Petőfi Népe, 1973. június (28. évfolyam, 126-151. szám)

1973-06-26 / 147. szám

1973. június 26. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT-SPORT-SPORT Bajnokot avattak Szombathelyen Haladás SE—Kecskeméti SC 3:0 (2:0) JÁNOSHALMA NYERTE az NB III. megyei rangadóját • A KTE első gólját a kezét fenntartó Bánhídi lőtte. (Tóth Sándor felvételei Szombathely, 8000 néző, vezet­te: Kristóf. Haladás: Szarka (Mursics) — Gyarmati, Németh, Szántai, Stie- ber — Farkas, Kulcsár — Bíró, Király, Rátkai, Szabó. Edző: Pa- licskó Tibor. KSC: Winter — Herbály, Gyif- kó dr. (Padlás), Lantos — Kecs­kés, Diószegi — Lutz, Pasek, Os- koiás, Szabó, Koós. Edző: Piber István. A kecskeméti öltözőben Piber István szoros emberfogásra kér­te fiait. Palicskó csak annyit kért, hogy „búcsúzzunk szépen egymástól, fiúk”. A Haladás kezdte a játékot. A harmadik percben mégis Szarkának akadt dolga. Lutz tá­voli bombáját a „pipából” ujj­heggyel nyomta ki. Négy perc múlva vezetést szerzett a zöld­fehér csapat. Jobbról Bíró gurí­totta vissza a labdát, több láb mellett elcsúszott és Rátkai a jobb alsó sarokba passzolta. (1:0). A- gól után a hazaiak irányítot­ták a játékot. Több esetben . is csak bravúrosan tudott menteni Winter, a „hírős városiak” kapu­sa. A 30. percben azonban Pasek került a szotnbathelyi kapu kö­zepébe, de mellé lőtt. Haladás­támadások közepette a 40. perc­ben még Lutznak volt egy ballá­bas hatalmas bombája', de Szarka ezúttal is a helyén volt. A félidő utolsó előtti percében Debrecen 250 néző, vezette: Bállá. MGM Debrecen: Szabó I. — Puskás, Divinyi, Patay III., Pa- tay I. — Oláh, Molnár, Krasz- nai, Horváth, Patay II., Szabó III. Edző: Nagy Mihály. Kkhalasi MEDOSZ: Dömény — Juhász, Rádi, Jäger — So­mogyi, lévai — Szőke, (Kocsis II.), Karsai, Tóth, Oláh, Cser­mák. Edző: Virágh István. Az első negyedóra változatos mezőnyjátékkal telt el. A 18. percben Csermák belőtt labdáját Karsai a hálóba lőtte, de a já­tékvezető nem adta meg a gólt, mert a labda már elhagyta a játékteret. A 22. percben egy debreceni támadás végén Hor­váth szerezte meg a vezetést a hazai csapatnak. 1:0. A 30. perc­ben Lévai reklamálásért sárga lapot kapott. A 32. percben a debreceni Oláh 2:0-ra növelte az előnyt. A 35. percben egy kiskunhalasi szabálytalanság al­kalmával Lévai elrúgta a lab­dát, araiért a játékvezető kiál­lította. A 40. percben támadott a MEDOSZ és Tóth révén szé­pített. 2:1. Szünet után a tíz főre csök­kent MEDOSZ védekezett és rajtaütésszerű ellentámadásokkal Vasárnap reggel Dunaújvá­rosban a labdajátékokban és az atlétika versenyszámaiban meg­kezdődtek a IX. nyári úttörő­olimpia küzdelmei. Hétfőn pe­dig tovább folytatódtak a ver­senyek. A Bács megyeiek eredményei, kisdobosok, 50 m-es fiú síkfu­tás: 2. Urbán Zoltán (Vaskút), 7,4, 3. Takács Zoltán (Baja) 7,6. A 3. helyen hármas holtverseny alakult ki. Távolugrás: 2. Urbán Zoltán 433. Kislabdahajítás: 2. Urbán Zoltán 53,96. A kisdobo­Rátkai—Farkas adogatás után az utóbbi ballábas lövése a bal alsó sarokban kötött ki. 2:0. Az ed­dig kitűnően védő Winter kicsit elkésett a vetődéssel. Szünet után kecskeméti' tá­madásokkal kezdődött a játék. Szabót Szántai szerelte, majd Herbály kapott sárga lapot, mert a szombathelyi Szabót lerántot­ta. Az 55. percben két szögletet rúgott egymás után a vendég­csapat — eredménytelenül. A 64. percben Király a felső lécet ta­lálta el. Majd Padlás lövését védte Szarka. A 72. percben Rátkai átemelésébe Diószegi kéz­zel ütött bele a tizenhatoson be­lül. Szabó tizenegyesét Winter a felső lécre tolta, majd a lepatta­nó labdát Bíró a bal alsó sarok­ba helyezte. (3:0). A KSC bele­törődött a vereségbe, esett az iram és a hátralevő idő a közön­ség ünneplése közepette zajlott le. Az első perctől látni lehetett, hogy a vendégek megerősítették védelmüket, ez azonban egyálta­lán nem jelentette azt, hogy „be­álltak” védekezni. Bátran vállal­koztak támadásokra is, ha erre lehetőség nyílott. Az első 45 perc inkább a Haladás fölényének je­gyében telt el. Szünet után ki­egyenlítettebb lett a küzdelem, néhány jó támadást a kecske­veszélyeztette az ellenfél kapu­ját. A 86. percben egy gyors debreceni támadás végén szerte­foszlottak a szoros eredmény reményei. Molnár a leálló ME- DOSZ-védők mellett lőtte a há­lóba a debreceniek 3. gólját. 3:1, Jpk: Dömény, Szőke, Tóth. Szálai László. Az NB II. Keleti csoport végeredménye 1. Budafok 30 19 5 6 68-36 43 2. FÖSPED 30 15 10 5 42-21 40 3. Sz. Dózsa 30 16 6 8 57-31 38 4. Bp. Ép. 30 14 9 7 42-28 37 5. SZVSE 30 12 11 7 39-28 35 6. III. kér. 30 11 11 8 43-41 33 7. MGM 30 12 9 9 38-40 33 8. Cegléd 30 9 11 10 37-42 29 9. DEAC 30 9 10 11 40-41 28 10. Láng 30 8 11 11 32-39 27 11. Kk.-halas 12. H.-böszörm. 30 11 5 14 30-46 27 30 9 8 13 27-41 26 13. BVTSK 30 8 9 13 39-42 25 14. Sz. MÁV 30 8 8 14 33-44 24 15. KISTEXT 30 6 11 13 31-41 23 16. Gyula 30 2 8 20 23-60 12 Szolnoki MÁV—Vasas Láng 2:1 Szegedi VSE—KISTEXT 3:0 Békéscs. VTSK—Szegedi Dózsa 4:0 FOSPED Száll.—Gyulai MEDOSZ 1:0 III. kér. TTVE—Budafoki MTE 2:2 Debreceni EAC—Hajdúböszörményi Bocskai 3:1 Bp. Építők—Ceglédi VSE 6:1 sok egyéni, összetett versenyé­ben végül is a vaskúti Urbán az értékes 2. helyet szerezte meg, 187 ponttal. II. kcs.: kislabdaha- jitás: 3. Kovács László (Kecske­mét) 60,06. I. kcs.: távolugrás: 3. Rádi Ferenc (Kecskemét) 598 Leányok, II. kcs., 60 m-es sík­futás: 2. Szirmai Mónika (Baja) 8,5. Kislabdahajítás: 2. Szirmai Mónika 51,36. Magasugrás: 1. Szirmai Mónika 136, 2. Boksay Zsuzsanna (Kkfháza) 136. A II. kcs., egyéni összetett versenyé­ben: 1. Szirmai Mónika (Baja). métiek is vezettek. A kecskemé­ti csapatot is megtapsolta a kö­zönség, hiszen valamennyien gra­tuláltak a Haladásnak, nemcsak a győzelemhez, hanem a felju­táshoz és a bajnoki címhez is. A győztes csapat legjobbjai Szarka, Gyarmati, Szántai, Far­kas és Rátkai voltak. A KSC- ben Winter, Lantos, Lutz és Koós volt a legjobb. Bodor Ferenc Az NB I. B * végeredménye 1. Haladás 34 18 10 6 67-31 46 2. Dorog 34 18 8 8 57-42 44 3. M. DAC 34 16 11 7 43-29 43 4. B.-Csaba 34 17 7 10 47-37 41 5. Szolnok 34 17 3 14 53-43 37 6. Dunaújv. 34 14 9 11 44-36 37 7. Kecskemét 34 14 7 13 54-45 35 6. Várpalota 34 15 5 14 39-38 35 9. Oroszlány 34 11 11 12 43-39 33 10. MAVAG 34 11 10 13 48-41 32 11. Pénzügyőr 34 11 10 13 37-41 32 12. Szekszárd 34 9 13 12 39-50'' 31 13. Eger 34 9 12 13 36-46 30 t4. DVSC 34 10 10 14 31-42 30 13. Bp. Spart. 34 10 10 14 47-60 30 16. Volán 34 11 5 18 41-57 27 17. Előre 34 8 10 16 26-47 26 18. MVSC 34 7 9 18 28-56 23 Ganz-MA VÁG—Miskolci VSC 2:1 Szolnok—Dorog 1:1 MÁV DAC—Debrecen 3:1 Pénzügyőr SE—Volán SC 3:1 Békéscsaba—BKV Előre 2:1 Oroszlány—Szekszárd 3:0 Bp. Spartacus—Várpalota 0:0 Dunaújváros—Eger 1:1 Vígh második lett Pozsonyban Vígh János a Kecskeméti SC váltósúlyú ökölvívója Pozsony­ban vendégszerepeit, ahol két győzelem után, a döntőben a lengyel Ribickivel szemben szen­vedett pontozásos vereséget. Vígh második helyezése így is szép teljesítmény. A világ sportja Leningrádban a sakkvilágbajnoki zónaközi döntőben függőjátszmákat fejeztek be. Most már csak két for­duló van hátra. A szovjet Karpov és Korcsnoj biztosan vezet, tovább­jutásuk csaknem százszázalékosnak vehető. Az élcsoport: Karpov és Korcsnoj 11,B—11,5, Smejkal (cseh­szlovák) 10,5. * Santa darában befejeződött a nem­zetközi úszóverseny, amelyen Euró­pából is több kiváló sportoló vett részt. Az utolsó' napon is kimagasló eredmények születtek több számban. Az idén legjobb a világon az 1500 m-es női gyorsúszásban az olasz No- vepla Calligaris 17:18.43 'perccel új Európa-csúcsot állított fel. Gyarmati Andrea vasárnapi szerepléséről nem érkezett jelentés, valószínű, hogy a befejező küzdelmekben már nem állt rajtköre. Kézilabda, fiúk: Gara—Buda­pest 13:1 (7:3), Gara—Nyíregy­háza 11:6 (6:2). Lányok: János­halma—Budapest 8:5 (2:2), Já­noshalma—Debrecen 9:3 (6:2). Kosárlabda, fiúk: Miskolc— Baja 37:28 (20:10), lányok: Kis­kunfélegyháza—Miskolc 45:19 (18:11). Röplabda, fiúk: Budapest— Kecskemét, 2:1. Lányok: Izsák— Budapest 2:0, Debrecen—Izsák 2:0. Szesztrenka József Kecskeméti TE— Csongrádi SC 5:0 (2:0) Kecskemét, Városi pálya, 1000 néző, vezette: MUe. KTE: Varga — Tormási, Gyor­sa, Szabó — Dobó, Kovács (Gyu­rik) — Mányoki, Porhanda — Franczkó (Némedi), Bánhidi, Ba­latoni. Edző: Varga Béla. Víztócsákkal tarkított játszóté­ren nehezen alakult ki a folya­matos játék. A KTE fokozatosan átvette a kezdeményezést és a 11. percben megszerezte a vezetést. Balatoni beadását Bánhidi lőtte a jobb sarokba. 1:0. A technikás KTE-csatárok a következő per­cekben látványos megoldásokkal veszélyeztették a csongrádiak kapuját. A 15. percben Bánhidi lőtt jó helyzetben fölé, majd Tormási 30 m-es átadását Por­handa kapásból lőtte a jobb ka­pufa mellé. A 24. percben Bán­hidi átjátszotta a védőket, be­adását Balatoni lőtte a hálóba. 2:0. Az első félidő nagy KTE- fölénnyel ért véget. A második félidő elején kissé „kiengedett” a hazai csapat, így a csongrádiaknak is volt néhány veszélyes helyzetük. A 72. perc­ben Mányoki átjátszotta védőig a kapus ellökni sem tudta és az üres kapura gurított labdáját Bánhidi lőtte a hálóba. 3:0. A 75. percben Bánhidi éles beadására Franczkó vetődött be, de a lab­dát nem érte el. A következő akció végén már eredményes tu­dott lenni, amikor Mányoki át­adását elegánsan a hálóba he­lyezte. 4:0. A 81. percben Némedi hibázott biztos helyzetben. A 83. percben Mányoki jó helyzetben kapufát fejelt. A 87. percben Porhanda látványosan átemelte a labdát a védők felett és Bánhidi 5 m-ről a hálóba lőtt. 5:0, Jók: Szabó, Kovács, Mányoki, Porhan­da, Bánhidi. Ifjúsági eredmény: 7:2 a KTE javára. Berki Zoltán Jánoshalmi Spartacus— Mezőfi SE 1:0 (1:0) Kecskemét, Széktói Stadion, 150 néző, vezette: Bokor. Jánoshalma: Csernák — Né­meth, Fenyvesi IV., (Pásztor), Szécsi — Mizser, (Meggyesi), Ságodi II. — Ádám, Csermák, Faddi, Maráczi, Fenyvesi III. Edző: Mrazek Tibor. Mezőfi SE: Magó — Molnár, Zsíros, Janovics — Fábián, Meggyes — Magyar, (Kurucsai), Angeli (Lévai), Zubornyák, Fi- lyó, Bódis. Edző: Krivy Ottó. Csúszós, mély talajú pályán került sor a mérkőzésre. A 12. percben Bódis szabadrúgását Meggyes a kapufára fejelte. A 20. percben Németh szöktette Faddit, akinek a beadása Magó kezéből kicsúszott és a résen le­vő Csermák a hálóba fejelte. 1:0. Továbbra is a jánoshalmi csapat maradt támadásban. Fö­lényét az egymás után elért két szögletrúgás is jelezte. A 27. percben Németh kapura lőtte a beívelt labdát, de az ismét szög­letre jutott. Az ismételten be­ívelt labdát Németh lőtte kapu­ra, de Magó kiejtette, majd má­sodszorra megfogta a berobba­nó Csermák előtt. A 39. percben Fenyvesi III. 30 méteres, erős lövését védte a kecskeméti ka­pus. A második félidőben tovább tartott a jánoshalmiak fölénye. Az 51. percben Fenyvesi III.— Csermák adogatás után Németh- hez került a labda, aki közelről az oldalhálóba lőtt. Ezt követő­en a kecskemétiek vették át a kezdeményezést. Az 54. percben Angeli lövését az utolsó pilla­natban mentette Maráczi. A 03. percben Angeli beadását Kuru­csai fejelte kapura, de Csernák vetődve mentett. A 67. percben nagy kavarodás támadt a já­noshalmi kapu előtt. Angeli be­adásából Ságodi II. majdnem öngólt fejelt. A labdát. Mizsei tejelte ki a gólvonalról. A 76. percben Filyó erős lövését Cser­nák nagy bravúrral ütötte szög­letre. A 73. percben Németh ve­szélyeztetett a másik kapunál. Ezekben a percekben mindkét kapu többször forgott veszély­ben. Először Németh lövését Magó ütötte szögletre, majd Meggyesi szabadrúgását Cser­nák mentette. A 89. percben Zsírost kiállította a játékvezető. A találkozó hátralevő része vál­tozatos mezőnyjátékkal telt el. Jók: Csernák (a mezőny leg­jobbja), Németh, Szécsi, Ádám, Maráczi, illetve Fábián, Megy- gyes, Filyó. Merényi Béla Kiskőrösi Petőfi Spartacus— Ganz Villany 3:0 (0:0) Kiskőrös, 500 néző, vezette: Oláh. Kiskőrös: Ba — Paplanos, Szlo­vák II., Tamás — Izsák, Balogh — Bartek, Szlovák I., (Czár), Po- lareczki. Farkas, Korozmán, (Be- riyik). Edző: Szlanka János. Az első félidőben kiegyensúlyo­zott mezőnyjáték folyt. A 15. percben Szlovák I., kitört a vé­dők közül, de kivárt a lövéssel és a védők szerelni tudták. A. 28. percben Szlovák II. röviden adta vissza a labdát, de Nagy elcsípte, lövését azonban Ba védte. A 40. percben a vendégek szabadrúgá­sát Ba nagy bravúrral szögletre mentette. Szünet után élénkebb lett a játék. Az 55. percben Bartek ve­zette fel a labdát. Korozmánhoz játszott, aki a kifutó kapus mel­lett megszerezte a vezetést. 1:0. A 60. percben tovább növelte elő­nyét a kiskunhalasi csapat. Ba­logh beadását a jó ütemben ugró Farkas fejelte a hálóba. 2:0. Ez­után nagy mezőnyfölényben vol­tak a kiskőrösiek. A 75. perc­ben szögletrúgás után, az ellen­fél középhátvédje röviden fejelte el a labdát és Balogh 15 méterről megszerezte a kiskőrösiek harma­dik gólját. 3:0. Jók: Szlovák II., Balogh, Szlovák I„ Farkas, illetve Nagy. BlácsI Sándor Bajai Vasas MTE—Bp. Postás 1:0 (0:0) Baja, 300 néző, vezette: Glück. BVMTE: Majzlinger — Fodor, Andriskó, Máríty, Viszmeg — Miókovics, Rónai — Herceg, (Ra­dies), Bartulov, Pálmai II. (Győr- fi). Pálmai I. Edző: Csongor Já­nos. MTE-támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A 3. percben három szöglet jelezte a bajaiak fölényét. A harmadik szögletet Márity alig fejelte kapu fölé. Ezt követően alább hagyott a bajai csapat len­dülete és a következő percekben eseménytelen mezőnyjáték folyt. A 18. percben Pálmai II. labdájá­ra Herceg ugrott ki a védők kö­zül, de a kapus kivetődve men­tett a csatár elől. A 43. percben Rónaitól Herceg kapta a labdát, de szögletre mentettek előle. A 47. percben Pálmai II. be­ívelt szögletét Radics elvétette. Az 55. percben Rónai távoli lö­vését a kapus kiejtette, de nem akadt a közelben csatár, aki érté­kesítette volna a helyzetet. A 64. percben Pálmai II. négy méterről a kapusba rúgta a labdát. A 81. percben Márity sárga lapot ka­pott. A 89. percben dőlt el a mér­kőzés sorsa: Kezezés Után a já­tékvezető 11-est ítélt a Postás el­len. A büntetőt Márity értékesí­tette. 1:0. Jók: Majzlinger, Visz­meg, Márity. Borsodi József Sarkadi Kinizsi— Kiskunfélegyházi Vasas 1:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, 400 néző, ve­zette: Mihály. Kkfh. Vasas: Gulyás — Iványi, Sahin, Dongó, Görög — Vereb (Jenei), Varga — Kókai, Gerber, Rigó, Karsai (Farkas). Edző: Lan­tos János. A Vasas rohamaival kezdődött a mérkőzés. Nyolc perc alatt há­rom veszélyes lövés suhant el a sarkadi kapu mellett. A 9. perc­ben a Vasas rosszul alkalmazta a lestaktikát. Sárvári elfutott és a kifutó Gulyás mellett megsze­rezte a Kinizsi vezető gólját. 1:0. A 25. percben Gerber—Kókai— Varga volt a labda útja, de Var­ga lövését hárítani tudta a sarka­di kapus. Szünet után a Vasas vette át a játék irányítását. A 63. percben Gerber szerezte meg a labdát és 16 méterről laposan a bal sarok­ba lőtt. 1:1. Ez után négy gól­helyzet maradt kihasználatlanul a sarkadiak kapuja előtt. Kókai egyszer, míg Farkas három eset­ben is hibázott. Farkas a 95. perc­ben a kapufát találta el. Jók: Ger­ber, Varga, Dongó. Pálfi József Szentesi Vízmű—Kecskeméti Fémmunkás 7:1 (2:0) Szentes. 600 néző, vezette: Gre­gor. K. Fémmunkás: Bende III. — Bende 1V„ Szabó, Bakó — Palin- csár, Nagy — Mezei, Bakos, Kál­lai II.. Bende II. (Mészáros), Csil­lag. Edző: Mikus Mihály. Az első percben Bakos szabad­rúgását Kállai II. a kapufára fe­jelte. Tízperces mezőnyjáték után a szentesi csapat vette át a játék irányítását. A 15. percben Bende II. sárga lapot kapott. A 36. perc­ben egy szentesi szabadrúgás le­pattant a kecskeméti védőkről, és Rózsavölgyi 15 méterről szerezte meg a vezető gólt. 1:0. A 40. perc­ben Bende III. kapott sárga lapot, A 43. percben ismét Rózsavölgyi volt eredményes. 2:0. Szünet után^ nagy fölénybe ke­rült a szentesi csapat. Bende III. sokat hibázott, s a vendégek ki­használták helyzeteiket. A 47. percben Rózsavölgyi 25 méteres lövése jutott a hálóba. 3:0. Az 50. percben Magót a játékvezető ki­állította. Az 53. percben Tarján beadása Bende III. keze között jutott a hálóba. 4:0. A 65. perc­ben a Bende III. kezéből ki­pattanó labdát Török juttatta a hálóba. 5:0. A 70. percben Len­gyel talált a kapuba. 6:0. A 78. percben ismét Tarján volt ered­ményes: 7:0. A 89. percben Bakos beadását Csillag fejelte a hálóba. 7:1. Jók: Kállai II., Palincsár, Bakó, Nagy. Mikus Mihály Idényzárás vereséggel MGM Debrecen—Kiskunhalasi MEDOSZ 3:1 (2:1) Biztató rajt atlétikában és a labdajátékokban TOTO MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ 17.13: Hírek. 17.20: Kuckó. 17.40: Helikon 1973. Riportfilm. 11.15: Gazdaságosság — gazda­ság. 19.45: Játék a betűkkel. 19.05; Reklámműsor. 19.10: Esti meae. 19.30: TV-hiradó. 20.00: L. Zorin: Varsói melódia. Lírai történet 2 részben. A Katona József Színház előadása, felvételről.' (Ism.) 21.25: Mesteriskola. Látogatás Mihály András kamaraze. ne óráin a Zeneakadé­mián. 22.00: TV-hiradó — 2. kiadás. KÍSÉRLETI (2.) ADÁS 20.00: Gyúrjuk az ipart! Egy újabb „környezetísmeretl” óra felnőtteknek. 20.45: Montrcál. Kanadai rővid- fllm. 21.05: TV-hiradó — 1. kiadás. (Ism.) 21.35: Társadalmi előítéletek. I. Bevezetés. KOSSUTH-RADIÓ 8.20: Kedvelt régi melódiák. 9.00: Harsan a kürtszó! A Gyermekrádió műsora. 9.35: Endrédl Mimi és Fodor János énekel, Fátyol Jó­zsef klarinétozik. 10.05: Édes anyanyelvűnk. , 10.15: A Rádió Operaszinpada. Mozart: A színigazgató. 11.09: Ml és a nemzeti múlt. 11.29: Lalo: Spanyol szimfónia. 12120: KI nyer ma? 12.35: Melódiakoktél. 13.58: A Gyermekrádió műsora. Gyöngyszem Gyöngyi. 14.13: Szamárkút. Mesejáték. 14.49: Éneklő Ifjúság. A buda­pesti xm. Kilián György gimnázium kamarakórusa énekel. 15.10: Lajtha László: Koncert friss (Jeney Zoltán — fu­vola, Freymann Magda — zongora). 15.36: Cseh népdalok és néptán­cok. 15.59: Hallgatóink figyelmébe! 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: A belpolitikai rovat mű­sora. 16.25: Tardos Béla dalaiból. 16.33: Haydn: D-dúr szimfónia. No. 8L 17.05: Fiatalok Stúdiója. Császár István három karcolata. 17.45: Az arab csillagászat törté­netéből. Ponorl Thewrek Auréllal beszélget Egyed László. 18.00: Könnyűzenei Híradó. 18.30: A Szabó-család. 19.25: Nótaest. 20.15: Schumann: IV. szimfónia. .30.50: Esti beszélgetés... Első­segély az érzelmek válsá­gában. 31.30: Liszt-dalok és zongoramfl- vek. 22.20: Tíz pere külpolitika. 22.30: Sárost Katalin énekel. 32.40: Világgazdaság és vUágpo- lltika. Kerekosztalbeszél- getés. 23.00: Operarészletek. 0.10: Toronyzene. PETÖFI-RADIÓ x 8.05: Beethoven: Prométheus — balettzene. 9.03: Részletek Mltjutyln: Jua- nlta csókja és A cirkusz csillagai című operettjé­ből. 0.32: Beszélgessünk zenéről. 0.52: Könyvek, tájak, embe­rek . .. 10.00: Zenés műsor üdülőknek. 12.03: Kamarazene. 13.03: Törvénykönyv. A bűncse­lekmények megismerésé­nek statisztikai módszerei. 13.20: Michel Dens énekel. 13.45: Kettőtől hatig... A Pető­fi rádió zenés délutánja. 14.00: Tánczenei koktél. 14.50: Üzenetek. A mikrofon előtt: Sólymost János. 16.15: Kapcsoljuk a 22-es stúdi­ót. Radnay György sanzo­nokat énekel. 16.36: Csúcsforgalom. 18.10: A modernség ellentmon­dásai. IV. rész. 18.35: Arany János és a muzsi­ka. II. rész. 13.01: Peter Grimes. Részletek Britten operájából. 19.51: Üj könyvek. 19.54: Jóestét, gyerekek! ,20.25: Ballagó színin»vendékek. Riport. 20.40: A Rádió Dalszínháza. For­ró nyár. Zenéi játék. 22.09: Zenekari muzsika. 33.15: Népdalok. URH 18.10: A Budapesti Fúvósötös játszik. 18.41: Külföldi tudósoké a szó. Előadás. 18.K: Magnósok, figyelem 1 18.41: Hangfelvételek felsófokon. Bach: János passió. 21.56: A dzsessz kedvelőinek. Ben Webster együttese játszik. A 25. heti totó-nyeremények az il­leték levonása után a következők: 13 találatos 34 darab, nyereményük egyenként 18 233 forint. Ebből 13+1 találatos 26 darab, a nyeremény és a Jutalom együtt 27 864 forint. A 12 találatos szelvények száma 620 darab, nyereményük egyenként 667 forint. A 11 találatosok száma 4939 darab, nyereményük 84 forint, a 10 talála­tosok száma 21 407 darab, nyeremé­nyük 29 forint. 1. DVSC—MÁV DAC 2 1:3 2. Dunaújváros—Eger x 1:1 3. Pénzügyőr—Volán 1 3:1 4. MVSC—Ganz-MAVAG 2 1:2 5. SZMTE—Dorog x 1:1 6. BKV Előre—Békéscsaba 2 1:2 7. Bp. Spart.—Várpalota x 0:0 8. Körmend—Olajbányász x 2:2 9. Győri E.—Győri D. x 3:3 10. Izzó—KKFSE x 1:1 11. Esztergom—BVSC 2 2:5 12. III. kér.—Budafok x 2:2 13. BVTSK—Szegedi D. 1 4:0 + 1 14. Gyula—FOSPED 2 0:1