Petőfi Népe, 1974. augusztus (29. évfolyam, 178-203. szám)

1974-08-13 / 188. szám

1974. augusztus 13. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT-SPORT Győzelmet érdemelt volna aKTE Négy csapat nyert idegenben Egy mérkőzés elmaradt VB-zárás Szolnokon A XII. ejtőernyős-világbajnok­ság utolsó napjára elborult az ég, sűrű felhők borították a Ki­lián repülőtér légterét, amikor megkezdődött a záróünnepség. A szakadó eső ellenére is több ezer ember volt kíváncsi az ünnepé­lyes eredményhirdetésre és a búcsú-légikarneválra. A dísztri­bünön helyet foglalt Czinege hajós vezérezredes, honvédelmi miniszter, a világbajnokság fő­védnöke, valamint Kiss Lajos vezérőrnagy, a világbajnokság elnöke, Szolnok megye párt- és tanácsi vezetői, valamint Gor- bár Gorbatko szovjet űrhajós ez­redes. Kiss Lajos, az MHSZ fő­titkára köszöntötte a vendégeket,' majd kihirdették a XII. ejtőer­nyős-világbajnokság végeredmé­nyét, A férfi egyéni Stílusugrást a francia Jean Cloud Armaing nyerte a szovjet Oszipov és a csehszlovák Hinek előtt. A női stílusugrás egyéni világbajnoka Kosztyina (Szovjetunió), máso­dik Szvacsko, harmadik Szergeje­va (szintén Szovjetunió). A férfi egyéni célbaugrást hat sorozat alapján értékelték. Első a lengyel Sidor, második az amerikai Hicks, harmadik honfi­társa Liwe. A magyar Mészáro- vics a 16. helyen végzett. A női célbaugrást a szovjet Mamai nyerte honfitársa Szergejeva és a bolgár Dicseva előtt. A férficsapat célbaugrás vi­lágbajnoka Ausztria lett az NDK és az Egyesült Államok előtt. A magyar válogatott a negyedik helyen végzett. A női csapatver­seny világbajnoka az NDK, Len­gyelország és Bulgária előtt. A világbajnokság legértékesebb aranyérmét az abszolút elsők kapták. A férfi egyéni összetett­ben p a szovjet Vsmajev, honfi­társa Oszipov és a csehszlovák Hinek előtt. A női egyéni össze­tettben elsöprő szovjet siker született. Szergejeva lett az első, Kosztyina a második, Szvacsko a harmadik. Az összetett, csapatversenyt a férfiaknál Csehszlovákia nyerte az Egyesült Államok és az NDK előtt. A nők versenyében a Szovjetunió kapta az aranyér­met az NDK az ezüstöt, Bulgária pedig a bronzot. A nemzetközi repülőszövetség plakettjeit Charles McCrone, a Nemzetközi Ejtőernyős bizottság elnöke, a nagy értékű herendi porcelán tiszteletdíjakat politikai, társadalmi és gazdasági életünk vezető személyiségei adták át. Ezután Czinege Lajos honvédelmi miniszter lépett a mikrofon elé: — Köszöntőm a világbajnokság összes résztvevőjét, a sportolókat, vendégeinket, az érdeklődőket. Hazánk közvéleménye, népünk, ifjúságunk mindvégig nagy fi­gyelemmel kísérte a nemes ver­sengést. Hasznosan szolgálták a VB versenyei a népek kapcsola­tának elmélyülését, egymás köl­csönös megbecsülését, a nemes célok valóraváltását. Engedjék meg, hogy tiszta szívből gratu­láljak a győzteseknek, a kiválóak között is a legjobbaknak. A Magyar Népköztársaság kormá­nya nevében is köszönetét mon­dok mindazoknak, akik a világ- bajnokság ' megrendezésében részt vettek, munkájukkal segí­tették a világbajnokság sikerét. Ezzel a XII. ejtőernyős VB-t be­fejezettnek nyilvánítom. — Mon­dotta. Piros nyakkendős úttörők vi­rággal köszöntötték a győztese­ket és helyezetteket, majd a magyar Himnusz hangjaira le­vonták a Magyar Népköztársa­ság, a Nemzetközi Repülőszövet­ség és a szolnoki világbajnokság zászlaját. Ezután a magyar spor­tolók átadták a világoskék lobo­gót az olasz válogatott tagjainak, a következő* 1976-os világbaj­nokság házigazdáinak. A csapatok elvonulása után a légtérben feltűntek az első re­pülőgépek a győzteseket köszöntő transzparensekkel. A borult, esős idő miatt meg kellett rövidíteni a légibemutatót. A Rákóczi-induló zárta a XII. szolnoki ejtőernyős világbajnok­ság kéthetes versenysorozatát. A versenyzők ,igy búcsúztak, vi­szont látásra két év múlva Olasz­országban. Forró Tamás A félvonal közeléből rúgták a győztes gólt Szolnoki MAY—Jánoshalma 2:1 (1:1) 1 Jánoshalma, 500 néző. Vezette: Maczkó. Szolnoki MÁV: Fehér — Cson­tos, Repka, Kucser — Géczi (N. Szabó), Varga — Pagonyi, Kalmár (Kormos), Kollár, Mol­nár, Papp. Edző: Himer István. Jánoshalma: Csermák — Fad- di, Fenyvesi IV., Bucsi — Mará- czi, Angeli, Ádám — Csermák (Mizser), Murányi (Bátyai), Lili­om, Fenyvesi III, Edző: Mrazek ■Tibor, Zuhogó, esőben, teljesen fel­ázott talajon kezdődött a játék. A labda sorozatban elakadt a víztócsákban, s így folyamatos játék nem alakulhatott ki. A 8. percben váratlanul gólt kapott a Jánoshalma. Most is egy víz­tócsában akadt meg a labda és Kollár rácsapott. Mintegy 10 méterről azonnal lőtt, és a lab­da a kapu bal oldalában kötött ki. 1:0. v A Jánoshalma ezután teljesen heszorította ellenfelét. Egykapura folyt a játék és a következő ne­gyedóra a szolnoki kapus nagyszerű védéseit hozta. A 19. percben Fenyvesi III. 20 méteres szabadrúgása a felső kapufán csattant. A 23. percben Fenyvesi III! szögletét Ádám fejelte ka­pura és Fehér védett. A 26. perc­ben Fenyvesi III. bal sarokba tartó lövését hárította a kapus. A 34. percben, mintaszerű táma­dás után Fenyvesi III. halról a kapu elé lőtte a »labdát. Csermák jókor érkezett és közelről a há­lóba nyomta. 1:1. A 40. percben Angeli lövése kerülte el a kaput. A fordulás után folytatódott a nagyiiramú játék, amely egyre inkább a ví­zilabdához kezdett hasonlítani. Az 51. percben Fenyvesi III. jól csavarta a kapu elé a labdát, de a belső csatárok lemaradtak az akcióról. Az 58. percben a félpá­lyától alig 5 méterre szabadrú­gáshoz jutott a Szolnok, Csontos ívelte kapura és a szél felgyor­sította a labdát. Csermák rosz- szul számította ki az ívét és ke­zéről a hálóba hullott a labda. Régen látott nagy potyagól volt. 2:1. Továbbra is a Jánoshalma tá­madott és főleg a bal oldalon vezette támadásait. A 67. perc­ben a csereként beállt Kormost a játékvezető utánrúgásért kiál­lította. A 71. percben Fenyvesi III. beadását Bátyai közelről a kapus kezébe fejelte. A 79. perc­ben Fenyvesi III. nehéz szögből az oldalhálóba lőtt. A 81. perc­ben Fenyvesi III. szabadrúgása a sorfalban akadt el. A 85. perc­ben Ádám adott középre. A vé­dők elvétették a labdát, s így Mizser teljesen tisztán vehette át, de elügyetlenkedte a n§gy egyenlítési alkalmat. Fenyvesi III. még ismételhetett, de ez a lövés mellé ment. A Jánoshalma szinte végigtá­madta a mérkőzést, de helyzeteit nem tudta értékesíteni. A Szol­nok egy 50 méterről lőtt, sza­badrúgásából elért góllal nyerte meg a mérkőzést. Jók: Fehér, Repka, Kollár, illetve Maráczi, Angeli, Fenyvesi III. Liliom, Bu­csi. Madarász Ferenc KELTEX—Kecskeméti TE 1:1 (0:0) Kecskemét, Városi pálya, 3000 néző,- Vezette: Faragó., KELTÉX: Rábel — Faragó, Kovács, Káldi — Cseh, Pozsgai — Kiss Potykievicz, Kerekes, Ka- rikó, Mészáros. Edző: Cserjés István. KTE: Nagy — Görbe, Franezkó Gyorsa — Csordás, Bende — Zubornyák, Mányoki, Porhanda, Bohács I., Horváth. Edző: Varga Béla. Az eső egész nap zuhogott, és így sáros, csúszós talajon indult a játék. A 3. percben Porhanda közelről a kapu fölé lőtt. Táma­dott a KTE és állandóan aKEL- TEX kapuja előtt pattogott a labda. A 17. percben Bohács ug­rott ki a védők közűi, de a lö­vést vetődve hárította a kapus. A 20. percben a kaputól 25 mé­terre Zubornyákot buktatták. A szabadrúgást Franezkó a sorfal­ba vágta. A 27. percben Horváth futott meg és már a 16-oson be­lül járt, amikor Kovács az utol­só pillanatban szerelte. A 33. percben vezette az első komoly támadását a KELTEX. Kiss vitte fel a labdát és átadá­sát Pozsgai centiméterekkel küld­te a léc mellé. A 35. percben új­ból Kiss száguldott el, de beaflá- sát, Nagy előrevelődéssel megsze­rezte Kecskés elől. A 37. percben Bohács átment a védőkön, de 3 méterről a kapu mellé gurított. A 42. percben a KTE ellen ítélt szabadrúgást a já­tékvezető. Cseh hatalmas lövését Nagy szépen védte. Az eső a szünetben talán még jobban esett, s így lassan szinte játékra alkalmatlan lett a pálya. A 46. percben nagy helyzet ma­radt ki. Bende fejese a sárba ra­gadt. A berohanó Mányoki 10 mé­terről rálőtte, de a kapus védett. A 49. percben Porhanda 30 mé­terről célozta meg a kaput, de a labda a léc fölött ment ki. Az 52. percben Görbe előre- adását Porhanda kapásból a ka­pu mellé küldte. A 62. percben Bende' 10 méterről ollózva küld­te a léc mellé a labdát, A mint­egy 20 percen át tartó nagy KTE- fölény után a 66. percben Poty­kievicz a bal oldalon vitte fel a labdát, majd vagy 40 méterről rálőtte. A labda Nagy kezét érintve a bal jelsö sarokba vágó­dott. 1:0. A KTE elkeseredetten küzdött az egyenlítésért és állandóan a vendégcsapat kapuja előtt patto­gott a labda. A 70. percben a 16- os oldalvonalától Porhanda ível­te a szabadrúgást. Zubornyák kapásból a léc mellé bombázta. A 81. percben Mányoki lövését a kapus vetődve szögletre ütöt­te. A 87. percben végre sikerült az egyenlítés. A KTE jobbról szögletet ívelt be. Csordás labdáját a kapus ki­ütötte Horváth elé. A szélső lá­gyan ívelt középre 'és Mányoki a hálóba fejelte. 1:1. A KTE az utolsó pillanatig szo­rongatott, de újabb gólt már nem sikerült lőni. A csúszós talajon végig nagy fölényben^ játszott a KTE és a csatárok egy szezonra való gól­helyzetet hagytak ki. Jók: Rábel, Faragó, Kovács, Pozsgai, illetve Franezkó, Csordás, Görbe, Bo­hács I. Merényi Béla Értékes pont idegenből Szabó Lajos SE—Kiskunhalasi MEDOSZ 0:0 Mezőtúr, 600 néző. Vezette: Alföldi. Szabó L. SE: Kovács — Gu- gyerák, Jancsa, Kincses — Neu­mann, Fekete II. (Horváth) La­katos, Fekete I., Kálmán, Gás­pár, Tóth. Edző: Bencsik Gyula. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász, Kiss L., Dobra — Barna, Kiss R. — Szőke, Tóth, Lévai, Csermák; Oláh. Edző: Zag Jó­zsef. Végig zuhogó esőben, jó iramú mérkőzést vívott a két,csapat. A hazaiak ’kezdtele jobban és az 5. percben Gáspár lőtt alig a léc fölé. A 12. percben az elő­retörő Barna lőtt a kapu mellé. A 15. és 18. percben Dömény két veszélyes beadást hárított. A 20. percben Kiss R. húzott kapura Lévai átadásával, de lövése Neu- mannról szögletre pattant. A 25. percben Tóth jól időzített lab­dájával Oláh tört kapura. A lö­vés azonban a csúszós füvön ki­surrant a bal kapufa mellett. A félidő végéig enyhe hazai fö­lény mellett folyt a játék. A' szü­net után még nagyobb lett a sár. Mindkét oldalon sok gyors támadást láthattunk és kemény védekezést. A MEDOSZ az utol­só negyedórában fölényt harcolt ki. A 80. percben Oláh hatalmas szabadrúgását Kovács a léc mel­lől tornászta szögletre. A szög­let után Jancsa csak az utolsó pillanatban rúgta el Csermák elől a labdát. A 86. percben Csermák— tört kapura—és—lövése alig ment a léc fölé. A MEDOSZ — a pontszerzés érdekében —, jobbára védekező felfogásban végig jól játszott és az idegenben elért döntetlenért a csapat minden tagja dicséretet érdemel. Jók: Neumann, Lakatos, Gu- gyerák, Fekete I., illetve Dö­mény, Kiss L., Dobra, Csermák. Szalai László A mérkőzés elmaradt A Mezőfi SE—Kecskeméti SC NB III-as mérkőzés résztvevő csapatai va­sárnap délután a Városa pályán fel­készültek a találkozóra. A zuhogó esőben bemelegített a két együttes, s várták a kezdésre; hívó sípszót. Hiába várták, mert a* kiküldött já­tékvezető hármas, dr. Jármai és két segítőtársa — mindhárman szegediek — csak jóval a kezdési időpont után, 15.50-kor futottak be. Addigra már a két csapat játékosai — mivel szükség­játékvezető személyében, nem tudtak megegyezni, — régein fejj is öltözött. A mérkőzéssel kapcsolatban Fekete Ferenc, a Mezőfi SE szakosztályveze­tője a következőket mondta. — A mérkőzést mi eredetileg dél­előtt 10 órára jelentettük be a szövet­ségnek. Tíz nappal ezelőtt az MLSZ részéről teDtefonon felhívtak bennün­ket é.s közölték, hogy mivel a mérkő­zés szerepel a totóban, nem lehet dél­előtt játszani. Az értesítés után meg­egyeztünk a KSC vezetőivel és közöl­tük a 14.30-as kezdési időpontot, amit az MLS2t elfogadott és levélben visz- sza> is igazolt. Ennek ellenére a játékvezetők kül­dése 16.30-ra szólt, s ugyancsak 16.30- ra érkezett meg Szolnokról a mérkő­zés ellenőre dr. Magyar Béla is. Valaki tehát jó nagyot tévedett, s ez ’a valaki nyilván az MLSZ illetékes bi­zottságában foglal helyet. Csak az a különös, hogy ott senkinek sem tűnt fel, hogy azonos időre, ugyanarra a pályára két mérkőzést1 próbáltak kiír­ni. Mi, a Mezőfi SE vezetőit csupán egy dologban hibáztatjuk. Közel két órán át teljes tájékozatlanságban hagyták ázni, fázni a 3000 főnyi közönséget. Lehet, hogy a pálya hangosító'beren­dezése elromlott, ám a tájékoztatás­nak akadt volna még néhány módja. Sz. Z. NB m. DÉLKELETI csoport 1. BVTSK 2 2 — —r 7-3 4 2. Sz. MÁV 2 2 —----­3­1 4 3. CVSE 2 1 1 — 4-2 3 4. ÉGSZÖV 2 1 1 — 3-1 3 5. kTe 2 1 1 — 3-2 3 KELTEX 2 1 1 — 3-2 3 ESMTK 2 1 1 — 3-2 3 8. Kk.halas 2 1 1 — 1-0 3 9. Vasas Izzó 2 1 — 1 4-1 2 10. Szarvas 2 1 — 1 3-2 2 11. Sz. Dózsa 2 1 — 1 1-1 2 12. SZVSE 2 1 — 1 1-2 2 13. Kilián FSE 2 1 — 1 3-6 2 14. Gyulai TE 2 — 1 1 1-2 1 15. Szabó L. SE 2 — 1 1 0-2 1 16. KSC 1 — — 1 1-2 — 17. Vasas Láng 2 — — 2 2-4 — Jánoshalma 2 — — 2 2-4 — 19. Mezőfi SE 1 — — 1 0-2 — 20. ÉPGÉP 2 — — 2 2-6 — SzoQnoki MÁV—Jánosit. Sp. 2:1 Békésos. VTSK—Szarvasi F. Sp. 2:1 Erzsébeti Sp. MTK—Vasas Láng 1:0 Ceglédi VSE—Szegedi VSE 2:0 Gyulai SE—ÉGSZÖV MEDOSZ 1:1 Szegedi Dózsa—ÉPGÉP 1:0 Tompa—Kecskeméti Fémmunkás 2:1 (1:1) Kecskemét. Széktói edzőpálya, 100 néző. vezette: dr. Fekete. Tompa: Simity — Budincsevics, Czombös. Franciskovics — Bartha, Sass — Kábái. Füredi. Ceigersch- midt. Csapiáros. Cziranov (Szűcs). Edző: Födi István. Fémmunkás: Bende — Kovács, Bakó, ölvedi — Dómján, Bállá — Kiss, Márkli — Padlás, Endre, Kállai I. Edző: Mikus Mihály. A második félidőben mutatott jobb játéka alapján megérdemel­ten szerezte meg -a két pontot a tompái csapat. Góllövők: Füredi 2. illetve Kiss. Jók: Czombos, Fü­redi. Bartha. Csapiáros, illetve Bende. Bakó. Márkli. Ifjúsági eredmény: 2:0 a Kecs­keméti Fémmunkás javára. Izsák—Vaskút 3:2 (2:1) Vaskút. 200 néző. vezette: Ke­resztes. Izsák: Mezei I. — Matkovics (Tóth). Höss. Bakonyi — B. Sza­bó. Mezei II.. Bánhídi — Nagy, Poloznik. Birkás. Kun (Antal). Edző: Máté Ferenc. Vaskút: Németh — Zórity, Merkler, Hodovány — Gyulavá­ri. Dombóvári — Bedzsula, Pa- latinszki. Bíró. Sipőcz. Lazányi. Edző: Wéber János. A mindvégig vezető izsáki csa­pat megérdemelten győzött. Gól- löyők Poloznik 2. Birkás, illetve Sipőcz. Bíró. Jók: Mezei I., Po­loznik. Bakonyi, illetve Meikler, Gyulavári. Bíró. Ifjúsági eredmény: 2:1 Vas­kút javára. Radnóti SE—Soltvadkerti TE 4:3 (2:3) Szabadszállás. 50 néző. vezette: Baán, Radnóti SE: Szabó I. — Réká- si, Kulisity. Nagy — Szabó II., Tamon. — Karakas. Füredi, Őrző, Boróczki, Szőlősi, Pataki. Edző': Veres István. Soltvadkert: Maver — Viszkók, Meskó. Wolf — Somogyi, Fábián — Eiler. Bozorádi. Benkő, Boros, Bozóki. Edző: Ágh József. A soltvadkerti csapat már 3:0- ra vezetett, de a lelkes Radnóti SE kiegyenlített, sőt a maga ja­vára is fordította a mérkőzést. Góllövők: Szőlősi 2. őrző, Bo­róczki. illetve Bozóki _3, (agyét 1 1-esből). Jók: Szabó, Tamon, Kulisity. Szőlősi. illetve Bozóki, Meskó. Wolf. Ifjúsági eredmény: 4:1 a Solt­vadkerti TE javára. Bácsalmás— Kiskőrösi Petőfi Spartacus 1:0 (0:0) Bácsalmás. 300 néző. vezette: Horváth S. Bácsalmás: Futó — Zsemberi, Aradi. Narancsik — Turcsányi, Markó — Piukovics. Futterer, Geiger. Wéber. Prikidánovics. Edző: Molnár József. Kiskőrös: Ba — Bőr. Szlovák II., Balogh — Polareczki, Takács — Sárközi. Szlovák I.. Sári, Jenei, Lábát. Edző: Biácsi Sándor. Nagy iramú, sportszerű mérkő­zésen sokat támadott a Bácsal­más, de kihagyta gólhelyzeteit. A 79. percben Geigernek sikerült bevennie a jól védő Ba kapuját. Jók: Markó. Wéber Turcsányi, illetve Ba (a mezőny legjobbja), Polareczki. Szlovák I. Ifjúsági eredmény: 2:0 Bácsal­más javára. Kun Béla SE—Bajai SK 2d) (14) Baja, 100 néző, vezette: Daub- ner.. Kun Béla SE: Gulyás — Iványi I., Horváth, Kovács — Dongó, Sa- hin — Tímár, Rigó. Farkas, Tán- ezos, Iványi II. Edző: Lantos.Já­nos. BSK: Tóth — Andruskó, Vidra, Viszmeg — Rausch, Márity — Ju­hász, Karhecz, Laki, Kemény, Ra­dies (Juhász II.). Edző: Schmindt Lajos. A 8. percben Tánczos mintegy 20 méteres szabadrúgásból szer­zett vezetést. 1:0. A 76. percben szabadrúgáshoz jutott a Kun Béla SE. A bajai kapus röviden ütötte ki a 25 méteres lövést és a közel­ben álló Tánczos a hálóba kotor­ta. 2:0. Ifjúsági eredmény: 2:0, a Bajai SK javára. Kunszentmiklós—Lakitelek 3:2 (1:0) Lakitelek, 150 néző. vezette: Szűcs. Kunszentmiklós: Zsirka — Po- zsári, Torma, Beles — Gyengési, Takács — Bérezés, Kalaman, Sza­bó, Forró, Patai. Edző:'Dobos Jó­zsef. Lakitelek: Hegedűs — Han- kovszki, Harczos, Tóth (Csík) — Kakó I., Gangli — Mogyoró, Pa­rádi II., Rubányi. Puskás. KaKÓ IL, Parádi I. Edző: Fekete Ferenc. A 40. percben Hegedűs kiejtet­te a labdát, s Patai megszerezte a vezetést. 1:0. A 75. percben Pus­kás átadását Csík fejelte a háló­ba. 1:1. A 79. percben Bérezés ha­talmas bombája jutott a hálóba. 2:1. A 81. percben Parádi I. egyen­lített. 2:2. A 90. percben Bérezés szerezte a győztes gólt. 3:2. Jók: Bérezés, Beles, Szabó illetve Har­czos, Rubányi, Parádi II. Ifjúsági eredmény: 3:0 Lakite­lek javára. Hajós—Kalocsai VTSK 1:1 (1:0) Kalocsa, 100 néző, vezette: Tóth M. Nagy küzdelem folyt a csúszós talajú pályán. Góllövők: Kovács illetve Lakatos (11-esből). Jók: Csesznák, Hajenbacher illetve La­katos, Körmöczi. Ifjúsági eredmény: 4:3- Hajós javára. A Sükösd—Fájsz mérkőzés a pálya fölött átvonuló zivatar miatt elmaradt. Gábor Á. SE—Érsekcsanád 4:1 (1:1) Kiskunhalas, 50 néző. Gábor_Á. SE: Csima — Földes, "Száll, ZséEtT—Frittmann, Maczkó — Barta, Ádám, Krisztin, Megy- gyesi, Csizmadia. Edző: Kévés Fe­renc. Érsekcsanád: Csordás — Kiss, Marinké, Gyuricza — Boros, Su- hajda — Meszler. Kiss J., B. Sza­bó, Tüske, Szabó. Bokáig érő vízben nehéz tala­jon került sor a mérkőzésre, ame­lyen a nagyobb lelkesedéssel küz­dő hazai csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Góllö­vők: Ádám 3, Maczkó' illetve Tüs­ke. Jók: Ádám. Földes, Csima, Száll illetve Tüske. Ifjúsági eredmény: 5:3, a Gábor A. SE javára. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Kai. VTSK 2 1 1 _ 6-3 3 2 . Kunszentmiklós 2 1 X — 6-5 3 3. Bácsalmás 2 1 1 — 4-3 3 Izsák 2 1 1 — 4-3 3 5. Fájsz 1 1 — — 6-3 2 6. Gábor Á. SE 1 1 — — 4-1 2 7. Kun B. SE 1 1 — — 4-1 2 8. Sóit vácikért 2 1 — 1 7-6 2 9. Hajós 2 — 2 — 3-3 2 10. Kiskör. Petőfi 2 1 — 1 2-2 2 11. Tompa 2 1 — 1 1-1 2 12. Radnóti SE 2 1 — 1 7-9 2 13. Bajai SK 2 1 — 1 1-2 2 14. Sükösd 1 — 1 — 2-2 1 15. Lakitelek 2 — 1 1 3-4 1 16. K. Fémmunkás 2 — — 2 2-4 — 17. Vaskút 2 — — 2 2-4 — 18. Érsekcsanád 2 — — 2 3-9 — Jó szereplés Veszprémben A munkahelyi spartakiád második országos döntőjén a megyénket kép­viselő csapatok jól szerepeltek. A Víz­ügyi Igazgatóság kispályás labdarúgói a selejtező során eljutottak a döntőig. Zuhogó esőben bokáig érő sárban óriási harcot vívtak az első helyért a Borsodi Vegyiművek csapatával. Az irreális körülmények között lezajlott döntőn végül 1:0 arányú vereséget szenvedtek a borsodiaktól, így a má­sodik helyen végeztek. A szakági sportvezetők véleménye szerint a me­zőny legsportszerűbb csapata a Bajai Vízügy volt. Ezüstérmük nagyszerű eredménynek számít. A Bajai Városgazdálkodási Vállalat férfi kézilabdacsapata is jól helytállt» az igen erős mezőnyben az 5. helyet vívta ki. Elismerésre méltó ez az eredmény, mert például a Budapesti Postás csapatát és a számos volt NB I-es játékost felvonultató Győri Rá­bát is imponáló fölénnyel győzték lew Járat Antal * MAÍ MŰSOR TELEVÍZIÓ 11.21: Hírek. 17.30: Dzsessz Amerikában (szí­nes 1) Amerikai film. 18.00: Kuckó. 18.30: Postafiók 230. Takács Má­ria műsora. 18.48: Játék a betűkkel. 18.10: Reklámműsor. 18.13: TV-híradó. 20.00: Gál László: Az éhes bajó. Tévéjáték. 21.00: Eric Charden és Stone (színes!) a párizsi Olym­pia színpadán. 21.40: Alkohol n. Detonáció. 22.10: TV-híradó 3. 2. MOSOK: 20.00: A revkjaviki televízió mű­sorából. 20.01: Izlandi tórténet. Rövid ­film. 20.25: A Heimaey-i vulkánka­tasztrófa. Dokumentum­film. 20.58: TV-híradó 2. 21.15: A két fivér. Magyarul be­széld Izlandi tévéfilm. 22.30: Verófényes égbolt alatt. Izlandi kórusdalok. KOSSUTH 8.20: Böbe Gáspár Ernő népi zenekara játszik, Világhy Erzsébet és Mozsár Imre nótákat énekel. 9.00: Harsan a kürtszó! 9.35: Beethoven: F-dúr „Tava­szi** szonáta. 10.05: Iskolarádió. 10.25: Zenekari muzsika. 11.07: A magyar népköltészet he­te. 11.22: Pergolesi: Az úrhatnám szolgáló. Intermezzó — két részben. 12.35: Melédiakoktél. 13.48: Törvénykönyv. 14.03: Krinolln és Kiflikandúr. Tordon Ákos mesejátéka. 14.49: Éneklő Ifjúság. 15.10: Külföldről érkezett... 15.30: Az olasz ellenállás dalai. 15.42: Lehár-operettdalok. 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: Magyar előadóművészek felvételeiből. 16.21: Hét bagoly. Krúdy Gyula regényének rádióváltozata. XI. részMit mond a vir­rasztó? 16.47: Dávid Gyula: Színházi ze­ne. 17.05: Üj operalemezeinkből. 17.30: óriások a mikroszkóp alatt. 18.00: Béres Ferenc és a Magyar Rádió és Televízió énekka­ra népdalokat énekel. 18.30: A Szabó család. 19.25: A Rádió lemezalbuma. Közben: 20.12: óda a kispolgárhoz. Weö­res Sándor versei. 20.17: A Rádió lemezalbuma c. műsor folytatása. 21.20: Etika és orvostudomány. 21.45: Régi magyar dalok és tán­cok. 22.30: Egy óra dzsessz* 23.30: Rettegett Iván. Részletek Bizet operájából. PETŐFI 8.05: Hacsaturján: H. szimfónia* 9.03: Kórusmuzsika. 9.20: Wolf Péter szerzeményei- bőL 9.52: Nem érdem. Kautzky Nor­bert versei. 10.00: Zenés műsor üdülőknek. 12.03: Brahms műveiből. 13.03: Werther. Részletek Masse* net operájából. 14.00: Kettőtől hatig... 18.10: Gondolatok filmekről. 18.24: A Rádió Dalszínháza. 20.25: Üj könyvek (ism.). 20.28: Rádiószínház. 21.35: Spirituálék. 21.45: A Közgazdász Világkong­resszus témáiból. I. rész. 22.00: Kapcsoljuk a 22.es stúdiót. 23.15: Verbunkosok, nóták. 3. MOSOK 18.10: Haydn: G-dúr szimfónia No. 94. „Ustdob**. 18.34: Soproni József műveiből. 19.00: Magyar irodalmi arckép­csarnok. 19.18: Liszt-kórusok. 19.35: Simone Boccanegra. Rész­letek Verdi operájából. 20.33: Cserháti Zsuzsa, Koós Já­nos és az Expressz-együt­tes műsorából. 21.13: Bruckner összes szimfó­niái. L rész. TOTÓ 1. Ganz-M.—Dorog X 0:0 2. Budafok—Eger . 2 1:3 3. SZMTE—Bp. Spart. X 11 4. Szekszárd—KKFSE X 3:3 5. Oroszlány—Komló 1 1:0 6. Várpalota—ózd 1 1:0 7. Olajbányász—SZEOL 1 2:1 8. BVSC—Pénzügyőr 1 2:1 9. Siófok—PVSK X 0:0 10. Április 4.—HL kér. 1 4:2 11. Bauxitb.—Fűzfő X ia 12. Kisterenye—Nagybát. X 0:0 13. Leninváros—DMTE törölve 14. Sátoraljaújh.—Nyíregyháza +1 1 1:0 15. Cegléd—SZVSE 1 2:0 A 32. heti totónyeremények az ille­ték levonása után ä kővetkezők: 13 és 13 plusz 1 taüáüatos szelvény nem volt. 12 találatos 32 darab, 28 744 forintos nyereménnyel, n-es 610 da­rab, 624 forinttal és 10-es 4976 darab 115 forinttal. A 33. hétre átmenő Juta­lomösszeg 264 368 forint. A közölt ada­tok tájékoztatóak. (MTI) V