Petőfi Népe, 1975. március (30. évfolyam, 51-76. szám)

1975-03-25 / 71. szám

1975. március 25. • PETŐFI NÉPE • 7 A MEDOSZ-nak volt több helyzete Szegedi Dózsa—Kiskunhalasi MEDOSZ 2:1 (1:0) Kiskunhalas, 100 néző. Vezet­te: Petrovai. Szegedi D.: Újhelyi — Zöldi, Emődi, Csanádi — Pikó, Né­meth — Csömör, Csömör, Ökrös (Kozma), Veres, , Nyári. Edző: Zallár Andor. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász, Tóth, Kocsis — Gulyás, Mészáros — Szőke, Karsai (Nagy), Oláh, Pápai (Maczkó), Csermák: Edző: Zag József. Az 5. percben Csömör elcsíp­te Gulyás rossz hazaadását. Sze­rencsére mellé lőtte. A 8. perc­ben Csermák lőtt 25 méterről. Az erős labda Emődi lábán megpattant, és Újhelyi könnyen megfogta. A 10 percben Csömör tőrt kapura és nagy erővel a há­lóba lőtt. 1:0. A 25. percben Szőke elhúzta a labdát az elébe futó kapus mellett, de a jobbsarokba tartó lövését a kapus hátrafelé vetőd­ére szögletre ütötte. Két perc múlva Szőke beadása nyomán tá­madt kavarodás a .szegedi kapu Mezőnyfölény és vereség Erzsébeti Spartacus MTK—Jánoshalma 3:0 (1:0) előtt. A gólbatartó labdát Né­meth kézzel hárította. A 11-est Mészáros a jobbsarokba lőtte és Újhelyi szögletre ütötte. A 40. percben Csermák beadását Oláh fejéről szedte le a kapus. A szünet után a MEDOSZ nagy fölénybe került, ennek el­lenére a 60. percben növelte elő. nyit a Dózsa. Nyári és Juhász csatázott, majd Juhász elcsúszott. A beadás Ökrös lábáról Csömör elé perdüít, aki mintegy 12 mé­terről a jobb sarokba lőtte. 2:0. A 63. percben Szőke nagy lö­vését hárította szögletre a ka­pus. Csermák a kapu torkából hátrahúzta a labdát, majd Oláh fejelt a léc mellé. A 83. percben Maczkó labdáját Szőke a hálóba vágta. 2:1. A mérkőzés végéig a Dózsa tartogatta a labdát. Hiába játszott fölényben a MEDOSZ, a kihagyott helyzetek után csak vesztes lehetett. Jók: Emődi, Németh, Csömör, illetve Tóth. Szalai László Bp. Ady E. utca. 600 néző. Ve­zette: Műdig. Erzsébeti Sp. MTK: Solymosi — Torma, Obertrank, Steinbei- szer — Dudás, Sáfrány (Pálin­kás) — Bárányos (Wéber), Mar­tin, Gyurován, Szekeres, Szécsi. Edző: 'Molnár Péter. Jánoshalma: Csemák — Fad- di, Németh, Szécsi — Maráczi, Angeli — Csermák (Ádám II.), Bucsi, Ádám í., Fenyvesi III., Horváth (Urbán). Edző: Gacs Tibor. Az első percekben mezőnyfö­lényben játszott a hazai csapat. A 8. percben Szekeres 20 méter­ről nagy erővel lőtt fölé. A 19. percben Dudás elhúzott Szécsi mellett és középre adott. Maráczi lábáról a 11-es ponton álló Sze­kereshez pattant a labda, aki a bal sarokba helyezte. 1:0. A játék ezután a mezőnyben folyt, s bár a Jánoshalma volt fölényben, a 16-osnál elfogyott a tudományuk. A fordulás után is a Jánoshalma birtokolta többet a labdát, de a csatársor nagyon erőtlen volt. A 68. percben An­geli lőtt kapura és a kapus vé­dett. A 72. percben a beívelt szögletet Csemák röviden ütöt­te ki. Dudás lőtt újból és Cser- nák kezéből a tömörülésben ki­csúszott a labda. Gyurováth a hálóba rúgta. 2:0. A 78. percben Horváth lövésébe beléptek. A 80. percben Németh fcönnyelm,űs|- ködött. Szekéres a kapura hú­zott. A lövést Csemák úgy há­rította, hogy a labda átpattant rajta. Maráczi a gólvonal előtt elérte és ki akarta rúgni, de ép­pen a berohanó Szécsit találta el, s onnan a labda a hálóba pattant. 3:0. Jánoshalmi táma­dásokkal ért véget a mérkőzés. A jánoshalmiak szépen adogat­tak, de gyenge volt a támadó­sor és Német is sokat könnyel- műsködött. Jók: Bárányos, Torma, Dudás, illetve ÁdAa* I-, Angeli. Madarász Ferenc Ez történt az NB I-ben Vasas—Rába ETO 2:1 (2:0) Győr, 9000 néző, vezette.: Petri. Nagy taktikai harcot hozott a két csapat találkozója. A Vasas az első félidőben megérdemel­ten jutott vezetéshez, amit az ETO nagy igyekezete ellenére sem tudott kiegyenlíteni a máso­dik játékrészben. Góllövok: Vá- radi (11-esből), Izsó, illetve Glá- zer. Videoton—Pécsi MSC 1:0 (0:0) Székesfehérvár. 6000 néző, ve­zette: Hévízi. A hajrában a pécsiek voltak jobbak, de ekkor már nem tud­ták behozni hátrányukat. A Vi­deoton ha nehezen is, de meg­érdemelten győzött. Góllövő: Nagy II. Ú. Dózsa—Békéscsaba 2:0 (0:0) Békéscsaba, 20 000 néző, vezet­te : Halász. A gyors, változatos mérkőzé­sen az újpestiek nagyobb tapasz­talata érvényesült. Góllövők: Bene, Nagy L. Zalaegerszeg—Diósgyőr 0:0 Zalaegerszeg, 7000 néző, vezet­te: Palotai. A diósgyőriek jól védekeztek és megérdemelten szerezték meg a bajnoki pontot. Ferencváros—Salgótarján 4:1 (3:1) Üllői út. 15 000 néző, vezette: Somlai. Eseményekben gazdag mérkő­zésen a tarjániak 3:l-es vezetés után már nem tudtak egyenlő ellenfelek lenni. Góllövők: Ba­lint (11-esből) 2, Pusztai, Braniko- vits, illetve Marcsok. MTK-VM—Csepel 1:0 (0:0) Hungária krt, 3500 néző, ve­zette : Marton. A találkozó sorsát eldöntő gól nagy védelmi hibából esett. Góllövő: Kovács B. Bp. Honvéd—Haladás 3:0 (1:0) Kispest, 9000 néző, vezette: Győri. A Honvéd fölényben játszott, és akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Góllövők: Koz­ma, Weimper, Szűcs. Sebestyén (Haladás) a kiállítás sorsára ju­tott. NB I. állása 1. O. Dózsa 19 16 2 1 51-18 34 2. Honvéd 19 14 4 1 41-12 32 3. FTC 18 8 7 3 35-18 23 4. Videoton 19 7 7 5 22-26 21 5. ZTE 19 8 3 8 19-21 19 6. Csepel 18 7 4 7 24-20 18 7. Rába ETO 19 8 2 9 31-29 18 8. DVTK 19 6 6 7 22-26 18 9. MTK-VM 18 5 6 7 20-23 16 10. PMSC 19 5 6 8 21-30 16 11. Vasas 19 6 3 10 25-37 15 12. B.-csaba 19 4 5 10 20-29 13 13. Tatabánya 18 4 5 9 12-21 13 14. SBTC 19 4 5 10 21-35 13 15. Haladás 18 4 3 11 16-35 11 Az NB II. állása 1. SZEOL 23 14 4 5 44-24 32 2. Volán 23 12 4 7 37-26 28 3. K. Rákóczi 23 11 5 7 36-22 27 4. Komló 23 8 10 5 25-23 26 5. MÁV DAC 23 7 11 5 33-24 25 6. Bp. Spartacus 23 8 8 7 39-34 24 7. SZMTE 23 9 6 8 28-25 24 fi' Dorog 23 8 8 7 22-25 24 9. Szekszáíd 23 8 8 7 32-38 24 10. Nagykanizsa 23 8 7 8 37-33 23 TI. Oroszlány 23 6 : ti 6 20-27 23 12. Budafok .23 7 8 8 31-29 22 13. Várpalota 23 8 6 9 29-27 22 14. DVSC 23 8 6 9 30-29 22 15. D.újváros 23 7 8 8 29-32 22 16. Kossuth KFSE 23 8 6 9 25-29 22 17. FÖSPED 23 8 5 10 27-*38 21 18. G.-MAVAG 23 5 9 9 21-27 19 19. Ózd 23 5 6 12 20-36 16 20. Eger 23 5 4 14 20-37 14 Bp. Spartacus.—MÁV DAC 4:2 Budafok—Volán, 1:1 Szekszárd—Komló 1:1 Szolnoki MTE—Kossuth KFSE 2:1 Dorog—Egri Dózsa 1:0 SZEOL—Oroszlány 4:0 Nagykanizsa—Várpalota 1:0 FÖSPED—Dunaúj város 0:0 Kaposvári Rákóczi—G.-MÁVAG 4:1 DVSC-Özd 1:0 • Itt már nincs segítség. Szabó remek fejese után a hálóban a labda. • Szabót szorongatják a Szabó Lajos SE védői, s a kapus ennél a támadásnál hárítani tudott. (Banczik István felvételei.) Bizakodva készül a magyar labdarúgó-válogatott Vasárnap este megérkezett a megyeszékhelyre a magyar után­pótlás labdarúgó-válogatott. Ko­vács Ferenc az alábbi 15 fős ke­retet hívta meg a franciák elleni keretbe: Gujdár, Lengyel, Godán, Kocsis, Czeczeli, Lukács, Csorna, Kovács B., , Csongrádi, Csapó, Oláh, Fehérvári, Fekete, Szoko- lai, Hauzer. Válogatottunk hétfőn délelőtt szakadó esőben tartotta első ed­zését a kecskeméti Széktói Sta­dionban. — Kombinált edzést tartottunk — mondta Kovács Ferenc, a vá­logatott edzője. — Védő-támadó feladatokat kaptak a játékosok, majd ezt követően a kapuralö- vést gyakorolták. A délutáni foglalkozáson az MLSZ követelményrendszerében előírt gyakorlatokat végezték labdarúgóink. Kedden egy be­melegítő jellegű edzést tartanak. — Milyen játékerőt képvisel szerdai ellenfelünk? — kérdeztük a válogatott edzőjét. — A franciák gyors, kultu­rált labdarúgást játszanak. Csu­pa I. ligás játékos alkotja a csa­patkeretüket. Ök is a jövő csa­patát építik. Tiszteletben tartjuk őket. Nem gondolunk sétamér­kőzésre. Nem is olyan a labda­rúgásunk, hogy ezt megtehet­nénk. Olyan kedvező eredményt szeretnénk elérni ellenük, amely biztató lehetne a jövő szerdai bécsi mérkőzésre. — Minek alapján került sor a magyar válogatottkeret összeál­lítására? .— A múlt évi Luxemburg és Kanada elleni mérkőzésen már kialakult egy gerincet alkotó já- tékoskeret, amit most a bajnoki teljesítmények alapján újabb játékosokkal egészítettünk ki. Sajnos, Kozma sérülése miatt Gasst nélkülöznünk kell, mert elutazott az „A” kerettel. Fehér­vári deréksérülésre panaszkodott. Godánnak pedig térdsérülése van. Valószínű, hogy Lukács is „kidől a sorból”, mert korábbi sérülése van kiújulóban. A töb­biek azonban lelkiismeretesen készülnek és bizakodva várják a találkozót. — Mi lesz a várható taktika? — Támadó felfogásban lépünk pályára. A védekezésről azonban nem feledkezünk meg. Eddigi mérlegünk kedvező a franciák­kal, nem szeretnénk elrontani. B. I. KALOCSÁN NYERT A FAJSZI TSZ SK Csak két csapat tartotta otthon a pontokat Gyenge játék L„ Vinkó, Tüske, Kiss D. Edző: Barta György. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen, csapkodó játék folyt. Egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Jók: Baráth. Molnár, illetve Ma­rinké , Koszorús L. Ifjúsági eredmény: 1:0 a BSK javára. Fájsz—Kalocsai VTSK 2:1 (2:0) Kalocsa, 1000 néző. vezette: Horváth B. Fájsz: Gilián — Kollár, Débics, Galambos, Lajtos. Kovács, Ku- pusz. Gombkötő. Erdős. Kráczer, Ádám. Edző: Rónai Sándör. Kalocsa: Balaton — Kapitány, Gerber dr.. Pécsi. Szabó, Bara­bás (Farkas II.). Lakatos, Megy- gyes, Posztobányi (Halász)., Vén, M*tos Edző: Molnár Ferenc. A , 7. r\ Kráczer 30 méte­res Szabadrúgásból talált a Háló­ba. 1:0. A 26. percben Erdős be­adását Ádám rúgta a kapuba. 2:0. Szünet után elkeseredetten tá­madott a Kalocsa, de csak kapu­fákra tellett ereiéből. A 70. perc­ben Meggyes szabadrúgásból lőtt góllal szépített. 2:1. Jók: Erdős, Ádám, Kupusz. illetve Meggyes. Ifjúsági eredmény: 1:1. Sükösd—Soltvadkert 2:0 (1:0) Sülcösd. 400 néző. vezette: Czen- czifc. . , Sükösd: Szente — Bogardi. Ka­tus. Nagy, Bajai (Benda), Tóth, Rádics (Németh). Szabó, Kollár, Sudár, Marusa. Edző: Varga Imre Soltvadkert: Maver — Mezei (Szomor), Wolf. Csernák, Me9ko, Erdős. Eiler. Kiss. Fábián, Tóth, Sörös. Edző: Zsikla Tamás. A 11. percben Szabó labdája a kapufát találta el. A 18. percben Kollár lőtt gólt. 1:0. A 78. perc­ben 11-eshez jutott a sükösdi csa­pat, amit Sudár értékesített: 2:0. Csernákot kiállította a játékveze­tő. Jók: Kollár. Tóth, illetve Mayer. Fábián. Ifjúsági eredmény: 3:0 Sükösd javára. Kunszentmiklós;—Izsák 3:0 (2:0) Izsák, 300 néző. vezette: Dobra. Kunszentmiklós: Alács — Ta­kács, Kulisity, Pozsári. Bérezés 11., Gyengési, Bérezés I.. Toponá- ri. Forró. Szabó. Patai (Kalamán). Edző: Dobos József. Izsák: Mezei I. — Matkovics, Höss (Jávorka). Bakonyi, Mezei 11.. Bőti. Bánhídi (Szász), Birkás, Tóth, Nagy. B. Szabó. Edző: Má­té Ferenc. A korszerűen játszó kunszent- miklósi csapat megérdemelt győ­zelmet aratott Izsákon. Góllövők: Forró 2, Bérezés I. Jók: Kulisity, Szabó, Bérezés, illetve Szász,’Bir­kás. Ifjúsági eredmény: 6:0 Izsák ja­vára Gábor A. SE—Hajós 1:0 (1:0) Kiskunhalas. 100 néző. vezette: Kávai. Gábor Á. SE: Kazlnczi — Föl­des. Minorics, Kovács. Frittmann, Hóhner. Mészáros. Páncsics, Vi- dosa, Vágó (Csizmadia). Prikidá- novics. Edző: Kévés Ferenc. Hajós: Csesznék — Huber, Ha- jerbacher. Szeisz. Balogh, Szi- csiszkó. Molnár. Páncsics, Dobler, Bagó, Szebeni. Edző: dr. Koch József. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen az egyetlen helyzetét kihasz­náló hazai csapat némi szeren­csével tudta otthon tartani a pontokat. Góllövő: Páncsics. Jók: Kazinczi, Mészáros. Frittmann, il­letve Huber, Balogh. A KTE nem tudott gólt lőni Honvéd Kilián FSE—Kecskeméti TE 1:0 (1:0) Szolnok, 1000 néző. Vezette: Ki­rály. Kilián FSE: Kupái — Tóth M., (Nagy I.), Moldován (Terjéki), Kántor, Czirkos — Kiss, Hegyesi Plausin, Csordás, Barna, Holler. Edző: Keserű László. KTE: Sebestyén — Nagy J., Bende, Virágh — Komáromi II., Kovács — Zubornyák (Komáro­mi I.), Mányoki, Csordás, Bohács, Porhanda. Edző: Varga Béla. A kezdés után a Kilián FSE irányította a játékot. Előbb He­gyesi jó labdáját ügyetlenkedte el Barna, majd Sebestyén védte Csordás pattogós lövését. A 8. percben már megszerezte a Ki­lián FSE a mérkőzést eldöntő gólt. Tóth a saját térfeléről in­dulva futott végig a pályán. Be­gurított és a pontosan érkező Csordás a hálóba lőtt. 1:0. A KTE is egyre inkább bele­lendült. Bohács lövése adott mun­kát a szolnoki kapusnak, majd Porhanda bombája pattant ki a vetődő kapusról. A 30. percben Komáromi II. nagy lövését hárí­totta Kupái. A félidő végefelé és a második játékrész kezdetén is­mét a Kilián FSE játszott némi mezőnyfölényben. A 48. percben Sebestyén mentett merész kivető-, déssel Barna elől, majd Csordás beadását szögletre rúgták a KTE védői. ismét a KTE következett. Má­nyoki lőtt mellé, majd a 64. percben hatalmas „tűzijáték” folyt a Szolnok kapu előtt, s végül Plausinnak sikerült szögletre fe­jelni a labdát. A továbbiakban Kupainak bra­vúrokra volt szüksége, s csak így tudta» megmenteni kapuját. Bohács és Porhanda lövése pedig már gólnak látszott, de a kapus kitornászta a labdát a léc alól. A 85. percben a KTE szorongatá- sa közben fellazult a kecskeméti védelem és egy gyors ellentáma­dás során az éppen beállt Terjé­ki elrobogott a jobb szélen. Pon­tosan továbbított Kiashez, aki csak az üres kapuval állt szem­ben. Szerencsére kihagyta a nagy lehetőséget, pedig abból könnyebb lett volna a hálóba to­vábbítani, mint fölé rúgni a lab­dát. A KTE a második félidőben mutatott játéka alapján legalább a döntetlent megérdemelte volna. Jók: Kupái, Kiss, Kántor, Tóth, illetve Mányoki, Csordás, ■ Por­handa. Palágyi Béla NB III. DÉLKELETI CSOPORT 1. Vasas Izzó 23 16 6 1 51-11 38 2. Szóin. MÁV 23 17 2 4 55-20 36 3. KSC 23 13 6 4 34-16 32 4. Szarvas 23 11 6 6 39-29 28 5. SZVSE 23 11 6 6 34-24 28 6. B.csaba ASK 23 12 2 9 42-38 26 7. ÉPGÉP 23 9 8 6 36-32 26 8. KTE 23 8 9 6 37-32 25 9. ÉGSZÖV 23 8 7 8 37-32 23 10. Sz. Dózsa 23 10 2 11 39-27 22 11. Szabó L. SE 23 8 6 9 26-29 22 12. Jánoshalma 23 8 5 10 27-29 21 13. Láng 23 9 2 12 31-34 20 14. KELTEX 23 6 8 9 30-37 20 15. ES MTK 23 8 3 12 38-34 19 16. Cegléd 23 4 11 8 31-42 19 17. Kk.halas 23 5 7 11 22-39 17 18. Gyula 23 6 4 13 28-55 16 19. Mezőfi SE 23 4 6 13 10-37 14 20. Kilián FSE 23 3 2 18 18-58 8 V. Izzó—Láng 1:0 Cegléd—EPGÉP 0:0 Szarvas—SZVSE 0:0 KELTEX—Gyula 1:1 ÉGSZÖV—».csabai ASK 0:0. mánya lesz. Kirchner azonban idegességében saját kapusát lök­te fel. A labda éppen Szabóhoz pattant, aki elhúzta a fekvő ka­pus mellett és a hálóba rúgta. 2:0. Ónodi távoli lövése Volt a mér­kőzés utolsó eseménye. A két csapat elég gyenge tel­jesítményt produkált. A KSC csak az első húsz percben volt igazán fölényben. A Szabó La­jos SE-nek legalább annyi gól­helyzete volt mint a kecskeméti­eknek, de képtelenek voltak be­találni. A nagyobb lehetősége­ket a KSC . is ckibagyta, de a s szemfüles Szabó ügyesen kihasz­nálta a védők*.hibáit.-- Jók: Diósz'egi, Ónodi, Sünön" ' Szabó, illetve Kirchner, Gugye­rás, Gáspár. Merényi Béla Bácsalmás—Tompa 0:0 Bácsalmás. 400 néző. vezette: Bélák Bácsalmás: Kormány — Zsem- beri, Aradi. Narancsik (Rudics), Bizáncz, Szál. Krisztin. Knepigv, Józsa, Futó, Markó. Edző: Molnár József. Tompa: Borosai — Szűcs, Czombos, Oravecz, Budincsevics, Nagy. Sass. Zsifkó, Füredi, Czei- gerschmidt. Virágh. Edző: Födi István A bácsalmási csapat támadóso­ra nem boldogult a jól védekező tompaiakkal. Jók: Aradi. Zsembe- ri, Bizáncz, illetve Czombos, Czei- gerschmidt. Ifjúsági eredmény: 5:1 Bácsal­más javára. .. Vaskút—Radnóti SE 2:1 (1:0). Szabadszállás: 100 néző, vezette: " Szűcs. *’*' Vaskút: Leitner — Germán, Matus. Welchner. Melcher, Gyu­lavári, Bedzsula. Hodovány (Ke­resztes), Zórity, Palatinszki, Gei­ger. Edző: Wéber János. Radnóti SE: Ratka — Rékási, Török, Dlabai. Janovics. Kormos, Szabó, Boróczki (Nagy Z.), Tóth (Nagy J.). Zsirák, Pataki. Edző: őrző István. A Radnóti SE fölénye ellenére szerencsés gólokkal nyert a vas­kúti csapat. A 80. percben Ré- kásit kiállította a játékvezető. Góllövők: Zórity. Keresztes, illet­ve Szabó. Jók: Matus. Geiger, Palatinszki. illetve Dlabai, Kor­mos. Szabó. Kun Béla SE— Kecskeméti Fémmunkás 2:0 (1:0) Kecskemét. 100 néző. vezette: Szalai. Kun Béla SE; Gulyás — Ivá- nyi I., Horváth. Kovács, Dongó, Sahin, Jókai. Rigó (Tímár), Var­ga I. (Farkas). Tánczos, Varga II. Edző: Lantos János. Fémmunkás: Bende — Kiss, Palincsár, Kovács, Dómján, Bal­ia, Nagy, Márkli. Koltai. Bakos, Vajda. Edző: Mikus Mihály. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a gólhelyzeteit kihasználó Kun Béla SE nyert. Góllövők: Varga II., Kovács. Jók: Horváth, Sahin. Varga. II.. illetve Palin­csár, Nagy, Vajda. Ifjúsági eredmény: 13:1 a Kun Béla SE javára. Kiskőrös—Lakitelek 1:0 (1:0) Lakitelek, 300 néző. vezette: Keresztes. Kiskőrös: Ba — Balogh II., Szlovák II . Balogh I.. Töviski. Polereczki. Bór. Szlovák I., László, Szlivka (Cs. Kovács). Lábát. Ed­ző: Biácsi Sándor. Lakitelek: Takács — Han- kovszki. Harczos (Sütő), Tóth, Kecskés, Kakó II., Mogyoró, Ka- kó I.. Dóka. Csík. Parádi I. (Ru- bányi). Edző: Fekete József. Változatos, nagy iramú mér­kőzést vívott a két csapat. A dön­tetlen jobban megfelelt volna a látottaknak. Góllövő: Szlivka. Jók: Balogh I., Szlovák I.. Szlivka, il­letve Takács, Tóth. Dóka. Ifjúsági eredmény: 4:0 Kiskő­rös javára. Bajai SK—Érsekcsanád 0:0 Baja, 300 néző. vezette: Zsigó BSK: Magó — Andruskó, Molnár, Győrfi, Baráth, Márity, Ónódi, Kemény (Kocsis), Magyar (Tu- mó). Juhász. Petresevics. Edző: Tüske Kálmán. Érsekcsanád: Csordás — B. Szabó, Marinkó, Gyuricza, Szabó, Melcher II.. Kiss L.. Koszorús Kecskeméti SC—Szabó Lajos SE 2:0 (0:0) Széktói Stadion, 500 néző. Ve­zette: Barna. KSC: Gór — Kecskés, Diószegi, Szegő, Herbály — Ónodi, Pasek, Simon — Oskolás, Szabó, Kó- kai (Feleki). Edző: Bányai Nán­dor. Szabó Lajos SE: Frák — Neu- menn, Jancsa, Kirchner — Papp, Gugyerás — Czifra, Mondi, Gás­pár, Fekete (Lakatos), Tóth. Ed­ző: Bencsik Gyula. A 3. percben szabadrúgáshoz jutott a KSC a 16-os oldalvona­lánál. A labda elszállt a felug­ró Szabó feje fölött. A 8. perc­ben Kecskés beadása a háló te­tejére esett. A 10 percben Óno­di szabadrúgását Szabó fejelte kapura, s a labda kipattant a kapusról. A 14. percben Kecs­kés harcolt ki szögletet az alap­vonalnál. A másik oldalon Her­bály mentett Czifra elől az utol­só pillanatban. A 16. percben Gór nagy kirúgását Oskolás egy­ből Szabóhoz adta, de a lövést Frák védte. Szabó fejelt szöglet után mellé, majd feljött a me­zőnyben a Szabó Lajos SE. A 40. percben Kecskés—Simon adoga­tás után ismét Szabó lőtt és a kapus mentett. A szünet után már a 46. perc­ben megszerezte a vezetést a KSC. Ónodi jobbról ívelt szögle­tet. A labda átszállt a baloldal­ra, ahol Szabó magasra ugorva lefejelte a gólvonalnál a kapufa tövére és onnan a hálóba pat­tant. 1:0. A gól után a vendégek támad­tak. A 49. percben kapkodott a KSC-védelem és kétszer egymás után csak szögletre mentettek. Az 55. percben újabb szöglet után Gáspár teljesen tiszta hely­zetből lőtt gyatrán mellé. A kö­vetkező percben Pasek kiugrat­ta Kókait, aki besétálhatott vol­na a kapuba, mert a védők már leálltak, azonban Kókai 8 mé­terről lőtt. A kapus csak kiütni tudta. Másodszor is Kókai lőhe­tett, de ez is gyengén sikerült és a kapus megfogta. A 60. percben Gugyerás—Laka­tos támadás végén a KSC kapu­ja előtt az ötösön Lakatos tisz­ta helyzetben tovább tolta a lab­dát az ugyancsak üresen álló Tóth elé, aki a kivetődő Gór fö­lött a kapu fölé rúgta. A 86. percben ónodi ívelt a kapu éléi, ahol úgy látszott, hogy a labda biztosan a kapus zsák­SPORT* SPORT • SPORT