Petőfi Népe, 1983. szeptember (38. évfolyam, 206-231. szám)

1983-09-02 / 207. szám

1983. szeptember 2. 9 PETŐFI NÉPE O 7 SPORT. SPORT-SPORT • SPORT ,A NAP TÉMÁJA” Az Austria után, az NSZK előtt A magyar 1 abd arúgó - válogat« 11 szerdán a világibáJnok;! ezüstér­mes és Európa - bajnak i címvédő NSZK ellen kezdi őszi mérkőzés- sanozatát. December 3-ig bezáró­lag az NSZK, Anglia, Dánia és Görögország lesz az ellenifél. Egytől egyig olyan csapatok, amelyek ellen nem sok babér ter­mett az utóbbi esztendőben'. Mezey György, a 31. magyar szövetségi kapitány miután új csapatot épít, új elképzelésekkel, új játékosokkal, érthetően minél több (lehetőleg nemzetközi) pró­bára gondolt. így következett el a szerdai bécsi mértkőzés, Nyitási klubja, az Austria Wien ellen. A bécsiek „tartoztak” egy játékká!, hiszen ez év februárjában a ma­gyar válogatott Nyilasi (3) és Hsnnich (11-esbőil!) góljával le­győzte az Austriát. Most már félidőiben 4—0 volt az orsztrákok javária, 5—2 a vég­eredmény, az Austnia visszavá­gott. Igaz, a februári magyar vá­logatottból tizenkét ben hiányoz­tok Bécsben a szóhoz jutott ti­zenötből. Garaba volt csak ismét a kezdő csapatban, Nyilasi egy félidőt játszott, míg az egyik „feb­ruári csere”, Burcsa ezúttal kezdő embernek lépett elő. A magyar válogatott most' a n,a.gy változásak idejét élt, s ez teljes mértékben tükröződött a bécsi 90 percben .látottakban és az eredményben is. Az olimpiai gár­dáival együtt 27 magyar játékos utazott Ausztriáiba, s közülük 14 még egyszer sem volt válogatott. A csapathoz csatlakozott Nyilasi és Szoikoiiai csaknem annyiszor (64 alkaliOiromiall) ssjenepelt a ma­gyar válogatottban, mint a másik 13 együttvéve. Ebben a tanuló, alakuló sza­kaszban is kínos a bécsi 2—5, hi­szen a maigyatr válogatott hosszú történetében országos válogatott ellen dis csak 29-szer adódott' (570 mérkőzésből), hogy öt vagy több gélt kapott. Utoljára 1977. feb­ruár 28-áin Argentina éllen for­dult elő, Buenos Aireslben, előtte pedig éppen a jövő szerdai ellen­fél, az NSZK-val szemben, 1974 április .17-én, Dortmundban. A ibécsi 2—5-nek sokirányú ta­pasztalata van. Bebizonyosodott hogy több válogatott jelöltnek még igen kevés a nemzetközi tapasz­talata, hogy néhány labdarúgónak még edződnie keli nagy csatáik­ban, s újra élesen kirajzolódott, hogy más a miagyar bajnokság és más a nemzetközi szereplés. Az is valószínűnek tűnik, hogy nem a bécsii gárda lesz az, amely mel­lett az agilis, lelkes és hozzáértő szövetségi kapitány végleg lete­szi a voksát. Következik tehát az NSZK. Mezey György pénteken hozza nyilvánosságra a Rumeniggéék el­leni keretet, s valószínűnek tűnilk, hogy a Bécsiben szerepeiteken kí­vül mások is meghívást nyernek. Legdöntőbb kérdése: kikre szá­míthat a sok sérült közül? Vasárnap délelőtt Tatám kez­dődik a közös előkészület, s hét­főn csatlakozik hazad társaihoz Nyilasi ,az Austria Wienlből és Szokolai a Sturm Graziból. A főpróba mindenesetre Bécs- ben nem sikerült. Jó lenne, ha ér­vényesülne a szírtházi hagyo­mány: akkor jó lesz az elő­adás .... Rögbiseink az olmützi tornán A csehszlovákiai Olmützben I1 rendezték meg azt a magyszaibá- I sú rögbitaláilkozót, amelyen, nyolc íj ország tíz csapatiának csakném 390 játékosa mérte össze erejét. | A' csehszlovák, szovjet, lengyel, fi NDK-beli és magyar együttesen j] kívül az európai élvonalat képvi­selő walesi, francia és olasz rög- bisek is elmentek a találkozóra, A hazai rögbi»,port fejlődését jelzi, hogy két csapatunk, a bu­HIROS KUPA dapesti BEAC és a kecskeméti GAMF is részt vehetett a tornán. Az eredményesebb kecskemétiek, bár vereséget szenvedtek a walesiektől1 és a franciáktól, dön­tetlent értek el a nagyon erős szovjetek élten és mindkét német. csapatot legyőzték. A legjobbnak végül is a hazájában is bajnok walesi csapat bizonyult, techni­kailag1 és taktikailag is magas színvonalú játékkal. Fölényben a Sopron ellen Csütörtök délelőtt a Kecskemé­ti SC—Sopron férfi mérkőzéssel megkezdődött a nemzetközi Hí­rős Kupa kosárlabdatorna. A há­zigazdák fölényes 108—87 arányú győzelmet arattak. A legtöbb ko­sarat Veres (25), Tóth (23), Csor- vási (17), illetve Kinter (34) dob­ták. A második összecsapást a Pé­csi VSK 87—82-re megnyerte a SZEOL AK ellen. A Hódmezővá­sárhely pedig 86—78-ra verte a Kandó Műszaki Főiskolát. ® Veres Kornél 25 ponttal járult hozzá a KSC fölényes győzelmé­hez. Képünkön: biztosan értéke­sített egy ziccer helyzetet, a hát­térben Foki figyeli az eseménye­ket. (Somos L. felvétele) RÖVIDEN • RÖVIDEN MOTORCSÓNAKSPORT Volentér László, a bajai Vízügy Spartacus világkupa-győztes ver­senyzője a Berlinben megrende­zendő versenyen is folytatta jó szereplését. A 350 kem-es kategó­riában az előkelő harmaduk he­lyet szerezte meg. Volentér a hét végén újabb nemzetközi verse­nyen szerepelt, Jednovicében. BIRKÓZÁS Közel százan indultak Csepelen a „Káli László ’ felnőtt szabad­fogású emlékversenyen, amely egyben utolsó felmérési lehtőség voílt a minősítések megszervezé­sében. A vetélkedőn osztrák, svéd és ausztrál versenyzők is részt vettek. A nap slágermérkő­zésén Ilonka (KSC) parádés küz- I delemben fektette kétvállra az I Európa- és világbajnoki helye- | zett csepeli Robotlkát. A 74 kg- j os bajai Katz Lajos is tisztán j nyert súlycsoportjában. Eredmé­nyek: 52 Ikg (6 induló): 4. Fe- renczi (BSK), 74 kg (13): 1. Katz Lajos (BSK), 100 kg (9): 1. Ilonka Ferenc (KSC), +100 kg (8): 5. Haller (BSK). LABDARÚGÁS NB-s ifjúsági és serdülő baj­nokság (Keceli, csoport)> ifjú­ságiak: Szolnoki Sí—KSC 1—1. Góllövő: Czéh. Jók: Korpácsii. Múlik, Török, Mátrai. Serdülők: Szolnoki Sí—KSC 3—0, MA: kosárlabda A XVI. Hírős Kupa nemzetközi női és férfi kosárlabda-torna mérkőzései (a városi sportcsarnokban) 8 órától: Veszprém—TFSE női, 9.70-kor: Sop­ron—Kandó férfi, 11 óraikor: SZEOL AK—KSC férfi, ,12.30-,tói: Kandó— Pécs, férfi, 14 órától: KSC—Hódmező- vásárhely férfi, 15.30-.kor: Veszprém— KSC női, 17 órától: TFSE—Gmunden (NSZK) női, Ili..70-kor: Sopron— SZEOL AK férfimérkőzés. A Lánchíd utcai Általános Isko­lában 18.30-kor: Hódmezővásárhely— Pécs férfimérkőzés. TENISZ A kecskeméti Hírős Tömegsport Egyesület városi bajnokságának má­sodik napja: Kecskemét, tenisztelep. 16 óra. SAKK A Tóth László vigaszverseny, I. fordulója: Kecskéméit Erdei Ferenc megyei Művelődési Központ 17 óra. to Egy bravúros Málics-védés a sok közül. (Farkas Tibor felvétele) LABDARÚGÓ NB II Szerencsés győzelem Lassan gyülekeztek a nézők a KSC—Siófok NB II-es üaibdarúgó- mér közösre. Aík'iik kijöttek, azok sem tudták, milyen teljesítmény­re lesz képes a kék-fehér csapat a vasárnapi bét kapott gól után egy olyan együttes ellen, amelyik hat volt NB I-es játékost vonultat fel, s az addigi öt fordulóban mindössze egyszer vesztett. Szerdán délután, a kecskeméti szakvezetőik már bizakodóbbak voltaik — miután eldőlt, hogy a játékosok közüli kikre lehet szá­mítani, Az edző győzelmet várt, feltéve, hogy szoros, követő em­berfogással sikerül ’kikapcsoltai a játékból a vendégek két legjobb­ját: Tiebert és Bódit. Ez a fel­adat Mohovicsra és Nagyra várt. A remény a 90 pere alatt való­ra vált. A KSC végig kezdemé­nyező volt, keményen védekezett és időnként lendületes támadáso­kat vezetett. Számos helyzet adó­dott a kék-fehérek előtt, de a be­fejezés nem sikerült. Egyszer a belső csatárok késtek le a be­adásról (vagy pontatlan volt az), máskor rosszul céloztak, belebo­nyolódtak a cselekbe, vagy a ki­törő csatár nem fejezte be az ak­ciót. A vendégeknél Málics ka­pus rendre a helyén volt, jól fog­ta Somogyi húszméteres lapos lövését (37. perc) és Ravasz legu­rított szabadrúgás utáhii bombá­ját is (63. perc). Egy gyors,, jobb­oldali támadást követően Supka kapáslövése hajszállal ment mel­lé (66. perc). Feltűnt a siófokiak érdekes munkamegosztása: a technikás, rutinos, idősebb játékosok inkább a labdát futtatták, míg a fiatalok loholtak — helyettük. Néhány helyzet kialakult a KSC kapuja előtt is — amíg a Bányász játé­kosai bírták erővel, amíg bejöt­tek a kényszerítő átadások, kiug­ratások, ha Mohovics és Nagy kissé lazábban őrizte emberét —, d‘e Erdeinek aili'g kellett közibe­avatkoznia. Tieber elől mentett ki- vetőd've (6. perc), egy szabadrú- gásvariáció után Bódi kapáslövé­sét hárította a felső léc segítségé­vel (35. perc), s Szabó ívelését ütötte ki (64. perc). Negyedóra volt hátra, amikor elfáradtak a siófokiak. Veszélyes akciókat ve­zetett ai KSC, s a 83. percben meg­született a megérdemelt győzel­met jelentő gól is. Alberti elfu­tott a bal oldalon, csavart beadá­sát Somogyi a 11-es pontnál fej­jel megcsúsztatta. Ügy tűnt, hogy az addiig remekül! védő Málics kapus ezt is biztosain fogja álm a labda a kezei közül a kapu köze­pébe gurult. Szentannai József vezetőedző tegnap elmondta, hogiy noha lé­lektanilag fontos ez a győzelem, korántsem úsznak örömimáimor- bam. Elégedett Beles, Nagy, Mo­hovics, Domokos teljesítményé­vel!. de a siker a fegyelmezettség, a küzd ő képesség eredménye. Ezekre nagy szükség lesz a va­sárnapi mérkőzésen is. S 'bár a következő ellenfél, az Eger eddig veretlen, hat meccsen szerzett 10 pontjával második a tabellán — idehaza mégis győzni kell! (váczi) Jegyzőkönyv Kecskeméti SC—Siófoki Bányász 1—0 (0—0) Kecskemét, 2000 néző, vezette: Divinyi (LáiZin, Inges). Kecskeméti SC: Erdei — Hoff­meister, Gugyerás, Mohovics, Be­les — Somogyi, Nagy, Gojátk — Ravasz, Supka, Domokos. Edző: Szentannai József. Siófoki Bányász: Málics — Brettner. Pardavi, Olajos, Virágú — Száj ez, Bódi, Szabó — Károlyt Tieber, Miihailiics. Edző: Szőke Miklósi. Csere: Gugyerás helyett Alberti (7. perc). Goják helyett Geiger (65. perc). Gólszerző: Somogyi (83. perc). Sárga lap: Mohovics (55. perc). Az NB II állása 1, Hódgép—Metripond 6 4 2 ­12— 1 10 2. Eger 6 4 2 ­14— 6 10 3. Nagykanizsa 6 3 2 1 19—14 8 4. DMVSC 6 2 4 ­11— 6 .8 5. 22. Volán 6 4- 2 1&-14 8 6. Szabó L. SE 6 2 3 1 9— 5 7 7. Szolnok r> 2 3 1 9— 8 7 8. Űzd 6 1 5 ­7— 6 7 9. Bakony Vegyész 6 3- 3 9—14 6 10. Kecskemét 6 3- 3 9—16 6 11. Békéscsaba 6 1 3 2 12—10 5 12. Salgótarján r> 2 1 3 10— 8 ö 13. Szekszárd' 6 1 3 2 4— 7 5 14. Sopron 6 2 1 3 5— 9 5 IS. Keszthely ß 1 2 3 6— 8 4 16. Kazincbarcika 6 1 2 3 7—11 4 17. Siófok 6 3 1' 2 17—11 3 18. Baja 6 1 1 4 7—13 3 19. Ganz-Mávag 6­3 3 6—12 3 20. Debreceni Kinizsi 6 1- 4 7—14 2 Eredmények: 22. Volán—Nagyka­nizsa 4—3, Békéscsaba—Bakony Ve­gyész 6—1, Sopron—Szabó L. SE 0—2, Salgótarján—iHódgép Metripond ft—l. DMVSC—Kazincbarcika 2—2. Szekszárd—Eger 1—4, Keszthely— Ganz-IMávag 3—0. Szolnoki MÁV MTE—Ózd i—1. Váratlan vereség A szerdai hétiközi mérkőzés előtt bizakodó hangulat uralko­dott a Sugovica-pa.rti városban és a vita csak abban csúcsosodott ki, hogy milyen arányban győz a BSK a debreceniek elten. A ha­zaiak az első percekben hatalmas lendülettel kezdtek. Ügy tűnt, hogy azoknak lesz igazuk, akik nagyarányú bajai győzelmet jó­soltak. De már .a 8. percben, ki­derült, hogy a vendégek sem mondtak le a gólszerzésről.' El­lentámadásuk alkalmával! Harká­nyi kezére pattant a labda és szabadrúgáshoz .jutottak a vendé­gek. Gajdén nagyerejű szabad­rúgása elszállt a sorfái fölött és a dermedt bajai kapus mellett a bal kapufán csattant. Ugyaniab- iben a percben, Sebőik—Magyar összjátéteból újabb debreceni gól­helyzet született és csak a kifutó Farkas bravúrja hárította a gólt. Ezek az események szemmel láthatólag megnyugtatták a ven­dégeiket és idegessé tették az egyébként többet támadó kék- sárgáikat. A továbbiakban akadt gólhelyzet a Kinizsi ka,puj,a előtt jócskán. A tűzijátékban kevesen •figyeltek oda, hogy a 30. percben Szócsőt, sérülésének kiú juláisia miatt ív,antes edző kénytelen volt lecserélni és emiatt fokozódott a bajai csatársor kapkodó és szer­vezetien játéka. A 38. percben már többen góílt kiáltottak, ami­kor Morvái beadásából egymás után két kihasználatlan gólhely­zet adódott. A beadást előbb Har­sán,yi a kapufára, a visszapatta­nó labdát Kardos a kapu mellé fejelte. A szünet után lényegében, nem változott a játék képe, a BSK so­rozatban kitámaidott és éppen ezért a szórványog debreceni el­lentámadások fokozódó veszélyt' jelentettek a bajai kapura. A so­rozatos sikertelen,ség és az idő múlása egyre idegesebbé tette a hazaiakat, akik egyre többet hi­báztak. A mérkőzés sorsát eldön­tő egyetlen gól is ebből az alap- helyzetből adódott. Egy sikerte­len BSK-roham után a támadó térfeléről a védő térfelére hosz- szan visszaívelt labdára Szabó és Sebők együtt rajtoltak. A bajai játékos érte éli a labdát. Rossz ha­zaadását a szemfüles Sebők el­csípte. Jó érzékkel kikerülte a kétségbeesetten kifutó W'arkast és az üres kapuba emelt. 0—1. A ba- jaá szurkolók csendben tudomá­sul vették, hogy a labdarúgás szeszélye jól megtréfálta a hazai csapatot és tá.ngyi:!!a,gasságuíkna jellemző, hogy ai mérkőzést hibát­lanul vezető játékvezetőit hár- maist levonulás közbeni megtap­solták. A mérkőzés jegyzőkönyve: Debreceni Kinizsi—Bajai SK 1—0 (0—0). Vezette: Sárkány (dr. Rákóczi, Pálfi). Debrecen: Vadon — Vajda, Takács, Garamvölgyi, Makszim, Tőzsér, Brú­der, Magyar, Gajdán (Kaszás a 89. percben), Andirko, Sebők. Edző: Nagy György. „Baja: Farkas — Andreidesz, Sza­bó, Prikldánovics, Popp, Evanics, Morvái, Harsányt (Bognár az 52. percben). Kardos. Szőcs (Keresztes a 30. percben), Pekker. Edző: Ivanics Tibor. Gólszerző: Sebők. Sárga lap: Brú­der, Sebők, Popp. Jók: Magyar, (a mezőny legjobbja), Vadon, Sebők, illetve Prikidánovics. HÉT VÉGI ELŐZETES A kecskeméti Judo Kupáért Ötödik alkalommal rendezik meg szombaton és vasárnap a kecs­keméti Judo Kupa nemzetközi cselgáncsversenyt. Bár a végleges nevezés még nem zárult le, már bizonyos, hogy négy ország nyolc klubjának versenyzői mérkőznek a magyarokkal. Közü­lük a KSC vendégeként az idén harmadszor résztvevői a verseny, nek az Alba Julia (Gyulafehérvár) román I. osztályú szakosztály jú- dósai, akik a korábbi versenyeken általában jól szerepeltek. Ugyan­csak a KSC vendégeként, most első ízben indulnak Kecskeméten a jugoszláv Dubrovnik Judo Club tagjai. A két meghívott vendégcsapaton kívül a saját költségén vesz részt a kecskéméit Judo Kupán a TSV Kronshagen NSZK-beli gárda, öle „visszatérők”, hiszen az idén sorrendben harmadszor indulnak, s most is — mint az előző években mindig — a verseny után még egy hétig Kecskeméten maradnak, s a KSC-vel tartanak közös edzéseket. A további külföldi résztvevők közt van az NSZK-beli Hessiser Judo Verband, a jugoszláv Zorka Subotica, a Slavia Növi Sad és a Parti­zán Növi Sad szakosztálya, valamint az ugyancsak állandó vendég­nek számító osztrák ASKÖ Graz judósai. Ami a magyar résztvevőket illeti, bizonyos, hogy indul a verse­nyen mindenki. A kecskemétiek reményeiről Varga András edző nyilatkozott. — Végleges, hogy Nagysolymosi betegsége miatt nem indulhat. Bal- szerencse, hogy Tóth László a hétközi edzésen sérült meg, s így ő sem vehet részt. Jó híreket kaptunk viszont Szabó Miklósról, aki az ausztriai Lendinben rendezett nemzetközi versenyen 3. lett. Remélem, hogy az E. Kovács testvéreknek is sikerül majd jó eredményt elérni. A szombati napon az ünnepélyes megnyitó 14.30-kor kezdődik. Utána kezdődik a + 95, a 95. 86 és 71 kg-os kategóriák versenye négy tatamin. Vasárnap délelőtt 10 órakor a 60, 65 és 78 kg-os súly­csoportok fejezik be a nemzetközi vetélkedőt. Ismét ökölvívó CSB mérkőzés Szombaton délután megkezdő­dik, pontosabban az őszi forduló­val folytatódik az NB I-es ököl­vívó csapatbajnokság. Az első mérkőzést a Honvéd Kun Béla SE vívja a bajnokesélyes Bp. Hon­véd ellen Félegyhézán,, mégpedig, ha az idő engedi,, a HKBSE-pá- lyán, szabadtéren, felállított kö­tetek között. A találkozóiról Mol­nár László edző a következeket mondta: — A hét válogatottal érkező Honvéd ellen tisztes helytállást remetek, vagyis legalább 10 pon­tot akarunk szerezni. A báróim ifjúsági versenyzőnktől, Farkas­tól, Konkolytól, és Rácztól, vala­mint a felnőttek közül Lakatostól és Rimóczitól várok győzelmet. A párosítást persze nehéz kiszáimí- tami. Összejöhet például a Rimó- czi,—Füzessy, vagy a Lakatos- Szűcs mérkőzés, aiz ifjúságiaknál pedig Farkas—Liziicsika találkozó. A végleges összeállítás a szom­bat reggeli mérkőzéstől függ. Könnyen tehet változás, és az is előfordulhat, hogy a most bevo­nult újoncok közül is néhányan helyet kapnak a csapatban. A Paksról jött Balogi és a* 54 kg- ban a Vasastól bevonult Thom- hauser jöhet számításba. Annyi bizonyos, hogy minden súlycso­portban tudunk versenyzőt állíta­ni, ,s mivel nyilván; a Honvédinak ds hasonlóan népes gárdája van. így minden súlycsoportban lesz mérkőzés. Szlalom a gokart-stadionban „Üj” sportág mutatkozik be a hét végén a DUTÉP SC gokart- stadion jábain. Itt rendezik meg az országos területi bajnokság har­madik fordulóját. Nevezni vasár­nap reggel hót órától' kilencig le­het a helyszínen. A rendezők női versenyzők részvételére is számí­tanak. A futamok tíz órakor kez­dődnek, s végeredményt két fu­tam eredményei alapján hirdet­nek. A Kecskeméti Volán verseny­zőitől jó szereplést várnak a sportág hívei. A tavalyi eredmé­nyek köteleznek, hiszen egy év­vel ezelőtt valamennyi kategóriá­ban. s az abszolút versenyben is vplt érmes kecskeméti autós. MAI MŰSOR: TV I. MŰSOR: 15.50: Hirek W-M: Szerafina szigete. Szovjet film. 17.15: öt perc meteorológia. SZ 17.25: A Vietnami Szocialista Köztár­saság nemzeti ünnepén. SZ 17.45: Hirös napok. Közvetítés Kecs­kemétről 18.15: Reklám 18.20: Képújság 18.25: Keresztkérdés. Fejtörőjáték. 18.55: Reklám 19.10: Idősebbek is elkezdhetik. Tévé­torna. SZ 19.15: Esti mese. SZ 19.30: Tv-híradó. SZ 20.00: Leg... leg... leg... Különle­ges rekordok és rekorderek. SZ 21.05: Pénteki randevú. SZ 22.05: A hét műtárgya. Délnémet mű­hely: Betlehemes szekrény. A Ma­gyar Nemzeti Galéria. SZ 22.10: Tv-híradó 3. SZ 22.20: Midzogucsl-sorozat. A színház szerelmesei. Japán film. TV II. MŰSOR: 20.rtf): A tengerpart hölgyei. Francia filmsorozat 5 1. rész: Feuvilleforte 1911—12. SZ 21.25: Tv-híradó 2. SZ 21.45: Periszkóp. A külpolitikai szer­kesztőség katonapolitikai műsora. SZ 22.15: Óriáskerék. A Reflektor szer­kesztőség műsora. SZ 22.35: Képújság ÚJVIDÉKI TV: 15.05: Műsorismertetés (magyarul) 15.10: Heti műsorkalauz (magyarul) 15.30: Intermezzo 15.35: Tv-híradó (magyarul) 15.50: Reklám 15.55: Bejelentkezés és akció 16.00: Nyári délután 18.00: Tv-híradó 18.15: Minden pénteken elölről — gyermekműsor 18.45: Zenés műsor: Balkán fesztivál, Ohrid ’83 19.15: Rajzfilm 19.25: Reklám 19.30: Tv-híradó (magyarul) 19.55: Reklám 20.00: Seriff Mackland — sorozatfilm 21.35: Jugoszláv show 22.20: Tv-híradó 22.45: Műsorzárás KOSSUTH: 8.25: „Szennyvízöntp” 8.35: Artur Rubinstein zongorázik 9.33: Miből van a pántlika? 10.05: Gyermekeknek 10.42: Kháron ladikján 10.47: Fúvóspolkák 11.00: Gondolat 11.45: A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola énekkara Josquin des Prés-műveket énekel 12.45: Ferencsik János operafelvé­teleiből 13.20: Zenekari muzsika 14.19: Kóruspódium 14.44: Magyarán szólva 15.05: Révkalauz 15.35: Dalok — madarakról 16.00: Mit üzen a Rádió? 16.35: Mozart: Esz-dúr zongoraver­seny K. 449. 17.05: A Vietnami Szocialista Köztár­saság nemzeti ünnepén 17.35: A Belügyminisztérium Duna Művészegyüttesének népi zenekara játszik 19.15: A Rádiószínház bemutatója. Menekülés Magyarországon át. Do­kumentumösszeállítás 20.29: Operettkedvelőknek 21.30: Egy hazában 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Herbert von Karajan Beetho- ven-műveket vezényel 0.10: Meíódiakoktél PETŐFI: 8.25: Portrésor és interjúlánc 8.40: Slágermúzeum 9.36: A nagy üzlet a videóval... 10.00: Zenedélelőtt 11.35: Tánczenei koktél 12.40: Nóták 13.15: Dalok, versek Vietnamból 13.25: Kabalevszkij kis zongoradarab­jaiból 13.40: Madarász Iván: Testvériség 14.00: A Petőfi rádió zenedélutánja 17.30: ötödik sebesség 18.35: Válogatott felvételeink 19.40: Nótakedvelőknek 20.35: Iránytű 21.35: Ritmus! 22.05: A Magyar Rádió népi zenekara játszik Lakatos Sándor vezetésével 22.30: Nem szentírás! Késő esti töp­rengések a gazdaságról ... 23.20: „Dal a szerelemről’*. Könnyűze­ne éjfélig* 3. MŰSOR: 9.00: Szerelmi bájital. Részletek Do­nizetti operájából 9.58: Magyar zeneszerzők 10.30: Dzsesszarchívum 11.05: Szimfonikus zene 13.07: Újdonságainkból 13.52: A Budapesti Koncertfúvószene­kar játszik 14.05: Erkel: Sarolta. Háromfelvoná- sos opera Közben: 15.50: Gáli Ernő: A sajátosság méltó­sága 16.36: Olasz népdalok 16 53: Hi-Figyelö 17.30. Kapcsoljuk a 22-es stúdiót Kb 18.30: Népdalok 19 05: Holnap közvetítjük 19.30: Zenekari muzsika 20.35: Popzene sztereóban 21.30: Irodalmunk a felszabadulás után. Fáklyaláng. Dráma