Petőfi Népe, 1976. március (31. évfolyam, 52-77. szám)

1976-03-09 / 58. szám

1976. március 9. • PETŐFI NÉPE • 1 SPORT* SPORT TENISZBEN: Magyarország az Európa Kupa győztese Ez történt az NB I-ben • Bálint 11-es gólja az FTC—Tatabánya NB I-es mérkőzésen. (Farkas Tibor felvétele.) Európa Kupának. Elhamarkodot­tan ... Az éjszakai órákban kap­tuk a hírt: Franciaország—Nagy- Britannia 2:1! Nem kis«, megle­petésre — és örömünkre. Ez ugyanis azt az örvendetes hírt jelentette hogy Magyarország csa­pata az Európa Kupa győztese. A SZEOL nyomasztó fölény­ben játszott, de nem tudta érté­kesíteni helyzeteit. DVTK—VASAS 1:0 (1:0) Diósgyőr, 10 000 néző, vezette: Bana. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen nyert a DVTK. Góllövő: Kiss. BÉKÉSCSABA—CSEPEL 2:1 (1:0) Békéscsaba, 12 000 néző, vezet­te: Halász M. Szabadrúgásból lőtt gólok dön^ töttek a Békéscsaba javára. Gól­lövők ; Kerekes, Pásztor, * illetve Varga. . ­VIDEOTON—HALAD AS 3:0 (1:0) Székesfehérvár, 6000 néző, ve­zette: Petri. A Videoton csak a második félidőben nyújtott kielégítő telje­sítményt. Góllövők: Karsai 2 (egyet 11-esből), Baranyi. RÁBA ETO—MTK-VM 0:0 Győr, 4000 néző, vezette: Nagy B. Csak a küzdőképesség dicsér­hető, a játék alacsony. színvonalú volt.' KSC-győzelem a kecskeméti rangadón Kecskeméti SC—Kecskeméti TE 1:0 (0:0) Gólszegény nyitány a megyei I. osztályban Jegyzőkönyv: NSZK—Magyar- ország 2:1. Ludwischafen, 3000 néző. Egyéniben: Fassbender— Szőke 6:7, 4:6, Pinner—Taróczy 6:4, 6:3. Párosban: Fassbender, Pohmunn—Taróczy, Szőke 6:4, 6:7, 7:6. A mérkőzés után már-már bú­csút mondtunk valamennyien az FERENCVÁROS—TATABÁNYA 4:1 (0:0) Üllői út, 25 000 néző, vezette: Hárpori. Kemény, küzdelmes mérkőzé­sen nyert az FTC. Magyart az 56. percben kiállította a játékvezető. Góllövők: Bálint 2 (egyet 11-es­ből), Pusztai, Szabó,1 illetve Ra­dies. Ü. DÓZSA—K. RÁKÓCZI 4:0 (2:0) Megyeri út, 4500 néző, vezette: Palotai. A Dózsa biztos győzelmet ara­tott a kapkodva játszó Rákóczi ellen. Góllövők: Fazekas 2, Nagy L., Törőcsik. ZTE—BP. HONVÉD 1:1 (1:0) Zalaegerszeg, 15 000 néző, ve­zette: Müncz. Az első félidőben a ZTE, szünet után a Honvéd játszott jobban. Góllövők: Soós, illetve Kozma (11-esből). SZEOL—SALGÓTARJÁN 1:1 (1:1) Szeged, 4000 néző, vezette: Somlai. Magyar-angol utánpótlás-mérkőzés az EB negyed­döntőjében A különböző európai labdarú­gó-küzdelmekben mind népsze­rűbbé válik az utánpótlás csapa­tok, a 23 éven aluliak Európa- bajnoksága is. Jelenleg a har­madik kiírásban folyik a mér­kőzéssorozat. A negyeddöntő párosítása, a mérkőzéseket május 2-ig kell le­játszani : Magyarország—Anglia Bulgária—J ugoszlávia Hollandia—Skócia- Franciaország—Szovjetunió. A magyar utánpótlás válogatott szerdán 14.30 órai kezdettel Ang­lia csapatát fogadja az Üllői úton. játékvezető a svájci Favre lesz. A magyar együttes hétfőn két­szer gyakorolt az Üllői úti pá­lyán, kedden még egy edzés lesz a délelőtti órákban, s ezeket Dal­noki Jenő, az FTC ,-mesíere” ve­zeti. A játékosok többsége ko­moly felkészülésben vett részt közép-dél-amerikai túrán, majd a kuvaiti mérkőzésen, ezért egy­séges és erőnlétileg jól felkészí­tett a magyar gárda. Baróti La­josnak módosítania kellett erede­ti elképzelésein, mivel a balszél­re tervezett ferencvárosi Magyart a szombati mérkőzésen kiállítot­ták, nem játszhat tehát az „U”- mérkőzésen. A szövetségi kapi­tánynak már csak egy gondja van, ki legyen a .balszélső, Vára- di Béla, vagy Weimper István, a Bp. Honvéd labdarúgója? A vá­lasztás minden bizonnyal a ta­pasztaltabb 11-szeres nagy váloga­tott Várádira esik. Ha nem jön közbe sérülés vagy betegség, az alábbi együttes kezd Anglia el­len: Gujdár (Bp. Honvéd), — Paró- czai (Békéscsaba), Bálint (Ferenc­város), Rab (Ferencváros), Lu­kács (Bp. Honvéd) — Nyilasi (Ferencváros), Ebedli (Ferencvá­ros). Zombori (Vasas)/ — Pusztai, (Ferencváros), Szabó (Ferencvá­ros), Váradi (Vasas) vagy Weim­per (Bp. Honvéd). Az NB I. állása li. FTC 16 12 3 1 36-14 27 2. Ü. Dózsa 16 11 2 3 37-20 24 3. Videoton 16 10 3 3 34-14 23 4. Honvéd 16 8 5 3 30-19 21 5. Diósgyőr 16 6 6 4 14-16 18 6. Haladás 16 7 3 6 22-22 17 7. SBTC 16 6 4 6 28-30 16 8. Kaposvár 16 4 7 5 26-32 15 9. Csepel 16 4 6 6 19-23 Í4 10. ZTE 16 5 3 8 27-25 13 11. Vasas 16 5 2! 9 25-2f 12 12. MTK-VM 16 5 2 9 19-23 12 13. TBSC 16 5 2 9 20-33 12 14. Rába ETO 16 2 7 7 16-22 11 15. B.csaba 16 3 5 8 12-25 11 16. SZEOL 16 3 4 9 13-33 10 Az NB II. állása 1. Dunaújv. 22* T4 6 2 51-18 34 2. Budafok 22 13 5 4 53-29 31 3. Dorog 22 1*2 6 4 40-20 30 4. BVSC 22 10 7 5 39-25 27 5. Volán 22 9 9 4 34-25 27 6. KKFSE 22 11 4 7 37-24 26 7. SZMTE 22 9 6 7 32-24 24 8. DVSC 22 9 6 7 26-30 24 9. PMSC 22 9 4 9i35-21 22 10. MÁV D. 22 8 6 8 27-30 22 Hl. Oroszlány 22 6 8 8 30-33 20-12. Várpalota 22 6 8 8 27-33 20 13. Szekszárd 22 6 8 8 27-34 20 14. Komló 22 . 6 7 9 23-37 19 15. FÖSPED 22 6 5 li 30-38 17 16. Izzó 22 5 7 10 23-31 17 ifi. Nagybát. 22 6 5 11 22-35 17 18. Kanizsa 22 5 7 10 19-34 17 19. Bp; £p. 22 3 8 11 18-48 14 20. Bábolna 22 5 2 15 28-52 12 BVSC—Pécsi MSC % \ 1:0 (0:0) Bp. Sp.—Kossuth KFSE 0:0 Oroszlányi B—Vasas Izzó 1:T (0:0) Nagybát. B—Dunaújv. 0:0 MÁV DAC—Nagykanizsa 0:0 Volán—FÖSPED Szállítók 1:0 (1:0) Szekszárd—Várpalota 1:0 (1:0) Komló—Debreceni VSC 0:(T Magyar siker Brüsszelben Jól, szerepeltek a magyar szak- szervezeti versenyzők a belga szakszervezetek hagyományos brüsszeli mezei futóversenyén. A nők versenyét^ Lipcsei nyerte, a férfiaknál Török a szovjet Ra- doszlejev mögött a második he­lyen végzett. Homoki a hetedik, Varga a kilencedik helyet sze­rezte meg. Széktói Stadion, 2000 néző. Ve­zette: Hoff er. KSC: Seres — Losonczi, Lan­tos, Kuíucsai, Kecskés, Drahos (Pasek), Oskolás (Ónodi), Bohács, Tánczos, Szabó, Simon. Edző: Bányai Nándor. KTE: Nagy E. — Görbe, Nagy J.. Virágh, Komáromi, Csordás, Bende, Mányoki, Franczkó (Né- medi). Porhanda (Szabó), Gyor­sa. Edző: Máté Ferenc. ,»... Hidegben, erős oldalszélben, s meglehetősen ideges hangulatban kezdődött a rangadó. A 3. perc­ben Porhanda a kapu ^ fölé küldte a 25 m-es szabadrúgást. Előbb á KSC, majd a KTE ívelt egymás után 2—2 -ázügletet. Közben a já­tékosok idegessége fokozódott, s néhány kemény, sőt durva bele- menést láthattunk. ; ■ A Í5. percben a/ elfutó Osko- lást: a 16-os oldalv; .nálánál Vi- rágh buktatta. Öfthaey v/.il>ndrú- gását mentették a KTE-védők. A 16. percben a léi futó Gyorsát Losjjnczi lökte el. -■ Porhanda szabadrúgását Seres fogta. Bende fejelt a kapu mellé, majd" a. 30. percben újabb 18 méteres sza­badrúgáshoz jutott a KTE, s. ezt Porhanda a léc mellé csavarta. A 32. percben Szabó labdája elcsú­szott Nagy J. feje mellett, de Nagy E. megszerezte. A .43. perc­ben a KSC jutott szabadrúgáshoz a 16-osnál. Amíg az felrúgáshoz készülődtek. Komáromi, akit elő­zőleg már figyelmeztetett a já­tékvezető, megrúgta Bohácsot, sí a játékvezető kiállította.;' Az uolsó percekben —. feszült? 'han­gulatban — becsúszott még né­hány szabálytalanság. 'A második félidő KSC-táipadá- sokkal és góllal“ kezdődött. Az S0. percben Bohács egy hátulról ka­pott labdával ügyesen lefordult a védőkről, s 16 méterről hatal­más gólt lőtt. 1:0. (Úgy látszott, hogy Bohács beadáshoz készül, s Nagy E. is kifelé indult, s a labda mögötte csapódott a háló­ba.) A KTE-játékosok lest. rekla­máltak, de ez inkább csak pró­bálkozás volt. Jánoshalma, 1000 néző. Vezet­te: Szailer. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Bucsi, Maráczl, Fenyvesi IV., Horváth, Angeli, Ádám, Németh, Csermák, Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. Kalocsai SE: Niezner — Kapi­tány, Romsics, Szabó, Illés I., Gerber dr., Farkas, Lakatos, Dinnyés, Szegezdi, Illés II. Edző: Kovács István. Jánoshalmi támadásokkal kez­dődött. A 2. percben Ádám iug| rótt ki. A kifutó Niezner meg­zavarta, majd Fenyvesi ill. esett nagyot, és a játékvezető szögle­tet ítélt. A beívelés után a já­tékvezető a 11-es pontról ítélt közvetett szabadrúgást a Kalocsa ellen. Angeli legurította Fény ve-1 si III. elé, aki a sok láb közt nagy erővel bombázta a hálóba. 1:0. A- kalocsaiak nem adták fel, sőt enyhe mezőnyfölényt harcol­tak ki, de a támadások a 16-os, táján rendszerint elakadtak. Far­kas beadását húzta le Csernák, majd a 23. percben Gerber dr. emelt Dinnyéshez, aki azonban jó helyzetből csúnyán fölé lőtt. A 32. percben Lakatos lövését hárí­totta Csernák, majd Németh lö­vése suhant el a léc mellett. A szünetig még Gerber dr. kísérle­tezett, de ez seny hozott ered­ményt. A fordulás után inkább a já­noshalmi csapat kezdeményezett, ám ezek a próbálkozások sem voltak jobbak és veszélyesebbek, mint az első játékrészben a kalo­csaiaké. A 61. perebéh Csermák bravúros ollózásból küldte a kapu fölé a labdát. A 71. percben Illés Az ötödik fordulón jutott túl a gyei egyéni sakkbajnokság cskeméten. Eredmények: III. ford.: Szántó—Szemző dön­tetlen, Baksai—Csala döntetlen, Zsíros—Czeglédi 1:0,. Pallos—Lo­vas 0 :i, Ruppáner—Sztrikinácz 0:1, Molnár—Pólyák 1:0, Goór— ’ Ábel 071, Hajagos—Krizsán 1:0, Komoróczki—Borsos 0:1. IV. forduló: Szemző—Zsíros 1:0, Sztrikinácz—Baksai 1:0, Bor­sos—Pallos 1:0, Komoróczki—) Mindjárt utána kimaradt a mérkőzés egyik legnagyobb hely­zete. Drahos labdáját Oskolás elfejelte az ollózva menteni aka­ró KTE-védő elől. A védő lába akaratlanul — Oskolás fejét érte, aki még egy csellel tisztára játszotta magát és nagy érővel 5 lépésről a bal kapufára rúgta, majd vérző arccal elhagyta a pá­lyát, s nerp tudott tovább ját­szani. Közben cserélt mindkét ;csapat és a 65. percben Pasek re­mek labdával Bohácsot ugratta ki a balszélen. A csatár a rá- túmadó Görbe mellett ügyesen gurított a felfutó Szabó elé, aki Százszázalékos helyzetben nem egyből gurított az üres kapura, hanem előbb kicselezte a kifutó kapust, s közben a berohanó vé­dők már elérték és kivágták a lapos lövését.* A végén ismét a KTE jött fel, ;de szárnyaszegett csatársora 'nem jelentett komoly veszély I a KSC kapujára. A 86. percben Görbe unta meg a csatárok tehetetlen­ségét, és hatalmas távoli bombáját Seres a léc alól ütötte szögletre. A mérkőzés nagy küzdelmet és sok ‘szabálytalanságot hozott. A Jó játék elmaradt. Mindkét csa­pat elsősorban a védekezésre •összpontosított. A kél pont sorsát végeredményben az döntötte el, -■hogy a KSC támadó-ora időnként .vezetett veszélyes támadásokat, s a gólon kívül akadt in ég két százszázalékos hely/. ik. A KTE-nek viszont a r nérkőzés hagy részében néni volt csaiár­sora. Mányoki tel.ie*sí;n ■ egyedül maradt a jól : '.áru v éc 1 elemmel s/. oihen. Csak a végén Ü Né­n • beállása után — javult Va­lii a hív i i. di/ igazán gólve- sz'élyes aki ■■ ’ ekkor sem tudtak a KTE csak* d összehozni. A KSC'-íji i. '‘Lantos, Kurucsai, Kecskés, és Bohács nyújtotta a legjobb teljesítményt, a KTE-ből pedig Görbe, Nagy J, és Csordás emelkedett ki. Érdekes módon, a sok szabálytalanság közt, éppen az itt felsorolt, játékosok voltak azok, akik végig igen sportszerű, tiszta eszközökkel harcoltak. II. éles szögből leádott lövését Csernák védte biztosan. A 78. percben Fenyvesi III. nagy lövése is Niezner zsákmánya lett. Mind­két csapat gyors kiúgratásokkal próbálkozott ezután, de ezek a támadások rendszerint lesen akadtak el, vagy a védelem tisz­tázott könnyen, A megyei rangadó küzdelmes mérkőzés volt. A hideg, a szél, a csúszós pálya akadályozta az igazán jó játékot, s nagyjából ezzel okolható. a . szokatlanul gyenge teljesítmény. Jók: Bucsi, Fényvesi IV., Hor­váth, Ángeli, illetve Niezner, Romsics, Gerber dr., Lakatos. Madarász Ferenc NB ni. délkeleti csoport 1. Szarvas 22 13 7 2 54-24 33 2. Szóin. MÁV 22 14 4 4 53-28 32 3. Szegedi D. 22 13 2 7 42-26 23 4. BTASK 22 11 6 5 42-28 28 .5. ÉGSZÖV 22 9 8 5 31-20 26 6. Jánoshalma­22 12 2 8 31-2726 7. KTE 22 11 4 7 29-29 26 8. Láng 22 10 4 8 29-23 24 9. ESMTK 22 10 3 9 50-33 23 10. SZVSE 22. 9 4 9 35-30 22 11. Kalocsa 22 9 4 9 38-45 22 12. Lehel SC 22 7 7 8 33-28 21 13. Gyula 22 7 7 8 25-28 21 14. Sütőipar 22 7 5 10 20-34 19 15. ÉPGÉP 22 7 5 10 29-49 19 16. KSC 22 8 2 12 30-39 18 17. Szabó L. SE 22 5 6 11 22-27 16 18. Hódmezőv. 22 5 5 12 19-34 15 19. Orosháza 22 3 5 14 24-41 11 20. Tisza Cipő 22 5 — 17 16-54 10 ÉPGÉP—Lehel SC 1:0 (1:0) Szegedi Dózsa—ÉGSZÖV 2:í (2:0) Gyulai SE—Láng 1:0 (0:0) Békéscsabai TASK —Tisza C. 1:0 .(1:0) Főv. Sütőipar—ESMTK 1:0 (0:0) SZVSÉ—Orosháza MTK 3:1 (2:li) Hódmvh.—Szabó L i. SE 1 :l (1:0) Szarvas—Szolnoki MÁV 5:3 (í:l) Goór 1:0. A. Lovas—Szántó, Csa- ía—Hajagos, Ábel—Molnár, Czeg­lédi—Ruppáner, Pólyák—Krizsán játszma döntetlen. V. forduló: Szántó—Sztriki­nácz 1:0, Ábel—Csala 0:1, Zsíros —Pólyák 0:1, Ruppáner—Krizsán 1:0, Komoróczki—Pallos 1:0, Goór —Borsos 0:1. A Lovas—Szemző, Baksai—Molnár, Hajagos—Czeg­lédi mérkőzés döntetlen. Az élcsoport áíllása: Szántó 4, Lovas, Szemző, Csala 3,5—3,5- Borsos • Sztrikinácz, 3—3 pont. Kunszentmiklós—Fájsz 0:0 Kunszentmiklőfe, 300 néző, ve­zette: Bruder. Kunszentmiklós: Székely —• Torma, Janovics II., Bérezés II., Toponárí, Kalamán, Bérezés I., Csovcsícs, Forró, Janovics I., Pa­tai. Edző: Ferró Ferenc. Fájsz: Gilíán — Kollár, Czi- czevszki, Kupusz, Kovács, Bolvá- ri, Horváth, Zsákaiy Szabó, Dé- bics, Palenyik. Edző: Rónai Sán­dor. A kunszentmiklósi csapat minclvégig nagy fölényben ját­szott, de nem tudta értékesíteni helyzeteit. Jók: Janovics II., Csovcsícs, Bérezés II., illetve Gi- lián, Cziczovszki, Kollár. Ifjúságiak: Kunszeritmiklós— Fájsz 1:1 (1:0). Góllövők: Matics, illetve Nagy. Bácsalmás—Kiskőrös 0:0 Bácsalmás, 200 néző, vezette: Papp. Bácsalmás: Köves — Zsemberi, Barna, Narancsik, Szál, Futó (Geiger), Hustyi, Kispál, Csőke, Józsa, Krisztin. Edző: Locskai Ferenc. Kiskőrös: Ba — Balogh, II., Fábián, Deák, Paplanos, Pöle- reczki. Sárközi (Pálinkás), Szlo­vák I., Bukta, Bor. Edző: Biácsi Sándor. ­Változatos, küzdelmes mérkő­zésen a bácsalmási csapat sok gólhelyzetet hagyott ki. Jók: Bar­na, Szál. illetve Ba (a mezőny legjobbja), Szlovák II. Ifjúságiak: Kiskőrös—Bácsal­más 2:| (2:0) Góllövők: Tusnokí, Pálinkás, illetve Pataki. Mezőfi SE— Kecskeméti Fémmunkás 2:0 (1:0) Kecskemét. •Síéi-.iijf 100 néző, vezette: „Hdévwfth ' Mezőfi SE í« s — Szabo- vik. Ilajerbavlier, Kiss Gy., Ko­vács..' Ilire,vi. Nagy. Nagyhe­gyes:. I! ■... Radígs, Kiss L. (Csík» . Krivy Ottó. K ! - einunkás: Bende .— Ko­vács. II .,..'/ti, ölvedi.* Vajda, Dómján !I lezsenyi). Balia. Kun (Xagvi, Kiss, Komáromi. Kállai, Edző: Tóth Mihály. A Mezőfi -SE jobban játszott, mégis csak védelmi hibából sze­rezte góljait. Góllövők: Nagy, . Ferenczi. Jók: Hajerbacher, Kiss Gy., Nagy, illetve Bende, Bállá, Kállai. Kun Béla SE—-Hajós 1:1 (0:0) Kiskunfélegyháza, vezette: ItaoSi ilftyt n?-. :zqoKüI}, ^j§BqGÍÍ1^5!935)9¥írjfia: vési, Horváth, Dobra, Dongo, Su- hin, Nagy (Dobos), Rigó, Farkas, Kisznyér, Varga (Csurka). Edző: Lantos János. Hajós: Mendler — Kanda, Ba­logh. Csicsirkó, Fegyveri, Geiger, Kovács. Schön, Szauter (Perényi), Bagó. Molnár. Edző: Balogh Gyári,? II .. . 'átszőtt nagy fölényben a Kun Béla SE, elgondolás nél­küli játékával nem lehetett ered­ményes. Góllövök: Sahin, illetve Kovács. Jók: Sahin, illetve Mertdler, Balogh, Bagó. Ifjúságiak: Kun Béla SE—Ha­jós 6:0 (4:0). Góllövők: Pallagi 2, Vakulya 2, Tóth, Pusztai. Kecskeméti MÄV—Izsák 2:0 (1:0) Kecskemét, városi pálya, 50 né­ző. vezette: Keresztes. K. MÁV: Kecskés — Csillag, Szabó, Kállai, Bódog, Kiss,.Bog- dány I., Tánító, Bimbó, Gebei, Tasi (Fazekas). -Edző: Balanyi Miklós. Izsák: Nagy (Szegezdi) —Spon- éa, V. Tóth, B. Szabó, Csernák, Höss, Pataki, Iván, Mezei, Hor­váth, Hajnal. Edző: Juhász Imre. A kiesésre álló csapatok rang­adóján biztos győzelmet aratott a MÁV. 1:0-ás állásnál Szabó 11-est hibázott. Góllövők: Tanító, Bimbó. Jók: Kállai, Tanító, Kiss, illetve Szegezdi, Mezei, B. Tóth. Ifjúságiak: Izsák—Kecskeméti MÁV 1:0 (0:0). Góllövő: Szeke­res. Kiskunhalasi MEDOSZ—Sükösd 3:1 (2:0) Kiskunhalas, 100 néző. Vezette: Szalai P. Kiskunhalas: Dömény — Csáki (Szőke), Tóth, Gulyás, Udvari II., Juhász II., (Sörös), Nagy, .Mészá­ros, Karsai, Oláh, Csermák. Edző: Virágh István. Sükösd: Szente — Csizamdia, Bogárdi, Bajai (Rácz), Benda, Szabó, Radics, Jagicza, Tóth, Su­dár, Marusa. Edző: Bújdosó Márton. Csúszós, nehéz talajú pályán a bajnokságra törő MEDOSZ, az el­ső félidőben nyújtott játékával nyert a szünet után feljavult Sü­kösd ellen. Góllövők: Karsai, Ud­vari II., Sörös, illetve Sudár. Jók: Tóth, Karsai, Csermák, illetve Szabó, a mezőny legjobbja, Tóth, Marusa. Ifjúsági eredmény: Kiskunha*- lasi MEDOSZ—Sükösd 2:0 (1:0). Vezette: Bolvári. Góllövők: Agócs, Dávid. Jók: Halász, Dávid, Agócs, illetve Czobor, Lógó, Vö­rös. Soltvadkert—Gara 2:1 (1:1) Gara, 50 néző, vezette: Bélák. Soltvadkert: Mayer — Mezei, Eiler, Galántai, Erdős, Szarka, Martin, Tóth J., Szávai, Szommer (Kugler), Tóth F. Edző: Meskó István. Gara: Kubatovics — Aranyos, Forrai, Zomborcsevics, Bergmann, Murinyi I., (Sibalin), Kubatov, Tényi, Takács, Tomaskov, Tóth L. Edző: Karagics István. Jó iramú mérkőzésen nyert a Soltvadkert. Góllövők: Tóth J., Martin, illetve Tóth L. Jók: Mayer, Eiler, Tóth J... illetve For­ral, Zomborcsevics. Murinvi I. Ifjúságiak: Soltvadki rt—Gara 1:1 (1:0). Góllövők:-!;.' ! :lelve Tokai. Ersekcsanád—Gábor A. SE 1:1 (1:0) Érsekcsanád. lőtt néző. vezette: Karácsonyi. Érsekcsanád: C"s .— Mel­cher. litiility. Mai ( .vuricza, Szabó, Boross, Mi lm lAnaml, Ká- konyi. Tüske, Bárdos. Edző? Bor­sodi József. ,</gábajtwÁ- SE; Balogh — Kőpö- srt’ Vidpsa, Kovács, Maczkó (Ba- 'luäkksdCnttmaQBc! Dvorecz, íBabó; Csont, Koszorús, Prikidánovics (Mészáros). Edző: Kévés Ferenc. Az érsekcsanádi együttes köze­lebb állt a gyöezieiir • ■ Góllö­vők: Mihó, illetve i - »• Jók: Marinkó, Melcher, Bú: illet­ve Vidosa, Frittmann. k vacs. Bajai SK—Tompa 3:1 (3:1) Baja, 150 néző, vezette: Kiss A. A BSK szinte egy kapura ját­szott és biztos győzelmet aratott. Ifjúságiak: Bajai SK—Tompa 5:0. (A mérkőzésről nem kaptunk részletes tudósítást.) A MEGYEI labdarügó-bajnoksag ai.lasa 1. Kiskunhalas 18 17 1 47-10 35 2. Honv. Mezőfi ' 18 14 2 2 47-12 30 3. Kun B. SE 18 12 3 3 45-19 27 4. Bajai SK 18 10 2 6 28-17 22 . 5. Fájsz 18 8 3 7 33-20 19 6. Érsekcsanád^ 18 7 5 6 39-35 19 7. Hajós 18 7 4-7 37-36 18 8. Tompa 18 8 2 8 32-33 18 9. K. Fémmunkás 18 6 5 7 32-29 17 10. Soltvadkert 18 7 3 8 30-32 17 11. Sükösd 18 8 1 9 32-38 17 12. Kunszentm. 18 6 4 8 27-29 16 13. Gábor Á. SE 18 7 r 10 31-34 15 14. Gara 18 6 2 10 25-37 14 15. Kiskőrös 18 5 3 10 22-38 13 16. K. MÁV 18 3 3 12 20-47 9 17. Bácsalmás 18 3 3 12 20-48 9 18. Izsák 18 3 3 12 19-52 9 • Sahin (Kun B. SE) Már a második percben .».virof* r/i.í-i/ 1AJ.VX1 ítoM téróofi Síi MfieD eldőlt a Jánoshalmi Spartacus—-Kalocsai SE 1:0 (1:0) í9mS3Í ,2G| * v