Petőfi Népe, 1980. április (35. évfolyam, 77-100. szám)

1980-04-22 / 93. szám

1980. április 22. • PETŐFI NÉPE • t: SPORT • SPORT - SPORT Nagy iramú, kemény mérkőzést nyert á KSC Kecskeméti SC—Csepel SC 1—0 (0—0) Kecskemét, 3500 néző. Vezette: Huták. (Dorozsmai, Fekete). KSC: Erdei — Kutasi (Beles a - 70. percben), Elekes I., Csordás, Elekes II. — Farkas, Szabó, Ha- nyecz — Tapasztó (Kocsis a szü­netben), Kisznyér, Sörös. Edző: Molnár Ferenc. Csepel: Kovács — Varga, Kő­halmi, Wéber, Harangi — Hegyi, Tulipán, Tóth — Tarnóczi, Kele­men (Kincses a 80. percben), Vin- cze. Edző: Keszthelyi Mihály. A hűvösre fordult időben is szép számú közönség várta a pá­lyára kifutó csapatokat. A talaj bizony csúszós volt, s a fedett le­látó jobb oldala előtti területen, a már szinté megszokott nagy víztőcsa nehezítette a játékosok dolgát. Az 1. percben Szabó a jobbösszekötő helyén kiugrott, de a beadás mélyre sikerült. A 3. percben Farkas távoli lövése Wé­ber fejéről szögletre pattant. Hamar kialakult a játék képe. A csepeliek szigorú, szoros em­berfogásra rendezkedtek be. Min­denkinek jutott „testőr”, s már a félvonal táján sem hagyták át­venni a labdákat. Mindez csak azt eredményezte, hogy ’ bár ha­talmas irambcfti folyt a játék, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. A 6. percben Tóth bal oldali szöglete után Vincze 3 lépésről a léc mellé perdítette a labdát. A 14. percben Harangi felrúgta Farkast. A szabadrúgást Tapasztó 14 méterről fejelte kapura, de Kovácsnak nem okozott gondot. A 26. percben a bal oldalon Sö­rös ugrott ki. Lefutotta a védő­ket. Megnézte magának az üres jobb sarkot, aztán a kapu köze­pében álló Kovács kezébe lőtte a labdát. Az első csepeli helyzet a 36. percben alakult. Egy előrevá­gott labda hátulról a visszafelé futó Elekes I. fejéről felpattant. Kelemen megszerezte és megin­dult a kapu felé, de a kifutó Er­dei megzavarta és ügyetlenül a léc mellé emelt. A félidő haj­rájában sem csökkent a játék irama. A szünet után az 52. percben Kisznyér becsapta Hegyit, s ami­kor megindult a kapu felé, • He­gyi elkaszálta. A szabadrúgást Kisznyér a sorfal felett átemelte, s a labda a bal sarok födött a felső lécről pattant vissza. Ko­vács kapus már tehetetlen volt. A játék keményedett, s a csepeli védők néhányszor csak szabály­talanságokkal tudták megállítani a felgyorsult KSC-támadásokat. A 63. percben mégis majdnem a vendégek értek el g&lt. A KSC 16-osán belül Tulipán cselezett, majd keresztbe kapura lőtt. A labda a jobb oldali kapufáról a gólvonalra pattant, s Elekes I. innen a mezőnybe rúgta. A 77. percben a jobb oldalon szöglethez jutott a KSC. Mint már annyiszor, ezt is Hanyecz ívelte be. Labdája átszállt a bal oldalra. Csordás egyből a kapu elé lőtte, ahol a tömegben Sörös belenyúlt a labda útjába, és éle­sen a jobb felső sarok felé per­dítette. Kovács kapus rajta volt, de csak érinteni tudta, és kezé­ről a jobb felső sarokba vágódott a labda. 1—0. A Csepel elkeseredett rohamok­kal válaszolt a vezető gólra. A­79. percben Vincze közeli éles fe­jesét Erdei bravúros vetődéssel fogta még. Támadott a Csepel, s a fáradt kecskeméti csapat nem tudta elöl tartani a labdát, ám a védelem önfeláldozóan mentett minden próbálkozást. Bár a mérkőzésnek a papírfor­ma szerint a Csepel volt az esé­lyese, a bajnokjelölt láthatóan tartott a KSC támadóitól, s első­sorban a, védelmét erősítette. A rutinos, sok NB I-es csatában ed­zett csepeli védők szigorúan őriz­ték a kecskeméti kulcsjátékoso­kat. s Kisznyér, Farkas, Tapasztó, vagy akár az előretörő Szabó és Hanyecz-. is majdnem minden esetben több védő gyűrűjébe ke­rült. A helyzetek aránya az első játékrészben 2—2 volt. A második félidőben a KSC támadójátéka valamit gyorsult, s ez több kecs­keméti helyzetet eredményezett. Igaz, az első nagy lehetőség mégis a KSC kapuja előtt adó­dott. amikor Elekes 1. a gólvonal­ról mentett. A vezető gól után a KSC megijedt a lehetőségtől. s a támadások folytatása helyett beálltak védekezni. Bizony nem sok hiányzott ahhoz, hogy a Cse­pel egyenlítsen. Nagy iramú, ér­dekes mérkőzés volt, bár a táb­lázaton elfoglalt helyezések miatt nem kapta meg a rangadó nevet, valójában mégis vérbeli rangadó hangulatban folyt a küzdelem. A KSC-ből Erdeinek nem volt túlságosan sok dolga, ám ami mégis adódott, az mindig komoly feladatot jelentett. A hajrában több esetben is bravúrral hárított. A védelemből Csordás és Elekes I határozott, biztos játéka tűnt ki. A sérüléséig Kutasi is jól játszott. A pálya közepén Szabó volt nagyon sokat játékban, de Ha­nyecz is hatalmas lelkesedéssel harcolt. Farkas" az első félidőben, a középpályán nem találta helyét, a szünet után pedig a beadásai nem sikerültek. Kisznyér.rendsze­rint több védővel is küzdött, s a második félidőben már többször sikerült elszakadnia az őrzőktől. Sörös szemfüles gólt lőtt, de kü­lönben. eléggé bátortalanul har­colt. A Csepel csapatában Kőhalmi, Wébér, Hegyi és Tulipán játszott jól. A lefújás után, a levonulás köz­ben a csepeliek kapusa — teljesen érthetetlenül — elveszette a fejét, s botrányt akart provokálni, s csak Keszthelyi' Mihály edző ha­tározott fellépése után csillapod­tak a kedélyek. Huták játékvezető többször té­vedett, a lesek és a lökések meg­ítélésénél, de mindkét oldalra nagyjából egyformán, s így egyik félnek sem lehet oka a panaszra. > Szabó Zoltán A kapus mentetté meg a Jánoshalmát a nagyobb vereségtől Esztergom—Jánoshalma 1—0 (1—0) Esztergom, 2000 néző, vezette: Bodó. Esztergom: Bulfán — Huszák, Varga, Weiser, György (Morecz) — Sohalk, Peszeki II. — Peszeki I.. Eokl, Szenti, Babai. Edző: Mo­nostori Tivadar. Jánoshalma: Balogh — Geisin- ger, Bátyai, Tóth, Liliom — Fad- di, Laki, Tápai, Péter — Horváth, Kovács. Edző: Rapcsák Tivadar. Lendületes támadásokkal kez­dett a hazai csapat, s szinte ka­pujához szegezte a Jánoshalmát az első 10 percben. Az 5. percben Peszeki I. egy csel után veszélyes lövést küldött kapura 16 méterről, de Balogh nagy 'bravúrral védett. Két percoel később újra a jános­halmi kapus mentette meg a há­lót a góltól. A 11. percben ellentámadás so­rán Laki szép cselek után szök­tette Pétert, aki a bal alsó kapu­fa mellé lőtte a labdát. Nagy gól­helyzet volt. A 31. percben Szenti beadásá­ra Bátyai és Peszeki I. rajtolt. A játékvezető a kaputól 14 méterre a Jánoshalma ellen ítélt szabad­rúgást. Peszeki L lövése a védők­ről Babai elé pattant, aki meg­szerezte a vezetést. 1—0. A gól után a Jánoshalma támadott, de erőtlen csatárjátéka nem jelen­tett különösebb veszélyt az eszter­gomi kapura. A 44. percben Varga 'futott a labdával a jobbszélen. Beadása Tóth kezére pattant (nem volt szándékos kezezés). Babai büntetőrúgását Balogh remek ér­zékkel hárította. A második félidő eseménytelen mezőnyjátékkal telt el. A 60. perc­től a hazaiak kezdeményeztek többet, de a jánoshalmi kapus­nak nem lehetett gólt rúgni. Jók: Balogh (a mezőny legjobbja), Ko­vács, Liliom. Hajtmann Józsefné NB II. KÖZÉPCSOPORT 1. Csepel 30 22 4 3 57—15 50 2. Vasas» Izzó 30 19 8 3 73—34 46 3. SZEOL AK 30 14 9 7 49—31 37 4. Bem SE 30 13 9 8 41—27 35 5. Bp. Spart 30 13 9 8 41—37 35 6. Kecskemét 30 12 9 9 56—39 33 7. Vác 30 10 13 7 40—31 33 8. Budafok 30 9 13 8 44—41 31 9. KKFSE 30 13 3 14 40—44 29 10. Ganz-M. 30 11 7 12 37—44 29 11. BKV E. 30 8 12 10 39—43 28 12. D.újv. Ép. 30 9 10 11 39—48 28 13. Építők SC 30 8 11 11 36—40 27 14. Szegedi D. 30 10 6 14 39—41 26 15. Pénzügyőr 30 10 6 14 42—50 26 16. 22. sz. Volán 30 6 14 10 38—49 26 17. Esztergom 30 7 10 13 31—46 24 18. BVSC 30 7 9 14 31—35 23 19. Dunakeszi 30 7 5 18 24—45 19 20. Jánoshalma 30 5 5 20 26—83 15 Kossuth KFSE—Bp. Vasas Izzó 1—3 Bp. Spartacus—Pénzügyőr 1—1 Szegedi Dózsa—D. új városi Építők 3—1 Ganz-MAVAG—Dunakeszi VSE 2—1 Váci Híradás—BKV Előre 2—2 BVSC—22. sz. Volán 0—1 Budafok—Építők SC 2—2 Mindhárom élcsapat 2-0 arányban győzött Kecskeméti TE—Bajai Tsz SK 2—0 (1—0) Baja, 200 néző, vezette: Németh I. (Lavati, Sendula). KTE: Kerpits — Seres, Érsek, Nagyhegyesi, Komáromi, Petényi, Virágh, Kovács, Csurka, Porhan- da, Tánczos, (Bohács). Edző: Ve­réb István. Bajai Tsz SK: Farkas. — Hol- czer, Vidosa, Bartos, Bohos, Szűcs, (Zsibrek J.) Vörös, Tóth A., Né­meth, (Gál), 'Kiing, Lipokatich. Megbízott edző: Kiss Gyula. 26. perc: Vörös 11-esből a kapu mellé lőtte a labdát. 34. perc: Ko­vács egy gyors támadás után egye­dül tört kapura, és gólt lőtt. 1—0. 78 perc: Kapu előtti kavarodás után Csurka lőtt a hálóba. 2—0. Küzdelmes mérkőzésen a helyze­teit jobban kihasználó csapat nyert. Jók: Porhanda, Kovács, il­letve Bartos, Farkas. Ifjúságiak: KTE—Bajai Tsz SK 6—1. Vezette: Lavati, (Sendula). Góllövők: Gyulai 3, Mészáros, Lu­kács 2, illetve Gyetvai.-Jók: Ma­kai, Lukács, illetve Tábori, Gyet­vai. Radies István Honvéd Kun Béla SE—Sükösd 2—0 (0—0) Kiskunfélegyháza, 500 néző, ve­zette: Jagos (Deák, Dér). H. Kun B. SE: Osztopáni — Cséve, Pavelkó, Horváth, Fronebl, Fitala, Darányi, Evanics, Fekete, Wéber, Putnoki, (Kurucz). Edző: Kurucz István. 1 Sükösd: Szente — Bada, Bogár- di, Faddi, Szabó, Lógó, Kollár, Reich, Tóth, Marusa, Kernya. Ed­ző: Varga Imre. 65. perc: Bada késlekedett a labda elrúgásával a I6-oson be­lül, Fekete elvette tőle, majd Wé­ber elé játszott, aki a kapus kezei között lőtt a hálóba. 1—0. 86. perc: Darányi az alapvonal­ról kapu elé ívelte a labdát Eva­nics magasan felugorva gólba fe­jelte a labdát. 2—0. Küzdelmes mérkőzés, két sú­lyos védelmi hiba után tudta csak bebiztosítani győzelmét a nagy akarással, de igen sok hibával ját­szó hazai csapat. Jók: Pavelkó, Fronebl, EvanicS, Fekete, illetve Szente, Szabó, Reich, Tóth. Ifjúságiak: H. Kun B SE—Sü­kösd 1—0 (1—0). Góllövő: Dará­nyi. Jók: Kárász, Máté, Darányi, illetve Pesti, Szabó. Takács.. Farkas Tibor Tiszakécske—Kiskőrös 2—0 (I—0) Tiszakécske, 500 héző, vezette: Szabó J. (Szabó S., Czenczik). tiszakécske: Szélesi — Terjéki, ;(Mari), Varga,, Domonics, Kecskés, -Sántha, Száraz, Oskolás, (Pálin­kás), Bus, Ézsiás, Losonczi. Ed­ző: Dobó István. Kiskőrös: Vass — Petróczki, Hajnák, Dusnoki, Podobni, Bereg­szászi, Jenei, Bakos, Sárközi, Ba Gy., Kiss. Edző: Biácsi Sándor. I. perc: Sántha labdájával Ézsi­ás kilépett a védők között és a há­lóba lőtt. 1—0. 87. perc: Bus elfutott a bal ol­dalon és labdáját Mari a kapu felső lécének aljára küldte, ahonnan a vonalon túlra pattant. 2—0. A ki­hagyott helyzetek mérkőzése. Az első félidőben a hazai csapat számtalan helyzetet hibázott el. A második félidőben a kiskőrösi csapat játéka nagyon feljavult. Ebben a szakaszban nekik is vol­tak kihagyott nagy helyzeteik. Jók: Ézsiás, Terjéki, Száraz, illet­ve Vass, Hajnák, Kiss. Ifjúságiak: Kiskőrös—Tiszakécs­ke 2—0 (1—0). Vezette: Szabó S. Mohácsi Károly KAC-MEDOSZ—Kiskun­félegyházi Szöv. SE 5—0 (3—0) Kiskunfélegyháza, 400 néző, ve­zette: Kiss Gy. (Cseh, Mikus). KAC-MEDOSZ: Pintér — Tóth 1., Tóth L., Nemes, (Perényi), Dob­ra, Kiss R., Körösi, (Izsák), Szőke 5., Mészáros, Karsai, Agócs. Edző: Virágh István. ' Szöv. SE: Gulyás — Dongó, Ma­joros, Vidéki, Zs. Juhász, Kürtösi, (Térjék), Szabó, Sahin, Palásti, Iványi, Müller. Edző: Klimcsók Pál. 5. perc: Agócs begurítását Körö­si lőtte a hálóba. 1—0. 20. perc: Agócs ismét jól adott középre, Karsai a bal alsó sarok­ba fejelt. 2—0. 32. perc: Körösi átadását Agócs három csel után lőtte a kapuba. 3—0, 46. perc: Agócs balról éles szög­ből a bal oldali léc mellé a háló­ba lőtt. 4—0. 50. perc: Szabót szabálytalanul szerelték a 16-oson belül, Dongó 11-esét Pintér kivédte. 56. perc: Agócs a harmadik gól­ját szerezte Szőke átadásából. 5— 0. Nagyobb arányban is győzhe­tett volna a hazai csapat. Jók: Pintér, Tóth L., Dobra, Agócs, il­letve Dongó, Vidéki, Sahin. Ifjúságiak: Kkfh. Szöv. SE— KAC-MEDOSZ 2—1 (2—0). Góllö­vők: Szabó 2, illetve Flaisz. Jók: Szabó, Illés, illetve Rékási, Föl­des. Árvái Mihály Lajosmizse—Honvéd. Mezőfi SE 1—0 (0—0) Lajosmizse, 200 néző, vezette: Nagyczirok, (Kiüti, Kulman). Lajosmizse: Kripkó — Tóth, Ábel, Csima, Kovács, Márkli, Ben- de, Kislőrincz, Lukács, - (Sinko- vics), Kállai, Vajda. Edző: Bán- hidi József. H. Mezőfi SE: Nagy J. — Ku- csera, Szűcs, Lantos, Egyed, Ró­zsa, Kovács, (Pirisi), Szőllősi, (Ónodi), Szemző, Magyar L., Szí­vós. Edző: Krivy Ottó. Mindkét katrn többször forgott veszélyben, végül is egy jobbról beívelt labdát V ájda Kállai elé tálalt, aki a kapusba lőtte, majd a kipattanó labdát Vajda gurította a kaimba. 1—0. Kitűnő játékvezetés mellett, vé­gig nagy iramú, változatos, sport­szerű játék folyt. Jók.: Kripkó, Vajda, Csima, illetve Magyar J., Kucsera, Szívós. Bánhidi József Honvéd Szamuely SE—Honvéd Gábor A. SE 4—2 (0—2) Kalocsa, 300 néző, vezette: Hor­váth (Máriás, Kiss.) H. Szamuely SE: Varga G. — Baksa. Kiss, Vétek, Fenninger, Szalontai, Szabó, Rózsavölgyi, Rácz, Vétek, Varga P. (Király). Edző: Malomszegi. Ottó. H. Gábor A. SE: Brindza — Ha­lász, Dedák, Kiss, Holló, Barna, Erdős, Hűli, Piukovics, Juhász, Kormos. Edző: Jeges Sándor. 5. perc: Szabó a kapust kicse­lezte, kimaradt a nagy helyzet. 15. perc: A hazai védők mellett könnyen vágta a hálóba a labdát Erdős. 0—1. 30. perc: Üjra hibáztak a védők és Erdős ismét gólt lőtt. 0—2. 50. perc: A védők szabálytalan­kodtak és szabadrúgásból Rózsa­völgyi szerzett gólt. 1—2. 60. perc: Gyors támadás, Rácz megszerezte az egyenlítő gólt. 2—2. Ezután az ellenfél teljesen be­szorult és a 75. percben Rácz meg­szerezte a vezető gólt. 3—2. A 82. percben egy korszerű támadás vé­gén Rácz állította be a végered­ményt. 4—2. Jók: Rácz, Rózsavöl­gyi, Szalonta, illetve Erdős, De­dák, Piukovics. Pala András Izsák—Fájsz I—1 (1—0) Izsák, 300 néző, vezette: Kará­csony, (Berta, S. Juhász). Izsák: Varga — Németh, Gyiff- kó dr., Jakus, Bőthi, Nagy, Tóth, Bogdány, Mezei, Molnár, SzélpáL Edző: Seres Lajos. Fájsz: Fatér — Kupusz, Szabó, Baráth, Kovács, Posztobányi, Hor­váth, Kiss, Herner, Barabás, Zsá- kai. Edző: Balogh Gyárfás. 28. perc: A hazaiak szép táma­dását Nagy fejezte 'be. 1—0. A for-' dulás után az izsáki védelem hi­bázott és Posztobányi egyenlíteni tudott. 1—1. A félidő első felében kiegyensúlyozott játékot láthatott a közönség. Jók: Bogdány, Nagy, Németh, Molnár, illetve Zsákai, Szabó, Posztobányi. Ifjúságiak: Fájsz—Izsák 3—I (1—1). Góllövők: Máté, Tormási, Fekete, illetve Hódos. Bognár Balázs Soltvadkert—Tompa 1—1 (1—1) Soltvadkert, 350 néző, vezette. Őrző (Dobos, Kara). Soltvadkert: Mayer — Viszkok, Eiler, Kugelmann, Frittmann, Oláh, Mészáros, Galántai, Lehr, Kárász, Cseh, (Tóth M.). Edző: Meskő István. Tompa: Moravecz — Sass, Czombos, Horváth, Béleczki, Szil- vási dr., Bella I., Rózsavölgyi,' Czeglédi, Kábái, (Bella II.). Edző: Szűcs László. Ideges hangulatú mérkőzésen a lelkes tompaiak ellen a hazai csa­pat a helyzetek kihagyása után jeleskedett. Góllövők: Frittmann, illetve Horváth. Jók: Frittmann, illetve Béleczki, Sz^vási dr. András István Bajai SK—Kalocsai SE 2—0 (0—0) Baja, 800 néző. Góllövő: Kovács 2. A mérkőzés­ről nem küldtek részletes tudósí­tást. Ifjúságiak: Kalocsa—Bajai SK 1—0 (0—0). Csányi László összeállította: Kristóf Tibor A MEGYEI LABDARÜGÓ-BAJNOKSÁG Állasa 1. Bajai SK 26 18 6 2 63—11 42 2. Honv. Kun B. 26 19 4 3 64—14 42­3. KTE 26 16 7 3 63—27 30 4. KAC-MED. 26 13 8 5 56—37 34 5. Kalocsa 26 13 5 8 37—24 31 6. Lajosmizse 26 10 10 6 33—25 30 7. Tiszakécske 26 13 3 10 47—35 29 8. Izsák 26 9 9 8 27—30 27 9. Sükösd 26 9 7 18 32—30 25 10. Kkfh. Szöv. 26 7 9 10 40—44 23 11. Kiskőrös 26 9 4 14 33—50 22 12. H. Mezőfi 26 8 5 13 30—34 21 13. Fájsz 26 8 5 13 32—39 21 14. Soltvadkert 26 7 6 13 29—51 20 15. Tompa 26 5 9 12 23—47 19 16. H. Szamuely 26 6 3 17 45—70 15 17. Bajai Tsz 26 5 4 17 28—72 14 18. Honv. Gábor A. 26 6 2 18 25—67 14 A MEGYEI IFJOSAGI LABDAROGO-BAJNOKSAG allasa 1. Kalocsa 22 19 1 2 73—11 39 2. Bajai SK 21 16 4 1 69—16 36 3. KTE . 22 16 4 2 69—18 36 4. H. Kun B. 21 14 4 3 41—16 32 5. Lajosmizse 21 11 3 7 49—23 25 6. Kiskőrös 21 10 4 7 36—26 24 7i KAC-MED. 23 9 5 9 46—37 23 8. Tiszakécske 22 9 4 9 40—38 22 9. Sükösd 21 8 — 13 35—35 16 10. Soltvadkert 22 6 3 13 28—53 15 11. Bajai Tsz 21 7 1 13 37—65 15 12. Kkfh. Szöv. 21 4 6 11 19—49 14 13. Fájsz 22 5 3 14 23—47 13 14. Tompa 20 3 1 16 17—77 7 15. Izsák 22 1 3 18 14—85 5 A forduló válogatottja: Vass (Kiskörös). Vajda (Lajosmizse). Tóth (KAC-MED.), Fronebl (Honvéd Kun B. SE). Frittmann (Soltvadkert). Béleczki (Tompa). Posztobányi (Fájsz), Kovács (KTE). Rácz (Honvéd Sza­muely SE), Kovács (Bajai SK), Agócs (KAC-MED.). Ez történt az NB I-ben MTK-VM—Videoton 2—0 (1—I) iBp. Hungária ikrt. 5000 néző. Vezette: Palotai. Góllövők: Turner, Borsó (11-es­ből). Tatabánya—Diósgyőri VTK 2—1 (1—0) Diósgyőr, 10 000 néző; Vezette: Mohácsi. Góllövők: Tóth, Kovács, illetve Kerekes. Rába ETO—MÁV Előre 2—1 (0—1) Székesfehérvár, 3000 néző. Ve­zette: Tátrái. Góllövők: Hannich, Szabó O., illetve Űr. Ferencváros—PVSK 6—1 (3—0) Bp. Üllői1 út. 14 000 néző. Ve­zette: Bártfai. Góllövők: Nyilasi 2, Ebedli 2, Szokolai, Tepszics, ill.: Horváth. Volán SC—Debrecen 2—1 (1—1) Debrecen, 7000 néző. Vezette: Szávó. Góllövők: Juhász, Sebők, illet­ve Forintos (öngól). Bp. Honvéd—Salgótarján 2—0 (1—0) Salgótarján, 7000 néző. Vezette: Kúti. Góllövő: Esterházy 2. Békéscsaba—Dunaújvárosi Kohász 1—1 (0—0) Békéscsaba, 5000 néző. Vezette: Tompa. Góllövők: Kerekes, illetve Sajó. Vasas—Pécsi MSC 1—1 (1—0) Pécs, Űj.mecsekalja, 8000 néző. Vezette: Lauiber. Góllövők: Birinyi, illetve Dár­dai. Ü. Dózsa—ZTE 3—2 (1—2) Bp. Megyeri út. 6000 néző. Ve­zette: Padár. Góllövőik: Fazekas (11-esből), Fitos (öngól), Kardos, illetve Pé­ter, Kereki. AZ NB I. ÁLLÁSA 1. Bp. Honvéd 24 13 8 3 48—30 34 2. FTC 24 12 7 5 57—37 31 3. Vasas 24 10 9 5 52—36 29 4. Ü. Dózsa 24 12 5 7 51—43 29 5. Videoton 24 12 5 7 44—37 29 6. Tatabánya 24 10 7 7 36—32 27 7. ZTE 24 8 9 7 35—32 25 8. MTK-VM 24 9 1 8 37—36 25 9. Békéscsaba 24 7 10 7 41—43 24 10. DVTK 24 10 3 11 34—30 23 11. PMSC 24 7 8 9 37—28 22 12. Debrecen jgí 6 10 8 28—29 22 13. Rába ETO 24 10 2 12 41—45 22 14. Volán SC 24 7 7 10 29—44 21 15. Dunaújváros Í24 5 10 9 34—38 20 16. STC 24 5 8 11 24—35 18 17. MÁV Előre 24 6 6 12 23—44 18 18. PVSK 24 3 7 14 20—52 13 Épüljön több sportlétesítmény társadalmi munkában KOSÁRLABDA Két vereség a Felszabadulási Kupában Pécsi VSK—Bajai SK 112—111 (53—52, 101—101) Pécs, vezette: Kardos, Szabó IV. BSK: Gorjanácz (8), Szabó P. (9), Szabó L. (4), Csanádi (26), Kovács (12).. Csere: Hosszú (23), Karácsonyi (20), Varga (5), Pék (4). Edző: Kovács József. A pécsiek a teljes csapatukat szerepeltették, a BSK viszont vál­tozatlanul a fiatalokra építette a kupában játszó együttesét Így is csak hosszabbításban és némi já- tókvezetői segédlettel harcolták ki az 1 pontos győzelmet. Jók: Hosz- szú, Karácsonyi, Csanádi, illetve Varasdi 41, Tóth 33, Rab II. 17. Gdanskban befejeződött a nem­zetközi női ikosárlabdatonna, amelyen a magyar válogatott utol­só mérkőzésén 89:72 (49:37) arány­Oroszlányi Bányász—Kecskeméti SC 61—59 (32—27) Oroszlány, 100 néző. Vezette: Kosaras, Holócsi. KSC: Felföldi (10), Szaffnauer (16), Csorvási (4), Tóth A. (6), Székedi (3). Csere: Kiss N. (4), Vereb (2), Kovács G. 6), Veress (8), Lakatos. Edző: Kégel Tamás. A KSC a pénteki edzésen meg­sérült Kovács T. nélkül állt ki. A második félidő 11. percében 46—43 volt az állás. A 17. perc­ben a KSC vezetett 53—52-re, majd 57—53-ra ismét az Oroszlány húzott el. Az utolsó percben Szaff­nauer kosarával 59—59. A lefújás előtt a hazaiak megszerezték a győztes kosarat. Az Oroszlány legjobbja Bocskor (21) volt ban győzött Kuba ellen. A csapat ezzel a 4. helyen végzett, a győ­zelmet a Szovjetunió veretlenül szerezte meg. (MTI) A SZOT az 1980-as évre ismét meghirdeti a társadalmi sportlé­tesítmény-építési mozgalmat a szakszervezetek működési terüle­téhez tartozó üzemek, vállalatok, hivatalok, intézmények, valamint a szakmunkásképző intézetek ré­szére. A mozgalom célja: a dolgozók és szakmunkástanulók sportolá- •sának, testedzésének segítése, a létesítményi feltételek javítása — önálló és összefogáson alapuló — újabb sportlétesítmények jórészt társadalmi munkával történő épí­tése útján, valamint a meglévő, tömegsportcélokat szolgáló léte­sítmények korszerűsítése. Ennek megfelelően három kate­góriában hirdetik 'meg a társa­dalmi pályaépítést: I. kategória: Ónálló építés üzemek, vállalatok, hivatalok, intézmények részéről. II. kategória: Közös építés kis üzemek, munkahelyek összefogá­sával. III. kategória: Szakmun­kásképző intézetek önálló vagy 'különböző munkahelyek besegíté­sével történő építése. A társadalmi sportlétesítmény­építési akció 1980. október 31-én ‘fejeződik he A legeredményesebb pályaépí­tő közösségek részére három ka­tegóriában 36 díj, összesen 960 ezer forint kerül kiosztásra. Külön díjazásban részesülnek azok a kollektívák, amelyek meg­lévő 'tömegsportcélú sportlétesít-: ményt korszerűsítenek, használ­hatóságát fokozzák (például vilá­gítással látják el, kiszolgáló he­lyiségeket — szertár, öltöző, fürdő — létesítenek, több célú haszná­latra teszik alkalmassá) Az üze­mek, vállalatok, intézmények rész­vételi szándékukat április 30-ig írásban jelentsék be az SZMT sportbizottság részére, Kecskemét, Rákóczi út 1. Felkérjük a szakszervezeti bi­zottságokat, a szocialista brigádo­kat, a sportszerető dolgozókat, a szakmunkástanuló fiatalokat, hogy vegyenek részt a mozgalom­ban. Kérjük a helyi társadalmi szer­veket, a gazdasági vezetőket, hogy erkölcsi és anyagi támogatással segítsék a társadalmi munka mind teljesebb megvalósulását, a dol­gozók jobb testedzési feltételeinek •megteremtését. Felhívjuk az ágazati szakszer­vezeteket, az SZMT-ket és az SZBT-t, hogy ismertessék, szer­vezzék és segítsék a pályaépítési mozgalmat. Épüljön minél több sportléte­sítmény, hogy még több dolgozó sportolhasson. SZOT Testnevelési és Sportosztály A magyar csapat a 4. helyen végzett