Petőfi Népe, 1986. szeptember (41. évfolyam, 205-230. szám)

1986-09-15 / 217. szám

1986. szeptember 15. • PETŐFI NÉPE • ” SPORT - SPORT - SPORT LABDARÚGÓ NB II. Idegenben továbbra sem megy a BSK-nak Hazai támadásokkal indult a ^mérkőzés. A bajaiak szoros em­berfogadásra rendezkedtek be, különösen a veszprémiek gól­zsákját, Gáspárt tartották „meg­figyelés” alatt. Az 5. percben Judik szöglet­rúgás után tévesztett célt. A ven­dégek támadókedvét újabb két szöglet is jelezte. A 16. percben azonban Onhausz távoli lövése alig kerülte el Farkas kapuját, s ezt követően átvette a játék irá­nyítását a hazai gárda. A ba­jaiak többnyire vaktában előre vágott labdákkal próbálkoztak, de ezeket a halovány támadási kísérleteket könnyedén hárítot­ták a hazai védők. Ám, a bajai védelem is jól állt a lábán, s az első félidőben megmentette ka­puját a góltól. Fordulás után heves küzdelem alakult ki, amelyből az 58. perc­ben a hazaiak kerültek ki győz­tesen. Ekkor Judik elvesztette a felezővonalnál a labdát, Csornai megiramodott Farkas kapuja je­lé, két jó testcsellel elment az őt támadó bajai védők mellett, majd a kapujából kifutó Farkast is át­játszva szerezte meg a vezetést a veszprémiek javára. 1—0. A gól „megzavarta” a hazai csapatot, mert a bajaiak kerültek A mérkőzés jegyzőkönyve: VESZPRÉM—BAJAI SK 1—0 (0—0) Veszprém, 3000 néző. Vezette: Eöry (Karáth, Vankó). Veszprém: Andonka — Belső, Baranyi, Marth, Perger, Csornai, Onhausz, Pék, Bognár, Gáspár, Tóth. Edző: Gazsó Illés. BSK: Farkas — Turné, Szabó, Judik, Krecska, Andreidesz, Morvái, Möhovics, Harsényi, Szőcs, Bognár. Edző: Temesvári Tibor. Csere: Bognár helyett Horváth F. a 60., Tóth helyett Fridmann a 80. percben. Sárga lap: Mohovics a 74., Csornai a 79. percben. Szögletarány: 5:2 (3:2), a Bajai SK javára. fölénybe. Erőteljesen rohamoz­tak, de a kapu előtt rendre el­fogyott a kék-sárga csatárok tu­dománya. Az ellenkező oldalon Farkas kapus állította megold­hatatlan feladat elé a veszprémi támadókat, így több gól nem esett a mérkőzésen. összességében kemény, nagy iramú küzdelmet láthatott a kö­zönség, melynek végén csak mi­nimális különbséggel kerekedett felül az idén remekül szereplő veszprémi csapat. Ez nagymér­tékben Krecska remek védőmun­kájának köszönhető, aki teljesen kikapcsolta a játékból a hazaiak gólerős játékosát, Gáspárt. Kitűntek: Baranyi, Marth, Cso­rnai, ül. Farkas, Szabó, Judik. F. I. Az NB II. állása: 1. Veszprém 2. Ganz-MAVAG 3. Kaposvár 4. Bp. Volán 5. Metrlpond 6. Szolnok 7. Salgótarján 8. Vác 9. Csepel 10. Szarvas 11. Űzd 12. SZEOL-Délép 13. Diósgyőr 14. Baja 15. Komló 16. Nyíregyháza 17. Budafok 18. Keszthely IS. Szekszárd 20. Olajbányász 7 5 11 12-4 11 7 5-2 15—10 10 7 4 2 - 7—3 10 7 4 12 17—10 9 7 3 3 1 13—6 9 7 4 12 12—9 9 7 4-3 12—11 8 7 3 2 2 10—9 8 7 2 3 2 11—7 7 7 3 13 11—10 7 7 3 13 10—11 7 7 2 2 3 14—9 6 7 1 4 2 9—11 6 7 3-4 10—14 6 7 2 1 4 9—14 5 7 2 1 4 6—11 5 7 2 1 4 7—13 5 7 1 2 4 6—10 4 7 2-5 12—19 4 7 1 2 4 9—17 4 Eredmények: Metrlpond—Nyíregy­háza 2—0, Csepel—Keszthely 1—2, Bu­dafok—Szolnok 0—2, Olajbányász— SZEOL-Délép 1—1, Komló—Diósgyőr 3—l, Vác—Szekszárd 2—0, Ózd— Szarvas 1—0, Salgótarján—Ganz-MA­VAG 2—1, Kaposvár—Bp. Volán 2—2. Területi labdarúgó-bajnokság KECSKEMÉTI SC— SZENTES 3—1 (0—0) Kecskemét, Széktói Stadion, 2500 néző. Vezette: Maróti. KSC: Erdei — Safranyik, So­mogyi, Hoffmeister, Szabó, Ba, Pető, Nagy J. (Csorba), Czéh, Hájer, Tóth Cs., Rácz (Török). Edző: Pataki Tamás. 67. perc: Tóth Csaba a jobb szélről fejelt a kapu elé, s a be­robbanó Török saját kapujába fejelt. 1—0. 75. perc: Safranyik hibájából Szentpéteri került helyzetbe, s a bal oldalról a hosszú sarokba lőtt. 1—1. 85. perc: Hájer indításával Tóth Csaba futott el, és a kiin­duló Janiga mellett a jobb alsó sarokba bombázott. 2—1. 89. perc: Czéh 25 méteres sza­badrúgásból állította be a vég­eredményt. 3—1. Izgalmas, nagy csatában őriz­te meg veretlenségét a KSC. Kitűntek: Szabó B., Pető, Tóth Cs.. ill. Magony, Fekete. Ifjúsági eredmény: KSC—Szen­tes 4—1. GYULA­KECSKEMÉTI TE 0—0 Gyula, 700 néző. Vezette: Balta. KTE: Varga — Putnoki, Ró­zsa, Egyed, Érsek, Hegyesi, Vi- rágh, Boronkai, Meszlényi, Sza­bó, Csima (Lendvai). Edző: Bende József. Közepes színvonalú találkozón csak a hazaiak előtt adódott hely­zet, de azt is elpuskázták. Így igazságos pontosztozkodás szüle­tett. Kitűntek; otott, Szakái, illetve; Rózsa, Meszlényi. H. KUN BÉLA SE— MAKÖ 4—0 (1—0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. Vezette: Szaszák. HKBSE: öllei — Windecker, Kránitz, Tóth J., Málik, Tamási, Molnár J. (Molnár Z.), Csáki, Csincsák, Kottesz, Kemenes (Csá- nyi). Edző: Farkas László. 21. perc: Molnár átadását Csin- csák 18 méterről vágta a bal fel­ső sarokba. 1—0. 47. perc: Csincsák büntetőből növelte az előnyt. 2—0. 54. perc: Kemenes futtából, 20 méterről lőtt nagy gólt. 3—0. 79. perc: Molnár szöglétéből Kottesz fejelt a bal felső sarokba 4—0. Kitűntek: Tamási, Molnár, Kemenes, Csincsák, Windecker, ill. Felföldi, Tóth J. Ifjúsági eredmény: HKBSE— Makó 3—0. MISKE— SOLTVADKERT 2—2 (1—2) Soltvadkert, 1200 néző. Vezet­te: Szilágyi. Miske: Halász — Jagicza, Hu­bert, Horváth, Illés, Pongó (Tas- nádi), Domokos, Tóth (Pecznyik), Pesti, Kákonyi, Pécsi. Edző: Lin- ka József. Söltvadkert: Kerpits — Szaba­di, Eiler, Galántai, Szabó, (Zsik- la), Lehr, Juhász, Erdős, Tóth, Szűcs (Szekér), Sörös. Edző: Mes- kó István. 20. perc: Pongó beadását Do­mokos 14 méterről bombázta a léc alá. 1—0. 22. perc: Tóth átadását Erdős 12 méterről a bal felső sarokba rúgta. 1—1. 29. perc: A kiugró Söröst Hu­bert buktatta, a büntetőt Eiler értékesítette. 1—2. Ezután Ha­lász kapus megsértette a játék­vezetőt, aki kiállította. 70. perc: Kákonyi a védőket megelőzve talált a hálóba. 2—2. Túlfűtött hangulatban játszot­ták a megyei rangadót, végig a Soltvadkert volt jobb, de a kapu előtt határozottabb Miske meg­érdemelten szerezte meg az egyik pontot. Kitűntek: Domokos, Tasnádi, Pesti, Kákonyi, ill. Tóth (a me­zőny legjobbja), Sörös, Juhász, Erdős. Ifjúsági eredmény: Soltvad­kert—Miske 3—3. BÉKÉS— LAJOSMIZSE 3—1 (1—0) Békés, 500 néző, vezette: Baj- nóczi. 28, perc: Nagy kavarodás tá­madt a lajosmizsei kapu előtt, ebből Bobcsek emelte a labdát a gólvonal felé. A menteni akaró Janó lábáról végül a hálóba gu­rult a labda, öngól. 1—0. 69. perc: Kovács a félpályáról indulva sorra cselezte ki a vé­dőket, elfektette a kifutó kapust is, és a bal sarokba lőtt. 1—1. 79. perc: Bobcsek ugrott ki egy jó labdával, és a hálóba lőtt. 2—1. 84. perc: Fehér kapott jó át­adást Bobcsektől, rávezette a ka­pusra, és a hálóba gurított. 3—1. LABDARÚGÓ NB I. A labdarúgó NB I. hatodik forduló­ja több változást hozott. A Videoton a nyolcadikról a negyedik, a Bp. Honvéd a kilencedikről a hatodik helyre lépett. Először szerepel az el­ső tíz között az MTK-VM. A Békés­csaba egy vereséggel öt hellyel ke­rült hátrább, ugyanennyit csúszott a Tatabánya. Az Eger első győzelme ellenére is. sereghajtó. A bajnokság állása: 1. Ferencváros 2. O. Dózsa 3. Pécs 4. Videoton 5. Haladás 6. Bp. Honvéd 7. MTK-VM 8—9. Rába ETO Vasas 10. Békéscsaba 11. Tatabánya 12. Debrecen 13. Zalaegerszeg 14. siófok 15. Dunaújváros 16. Eger 6 3 3 - 8—3 9 6 3 2 1 7—3 8 6 3 2 1 4—1 8 6 3 1 2 9—6 7 6 3 12 11—9 7 6 2 3 1 8—6 7 6222 8—5 6 6222 9—8 6 6 3 - 3 9—8 6 6 2 2 2 9—10 6 6 2 1 3 8—7 5 6 2 1 3 8—11 5 6 2 - 4 6—7 4 6 1 2 3 7—11 4 6 1 2 3 3—10 4 6 1 2 3 4—13 4 Az NB I. eredményei: Vasas—Ha­ladás VSE 2—1, Dunaújváros—Pécsi PMSC 0—0, Eger SE-Tatabánya 2—1, Ferencváros—Békéscsaba 1—0, Rába ETO—Ű, Dózsa 1—1, Videoton—DMVSC ■4—2, Siófok—Honvéd 2—4, MTK-VM— ZTE 1—0. roló A totó 37. heti játókszelvényén sze­replő mérkőzések eredményei: 1. 1. FC Köln—FC Homburg 3:0 1 2. Kaiserslautern­Bayern München 1:1 x 3. Düsseldorf—Bayer Uerdingen l :l x 4. Dortmund—VfB Stuttgart 1:2 2 5. Borussia Mönchengdadbach— Frankfurt 1:1 x 6. Hamburg—B. Leverkusen 2:1 l 7. Karlsruhe—Wattenscheid l :l x 8. Essen—Aachen o:l 2 9. Aschaffenburg—St. Pauli 1:2 2 10. Stuttgarter Kickers— Oberhausen 1 -0 1 11. Saarbrücken—Fortuna Köln 3:3x 12. Danmstadt—Bielefeld ui x 13. Salmrohr—Kassel 0:5 2 pótmérkőzések: 14. Öster-^FF Malmö 0:2 2 15. Elfsborg—FF Kalmar 2:2 x 16. Göteborg—Brage l:lx A területi bajnokság állása: 1. Kecskeméti SC 5 5-­17—2 10 2. Miske 541 ­3 9 3. Mezőkovácsháza 5 3 1! 6—7 7 4. Építők 4 2 2 ­13—4 6 5. H. Kun B. SE 5 3-2 9—4 6 6. Gyula 5 2 2 1 lil—6 6 7. Csongrád 5 3-2 7—5 6 8. Soltvadkert 5 13 1 9—8 5 9. KTE 5 13 1 7—6 5 10. Szentes 5 12 2 10—10 4 11? "H. Köteles SE 4 2-2 5-6 4 12. Orosháza 5 2-3 3—5 4 13. Makó 5 113 5—13 4 14. Békés 5 113 6—9 3 15. SZVSE 5 - - 5 3—12 16. Lajosmlzse 5 - - 5 5—24 • Eredmények: Mezökovácsháza— SZVSE 2—l, Csongrád—Orosháza l—0 Az Építők—H. Köteles SE mérkőzést KOSÁRLABDA Kecskeméten maradt a Hírős Kupa A tizennyolcadik alkalommal rendezett Hírős Kupa nemzetkö­zi férfi kosárlabdatornát nagy küzdelemben, körbeverés után a KSC nyerte. A kecskemétiek szombaton este a szolnokiak el­len egy félidőn át biztosan ve­zettek, de a második játékrész­ben a vendégek feljöttek. A 29. percben 69—68-as KSC-vezetés után az Olajbányász átvette a vezetést és mivel közben Csor- vási és Király kipontozódott, a KSC már nem tudott javítani. A szolnokiak azonban két veresé­get is szenvedtek, így a KSC, a SZEOL-Délép elleni győzelmé­vel, azonos pontszámmal torna­győztes lett. Eredmények: Alföldi Olajbá­nyász-Nagykörös 95—73 (52— 35), KSC—Ganz-MÁVAG 88—67 (56—39), SZEOL—Délép SC— Crvena Zvezda junior 91—82 (42—40), Ganz-MÁVAG—Nagy­kőrös 120—96 (63—53), Alföldi Olajbányász—Crvena Zvezda 81— 66 (48—37), KSC—SZEOL-Délép 92—80 (47—35), Ganz-MÁVAG— Alföldi Olajbányász 101—94 (57— 42), SZEOL-Délép—Nagykőrös 90—84 (47—44), KSC—Crvena Zvezda junior 80—66 (34—30), SZEOL-Délép—Ganz-MÁVAG 95 —90 (55—54), Alföldi Olajbá­nyász—KSC 93—82 (46—52), SZE­OL-Délép—Alföldi Olajbá­nyász 103—75 (55—37), Ganz- MÁVAG—Crvena Zvezda juni­or 88—67 (42—37), KSC—N agy- kőrös 86—74 (49—32). \ Végeredmény: 1. Kecskeméti., SC 9. 2. SZEOL-Délép 9. 3. Ganz- MÁVAG 8, 4. Alföldi Olajbányász 8, 5. Crvena Zvezda junior 0. 6. Nagykőrösi Kinizsi 5 ponttal. A torna legeredményesebb já­tékosa Vida Béla (Alföldi Olaj­bányász) 107 ponttal, a legjobb irányító Jenei Zsolt (SZEOL-Dél- ép), a legjobb középjátékos dí­ját Draran Nikolics (Crvena Zvezda) kapta. ASZTALITENISZ Kiütéses győzelemmel mutatkoztak be a félegyháziak KISKUNFÉLEGYHÁZI LENIN TSZ SK— NAGYBÁTONYI BÁNYÁSZ 19:6 NB I-es férfimérkőzés, Kiskun­félegyháza. Győztesek: Karsai'5, Szalaba 5, Bene 4, Szily 4, Laczkó 1, illetve: Rubi 2, Pavelkó 2, Kövendi 1, Sa­lamon 1. Nagy érdeklődés előzte meg Kiskunfélegyházán az NB I-es ta­lálkozót. Az első élvonalbeli Sza­laba szerezte a Pavelkó elleni győzelemmel. A félegyháziak 3:0 után vesztették el az első össze­csapást. Ezután 4:1, majd 9:1 lett az állás. A győzelem fölényes, de a játszmákon belül sokkal na­gyobb volt a küzdelem. A döntő pillanatokban mindig sikerült a féegyháziakmak javítani, és ezzel megszerezték az értékes győzel­met. • Győzelemmel „köszöntek” első élvonalbeli mérkőzésükön a fclegv- házi asztaliteniszezők. (Farkas Tibor felvétele) VÍZILABDA Gólok hely ett kapufák TUNGSRAM SC—KECSKEMÉTI VlZMÜ SC 11—7 (2—í, 4—2, 2— 2, 3—2) . OB I-es mérkőzés. Bp. Komjá- di uszoda, 200 néző. Vezette: Kosz­tolányi, Várkonyi. KVSC: Hegyvári S. — Király, 3, Zentai, Loványi 2, Hegedűs, Sóskúti, Nagy I. 2, Deák, Simon. Edző: Magó Gábor. A Tungsram SC góljait Schmiedt 4, Keszthelyi 2, Dankó 2, Csizmadia, Tóth E. Makiári 1—1 lőtték. Gól emberelőnyből: 3/2, iüet- ve 6/3. Négyméteresből: 1/1 il­letve 0. Az eredmény szorosabb is le­Vasárnap délelőtt a Bohemians sportcsarnokban befejeződött a csehszlovák nagydíj nemzetközi birkózóverseny. A szabadfogású döntőkben öt magyar volt érdekelt. Közülük kettőnek sikerült az aranyérmet megszerezni. A 62 kilogrammos súlycsoport­ban Orbán a csehszlovák Svaj- lenka ellen leléptetéssel nyert. A 90 kilogrammos kategóriában Tóth technikai tussal győzte le a cseh­szlovák Hrincsárt. A nap mérkőzésén, a 100 kilo­grammban Robotka pontozással vesztett a szovjet Európa-bajnok Tibilov ellen. A gyengébb napot kifogó Szalontai ugyancsak pon­hetett volna, de a kecskemétiek sok helyzetet hibázták és ötsZör a kapufát találták el. Kitűnt: Ki­rály, Loványi. Nemzetközi mérkőzés KECSKEMÉTI VlZMÜ SC— PO VIGNOLA (olasz) 14—8. KVSC: Németh — Jenei 3, Zentai, Hegedűs, Deák 3, Sár­kány 1, Marton, Sóskúti 3, Si­mon, Koncz. Edző: Magó Gábor. PO Vignola: Andreotti — Ber- tolini 2, Minchelli G., Santi, Chiovina, Minchelli Co. 2, Guelle 3, Gazzoli 1. Edző: Walter Zanni. tozással kapott ki a 68 kilogramm döntőjében a francia Santorótól. A nehézsúlyú döntőben Bállá sem járt szerencsével, ö is pon­tozással vesztett a szovjet Ze- limkhan ellen. A bronzérmekért vívott mér­kőzéseken Tihanics és Németh kivívta a /harmadik helyet. Az egész tornán igen jó formában birkózó új felfedezett Tihanics az 52 kilogrammban pontozással verte a francia Bourdint. Né­meth az 57 kilogrammban cseh­szlovák Jedlicska ellen bizonyult jobbnak. A 74 kilogrammban bo­kasérülése miatt Gulyás- nem tu­dott kiállni, így a negyedik he­lyen végzett. KARATE Legjobbjaink felvették a versenyt az angolokkal Rangos válogatott találkozón szurkolhatott Kecskemét karatét szerető közönsége vasárnap dél­után az Árpádvárosi sportcsar­nokban. A mintegy 300 főnyi kö­zönség nem is csalódott. A vi­lágbajnokokkal, EB-győztc sek­kel tűzdelt angol válogatott és hazánk legjobbjai érdekes, lát­ványos csatákat vívtak. A B vá­logatottban három Szigma-sp.n- toló is helyet kapott, s bár nem sikerült győzniük, egyik kecske­méti sem vallott szégyent. Az első csapat viszont nagy sikert aratott. Döntetlent elérni az aiígolok ellen, nem kis dologi Az est remek küzdelmei közül is élre kívánkozik a Soós—Mighty mérkőzés, amelyet szoros csa­tában nyert .meg a magyar ka- ratéző. Egyébként ő kapta a leg­technikásabb hazai versenyző­nek felajánlott különdíjat, míg Kalmár Pál, a Szigma SE elnöke a karate területén kifejtett tevé­kenységéért kapott díjat. A mérkőzések eredményei: Anglia válogatottja—Magyaror­szág B válogatott 5—0. Részletes eredmények: Aston—Polgár 2— 0. Brewerton—Gorácz 9—1, Ed­wards—Sándor 7—2, Mighty— Horváth 4—0, Wray—Polgár 0— 2. Anglia—Magyarország 2,5— 2,5. (A pontozások alapján az an­golok nyertek 19—11 arányban). A részletes eredmények: Aston— Gönczi 0—2, Brewerton—Gál 7— 1. Edwards—Hegyecz 3—3, Migh­ty—Soós 2—3, Wray—Katona 7— 2. Tihanics harmadik Prágában MAI MŰSOR MOSZKVAI TV I. MŰSOR: 16.15: Gyorsítás. 16.45: Világhlradó. 17.00: Sakkvilágbajnoki visszavágó. 17.10: „Ana Net" tv-játék. 19.00: Híradó. 19.40: „Foglalkozása nyomozó" c. film. I. rész. 20.45: Világhíradó. 21.00: Sakk­világbajnoki visszavágó. 21.25: „Az élet szép" c. film. 22.58: Hírek. 23.03: Dal 86. 24.03: Dokumentumfilm. ÚJVIDÉKI TV: 16.15: Műsorismertetés. 16.20: RTV- kalauz. 16.35: Sportkrónika. 16.55: Beje­lentkezés és intermezzó. 17.00: Tv-napló — magyarul. 17.15: Reklám. 17.20: Akció. 17.25: Tv-napló. 17.45: RTV-kalauz — magyarul. 18.00: Gyerünk az óvodába — magyarul. 18.15: Testnevelés — magyar nyelvű műsor. 18.45: Az én hazám. 19.15: Rajzfilm. 19.25: Reklám. 19.30: Tv-napló — magyarul. 19.55: Reklám. 20.00: Napja­ink — magyarul. 21.10: Reklám. 21.15: Kis hangverseny. 21.30: Zsúr — szórakoztató zenei műsor — magyarul. 22.00: Tv-napló. 22.20: Műsorzárás. SZLOVÁK TV II. MŰSOR: 16.20: Hírek. 16.25: Francia nyelvtanfo­lyam— 36. lecke (FF). 16.55: Számítógé­pes játékok. 17.15: Élet a természetben. Az ügyes keselyű — Spanyol természetfilm. 17.55: ... és most döntsl — Ifjúsági tv­sorozat 5. rész. 18.25: Telesport. 18.30: A hét eseményei magyar nyelven. 19.00: Tv-torna. 19.10: Esti mese. 19.30: Tv-hlra- dó. 20.00: Vychodina '86 — összeállítás. 20.30: Sporttükör. 21.30: Időszerű kérdé­sekről. 21.56: Időjárás-jelentés. 22.00: Ez történt 24, óra alatt. 22.10: Figyelő. KOSSUTH: 4.30—7.59: Jó reggelt! Zenés műsor Kb. 8.15: Mai kulturális programok 8.20: Mit üzen a Rádió? (ism.) 9.00: A hét zeneműve — Ravel: Három dal Mallarmé verseire 9.30: A hét költője: Simon István 9.39: Ki kopog? — A Gyermekrádió mű­sora 10.05: Nyitnikék — Kisiskolások műsora 10.35: Klasszikus operettekből 11.05:.... soha többé ..." A régi kártyajá­tékokról 11.25: Indulók 11.40: Goda Gábor: A planétás ember 12.40: Reklám 12.45: Házunk tája — A Falurádió műsora 13.00: Magyar előadóművészek albuma 14.05: Műsorismertetés 14.10: Népzene — kamaraegyüttesre 14.38: A'Dam — Vathy Zsuzsa novellája 14.55: Édes anyanyelvűnk (ism.) 15.00: Veszélyben — Az Ifjúsági Rádió ér­dekvédelmi műsora 15.30: Kóruspódium 15.54: Műsorajánlat 16.05: Messze... messze... — Régi ma­gyar világutazók nyomában 16.45: A képzelt varázspálca — Versek gyerekeknek 17.00: Eco-mix — Gazdasági magazin 17.30: Operanyitányok 17.50: Nóták 18.25: Könyvújdonságok 18.28: Műsorismertetés 19.15: Sorshelyzetek — Beszélgetés Ma­rosán Györggyel 19.45: Aranylemezek 20.45: Egy modern háziasszony antik kön­tösben f ' . 21.00: Legyen a vendégünk 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Mádi Szabó Gábor rádiós szerepei­ből 23.30: Haydn: C-dúr (Medve) szimfónia No. 82 0.10: Himnusz 0.15—4.20: Éjfél után... PETŐFI: 4.30—7.59: A Petőfi Rádió reggeli zenés műsora 8.05: Népdalok, néptáncok 8.50: Délelőtti torna 9.05: Napközben — Zenés délelőtt; Köz­ben: Válaszolunk hallgatóinknak 13.05: Slágermúzeum 14.00: Kettőtől ötig ... 17.08: Újdonságainkból — Népzenei fel­vételek 17.30: Ötödik sebesség — Ifjúság, politika, kultúra 18.30: Zeneközeiben — Újdonságok, régi­ségek, különlegességek, aktualitások, művészek és művek villanófényben 19.30: Sportvilág 20.00: Reklám 20.05—23.00: Show, ami show — Válto­zatok a szórakozásra Krimikedvelóknek — Hitchock kedvenc történeteiből. Nagy nevettetők: Hacsek és Sajó. Nemcsak zene — A pódiumon: Miles Davis. „Megvagyok ..." — Zenés beszélgetés Szakácsi Sándorral. Ugyan­az többször... Korányi Tamás összeállí­tása. 23.20: Most érkezett... Könnyűzene Po­zsonyból 24.00—0.14: Lantmuzsika 0.15—4.20: Éjfél után . .. 3. MŰSOR: 9.03: Műsorismertetés 9.05: A kiállítótermek programjából 9.08: Fanfárzene 9.20: Zenekari muzsika 10.35: Dzsessz 11.05: Cherpentier: Louise — Részletek 12.10: Kamaramuzsika 13.05: Rádiószinház: Autók és utak 14.14: Zenekari muzsika 15.38: A kamarazene kedvelőinek 16.30: Az Animation együttes felvételeiből • 17.00: Palestrina: „Veni Sponsa Christi" — mise 17.30: A hét zeneműve — Ravel: Három dal Mallarmé verseire (ism.) 18.00: Verdi operáiból 18.50: Egészségünkért — Az Ofszágos Egészségnevelési Intézet tájékoztatója 19.05: Új lemezeinkből 20.33: Szimfonikus zene 22.00: Budapesti Nemzetközi Liszt Ferenc Zongoraverseny. Összefoglaló az elő­döntőről IV/1. rész 22.45: Operaáriák