár Ignác. 43. perc: Tóth 25 méteres szabadrúgását a kapus kiütötte és Csincsák a hálóba helyezte a labdát. Végig a Miske támadott, de a sok gólhelyzet kimaradt és így meg kellett elégednie a szerény különbségű győzelemmel. Kitűnt: Jeszenovics, Jagicza, Csincsák, illetve Molnár, Hankó. KECSKEMÉTI TE—CSONGRÁD 1-2 (0—0) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Topánka. KTE: Peller — Gál, Pataki, Bálint, Boronkai, Torbavecz, Engel (Erki), Fütyü, Horváth, Óvári (Salánki), Berki. Edző: Sz. Tóth Antal. 50. perc: Kéri a bal oldalon kicselezte Gált és a hosszú sarokba lőtte a labdát. 0—1. 57. perc: Jobb oldali támadás után Kéri a balösszekötő helyén teljesen tisztán kapta a labdát és zavartalanul lőtt a hálóba. 0—2. 59. perc: Szabadrúgás után Pataki fejesét a kapus már nem tudta hárítani. 1—2. Az első félidőben a KTE támadott többet és két nagy gólhelyzete is kimaradt. A szünet után a vendégek két gyors góllal eldöntötték a mérkőzést, majd beálltak védekezni, s bár a KTE egy kapura játszott, csak a szépítés sikerült. Kitűnt: Pataki, Boronkai, Horváth, illetve Soós, Maszlag, Kéri. KISKUNHALAS—DABAS 4—1 (2—1) Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Zábrák. Kiskunhalas: Hegedűs — Hermann, Cs. Kovács, Dózsa, Andricz, Németh (Tóth), Sz. Kovács, Serfőző, Bai (Horvai), Papp L., Komáromi. Edző: Mészáros Tibor. 22. perc: Viczkó jobb oldali beadását Kőhalmi fejelte a kapu jobb oldalába. 0—1. 32. perc: Sz. Kovács egyéni játékával szép cselek után egyenlített. 1—1. 39. perc: A lesre játszó védők mellett Komáromi ugrott ki és éles szögből a bal oldali sarokba lőtt. 2—1. 77. perc: Gyors ellentámadás végén Sz. Kovács 14 méter­ről lőtt a kapu bal oldalába. 3—1. 87. perc: Ismét gyors halasi támadás után Dózsa beadását Papp L. kotorta a hálóba. 4—1. Közepes iramú mérkőzésen a KAC taktikája vált valóra. A gyors ellentámadásokból szerzett gólokból elért győzelem csak annak meglepetés, aki nem látta a mérkőzést. Kitűnt: Hegedűs, Sz. Kovács, Komáromi. Ifjúsági erendmény: Khalas—Dabas 2—2. Árvái Mihály Japán több városában befeje­ződtek az asztaliteniszezők csapat Világ Kupájának csoportmérkőzé­sei. A magyar női együttes a Kuba elleni győzelem (3 : 0) után a ven­déglátó japánokkal találkozott Si- becu városában, s az Európa- bajnok együttes, meglepetésre, „si­ma”, 3 : 0 arányú vereséget szenve­dett. (A nők A csoportjából Japán és Magyarország jutott tovább.) A csoportokban az első két-két he­Az NB III. Alföld­csoport állása 1. H. Bem SE 26 16 5 5 50—27 53 2. KTE 26 16 3 7 47—27 51 3. Miske 26 14 7 5 50—27 49 4. RTK 26 15 3 8 59—32 48 5. Dabas 26 12 5 9 37—37 41 6. Kiskőrös 26 13 1 12 58—36 40 7. Mezökov.h. 26 10 7 9 38—35 37 8. Nagyszénás 26 11 3 i: 31—39 36 9. Mezőhegyes 26 11 3 12 32—44 36 10. Orosháza 26 10 5 11 30—31 35 11. Csongrád 26 9 6 11 20—31 33 12. Malév SC 26 10 2 14 28—47 32 13. Gyula 26 8 7 11 34- 43 31 14. Tápé 26 7 9 10 35-48 30 15. Szentes 26 7 3 16 29—43 24 16. Kiskunh. 26 2 5 19 20—64 11 •További eredmények: Bem SE—Me- zőkovácsháza 2 0, Malév—Gyula 2— 1, Rákosmenti TK Mezőhegyes 2—0, Orosháza—Tápé 1—1. lyen végzett együttesek vasárnap csomagoltak, s valamennyien Oszakába mentek, ahol hétfőtől szerdáig a nyolc-nyolc legjobb vá­logatott direkt kiesésben folytatja küzdelmét az igen tekintélyes pénzdíjakért. Vasárnap délután zsúfolásig megtelt a debreceni városi sport- csarnok, a DVSC és a Rosztszel- mas Rosztov női kézilabda KEK- döntőre. A nézők nagy tapsviharral, felállva köszöntötték kedvenceiket, zúgott a „kupagyőztes, kupagyőz­tes!” buzdítás, s a bizalom jeleként egy helyi cukrászmester a trófea marcipánból készített mását nyúj­totta át Tóth Ildikónak, a helyiek csapatkapitányának. A mérkőzés igazolta a várakozást, végig nagy küzdelem folyt, s a debreceniek nem túl jelentős, négygólos előnyt sze­reztek a jövő vasárnap sorra kerülő visszavágóra. DVSC—Rosztszel- inas Rosztov (szovjet) 21:17 (12:11). NYUGAT-BERLIN. Szenzáci­ós eredményt hozott az NSZK nemzetközi teniszbajnokságának vasárnap lejátszott döntője. A női egyesben az eddig játszmát sem ve­szített, két toronymagas esélyes drámai küzdelméből a 16 éves, ju­goszláv Szeles Mónika került ki győztesen, megszakítva nagynevű nyugatnémet ellenfele, Steffl Graf párját ritkító, 66 mérkőzésen át tartó győzelmi sorozatát. Szeles Mónika—Steffi Graf 6:4, 6:3 (MTI) SAMORIN. Az ifjúsági díjugra­tó-válogatott Csehszlovákiában nemzetközi versenyen vett részt. A nagydíjat Szász Attila nyerte, Karola nyergében, második Nagy Andrea, Rozmaring nevű lovával. (MTI) HAMBURG. Szép magyar si­kert hozott a vasárnap megrende­zett nemzetközi maratoni futóver­seny. A nők viadalát Nagy Judit nyerte 2:34:16 órával, a brazil Ma­rija Narock (2:36:25) és a szovjet Olga Markova (2:38:00) elptt. (DPA) Két T ungsram-gyári együttes szerepel majd a női röplabda­bajnokság felsőházában, az ősszel kezdődő új idényben. Vasárnap ugyanis Kaposvárott a helyi Tungs­ram gárdája a 9—-12. helyért leját­szott mérkőzésen 3:1 (—12, 13, 2, 8) arányban legyőzte a BSE csapa­tát, és ezzel a még hátralévő talál­kozóinak eredményétől függetlenül, beverekedte magát a legjobb tíz csa­pat mezőnyébe. így a nagy múltú újpesti Tungsram csapata mellett a kaposváriak is az éremért küzdők csoportjába kerültek. A