Petőfi Népe, 1985. szeptember (40. évfolyam, 205-229. szám)

1985-09-09 / 211. szám

1985. SPORT. SPORT - SPORT NB II, Jó játék, Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, de az első helyzetet a 6. percben elügyetienkedték a bajai csatárok, és nem végződött góllal két veszélyes nyíregyházi ellentámadás sem. A bajai csapat játszott .mezőnyfölényben, és ez negyedóra után hozta meg a ve­zető gólt. A 16. percben egy jobb oldali támadásnál Horváth .kapta a beívelt labdát. Egy csellel be­csapta a rátámadó védőket, majd a megdermedt Varga kapus mel­lett 8 méterről lőtt a kapu bal sajkába. 1—0. A 25. percben Szűcs—Horváth —'Hrotkó volt a labda útja. Az utóbbi lövése a védőkről Bog­nárhoz pattant, aki az elmozduló kapus mellett közelről lőtt a há­lóba. 2—0. A második félidő első félórá­jában a Nyíregyháza elkeseredet­ten küzdött, s több helyzetük is akadt, de a bajai védelem bizto­san hárított. A két-pont sorsa a 80. percben végleg eldőlt. Ekkor Bognár átadásával Meszlényi egé­szen az alapvonalig Jutott, majd biztos győzelem középre ívelt. A jó ütemben ér­kező Pongó magasra ugorva fe­jelt a léc alá. 3—0. A 83. percben Tóth reklamálá­sért sárga lapot kapott. Mivel ez­után sem hagyta abba a beszédet, a játékvezető piros lapot muta­tott fel. A Nyíregyháza nem állt be vé­dekezni, és így élénk iramú, nyílt küzdelem alakulhatott ki. Mind­két csapat sokat rohamozott, de a bajai támadások voltak a ve­szélyesebbek. A BSK-csatárok ezen a mérkőzésen jól kihasznál­ták a helyzeteiket, és amikor erre szükség volt, tudtak keményen és jól védekezni is. Kitűnt: Farkas, Prikidánovics, Hrotkó, illetve Giron, Búzás, Brobni. Tax Imre A MÉRKŐZÉS JEGYZŐKÖNYVE Bajai SK—Nyíregyháza 3—0 (2—0). Baja, 2500 néző. Vezette: Juhász. BSK: Farka« — Mohovics, Andreidesz, Goldschmidt, Pri­kidánovics, Bognár, Hrotkó (Harsányi), Szőcs, Meszlényi, Hor_ váth, Briibéli (Pongó). Edző: Linka József. Nyíregyháza: Varga — Szobonya, Giron, Szikszai, Pécsi, Bu- zsiik (Krizsán), Hodován, Tóth E„ Drobni, Hideg, Búzás (Hu­ták). Edző: Ubranlkovics Mihály.­Területi labda r úgó-baj nokság KECSKEMÉTI SC— LAJOSMIZSE 4—1 (2—1) Kecskemét/ 2000 néző. Vezette: Kérdő. KSC: Erdei — Mátrai, Somo­gyi, Hoffmeister, Szabó B., Hajer (Tóth L.), Nagy J., Czéh, Ővári, (Csorba), Tóth Cs., Varga. Edző: Pataki Tamás. H. KUN BÉLA SE— OROSHÁZI MTK 1—0 (1—0) Kiskunfélegyháza, 400 néző, vezette: Baj nóczy. H. Kun Béla SE: Dávid — Pi- picz, Urbán, Katzenbach, Tóth, Molnár (Kovács), Gál, Burai, Szűcs, Felföldi, Margit, (Málik). Edző: Farkas László.' Az NB II. állása l. Salgótarján 5 4 1 — 10— 1 9 2. Eger 5 3 2 — 10— 4 8 3. Diósgyőr 5 3 1 1 12— 6 7 4. Ganz-MAVAG 5 3 1 1 7— 5 7 5. Keszthely 5 3 1 1 5— 3 7 6. Dunaújváros 5 2 2 1 e— l 6 7. Komló 5 3 — 2 10— 8 6 8. Szekszárd 5 2 2 1 5— 4 6 9. Vác 5 3 — 2 4— 6 6 10. SZEOL-DÉLÉP 5 2 1 2 10— 6 5 11. Baja 5 2 1 2 9— 8 5 12. Nagykanizsa 5 2 1 2 8— 8 5 13. Nyíregyháza 5 2 — 3 6— 8 4 14. Veszprém 5 2 — 3 7—U 4 15. Metrlpond 5 2 — 3 5—10 4 16. Szabó L. SE 5 1 1 3 5— 7 3 17. Debreceni K. 5 1 1 3 4— 8 3 18. Szolnok 5 1 1 3 6—11 3 19. Sopron 5 — 2 3 5—10 2 20. Kazincbarcika 5 — — 5 4—12 — Lajosmizse: Kripkó — Hóder- marszki, Ábel, Csima, Nagyhe- gyesi, Hegyesi (Mányoki), Lend- vai, Sümegi, Sajó (Kállai), Ko­csis, Diószegi. Edző: Bende Jó­zsef. 1. perc: Gyors vendégtámadás «égén a kecskeméti védöjt csak.. 'szabálytalanul tudták szerelni’ a' *jjj|rOSon belül,,,Sümegit. A..bünte­tőt Csima értékesítette. 0—1. 9. perc: Varga középén két re­mek csel után Tóth Cs. elé tá­lalt, s a hazai középcsatár nagy lövést küldött a jobb alsó sarok­ba. 1—1., 23. perc: Ezúttal Czéh „szol­gálta ki” Tóth Csabát, aki most jobb oldalról ismételte meg előb­bi produkcióját. 2—1. 69. perc: Tóth L. vágtatott el a jobb oldalon, beadását Tóth Cs. fejelte be Kripkó kapujába. 3—1. 87. perc: Csorba futott el a jobb szélen, középre ívelt, ahol Tóth L. ballal a kecskemétiek negye­dik gólját szerezte. 4—1. Kemény csatát láthatott a me­gyei rangadó közönsége. A Lajos­mizse mindkét félidőben jobban kezdett, de a kecskeméti fiatalok óriási lelkesedéssel átvészelték mindkét időszakot, és formás kontratámadások után lőtték gól­jaikat. Kitűntek: Erdei, Nagy J., Hoff­meister, Tóth Cs., Czéh, illetve Lendvai, Sümegi, Csima. Ifjúsági eredmény: KSC—La- , josmizse 3—1. MISKE— KECSKEMÉTI TE 2—2 (1—1) Miske, 2400 néző. Vezette: Len- hardt. Miske: Majzlinger — Horváth, Hubert, Tóth (Iván), Hayerbacher (Dobai), Illés, Domokos, Pesti, Ra­dies, Kákonyi, Pécsi. Edző: Óno­di Tamás. KTE: Varga — Egyed, Hegyi, Érsek, Rózsa, La'kátos (Földi), Ré- pási, Seres, Horváth, Mari, Wal­ter. Edző: Sz. Tóth Antal. 21. perc: A jobb oldalról belőtt labdát Kákonyi lőtte a hálóba. 1—0. 34. perc: Szögletrúgás után Walter lőtt a hazaiak kapujába. 1—1. 82. perc: A változatosság ked­véért a hazaiak végezhettek el szögletet, a beívelt labdát Káko­nyi lefejelte Pécsi elé, aki biz­tosan lőtt Varga mellett a kapu bal oldalába. 2—1. 87. perc: Üjabb szöglet — újabb gól. Ezúttal a KTE részéről Wal­ter talált a jobb felső sarokba. 2—2.a Végig nagyiramú, izgalmas mérkőzést vívott a két jól felké­szült együttes. Mindkét kapu előtt adódtak gólhelyezetek és iz­galmas jelenetek. A döntetlen igazságos. Kitűntek: Hubert, Domokos, Kákonyi, illetve Seres, Varga, Walter. Kiss János 31. perc: Margit a jobbössze­kötő helyén jól ugratta ki Szű­csöt, aki két remek csel után tisztára játszotta magát, majd 14 méterről nagy erővel lőtt a ve­tődő Bugyik alatt a bal alsó sa­rokba. 1—0. 90. perc: A HKBSE kapuja elplt^egy szpgletrúgás elvégzés­hez készülődött a vendégegyüt­tes,* közben- addig ’lökdösték ef^- mást a játékosok, míg Rábai a földön maradt. Bodor partjelző beintése alapján Bajnóczy játék­vezető Urbánnak felmutatta . a piros lapot. A szeles, hűvös időben mind­végig kemény összecsapásokkal tarkított nagyiramú mérkőzést vívott egymással a két csapat, s a határtalan lelkesedéssel küzdő honvédgárda nqmi meglepetésre, de teljesen megérdemelten tar­totta otthon az értékes két pontot. Kitűntek: Felföldi, Kovács, Szűcs, Dávid, illetve Papp, Kiss. Ifjúságiak: HKBSE—Orosháza 3—1. Farkas Tibor Szentes— SOLTVADKERT 3—2 (2—2) Szentes, 600 néző. Vezette: Haj­dú. Soltvadkert: Kerpits — Gu­lyás, Eiler, Frittmann, Szabó, Szarka, Jáborka, Lehr, Pauk, Tóth, Sörös. Edző: Dobszai Sándor. 15 perc: A hazai csapat Eiler öngóljával szerzett vezetést. 1—0. 17. perc: Szarka remek átadá­sából Szabó egyenlített. 1—1. 26. perc: Máté távolról lőtt' bombagóljával ismét a Szentes vezetett. 2—1. 27. perc: Sörös húsz méteres nagy lövéssel újból nyílttá tette a mérkőzést. 2—2. 70. perc: A teljes vadkerti vé­delem hibája után Vörös közel­ről állította be a végeredményt. 3—2. Kitűntek: Pauk, Sörös, illetve Máté, Nagy. További eredmények: Sz. Dó­zsa—SZVSE 1—1, Makó—Tápé 3—2, Szarvas—Gyula 0—0, Ha­tárőr Dózsa—Békés 0—1. A TERÜLETI BAJNOKSÁG ALLASA 1. KTE 5 4 1 — 14-3 9 2. Szarvas 5 3 u 1 15—6 7 3. KSC 5 3 1 i 11— 6 7 4. Békés 5 2 2 1 9— 5 6 5. QMTK 5 3 2 8— 4 6 6. Lajosmizse 5 2 2 1 7— 6 6 Szegedi Dózsa 5 2 2 1 7— 6 6 SZVSE 5 2 2 1­7— 6. 6 9. H. Kun B. SE 5\ 2 1 2 7— 7 5 10. Makó 5 2 1 2 5— 5 5 11. Gyula 5 2 1 2 4— 4 5 12. Miske 5 2 1 2 9—11 5 13. Szentes 5 2 1 2 4—11 5 14. Tápé 5 1 — 4 4— 7 2 15. Hőr. Dózsa 5 — — 5 5—15 — 16. Soltvadkert 5 — — 5 4—19 — Eredmények: Szegedi Dózsa — SZVSE 1—1, Makó i—'Tápé 3­-2, Hőr. Dózsa—Békés 0— ■1, Szarvas—Gyula 0—0. Eredmények: Ganz-MAVAG—Veszp­rém 3—2 (1—0), Komló—Eger 1—2 (1 —2), Diósgyőr—H. Metrlpond 0—2 <0— 1), H. Szabó Lajos SE—Sopron 0—0, Nagykanizsa—Kazincbarcika 2—1 (1—1), Dunaújváros—Szolnok 2—0 <1— 0), Debreceni Kinizsi—Keszthely 0—0, Salgótarján—Szék szárd 1—1 (0—1), SZEOL-DELEP—Vác 3—0. NB I. A Honvéd átvette a vezetést A labdarúgó NB I 7. fordulójá­nak vasárnapi két mérkőzésén hat gól esett, a bajnoki címvédő Bp. Honvéd elhozta a két pontot a Hungária kőrútról, s ezzel az élre állt.’ A piros-fehérek tehát továbbra is veretlenek, akárcsak a második helyezett Pécs vi­szont eggyel kevesebb mérkő­zést játszott a bajnokcsapatnál. A vasárnapi eredmények: MTK VM — Bp. Honvéd 0—2, Volán SC — ZTE 2—2. A bajnokság 1. Bp. Honvéd 7 állása: 4 3 — 11— 4 11 2. Pécs 6 4 2 — 12— 4 10 3. Rába ETO 7 2 4 1 17—12 8 4. Zalaegerszeg 7 2 4 1 12—10 8 5. Ferencváros 5 3 1 1 11— 8 7 6. MTK-VM 7 9 1 3 10— 9 7 7. Videoton 7 2 9 2 9— 8 7 8. Haladás 6 9 1 2 8— 8 7 9. Tatabánya 7 1 5 1 5— 6 7 10. Debrecen 7 2 9 2 6— 9 7 11. Ü. Dózsa 6 2 2 2 8— 9 6 12. Vasas 7 2 2 3 10—14 6 13. Békéscsaba 6 2 1 4 11—15 5 4. Bp. Volán 7 2 1 4 11—15 5 15. Siófok 7 1 1 5 8—12 3 16. Csepel 7 1 — 6 3—13 2 TOTÓ A totó 36. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Bayern München—Hamburg 2—0 1 2. Dortmund—Mannheim 0-0 X 3. Leverkusen—Düsseldorf 3—1 1 4. Schalke 04-r-Hannover 2—2 X 5. Mönchengladbach—1. FC Kőin 1—1 X 6. Atalanta—Róma 1—2 2 7. Bari—Milan 0—1 2 8. Florentine—Sampdoria 1—0 1 9. Napoli—Como 2—1 1 10. Udinese—Torino 0—0 X 11. Cagliari—Cremonese 1—0 1 12. Cesena—Ascoli 1-0 1 1(3. Pescara—Bologna 2—1 1 Pótmérkőzések: 14. Sambenedettese—Empoli 1—1 X 15. Triestina—Arezzo 2—1 1 16. Genoa—Campobasso 2—0 1 SÁRKÁNYREPÜLÉS Kehrer Béla nemzeti bajnok szeptember 9. • PETŐFI NÉPE 0 7 Kiskunfélegyházán, az MHSZ- repülőtéren vasárnap ünnepélyes eredményhirdetéssel fejeződött be az I. segédmotoros sárkány­repülő nemzeti bajnokság. A szombati versenynap lett végül a jól sikerült bajnokság egyetlen kényszerszünete. A tervezett Kis­kunfélegyháza — Szolnok — Kis­kunfélegyháza útvonalú hurokre­pülést a viharos szél miatt előbb halogatták, végül ez a verseny­szám elmaradt, és a versenybí­róság az eddigi eredmények ösz- szesítése alapján hirdette ki a végeredményt. A hagyományok­nak megfelelően az összesített versenyen kívül három külön ka­tegóriában is hirdettek győztest. A vitorlázó kategóriában: 1. Kehrer Béla (MHSZ, Veszprém) 3500 ponttal. 2. Csányi Károly (Kecskemét) 2067 ponttal, 3. Pet- tenkoffer Sándor (Baja) 1550 ponttal. Ügyességi kategória: 1. Petten- koffer Sándor és Schafer Zoltán (Paks) 1200 ponttal, 2. Ménes Fe­renc. (Borsodnádasd) 872 ponttal, 3. Szűcs Ferenc (Kisújszállás) 828 ponttal. Túrakategória: 1. Szűcs Ferenc 4632 ponttal, 2. Fekete Bálint (Orosháza) 4541 ponttal, 3. Ma­ries István (Szombathely) 4418 ponttal. A nemzeti bajnokság végered­ménye: Bajnok: Kehrer Béla (Veszprém) 7788 ponttal, 2. Pet- tenkoffer Sándor (MHSZ, Baja) 6743 ponttal, 3. Szűcs Ferenc (MHSZ, Kisújszállás) 6700 pont­tal. Az első nemzeti bajnokság te­hát szép sikert hozott. Az idő­járás is kegyes volt, mert össze­sen kilenc fordulót bonyolítottak le és mindössze egy tervezett ver­senyt nem lehetett megrendezni. A megyei versenyzők jól helyt­álltak az erős mezőnyben. KOSÁRLABDA A Csepel SC nyerte a Hírős Kupát A kecskeméti Városi Sportcsarnokban vasárnap délelőtt befejeződött a XVII. Hírős Kupa nemzet­közi férfi kosárlabdatorna. A hajrá a vártnál több izgalmat hozott. A Csepel SC a SÁÉV-től elszen­vedett váratlan veresége után végfii vasárnap fö­lényesen nyerte az Oroszlányi Bányász elleni mér­kőzését, és ezzel a torna győztese lett. EREDMÉNYEK: Csepel — Bajai SK 105—85 (47—38)j Kecskeméti SC — SAÉV 95—92 (48—47); Innsbruck — Oroszlányi Bányász 79—77 (44—43); Oroszlányi Bányász — SAÉV — Csepel 91—84 (50—40); Kecskeméti SC 120—75 (63—39); Bajai SK — Innsbruck 77—75 (40—47); Oroszlány — Kecske­méti SC 79—76 (44—32) •„ Bajái SK—SAÉV 104—91 (54—46); Cse­pel — Innsbruck 97—75. (44—41); SAÉV—Csepel 91—84 (50—40); Innsbruck — KSC 92—85 (59— 48); Bajai SK — Oroszlány 89— 88 (51—47); SÁÉV — Innsbruck 76—75 (38—34); Bajai SK — Kecskeméti SC 86—76 i(40—39) ; Csepel — Oroszlány 92—80 (51—39). A XVII. Hírős Kupa végered­ménye: 1. Csepel SC, 2. Bajai SK 3 Oroszlány.. 4.-Innsbruck. 5. SÁÉV, 6. Kecskeméti' SCL A verséfiyBTros'ág négy Külön'-' dijat adott ki. A legeredménye­sebb versenyző díját Hosszú István (BSK) kapta, aki 145 pon­tot ért el. A legjobb mezőny- játékos: John Tudor (Innsbruck), a legjobb középjátékOíS díját li­A bajai Iá kár küzd a labdáért a SÁÉV elleni mérkőzésen. (Farkas Tibe*V; felvétele.) • i W*. ÍYi&'ií kár László (BSK). végül a leg­jobb irányitójátékos tiszteletdí­ját Székely László (Csepel) 'kapta. A díjakat Poór László, a kecs­keméti Városi Testnevelési és Sportfelügyelőség vezetője, vala­mint Tóth József, a városi ko­sárlabdaszövetség elnöke adta át. FOGATHAJTÁS Beszedics Ferenc győzött a III. kettesfogathajtó derbin Kecelen kitűnő rendezésben, de borús időben folyt a III. országos fogathajtó derbi. A díjhajtás eredménye: 1. Berka János (Bo- gyiszló) 34 pont, 2. Beszedics (Kis­kunhalas) 36, 3. Kiss Z. (KTE) 37 ponttal. Szombaton délelőtt a maraton- hajtással folytatódott a küzdelem. A homokos talajon nem számí­tott az eső, de a szűk akadályok komoly feladat elé állították a versenyzőket. A maratonhajtás eredménye: 1. Némedi (Regöly) 40 ponttal, 2. Hatvani (Kecel) 43, 3. Tormási (Hetényegyháza) 43,5, 4. Besze­dics (Kiskunhalas) 43,6 ponttal. Vasárnap mintegy 15 ezer né­ző előtt folyt a látványos' aka­dályhajtás. A szoros küzdelem­ben Beszedics Ferenc megérde­melten győzött," mert a rendkí­vül nehéz pályán egyedül hibát­lanul és az -alapidőn belül telje­sítette a pályát. A derbi győztese Beszedics Fe­renc, a kiskunhalasi Vörös Szik­ra Tsz fogathajtója lett 79,6 pont­tal és egyben elnyerte dr. Gajdó- csi Istvánnak, a megyei tanács elnökének díját. 2. Berka János (Bogyiszlói Tsz) 86,7 ponttal, 3. Szegedi Gábor (Határőr Dózsa) 87,7, 4. Némedi István (Regöly) 94,5, 5. Rideg György (Kisbér) 95,4, 6. Lázár Vilmos (Bp. Rákos­hegyi lovasisköja) 96,7 ponttal. MAI MŰSOR SZLOVÁK TV I. MŰSOR: 15.10: Beszélgessünk a nevelésről (ism.). 15.40: Hírek. 15.45: Erről is, arról is — Magazin. 16.25: Iskola-tv. 16.40: A gyümölcsfák. 2. rész (ism.). 16.50: Iránytű — Katonák politikai műsora (ism.). 17.50: Amit a számí­tógépekről tudni kell. l. rész. 18.10: Telesport. 18.15: A rendőrség nyo­moz. 16.20: Esti mese. 18.30: Tudo­mányos és műszaki, magazin. 19.10: Gazdasági jegyzetek. 19.90: Tv-hir- adó. 20.00: Az elveszett ólmok utcá­ja — Tv-film. 21.15: Az erők forrása — Riportműsor. 21.40: Vibrálás — Bolgár film. ’ 23.00: Hírek. ÚJVIDÉKI TV; 16.15: Műsorismertetés. 16.20: RTV- kalauz. 16.55: Intermezzó. 17.00: fTv- napló — magyarul. 17.15: Reklám. 17.20:. {Bejelentkezés és akció. 17.26: Tv-nafló. 17.45: RTV-kalauz. 16.00: Gyermekműsor. 18.15: Irodalmi mű­sor — 'portré Juhász Erzsébet írónő­ről. lBjVS: Természettudomány. 19.15: Rajzfilm. 19.25: Reklám. 19J0: Tv- napló — magyarul 19.55: Reklám 26.00: Napjaink. 21.20: Vidoje Stevanovic: Lázár — dráma — magyarul. 32.30: Tv-napló. 22.50: Műsorzárás. KOSSUTH: 8.20: Hogy tetszik lenni? — Nyug­díjasok műsora. 9.00: A hét zenemű­ve — Schubert: Asz-dúr mise. 9.30: „In memóriám ..Kányád! Sándor versei. 9.38: Ki kopog? >. — A Gyer­mekrádió műsora. 10.05: íNyitnikék ■— Kisiskolások műsora. 10.35: Mozart: G-dúr vonósnégyes. K. 387. 11.05: Az első (világháborúban történt... 11.25: Szalmás Piroska műveiből. 11.40: Ro­bert Merle: Védett férfiak. 24. (be­fejező) rész (ism.). 12.45: Kémia he­lyett biológia. >13.05: Kalmár Magda énekel. 14.10: Daloló, muzsikáló tá­jak. 14.35: Bolgár költők versei. 14.55: Édes anyanyelvűnk (ism.). 15.00: Vi­lágablak — «Az olvasás gyönyörűsége. 15.23: „Elhull a virág, eliramlik az élet..." 15.30: Kóruspódium. 16.05: fiszkerék — Ismeretterjesztő > maga­zin. 17.00: Eco-mix — Gazdasági ma­gazin. 17.30: A Bolgár Népköztársaság nemzeti ünnepén. 18.00: Népzene Bul­gáriából. »19.15: Hívja a 33-43-22-es te­lefonszámot. 20.15: Operettfelvételek. 20.40: Hétfő este mindenkinek. 2210: Tíz perc külpolitika. 22.30: A Rádió- színház bemutatója — Dlmitar Del- jan: Az ismeretlen. 23.22: Glazunov: Az évszakok. 0.15-410: Ejfél után . • • — A Magyar Rádió zenés műsora haj­nalig. PETŐFI: 8.05: Verbunkosok, nóták. 8.50: Dél­előtti torna. 9.05—12.00: Napközben — Zenés . délelőtt. 12.10: Slabák-művek. 12.25: Kis magyar néprajz. 13.05: slá­germúzeum. 14.00): Kenőtől—ötig .. • A rádió kívánságműsora. >17.05: Ma­gyar könnyűzenei felvételek. 17.30: Ötödik sebesség. 18.30: Tip-top pará­dé — A Chicago együttes felvételei­ből. 19.05: i'Népdalok. 19.30: Sportvt- lág. 20.05: Rockújság — n. évfolyam. 13. szám. 21.05: Hétfő esti muzsika­szó. 21.45: Szintetizátorvarázs. 22.20: Opérettnyitányok. 23.20—0.13: i Köny- nyűzene Madridból. 0.15—4.20: Éjfél után. A Magyar Rádió zenés műsora hajnalig. 3. MŰSOR: 9.0«: Az Eolln.'kvartett játszik. )J1: Muszorgszkij: Borisz Godunov — Részletek. 10.35: A Shadows együttes felvételei — XXX IS—1«. rész. 11.47: Zenekari muzsika. 13.05: Koreai köl­tők versel. 14.0«: Brahms kamarase- nőjéből. 15.20: Lortzlng: Undine — Részletek. l«J0: A Style Council együt­tes felvételeiből. 17.00: Zenekari mu­zsika. 18.30: Aihét zeneműve — Schu­bert: Asz-dúr mise (Ism.). 19.M: Ka­marazene. 20.13: Rádió színház: Alek- szandr Mizarin: Az Ismerkedés. 2114: Operaest. 22.20: Magyar zeneszerzők. 22.S«: Monteverdl-madrigálok. 1