Petőfi Népe, 1988. május (43. évfolyam, 103-129. szám)

1988-05-16 / 115. szám

1988. május 16. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT • SPORT LABDARÚGÓ NB II KSC-helyzetek, Vegyész-gólok Kazincbarcikán a hazai csapat len­dületes támadásaival kezdődött a já­ték. Beszorult a KSC az első percekben és védekezésre kényszerült. Szerencsére a lestaktikának a Vegyész nem találta meg az ellenszerét. A kecskeméti együt­tes zárt védekezésből próbált gyors el­lentámadásokat indítani. Az 5. percben Tóth Cs. erős lövését csak másodszorra tudta megfogni a kapus. A 12. percben Zsiga pontos beadását Balogh csukafejessel irányította a sa­rok felé, de Erdei nagy bravúrral hárí­totta a labdát. A 17. perc után kétszer is óriási helyzetben hibáztak a kecske­métiek. Előbb Kiss a félvonalnál ugrat­ta ki Domonicsot, aki közel 10 méteres előnnyel vezette kapura a labdát. Ami­kor a 11-es pontra ért, ügyetlenül és gyengén gurított, s a kapus könnyedén hárított. A 20. percben Freppán csípte el Szamosi rövid hazaadását. Nyitva állt előtte az út, de elhamarkodottan a léc fölé lőtt! A 24. percben ismét Erdei „tornászta ki” Orlóczki gólnak látszó bombáját. A 31. percben egészen fur­csa előzmények után szerezte meg a vezetést a hazai együttes. Freppán cse­lezte be magát a hazai kapu elé. A 16-oson belül buktatták, de a játék­vezető továbbot intett. A gyors ellentá­madást Óvári buktatása állította meg. A szabadrúgást 25 méterről Kerekes vé­LABDARÚGÓ NB III gezte el, és nagy erővel lőtt a bal sarok­ba. 1—0. A szünet után nagyot fordult a játék képe. A hazaiak az előny birtokában védekezésre rendezkedtek be, és most ők vezettek veszélyes ellentámadáso­kat. Az 53. percben a fejelni készülő Tóth Cs. elől Novák öklözte ki a lab­dát. A: ellentámadásból Asszony Bar- tuska elé adott, aki a kifutó Erdei kapus mellett 12 méterről a hálóba gurított. 2 —0. A 77. percben egy szabadrúgás után Zsiga Csipka elé adta a labdát, aki 12 méterről nagy gólt lőtt. 3—0. Az utolsó percekben állandóan a hazaiak tizenhatosán folyt a játék, de gólt csak a 89. percben ért el a kecskeméti csa­pat. Freppán és Rácz adogatása után a felfutó Málik elé pattant a labda, aki 25 méterről talált a hálóba. 3—1. A 90. percben Kiss lövése a felső lécről a gól­vonalra pattant, majd a védők felsza­badítottak. A kecskeméti csapat a 90 perc alatt sokkal több helyzetet dolgozott ki, mint a hazai együttes, de szinte valamennyit el is hibázta. Ugyanakkor a védekezésből in­dított gyors ellentámadásokkal a Ka­zincbarcika biztosan nyerte a mérkőzést. Kitűntek: Novák, Sztahon, Bartus- ka, Orlóczki, illetve Somogyi, Málik, Kiss. Farkas Tibor A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE KAZINCBARCIKA—KECSKEMÉTI SC 3—1 (1—0) Kazincbarcika, 1500 néző. Vezette: Kovács II. (Stamler. Vad). Kazincbarcika: Novák — Csipka, Sztahon, Kerekes, Szamosi — Balogh, Bartuska. Búza, Asszony — Orlóczki, Zsiga. Edző: Balázs András. KSC: Erdei — Málik, Somogyi, Ba- bis, Domonics — Rácz, Csincsák, Óvári, Kiss — Tóth Cs., Freppán. Edző: Szent- mihályi Antal. Csere: Balogh helyett Szabó a 61., Asszony helyett Barta a 75., Óvári he­lyett Herceg a 72. percben. Sárga lap: Csipka a 67. percben. Gólszerzők: Kerekes a 31., Bartuska a 53., Csipka a 77., Málik a 89. percben. Szögletarány: 5:4 (3:2) a KSC javára. A labdarúgó NB II állása Pont: 1. Veszprém 32 18 6 8 41­-23 42 2. Szeged 32 14 10 8 51­-28 38 3. Dunaújváros 32 14 10 8 52­-35 38 4. Ózd 32 12 14 6 37 26 38 5. Szolnok 32 16 6 10 53-45 38 6. Metripond 32 14 8 10 47-42 36 7. Csepel 32 14 7 11 42-39 35 8. DVTK 32 15 5 12 39-44 35 9. Nyíregyháza 32 13 8 11 41-38 34 10. Bp. Volán 32 13 8 11 45­43 34 11. Komló j 32 12 9 11 48 40 33 12. Kecskemét ^ 32 14 5 13 51­-49 33 13. Eger 32 9 12 11 36—45 30 14. Nagykanizsa 32 11 7 14 33­-40 29 15. Ajka 32 9 11 12 29­-37 29 16. III. kér. TTVE 32 7 14 11 37-47 28 17. Kazincbarcika 32 7 12 13 30-38 26 18. Salgótarján 32 8 8 16 34 42 24 19. Építők 32 7 7 18 30­-51 21 20. Szekszárd 32 6 7 19 29­53 19 Bajai és kecskeméti győzelem a megyei rangadókon Eredmények: Szekszárd—Szeged 1—1, Dunaúj­város—Volán 2—2, Szolnok—Salgótarján 3—1, Csepel DVTK 0 0, Metripond Nagykanizsa 2 —0, Veszprém Eger 1—0, Ózd Ajka 1 I. III. kér. TTVE—Építők 2—0, Nyíregyháza—Komló 1 —1. i BAJAI SK—H. KUN BÉLA SE 5 —0(5—0) Baja 1500 néző: Vezette: Szabad. Bajai SK: Farkas — Teleki, Szabó L., Szabó M., Tóth (Harsányi), Eva- nics, Morvái, Szajkó, Sárközi, Vén (István), Pauk. Edző: Szőcs Lázár H. Kun BSE: Dobszai Fekete, Lenkefi, Lipták, Endre, Kurucz, Bu­dai, Berki, Dobos, (Kurucz), Bódi (Le- hota), Fütyü. Edző: Farkas László. 14. perc: Evanics pontos beadását Morvái lekezelte, egy lövőcsellel elfek­tette a kapust, majd az ellenkező sarok­ba gurított 1—0. 24. perc: Szabó L. hatalmas felső-sarkos szabadrúgását Dobszai kiütötte, és a berohanó Vén a kapu bal oldalába helyezte a labdát. 2 —0. 34. perc: Morvái a honvéd-kaputól 25 méterre labdát szerzett, megiramo­dott majd 14 méterről nagy erővel a bal felső sarokba lőtt. 3—0. 40. perc: A labda az egyik védőről Sárközi felé pattant, aki a kimozduló kapus mellett biztosan talált a kapuba. 4—0. 44. perc: Sárközi a jobboldalon lefutotta védőjét, kapu felé iramodott, majd 12 méterről lőtt. A labda a felső léc éléről a gólvonal mögé pattant (a partjelző jelezte a gólt), majd a labda kijött a kapuból, de a berohanó Vén a bizton­ság kedvéért a hálóba helyezett ismét. 5—0. Kitűntek: Morvái (mezőny legjobb­ja) Szabó L., Evanics, Sárközi, illetve Dobszai. Ifjúsági eredmény: BSK—HKBSE 2 —0(0—0) KECSKEMÉTI TE—MISKE 1—0 (1-0) Kecskemét, 1200 néző. Vezette: Var­ga­KTE: Varga — Lipők, Gál, Bukó, Érsek (Kulmann), Farkas, Seres (Hor­váth L.), Kiss P., Nagy, Kovács, Vági. Edző: Linka József. Miske: Tasnádi — Jagicza, Goldsch- midt, Hubert, Tamási, Pongó (Bog­nár), Tóth, Pesti, Horváth F., Kákonyi (Horváth P.), Pécsi. Edző: Molnár Fe­renc. 2. perc: Lipők lágyan ívelt a kapu elé, s az őrizetlenül hagyott Kiss P. könnyedén fejelhetett s kapujában ra­gadt Tasnádi mellett a háló jobb alsó sarkába. 1—0. 88. perc: Jagicza sza­bálytalanul szerelte Nagyot, amiért Varga játékvezető kiállította a miskei jobbhátvédet. Ideges hangulatú szikrázóan kemény, helyenként durva mérkőzésen a játéko­sok többet törődtek a „matematikával", mint a játékkal: szabálytalanságok után senki sem akart adósa maradni a másik­nak, s ezért alacsony színvonalúvá sike­redett a megyei rangadó, s labdarúgást nem, de sok durvaságot és erélytelen játékvezetést azonban láthatott a szur­kolósereg. Kitűntek: Lipők, Bukó, illetve Goldschmidt. Ifjúsági eredmény: KTE—MISKE 5 —0 Hegedűs Géza KALOCSA—OROSHÁZI MTK 2—1 (1-0) Kalocsa, 600 néző. Vezette: Köböl. Kalocsa: Gojtán — Berta, Kernya, Nagy, Aradi, Kovács, Szabó, Flórián, Facskó (Dudás), Martikán, Bleszák (Szellák). Edző: Tamás Ferenc. 38. perc: Aradi már csak két méterre volt a gólvonaltól, amikor a védők há­tulról buktatták. A megítélt tizenegyest Kernya értékesítette. 1—0. 63. perc: Flórián átadásával Bleszák kiugrott a védők közül, kissé oldalra keveredett, majd éles szögből a hálóba lőtt. 2—0. 68. perc: Martikán kézzel ütött a lab­dába a büntető területen belül. A tize­negyest Kupeczki lőtte a hálóba. 2—1. Az első félidőben jól, a szünet után már inkább csak lelkesen játszott a kalocsai együttes. Kitűnt: Kernya, Flórián, Szabó, Nagy, illetve Hegedűs 1. Ifjúsági eredmény: Orosháza—Kalo­csa 2—1. GYULA—SOLTVADKERT 5—0 (2-0) Gyula, 600 néző. Vezette: Jankus. Soltvadkert: Kerpits — Szabadi, Csesznegi (Bibók), Windecker, Zsikla (Varga), Frittmann, Szabó, Cseh, Szűcs, Katzenbach. Juhász. Edző: Fá­bián Dezső. 18. perc: Jónás szöglete után Cserhá­ti fejesgóllal szerezte meg a vezetést. 1 —0. 25. perc: Jónás szögletéből ezúttal Megyebíró fejelt a kapuba. 2—0. 55. perc: Répási átadása után Cserháti lőtt a vadkerti kapuba. 3—0. 63. perc: Jó­nás szöglete is ezúttal gólhelyzetben ta­lálta Cserhátit, aki most sem hibázott. 4—0. 84. perc: Jónás szabadrúgását Kerpits kiejtette és Zsidó állította be a végeredményt. 5—0. Kitűntek: Tóth, Cserháti, Jónás, Ko­vács, illetve a vadkerti csapatból senki. A labdarúgó NB I állása 1. Bp. Honvéd 26 15 6 5 39 21 36 2. Tatabánya 26 13 9 4 56—29 35 3. Ú. Dózsa 26 11 10 5 45—27 32 4. Rába ETO 26 13 6 7 44-36 32 5. Haladás 26 9 10 7 35—32 28 6. MTK-VM 26 12 4 10 46- 45 28 7. FTC 26 9 8 9 38 31 26 8. Vasas 26 8 10 8 31 30 26 9. PMSC 26 9 8 9 26 29 26 10. Siófok 26 8 8 10 32 39 24 11. Vác 26 7 9 10 27 30 23 12. Békéscsaba 26 6 11 9 26-39 23 13. ZTE 26 6 9 11 23-30 21 14. Videoton 26 4 13 9 22 29 21 15. DMVSC 26 7 6 11 29—42 20 16. Rákóczi FC 26 3 9 14 21 51 15 Eredmények: PMSC—ZTE 1—0 (0—0), Váci Iz­zó—Tatabánya 1—2 (1—1), Haladás—MTK-VM 2 0 (0—0), Rákóczi FC Siófok 0 0, Békéscsaba Ú. Dózsa 2—1 (2—1), Vasas—DebreceifO—1 (0 —1), FTC—Videoton 3—0(2—0), Rába ETO- Bp. Honvéd 4—2 (1—1), A labdarúgó NB III állása 1. Szarvas 2. Baja 3. Miske 4. Szegedi D. 5. OMTK 6. Gyula 7. H. Szabó L. SE 8. KTE 9. Csongrád 10. H. Kun BSE 11. Mezőkovácsháza 12. Szentes 13. Kalocsa 14. Békés 15. Soltvadkert 25 22 2 1 61—19 44 25 17 6 2 62—21 40 25 15 5 5 55—21 35 25 12 6 7 46—32 30 25 12 5 8 43—36 29 25 11 6 8 41—38 28 25 11 6 8 33—36 28 25 12 2 11 41—30 26 25 10 6 9 35—33 26 25 8 6 11 30-40 22 25 3 11 11 27—38 17 25 5 7 13 20—34 17 25 7 3 15 23—39 17 25 6 4 15 17—47 16 25 4 7 14 28-48 15 25 1 6 18 14—62 8 16. Martfű Eredmények: Martfű—Honvéd Szabó L. SE 0 1, Szegedi Dózsa—Békés 3—1, Szarvas—Mező­kovácsháza 3—2, Csongrád—Szentes 2—2. TOTÓ A totó 20. heti játékszelvényén szereplő mérkőzé­sek eredményei: 1. Békéscsaba—Ú. Dózsa ............... 2:1 1 2. Haladás VSE—MTK-VM ............... 2:0 1 3. Váci Izzó—Tatabánya....................... 1:2 2 4. Dortmund—Bayer Leverkusen ........ 2:2 x 5. B. München—VfB Stuttgart............. 2:1 1 6. W. Mannheim—B. Uerdingen......... 2:2 x 7. Meppen--Osnabrück......................... 3:0 1 8. Freiburg—St. Pauli ........................... 1:1 x 9. Como—Milan..........— .*.................. 1:1 x 10 . Pisa —Torino .................................... 2:0 1 11. Bari—Cremonese............................... 0:0 x 12 . Catanzaro—Lazio ............................. 1:1 x 13 . Genoa—Atalanta............................... 0:2 2 Pó tmérkőzések: 14. Rába ETO—Bp. Honvéd ................. 4:2 1 15 . Rákóczi FC—Siófoki Bányász......... 0:0 x 16 . Pécsi MSC—Zalaegerszeg................. 1:1 x Bi rkózó Alföldi Tüzép Kupa és Bóbis Gyula emlékverseny A vártnál jobb hazai teljesítmény Tihanics és Ignácz megtréfálta ellenfeleit Bállá József, a Kecskeméti SC birkózóinak vezetőedzője egy aranyéremmel már kiegyezett vol­na a szombati nemzetközi verseny előtt. Az I. Alföldi Tüzép Kupa és Bóbis Gyula nemzetközi emlék- versenyre 18 egyesület közel 100 birkózója érkezett a kecskeméti Városi Sportcsarnokba. Az első meglepetést az okozta, hogy a BVSC válogatottjai közül is sző­nyegre léptek néhányan, azok, akik nem utaztak el csapattársaik­kal Svédországba. A sorsolásnál a hazaiak nem tartoztak éppen a szerencsések kö­zé. Tihanics Tibor és Ignácz Zoltán is súlycsoportja legjobbjait kapta a selejtezőkben, így aztán csak nehe­zen kivívott győzelmek árán kerül­hettek be a fináléba. A közelgő országos bajnokságra készülő sza­badfogású mezőnyt alaposan meg­lepte a két kecskeméti kötöttfogá­sú: mindketten imponáló fölénnyel végeztek a verseny élén. Tihanics a válogatott keret tagjai közül le­győzte Migléczit és Keresztest is. Utóbbit, a kaposvári birkózót a döntőben 4:0-ra verte. Ignácz Zol­tán még nagyobb fegyvertényt vitt véghez, a csoportmérkőzések so­rán legyőzte az Európa-bajnoksá- gon is szerepelt válogatott Dvorá- kot. A döntőben sokkal könnyebb ellenfelet kapott Varga személyé­ben, akit 13:2-es állásnál léptettek le ellene. A házigazdák közül kitett magá­ért a nemrégiben Ceglédről leiga­zolt 90 kg-os Bállá István is, aki a hatodik helyen végzett. így a KSC versenyzői a vártnál jobb eredmé­nyekkel örvendeztették meg a me­gyeszékhely birkózást kedvelő szurkolóit. Eredmények: 48 kg: 1. Horváth Gy. (Csepel), 2. Horváth L. (HVSE), 3. Lázár (H. Papp SE). 52 kg: 1. Szabó L. (HVSE), 2. Szávai (BHSE), 3. Marosvölgyi (BVSC). 57 kg: 1. Tihanics (KSC), 2. Ke­resztes (Kaposvár), 3. Migléczi (DVTK). 62 kg: 1. Orbán (Csepel), 2. Bátya (Csepel), 3. Ferencz (DVTK), 68 kg: 1. Podolszky (BHSE), 2. Kiss F. (SZVSE), 3. Dobi (FTC). 74 kg: 1. Gulyás (Csepel), 2. Nagy J. (FTC), 3. La­katos (DVTK). 82 kg: 1. Ignácz (KSC), 2. Varga (Csepel Autó), 3. Drovák (BVSC). 90 kg: 1. Gyuris (Szeged), 2. Kiss (Bp. Spartacus), 3. Gschwindt (NDK-beli). 100 kg: • Tihanics Tibor (KSC) válogatott for­mában versenyzett szombaton. 1. Kiss F. (FTC), 2. Robotka (Cse­pel), 3. Tóth T. (Csepel Autó). 130 kg: 1. Klauz (Csepel), 2. Udvardi (Csepel), 3. Hajdú (FTC). Két arany-, két ezüst-, két bronzérem az Európa-bajnokságon Nagyszerűen szerepeltek a magyar kötöttfogású birkózók Kolbotnban, az Európa-bajnokságon. Vasárnap délután hat „Hegedűs-legény” csatáz­hatott az érmekért, közülük négyen a legnemesebbért, az aranyért léphet­tek szőnyegre. Sike a török származású, de már NSZK-állampolgár Yildiz ellen szoros mérkőzésen nyert 2:1 arányban, s ezzel harmadik lett. Az ifjúsági Európa-bajnok Takács megsemmisítő fölénnyel győzött a lengyel Tracz ellenében — az 5.45 percben technikai tussal bizonyult jobbnak a magyar fiú, az állás 17:2 volt ekkor a javára. O is bronzérmet vehetett át. A sikersorozat a 68 kg-os súlycsoportban Repka Attila révén folytatódott, aki a román Carera ellen, hosszabbítás után 3:2-re nyert és Európa-bajnok lett. Bódi Jenő is szoros mérkőzésen, 2:1-es eredménnyel vívta ki az arany­érmet a bolgár Nencsev ellen. A két ezüst Komárominak és Majornak jutott. Mindketten nagy csatát vívtak Mamiasvili, illetve Jordanov ellen, de ezút­tal vesztettek. A magyar kötöttfogású birkózók így is remek mérleget zártak a 35. EB-n, s a hat érem több mint biztató az olimpia előtt. KÖNNYŰBÚVÁRSPORT Néhány jó eredmény a Hírős Kupán Tizenötödik alkalommal rendezték meg Kecskeméten a Hírős Kupa könnyűbúvár uszonyos és búvárúszó versenyt, amelyre 12 egyesület 112 sportolója nevezte be legjobbjait. A vetélkedőt két csehszlovák együttes, a Bratislava és a Karlovy Vary indulása emelte nemzetközivé. Hosszú idő után végre a házigazdák is kitettek magukért a felnőtt mezőnyben, a férfiaknál Gábor, a nőknél pedig Czagány ért el néhány figyelemre méltó eredményt. A csapatversenyt a Kaposvár nyerte 493 ponttal, az MHSZ-ÉBKM Vízmű együttese a negyedik lett 149 ponttal. A hazai versenyzők jobb egyéni eredményei: Férfiak, búvárúszás 50 m: 6. Sáfár 19,91. 100 m: 5. Góbor 45,69. 400 m: 3.Góbor 3:36,20,... 6.Sza­bó 3:52,58. Uszonyosúszás; 100 m: 5. Góbor 45,93, 200 m: 5. Góbor 1:42,70. 4x100 méteres váltó: 3. Vízmű 3:15,02. 4x200 m: 3. Vízmű 7:18,01. Nők, uszonyosúszás 100 m: 2. Czagány B. 49,44 200 m: 2. Czagány 1:48,14. SAKK OB I Továbbra is élen a Dutép FÉRFIAK: DUTÉP SC—TÖREKVÉS SE 9—5 Küzdelmes mérkőzés, értékes győzelem — így összegezhető a szomba­ton lejátszott budapesti találkozó a kecskeméti csapat szemszögéből. Nehéz ellenfélnek bizonyult a Törekvés, és ez még értékesebbé teszi a 9 pontos teljesítményt. Az egyéni eredmények (elöl a Dutép SC sakkozói): Grószpéter—Székely döntetlen, Károlyi—Kállai döntetlen, Morten- sen—Dely 1—0, Varasdy—Rövid 1—0, Forgács—Fehér 0—1, Brandics —Honos 0—1, dr. Erdélyi—Hevér döntetlen, Máthé—Tóth 1—0, Kor­mányos—Tomanovics 1—0, Vidéki—Kun 1—0, Siklósi—Váraljai 1—0, Sárosi—Szíva döntetlen. Az ifjúsági táblákon Soós győzött, Bezdán pedig elvesztette játszmáját. Bár csökkent a kecskeméti csapat előnye, továbbra is őrzi helyét a bajnokság élén: Dutép SC 78, Bp. Honvéd 73,5 (1), MTK-VM 73,5, Bp. Spartacus 63 (1). Tegnap a 9. fordulóban a Bp. Vasas otthonába utazott a kecskeméti csapat. A mérkőzés lapzárta után ért véget. NŐK: DUTÉP SC—TÖREKVÉS SE 1,5:0,5. Csonkics ismét megszerezte a teljes pontot, s ezzel a csapatgyőzelmet. A második táblán Kurucsai Margit döntetlent ért el Egerland ellen. —lovas— RÖPLABDA Vereség Kecskeméten és Kaposváron is KAPOSVÁRI VASAS IZZÓ—DU­TÉP SC 3:0 (12, 9, 13) NB I-es női mérkőzés. Kecskemét. Vezette: Zsillé, Legendás. , A vendégcsapat sokkal lelkesebben és jobban is játszott. A Dutép erejéből csak két szoros játszmára tellett. Kitűnt: Marek, Sántosiné, illetve Crnkovics. KAPOSVÁRI VASAS IZZÓ—DU­TÉP SC 3:1 (7, —10, 4, 2) Autósport Csak részben igazolódott be a Hungaroca- mion Truck Trophy szervezőinek várakozása: a szombati 30 ezres nézőseregnél jóval többen, mintegy hetvenezren voltak kiváncsiak a Hun- garoring vasárnapi műsorára, de a remélt 100 ezres határt meg sem tudták közelíteni. A csúszós pályán nagy harc dúlt a Nagydí­jért, a minél előkelőbb helyezésekért, de min­denképpen a papírforma felborulását jelezte, hogy az első sorból startolt szovjet Ivanov és Krasznai János tudta tartani a tempót, s ked­vező pozícióját nem engedte át. Krasznai a második körben a 8-as ellenőrző pontnál ki­csúszott, s mire a „fűnyírásból" visszatért a betonra, többen elhagyták. A szenzációs kanyartechnikával büszkélke­dő, egyébként a kiskategóriában versenyző Ivanov viszont négy körön át az élen autózott, és bravúros teljesítménye értékéből az sem von le semmit, hogy később az erősebbek közül hárman is lehagyták. A győzelmet a nagyka­tegóriás brit Levett — aki szombaton egy negyedik, vasárnap pedig egy hatodik helye­zést könyvelhetett el — szerezte meg, a jóval esélyesebbnek tartott Walker és a svájci Gor- rett előtt. Az csőáztatta pályát kedvelő Krasz­nai a hetedik, Dinnyés László a tizedik, míg a harmadik Wiagyar, Tamási László a tizen­kettedik helyen futott célba. Mindhárman fe­lülmúlták a várakozást. Csak emlékeztetőül, s összehasonlítási alapul: egy éve a hazaiak közül csupán Krasznai János teljesítette a tá­vot, s akkor neki is meg kellett elégednie a tizenharmadik hellyel. MAI MŰSOR TV II. MŰSOR: 20.00—21.00: Körzeti tévéstúdiók — Budapest — Pécs — Szeged MOSZKVAI TV I, MŰSOR: 6.35: Labdarúgószemle. 7.05: Vereség film — 1. rész. 8.35: A Lal együttes műsora. 9.00: Hírek. 13.30: Hírek. 13.45 Dokumentumfilmek. 14.35: Vidám startok 15.20: Hírek. 15.25: Objektív. 1 5.55: Rajz­filmek. 16.15: A szibériai föld. 16.55: A forradalom folytatódik — dokumentum- film. A szünetben: Világhíradó. 19.00: Hír­adó. 19.40: Az átalakítás reflektorfényé­ben. 19.50: A bross — tévéjáték. 20.50: Világhíradó. 21.00: P. Burcsuladze Rah- manyinov-románcokat énekel. 21.40: Hosszú út a dűnéken —tévéfilm — 1. rész. 22.55: Hírek. 23.00: J. Bisztrickaja, a Szov­jetunió Kiváló Művésze. ÚJVIDÉKI TV: 16.25: Műsorismertetés. 16.30: Sport­krónika. 16.45: Intermezzó. 16.50: Tv- napló — magyarul. 17.05: Reklám. 17.10: Tv-napló. 17.30: Gyermekműsor. 17.45: Gyerünk a szórakozóhelyre. 18.00: Fizika, kultúra, sport. 18.30: Információs blokk. 18.55: Reklám. 19.00: Ma: tájékoztató mű­sor. 19.15: Rajzfilm. 19.25: Reklám. 19.30: Tv-napló — magyarul. 19.55: Reklám. 20.00: Napjaink — magyarul. 21.00: Zene­bona. 21.30: Tv-napló. 21.45: Műsorzárás. KOSSUTH RÁDIÓ: 8.20: Hogy tetszik lenni? — Nyugdíjasok műsora 9.00: A hét zeneműve — Goldmark: Sába királynője 9.39: Ki kopog? — A Gyermekrádió mű- . sora 10.05: Nyitnikék— Kisiskolások műsora 10.35: A hét költője: Tandori Dezső 10.45: Kamarazene 11.00: Ha én kertész lehetnék... — Bog­dán István írása a régi magyar kertműve­lőkről 11.20: Katonadalok 11.34: A Balogh család — Veres Péter re­génye folytatásokban (XXVII/22. rész) 12.45: Mintha külföldön lennék... — An­tal Éva riportja az üzletek magyartalan elnevezéséről 13.00: Klasszikusok délidőben 14.10: Bicskavásárlás 14.24: Nóták 15.09: Világablak (129) 15.30: Kóruspódium 15.55: Muzsikáló természet 16.05: Hangoló — Gyerekek zenélő órája 17.00: Eco-mix 17.30: Az Oslói Filharmonikus Zenekar Christian Sinding műveiből játszik 18.10: Levelekről röviden 19.15: Első kézből 20.15: A Rádió Dalszínházának bemutató­ja — Bakki József: Fülemile — Egyfelvo- násos vígopera 20.55: Egy rádiós naplójából 22.00: Hírvilág 22.33: Halló, itt vagyok! — A telefonnál: Szilágyi János 23.30: Arturo Toscanini Brahms-műveket vezényel az NBC szimfonikus zenekara élén 0.15—4.20: Éjfél után ... PETŐFI RÁDIÓ: 8.05: Népdalcsokor 9.05—12.00: Napközben 12.10: Keringók, polkák fúvósokra 12.25: Kis magyar néprajz 12.30: Közvetítés a Kárpátia étteremből 13.05: Slágermúzeum 14.00: Kettőtől ötig ... 17.05: Kölyökrádió 17.30: Ötödik sebesség 18.30: Tip-top parádé 19.05: Régi magyar dalok és táncok 19.30: Sportvilág Közben: tudósítás a teke-világbajnokság- ról 20.10: A Rádiószínház bemutatója — Amíg hajnalodik — Zalán Tibor hangjá­21.05: Hot Club Zenés összeállítás II/2. rész 22.05: Rockújság 23.10—0.14: Könnyűzene — esti hangu­latban BARTÓK RÁDIÓ: 9.06: Romantikus zene 10.35: Zengjen a muzsika! 11.05: Salzburgi Ünnepi Játékok — Vl/4. rész — Kathleen Battle (ének) hangver­senye 12.26: Zenekari muzsika 13.05: Kilátó 13.50: A Norvég Rádió szórakoztató zene­kara játszik 14.20: Bach: E-dúr hegedűverseny 14.41: A Magyar Fúvósötös felvételeiből 15.17: Catalani: La Wally—Négyfelvoná- sos opera 17.30: Látogatás a Liszt Ferenc Zenemű­vészeti Főiskolán. X/1. rész 18.30: Zenekari muzsika 19.05: Két hangon 19.35: Dalok Friedrich Rückert verseire 20.00: Prágai Tavasz —- Kapcsoljuk a prá­gai Smetana- termet (ÉLŐ). A Lett Aka­démia szimfonikus zenekarának hang­versenye Kb.: 20.50: Külföldi tudósoké a szó Kb.: 21.05: Sorsvonal — Sárándi József versei Kb.: 21.10: A hangversenyközvetítés foly­tatása Kb.: 22.00: A Lipcsei Rádió énekkara Men- delssohn-kórusokat énekel 22.20: Barokk muzsika 22.50: A hét zeneműve. Goldmark: Sába királynője