Petőfi Népe, 1976. augusztus (31. évfolyam, 181-205. szám)

1976-08-31 / 205. szám

1976. augusztus 31. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT-SPORT Rangadó forró hangulatban Jánoshalmi Spartacus—Kiskunhalasi MEDOSZ 2—0 (1—0) Gyenge játékot láttunk mindkét oldalon Vasas Láng—Kecskeméti TE 1—0 (0—0) Jánoshalma 1400 néző. Vezet­te: Futó. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Bucsy, Fenyvesi IV., Angeli, Ma- ráczi, Németh, Csermák (Mészá­ros), Gerber dr., Ádám, Fenyvesi III. Edző: Csongor János. Kiskunhalas: Szabó — Földes, Tóth, Gulyás, Juhász (Agócs), Ko­csis, Mészáros, Nagy (Csáki), Sö­rös, Karsai, Oláh. Edző: Virágh István. Az első öt percben alig történt említésre méltó esemény a pá­lyán. Az 5. percben Ádám—Cser­mák adogatás után Csermák ka­pura lőtt, s majdnem öngól lett belőle, mert Földes fején irányt változtatott a labda. Nagy iramot diktált a Jánoshalma, s a ME­DOSZ csak ritkán jutott szóhoz. A 8. percben Gerber dr. bukta­tásáért ítélt szabadrúgást a já­tékvezető, s Fenyvesi III. lövését Szabó csak bravúros védéssel há­ríthatta. Sok dolga volt ezekben a percekben Futó játékvezetőnek, mert mindkét csapat sokszor sza­bálytalankodott. A 25. percben Angeli ívelt be a szögletzászló közeléből, s a lab­dát Gerben dr. 6 méterről a ka­pusba lőtte. Szabó egy reflex­mozdulattal kiütötte a labdát, mostmár Fenyvesi III. elé, aki habozás nélkül a hálóba vágta. 1:0. Két perc múlva Csernák húzta le a labdát Karsai fejéről. A 30. percben Ádám húzott el Kocsis mellett, s Tóth buktatta. A ka­putól mintegy 20 m-re szabadrú­gás következett. Gerber dr. ezt az elmozduló sorfalba vágta. A játékvezető ismételtetett, de míg a sorfalat rendezgette, Tóth el­rúgta a leállított labdát, s ezért kiállították. A 40. percben Né­meth elől Gulyás mentett jóüte­mű becsúszással. Mindketten a földre estek, s Németh estében belerúgot a halasi játékosba. Fu­tó játékvezető Némethet is le- küldte a pályáról. A fordulás után is a Jánoshal­ma támadott. Angeli, majd Ádám lövése foglalkoztatta a kapust. Az 50. percben Oláh húzott el, majd pontosan adott Kársaihoz, aki vi­szont összecsapott Maráczival, s a játékvezető a halasiak ellen ítélt szabarúgást. Sörös reklamált, s őt is kiállították. A játék ezután szinte egykapu- ra folyt. Az 53 percben Angeli kiugratta Gerber dr.-t, aki a ki­futó Szabó fölött a hálóba emelt. 2:0. A 60. percben Fenyvesi III. beadását Gerber dr. óriási hely­zetből mellé fejelte. Két perc múlva Angeli lövése csattant a felső kapufán. A 72. percben, egy ellentámadásnál Gulyás lövését hárította Csernák. A 75. percben Fenyvesi III. lövése Földesről pattant szögletre, majd Angeli ki­cselezte Gulyást, s 10 m-ről mel­lé gurított. A 89. percben Oláh beadását Karsai Agócs elé fe­jelte. Ádám menteni akart, de Ágócsba rúgta a labdát, s onnan a rövid sarok felé pattant, és Csernák védett. A megyei rangadón forró volt a hangulat a pályán, s — mivel mintegy 400 főnyi szurkológárda is elkísérte a MEDOSZ-t — a né­zőtéren is. Az ideges hangulatra mutat a sok kiállítás is. A Já­noshalma sok helyzetet kihagyott, s így a mérkőzés az utolsó pilla­natig izgalmas maradt. Lelkese­désben nem volt hiány egyik ol­dalon sem, de a színvonal a vá­rakozás alatt maradt. Jók: Gerber dr., Ádám, Angeli, illetve Szabó, Karsai. Madarász Ferenc Budapest, Rozsnyay u. Vezette: Tolnai. Láng: Lesi — Szabó, Zalavári, Rohonczi (Farkas), Lits, Mihalo- vics, Bognár, Ónodi, Tóth, Gom­bos, Rozsnyói. Edző: Baksa Gyu­la. KTE: Nagy E. — Görbe, Gyor­sa (Magyar M.), Nagy J., Virágh, Csordás, Porhanda, Magyar I., Mányoki, Dobó, Simon (Zubor- nyák). Edző: Bánáti Rezső. Dobó szabadrúgása volt az első esemény, ami a kapu fölé szállt. Az ellentámadásból szöglethez jutottak a hazaiak, s Virágh fejel­te ki a kapu előteréből. A Láng tartott a KTE-től, s nem erőltet­ték a támadásokat. Inkább a pá­lya közepén folyt a játék, A 7. percben Simon kapáslövése ment mellé, majd Magyar I. labdája a tömörülő védőkben akadt el. A 11. percben Mányoki ugrott ki, s nagy helyzetből lőtt fölé. A 15. percben ónodi élesen belőtt lab­dáját Nagy E. kivetődve hárítot­ta. A 16. percben Mányoki lefe­jelte a labdát Görbe elé aki alig küldte a léc fölé. A 25. percben egy fejelés alkalmával Gyorsát alaposan meglökték s csúnyán megütötte magát. Sokáig ápolás­ra szorult, s közben a KTE 10 emberrel is támadásban maradt. A 37. percben nagy kavarodás támadt a Láng kapuja előtt, de ketten is késlekedtek a lövéssel. A 38. percben Simon tisztán kap­ta a labdát. Belül ketten is jó helyzetben várták az átadást, Si­mon azonban könnyelműen el­lőtte a labdát és nem találta el a kaput. A második játékrész hazai tá­madásokkal kezdődött. A játék színvonala nagyot esett. Rengeteg volt a pontatlan átadás, s mind­két csapat nagyon bizonytalan volt. Porhanda szabadrúgása ve­szélyeztette a kaput, majd \Vi­rágh könnyelműsködése miatt ne­hezen mentettek a KTE védői. A 76. percben a KTE kapuja előtt támadt nagy kavarodás, végül Nagy J. vágta ki a labdát Tóth elől. A 82. percben szerezte a győztes gólt a Láng. Magyar M. szerelését szabálytalannak minő­sítette a játékvezető. Az oldalvo­nal közeléből beívelt szabadrú­gást Gombos 7 m-ről a hálóba fejelte. 1:0. Ezután a Láng védekezésbe vo­nult, s a KTE hiába rohamozott. A kiegyenlítés nem sikerült. A KTE az első félidőben sok­kal jobban játszott, s akár több gólt is lőhetett volna. A játék színvonala a közepesnél is jóval gyengébb volt. Jók: Tóth, Zala­vári, Mihalovics. Berki Zoltán Az NB III. Délkeleti csoport állása 1. Szarvas 4 4 — — 16-5 8 2. Gyula 4 4 — — 11-1 8 3. Szegedi D. 4 3 — 1 9-5 0 4. ESMTK 4 2 1 1 11-6 5 5. KTE 4 2 1 1 9-4 5 6. ÉGSZÖV 4 2 1 1 9-5 5 7. BTASK 4 2 1 1 8-5 5 8. Szabó L. 4 2 1 1 5-2 5 9. Lehel SC 4 1 3 — 4-3 5 10. Jánoshalma 4 2 — 2 8-6 4 11. Nagyszénás 4 2 — 2 8-8 4 12. K.-halas 4 1 2 1 7-8 4 13. ÉPGÉP 4 — 3 1 6-7 3 14. Cegléd 4 1 1 2 4-8 3 15. Láng 4 1 1 2 2-7 3 16. Kméti SC 4 1 — 3 7-11 2 17. Bem J. SE 4 1 — 3 3-10 2 18. Szentes 4 1 — 3 4-12 2 19. SZVSE 4 — 1 3 3-13 1 20. T.-sztmiklós 4 — — 4 2-10 — Erzsébeti Sp. MTK—SZVSE 5:2 Szentesi Vízmű—Ceglédi VSE 2:0 ÉPGÉP—Békése». TASK 1:1 Honvéd Szabó Lajos—Szegedi D. 3:0 Lehel SC—Honvéd Bem J. 1:0 Gyulai SE—ÉGSZÖV 2:1 Nagyszénás! Tsz SK—Töröksztm. 1:0 A Szamuely SE nyerte a kalocsai rangadót Honvéd Gábor Áron SE—Kecel 5—0 (4—0) Kiskunhalas, 100 néző. Vezet­te: ifj. Molnár. Gábor A. SE: Stuber — Körö­si, Vidos, Kovács (Baráth), Kühner (Máczkó), Eiler, Szvo- recz, Hustyi, Csont, Túri, Priki- dánovics. Edző: Kévés Ferenc. Kecel: Németh (Béleczki) — Huszár, Szabó II., Polgár, Kö- vesdi, Majoros, Rácz, Bakos (Be- nedeczki), Mezei, Szabó I., Zsik- la. Edző: Fábián Dezső. Már a 2. percben Szvorecz szöglete érintés nélkül jutott a hálóba. 1—0. Németh kapus itt megsérült, 9 néhány perces ápo­lás után az Addig mezőnyben játszó Huszár húzta fel a sárga mezt. A Honvéd 20 percen át egy kapura játszott, majd fokozato­san, feljöttek a vendégek. A, szü­net után ai Gábor A. SE — a nagy előny birtokában lelassított, s mindössze egy gólt értek el, s az is öngól volt. A Kecel is ki­hagyott ekkor 2—3 helyzetet. Góllövők: Prikidánovics 2 (egyet 11-esből), Túri. Szvorecz, Polgár (öngól). Jók: Szvorecz, Hustyi, Csont, illetve Mezei, Szabó I., Szabó II. Vaskút—Fájsz 2—0 (1—0) Vaskút, 300 néző, vezette: Nagyczirok. Vaskút: Szász — Merkler, Ma­tus, Szabó, Csóti, Germán II., Benkovics (Palatinszki), Kör­mendi, Shaffer (Dömény), Bed- zsula. Germán I. Fájsz: Balaton — Varga, Czi- ezovezki, Kupusz, Débics, Ko­vács, Palenyik, Valasity, Krá- ezer (Bodnár), Gombkötő, Zsá- kai (Fekete). Edző: Rónai Sán­dor. A 20. percben Germán I. fa­képnél hagyta az elmélázó fajszi védőket, és megszerezte a veze­tést a vaskúti csapatnak. 1—0, A félidő után a vendégek felhagy­tak lestaktikájukkal, azonban a lelkes hazai csapat így is már az 58. percben biztosította győ­zelmét. 2—0. A Vaskút, lelkes, tervszerű játékkal megérdemel­ten győzte le a fajszi csapatot. Góllövők: Germán I., Bedzsula, Jók: Germán I., Germán II., Ma­lus, Merkler, Bedzsula, illetve Kovács, Gombkötő. Ifjúsági eredmény: Vaskútr— Fájsz 1—0 (1—0). góllövő: Stábl. Kiskőrös—Sükösd 3—0 (1—0) Kiskőrös, 600 néző, vezette: Nagy A. Kiskőrös: Ba — Antall. Szlo­vák II,, Bór (Gombár), Polerecz- ki. Petroczi, Hajnák, Szlovák I. (Tóvízi), Paplanos, Sárközi. Sükösd: Szente — Jagicza, Bo- gárdi, Benda, Szabó, Bajai (Kol­lár), Németh II., Radics, Tóth, Evanicsi, Lakner. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésén-' ~ rriégérdéihel t’" IVdZaí győzelem született. Paplanos fe­jes góljával szerezték meg a ve­zetést, 1—0, majd Paplanos nö­velte az előnyt. 2—0. Végül Sár­közi állította be a végeredményt. 3—0. A sükösdiek több biztos­nak látszó helyzetet hagytak ki. Jók: Ba, Hajnák, Paplanos, illet­ve Evanics és Lakner. Ifjúsági eredmény: Sükösd — Kiskőrös 2—1 (2—1). Góllövők: Szőke, Vörös J , illetve Dusnoki. Kunszentmiklós—Mezöfi SE 0—0 Kunszentmiklós, 300 néző, ve­zette : Farkas. Kunszentmiklós: Székely — Juhász (Szabó), Janovics, I., Ja­nó vies II., Berényi, Bakos, Csov- csics, Kalamán, Bérezés, Forró, Patai. Mezőfi SE: Kiss A. — Jenei, Szabovito, Nagy, Hajerbacher, Kiss L., Ferenczi, Radics, Sze- vegnyi, Kanalas, Bodor, Kiss Gy. Edző: Kirivi Ottó. A nagy iramú mérkőzésen igazságos döntetlen eredmény született. Jók: Janovics I. (a me­zőny legjobbja), Janovics II., Bakos, Patai, illetve Jenei, Sza- bovik, Bodor. Bácsalmás—Tompa 3—2 (2—0) Bácsalmás, 500 néző, vezette: Karácsonyi. Bácsalmás: Keresztes — Len­gyel, Barna, Narancsik, Szál, Aradi, Hutterer (Madoncza) He­gyes, Futó, Kovács, Krisztin, Piukovics. Edző: Locskai Ferenc. Tompa: Friebert — Kovács, Czombos, Virágh, Bálint, Hor­váth, Baráth, Czviano, (Francis- kovics), Sári, Czeglédi, Béleczki. Edző: Kiss László. Küzdelmes, változatos mérkő­zést vívott a két csapat. Az első félidőben a hazaiak, szünet után a vendégek játszottak jobban. Czombos (Tompa) kiállítva. Góllövők: Futó 2, Narancsik (11-esből), illetve Baráth 2. Jók: Aradi, Hegyes, Futó, illetve Ba­ráth, Sári. Ifjúsági eredmény: Bácsalmás —Tompa 2—2 (1—1). Góllövők: Jsrncsó, Páncsics, illetve Almá- si, Erik. Soltvadkert—Izsák 2—1 (2—0) Soltvadkert: 600 néző, vezette; Zsigó. • Soltvadkert: Majer — Me­zei, Wolf, Gaiántai, Dukai, Fritt- man, Fazekas, Szarka, Tóth, Er­dős, Mészáros (Martin). Edző: Meskó István. Izsák: Szegezdi — Sponga, Höss; Molnár (Murai), Tóth, Kö- vesdi, Pataki, Lipokatity, GyifC- kó dr., Bőtir •Mezei- -(Iv-ánh- Edzőt Juhász Imre. Óriási iramú én színvonalas játék folyt. A 85. percben Lipo­katity 11-eset Majer nagy bra­vúrral hárította. Pataki (Izsák) durvaságáért kiállítva. Góllövők: Frittman, Tóth, illetve Gyiffkó dr. Jók: Gaiántai, Wolf, Majer, illetve Gyiffkó dr., Tóth, Kö­vesd i. Ifjúsági eredmény: Soltvad­kert—Izsák 4—1 (3—0). Góllö­vők: Dávid 2, Lehóczki 2, illet­ve Tóth. Szamuely SE—Kalocsai SE 1—0 (0—0) Kalocsa, 800 néző, vezette: Al­bert. Sadmuely SE: Horváth — Csörgő, Mózsik, Kovács, Kerék, Bordás, Gémes, Heim, Tóth, Gács, Szakai. Edző: Kozma Jó­zsef. Kalocsai SE: Búzái — Szabó, Pécsi, Romsics, Tamás, Szegezdi, Illés, Farkas, Vén, Posztobányi, Pálmai (Kapitány). Edző: Ma­lomszegi Ottó. Sportszerű, de izgalmas, mér­kőzésen mindkét csapatnak adód­tak helyzetei, a 87. percben Gé­mes révén, a Szamuely SE-nek sikerült megszerezni a győzelmet jelentő gólt. Jók: Mozsik (a me­zőny legjobbja), Gács, Szakái, illetve Posztobányi, Tamás. Sze­gezdi. Bajai SK—Hajós 2—0 (1—0) Hajós, 300 néző, vezette: Szá­lai. BSK: Gilián — Egyed, Mol­nár. Győrfi, Petresevics, Ónodi I. (Szemző), Márity, Bódi (Sass), Cseke, Bohács, Havasi. Edző: Varga Imre. Hajós: Csányi — Kanda, Gei­ger, Weinstein, Fegyveri, Balog, Kovács, Dobler (Pandur). Schön, Bagó, Szauter (Házi). Balog Gyárfás. A helyzeteit jobban kihasználó bajai csbpat rászolgált a győze­lemre. Molnárt (BSK) kiállította a játékvezető. Góllövők: Bohács, Cseke. Jók: Bohács, Cseke, illet­ve Kanda, Balog. Ifjúságiak: Bajai SK—Hajós 3—1 (2—0). Kun Béla SE—Gara 4—0 (3—0) Gara, 150 néző, vezette: Bon- dor. Kun Béla SE: Újhelyi — Ivá- nyi 1., Sahin, Lévai, Zs. Juhász, Dongó. Kókai (Rigó), Bálint, Farkas (Iványi II.), Kisznyér, Palyi. Edző: Villányi Csaba. Gara: Vedelek — Aranyos (Jankó), Forrai, Zomborcsevics, Török, Miskó.-mBergrnan, Kiss, Szőnyi (Babó), TomaáKóv, Tóth. Edző: Karagics István. Már az első percekben 1 l-es- hez jutott a, Kun Béla SE, ame­lyet Kisznyér értékesített, majd Kókai és Bálint növelték a gó­lok számát. Szünet után Bálint állította be a végeredményt. Jók: Bálint, Kisznyér, Kókai, illetve Zomborqsevics, Midkó, Ifjúsági eredmény: Gara—Kun Béla SE 1—0 (I—0). Góllövő: Fazekas. Lajosmizse—Érsekcsanád 3—1 (2—1) Érsekcsanád, 250 néző, vezette: Bácsi. Lajosmizse: Tóth S. — Ko­vács, Kisjuhász, Tóth M., Szívós, Kislőrincz, Bende, Kucsera, Márkli, Komáromi (Tömöri), Kállai, Edző: Máté Ferenc. Érsekcsanád: Ikotity — Kor­sós (Horváth), Marinkó, Gyuri- cza, Ádám. Boros, Mihó, Vetró, Tüske, Kákonyi, Felső. Edző: Borsodi József. A lényegesen jobb teljesít­ményt nyújtó vendégcsapat meg­érdemelten szerezte meg a győ­zelmet. Góllövők: Márkli, Kállai, Bende, illetve Marinkó. Ifjúsági eredmény: Lajosmizse —Gara 2—1 (1—1). Góllövők: Krastyánszki, Kiss, illetve Felső. A MEGYEI I. O. labdarügö-bajnoksag ALLAsA 1. Kun Béla SE 4 4 — — 18-4 0 2. Gábor A. SE 4 3 1 — 17-5 7 3. Mezőfi 4 2 2 — 6-2 6 4. Bajai SK 4 2 2 — 7-3 6 5. Lajosmizse 4 3 — 1 7-4 6 6. Soltvadkert 4 3 — 1 10-11 6 7. Fájsz 4 2 1 1 8-4 5 8. Izsák 4 2 1 1 7-6 5 9. Vaskút 4 2 — 2 10-5 4 10. Kiskőrös 4 1 2 1 7-5 4 11. Szamuely SE 4 2 — 2 fl-9 4 12. Hajós 4 2 — 2 6-13 4 13. Kalocsa 4 1 1 2 7-8 3 14. Kunsztm. 4 1 1 2 5-7 3 15. Sükösd 4 1 — 3 5-9 2 16. Gara 4 1 — 3 2-10 •) 17. Bácsalmás 4 1 — 3 5-10 2 18. Érsekcsanád 4 — 1 3 6-10 t 17. Tomoa 4 — 1 3 7-12 1 20. Kecel 4 — 1 3 3-14 1 A MEGYEI I. O. IFJÚSÁGI BAJNOKSÁG Állasa 1. Bajai SK 3 3 _ ___ 14-2 8 2. Kalocsa 3 3 _ _ 6­3 6 3. Vaskút 4 2 2 _ 5-2 0 4. Kiskőrös 4 2 1 1 8-3 5 5. Gara 4 2 1 1 5-4 5 6. Kunszentm. 2 2 — 5-0 4 7. Érsekcsanád 4 2 — 2 12-11 4 8—9. Falsz 3 1 1 1 8-3 3 8­-9. Kecel 3 1 1 1 5-8 3 10. Lalosmlzse 3 1 1 1 3-3 3 11. Bácsalmás 4 1 1 2 9-18 3 12. Kun B. 6E 3 1 — 2 8-5 2 13. Soltvadkert 3 1 — 2 10-10 2 14. Hálós 4 1 — 3 3-12 2 15. S'lkösd 3 1 — 2 4-6 2 16. Tompa 3 — 1 2 3-6 1 17. Izsák 3 — 1 2 4-9 1 A Csepel és az MTK-VM nyerte a Hírős Kupát Második a Kecskeméti SC férficsapata • A Csepel SC férficsapata (bal oldalún: Glatz Ár­pád edző) a Hírős Kupa első védője. • Pajor (fehér mezben) két védő között emel. kedik dobásra. & Farkas (15-ös szám­mal) a legeredmé­nyesebb kecskeméti játékos volt a döntő­ben. A selejtező csoportmér­kőzések után szombaton dél­után a férfiak már a helyosz­tó találkozókat játszották a Hírős Kupa nemzetközi ko­sárlabdator­nán a kecske­méti sportcsar­nokban. A nők mezőnyében pedig az első helyet eldöntő találkozóra ke­rült sor. MTK-VM— KKS Polonia Warsawa 76—75 (52—38) Női mérkő­zés, 300 néző, vezette: Bacs- fay, Král. MTK-VIH: Üjhelyiné (2), Szabó (12), Ká­rász (12) — Gajdos (16), Torma (10). Csere: Horváh (10), Zsidai (4). Ceglédi (10) Edző: Kertész István. Polonia: Ka- linska (16), Mjnaroczky (7) , Gwodz (19) — Buroczky (18), Pulkovska (8) . Csere: Je- zerjock (2) Ju- razek (4). Ed­ző: Jan Matu- secz. Az első helyet eldöntő mér­kőzés különösen a második fél­időben volt izgalmas, fordula­tokban gazdag. Végül a labda- biztosabb és szerencsésebb MTK-VM nyert. A 7. helyért: A Polonia minden tekintetben felülmúlta a kecskeméti csapatot és biztosan nyert. A HÍRŐS KUPAÉRT: Csepel SC—Kecskeméti SC 74—64 (30—35) Pécsi VSK— Bácska Topolyai Egység 84—70 (50—30) *■ i Férfimérkőzés, 150 néző, ve­zette: Weidinger, Kosaras. Ld.: Dr. Naumov (28), Pálvöl- gyi (23), Vágvölgyi (17), illetve: Perin (20), •" Jovirsics (18), Inics Az 5. helyért: KKS Polonia Warsawa— Bajai SK 99—82 (59—46) Férfimérkőzés, 150 néző, vezet­te: Weidinger, Piasenczki. Ld.: Bak (13), Nowak (12), Krasiboroszki (12) Wypach (12), illetve Horváth—Bors (19), Pék (16), Bovánovics (10), Bánhidi (10). Vasárnap érthetően fokozódott az érdeklődés a Hírős Kupa zá­rómérkőzései iránt, hiszen a Kecskeméti SC férficsapata ré­vén érdekeltek voltunk, mégpe­dig a döntőben. A délelőtt folya­mán a következő összecsapások­ra került sor. A 3. helyért: Vasas Izzó—MAFC 74— 69 (38—35) Férfimérkőzés, 300 néző, ve­zette: Weidinger, Piasenczki. Ld.: Varga (19), Orbán (16), Bánhegyi (13), illetve: Sipeki (19), Sáfrány (16), Salgó (8). KKS Polonia Warsawa— Kecskeméti SC 75— 62 (40—29) Női mérkőzés, 400 néző. ve­zette: Weidinger, Kosaras. Polónia: Gwodz (4), Mjnaro­czky (7), Kalinska (25) — Bu­roczky (13), Jezerjock (4). Csere: Jurazek (8), Pulkovska (12), Per- novska (2), Proh. Edző: Jan Ma- tusecz. KSC: Király (16), Domokos (7), Zakiján (8) — Mohai (2), Kitt­ling (10). Csere: Adamik (2), Bielik (7), Nagy (6), Kerpesits (2) Verrasztó (2). Edző: Adamik Ferenc. Férfimérkőzés, 500 néző, vezet­te: Bacsfai, Král. Csepel SC: Pálffy (24), Szé­kely (6), Lázár (15) — Halmos (6), Steier. Csere: Megyeri (20), Czeglédi (2), Nagy (1). Morgen. Edző: Glatz Árpád. KSC: Felföldi (6), Bogschütz (ifi (16) — Csikai (13), Farkas (19). Csere: Boros (2), Pajor. Edző: Kégel Tamás. A találkozó elején a Csepel kezdett jobban. A KSC szoros küzdelemben vette át a vezetést. A félidő kecskeméti előnnyel zá­rult. Szünet után a 11. percben 36—35 arányban a Csepel vette át a vezetést. Ezt követően fel­váltva estek a kosarak, egyik csapat sem tudott jelentős előnyt szerezni. A hajrában a KSC elfáradt, s a Csepel növel­te előnyét, amit meg is tartott a mérkőzés végét jelző sípszóig. Az izgalrAas, küzdelmes mér­kőzés sportszerűségét mindössze Székely szabálytalansága csor­bította, akit kiállítottak. A Cse­pelben Pálffy, Lázár és Megyeri tűnt ki, míg a KSC-ben Kovács. Csikai és Farkas nyújtott átla­gon felüli teljesítményt. A Hírős Kupa nemzetközi ko­sárlabdatorna végeredménye, férfiak: 1. Csepel SC, 2. Kecske­méti SC 3. Vasas Izzó, 4. MAFC, 5. KKS Polonia Warsawa, 6. Ba­jai SK, 7. Pécsi VSK, 8. Bácska Topolyai Egység. Nők: 1. MTK-VM SK, 2. KKS Polonia Warsawa, 3. Székesfe­hérvári Építők, 4. Kecskeméti SC. A döntőt követő ünnepélyes eredményhirdetés alkalmával többen kaptak értékes tisztelet­díjat. A legeredményesebb ko­sárdobó: Pál völgyi István (PVSK) 72; és Éva Kalinska (Po­lonia) 55 ponttal. A legjobb irá- nvítójátékos: Csikai Pál (KSC) és Szabó Éva (MTK-VM). A legjobb kecskeméti játékos: Ko­vács Tamás és Király Judit. Vé­gül a legeredményesebb, edző­nek járó jutalmat: Glatz Árpád (Csepel SC) és Kertész István (MTK-VM) kapta. Az NB I. állása Az NB II. állása 1. Ü. Dózsa 3 3 — — 12-3 6 1. Ganz-MÄVAC 4 3 1 _ 8-4 7 2 . Vasas 3 3 — — 11-4 6 2. Szekszárd 4 3 1 ___ 7-4 7 3 . FTC 3 2 1 — 6-1 5 3. PMSC 4 3 ___ 1 8-1 6 4 . Haladás 3 2 1 — 5-3 5 4. DVSC 4 3 — 1 10-8 6 5. ZTE 3 2 — 1 4-2 4 5. BVSC 4 3 ___ 1 9-6 6 6. Kaposvár 3 1 2 — 5-4 4 6. Budafok 4 2 1 1 10-8 5 7. D.újváros 3 1 1 1 5-5 3 7. Kanizsa 4 .2 1 1 5-4 5 SZEOL 3 1 1 1 5-5 3 8. Izzó 4 2 1 1 6-6 5 9. Békéscs. 3 — 3 — 4-4 3 9. Ózd 4 2 2 9-8 4 10. Bp. Honvéd 3 1 1 1 2-3 3 10. Eger 4 2 ___ 2 10-10 4 1 1. Videoton 3 1 — 2 5-5 2 11. Szfv. MÁV 4 1 2 5-7 4 12. Csepel 3 1 — 2 5-6 2 12. SZMTE 4 2 2 6-11 4 13. Tatabánya 3 1 ___ 2 5­7 2 13. Várpalota 4 1 1 2 7-7 3 14. DVTK 3 1­2 3-6 2 14. Fűzfő 15. Volán 4 4 1 1 1 2 3 7-10 11-8 3 2 15. SBTC 3 1 — 2 2-7 2 16. KKFSE 4 1 — 3 4-7 2 16. MTK-VM 3 — 1 2 3-5 1 Oroszlány 4 — 2 2 4-7 2 17. Rába ETO 3 1 2 2-6 1 ÍR. MÁV DAC 4 1 — 3 6-10 2 18. 19. Komló 4 1 _ 3 1-7 2 D orog 3 — — 3 1-9 — 20. Szóin. mAv 4 1 3 1-6 1