Petőfi Népe, 1980. május (35. évfolyam, 101-126. szám)

1980-05-27 / 122. szám

1980. május 21. • PFTÖFI NÉPE • 1 SPORT - SPORT • SPORT Megbízhatósági motorcsónak- verseny Baján Igazán minden szempontból ideális időjárási viszonyok közt került sor vasárnap délelőtt Ba­ján a Dél-dunai területi bajnok­ság első fordulójának számitó megbízhatósági motorcsónakver­senyre. A bajai Vízügyi Igazgató­ság Spartacus Sportkörének szer­vezésében 65 motorcsónak jelent meg a rajtnál, hogy a területi ver­senyen hat kategóriában döntse el, hogy ki jut tovább a szeptember hónapban megrendezésre kerülő szegedi országos bajnokságra. A megbízhatósági verseny egyébként — a továbbjutás lehe­tősége mellett* — a résztvevők számára azt is jelenti, hogy men­tesülnek a motorcsónakadó alól. A verseny első 'három helyezett­je valamennyi kategóriában díjat kapott és a június 27-én sorra kerülő második futam után dől. el csak végérvényesen, hogy a te­rületi versenyről kik jutnak be az országos döntőbe. Sz. F. • A felső képen: starthoz ké­szülődnek a területi motorcsó­nakverseny résztvevői. • Jobb oldali képünkön: a ver­seny egyik izgalmas futama. (Szabó Ferenc felvételei.) Két ponttal vezet a BSK a Honvéd Kun B. SE előtt ff x *-”T,'xr .. É ÉS iH wKBSBk Vereség, nagyon gyenge játékkal BVSC—Kecskeméti SC 1—0 (1—0) Kecskemét, 2000 néző. Vezette: Szávó. BVSC: Flak — Bodnár, Pet- ró, Duhaj, Polonyi — Komáromi, Húszai — Berecz, Pap, Szécsi, Kaszás (Szanyi a 75. percben). Edző: Urbankovics Miháy. KSC: Erdei (Leskó a szünetben) — Kutasi, Elekes I., Hanyecz, Elekes II. — Lakatos, Szabó, Ko­csis — Farkas, Kisznyér, Sörös. Edző: Molnár Ferenc. Az I. percben Farkas iramodott meg a jobb oldalon. A 16-os ol­dalvonalától, éles szögből kapura csavarta a labdát, de lövése el­suhant a léc fölött. A 4. percben Kaszás ívelt be az oldalvonal mellől, de Erdei könnyedén '.le­húzta a fejelni készülő Pap elől a labdát. A továbbiakban a labda többnyire a BVSC térfelén patto­gott, de ha a vendégek megsze­rezték, mindig veszélyes rohamot indítottak. A 7. percben az előre­törő Bodnár előbb Elekes Il-t játszotta át, majd a keresztező Elekes I-ről is visszapattant hoz­zá a labda. Középre gurított, s a nagy lendülettel érkező Petró egyből a bal sarok felé irányította a labdát, ám Erdei egy villám­gyors reflexmozdulattal, lábbal szögletre mentett. A 11. percben egy közvetett szabadrúgás után Lakatos csú­nyán a kapu fölé lőtte, a labdát. Három perc múlva Farkas előtt nyílt lehetőség, de kapásból kül­dött lövése is messze a léc fö­lött ment ki. A 17. percben 25 m-ről szabadrúgáshoz jutott a KSC. Szabó futott neki, de a labda mellett álló Kisznyér hir­telen a sorfal fölött átívelte, s a befutó Kutasi kapásból a léc fölé bombázta. (Látszott, hogy előre begyakorolt cseles szabadrúgás volt, sajnos, a befejezés nem si­került.) A 20. percben szögletet íveltek be a vendégek. Erdei kilépett a kapujából, de amikor a labdához ért, Petró belefejelt az arcába. A kapus kezéből kiperdült labda a bal felső sarokra tartott, s Ko­csis a gólvonalról szögletre fejel­te. '(Az esetnél Erdei megsérült, de tovább védett.) A 23. percben Szabó cselezett feleslegesen. Elvették tőle a lab­dát, s Elekes I. csak az utolsó pillanatban szerelt szögletre. A beívelés után Pétró, mintegy 7 méterről élesen fejelt a bal sa­rokra, s Erdei nagy bravúrral ütötte ki a gólba tartó labdát. A 27. percben Kutasi hazaadása oko­zott izgalmat. Majdnem a saját kapujába súgta a labdát. A 29. percben a bal oldalon ir.mét szöglethez jutott a BVSC. Az élesen belőtt labdára senki sem/ VI Pap 10 méterről élesen a jobb alsó sarokba fe­jelte. 1—0. A szünetben Erdei rosszullétről panaszkodott, s kórházba kellett vinni. Mint kiderült, a Petrával történt ütközésnél agyrázkódást szenvedett. Leskó állt a helyére, s a mezőnyben pedig Kocsist Pri- kidánovics váltotta fel. A játék képe keveset változott. A 47. percben Bodnár a szöglet- zászló közelében elcsípett egy lab­dát. Középre gurította, ahol két KSC-védő lába mellett is elsu­hant. Végül Petró biztos gólhely­zetből ügyetlenül a jobb sarok mellé küldte a labdát. Az 51. perc­ben Farkas elvette a cselező Ko­máromitól a labdát, s egyedül indult kapura. Már a 16-oson be­lül járt, amikor Szávó sípolt, s Farkas megmozdulását szabályta­lannak minősítette. A játék súlypontja mindinkáb a pálya közepére tolódott. A KSC erőlködött, 'de a megszámlálha­tatlanul sok hibás átadás miatt minden támadás elakadt. A BVSC ügyesen adogatott, s bár helyze­tük már nem akadt, többet volt a vendégcsapat birtokában. A 80. percben Kisznyér mesteri átadá­sával Farkas középen ugrott ki. A kifutó kapus mellett az üres kapura gurított, ám a labda a jobb kapufa belső széléről kissé kifelé perdült. Prikidánovics ott termett, de — bár erre bőven lett volna idő — nem kezelte le a labdát, hanem egyből akarta az üres kapuba lőni, és a pergő lab­da lecsúszott a lábáról. Ezzel oda lett a KSC egyetlen, s igazán gólt ígérő támadása a 90 perc alatt. A két csapat közül a BVSC játszott sokkal nagyobb akarás­sal. A taktikát is ügyesebben vá­lasztották meg, s az elején hagy­ták a kecskemétieket kitámadni, s a gyors ellenlökésekből több­ször is nagy gólhelyzeteket te­remtettek a kecskeméti kapu előtt. Három alkalommal is csak Erdei bravúros védései mentették meg a KSC kapuját. A kecske­méti csapat erőtlenül, elkép­zelés nélkül játszott. Egyénileg Erdeinek többnnagy védése .Is _volt__A háivédsnr — kü lönösen a széleken — állan­dóan ingadozott, bár ebben nagy szerepe volt a középpályások kri­tikán aluli játékának is. Szabó­nak a 'cselei nem jöttek be, s a félpálya körül álldogált. Hanyecz és Lakatos többször adta a lab­dát ellenfélhez, mint saját tár­sainak. Elöl Farkasnak semmi sem sikerült. Sörös is kevés vi­zet zavart. Kisznyér elszántan harcolt a védőkkel, sok labdát is szerzett, de a kapura igazán ő sem tudott veszélyes lenni. A BVSC-ből Petró, Bodnár és Pap volt a legjobb, de valójában minden csapatrész jól, összehan­goltan játszott. Szávó játékvezető jól bírásko­dott. Szabó Zoltán NB II. Középcsoport 1. Csepel 35 27 4 4 74—20 58 2. Izzó 35 22 10 3 81—39 54 3. SZEOL AK 35 17 10 8 57—37 44 4. Bem SE 35 16 11 8 53—34 43 5. Vác 35 12 14 9 48—38 38 €. 22. Volán 35 11 14 10 55—52 36 7. Bp. Spart. 35 13 10 12 47—50 36 8. Kecskemét 35 13 9 13 62—48 35 9. KKFSE 35 15 5 15 50—54 35 10. Építők 35 11 11 13 43—47 33 11. D.újv. Ép. 35 11 11 13 43—53 33 12. Budafok* ­35* 12 13 10 55—47 32 13. BKV Előre 35 8 16 11 42—49 32 14. Ganz-M. 35 11 9 15 42—54 31 15. Szegedi D. 35 11 8 16 48—48 30 16. Pénzügyőr 30 11 8 16 48—59 30 17. BVSC 35 8 12 15 35—39 28 18. Esztergom 35 7 12 16 32—50 26 19. Dunakeszi 35 10 6 19 30—50 26 20. Jánoshalma 35 5 5 .25 26—103 15 A csillaggal jelölt csapattól 5 bünte­tőpont levonva. Csepel—Dunakeszi 3—0 Építők SC—D.újv. Építők 1—2 KKFSE—Vác 0—0 Bp. v. Izzó—Budafok 2—1 H. Bem J. SE—Bp. Spartacus 3—1 Pénzügyőr—Szegedi Dózsa 1—0 BKV Előre—Esztergom 0—0 SZEOL AK—Ganz-MAVAG 2—1 Már az első negyedórában eldőlt a mérkőzés 22-es Volán—Jánoshalma 9—0 (5—0) Rákoscsaba, 800 néző, vezette: Varga I. Volán: Kertész — Halászi, Kö­böl, Kürtösi, Csider — Andorka (Tóth B.), Bartosik (Gubek), Ba­kos — Németh, Goschler, Ora­vecz. Edző: Preiner Kálmán. Jánoshalma: Balogh — Geiszin- ger, Bátyai, Tápai, Faddi (Nagy) — Liliom, Laki, Józsea (Tóth) — Urbán, Kovács, Horváth. Edző: Rapcsák Tivadar. Már a 4. percben gólt kapott a Jánoshalma. Németh futott el a labdával a jobb szélen, s beadá­sát Goschler lőtte a hálóba. 1—0. A 6. percben Oravecz lövése a rosszul helyezkedő Balogh felett „csurgóit” a kapuba. 2—0. A 15. percben Csider lövésével már 3— 0-ra vezettek a hazaiak. A 28. percben Laki 20 méteres szabadrúgása a sorfalról pattant szögletre. Két perccel később La­ki léc alá tartó lövését öklözte ki a Volán kapusa. A 33. percben Horváth lövése kipattant a ka­pusról, de a jánoshalmiak közül senki sem tartózkodott a közel­ben. A 40. percben Oravecz 18 mé­teres szabadrúgása a kapu előtt felpattant és a balra mozduló ka­pus mellett vágódott a hálóba. 4— 0. Két perccel később Németh beadását lőtte a kapuba Oravecz. 5— 0. Az 50. percben Tápai fellökte a 16-oson belül Goschlert. A sértett 11-esét Balogh lábbal mentette, másodszorra azonban Goschler nem hibázott. 6—0. Az 59. perc­ben Bartosik növelte az - ered­ményt. 7—0. A 71. percben Ora­vecz beadását Csider fejelte a há­lóba. 8—0. A 88. percben Ora­vecz fejesgólja állította be a vég­eredményt, 9—0. A Jánoshalma az első félidőben szórványos támadásokat vezetett, amelyek a 16-os körül rendre el­akadtak. Ezzel szemben a Volán gördülékenyen játszott, minden kísérlete sikerült, jól alkalmazta a lestaktikát. 1 A jánoshalmi csapatból senki sem nyújtott jó teljesítményt. Hajtmann Józsefné Tiszakécske—Honvéd Kun Béla SE 1—1 (0—0) Tiszakécske, 1400 néző, vezet­te: Bogyó I. (Lenhart, Prókai). Tiszakécske: Szélesi — Terjéki, .Mari, Kecskés, Balta, Kisjuhász dr., Sántha (Józsa), Varga, Osko- lás, Ézsiás (Losonczi), Bus. Edző: Dobó István. H. Kun B. SE: Osztopáni — Fekete, Gyöngyösi, Pavelkó, Csé- ve, Fitala, Mezei, Evanics, Szász (Portörő), Tóth Cs., Janicsák. Edző: Kurucz István. 31. perc: a Kisjuhász dr. sza­bálytalanságáért megítélt bünte­tőt Evahics a bal sarok felé lőt­te. Szélesi kapus nagy bravúrral kiütötte, és a felpattanó labdát Tóth a kapu fölé fejelte. 41. perc: A vendégcsapat kapu­ja előtt nagy kavarodás támadt, a lepattanó labdát Bus nagy erő­vel a kapu bal oldalába vágta. 1—0. 83. perc: A tiszakécskei kapu­tól mintegy 20 méterre Fitala szabadrúgást végzett el. A nem túl erős lövés az egyik hazai vé­dőn irányt változtatott, és az el­mozduló kapus mellett a kapuba pattant. Öngól. 1—1. Izgalmas, nagy iramú és szín­vonalas mérkőzésen a nagy becs­vággyal küzdő és jól játszó hazai csapat mezőnyíölényiben volt. Csa­táraik, Bus és Ézsiás révén sok­szor hozták nehéz helyzetbe a H. Kun Béla SE védelmét. Fölé­nyüket jelezte a számtalan szög­let, de helyzeteiket rendre elhi­bázták. A kihagyott büntető meg­zavarta a vendégek csapatjáté­kát, csupán az utolsó negyedórá­ban találtak magukra. Egyenlítő góljuk szerencsés körülmények között esett. Jók: Szélesi, Mari, Bus, Varga, illetve Janicsák, Tóth. Ifjúságiak: H. Kun Béla SE— Tiszakécske 4—3 (2—2). Vezette: Lenhart. Góllövők: Ajtai 2, Tóth (11-esből), Heibl, illetve Balaton­füredi 2, Fekecs. Jók: Tóth, Ajtai, Heibl, illetve Balatonfüredi, Sze­keres, Ézsiás. «Zsufa Lajos Fájsz—Kiskunfélegyházi Szövetkezeti SE 2—1 (0—0) Kiskunfélegyháza, 400 néző, ve­zette: ifj. Molnár (Kiss Gy., Mi- kus). Fájsz: Fatér — Baráth, Szabó, .Horváth, Kovács, Barabás, Kras- nyánszky (Kráczer), Tamási, Her- ■uer;’ ’Zsákal, ■ Pusztubányl.—Edző: Balogh Gyárfás. Kkfh. Szöv. SE: Szalai — Zs. Julhász, Majoros, Vidéki, Kürthy, Dongó, Jókai, Palásthy, Sahin, Szabó M., Iványi (Rigó I.). Edző: Klincsók Pál. 51. perc: Barabás Hernert ug­ratta ki, aki a hazai védők dísz- kíséretében egyedül vezette kapu­ra a labdát, majd a kiinduló Sza­lai felétt a hálóba emelte. 1—0. 75. perc: Rigó bal oldalról ívelt a kapu elé. Kovács menteni akart, de rosszul találta ‘el a labdát és ez leperdült a lábáról. Palásti rácsapott és 6 méterről a sok láb között a hosszú sarokba lőtt. 1—1. 81. perc: Barabás kapu elé ívelt, labdáját Herner, Majoros, Kürthy és Dongó között teljesen szabadon levehette, majd 13 mé­terről' fordulásból nagy lövést zúdított a léc alá. 2—1. A hazai csapat végig nagy me­zőnyfölényben játszott, de tehe­tetlen csatárai a legjohb helyzer teket is elügyetlenkedték, míg a vendégek gyors ellentámadásaikat az adódó lehetőségeiket értékesí­tették. Jók: Hemer, Zsákai, Fa­tér, Szabó, illetve Jókai, Szabó M., Dongó. Ifjúságiak: Kkfh. Szöv. SE— Fájsz 7—0 (3—0). Góllövők: Sza­bó L. 2, Szabó J., Karádi I., Cseh I. , Rádi F., Cseh J. Jók: Szabó L., Karsai Gy., Karádi I. Farkas Tibor Honvéd Mezőfi SE— Soltvadkert T—0 (0—0) Kecskemét, 300 néző, vezette: Kiss A. (Zsiigó, Kiss Á.). H. Mezőfi SE: Magyar Z. — Pirisi, Rózsa, Kucsera, Szívós, Szűcs (Radics), Egyed, Szőllősi, Kovács, Nagy L., Ónodi. Edző: Krivy Ottó. Soltvadkert: Mayer — Viszkok, Lehr, Eiler, Frittmann, Szabó F. (Kárász), Tóth, Szabó J., Fábián, Cseh, Mészáros. Edző: Meskó Ist­ván. Az első félidőben mindkét csa­pat biztonsági játékra törekedett. Veszélyes támadás nem alakult ki, a kapusok alig voltak foglal­koztatva. A második félidőben a Mezőfi SE kitámadott, ellenfele védeke­zésre kényszerült. 57. perc: Reklamálásért közve­tett szabadrúgást ítélt a játékve­zető. Magyar L. a labdát a közel álló Egyed elé adta, aki egyiből a bal felső sarokba lőtt. lf—0. Közepes iramú és színvonalú mérkőzés, a H. Mezőfi SE a mi­nimális győzelmet összteljesítmé­nye alapján megérdemelte. Jók: Onódi, Rózsa, .Magyar L., illetve Fábián, Lehr, Cseh. K. T. Lajosmizse—Honvéd Szamuely SE 5—0 (2—0) Lajosmizse, 400 néző, vezette: Dobos (Czenczik, Szabó J.). Lajosmizse: Kripkó — Tóth, Ábel, Csima, Kovács (Seprüs), Márkli, Bende, Kislőrincz, Lu­kács, Vajda, Kállai. Edző: Bánhi- di József. H. Szamuely SE: Varga — Le- hóczki, Kiss, László, Kántor, Sza- lontai, Szabó, Rózsahegyi, Rácz, Vitek, Király. Edző: Malomszegi Ottó. 32. perc: Vajdát buktatták a 16-oson belül, a büntetőt Ábel értékesítette. 1—0. 42. perc: Csima 18 méterről lőtt szabadrúgását a kapus kiütöt­te Lukács elé, aki a jobb sarok­ba lőtte. 2—0. 52. perc: Szép támadás után Márkli volt eredményes. 3—0. 60. perc: Kállai jó labdát ka­pott, három védőt is kicselezve lőtt a jobb sarokba. 4—0. 65. perc: Kállai, Csima, Bende volt a labda útja, Bende lőtt, s a kapusról kipattanó labdát Kál­lai értékesítette. 5—0. A hazai csapat végigtámadta a mérkőzést, szépen játszott az igen sportszerű katonacsapat ellen. Jók: Márkli, Bende, Vajda, Kál­lai, illetve Varga, Szabó, Rácz. Bánhidi József KTE—Honvéd Gábor Áron SE 2—0 (1—0) Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Varga J. (Kiss B., Bánki). KTE: Kerpits — Magyar, Vi- rágh, Nagyhegyesi, Érsek, Por- handa, Csurka, Seres (Komáro­mi), Petényi (Gyulai), Horváth, Tánczos. Edző: Vereb István. H. Gábor A. SE: Brindza — Ser­főző, Dedák, Kiss, Holló, Kormos (Bor), Hűli, Erdős, Piukovics, Barna (Juhász), Halász. Edző: Jeges Sándor. 40. perc: Jobb oldali beadás után Csurka fejelt a kapuba. 1—0. 68. perc: Komáromi távoli nagy erejű lövése a belső lécet is érint­ve vágódott a hálóba 2—0. Többet támadott a KTE, de a helyzetek alapján a döntetlen reálisabb eredmény lett volna. Jók: Magyar, Érsek, Porhanda, illetve Brindza, Dedák, Hűli, , E-r- tdős. Árva! Mihály Kiskőrös—Izsák 3—1 (0—0) Kiskőrös, 500 néző, vezette: Kiss A. (Kara, Szabó). Kiskőrös: Vass — Petróczi, Hajnák, Dusnoki, Polereczki, Ju­hász L., Jenei, Juhász K. (Podob- ni), Sárközi, Pabar (Antal), Kiss. Edző: Biácsi Sándor. Izsák: Varga — Németh Gyiff- kó dr., Jakus, Molnár, Nagy, Tóth, Ober, Bőthi, Bogdány, Szél- pál. Edző: Seres L. 60. perc: Nagy buktatásáért megítélt büntetőt Tóth rúgta a kapuba. 0—1. 61. perc: A gól utáni kezdésből Antal jó ütemben ugrott ki és egyenlített. 1—1. 70. perc: Szögletrúgásból Antal szép gólt fejelt. 2—1. 75. perc: Kiss húzott el a bal szélen és pontos beadásából Sár­közi bebiztosította a győzelmet. 3—1. Sportszerű, jó iramú mérkőzésen változatos küzdelemben az elszán- tabban küzdő kiskőrösiek megér­demelten nyertek. Jók: Dusnoki, Antal, Jenei, illetve Jakus, Nagy, Szélpál. Ifjúságiak: Kiskőrös—Izsák 1—1 (0—0). Góilövők: Szed mák, illetve Hajdú. Jók: Lesták, Cső­vári, illetve Kozma, Hajdú. Biácsi Sándor Sükösd—Bajai Tsz SK 3—1 (1—0) Sükösd, 300 néző, vezette: Zsi- gó (Vereb, Máriás). Sükösd: Szén te — Kernya, Ba- da, Reich, Faddi, Lógó, Marusa, Kovács, Szabó, Páncsics (Kollár), Sudár. Edző: Varga Imre. Bajai Tsz SK: Tóth L. — Hol- czer, Bartos, Bohos (Szíjjártó), Vidosa, Vörös, Ki-ing (Szűcs), Tóth A., Németh, Gál, Lipoka- tich. Edző: Varga Imre. 4. perc: Lógó átadását Marusa védhetetlenül lőtte a . sarokba. 1—0. 53. perc: Faddi és Kovács ösz- szefutott. Németh a labdával za­vartalanul mehetett tovább. Be­adását Gál 5 méterről fejelte a- hálóba. 1—1. 56. perc: Sudár gyors és ügyes cselek után védhetetlenül lőtt a jobb sarokba. 2—1. 80. perc: Kovácsot felvágták a 16-oson belül, a 11-est Sudár ér­tékesítette. 3—1. Várakozáson felüli jó iramú mérkőzésen szoros volt a küzde­lem. A Tsz SK becsülettel helyt­állt, s játéka sokkal jobb volt, mint helye a tabellán. Jók: Su­dár, Bada, illetve Bartos. Ifjúságiak: Bajai Tsz SK—Sü­kösd 2—1. Góllövők: Gyenei, Pastrovics, Koprivanácz. Jók: Pastrovics, Egyed, illetve Hemá- dy, Kovács. Varsányi József Bajai SK—Kiskunhalasi AC 6—1 (2—0) Baja, 2500 néző, vezette: Köböl (Kormányos, Vízhányó). BSK: Majzlinger — Glavatity, Molnár, Popp, Cseke, Takács, Ra­dics (Valkai), Ónody, Szabó T. (Sárközi), Pintér, Kovács. Edző: Rónai Sándor. KAC: Pintér (Szabó) — Körö­si, Juhász (Rékási), Fuksz, Agócs, Tóth I., Szőke I., Mészáros, Kar­sai, Szőke S., Tóth L. Edző: Vi- rágh István. 40. perc: Kovács futott el a bal oldalon. Beadását Radics 5 mé­terről lőtte a hálóba. 1—0. Még fel sem ocsúdtak a halasi játéko­sok, amikor Radics szorongatott helyzetben megszerezte a labdát. Elfutott és közelről lőtt a kapu­ba. 2—0. 52. perc: A gyors Sárközi a félpályáról indulva lefutotta a védőket, visszahúzni sem tudták, s már a 16-oson belül járt, ami­kor buktatták. A megítélt bünte­tőt Radics értékesítette. 3—0. 66. perc: Sárközi beadása Rá­diósról Kovács elé pattant, aki 8 méterről nem hibázott 4—0. 72. perc: Egy gyorsan elvégzett szabadrúgásból kapott labdával Agócs kilépett a védők közül és biztosan lőtt a hálóba. 4—1. 74. perc: Popp beadását Kovács 15 méterről kapásból a kapu jobb oldalába vágta. 5—1. 79. perc: ’ Valkai labdájával Sárközi a felezővonalról indult el és a kifutó kapus mellett lőtte a BSK hatodik gólját 6—1. A rendkívül nagy iramú, ke­mény belemenésekkel tarkított mérkőzésen a BSK-játékosók a lestaktika ellenszerét megtalálva a vártnál biztosabban érték el a győzelmet ezen a rangadó jelle­gű mérkőzésen. Jók: Radics, Popp, Glavatity, Sárközi, Takács, illetve Fuksz, Pintér, Szőke I. Ifjúságiak: BSK—KAC 5—1 (1—1). Vezette: Kormányos. Gól­lövők: Csincsák 2, Bognár, Lő- rincz, Kihaled, illetve Vágó. Jók: Malik, Kövesdi, Stéger. Csányi László Kalocsai SE—Tompa 4—1 (0—1) Kalocsa, 400 néző. Vezette: Berta (Lakatos, S. Juhász). Kalocsai SE: Szabadi — Kapi- Jtány,. Pécsi, Pongrácz (Tóth ^R.), Illés,''Jenei, Nemes, Matos, Ko- váts' G.,' Horváth, Kovács Fi (Sza­bó J.). Edző: Farkas András. Tompa: Bella II. — Kovács, Czombos, Horváth, Czeglédi, dr. Szilvási, Bella I. (Fodor), Baráth, Béleczki, Kábái, Bálint. Edző: Födi Mátyás. 21. perc: Kapitány szabályta­lansága után büntetőt ítélt a já­tékvezető. A 11-est Czeglédi érté­kesítette. 0—1. 68. perc: A bal oldalon Nemes indította Illést, aki laposan lőtt a hálóba. 1—1. 69. perc: A kezdés után Tóth bal oldali beadását Jenei a kapus kezei közt fejelte a léc alá. 2—L 70. perc: Czombost a játékve­zető kiállította. 83. perc: Szabó távoli lövését Bella II. csak kiütni tudta, s a kipattanó labdát Matos a kapuba helyezte 3—1. 89. perc: Illés és Jenei adoga­tott, végül Illés lövése a hálóban kötött ki. 4—1. A közepes színvonalú mérkő­zésen az első félidőben a lelkes tompái csapat igen ' jól játszott. A szünet után azonban elfárad­tak, s a kalocsai csapat könnyen győzött. Jók: Kováts G., Tóth RT, Szabó,' Illés, illetve Baráth, Bé­leczki, Kábái. Ifjúságiak: Kalocsa—Tompa 6—0 (3—0). Góllövők: Csupor 4, Vörös, Bencsics. Jók: Vén, Sztan- kó, Szántó. Kőszegi Ferenc Összeállította: Kristóf Tibor A MEGYEI LABDARÜGO-BAJNOKSAG Állasa 1. Bajai SK 31 Sí 7 2 77—16 SÍ 2. H. Kun B.- 31 22 5 4 73—17 49 3. KTE 31 20 7 4 77—32 47 4. KAC-MEDOSZ 31 16 9 6 73—49 41 5. Lajosmizse 31 13 10 8 46—32 36 6. Kalocsa 81 15 6 10 47—34 36 7. Izsák 31 12 10 9 35—36 34 8. Tiszakécske 31 14 5 12 54—44 33 9. Sükösd 31 11 8 12 41—38 30 10. Fájsz 31 11 6 14 42—45 28 11. H. Mezőfi SE 31 11 6 14 38—42 28 12. Soltvadkert 31 10 6 15 34—55 26 13. Kkfh. SZÖV. 31 8 9 14 43—53 25 14. Kiskőrös 31 10 4 17 39—59 24 15. Tompa 31 5 11 15 27—59 21 16. H. Szamuely 31 7 4 20 51—83 18 17. Bajai Tsz 31 6 5 20 32—80 17 18. H. Gábor A. 31 6 2 23 29—84 14 A forduló válogatottja: Szélesi (Ti­szakécske) — Magyar (KTE), Bada (Sükösd), Popp (BSK), Márkli (Lajos­mizse). Radics (BSK). Jenei (Kiskö­rös). Kováts G. (Kalocsa), Porhanda (KTE), Janicsák (H. Kun B. SE), Bus (Tiszakécske). A MEGYEI IFJÚSÁGI LABDAROGO-BAJNOKSAG Állasa 1. Kalocsa 27 23 1 3 91—14 47 2. Bajai SK 27 20 4 3 87—21 44 3. KTE 24 19 4 1 76—17 42 4. H. Kun B. 25 16 5 4 50—23 37 5. Lajosmizse 25 12 4 9 53—31 28 6. KAC-MEDOSZ 26 11 5 10 52—44 27 7. Kiskőrös 25 10 6 9 40—33 26 8. Tiszakécske 26 10 4 12 45—45 24 9. Kkfh. Szöv. 26 8 6 12 35—57 22 10. Sükösd 25 9 1 15 46—41 19 11. Bajai Tsz 25 9 1 15 45—72 19 12. Soltvadkert 25 6 4 15 29—63 16 13. Fájsz 27 6 4 17 28—70 16 14. Tompa 25 3 3 19 18—91 9 15. Izsák 26 1 6 19 18—91 8