Petőfi Népe, 1974. november (29. évfolyam, 256-280. szám)

1974-11-19 / 270. szám

1974. november 19. • PETŐFI NÉPE • 11 EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN Rába ETO—MTK 2:0 (2:0) Győr, 2500 néző, vezette: Szávp. Az ETO kezdeményezett többet, és egy kihagyott 11-es után két­gólos előnyt szerzett, amit a má­sodik jávékrészben sikerült meg­tartani. Góllövők: Szokolai, Csor­na (öngól). Csepel—Haladás 2:1 (1:0) Szombathely, 5000 néző, vezet­te: Somlai. A Csepel tevrszerűbb játéká­val rászolgált a győzelemre. Gól­lövők: Csordás, Ruzsinszki, illet­ve Farkas. Bp. Honvéd—Videoton 1;1 (1:1) Székesfehérvár, 6000 néző, ve­zette: ,Szilvási. jó iramú, negyedórái. játék után csalódást okozott mindkét csapat. A döntetlen megfelel a látottaknak. Góllövők: Fehérvá­ri, illetve Fejes. Ferencváros—Békéscsaba 0:0 Üllői út, 20 000 néző, vezette: Nagy B. , , . A ferencvárosi csatárok sokat hibáztak, míg a békéscsabai vé­dők jól védekeztek és értékes pontot vittek haza. A 65. perc­ben Zielbáuer, a 72. percben Bá­lint jutott a kiállítás sorsára. Pécsi MSC—Vasas 2:0 (0:0) Pécs, 6000 néző, vezette: Mar­ton. A PMSC a mérkőzés utolsó 10 percében feltétlenül jobb volt el­lenfelénél, s akár 3:0-ra is nyer­hetett volna. Góllövők: Zombori, Kiss. Salgótarján—Tatabánya 1:0 (0:0) Salgótarján, 4500 néző, vezette: Győri. A találkozó befejező részében többet támadtak a tarjániak, és Jeck góljával otthon tartották a két pontot. t). Dózsa—Diósgyőr 2:0 (1:0) Megyeri út, 4000 néző, vezette: Hévízi. A Dózsa mindvégig óriási fö­lényben volt, de a kapu előtt so­kat körülményeskedett, s ezért nem aratott nagyobb arányú győ­zelmet. Góllövők: Harsányi, Nagy L. Egyetértés—Zalaegerszeg 4:0 (2:0) Szőnyi út, 100 néző, vezette: Kőrös. fp in !i -jSzai , yÉgye.tgriieslmindvégíg aHS*-I zetes, szellemes játékot mutatott, ■ és akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. Góllövők: Szu- romi 2, Berécz, Bódi. nb i Állasa fa Dózsa 13 11 2 — 39-13 24 2. Honvéd 13 8 4 1 28-9 20 3. FTC 13 5 6 2 22-12 16 4. Videoton 13 5 5 3 17-15 15 5. Csepel 13 5 4 4 17-15 14 6. ZTE 13 6 1 6 15-19 13 7. MTK 13 3 6 4 .12-14 12 8. DVTK 13 5 2 6 20-23 1,2 9. B -Csaba 13 4 3 6 18-21 11 10. Egyetértés 13 3 5 5 18-21 11 11. ETO 13 4 3 6 16-19 11 12. PMSC 13 3 5 5 13-20 11 13. Tatabánya 13 3 4 6 8-13 in 14. Vasas 13 4 2 7 15-21 10 15. SBTC 13 3 4 6 9-17 10 16. Haladás 13 3 2 8 11-26 8 SPORT- SPORT-SPORT Vesztett az éllovas iwmm Kecskemét, Városi pálya, 1500 néző. Vezette: Barna. Szarvas: Pocsai — Szabovik, Gajdos, Kerekes — Szeljak, Ma­gyar Gy. — Lancsa, Pastyik, Ma­gyar T., Linka (B. Tóth), Ora- vecz (Nagy M.). Edző: Bánáti Re^ső. KTE: Sebestyén — Virágh, Gyorsa, Csordás (Magyar I.), Bende, Komáromi II. — Zubor- nyák, Mányoki, Bohács, Porhan- da, Horváth (Komáromi I ). Ed­ző: Varga Béla. Nagy iram, gyors KTE-táma- dások az első percekben, aztán nagyon váratlanul jött a szarvasiak vezető gólja. Az 5. percben egy hosszan előrevágott labdára a félpályá­tól ketten — Csordás és Lancsa futott. Mi úgy láttuk, hogy Csor­dás érte el előbb és mintegy 30 méterről hazaadta. Lehet, hogy Lancsa lába is besegített, de a labda elég élesen jött és éppen a kiinduló Sebestyén előtt lepattant. A kapus a lab­da mellé nyúlt és az a hálóba vágódott. 1:0. (öngól és bizony furcsa, potyagól is volt. Sajnos Sebestyén bizonytalankodott és hagyta hogy a labda földet ér- ■ jen.) A 19. percben Zubornyak cé­lozta meg a bal alsó sarkot, de Pocsai szögletre mentett. A szarvasi kapus ezután is sokszor mentett nehéz helyzetben. A 23. percben Bohács ügyesen fordult ki, de még egy utolsót akart cse­lezni és nem jutott már lövés-, hez. A 24. percben az előretörő Csordás lőtt kapura és Magyar Gy. csúnyán rátartott a lábára. Az eset a szarvasi kaputól 9—10 méterre történt. Bizony 11-es és még kiállítás is járt volna érte, de Barna játékvezető nem ítélt semmit. Csordást levitték. (A já­tékost kórházba szállították, mert eltört a lábujja.) A játékvezető nyilván érezte a tévedését, s az­zal akarta visszaadni, hogy ren­geteget sípolt és a mezőnyben sok szabadrúgást ítélt a KTE ja­vára. amivel viszont éppen a fo­lyamatos játék kialakulását aka­dályozta. A 30. percben Mányo- kit szerelték túl keményen a 16-oson belül. A 35. percben a partjelző lesről engedte el Lancsát, s bizony csak nehezen sikerült szögletre menteni. A szünet után nagyorf Szoron­gatott a KTE, .de a Szarvas foggal, körömmel védekezett. Keménységű^ bizony gyakran túllépte a megszokott határokat. Az 55. percben Sebestyén men­tett bátor lábravetődéssel. Az 56. percben Bohács 8 méterről, teljesen tiszta helyzetben ^ke­zelte a labdát és a fekvő ka­pusba lőtte. A 70. percben Ben­de kezezése miatt érvénytelení­tett a játékvezető a KTE gólját. (Valóban kezezés volt.) Támadott a KTE, de úgy látszott, hogy nem sikerül bevenni a nagy­szerűen védő PÓcsai kapuját. A 85. percben ismét a hálóba ke­rült a labda, de ezt a kapus akadályozása miatt nem adta meg a bíró. Végre a 87. perc­ben jobb oldali szöglet után az előrehúzódott Virágh fejéről a jobb alsó sarokba perdült a lab­da. 1:1. A KTE nagyon igyekezett, de a balszerencsés gól után úgy .lát­szott, hogy nem tudják bevenni az elszántan és túl keményen védekező szarvasiak kapuját. Még szerencse, hogy a sok hely­zetből, szinte az utolsó pillanat­ban sikerült egyet értékesíteni. A csapatból Virágh, Bende, Ko­máromi II. és Horváth játszott jól. A szarvasi csapatból Pocsai, a kapus, Gajdos, Szeljak és az eiső félidőben Magyar T. játé­ka emelkedett ki. A játékvezető sajnos elnézte a durvaságokat és nem adott meg egy 11-est a KTE javára. Megérdemelt, biztos győzelem Kecskeméti SCj-j}l|4Ä! ISiStSÜ- . '.I- ■-11. „ + I az nb m Állasa 1 SZEOL 17 10 4 3 34-17 24 2. Kaposvár 17 8 5 4 27-15 21 3. MÁV D. 17 6 9 2 24-14 21 4. Bp. Spart. 17 7 7 3 28-20 21 s 5. Volán 17 8 3 6 28-22 19 •6. Komló 17 7 5 5 10-20 19 7. KKFSE 17 7 4 6 18-18 18 8. Kanizsa 17 6 5 6 28-23 17 9. Budafok 17 6 5 6 28-24 17 1.0, Dunaújváros 17 5 7 5 25-24 17 11. Várpalota 17 7 3 7 21-20 17 12. Oroszlány 17 4 9 4 14-19 17 13. Dorog 17 5 6 6 17-20 16 14. FÖSPED 17 7 2 8 19-27 16 16. Szekszárd 17 6 4 7 25-34 16 16. SZMTE 17 5 5 7 20-21 15 17. Ganz-M. 17 4 7 6 17-18 15 18 Ózd 17 5 4 8 18-28 14 19. DVSC 17 4 4 9 17-24 12 20. Eger 17 3 2 12 14-31 8 Bp. Rozsnyai ut, 200 nezo, ve­zette: Urbán A. KSC: Gór — Oláh, Kurucsai, Diószegi — Herbály, Gyiffkó dr. — Kecskés, Pasek, Oskolás, Sza­bó, Simon. Edző: Bányai Nán­dor. Láng: Furák — Szabó, Varga, Mihalovics — Bognár, Antal — Wészáros, Horváth, Kiss, Sár­vári, Ács. Edző: Gulyás Géza. Remek labdarúgóidőben, jó talajú pályán a hazai csapat kezdte a játékot. Először Gór kapuja forgott veszélyben. A 2. percben Mészáros kapáslövése alig zúgott el a kapu mellett. Az ellentámadásból a KSC szög­letet ért el. Ebből Szabó ma­gasan felugorva fejelt, s a ka­pufa mentett. Élénk, változatos volt ezután a játék, felváltva kerültek veszélybe a kapuk. Górnak két ízben kellett me­rész kivetődéssel védeni egy-egy veszélyes lövést. A 38. percben majdnem vezetést szerzett a KSC. Szabó beadását középen Gyiffkó dr. kapta, aki a kifutó kapus felett átfejelte a labdát, amely azonban a léc fölött hagy-. ta el a pályát. A KSC számára nagyszerűen kezdődött a második félidő. Alig telt el fél perc, máris az ellen­fél hálójában volt a labda. Egy ellenféltől lepattant labda Gyiff­kó dr-hoz került, s mintegy 30 méterről lövésre szánta el ma­gát. A labda, mintha zsinóron húzták volna, úgy vágódott a jobb felső sarokba. 1:0. A kö­vetkező percekben kissé meg­zavarodott a hazai védelem, s Gyiffkó dr. majdnem újabb gólt lőtt. A lövés pillanatában azon­ban az egyik védő szerelni tud­ta — ezután Pasek bombázott a kapu mellé. A 69. percben az előretörő Oláh került nagy hely­zetbe, de lövése elkerülte a ka­put. Hibáját azonban nemsoká­ra helyrehozta. A 78. percben szabadrúgáshoz jutott a KSC. Pasek állt a labda mögé, azonban nem lőtte ka­pura, hanem cselesen a sorfal I mellett, r»z áffis&ttö Oinbíio2 .aíW ta a labdát. Az őrizetlenül ha­gyott hátvéd biztosan lőtt a jobb alsó sarokba. 2:0. Ezzel már el­dőlt a mérkőzés, s csak arról volt szó, hogy tovább növeli-e előnyét a KSC. Szabó két ízben is pompásan tört a kapura, de a góllövés nem sikerült. A KSC igen okos taktikával lépett pá­lyára. Egyáltalán nein védeke­zett, hanem az elejétől kezdve bátran támadott, amikor erre lehetősége volt. Ezúttal a véde­kezés is minden tekintetben meg­felelő volt,, ennek köszönhető, hogy megérdemelt, biztos győ­zelmet aratott az együttes. A vé­delem biztosan rombolt,_ jó lab­dákat adott az elől levőknek, a középpályán Pasek és Gyiff­kó dr. játszott igen jól. Meg. kell dicsérni Kurucsait, Diószegit és elől elsősorban a robbanékony, és sok zavart okozó Szabót. Az ellenfél csatáraiból Szabó, Antal, Mészáros és Kiss játszott jól. Mezei István Kun Béla SE—Sükösd 1:0 (0:0) Kiskunfélegyháza. 400 néző, ve­zette: Kávai. Kun Béla SE: Gulyás — Ivá- nyi L. Horváth. Kovács, Varga, Tímár, Dongó.' Dukai. Farkas (Lantos). Tánczos. Iványi II. (Sz. Horváth). Edző: Lantos János. Sükösd: Szente — Bogárdi, Ka­tus, Kovács, Szabó, Nagy, Sudár (Bajai). Tóth I.. Páncsics. Marusa, Rudics (Tóth II.). Edző: Varga Imre. A Kun Béla SE nagy fölény­ben játszott, de a sükösdi csapat jól védekezett. Ellentámadás so­rán a 38. percben Tóth I. nagy gólhelyzetet hagyott kihasználat­lanul. A’ győztes gólt Tánczos lőtte a 79. percben. Jók: Iványi I... Kovács. Tímár.- Varga, illetve Nagy. Szabó. Ifjúsági eredmény: 5:0 a Kun Béla SE javára. Bajai SK—Kunszentmiklós 1:0 (1:0) Kunszentmiklós. 200 néző, ve­zette: Almási. Bajai SK: Disztl — Andruskó, Molnár. Rausch. Barát. Márity, Holner. Kemény. Radics (Ma­gyar). Kócsó. Petresevics. Edző: Tüske János. Kunszentmiklós: Halács Berta (Torma). Janovics, Beles, Pozsári. Gyengési, Bérezés, To- ponári. Forró (Patai). Szabó, Ta­kács. Edző: Dobos József. Küzdelmes, nagy iramú mérkő­zésen a vendégcsapat szerencsé­vel győzött. A győztes gólt a 35. percben Radics szerezte. Jók: Molnár. Márity. illetve Janovics, Szabó. Ifjúsági eredmény: 7:0 a Ba­jai SK javára. Tompa—Kalocsa 4:0 (1:0) Tompa. 600 néző. vezette: Bru­der. Tompa: Borosai — Budinevics, Czomboc. Francziskovics, Barta, Virágh, Nagy. (Zsifkó). Füredi, Czeigerschmidt. Csapiáros, Kábái. Edző: Födi István. Kalocsa: Niezner — Kapitány, Pécsi. Jenei. Matos. Barabás, Farkas (Kovács). Posztobányi, Gerber. Vén II.. Lakatos, Edző: Molnár Ferenc. A tompái csapat irányította a játékot az éllovasok rangadóján. Czombost a játékvezető kiállítot­ta. Góllövők: Füredi 2. Csapiáros. Czeigerschmidt.. Jók: Barta, Vi- rág. Füredi. ffletSre Kapitány. Ifjúsági eredmény: 5:0 Kalocsa javára. Fájsz—Vaskút 4:3 (3:0) Fájsz, 300 néző. vezette: Baán. Fájsz: Gilián — Kollár, Débics, Gombkötő I. (Lajtos), Kovács, Szilágyi, Kráczer. Herner, Ga­lambos. Szabó (Horváth), Adám. | Edző: Rónai Sándor. ; Vaskút: Németh — Zórity, Ma­tus. Merkler. Welchner, Domb­óvári (Ladányi). Bedzsula, Gyula- > vári. Palatinszki. Berente, Péter Edző: Wéber János. Débics és Kráczer 2 góljával a " 30. percben már 3:0-ra vezeteti a fajszi csapat. Az elbizakodott- i ság majdnem megbosszulta ma­gát. Palatinszki és Péter szépí­tett. 3:2. Maid Ádám 4:2-re nö j velte az eredményt, végül Ladá [ nyi talált a hálóba. 4:3. Jók ’ Gombkötő I.. Ádám. Kovács, il letve Matus. Bedzsula. Péter. Ifjúsági eredmény: 1:1. Hajós—Soltvadkert 1:1 (0:0) Hajós. 500 néző. vezette: Hor­váth S. Hajós: Csesznék — Huber, Far­kas. FollárÜt. Szeitz. Tallósi, Ba­logh, Bagó. Kovács, Németh, Pán­csics. Edző: dr. Koch József. Soltvadkert: Ma vei- — Mezei, Somogyi. Wolf. Viszkók. Meskó, Szomor. Sörös. Fábián. Kiss, Tóth (Bozóki). Edző: Viszkók Sándor. Jó iramú, kemény mérkőzésen a hajósiak közelebb álltak a győ­zelemhez. Follárdt a kiállítás sorsára jutott. Góllövők: Németh, illetve Bozóki. Jók: Farkas. Hu­ber. Németh. Balogh, illetve Mayer, Somogyi. Kiss. Ifjúsági redmény: 1:0 a Solt- vadkerti TE javára. Izsák—Kecskeméti Fémmunkás 2:1 (0:1) Izsák. 300 néző. vezette: Var­ga II. Izsák: Mezei I. — Mafkovics, Höss. Bakonyi. Bende. Mezei II., Bánhídi. Nagy. Tóth. Bőti, Kun (B. Szabó). Edző: Máté Ferenc. Fémmunkás: Bende Kiss, Palincsár. Bakos. Padlás, Bállá, Dómján. Márkli. Kállai II., Kál­lai I.. Sz. Nagy. Edző: Mikus Mi­hály.. Az izsáki csapat nagy küzde­lemben harcolta ki a továbbju­tást. Góllövők: Nagy 2, illetve Dómján. Jók: Höss. Tóth. Boti, B. Szabó, illetve Palincsár, Bal­ia. Márkli. Kállai II. Ifjúsági eredmény: 4:1 Izsák javára. Kiskőrösi Petőfi Spartacus— Gábor Á. SE 1:1 (0:0) Kiskőrös. 600 néző. vezette. Szalai. Kiskőrös: Ba — 3alogh IL, Szlovák II- Polereczki (Balogh), Herczig, Takács. Sárközi. Szlo­vák I.. László (Bőr). Szabó, Lá­bát. Edző: Biácsi Sándor. Gábor Á. SE: Csima — Mino- rics. Krisztin. Zsebő. Lartha, Frittman. Csizmadia. Adam, Maczkó. Vágó. Mészáros. F.dzo: Kévés Ferenc. Az első félidőben sok gólhely­zetet hagyott ki a kiskőrösi csa­pat. Az 55. percben Mészáros góljával a Gábor Á. SE jutott ve­zetéshez. amit a 65. percben Szlo­vák II. egyenlített ki. ll-esbol. Jók: Balogh II. Bőr Szlovák IL illetve Csima (a mezőny legjonb- ~ r; jak Mészáros. Frittman. Érsekcsanád—Radnóti SE 1:1 (0:0) Érsekcsanád. 150 néző. Vezette. Martinecz. Érsekcsanád: Csordás — Ma­rinké. Boros. Soós — Melcher, Szabó IL — B. Szabó, (Kiss), Pólyák (Ikotity). Vilko. Tuske, Gvuricza. Edző: Barta György. Radnóti SE: Szabó L — Reka­si Kulisitv. Balázs. Kormos Nagy — Virágh. Barta. Tari. Marton, Szabó II. Edző: őrző István._ Alacsony színvonalú' mérkőzé­sén Szabó I. remek védéséi egy pontot jelentettek a Radnóti SE- nek. Kiállítva Rékasi. Gollovok. Tüske, illetve Nagy Jók: Tüske. Boros. Vilko. illeWe Szabó L (a mezőnv legjobbja), Kulisitv, Nagy. Lakitelek—Bácsalmás 3:3 (1:2) Ifjúsági eredmény: 3:0 Bács­almás javára. Taktikai harc a rangadón Jánoshalmi Spartacus—Kiskunhalasi MEDOSZ 2:1 (1:0) Gólképteleri csapatok Mezőfi SE—ÉPGÉP 0:0 Budafoki MTE—Ganz.MAVAG Szolnoki MTE—MÁV DAC Bp. Spartaeus—Oroszlány Kossuth KFSE—Nagykanizsa Dunaú j város—Eger Debrecen—Dorog SZEOL—IföSPED Szállítók Szekszárd—Volán S’C Várpalota—K. Rákóczi ózd—Komló 1:0 0:0 1:0 fett 2:0 1:1 5:1 1:0 1:0 2:1 „Öngól” A Pravda „Öngólnak” minősíti az trj Kína-hírügynökség sportkommen­tárját, mely szerint a szovjet jégko- rong^válogatott tagjai a kanadai pro­fik elleni moszkvai mérkőzéssorozat megnyerését a szovjet bírák által el­nézett durvaságuknak köszönhetik. Az SZKP lapja a kérdés lényegét Illetően nem bocsátkozik vitába a kínai hír- ügynökséggel, mivel a szóbanforgó mérkőzéseket több százmillióén lát-, ták, 6i csupán Harris kanadai edzőt idézi, aki szerint a szovjet jégkorong az utóbbi évtizedben hallatlan ütem­ben fejlődött, r öt éven belül a kana­daiakat, ha nem tesznek megfelelő erőfeszítéseket, a teljes lemaradás fe­nyegeti. „A sport területén tett kirándulá­sukkal a maoista propagandisták is­mét bemutatták az összes szovjetelle­nes „pekingi kacsák” közös receptjét: a tények semmibevétele és kiforgató- sa, arcátlan rágalmazás. Ragaszkodva a sport-terminológiához, az uj Kína- hírügynökség szovjetellenes elvakuit- ságában ismét góllal terhelte meg a safát hálóját.” Jánoshalma, 1500 néző, vezette- Balogh. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Németh, Szécsi — Fenyvesi IV., Ádám —■ Angeli, Liliom, Cser­mák, Vaszari, Fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor. Kkhalas: Dömény — Juhász, Rádi, Dobra | — Kocsis, Lévai (Jäger II.) — Gulyás, Csermák, Oláh, Karsai, Csáki. Edző: Zag József. Az első negyedóra kemény be- lemenésekkel tarkított, változa­tos mezőnyjátékkal telt el. A 17. percben Fenyvesi III. két csel után a kapu elé nyeste a labdát. A halasi védelem — lest rekla­málva — leállt. Csermák mellel levette, és a kimozduló Dömény mellett a jobb alsó sarokba lőtte. 1:0. A gól után folytatódott a me­zőnyjáték, s csak a kemény bele- menésekből láthattunk többet. A 25. percben Angeli lőtt mellé. A 35. percben Oláh lőtt kapura, amit Csernák szögletre hárított. A beívelés után nagy kavarodás támadt a jánoshalmi kapu előtt Ide-oda pattogott a labda, végül a halasi Csermák a kapu fölé emelte. A 41. percben Fenyvesi III. keverte meg a védőket, aztán mellé lőtt. Az 52. percben Csermák ug­rott ki, s a kifutó Döménybe rúg­ta a labdát. A következő percben Fenyvesi III. lövésszerű beadása suhant el a kapu előtt. Űjabb két perc múlva Oláh és Cser­mák akcióját csak nehezen tisz­tázta a jánoshalmi védelem. Az 58. percben Csáki hatalmas bombája zúgott el a léc fölött. A másik oldalon Kocsis mentett ügyesen Vaszari elől. Űjabb negyedóra következett, amely alatt nem került a labda a kapuk közelébe. A 76. percben Ádám futott el a jobb oldalon. Begurított Csermák elé, aki már kisodródott, de közben észrevet­te, hogy a kapu üres. Egy várat­lan mozdulattal a hálóba sar­kallta a labdát. Ritkán látható, érdekes gól volt. 2:0. A 81. percben Angeli távoli lö­vését védte Dömény. A 85. perc­ben Csernák kifutással hárított. A 89. percben szépített a halasi csapat. Oláh még Csernák kapust is kicselezte, és úgy lőtt a hálá­ba. 2:1. A megyei rangadón nagy tak­tikai harc folyt és rendkívül ke­mény játékot láthattunk. A Já­noshalma támadott bátrabban, s csatárai is jobbak voltak. A győ­zelem így megérdemelt. Jók: Fad­di, Liliom, Szécsi, Fenyvesi III., Csermák, illetve Juhász, Gulyás, Oláh. Madarász Ferenc Kecskemét, Városi pálya, 200 néző, vezette: Kószó. Mezőfi SE: Gulyás — Illés, Gu­bacsi, Nagyhegyesi — Tóth I., Fe­hér — Magyar, Szabó, Meggyes, Patyi (Kovács), Némedi. Edző: Krivy Ottó. ÉPGÉP: Gergely — Domokos. Kölkedi, Papp — Kovács, Tímár — Szalai (Bleicher II.), Ligen, Török, Bleicher I.. Postás. Edző: Németh László. Mindkét együttes nagyon igye­kezett, de nagyon sok volt a szabálytalanság, s így folyamatos játék alig alakult ki. Szabadrú­gás szabadrúgást követett. Az 5. percben 18 méterről Patyi a sor­falba rúgta a labdát. A Mezőfi SE támadott, és az ÉPGÉP túl keményen védekezett. A 27. perc­ben Meggyesi szabadrúgását a kapus kiütötte, majd kifutva a 16-oson kívül újból szabálytalan­kodott Patyival szemben. A 38. percben Patyi cselezett, és rosz- szul adott be. A 40. percben Patyi emelt a kapu mellé. A szünet után folytatódott a csapkodó játék. A 48. percben szabadrúgásból Fehér ívelt a ka­pu elé, ám Patyi közelről ezt is fölé lőtte. Ezután a kiugró Tö­rök elől csak nehezen tisztáztak a kecskeméti védők. A 68. perc­ben Fehér a kapu előterébe cse­lezte be magát, majd 12 méter­ről mellé lőtt. A 84. percben Meggyes átemelt a védők felett, ám Fehér ezt is a kapus kezébe rúgta. A 87. percben Meggyes ki­hagyta a mérkőzéslabdát. Köz­vetlen közelről a kapus kezébe emelt. Alacsony színvonalú, dur­vaságokkal tarkított- mérkőzésen a Mezőfi SE sokkal többet táma­dott. Az ÉPGÉP csatárai talán háromszor próbálkoztak mind­össze- kapura lövéssel. Tovább tart viszont a kecskeméti csapat gólképtelensége. Jók: Illés, Gu­bacsi, Tóth I., illetve Domokos, Kölkedi, Kovács. Merényi Béla Az NB III. Délkeleti csoport állása A MEGYEI X. OSZTÁLYT! L ABD 4.ROGÖ-BAJNOKSÁG Állasa 1. Kun B. SE 2. Kal. VTSK 3. Tompa 4. Kiskőrös 5. Fájsz 6. Izsák 7. Bajai SK 8. Hajós 9. Gábor Á. SE 10. Bácsalmás 11. Sükösd 12. Soltvadkert 13. K. Fémműnk. 14. Ksz.miklós 15. Radnóti SE 16. Érsekcsanád 17. Lakitelek 18. Vaskút 16 11 2 3 36-15 24 16 10 4 2 44-33 24 16 11 ­5 41-25 22 16 8 5 3 34-16 21 16 9 3 4 40-25 21 16 3 11 2 22-25 17 i 16 6 4 6 21-22 16 16 4 7 5 24-23 15 16 5 5 6 26-27 15 16 4 7 5 21-23 15 16 5 5 6 23-29 15 15 5 4 6 30-28 14 16 5 4 7 24-25 14 16 4 5 7 32-52 13 16 3 5 8 25-35 11 15 3 4 8 15-30 10 16 4 2 10 30-43 10 16 2 3 11 21-34 7 MA: 1. Izzó 17 13 3 1 41-7 29 2. Szol. MÁV 17 13 1 3 45-16 27 3. KSC 17 10 4 3 26-12 24 4 Szarvas 17 10 2 5 30-22 22 5. KTE 17 7 7 3 33-24 21 6. SZVSE 17 8 4 5 25-19 20 7. ÉPGÉP 17 7 6 4 30-25 20 8. Szabó SE 16 8 4 4 20-16 20 9. BVTSK 17 9 — 8 36-35 18 10. EGSZÖV 17 6 4 7 31-29 16 11. Sz. Dózsa 17 7 1 9 32-20 15 12. Jánoshalma 16 6 3 7 20-17 15 13 KELTEX 17 6 3 8 27-30 15 14. Láng 17 7 1 9 26-29 15 15. Kkhalró 17 4 5 8 18-31 13 16. Cegléd 17 3 6. 8 23-35 12 17. EMSTK 17 5 1 11 24-38 11 18. Mezőfi 17 4 3 10 9-29 11 19. Gyula 17 4 1 12 18-47 9 20. Kilián 17 2 1 14 14-47 5 Kedden délután 16 órakor (te­hát nem 17 órakor, mint ahogyan azt a Népsport is közölte) sors­döntő NB I-es női kosárlabda­mérkőzést játszik a Kecskeméti SC a Vasas Izzóval. A találkozó a kecskeméti városi sportcsar­nokban lesz. November 29-én sorsolnak Az olimpiai labdarúgó-torna selejte­zőinek sorsolását november 29-én ké­szítik eK Eredetileg a múlt heti római FIFA-illésen kellett volna meghatá­rozni az előmérkőzések menetrendjét, de ez technikai okokból elmaradt. Egy mérkőzés, négy képben. I. Pocsai ^kapu^ezf'is véiltc fv^Egy^is összecsapás Bende leviszik a pályáról, ül Bohács mesteri fejese^ £ kapus ka‘fában (Banczik István felv.) és Gajdos között, de a labda már bent van a Szarvas Kapujaoan. A 87. percben sikerült az egyenlítés Szarvasi Főiskolai Spartacus—Kecskeméti TE 1:1 (1:0)