Petőfi Népe, 1975. június (30. évfolyam, 127-151. szám)

1975-06-03 / 128. szám

1975 június 3. • PETŐFI NEPE • 7 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN SPORT. SPORT • SPORT A Kun Béla SE nyerte a megyei I. osztály rangadóját Bajnok az Ű. Dózsa Kiesett a Pécsi MSC Az NB I. utolsó fordulójában a ki­esés elkerüléséért folyt a legnagyobb bare. A Pécsi MSC vesztett Tatabá­nyán, és Így ők búcsúztak az élvonal­tól. \ Tatabánya-Pécsi MSC 2:1 (2:0) Tatabánya, 10 000 néző. Vezette: Ha­lász. A két csapat hatalmas küzdelmet vívott a ben-tmáradásért. A pécsiek bátran támadtak, de a két tatabányai gól után teljesen összeroppantak. A küzdelem végig l nagyon sportszerű volt. Góllövők: Takács 2, illetve Dár­dai P. Békéscsaba—Haladás VSE 0:0 Békéscsaba, 20 000 néző. Vezette: Sana. Mindkét csapat elsősorban a saját kapuját biztosította, s Így nem túlsá­gosan érdekes mezőnyjáték folyt. Csak a második félidőben élénkült va­lamit az iram. A döntetlen mindkét csapatnak a bentmferadását jelentette. Diósgyőr—Rába ETO 0:0 Diósgyőr, 4000 néző. Vezette: Győri. Gyenge kis mérkőzés volt. Egyik csapat sem akart gólt kapni, de a gól­lövést sem erőltették. Bp. Honvéd—O. Dózsa 1:1 (1:0) Népstadion, 18 000 néző. Vezette: Marton. A rangadó inkább taktikai harcot bozott, mint szép játékot. A Honvéd valamivel jobban játszott. Az eredményt ugyancsak befolyásolta Marton játékvezető hibasorozata. Ép­pen három tiszta 11-est nem adott meg. Kiállítva Horváth. Góllövők: Ko­csié», Illetve Fekete. Ferencváros—Vasas 3:3 (3:1) Népstadion, 23 000 néző. Vezette: Petii. Nagy iramban játszottak az első félidőben és az FTC 3:1 arányú veze­téshez Jutott. A második félidőben a Vasas egyenlített, majd mindketten belenyugodtak a döntetlenbe. Góllövők: Magyar 2, Nyilasi, illetve Gass 2, Izsó. Salgótarján—Csepel 3:1 (3:1) Salgótarján, 5000 néző. Vezette: Szil­váéi. Az SBTC az első félórában már 3:0 arányban vezetett. Góllövők. Básti 11-esből, Jeck, Kajdi, illetve Buronyi Ennyi helyzetet nem lehet büntetlenül kihagyni Szegedi Dózsa—Kecskeméti TE 1:0 (0:0) _______ I Ez a helyzet is kimaradt. Komáromi I. elgurította a labdát a kifutó kapus alatt, de a lövés az üres kapu mellé ment. (Banczlk István felvétele). Városi pálya, 600 néző. Vezette: Faragó. Szegedi Dózsa: Újhelyi — Szá­lai, Emődi, Nagy. Zöldi, Ökrös, Nyári, Csömör, Vörös (Pócsik), Héger dr., Kozma II. Edző: Zal- lár • Andor. KTE: Nagy E. — Görbe, Gyorsa, Nagy J.. Komáromi II., Virágh, Mányoki, Porhanda, Ko­máromi I., Bende, Horváth. Ed­ző: Varga Béla. Az első percben Gyorsa haza­adásából majdnem gól lett. A labda végiggurult a gólvonalon. Meddő KTE-fölény következett ezután. Az első veszélyes helyzet csak a 20. percben adódott. Sza­badrúgás után Horváth fejese a felső lécről pattant a kapu fölé. Az unalmas, csapkodó játék közben csak riéhány játékvezetői tévedés paprikázta fel a néző­ket. Faragó játékvezető több esetben felülbírálta a partjelzőit, s rendszerint ilyenkor hibázott. A 36. percben baloldali beadás után Porhanda előtt felperdült a labda, és így 5 méterről messze fölé emelte. Ez is nagy helyzet volt. A második félidő mindjárt' gól­lal kezdődött. Előbb Kozma II. futott el a balszélen,' és beadá­sát csak nehezen tisztázták. Alig fél perc múlva Héger dr. az alap­vonalnál kétszer is kicselezte Görbét. Belőtt labdáját Csömör mellel levette, majd egyből lőtt. A labda „ Gyorsa hátán irányt változtatva a hálóba pattant. 1:0. öngól. Ismét a KTE támadott, de in­kább csak erőlködött, mert a sze­gedi védelmet sehogy sem tudták áttörni. Közben a 60. percben Nyári vezetett ellentámadást, és beadását Csömör a kapu fölé emelte. A 62. percben Porhanda lapos szabadrúgása elsuhant a sorfal mellett, de Újhelyi vetődve védett. A 70. percben Horváth beadása után Bende elől szögletre men­tett a védelem. A 78. percben Gyorsa átadásával Porhanda ugrott ki. Három cselt is csi­nált a 16-oson belül, végül nagy lövést küldött, s a labda a felső kapufáról pattant az alapvonalon túlra. Elkeseredetten rohamozott a KTE, és akadt helyzetük is, de már a szerencse is elpártolt a csapattól. Így nem sikerült az egyenlítés sem. A végig támadó KTE tehát sorra kihagytá a helyzeteit, a szegedieknek pedig csak egy le­hetőségük volt, és abból is gól lett. Jók: Emődi, Csömör. Kozma II., illetve Görbe, Virágh, Por­handa. Rajtmár István Öldöklő küzdelem a rangadón —Kecskeméti SC 1:0 (0:0) Szolnoki MÁV Szolnok, 2000 néző. Vezette: Kuti. Szolnoki MÁV: Fehér — Cson­tos, Repka, Tóth Gy., Nagy A., Varga, Pagonyi, N. Szabó (Kol­lár), Kalmár (Géczi), Molnár, Papp. Edző: Himer István. KSC: Gór — Lipokatity, Ku- rucsai, Herbály, Kecskés, Kókai, Pasek, Feleki (Szegő), Oskolás, Szabó, Simon (Losonczi). Edző: Bányai Nándor. Már az első percben gólt sze­rezhetett volna a MÁV. Pagonyi az •alapvonalról adott be, és a labda lecsúszott Molnár fejéről. Csontos beadását N. Szabó lőtte mellé, majd enyhe szolnoki fö­lénnyel folytatódott a játék. A szolnoki Molnár és N. Szabó ügyeskedett, majd Pagonyi nagy helyzetből az oldalhálóba lőtt. A KSC gyors ellentámadásokkal próbálkozott, de inkább a MÁV támadásait láthattuk, s Gór több­ször is mentett nehéz helyzet­ben. A 25. percben Csontos sza­badrúgása a kapu mögött csapó­dott le. Jól szervezte meg a vé­delmét a KSC. A 40. percben Molnár lőtt a kapu mellé, majd az ellentámadásból Lipokatity a hálótartó vasra emelte a labdát. A szünet után a KSC kezdett Jobban. A 48. percben Oskolás elvette a labdát Repkától és Csontos nagy szerencsével men­tett. Folytatódott a kemény küz­delem és már-már úgy tűnt, hogy a hazai csapat ellőtte a „puskaporát”. A 77. percben mégis eldőlt a mérkőzés. Nagy A. cselezett, majd a tisztán álló Papphoz gurított, aki ügyesen fim élt át a kifutó kapus fölött a hálóba. 1:0. Mindvégig heves küzdelem volt és nagyon sportszerű játék. A korszerű támadójátékot játszó szolnokiak diktálták az iramot. A kecskeméti csapatból inkább a védelem jeleskedett. Jók: Tóth Gy., Nagy A., Kalmár, Papp, il­letve Gór (a mezőny legjobbja), Kurucsai, Kókai. Palágyi Béla Sorrendben az ötödik győzelem Honvéd Mezőfi SE—Békéscsabai TSK 2:1 (0:1) SETE—MTK-VM SK 1$ (1:0) Zalaegerszeg, 5000 néző. Vezette: INagy B. Meggyőzőbb volt a ZTE játéka. Gól­lövők: Soós, Kelemen. Az NB I. végeredménye 1. Ü. Dózsa 28 20 5 3 71-33 45 2. Bp. Honvéd 28 16 10 2 53-21 42 3. PTC 28 10 13 5 45-29 33 •4, Csepel 28 12 7 9 34-28 31 S. Videoton 28 9 10 9 35-40 28 6. Vasas 28 10 7 11 43-46 27 7. ZTE 28 11 5 12 32-35 27 8. SBTC 28 10 6 12 33-42 26 9. Rába ETO 28 10 5 13 40-44 26 10. MTK-VM. 28 9 7 12 33-39 25 21. DVTK 28 7 11 10 26-37 25 12. Tatabánya 28 9 5 14 28-40 23 13. Haladás 28 8 6 14 28-44 22 24. Békéscsaba 28 6 9 13 24-33 21 (15. PMSC 28 6 t 14 26-40 20 Kecskemét, Szolnoki úti pálya, 600 néző. Vezette: Pécsi. Mezőfi SE: Gulyás — Szabo- vik, Szegezdi, Nagyhegyesi, Sza­bó, Szevegnyi (Kovács), Magyar (Gubacsi), Patyi, Puskás, Néme- di, Nagy. Edző: Krivy Ottó. Bcs. TASK: Gulyás — Han- csák, Gaál, Hajas, Kiss, Soós, Bunda, Varga M. (Laczkó), Za- horán, Rétlaki (Urda), Kuti. Ed­ző: Mitykó András. Még nem volt vége az első percnek, amikor már a kecske­méti kapuban volt a labda. Soós ment át a védőkön és beadta a labdát. Gulyás vetődött és olyan szerencsétlenül nyúlt a labdá­hoz, hogy kezéről a hálóba per­dült 0:1. (Ha nem nyúl hozzá, talán be sem megy.) A váratlan gól alaposan meg­zavarta a kecskemétieket. Mint­egy negyedórán át a békéscsa­baiak irányították a játékot. A 7. percben Zahorán lövését Gu­lyás szögletre ütötte. Fokozato­san jött fel a Mezőfi SE és a 20. jferc után már fölényt harcoltak ki. Puskásba csúnyán beletér­delt a csabai kapus, majd a 33. percben Patyi beadását Nagy kapta, de lecsúszott a lábáról a labda. A 34. percben Puskás labdája a,z üres kapu mellett gurult el. A 49. percben Szabóvik sza­badrúgásánál Puskás elfejelte a labdát a kifutó kapus fölött, majd az üres kapu mellé lőtte. A 60. percben Szabó elcsípte a rövid kapukirugást. Patyi— Nagy volt a labda útja és a szélső IS méteres hatalmas lövé­se a felső léc alsó lapjáról vágó­dott a hálóba. 1:L Sorra maradtak ki a helyze­tek. Magyar lövését védte a ka­pus, majd Nagy beadása suhant el a kapu előtt. A 70. percben egy előreívelt labdára Hanosák későn indult, majd a 16-oson be­lül már csak kézzel tudta elüt­ni Némedi elől. A partjelző is jelezte a szabálytalanságot, és a játékvezető 11-est ítélt. Nagy la­posan rúgta a büntetőt a kapu bal oldalába. 2:1. A 85. percben könnyelműskö- dött a kecskeméti védelem. Vé­gül Nagyhegyesi csak szabályta­lanul szerelte Kutit a 16-os oldal­vonalánál. Zahorán ívelte be és Bunda közelről mellé fejelte. Az eső negyedóra kivételével végig a Mezőfi SE támadásait láthattuk, de a sok helyzetből csak nehezen sikerült a győze­lemhez szükséges két gólt össze­hozni. Jók: Szegezdi, Szabó, Patyi, Puskás, Nagy, illetve Gaál, Bun­da, Zahorán. Merényi Béla • A bajnoki évet záró FTC—Vasas mérkőzésen Magyar gólja. Tamás későn nyúl a labdáért. Ezzel lett as eredmény *:h • Az Újpesti Dózsa bajnokcsapata: (balról) Kolár, Harsányt, Horváth, Jnhász, Noskó, Szigeti. (Lent) Fekete, Bene, Kellner, Nagy L., Zámbó. ' A MEDOSZ már alig kerülheti el a kiesést Erzsébeti Spartacus MTK—Kiskunhalasi MEDOSZ 3:1 (0:1) Bp., Ady E. u. 800 néző. Ve­zette: Urbán. Erzsébeti Sp. MTK: Solymosi — Wéber, Oberfrank, Dudás, Sáfrány, Szécsi, Steinbeiszer, Erdei, Gyurováth (Kern), Szeke­res, Matin. Edző: Molnár Péter. Kiskunhalas: Ágoston '— Ju­hász, Tóth, Gulyás, Kocsis, Küh­ner (Tápai), Nagy (Oláh), Mé­száros, Udvari II., Csermák, Jä­ger. Edző: Zag József. A 2. percben Csermák labdá­ját Nagy közelről mellé lőtte, közben ütközött a kifutó kapus­sal, és megsérült. A 38. percben vezetést is szerzett a MEDOSZ. Gulyás hú­zott a kapura, majd mintegy 30 méterről lőtt. A vizes talajon a labda megcsúszott és a kapus lába közt a hálóba jutott. 0:1. A 48. percben egyenlített a ha­zai együttes. Matin lőtte kereszt­be a labdát és a kapu előtt álló Udvari II. lábáról a saját háló­jába pattant. 1:1. öngól. Az 50. percben Szekeres be­adását Gyurováth lőtte rá. A labda Tóth lába közt jutott a kapuba. 2:1. A 70. percben Csermák tette mellel maga elé a labdát, és egyből a hálóba vágta A játaéjk- vezető nem adta meg a gólt, mert úgy látta, hogy Csermák a kezét is használta (Erről nem lehetett szó, s így szabályos gól­tól fosztotta meg a halasiakat.) A 80. percben Mészáros gólba- tartó lövése a gólvonalon álló Sáfrány lábáról a kapufára, s onnan szögletre pattant. A 85. péteben Matin lefutotta a védő­ket és szép gólt lőtt. 3:1. A jó iramú mérkőzésen a ha­zai csapat volt a szerencsésebb. Jók: Dudás, Steinbeiszer, Szeke­res, Matin, illetve Gulyás, Tóth, Mészáros. Szalai László Az NB Hl. Délkeleti csoport állása 1. Izzó 34 23 8 3 72-20 54 2. KSC 34 20 9 5 53-23 49 3. Szóin. MÁV 34 22 4 8 86-38 48 4. Szarvas 34 16 12 6 56-39 44 5. BTASK 34 20 2 12 64-56 42 6. SZVSE 34 15 7 12 47-39 37 7. Sz. Dózsa 34 16 4 14 59-41 36 8. EGSZÖV 34 12 11 11 51-39 35 9. Szabó SE 34 13 9 12 39-37 35 10. ÉPGEP 34 9 14 11 45-49 32 11. KTE 34 11 9 14 45-49 31 12. Láng V. 34 12 6 16 44-50 30 13. Jánoshalma 34 11 7 16 40-51 29 14. Cegléd 34 8 13 13 44-58 29 15. ESMTK 34 u 6 17 52-64 28 16. KELTEX 34 8 11 15 37-52 27 17. Gyula 34 10 7 17 42-66 27 18. Mezőfi 34 9 9 16 27-52 27 19. Kk.halas 34 8 8 16 34-65 24 20. Kilián 34 5 6 23 28-77 16 Vasas Izzó—ÉPGÉP 2:1 Kilián FSE—ÉGSZÖV MEDOSZ 0:0 Vasas Láng—Szarvasi Fő. Sp. 2:2 Ceglédi VSE—KELTEX 1:0 Gyulai SE—Szabó Lajos SE l:l Kunszentmiklós—Sükösd 4:2 (1:2) Kunszentmiklós, 400 néző. ve­zette: Gyökér. Kunszentmiklós: Berta — Bér­ezés II., Janovich, Kulisity, Po- zsári, Gyengési (Takács), Bér­ezés I., Toponári, Forró, Szabó, Kalamán. Edző: Dobos József. Sükösd: Szente — Bogárdi, Ka­tus, BWnde, Lógó, Bajai, Szabó, Tóth. Sudár, Maruzsa, Radics, (Németh). Edző: Varga Imre. Sükösd kezdett jobban, de a 30. percben már 2:0-ra vezetett Góllövők: Bérezés I. 2, Forró, To­ponári, illetve Katus, Szabó. Jók: Toponári (a mezőny legjobbja), Bérezés I., Forró, Szabó, illetve Katus, Szabó. Ifjúsági eredmény: 2:0 Sükösd javára. Bácsalmás—Baja 1:1 (1:0) Bácsalmás, 400 néző, vezette: Horváth S. Bácsalmás: Köves — Zsembe- ri. Aradi, Bizáncz, Száll, Futó, Krisztin, Knepity. Piukovics, Ru­dies, Narancsik. Edző: Molnár József. Baja: Magó— Mucsalov, Mol­nár. Győrfi, Szemző, Márity, Ko­csis, Kemény, Magyar, Kazal, Petresevics. Edző: Tüske Kál­mán. A 15. percben Aradi 11-ből vezetéshez juttatta a hazai csa­patot. A vendégek a 87. percben Magyar góljával egyenlitettek. Jók: Aradi, Rudics. illetve Mol­nár, Márity. Ifjúsági csapat eredménye: 2:1 Bácsalmás javára. Érsekcsanád—Hajós 3:1 (1:0) Érsekcsanád, 400 néző, vezette: Czenczik. Góllövők: Koszorús I. 2, Vinkó, illetve Dobler. A 84. percben Fol- lárt (Hajós) a kiállítás sorsára jutott. Jók: Melchner, Csordás, Koszorús. I., illetve Csesznák, Ayenbacher. Balogh. Ifjúsági eredmény: 3:2 Érsek- csanád javára. Gábor Áron SE—Lakitelek 1:0 (1:0) Lakitelek, 100 néző, vezette: ifj. Molnár. Gábor Áron SE: Kazinczy — Zsebő (Körösi), Vidosa, Kovács, Somogyi. Frittmann, Mészáros, Csont, Barta, Vágó (Jenei), Priki- danovics. Edző: Kévés Ferenc. Lakitelek: Takács — Han- kovszki (Parádi II), Dóka, Tóth, Kecskés, Mogyoró, Sütő. Csík (Szabó), Rubányi, Harczos. Edző: Fekete József. Jók: Somogyi, Csont, Prikidanovics, illetve Dó­ka. Takács. Kecskés. Honvéd Kun Béla SE—Fájsz 3:1 (2:0) Kkfháza, 1800 néző, vezette: Kávai. Kun Béla SE: Gulyás — Ivá- nyi, Horváth, Kovács, Dobfa, Dongó. Dobos. Varga I. (Bátyai), Farkas, Sahin, Varga II. Edző: Lantos János. Fájsz: Gilián — Kollár (Lajtos), Szabó, Kupusz, Kovács, Szilágyi, Horváth, Kráczer. Erdős, Gomb­kötő II.. Ádám. Edző: Rónai Sán­dor. A 18. percben Varga II. beíve­lését Farkas fejelte be a hálóba, majd a 40. percben ismét Farkas volt eredményes. 2:0. Szünet után a 15. percig Fájsz irányított és az 59. percben Krá­czer szépített. 2:1. Az utolsó fél óra nagy hazai fölényt hozott, de csak egy esetben Varga II-nek egyéni játék után sikerült gólt szereznie. 3:1. Jók: Horváth, Ko­vács, Varga II., Farkas, illetve Kovács, Kráczer, Szabó. Ifjúsági eredmény: 7:0 a Kun Béla SE javára. Soltvadkert—Tompa 2:1 (0:0) Tompa, 600 néző, vezette: Var­ga II. Soltvadkert: Mayer — Mezei, Mecskó, Wolf, Kiss, Eiler, Fá­bián, Dobszai, Sörös, Tóth, Szá- vay. Edző: Viszkok Sándor. Tompa: Borosai — Budincse-. vies (Zsifkó), Czombos, Barta, Francziskovics, Virágh, Nagy (Sass), Fürdei, Szűcs, Czeiger- schmidt, Kábái. Edző: Födi Ist­ván. Góllövők: Fábián, Sörös, illetve Sass (11-esből). Jók: Mayer, Mes- kő, Fábián, illetve, Füredi, Czei- gerschmidt. Ifjúsági eredmény: 1:0 Solt­vadkert javára. Kecskeméti Fémmunkás— Vaskút 2:1 (0:1) Kecskemét, 100 néző, vezette: Szalai. K. Fémmunkás: Bénda — Kiss, Magó, ölvedi, Falincsár, Kovács, Márkli, Dómján, Csillag (Vajda), Kállai II., Kállai I. Edző: Mikus Mihály. Vaskút: Leitner — Germán, Matud, Welcher, Benkovies (Ke­resztes), Hodovány, Gyulavári, Bedzsula, Zórity, Kormány, Pé­ter. Edző: Wéber János. Góllövők: Kállai II. 2. illetve Péter. Jók: Kállai II., ölvedi, Benda, illetve Matus, Bedzsula. Kalocsai VTSK— Izsák 1:1 (0:0) Izsák, 300 néző, vezette: Nagy L. , Kalocsa: Balaton — Kapitány, Pécsi, Szabó, Posztobányi, Megy- gyes, Gerber dr., Farkas, Vén, Lakatos, Barabás. Edző: Molnár József. Izsák: Mezei I. — Matkovics, Hős, Tóth, B. Szabó, Bakonyi, Sponga, Szász, Mezei II., Birkás Bőti. Góllövő: Meggyes, illetve Me­zei II. Ifjúsági eredmény 4:2 Izsák javára. Kiskőrös—Radnóti SE 4:1 (2:0) Kiskőrös, 600 néző, vezette: Al- mási. Kiskőrös-: Csima — Balogh II., Szlovák II., Balogh I., Antal, Polareczki, Lábát, Szlovák I., Fábián, Szlivka, Ambrus (Bor). Edző: Biácsi Sándor. Radnóti SÉ: Kiss — Rékási, Ja­novich, Dlabai, Nagy, Szabó, Bo- róczki, Füredi, Rab, Balázs, Pa­taki. Edző: Vörös István. Góllövők: Ambrus, Antal, Lá­bát, Szlovák I., illetve Rab. Jók: Balogh II., Szlovák II., Szlovák I„ illetve Janovich, Pataki A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ labdarügo-bajnoksAg Állasa 1. Kun Béla SE 2. Kalocsa 3. Falsz 4. Kiskőrös 5. Tompa 6. Sükösd 7. Bajai SK 8. Soltvadkert 9. Gábor Áron SE 10. Érsekcsanád 11. Hajós 12. Kunszentmiklós 13. Izsák* _14. Bácsalmás 15. Fémmunkás 16. Váskút 17. Radnóti SE 30 21 4 5 72-25 46 30 19 7 4 86-48 45 30 20 4 6 85-41 44 30 16 77 67-35 39 30 18 3 9 60-40 39 30 12 9 9 48-43 33 30 12 9 9 37-34 33 30 12 6 12 54-53 30 30 11 6 13 46-49 28 30 10 8 12 41-54 28 30 9 9 Í2 42-45 27 30 9 9 12 61-83 17 30 6 14 10 32-53 25 30 6 11 13 35-52 23 30 8 4 18 37-55 20 30 6 6 18 36-54 18 30 4 9 17 41-88 16 30 6 4 20 41-86 16 -gal Jelzett csapat­18. Lakitelek Megjegyzés: A tói egy büntetőpont levonva. Négy fejesgól egy mérkőzésen Jánoshalma—Szegedi VSE 3:1 (0:0) Jánoshalma, 1200 néző. Vezet­te: Futó. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Bucsi, Maráczi, Fenyvesi IV., Angeli (Szécsi), Ádám II., Bu­rányi, Ádám I., Csermák, Feny­vesi III. Edző: Gacs Tibor. SZVSE: Bólya — Czibere, Ter­hes, Tímár, Tihanyi, Horváth, Krenács, Róth, Tóth, Sándor (Ta- kó), Kovács S. (Kovács M.). Ed­ző: Rábai László. . Nagy iramban kezdett a Já­noshalma, ám a támadások sorra elakadtak a behúzódó szegedi védelmen. A 8. percben szegedi szöglet után a védőkről leperdült labdát Kovács S. puhán Csernák kezébe emelte. A 12. percben Terhes lerántotta Csermákot, s a szabadrúgást Fenyvesi III. csú­nyán mellé rúgta. A 14. percben Sándor hatalmas lövése zúgott el a jobb sarok mellett. Ádám Il-t tartották fel, és a szabadrúgást Angeli a kapufára csavarta. A 18. percben Ádám II. elvette a labdát Cziberétől. Lövése elke­rülte a kaput. A 37. percben Fenyvesi III. szögletét Ádám II. csúsztatta a kapura, de Bólya védett. A fordulás után Csermák ug­rott ki, de Terhes lefutotta. Az 56. percben Fenyvesi III. lövése csúszott el a kapu mellett. A 61. percben Tóth átjátszotta Bucsit. A kifutó Csernák a csatár lá­bára vetődött. A játékvezető li­est! adott). Tihanyi büntetőjét Csernák szögletre ütötte. A 74. percben Ádám szögleténél Bólya rosszul jött ki, és Marácz fejese a hálóba hullott. 1:0. Két perc múlva ismét Ádám ívelt szögletet, és Fenyvesi IV. jó ütemben felugorva a bal sarokba fejelte. 2:0. A 76. percben Cser­mák elől Bólya vetődve felszedte a labdát. Csermák a fekvő ka­pusba rúgott, és a játékvezető kiállította. A 77. percben Kovács beadá­sát Tóth a jobb sarokba fejelte. 2:1. A 88. percben Szécsi könnyel­mű hazaadásánál a berobbanó Tóth hatalmas erővel a kapu­fát találta el. Hosszabbított a játékvezető, és a 91. percben. Fenyvesi IV. harcolt ki egy lab­dát és középre csavarta. Feny­vesi III. jókor érkezve a léc alá ffijelte. 3:1. Határtalan küzdőszellemmel a Jánoshalma megérdemelten nyer­te meg ezt a fontos mérkőzést. Jók: Fenyvesi IV. (a mezőny legjobbja), Csernák, Burányi, Maráczi, Ádám II., illetve Terhes, Krenács, Tóth, Horváth. Madarász Ferenc