Petőfi Népe, 1977. december (32. évfolyam, 282-308. szám)

1977-12-20 / 298. szám

1977. december 30. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT* SPORT * SPOR I Nagyszerű első félidőt láttunk Kecskeméti TE—Pénzügyőr SE 2—1 (2—0) Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Mézes. KTE: Nagy E. — Franczkó, Virágh, Nagyhegyesi, Komáromi, Putnoki (Dobó), Szabó, Mányoki, Csurka, Porhanda, Horváth. Ed­ző: Vereb István. Pénzügyőr: Dómján — Kosz­­tyu, Murár, Herédi, Eipel, Meny­hárt, Fazekas, Kudlák (Rafael), Vida (Szabadkai), Nagy, Lesti. Edző: Tóthegyi Tibor. Csak lassan gyülekezett a kö­zönség. Negyedórával a találkozó előtt még alig néhányan lézeng­tek a lelátón, de aztán kiderült, hogy a szurkolók sem félnek a hidegtől, s a kezdő sípszóra már legalább annyian voltak, mint az elmúlt vasárnap. A pálya viszont — ha lehet — még csűszósabb lett, s valóban jégpályához ha­sonlított. Érdekes módon ezen az irreális talajon a KTE-játékosok nagy biztonsággal mozogtak, a vendégcsapat tagjai pedig egy­szerűen képtelenek voltak meg­állni a lábukon. A játék a Pénz­ügyőr kapuja előtt folyt, s már az első percekben is három igen nagy helyzet maradt ki, majd a 6. percben a vezetőgólt is meg­szerezte a KTE. Jobbról, a 16-os oldalvonalától Komáromi ívelt be szabadrúgást. A csavart labda be­csapta a kapust, s Murár sem tudott közbeavatkozni. Csak der­­medten nézte, hogy a kaputól 7 méterre álló Porhanda a kapu üres bal sarkába fejelte a lab­dát. 1—0. Három KTE-szöglet következett ezután, s a harmadik beívelés után Porhanda a 16-osról lapo­san a jobb kapufa mellé lőtt. Most Dómján nagy pillanatai kö­vetkeztek. Kétszer is gólnak lát­szó, közeli lövést mentett. A 12. percben, Virágh hibája után Les­ti az ötös sarkáig vitte a labdát, s onnan gyatrán mellé lőtt. A 14. percben Mányoki visszagurított Csurka elé, aki 8 m-ről a bal kapufára perdítette a labdát. A 20. percben Nagyhegyesi tört elő­re, majd 14 m-ről megcélozta a bal sarkot, Dómján a levegőben úszva öklözött szögletre. Mind­járt ezután Csurka váratlan lö­vése kipattant a vetődő kapusról, de a védelem mentett. A 28. percben Csurka már a kapus mellett is elhúzta a labdát, de közben oldalra keveredett, s nem jutott lövéshez. A 34. percben Nagyhegyesi belőtt labdáját Má­nyoki perdítette kapura, de Dóm­ján most is bravúrosan mentett. A 40. percben Kosztyu gyenge hazaadására Csurka rácsapott, de elhamarkodottan a kapu mellé gurított. A 13. percben Mányoki az alapvonalnál kicselezte előbb Menyhártot, majd befelé kanya­rodva Murárt is becsapta. Éles szögből, laposan a hosszú sarok­ba vágta a labdát. 2—0. A szünet után valamit esett az iram, de még mindig a KTE volt a támadó fél. Az 53. percben Horváth lövését ismét Dómján öklözte ki bravúrosan. Az 57. percben Kudlák ököllel ütötte el a labdát Franczkó elől. A játék­vezető tovább engedte, s a leálló KTE-védelem mellett Fazekas nagy helyzetbe került. Szerencsé­re késlekedett, s Virág felszaba­dított. Az 59. percben Mányoki remek átadásával Putnokit hozta gólhelyzetbe, de Murárnak sike­rült elrúgni előle a labdát. A 63. percben Komáromi váratlan, erős lövése átjutott a védők közt, s most is csak Dómján reflexe se­gített. A két csapat fáradtnak látszott. A cserék a vendégcsapatnál si­kerültek jobban, s a játék ki­egyenlített lett. A 85. percben Mányoki cselezett a jobb oldalon, s már jóval a 16-oson belül járt, amikor Herédi hátulról buktatta. Bár a csatár valahogy, botladoz­va visszaszerezte az egyensúlyát, a labdát elvesztette. Mézes já­tékvezető most sem fújt. Még tar­tott az eset miatti felzúdulás, amikor a KTE térfelén Nagy ki­ugrott az egymásra váró védők közül. Egészen a kapuig futott, s közvetlenül közelről a hálóba lőtt. 2—1. A végén csak csapkodtak már a pályán, s egyik csapat sem tu­dott komoly helyzetet kialakítani. A KTE az első félidőben nagy­szerűen játszott, ebben az idő­szakban csupán Dómján bravú­ros védései mentették meg a vendégcsapatot a nagyobb arányú vereségtől. A végére mindkét csa­pat nagyon elfáradt. A KTE-ből Nagyhegyesi, Komáromi, Porhan­da és Mányoki játszott kiemel­kedően. A Pénzügyőr együttesé­ből Dómján kapus, Murár és Eipel tűnt ki. Bravúros befejezés Kecskeméti SC—Ganz-MAVAG 2—1 (1—1) Bp. Kőbányai út. 200 néző. Ve­zette: Tóth B. KSC; Frák — Gulyás, Elekes I., Elekes II., Szabó (Kecskés), Bedzsula, Sztvorecz, Vági, Sörös, Puskás (Parti), Prikidánovits. Edző: Molnár Ferenci Ganz-MÁVAG: Balázsi — Da­ni, Stammler, Vaskor, Nagy, Végh (Márkus), Geiger, Lakinger (Gu­­gyerás), Gregor. Selenka, Simon. Edző: Vadász Károly. Keményrefagyott, de teljesen száraz pálya várta a csapatokat. Meglepetésre a KSC vette át a játék irányítását. A 3. percben Sörös húzott el a jobb oldalon. Beadása Vágiról éppen a kapus kezébe pattant. A 4. percben Pri­kidánovits húzott el Dani mel­lett. A hátvéd hátulról buktatta. A 18 m-es szabadrúgásból Szabó lövését a kapus szögletre ütötte. A 7. percben Stammler lábáról Prikidánovits elé pattant a lab­da, aki azonban meglepődött, s nem tudta lekezelni, végül Balá­zsi kapus szerezte meg. A 14. percben a MÁVAG jutott veze­téshez. Gregor Lakinger elé csúsztatta a labdát, aki 18 m-ről lőtt. Frák kiütötte, s a labda az oldalvonalon túlra perdült. A be­dobás Selenkához került, aki egy­ből a jobb sarokba lőtte. 0—1. A gól után is a KSC támadott. A 20. percben Sörös beadását Stammler fejelte ki a kapu elő­teréből. A 24. percben Szabó sza­badrúgását Puskás a léc mellé fejelte. A 27. percben Sörös be­adása után is a kapu mellé szállt Puskás fejese. Nagy volt a kecs­keméti csapat nyomása, s ez a 30. percben meghozta az egyen­lítő gólt. Bedzsula—Vági volt a labda útja, majd — mintegy 18 méterről — Puskás hatalmas lö­vést küldött. A labda Stammler fejét érintve a jopb felső sarok­ba vágódott. 1—1. A 34. percben Szabó szabad­rúgása után fejelt a kapu mellé a sokat mozgó Puskás. A 41. percben Szabó nagy lövése is célt tévesztett. A szünet után fokozódott a já­ték irama, s a KSC nem enged­te ki a kezéből az irányítást. A 47. percben Puskás, egészen tisz­ta helyzetből lőtt a kapu mellé. Az 50. percben Puskás a jobb­szélen tűnt fel. Elhúzott Vaskor mellett, s a beadást Sörös fe­jelte kapura, ám Balázsi nagy vetődéssel elcsípte a labdát. Köz­ben Lakinger csúnyán megrúgta Szabót, s a KSC cserére kénysze­rült. Kecskés állt a helyért, s egészen jól játszott. Az 58. perc­ben Kecskés indította a bal olda­lon felfutó Elekes Il-t. A beívelés is remekül sikerült. Puskás emel­kedett ki, s élesen fejelte a lab­dát a jobb alsó sarokba. 2—1. A 61. percben Prikidánovits lőtt a 16-os sarkáról, s a labda a kapufa éléről pattant mellé. A 73. percben Prikidánovits beadá­sát Kecskés 18 méterről rálőtte, s a kapus nagy vetődés után nyomta a labdát a léc fölé. A hajrában feljött a Ganz- MÁVAG. A 79. percben Dani fu­tott fel. Lövése alig ment mellé. A 84. percben Geiger beadása el­csúszott a védők mellett. Szeren­csére Márkus is elcsúszott, s nem érte el a labdát. A 88. percben Gregor labdáját Frák szögletre ütötte. A mérkőzés 90 percéből lega­lább 80 percet a KSC támadott. A kecskeméti csapat harcos eré­nyeket csillogtatott ezen a mér­kőzésen. Jobb középpályásai ré­vén teljesen reális körülmények között, megérdemelten fektette kétvállra a bajnokjelöltet a sa­ját otthonában. A KSC-ből Bedzsula, Sztvorecz, Elekes I. és Elekes II. játszott nagyon jól. A szünet után Gulyás és Puskás zárkózott fel hozzájuk, de az egész csapat nagy lelkese­déssel küzdött. A Ganz-MÁVAG-ból Vaskor és Stammler emelkedett ki. Kár, hogy néha a kemény játékot ösz­­szetévesztették a durvaságokkal, s ennek volt köszönhető Szabó és Puskás sérülése. Tóth B. játékvezető nagyon jól vezette a mérkőzést. Merényi Béla • Két nagy gólhelyzet. Az egyik (bal oldalon) főszereplője Csurka, a másiké pedig Virágh volt. A kapus már mindkét alkalommal' vert helyzetben szemlélte a történteket. (Banczik István felvételei.) Az NB I. állása 1. Ü. Dózsa 16 9 5 2 42—23 23 2. Videoton 16 9 4 3 46—26 22 3. Vasas 16 10 2 4 35—20 22 4. MTK VM 16 9 4 3 28—15 22 5. Honvéd 16 10 1 5 30—12 21 6. Tatabánya 16 7 6 3 27—18 20 7. Csepel 16 8 1 7 28—24 17 8. FTC 16 6 5 5 28—29 17 9. DVTK 16 5 6 5 19—20 16 10. D.új város 16 5 5 6 28—28 15 11. PMSC 16 5 5 6 20—20 15 12. Haladás■> 16 5 4 7 22—23 14 13. B.csaba 16 5 4 7 19—31 14 14. Rába ETO 16 3 6 7 17—23 12 15. ZTE 16 3 6 7 20—34 12 16. SZEOL AK 16 4 1 11 20—34 9 17. MÁV Előre 16 4 1 11 19—41 9 18. Kaposvár . 16 2 4 10 19—36 8 Az NB II. állása 1. V. Izzó 20 12 3 5 36—15 27 2. SBTC 20 11 4 5 34—19 26 3. Eger 20 10 6 4 36—23 26 4. Dorog 20 11 4 5 24—16 26 í K.barcika 20 9 6 5 37—25 24 6. Volán 20 7 10 3 28—31 24 7. Vác 20 10 3 7 26—23 23 8. SZMTE 20 7 7 6 31—22 21 9. Komló 20 8 5 7 25—24 21 10. BTASK 20 7 7 6 19—21 21 11. DVSC 20 9 3 8 20—25 21 12. Fűzfő 20 9 2 9 32—36 20 13. Kanizsa 20 7 5 8 28—24 19 14. Budafok 20 6 6 8 28—26 18 15. KKFSE 20 4 10 6 30—36 18 16. BKV Előre 20 6 5 9 21—28 17 17. BVSC 20 3 8 9 20—30 14 18. MÁV DAC 20 5 3 12 25—41 13 19. Várpalota 20 4 3 13 22—44 11 20. Szekszárd 20 3 4 13 18—41 10 Budafok—Nagykanizsa 3—0 BVSC—SBTC 2—1 Dorog—BTASK 1—0 MÁV DAC—Volán 1—1 Fűzfő—Komló 1—0 Debrecen—Szolnok 2—1 Kossuth KFSE—K. Vegyész 2—2 Vasas Izzó—Váci Híradás 1—0 Szekszárd—Várpalota 1—0 Eger—BKV Előre 3—0 Az NB III. Középcsoport 1. Ganz-M. 20 13 2 5 55—27 28 2. B.gyarmat 20 10 7 3 33-18 27 3. KSC 20 10 4 6 39—27 24 4. Pénzügyőr 20 9 6 5 32—21 24 5. 22. Volán 20 9 5 6 33—26 23 6. Perbál 20 9 5 6 30—23 23 7. KTE 20 9 5 6 29—27 23 8. Bp. Spart. 20 8 7 5 21—21 23 9. Bp. Építők 20 8 6 6 39—29 22 10. Dunakeszi 20 8 6 6 27—23 22 11. ÉGSZÖV 20 6 8 6 26—20 20 12. Bem SE 20 6 6 8 23—24 18 13. Ikarus 20 6 6 8 25—27 18 14. Gyöngyös 20 8 2 10 30—33 18 15. D.újv. Építők 20 7 4 9 32—36 18 16. ESMTK 20 8 2 10 37—43 18 17. AURAS 20 5 7 8 21—34 17 18. Cegléd 20 5 5 10 21—39 15 19. Láng 20 4 2 14 14—38 10 20. Enying 20 2 5 13 20—51 9 MEDOSZ ÉGSZÖV—Láng Vasas 1—0 22. sz. Volán SE—D.újv. Építők 4—1 AURAS SE—Bp. Sp. 0—0 Gyöngyösi Sp.—Ceglédi VSE 4—1 B.gyarmati SE—Honv. Bem J. SE 1—1 Vasas Ikarus—Enyingi MEDOSZ 1—1 Bp. Építők—Dunakeszi VSE 1—1 Perbáli Tsz SK—Erzsébeti SMTK 1—0 SOROKBAN RIO DE JANEIRO Claudio Coutinho, a brazil vá­logatott szakvezetője ismételten kijelentette, hogy Argentínában szükségük lesz Luis Pereirara, aki jelenleg az Atletico Madrid-ot erősíti. — Pereira kiváló védő, min­dent el kell követnünk, hogy a spanyol bajnokcsapat februárban rendelkezésünkre bocsássa, a brazil sportszövetség illetékesei már megtették a szükséges lépé­seket. Coutinho részletesen kidolgozta a felkészülés rendjét. A három­szoros világbajnok egy nappal a nemzeti bajnokság befejezése után, február 25-én kezdi a köz­vetlen előkészületeket. PALERMO Palermóban befejeződött a ví­zilabda BEK döntője. A nagy érdeklődéssel várt záró össze­csapás a Canottieri Napoli és a CSZKA Moszkva között 5:5 (0:0, 0:1, 4:3, 1:1) arányú döntetlen eredménnyel végződött. A pont­­osztozkodás elég volt az olasz bajnokcsapatnak a kupa elnye­réséhez. Ez történt az NB I-ben SZEOL AK—Ü. Dózsa 6—3 (3—0) Szeged, 4000 néző, vezette: Tát­rai. A szegedi csapat lelkesedésben és fegyelmezett játékban is fe­lülmúlta a listavezetőt. Góllö­vők: Forgács 2, Jernei 2, (egyet 11-esből), Birinyi 2, illetve Fa­zekas, Nagy. Kiállítva: Szalai, illetve Fekete, Kollár, Törőcsik. Békéscsaba—Kaposvár 2—0 (3—0) Kaposvár, 4000 néző, vezette: Nagy B. A Kaposvár nem tudta kétsé­gessé tenni a minden csapatré­szében jobb Békéscsaba győzel­mét. Góllövők: Pogács, Mártái. Kiállítva: Zsömbörgi (Békéscsa­ba). Dunaújvárosi Kohász— Zalaegerszeg 3—0 (0—0) Dunaújváros, 3000 néző, vezet­te: Urbán. A harcosabban játszó Dunaúj­város akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Góllövők: Sze­pesi (11-esből), Bartók, Repka. Tatabánya—MÄV Előre 4—0 (3—0) Tatabánya, 3000 néző, vezette: Szávó. A Tatabánya már az első_ fél­időben eldöntötte a mérkőzést. Góllövők: Knapik, Csapó, Arany, Szabó Gy. Ferencváros— MTK-VM 2—0 (0—0) Üllői út, 18 000 néző, vezette: Kuti. A Ferencváros sokmozgásos játékával, helyzetkihasználásá­val rászolgált a győzelemre. Gól­lövők-: Szokolai, Kelemen. Videoton—Bp. Honvéd 0—0 Székesfehérvár, 10 000 néző, vezette: Mohácsi. Küzdelmes mérkőzésen a Vi­deoton végigrohamozta a mér­kőzést, de gólt lőni nem tudott a jól záró Honvéd védelem mel­lett. Vasas—Pécsi MSC 2—1 (0—0) Fáy u., 3000 néző, vezette: Győ*ú. Határozottan játszott a Vasas, a Pécs bátortalan volt. Góllövők: Váradi, Gass, illetve Dárdai. Diósgyőr—Rába ETO 0—0 Diósgyőr, 4000 néző, vezette: Bana. A győriek lelkes játékukkal rászolgáltak az egyik pontra. Haladás VSE— Csepel SC 3—2 (1—2) Szombathely, 5000 néző, vezet­te: Marton. Izgalmas, fordulatos mérkőzé­sen a második játékrészben nyújtott jobb teljesítménye alap­ján nyert a szombathelyi gárda. Góllövők: Farkas, Kereki, Kul­csár, illetve Ozsváth, Vincze. Ki­állítva: Somogyi, Branikovits (Csepel). • Az NB I-es forduló nagy meglepetése. Az Ü Dózsa hálójában » hatodik szegedi gól. Birinyi, a gólszerző örül. Bodnár kapus viszont szemrehányóan nézi a társait. (Farkas Tibor felvétele.) Ma kezdődik a rájátszás Megyei kosárlabda-csapataink számára ma, kedden kezdődik a bajnoki „hajrá”, vagyis a tor­narendszerű rájátszás, amely a férficsapatoknak helyosztót je­lent, a KSC női együttese szá­mára pedig sorsdöntő lehet. Kecskeméten, a Városi Sport­­csarnokban kedden, szerdán és csütörtökön láthatják a Bajai SK, a Kecskeméti SC, a Csepel és a BSE küzdelmét. A tét a bajnoki táblázat 5—8. helye, s nyilván valamennyien javítani szeretné­nek a jelenlegi helyükön, vagy természetesen megtartani. A legjobb helyzetben a BSK van. Nekik mindössze egy győ­zelemre van szükségük ahhoz, hogy az élen maradjanak. A há­rom nap alatt rendezett mérkő­zéssorozat nyilván nagy küzdel­met, s érdekes játékot hoz. A KSC női csapata Budapes­ten, a Sportcsarnokban játszik a három napon. A bentmaradást csak akkor vehetik biztosra, ha mindhárom ellenfelüket legyőzik. A rájátszás keddi műsora: Kecskeméten a Városi Sport­­csarnokban (férfiak): 17 óra Bajai SC—Csepel. Jv.: Cseresznyés, Kosaras. 18.30 Kecskeméti SC—BSE. Jv.: Pajor, Szittya. Budapesten a Sportcsarnokban: 19 óra ZTE—Kecskeméti SC. Jv.: Horváth, Wein. TOTÓ VI \fl \U SOR TELEVÍZIÓ 9.59: Tévétorna. (Ism.) (Színes) 10.05: Iskolatévé: Élővilág. (Alt. isk. 6. oszt.) Az erdő és az ember. (Ism.) (Színes) 18.00: Isoklatévé: Élővilág. (Ism.) (Színes) 16.25: Hírek. 18.30: Egészségünkért! Az Orszá­gos Egészségnevelési Inté­zet műsora. 16.35: BűvOs szerelem. Spanyol balettfilm. (Ism.) (Színes) 17.05: Barátom a 16. „A magyar mesternégyes”. (Színes) 17.30: A nyelv világa. — Hatéve­sek lettünk. — 18.00: Kulisszák nélkül... A pé­csi körzeti stúdió műsora. 18.30: A Horizont szerkesztőség műsora. 19.00: Reklámműsor. 19.10: Esti mese. 19.20: Tévétorna. (Színes) 19.30: Tv-híradó. 20.00: Kurtizánok tündöklése és nyomorúsága. Francia té­­véfllm-sorozat. IX/2. rész. (Színes) 20.55: Ismeri On Kepplert? Az NDK Televízió dokumen­tumfilmje. 21.50: Izvesztyija Kupa. Svédor­szág—Csehszlovákia jégko­rong-mérkőzés. Közvetítés Moszkvából, felvételről. (Színes) Közben: 22.25: Tv-híradó 3. 2. MOSOK: 20.00: Zene a B-stúdióból. Zenés film. (Színes) 20.35: Kirándulás Észak felé. Rö­vidfilm. (Ism.) (Színes) 20.55: Tv-híradó 2. 21.15: A bosszú. Tévérllm. Dosz­tojevszkij : „Feljegyzések az egérlyukból” című mü­véből. (Színes) KOSSUTH 8.27: Utazás az agy körül. 8.57: Szimfonikus zene. A Ma­gyar Rádió és Televízió zenekara Játszik. 10.05: Ismeritek Bors nénit? 10.36: Pablo Casals gordonkázik. 11.40: Különös házasság. Mik­száth Kálmán regénye folytatásokban. 12.35: Melódiakoktél. Közben: 13.10: Törvénykönyv. 13.25: A Melódiakoktél folytatása. 14.07: Ezeregy délután. 14.50: Éneklő ifjúság. 15.10: Chopin: f-moll zongoraver­seny. 15.44: Magyarán szólva... 16.05: Harsan a kürtszó! 16.35: Beethoven: F-dúr szonáta. 17.07: Fiatalok Stúdiója. 17.32: Régi híres énekesek műso­rából. 18.00: A Szabó család. 19.15: Mindenki zeneiskolája. 20.45: Gazdasági minifórum. 21.21: DmltriJ Sosztakovlcs saját műveiből zongorázik. I. rész. 22.20: Tíz perc külpolitika. 22.30: Reneszánsz kórusmuzsika. 22.50: Meditáció. 23.00: A Magyar vonósnégyes le­mezeiből. 0.10: Virágénekek. PETŐFI 8.05: Szovjet dalok. 8.20: Tíz perc külpolitika. 8.33: Zenés játékokból. 9.34: Derűre Is derű. 10.00: A zene hullámhosszán. 12.00: Nóták. 12.33: Prágai történetek. 13.33: Szói a duda! 14.00: Kettőtől hatig ... 18.00: Népi zene. Boross Lajos zenekara játszik. 18.33: Szimfonikus könnyűzene. 19.16: Futóhomok. Erdei Ferenc könyvéről. 19.30: Csak fiataloknak! 20.33: Mindenki Könyvtára. 21.03: Népzenei hangverseny a Rádió VI-os stúdiójában. 22.20: A Rádió Dalszínháza. 23.50: DJ dzsesszfelvételeinkből. 3. MŰSOR 14.05: A Royal Rag Dixieland (Varsó) játszik. 14.35: A zongora-irodalom re­mekművei. 16.03: Szimfonikus zene. 17.30: Harminc perc alatt a Föl körül. 18.05: Ifjú szerelmesek elégiája. Részletek Henze operájá­ból. 18.48: A zenekritikusé a szó... 19.10: Kubai néger mesék. 19.40: Scbiff András, Rolla János és Banda Ede trióestje a Magyar Tudományos Aka­démia kongresszusi termé­ben. Közben: Kb.: 20.35: Egy pálya vonzásában. Kb.: 20.55: A hangversenyközvetítés folytatása. Kb.: 21.35: Pillangó. Móricz Zslgmond regénye rádióra alkalmaz­va. III. rész. Kb.: 22.02: Operaáriák. 22.29: Kadosa Pál: I. hegedűver­seny. A totó 51. heti eredménye 1. MÁV DAC—Volán 1—1 X 2. Fűzfő—Komló 1—0 1 3. BVSC—SBTC 2—1 1 4. KKFSE—K. bare. 2—2 X 5. Enying—Ikarus 1—1 X 6. KTE—Pénzügyőr 2—1 1 7. AURAS—Bp. Sp. 0—0 X 8. Bem SE—B.gyarmat 1—1 X 9. Dunakeszi—Bp. Építők 1—1 X 10. Torino—Milan 1—0 1 11. Fiorentlna—Lazio 0-1 2 12. Inter—J uventus 0—1 2 13. Modena—Lecce -Hl Brescia—Avellino 1—0 1 14. 1-0 1 A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint az 51. fogadási héten 13-as és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. 12 találatot 29 fo­gadó ért el. nyereményük egyenként 72 775 forint. 11 találatos szelvény 534 darab volt. nyereményük egyenként 1581 forint. A 10 találatos szelvények száma 4993 darab, nyereményük egyenként 254 forint.