Petőfi Népe, 1973. augusztus (28. évfolyam, 178-203. szám)

1973-08-23 / 196. szám

1973. augusztus 23. • PETŐFI NEPE # “ Péntektől: Háromnapos küzdelem Az NB III-ban csak a Bajai SK és a Mezőii SE győzött AZ Aranyhomok Kupáért A KSC nyerte a Petőfi Népe Kupát ötször rendezték meg eddig Kecskeméten az Aranyhomok Kupa kosárlabdatornát. Vala- menyi nemzetközi jellegű volt. Jugoszláv, lengyel, NDK-s, szov­jet csapatok indultak már rajta. Most mégis bizonyosnak látszik, hogy valamennyi közül a mosta­ni, a hatodik lesz a legszínvona­lasabb, s egyben legnagyobb lét­számú torna. Pedig a sokszoros védő, a szovjet katonai váloga­tott az idén nem tud eljönni, s a külföldieket egyetlen csapat, a jugoszláv Bácska Topolya kép­viseli. Igaz viszont, hogy itt lesz a teljes magyar élmezőny, a Cse­pel, a Honvéd, a MAFC és a Ganz-MAVAG. A topolyaiak mellett tehát összesen hét ma­gyar NB I-es és két NB II-es együttes vívja a háromnapos kemény küzdelmet. Mi a magyarázata az idei, fo­kozott érdeklődésnek? Király Jó­zsef a KSC ügyvezető elnöke, aki maga is jó néhány Aranyhomok Kupán vett részt mint játékos, így vélekedik. — Eddig szabadtéren rendez­tük a tornát és ez nem vonzotta a magyar élcsapatokat. Most vi­szont elsőízben az új sportcsar­nok lesz a színhely. A bajnok­ságra való felkészülés szempont­jából is az idén megfelelő az idő­pont, tehát mindenki itt lesz, aki pillanatnyilag számít. Milyen helyezésre számíthat ebben a mezőnyben a KSC? — Ez lesz az első komolyabb őszi erőpróba. Nem tudhatjuk, hogy ki hol tart a felkészülésben. Az A. csoportban, ahol a kecske­métiek vannak, a Honvéd látszik ■a legerősebbnek. A KSC egy kis szerencsével a 3. vagy az 5. he­lyért játszhat majd a döntőben. Talán túlzás lenne azt állítani, hogy az Aranyhomok Kupa a bajnokság őszi főpróbája lesz. Erre még korai az időpont. Az viszont, hogy a legjobbak mind eljönnek arra mutat, hogy a kecskeméti versenyt komolyan veszik, s a felkészülés egyik fon­tos állomásának tekintik. Jó ver­seny lesz tehát Kecskeméten. Az Aranyhomok Kupa műsora: Pénteken 10 óra KSC—Bajai Vízügy, 11 óra G.-MÁVAG— SZEOL, 12 óra BSE—Honvéd, 13 óra MAFC—Videoton, 14 óra Bajai Vízügy—BSE, 15 óra SZEOL—MAFC, 16 órakor ünne­pélyes megnyitó. 16.30 Bácska Topolya—KSC, 17.30 Csepel—G.- MAVAG, 18.30 BSE—Bácska To­polya, 19.30 MAFC—Csepel. Szombaton: 9 óra Honvéd— Bajai Vízügy, 10 óra Videoton— SZEOL, 11 óra Bácska Topolya— Honvéd, 12 óra Csepel—Videoton, 13 óra KSC—BSE, 14 óra G.- MAVAG—MAFC, 15 óra Honvéd —KSC, 16 óra Videoton—G.-MÁ­VAG, 17 óra Bajai Vízügy—Bács­ka Topolya, 18 óra SZEOL—Cse­pel. Vasárnap 8 órától a döntök a csoportok azonos helyezettjei kö­zött. Az első helyért 12 órakor kezdődik az utolsó mérkőzés. 13 órakor. ünnepélyes eredményhir­detéssel, díjkiosztással zárul majd a VI. Aranyhomok Kupa férfi kosárlabdatorna. Szabó Zoltán Rohamosan közeledik szeptem­ber elseje, a belgrádi úszó-, mű­ugró-, vízilabda- és műúszó­világbajnokság kezdete, s en­nek megfelelően az érdekelt sportolók az utolsó előkészüle­teket tartják. Ez a helyzet a jugoszláv fővárosban is, ahol a Vasárnap befejeződött a Pe­tőfi Népe Kupa ökölvívóver­seny háromnapos küzdelemsoro­zata. Nem volt magas szín­vonal, csak kevés pár összecsa­pása hozott kiegyenlített küz­delmet. — A mérkőzések aránylag rö­vid idő alatt zajlottak le, hi­szen 14 súlycsoportban csak egy versenyző nevezett — mondta Neumann Károly, a versenybí­róság elnöke. — A szorítóba lé­pett ökölvívók közül a kecs­keméti fiatalok keltettek kelle­mes meglepetést, de örvendetes fejlődésről tettek tanúságot a kiskunhalasiak is. Eredmények: felnőttek, papír­súlyban: 1. Orbán Sándor (KSC). Pehelysúlyban: 1. Forró Árpád (Nógrádi SC). Kisváltósúlyban: 1. Berta Zoltán, 2. Bihari (mind­kettő Nógrádi SC), 3. Pintér (Csepel Autó). Váltósúlyban: 1. Kertli Péter (KSC), 2. Dezanics, 3. Ferencsik (mindkettő: Nógrá­di SC). Nagy váltósúlyban: l.Si- monyi Ignác (Nógrádi SC). Kö­zépsúlyban: 1. Pászti Tibor (KSC). Nehézsúlyban: 1. Csala Ferenc (KSC). Ifjúságiak, papírsúlyban: 1. Botos Mihály (Szegedi Dózsa), 2. Lázár (Kiskunhalas). Légsúly- ban: 1. Kaiser Zoltán (Kun Bé­A totó 34. heti, augusztus 26-i szel­vényén továbbra is az NB három osztá­lyából találunk csapatokat. Az első helyen a műit héten nagyszerű győ­zelmet elért Pécs fogadja a Vasas együttesét, mely után következik a Szeged—MTK mérkőzés. Mindkét ösz- szecsapás igen érdekesnek Ígérkezik, úgy a hazaiak, mint a vendégek szem­pontjából. Az NB I. B-ben a tavaly még az NB I-ben szereplő két csapat a DVTK és a Komló először utazik idegenbe, úgy szintén a Kecskeméti SC, mely Békéscsabára látogat. Nem lesz egyik csapat számára sem köny- nyú a «9 perc. Nagy harc várható az Oroszlány—MÁV DAC találkozón is. ahol két jó csapat küzd majd a győ­zelemért. Az NB Il-ben Is lesz egy­két jó mérkőzés, melyek közül elég, ha megemlítjük a Cegléd—FÖSPED összecsapást. Tipoleink: 1. PÉCSI MSC—BP. VASAS. NB I. A Pécs az elmúlt héten a Népstadion­ban nagyszerű küzdelemben fektette kétvállra a Csepel csa#á(4t- Váratlan:: győzelmük minden bizonnyal jó lé­lektani előnyt jelent majd a soron következő összecsapásokhoz. Tippünk: x. l. 2. SZEGEDI EOL-MTK, NB I. A hazaiak rajtja nem sikerült a Hon­véd ellen, az MTK-é viszont annál jobban. Az egymás elleni mérlegük az elmúlt évben a szegedi csapatnak kedvezőbb, lehet hogy most az MTK-s törleszt? Tippünk: x. 1. 3. RABA ETO—TATABANYAI BÁ* NYASZ. NB I. Még nagyon idény ele- ii formában van mindkét együttes. Igaz. hogy a Bányász otthonában le­győzte az Egyetértést, az ETO meg vesztett Salgótarjánban, de ezen a ta­lálkozón minden lehetséges. Tippünk: l, x. 4. VM EGYETÉRTÉS—SZOMBAT- HELYI HALADÁS. NB I. Az újonc Haladás nagyon jó mérkőzésen vesz­tett a Dózsa ellen, de most idegen­ben. az. új pályán játszó Egyetértés eilen könnyen meglepetést okozhat. Tippünk: x. 1. 5. DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ— DIÓSGYŐRI VTK. NB I. B. A Kohász nem valami szerencsésen rajtolt az. idei bajnokságban (kétszer voltak Idegenben, mindkétszer ki is kaptak) és a hazai első találkozón megint ne­héz 90 perc vár az együttesre. Tippünk: 1. x. 6. PÉNZÜGYŐR SE—KOMLÓI BÁ­NYÁSZ. NB I. B. A Komlónak is ez. három színhelyen a befejező „simításokat” végzik, s most már bizonyos, hogy az augusz­tus 31-én este sorra kerülő ün­nepélyes megnyitón minden tel­jesen készen lesz. Belgrádi jelentés szerint 40 országból mintegy 650 verseny­la SE). Harmatsúlyban: 1. Filó János (Szegedi Dózsa), 2. Juhász (Csepel Autó). Pehelysúlyban: 1. Lehóczky László (Kiskunhalas), 2. Csernus (KSC). Könnyűsúly­ban: 1. Farkas Gyula (Csepel Autó), 2. Laczi (KSC), 3. Ma­gyar (Szegedi Dózsa). Kisváltó- súlyban: 1. Tímár Ferenc, 2. Schifter (mindkettő: Csepel Autó), 3. Deczki (Kiskunhalas). Váltósúlyban: 1. Virágh Sándor (KSC). Félnehézsúlyban: t. Her- czegh István (KSC). Nehézsúly­ban: 1. Saja Sándor. 2. Muhari (mindkettő: Szegedi Dózsa). Serdülők, papírsúlyban: 1. Li- podi Zoltán (Csepel Autó). Har­matsúlyban: 1. Varga István (Csepel Autó). 2. Pozsonyi (Kis­kunhalas). Pehelysúlyban: 1. Horváth István (Kiskunhalas), 2. Dömötör (Csepel Autó). 3. Sa­mu (Kun Béla SE). Könnyű­súlyban: 1. Sárosi János (KSC), 2. Bakó (Csepel Autó). 3. Bozsó- ki (Szegedi Dózsa). Kisváltósúly­ban: 1. Mókus László (Kiskun­halas). Váltsúlvban: 1. Búzás József (KSC). Nagyváltósúlyban: 1. Horváth Károly (Kiskunha­las). Középsúlyban: Mester Sán­dor (Kiskunhalas). Félnehézsúlv- ban: 1. Mátyási János (Csepel Autó), 2. Komlós (Csepel Autó). • Sárosi (KSC) és tíako (Cs. A.) vív a döntőben. Az egyesületek közötti pont­versenyben a Kecskeméti SC (edzője: Hegedűs László) bizo­nyult a legjobbnak, 46 ponttal, s elnyerte a Petőfi Népe Kupát. 2. Csepel Autó. 39, 3. Kiskunha­las 36 ponttal. TENISZ Kettős forduló volt szombaton és vasárnap a férfi tenisz OB II- ben. A KSC férfi csapatának mindkét napra kemény ellenfél jutott. Szombaton a Láng Vasas volt az ellenfél, a kecskemétiek tavaszi egyetlen legyőzője, vasár­nap pedig a kecskemétiekkel azo­nos pontszámmal álló Elektro­most fogadták. A Láng csapatá­ban játszott a sokszoros bajnok Ádám, aki veterán létére még mindig ragyogóan teniszezik. A kecskemétiek legjobbja ellen két játszmában simán győzött. Az Elektromosban nem akadt ilyen nagy név, de kiegyensúlyozott csapat volt. A párosok előtt a fő­városiak 4:2 arányban vezettek. A kecskemétieknek mindkét na­pon a páros volt az erősebb olda­luk. A hat párosból öt győzött és csak egy szenvedett vereséget, míg a 12 egyéni mérkőzésből csak ötöt sikerült megnyerni. Kecskeméti SC—Láng Vasas 5=4 Bardóczky—Ádám 1:6, 4:6. Kontra—Várhídi 1:0 (sérülés miatt feladta), Glied—Babarczi 3:6, 6:4, 7:9, Bakonyi—Schäfer 6:1, 2:6. 6:0, Ondók—Horváth 6:1, 6:3, Csávás—Jakab 3:6, 4:6, Kont­ra, Bakonyi—Horváth, Solnai 6:2, 6=1, Glied. Ondók—Babarczi. Ja­kab 6:0, 6:2, Bardóczky. Bogdano- vics—Ádám, Schäfer 3:6, 6:4, 1:6. Kecskeméti SC—Elektromos 5:4 Bardóczky—Hankó 6:1, 6:1, Kontra—Németh 6:4, 8:6, Glied— Bittner 6:0, 0:6, 5:7. Bakonyi—dr. Kiklódi 6:4, 3:6. 4:6, Ondók—No- vák 1:6, 7:9, Csávás—dr. Fekete 6:3, 2:6, 3:6, Bardóczky, Csávás— Németh, dr. Fekete 6:2. 6 ^ Kont­ra. Bakonyi—Bittner, Novák 6:2, 6:2, Ondók. Glied—dr. Kiklódi, Ferencfalvi 6:2, 10:8. OB III. NŐI MÉRKŐZÉS Szentesi Kinizsi—Kecskeméti SC 5:4 Dr. Petőné—dr. Szeleiné 1:6, 4:6, B. Lakos—Nagyné 7:9, 3:6, Bán—Vértesi É. 6:1. 6:4. Vigh— Ivány Á. 4:6, 6:4, 6:2, Szirbik— Szeleiné 2:6, 6:4, 3:6, Kollár—Sze­lei 6:2, 7:5, dr. Petőné. B. Lakos— dr. Szeleiné, Nagyné 7:5, 4:6, 2:6, Kollár. Vigh—Vértes É., Ivány Á. 6:4, 4:6. 6:4, Bán. Szirbik—Sze­leiné, Szelei 3:4 (sérülés miatt feladva). Belgrád felkészült az úszók nagy világversenyére A Petőfi Népe TOTÓ-tanácsadója Békéscsabán a Kecskeméti SC az első vidéki szereplése és még nem vesztettek pontot. Bizonyára most sem akarnak rosszul szerepelni Pes­ten és mindent elkövetnek a győzele­mért. Tippünk: x. 2. 7. BÉKÉSCSABAI ELÖRE-KECS- KFMÉTI SC. NB I. B. A két régi ri­vális találkozóján döntő lehet a pil­lanatnyi forma és a hazai pálya elő­nye. Tippünk: 1. 8. BP. SPARTACUS—BUDAFOKI MTE. NB I. B. Nehéz rajtot vett a Spartacus (sikertelenül), mivel két­szer idegenben kellett szerepelniük. Az újonc MTE ellen sikeresen veheti fel a küzdelmet hazai pályán. Tippünk: 1. 9. SZOLNOKI MTE—DEBRECENI VSC. NB I. B. Az MTE-nek sem volt valami szerencsés a sorsolása. Első otthoni mérkőzésén megszerezheti a győzelmet. Tippünk: 1. 10. OROSZLÁNYI BANYÁSZ-MAV DAC. (Győr). NB I. B. Mindkét együH tes naivon rutinos és tapasztalt játé­kosokból áll. Egymás elleni mérkőzé­sükön mindhárom eredmény előfor­dulhat. Tippünk: 1. x. 11. KOMÉP (TATABÁNYA)—GYŐRI ^ÖZSA. NB TI. Nyugati csoport. A Nyári Kupában nagyszerűen szereplő Dózsa, még idegenben is esélyesebb a tatabányai gárdánál. Tippünk- 2. x. 12. KÖRMENDI MTE—SZÉKESFE­HÉRVÁRI MÁV. NB II. Nyugati cso­port. Javítási lehetőség előtt van mindkét eevüttes. mivel az elmúlt ‘ordnlóhnn veresépet szenvedtek. Te- • há* ip’T* javítani. Tippünk: 1. x. 13. CEGLÉDI VSE—FÖSPFD SZÁL­LÍTÓK. NB II. Keleti csoport. A Ke­leti csoport talán egyik legérdekesebb találkozóiára kerül sor Cegléden. Az új erőkkel felálló FÖSPED nagyon megerősödött és nem lenne meglepe­tés. ha győztesként hagyná el a ceg­lédi pályát. Tippünk: 2. x. 4-1 mérkőzés: 14. KISTÉRÉNYEI ÉPÍTŐK—NAGY- BATONYI BÁNYÁSZ. NB II. Északi csoport. Egyenlő ellenfelek küzdelme A nagyobb esély az otthon játszó Énítők mellett szól. Tippünk: 1. x. A további mérkőzésekre tippjeink: x, x. D. I. 70 indulására számítanak. Nagy érdeklődést mutat a nemzetközi sportsajtó is: a pillanatnyi hely­zet szerint 325 külföldi és 148 jugoszláv újságíró tudósítja majd az eseményeket. Mezőfi SE—ÉRDÉRT MEDOSZ 3:1 (1:0) Bp., Dagály u. 100 néző, vezet­te: Budavári. Mezőfi SE: Magó — Molnár, Szegezd!, Fábián, Janovics — Megyesi, Angeli (Fityó) — Ma­gyar, Zubornyák, Némedi (Zsíros II.), Bódis. Edző: Krivy Ottó. Kitűnő talajú pályán^ került sor a mérkőzésre. A Mezőfi SE ve­zette az első támadásokat, s a hazaiak keményen, sőt sokszor durva belemenésekkel védekez­tek. A 14. percben Magyar át­adását Zubornyák lőtte hálóba. 1:0. A 18. percben Némedi meg­sérült. A 24. percben Angeli sé­rült meg és ő se tudott tovább játszani. A félidő végéig a ME­DOSZ támadott, de a Mezőfi vé­delmét nem tudták áttörni. Ma­gó néhányszor szép védést mu­tatott be. Az 50. percben a 16- oson belül Molnár kezére pat­tant a labdá és a 11-est Ruperch értékesítette. 1:1. A Mezőfi ez­után átvette a játék irányítását. A 65. percben Molnár beadását Zubornyák a bal sarokba lőtte. 2:1. A 76. percben Janovics, mintegy 18 méterről élesen lőtt a jobb alsó sarokba. 3:1. A Me­zőfi SE-ben minden játékos nagy lelkesedéssel küzdött és erővel is jobban bírták a kecskemétiek. Kitűnt Magó, Megyesd, Fábián, Magyar. Fekete Ferenc Szentesi Vízmű—'Kiskunfélegyházi Vasas 1:1 (1:0) .Szentes, 500 néző, vezette: Bo­gyó. Kkfházi Vasas: Gulyás — Sze-^ gő, Salun, Lantos, Fricska — Varga, Dongó, — Patyi, Pajtás, Farkas, Rigó I. Edző: Lantos János. A Vízmű kezdeményezett és már az 5. percben Ivanov erős lövését védte Gulyás. Ezután Ri­gó kétszer is szabadrúgást har­colt ki, de Sahin lövéseit mind­kétszer szögletre mentették a védők. A 28. percben Gulyás bra­vúros vetődéssel tolta szögletre Rózsavölgyi bombáját. A 38. percben Farkas alig négy méter­ről hagyott ki óriási gólhelyze­tet. A 40. percben Török mint­egy 22 méterről megcélozta a kaput és a labda a bal felső sa­rokba vágódott. 1:0. Bajai SK—Magnezit 2:1 (0:0) Bp. Gergely u. 100 néző. Ve­zette: Nagy. Bajai SK: Péter — Andruskó, Rausch, Márity, Viszmeg — Mió- kovics, Laki — Magyar (Herceg), Kemény, Petresevnts (Győrfi), Pálmai I. Edző: Fekete-Kovács Győző. A kemény, földes pályán a hazai csapat kezdett jobban. A nagy melegben az első félidőben lagymatag játék folyt, kevés helyzettel, érdekes esemény nél­kül. így kezdődött a második félidő is. Az 55. percben ll-esboi szerzett vezetést a Magnezit. 0:1. Ezután élénkebb lett a játék és KISTEXT—Kalocsai VTSK 5:1 Kalocsa, 1000 néző, vezette: Hidvégi. Kalocsai VTSK: Nizner “ Romsits, Pécsi, Lajtos — Farkas I., Szarvás (Gábor) — Illés, Vén, Gerber, Farkas II., Bende (Ko­vács). Edző: Petrovics Ferenc. Jól kezdett a VTSK. A 4. perc­ben Illés, majd Gerber szerez­hetett volna vezetést, majd Vén fejelt a kapus kezébe. A 6. perc­ben Vén lövése a kapufa belső éléről kifelé pattant. A 11. perc­ben Zabori átjátszotta a védel­met. 1:0. Tovább is a VTSK tá­madott és Illés kapásból lőtt góllal egyenlített. 1:1. A 23. perc- ben Gerber lövését kitornászta a kapus. Zabori labdája viszont a kapufáról a hálóba pattant. 2 :L A 44. percben Farkas I. elcsú­szott, és Nizner kénytelen volt ÉGSZÖV MEDOSZ—Kiskőrös •T Kiskunlacháza, 500 néző, ve­zette: Csontos. Kiskörös: Ba — Paplanos, Ba­logh. Jenei — Polareczki, Répá- si — Bór, Sárközi, Szlovák I., László (Takács), Bartek. Edző: Tóth Gyula. Már az elején beszorult a Kis­kőrös. A 15. percben Zsoldos kapásból nagy gólt lőtt. 1:0. A 34. percben Szűcs kicselezte Ba- loghot, és 12 méterről lőtt a ka­puba. 2:0. A 35. percben Bór a szögletzászlótól ívelt szabadrú­gást és Sárközi felugorva, fejjel a hálóba csúsztatta. 2:1. A 65. percben Sárközi lövését védte Metripond—Jánoshalma 1:0 (1 Hódmezővásárhely, 1000 néző, vezette: Kiss. Szünet után a Vasas teljesen átvette a játék irányítását, és teljesen kapujához szegezte a hazaiakat. Egyenlíteni azonban csak a 64. percben sikerült, ek­kor Patyi futott el és pontos beadását Pajtás 8 méterről a sa­rokba fejelte. Mindjárt ezután Pajtás 10 méterről célozta meg a kaput, de -Jelenti szépen védeti. A 72. percben ismét Patyi ívelt be, de Farkas 3 méterről is a kapu fölé lölt. is ; 'clidő­ben mutatott játék alapján a Vasas közelebb állt a győzelem­hez, de az idegenben szerzett pont így is értékes. Jók: Sahin, Pajtás, Rigó, Lantos, Patyi. Ifjúsági eredmény: 2:1 a Szen­tes javára. Pálfi József a bajai csapat felülkerekedett. Az időben végrehajtott cserék is lendületbe hozták a csapatot. A 73. percben Mánity Kemény elé fejelte a labdát, aki a 11-es pont­ról nagy gólt lőtt. 1:1. Továbbra is a bajai csapat támadott. A 88. percben Kemény ívelte be a szögletet és Márity a hálóba fe­jelte a labdát. 2:1. A bajai csapat a tavalyi együt­teshez képest hat helyen válto­zott. A fiatal gárda jól vizsgá­zott és megérdemelten nyerte az első őszi mérkőzést. Jók: Péter, Márity, Pálmai I. Borsodi József (3:1) a 16-oson belül lerántani a KISTEXT csatárát. A ll-est Fe­kete értékesítette. 3:1. A VTSK támadott a második félidőben is, mégis az 59. perc­ben Nagy F. volt eredményes. 4:1. Vén szépíthetett volna. Ész­revette, hogy a kapus kint áll, de a léc fölé ívelt. A 84. perc­ben Nagy F. kapott jó átadást vagy 40 méterről és a hálóba lőtte. 5:1. A gólarány túlzott. A két csapat közt nem volt ennyi kü­lönbség. Sajnos, a VTSK min­dent elrontott, a KISTEXT-nek pedig minden sikerült. Ennél sokkal több van a kalocsai csa­patban. Jók: Berendi, Darázs, Sebők, illetve Farkas I. és Gá­bor. 3:1 (2:1) a kapus, majd Bór lövését ki­ejtette, de nem volt közelben kiskőrösi csatár. A 80. percben furcsa gólt kapott a Kiskőrös. Mintegy 30 méterről szabadrú­gást ívelt az ÉGSZÖV. A labda nagyon mellé ment volna, de a keresztbefutó Paplanos sarkán irányt változtatva a hálóba pat­tant. 3:1. (öngól.) A 84. perc­ben kapufát lőttek a hazaiak. A kiskőrösi csapat rosszul ját­szott, és a hazaiak könnyen több gólt is lőhettek volna. Jók: Sárközi, Jenei, Balogh. Biácsi Sándor :0) Jánoshalma: Hegyi — Faddi, Maráczi, Szécsi, Fenyvesi IV. — Ságodi, Csermák, Vaszari (Var­ga), Németh (Megyesi), Ádám. Fenyvesi III. Edző: Zag József. MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ 17.23: Hírek. 17.30: Tízen Túliak Társasága. 18.20: A Román Szocialista Köz­társaság nemzeti ünne­pén. 18.40: Rólad van szó! Fiatalok önismereti műsora. 19.10: Reklámműsor. 19.15: Esti mese. 19.30: TV-híradó. 20.00: Országutak. Magyarul be­szélő NDK tévéfilm-soro- zat I. rész. 21.30: Színházi album. 22.30: TV-híradó — 2. kiadás. KOSSUTH 8.20: Barokk muzsika. 9.00: A bűn nyomában. A Rá­dióegyetem nyári soroza­ta. V. rész. 9.25: Népdalok. 10.05: Pityer! harckocsizó hihe­tetlen, ám többnyire hő­sies kalandjai. Soós Zol­tán elbeszélő költeménye. IV. rész. 10.37: Operahármasok. 10.39: Ma este utazunk! Útirány: Anglia. 12.20: Ki nyer ma — Szegeden? Játék és muzsika tíz percben. 12.30: Universiade 1973. 12.35: Melódiakoktél. 13.50: A román kultúra hete. Éneklő világ. 14.19: Viski János: Enigma — szimfonikus költemény. 14.38: A magyar népköltészet hete. Népi levelek az első világháborúból. 15.10: Zengjen dalunk. A Ma­gyar Rádió Énekkari Híradója. 15.40: A koldusdiák. Részletek Millöcker operettjéből. 16.05: A közoktatás fóruma. Dr. Gosztonyi János mi­niszterhelyettessel beszél­get Tomkai Judit. 16.24: A román kultúra hete. Maria Lataretu énekel. 16.39: Kosa György: Po Csü Ji- dalok. 17.05: Universiade 1973. Közve­títés Moszkvából, a Fő­iskolai Játékokról. 17.20: Nyaralók a hegyen. Riport. 17.40: Hubay Jenő csárda­jeleneteiből. 17.55: A Román Szocialista Köz­társaság nemzeti ünnepén. Forró e kor, mi közepén lakunk. 18.48: Miért igen, miért nem? Zenéről — tíz percben. 19.25: Universiade 1973. Közve­títés Moszkvából, a Fő­iskolai Játékokról. 19.40: Kritikusok fóruma. Az ol­vasó ablaka vagy Cyrano tanulságai. 19.50: A főszerepben: Maria Callas. Leoncavalló: Bajazzók. Kétfelvonásos opera. 21.12: A Watergate-dosszié. 21.24: Bikfalvi Júlia népdalokat énekel, Fábián Márta cimbalmozik. 22.20: Universiade 1973. össze­foglaló a moszkvai Fő­iskolai Játékokról. 22.45: A Non-Stop-együttes felvételeiből. 23.06: Barokk fuvolamatinék a Zeneakadémia kis­termében. 0.10: A Hong Kong-i grófnő. Részletek Chaplin film­zenéjéből. PETŐFI 8.05: Operettmuzsika. 9.03: Mozart: c-moll zongora­verseny. 9.39: Kárpát-ukrajnai képek. II. rész. 10.00: Zenés műsor üdülőknek. 12.03: Könnyűzenei Híradó. 12.33: Egy pálya vonzásában... 12.46: A Magyar Rádió és Tele­vízió gyermekkórusa ro­mantikus kórusműveket énekel. 13.03: Szolnoki stúdiónk jelent­kezik. 13.20: Tamara Milaskina énekel. 14.00: Ifjúsági randevú — kettőtől hatig... 18.10: Sába királynője. Két rész­let Goldmark operájából. 18.25: Régi mesterségek: „Me­rek ívet” — filcre teszem. 18.45: Közvetítés a Nemzeti Ét­teremből. Gyöngyösi Rácz Géza népi zenekara ját­szik, Győri Szabó József énekel. 19.10: Beethoven: D-dúr szonáta. Op. 28. 19.30: Koplalás — mozgás —■ hí­zás. Beszélgetés dr. Góth Endre egyetemi magán­tanárral. 19.40: Szovjet indulók. 19.54: Jó estét, gyerekek! 20.28: Rádiószínház. Tigris vagy birka. Somogyi Tóth Sán­dor rádiójátéka. 21.21: A román kultúra hete. George Georgescu vezé­nyel. Közben: 21.57: Cigánydal. Versek. 22.05: A Georgescu vezényel c. műsor folytatása. 23.15: Nóták. 3. MŰSOR 18.10: Petrovics Emil: Vonós­négyes. 18.37: A dzsessz kedvelőinek. 19.00: 2000 felé... Az Ifjúsági Rádió folyóirata. 19.35: Zenekari muzsika. 21.13: Sergio Mendes és a Bra­zil 77 műsorából. 21.42: Schumann: Szimfonikus etűdök. A második percben szabadrú­gáshoz jutott a METRIPOND. A 20 méteres, nem túl erős lövés megpattant az egyenetlen tala­jon es Hegyi felett a hálóba ju­tott. 1:0. A 7. percben Benkő lövése a kapufára pattant. Ez­után Németh és Csermák lövé­se kerülte el a kaput. A máso­dik félidőben a jánoshalmiak támadtak. Ádám az ötösről a kapus kezébe emelt. Az 54. perc­ben Vaszari közelről puhán he­lyezte a kapura a labdát, és a kapus spárgázva kirúgta. A 67. percben Csermák öt méterről mellé fejelt. A végén ismét a METRIPOND támadott. A hazaiak nagy lel­kesedéssel játszottak, de a győ­zelmet némi szerencséjüknek is köszönhetik. Jók: Hegyi, Feny­vesi IV. Ifjúsági eredmény: 5:2 a Já­noshalma javára.